Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra Tissø Cykle Rings landevejsløb

Resultater fra Tissø Cykle Rings landevejsløb

15. april 2017 18:28Foto: Henriette Brandt

BHS-Almeborg-Bornholm satte sig i dag kraftigt på dagens A-enkeltstart afholdt af Tissø Cykle Ring med fire mand i top fire, mens Janni Bormann (Scandi Thylander Powered by Orbea) vandt i damernes A-klasse. Se resultaterne fra samtlige klasser herunder. 

A
1 Martin Toft Madsen  -  BHS-Almeborg-Bornholm   00:38:43.383
2 Mathias Skov-Jensen  -  BHS-Almeborg-Bornholm   00:42:12.588
3 Jesper Juul Andreasen  -  BHS-Almeborg-Bornholm   00:42:36.771
4 Mads Olander Hjort  -  BHS-Almeborg-Bornholm   00:43:09.415
5 Joakim Lisson  -  Team Georg Berg Cycling Elite   00:43:37.013
6 Silas Toftemark  -  Team Georg Berg Cycling Elite   00:57:02.153
7 Mathias Mortensen  -  Team Georg Berg Cycling Elite   00:59:47.018
8 Adam Toftemark  -  Team Georg Berg Cycling Elite   01:01:53.783

 

B
1 Morten Risbjerg Hansen  -  Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling   00:43:26.805
2 Karl Klinge  -  Team Georg Berg Cycling Elite   00:43:50.979
3 Rasmus Brochstedt Olsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   00:44:54.886
4 Anibal Natera  -  Team Georg Berg Elite Cykling   00:53:49.284
5 Jakob Andersen  -  Team Georg Berg Cycling Elite   00:56:51.874


C
1 Rasmus Stigaard  -  Tissø Cykle Ring   00:45:32.897
2 Mads Schelde Berg  -  Tissø Cykle Ring   00:46:03.805
3 Dan Hermansson  -  Sydkystens Cycling   00:46:39.265
4 Jannik Ljungdahl  -  Tissø Cykle Ring   00:46:43.993
5 Johannes Killisperger  -  TCA   00:48:39
6 Mark Frederiksen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   00:49:14.721

 

D
1 Martin Thimes  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub   00:49:51.929
2 Nicolai Mølgaard  -  TCA   00:49:58.322
3 Lars Sonne  -  Bornholms Cycle Club   00:50:59.161
4 Søren Vangaa Pedersen  -  Køge Cykel Ring   00:52:56.447
5 Philip Malmborg Koch  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   00:55:25.219

 

Dame A
1 Janni Bormann  -  Scandic Thylander Powered by Orbea   00:51:57.514
2 Line Eriksen  -  Scandic Thylander Powered by Orbea   00:52:52.115

 

Dame B
1 Louise Holm Houbak  -  Scandic Thylander Powered by Orbea   00:51:24.335
2 Heidi Walther  -  Køge Cykel Ring   00:57:14.364
3 Charlotte Hechmann  -  Køge Cykel Ring   01:00:27.663


H40
1 Morten Tillquist Nielsen  -  Sorø Bicycle Club   00:47:18.799
2 Morten Eistrup  -  Cykle Klubben Nordsjælland   00:50:10.694
3 Søren Christian Thomsen  -  Greve Cykle Club   00:50:47.081
4 Torben Arnt Hansen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   00:53:13.898
5 Morten Studsgaard  -  Bornholms Cycle Club   00:54:51.264

 

H50
1 Christian Flindt-Larsen  -  Politiets IF Kbh-Cykling   00:49:06.495
2 Kim Westen  -  Ordrup Cykle Club   00:51:01.26

 

U19
1 Gustav Sillehoved  -  Roskilde Cykle Ring   00:49:47.013
2 Gustav Heyn  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   00:49:54.827
3 Benjamin Thor Andersen  -  Bornholms Cycle Club   00:53:01.253
4 Nikolaj Bojsen  -  Kerteminde Cykelklub   00:54:05.912

 

U17
1 Andreas Byskov Sarbo  -  Lyngby Cycle Club   00:22:45.139
2 Tobias Lund andresen  -  Cykleklubben Fix Rødovre   00:22:58.288
3 Kasper Due Kaspersen  -  Tissø Cykle Ring   00:23:39.508
4 Oliver Heine  -  Næstved Bicycle Club   00:23:47.59
5 Stian Rosenlund  -  Bornholms Cycle Club   00:23:48.848
6 Kasper Andersen  -  Cykleklubben Fix Rødovre   00:24:14.994
7 Mattias Nordal  -  Køge Cykel Ring   00:24:38.066
8 Jacob Fredslund Larsen  -  Roskilde Cykle Ring   00:24:44.293
9 Mads Christiansen  -  Hedehusene Fløng Cykle Klub   00:24:56.398
10 Alexander Studsgaard  -  Bornholms Cycle Club   00:25:24.759
11 Jonas Flø Pedersen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   00:25:38.83
12 Lukas Biil Juhl Andersen  -  Amager Cykle Ring   00:26:42.328
13 Nicklas Overgård Nielsen  -  Næstved Bicycle Club   00:40:36.104

 

U15
1 Gustav Wang  -  Cykleklubben Fix Rødovre   00:25:01.485
2 Phillip Mathiesen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   00:25:26.553
3 Zacharias Ozairy  -  Amager Cykle Ring   00:25:57.336
4 Alexander Arnt Hansen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   00:26:03.623
5 Mads Thomsen  -  Slagelse Cykle Ring   00:27:23.659
6 Felix Fog Holst Larsen  -  Cykleklubben Fix Rødovre   00:27:57.82
7 Mathias Wahl  -  CC Hillerød   00:30:53.623
8 William Studsgaard  -  Bornholms Cycle Club   00:32:27.47

 

U13
1 Theodor Storm  -  Hedehusene Fløng Cykle Klub   00:18:27.854
2 Noah Nielsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   00:18:52.979
3 August Birk Hundt  -  Næstved Bicycle Club   00:19:39.162
4 Nicolai Borum Nielsen  -  Hedehusene Fløng Cykle Klub   00:20:03.238
5 Mads Andersen  -  Roskilde Cykle Ring   00:20:41.906
6 Oliver Marcussen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   00:23:56.608
7 Magnus Tillquist Nielsen  -  Slagelse Cykle Ring   00:24:49.304

 

U11
1 Oskar Andersen  -  Roskilde Cykle Ring   00:35:15.593

 

U19 piger
1 Ida Victoria Konradsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)   00:32:43.558

 

U17 piger
1 Bjørk Jørgensen  -  Amager Cykle Ring   00:28:46.898

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

CYKELHJELM? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG MANGE SPAR PENGE