Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Resultater fra Vejle Cykel Klub

Resultater fra Vejle Cykel Klub

28. august 2017 12:40Foto: Team Giant-Castelli

Hos Herre A tog Jakob Egholm sejren foran Nicolai Brøchner og Daniel Bligaard Lyhne.

A     
1 Jakob Egholm - Team Giant - Castellli
2 Nicolai Brøchner - Riwal Platform Cycling Team
3 Daniel Bligaard Lyhne - coloQuick - CULT
4 Stefan Djurhuus - Riwal Platform Cycling Team
5 Aske Louring Vorre - Team Giant - Castellli
6 Rasmus Mygind - Riwal Platform Cycling Team
7 Jacob Gye Madsen - Team AURA Energi - CK Aarhus
8 August Mors Poulsen - Team AURA Energi - CK Aarhus
9 Mikkel Bjerg - Team Giant - Castellli
10 Thomas Edemann Jensen - Team Giant - Castellli
11 Kasper Würtz Schmidt - Riwal Platform Cycling Team
12 Mathias Norsgaard Jørgensen - Team Giant - Castellli
13 Frederik Muff - Team AURA Energi - CK Aarhus
14 Troels Rønning Vinther - Riwal Platform Cycling Team
15 Rasmus Byriel Iversen - Team Giant - Castellli
16 Mads Østergaard Kristensen - Herning Cykle Klub
17 Arne Birkemose - Herning Cykle Klub
18 Andreas Brandt Aidel - Hammel Cykle Klub
19 Christian Gorm Albrechtsen - Herning Cykle Klub
20 Sergio Tu - Team Giant - Castellli
21 Kristian Arnth Sørensen - Herning Cykle Klub
22 Søren Pedersen - Vejle Cykel Klub
23 Mathias Mortensen - Team Georg Berg Cycling Elite
24 Alexander Salby - BHS-Almeborg-Bornholm
25 Rasmus Esmann Ginnerup - Team AURA Energi - CK Aarhus
26 Nicolaj Moltke Steen - Team VéloCONCEPT
27 Thomas Guldhammer - Vejle Cykel Klub
28 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen - Team Giant - Castellli
29 Jesper Mørkøv - Riwal Platform Cycling Team
30 Marcus Bønlykke - Vejle Cykel Klub
31 Rasmus Wulff Nørholm Gøtke - Cykling Odense
32 Joakim Mikkel Svensson - Team WasteApp - AVIS
33 Tobias Mørch Kongstad - Riwal Platform Cycling Team
34 Patrik Rybardt - Amager Cykle Ring
35 Silas Zacharias Clemmensen - Hammel Cykle Klub
36 Andreas Tvermoes Noe - Sydkystens Cycling
37 . Anders ODDLI - Ottestad IL
38 Nils Lau Nyborg Broge - Team AURA Energi - CK Aarhus
39 Jeppe Aaskov Pallesen - Hammel Cykle Klub
40 Mikkel Beck Olsen - Team AURA Energi - CK Aarhus
41 Jonas Nordal Jakobsen - Vejle Cykel Klub
42 Kasper Thomsen - Team WasteApp - AVIS

B   
1 Mathias Bundsgaard Matz - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
2 Sebastian Rathje Andersen - Herning Cykle Klub
3 Mikkel Øritsland - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
4 Kahsay Nagasi - Amager Cykle Ring
5 bjarke bonke - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
6 Asbjørn Koop Dalgaard - Vejle Cykel Klub
7 Mikkel Dreyer Nielsen - Hammel Cykle Klub
8 Jakob Hoffmann - Randers PI Cykelafdelingen
9 Andreas Handberg Madsen - Herning Cykle Klub
10 Christian Hellesø Vaaben - Aarhus Cycling (AaC)
11 Thomas Bilde - Hammel Cykle Klub
12 Nis Johan Holleufer - Cykle Klubben Aarhus
13 Kristian Flagstad - Cykle Klubben Aarhus
14 Martin Henriksen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
15 Anders Bruun - Herning Cykle Klub
16 Camilla Møllebro Pedersen - Team VéloCONCEPT Women
17 Ole Emil Andersen - Cykle Klubben Aarhus
18 Anders Aarkrog Jepsen - Amager Cykle Ring
19 Niels H. Leist - Ordrup Cykle Club
20 Mads Schelde Berg - Team Georg Berg Cycling Elite
21 Flemming Nielsen - Vejle Cykel Klub
 

C   
1 Sune Guldbrand Hansen - Vejle Cykel Klub
2 Christian Wilkens - Haderslev Starup Cykelklub
3 Nikolaj Elbyhøj - Cykle Klubben Aarhus
4 Thomas Jepsen - Sønderborg Cykle Klub
5 Jesper Moltke Sørensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
6 Simon Andrup - Cykle Klubben Aarhus
7 Jannik Schütz Roungkvist - Horsens Amatør Cykleklub
8 Simon Ahrens Lassen - Kolding Bicycle Club
9 Poul Bentsen - Kolding Bicycle Club
10 Christoffer Tidemand - Kolding Bicycle Club
11 Teit Christiansen - Cykle Klubben Aarhus
12 Jonas Andersen - Odder Cykel Klub
13 Nicolai Bue - Holstebro Cycleclub af 1960
14 Mathias Meldgård - Vejle Cykel Klub
15 Christoffer Hansen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn
16 Mark Eriksen - Kolding Bicycle Club
17 Jens Christian Dich - TCA
18 Martin Bang - Svendborg Cykle Club - Sydfyn
19 Patrick L. von Wildenradt - Sønderborg Cykle Klub
20 Thomas Gøhns - Cykling Odense
21 Casper Skov Pedersen - Holstebro Cycleclub af 1960

 

D   
1 Zacharias Bendix Væggemose - Cykle Klubben Aarhus
2 Brian Voigt Jakobsen - Horsens Amatør Cykleklub
3 Allan Hareskov - Cykle Clubben Hjørring
4 Martin Laursen - Horsens Amatør Cykleklub
5 Kim Ternstrøm - Tønder Amatør Cykle Ring
6 Heino Skovbjerg - Give Cykelklub
7 Rasmus Sandau - Cykle Klubben Aarhus
8 Søren Nygaard Hansen - Cykle Klubben Aarhus
9 Morten Arild Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub
10 Alberto Christian Heegaard Kodra - TCA
11 Jarl Pallesen - Cykling Odense
12 Kim A Mikkelsen - Vejen Bicycle Club
13 Oliver Testrup Vad - Vejen Bicycle Club
14 Søren Jansen - Vejle Cykel Klub
15 John Poulsen - Hobro Cykle Club af 1938
16 Thomas Fastrup Sandau - Cykle Klubben Aarhus
17 JEPPE NIELSEN - Aarhus Cycling (AaC)
18 Rasmus Lundtoft Lindbjerg - Give Cykelklub
19 Danny Petersen - Kolding Bicycle Club
20 Kasper Thomsen - Herning Cykle Klub
21 Dan Koch - Hammel Cykle Klub
22 Klaus Bo Faigh - Cykling Odense
23 Kenneth Munk Kock - Vejen Bicycle Club
24 Kristian Hald - Cykle Clubben Hjørring
25 Henrik Gjessing Lund Jensen - Fredericia Cycle Club
26 Kim Thomsen - Give Cykelklub
27 Michael Skov - Odder Cykel Klub
28 Toke Karbo - Kolding Bicycle Club

 

U19   
1 Frederik Irgens Jensen - Team Pythonprocom - Velowear
2 Frederik Thomsen - Team Mascot WorkWear
3 Nicolai Clausen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
4 Sebastian Nielsen - Team ABC Junior
5 Jeppe Klein Jensen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
6 Sebastian Ryttersgaard - Team Vifra Kvickly Odder Junior
7 Peter Haslund - Team Pythonprocom - Velowear
8 Aksel Bech Skot-Hansen - Team Mascot WorkWear
9 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
10 Jeff Hudlebusch - Team ABC Junior
11 Søren Vosgerau - Cykle Klubben Aarhus
12 Sander Andersen - Team ABC Junior
13 Lasse Krejberg - Hammel Cykle Klub
14 Asbjørn Hellemose - Hammel Cykle Klub
15 Anton Norup Grunnet Hansen - Team Cycling Elite Copenhagen
16 Thomas Koldkjær Decker - Team Vifra Kvickly Odder Junior
17 Daniel Guld - Cykle Klubben Aarhus
18 Nicklas Korsager Elkjær - Hammel Cykle Klub
19 Frederik Rosenmeyer - Team Vifra Kvickly Odder Junior
20 Martin Omarsson Mollerup - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
21 Lucas Norman Gude - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
22 Jakob Bødker - Nr Søby Cykel Klub
23 Jonas Nygaard Perto - Cykle Klubben Aarhus
24 Marcus Holm - Hammel Cykle Klub
25 Jonas Frederik Banke - Team Pythonprocom - Velowear
26 Magnus Henneberg - Team Cycling Elite Copenhagen
27 Nicolai Zinck - Aalborg Cykle-Ring
28 Frederik Søndergaard Knudsen - Hammel Cykle Klub
29 Lasse Bøgh Rasmussen - Give Cykelklub
30 Carl Christian Møller Thiesen - Team Mascot WorkWear
31 Kresten Andersen - Team Pythonprocom - Velowear
32 Absalon Billehøj - Team Cycling Elite Copenhagen
 

DA
1 Mette Fischer Therkelsen - Cykling Odense
2 Karoline Hemmsen - Vejen Bicycle Club
 

DB   
1 Fie Østerby - Horsens Amatør Cykleklub
2 Nynne Lucca Christiansen - Cykle Klubben Aarhus
3 Else Lund - Aarhus Cycling (AaC)
 

H40   
1 Thomas Bo - Hareskov Cykelklub
2 Hans Plauborg - Cykle Klubben Aarhus
3 Rasmus Mejldal - Cykling Odense
4 Martin Bjerregaard Jensen - Svendborg Mountainbike Klub
5 Jens vind - Cykle Klubben Aarhus
6 Morten Moltesen Kristensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
7 jimmy havmøller - Aarhus Cycling (AaC)
8 Thomas Lund - Herning Cykle Klub
9 Carsten Jensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
10 brian poulsen - Horsens Amatør Cykleklub
11 Henrik Dann Andersen - Aarhus Cycling (AaC)
12 Tom Bøttger Frømling - Sønderborg Cykle Klub
13 kenni schmidt - Grenaa Cykle Club
14 Erik Zoega - Nyborg Cykle Klub
15 Dan Jensen - Cykling Odense
16 Steen Bluhm - Sorø Bicycle Club
17 Søren Damgaard - Nr Søby Cykel Klub
18 Lars Ole Markvardsen - Silkeborg IF Cykling
19 Thomas Blichert-Toft - Ry Cycle Club
20 Manolo Garcia - Svendborg Cykle Club - Sydfyn
21 kim olesen - Vejle Cykel Klub

H50   
1 Jan Hansen - Lyngby Cycle Club
2 Henrik Thegen - Randers Cykleklub af 1910
3 Laurits Thorning Jakobsen - Aarhus Cycling (AaC)
4 Lars-Bo Marcussen - Sønderborg Cykle Klub
5 Jan Roesgarth - Sydkystens Cycling
6 Kim Skytte - Brædstrup Cykel Klub
7 Finn Yding Sørensen - Horsens Amatør Cykleklub
8 Roy Andersen - Grenaa Cykle Club
9 Bill Fisker - Thy Cykle Ring
10 Hans Helleshøj Buch - Cykle Klubben Aarhus
11 Jørn Nielsen - Sønderborg Cykle Klub
12 Peder Roungkvist - Hedensted Cykel Klub
13 Danner Vedel Friis Kirkel - Horsens Amatør Cykleklub
14 Michael Rasmussen - Vejle Cykelklub
15 Ole Bladt-Hansen - Vejen Bicycle Club
16 Niels Peter Heiby - Cykle Klubben Aarhus
17 Jens Høiberg - Odder Cykel Klub
18 Kim Lambæk - Vejen Bicycle Club
19 Henrik Nielsen - Cycling West
20 jens ankerstjerne - Hedensted Cykel Klub
21 Jens Pape - Hedensted Cykel Klub
22 Lars Fogtmann - Aarhus Cycling (AaC)
23 Klaus Møller - Cykel Klubben Djurs
24 martin young - Fredericia Cycle Club
25 Thomas Ege - Sydkystens Cycling
26 Peter Faldt Jensen - Fredericia Cycle Club
27 Tom Jensen - Grenaa Cykle Club
28 Peter Meinert Nielsn - Aarhus Cycling (AaC)
29 Laurids Jeppesen - Ringkøbing Cykle Club
30 Gudmund Brændgaard - Horsens Amatør Cykleklub
31 Bo Martinsen - Vejen Bicycle Club
32 Claus Wårsøe - Cykling Odense
33 Alex Madsen - Randers Cykleklub af 1910
34 Robert Andresen - Kolding Bicycle Club

H60   
1 Hans Kristian Hoffmann - Hedensted Cykel Klub
2 Finn Koldste - Vejle Cykel Klub
3 jan høegh - Politiets IF Kbh-Cykling
4 Holger Christiansen - Skive Cykle Klub
5 Alan Kehlet - Vejen Bicycle Club
6 Ole Jensen - Hedensted Cykel Klub
7 Henrik Jensen - Randers Cykleklub af 1910
8 ib jørgensen - Bov Cykle Club

H70   
1 Helmuth Gram - Fredericia Cycle Club
2 laust madsen - Horsens Amatør Cykleklub

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

EM - Kvinder (Enkeltstart)(CCW) 17/08

Tour du Limousin(2.1) 16/08-19/08

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 04/08-15/08

One Belt One Road Nation'...(2.NCUP) 17/08-19/08

EM - Herrer (Enkeltstart)(CC) 17/08

Tour du Limousin(2.1) 16/08-19/08

EM - Kvinder (Enkeltstart)(CCW) 17/08

One Belt One Road Nation'...(2.NCUP) 17/08-19/08

EM - Herrer (Enkeltstart)(CC) 17/08

Tour de l'Avenir(2.NCUP) 18/08-28/08

Vuelta a España(2.UWT) 19/08-11/09

EM - Kvinder(CCW) 21/08

BEMER Cyclassics(1.UWT) 21/08

Schaal Sels Merksem(1.1) 21/08

Egmont Cycling Race(1.1) 23/08

Tour Poitou - Charentes(2.1) 23/08-26/08

Druivenkoers - Overijse(1.1) 24/08

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Qazaqstan

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - EasyPost

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Alpha Vinyl

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange Jayco

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger