Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Resultater Jysk-Fynsk banemesterskaber

Resultater Jysk-Fynsk banemesterskaber

04. juli 2007 00:010
Tirsdag aften afviklede CK Aarhus Jysk-fynsk Mesterskaber for Børn & Ungdom på Århus-banen, og med ca. 30 deltagere blev det en god aften for rytterne med masser af spænding i de enkelte discipliner.

Mesterskabet blev afviklet som et omnium, bestående af 500/1000 meter, Sprint og endelig pointløb og endelig uden for konkurrence blev der afviklet holdløb på 3000 meter. Der var stor spænding i alle klasser, ikke mindst på tidskørslerne og i sprint konkurrencen.

RESULTATER

Yngste Drenge
1 Simon Andreassen - Cykling Odense
2 Nikolaj Holm Gylling - CK Århus
3 Anders Kristensen - Cykling Odense
4 Arne Birkemose - Svendborg CC

Mellemste Piger
1 Anne-Mette Frederiksen - Esbjerg CR

Mellemste Drenge
1 Simon Larsen - Kolding BC
2 Kenni Hansen - Silkeborg IF, Cykling
3 Andreas Gylling - CK Århus
4 Mikkel M Christensen - CK Århus
5 Jacob Kruse Jensen - Haderslev CK
6 Patrick Leth - Odder CK
7 Mads Birkemose - Svendborg CC
8 Lasse Broberg - CK Århus
9 Mathias L-K Nissen - CK Århus

Ældste Drenge
1 Lasse Zink Mortensen - Rødekro CC
2 Simon Bigum - Cykling Odense
3 Tobias Kristensen - CK Århus
4 Martin Grøn - Silkeborg IF, Cykling
5 Emil Vilhelmsen - Cykling Odense
6 Søren Birkemose - Svendborg CC
7 Thorlak Wang Franck - CK Århus
8 Jesper Harders - CK Århus
9 Rasmus Neble - CK Århus

Ungdom
1 Lasse Eland - CK Århus

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Famenne Ardenne Classic(1.1) 02/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 02/10

Tour de Vendée(1.1) 02/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 02/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 02/10

Tour de Vendée(1.1) 02/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 04/10

Paris - Bourges(1.1) 06/10

Tour de Romandie(2.WWT) 07/10-09/10

Il Lombardia(1.UWT) 08/10

La Philippe Gilbert juniors(2.1) 08/10-09/10

Memorial Rik Van Steenbergen(1.1) 09/10

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Qazaqstan

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - EasyPost

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Alpha Vinyl

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange Jayco

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger