Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Resultater Ordrup CCs løb

Resultater Ordrup CCs løb

27. juni 2011 14:23Foto: MBaek.dk

Annonce

B   
1 Claus Holm - Holte Cykel Klub 02.33.40
2 Allan Tarp Aamann - KCK Herlev
3 Mads Bugge Andersen - ABC 00.46
4 Tommy Moberg Nielsen - CK Kronborg
5 Nicolai Clausen - Team Cycling Ringsted 01.01
6 Mads Nicolaysen - Holte Cykel Klub
7 Andreas Høst - CK Aarhus
8 Jesper Dünweber Darre - ABC
9 Emil Dam Sørensen - FBL
10 Steven Olesen - Kolding BC
11 Jørgen Hertz - CC Gladsaxe
12 Mathias Munk Andersen - Cykling Odense 02.02
13 Stefan Ravn Olsen - Lyngby CC
14 Brian Bayer - Esbjerg CR
15 Kasper Svingel Jensen - Bornholm CC
16 Jens Frøslev-Nielsen - Værløse Farum CK
17 Troels Christensen - DBC
18 Emil Wårsøe - Cykling Odense
19 Christian Flindt-Larsen - Politiets CA
20 Bo Simonsen - Køge CR
21 Kenth Westergaard - Holte Cykel Klub
22 Mikkel Black Christensen - CK Aarhus
23 Frederik Bjørke Schwartz - DCR Ballerup
24 Jens Rasmus Knudsen Damgaard - Aalborg CR
25 Mikkel Christiansen - Roskilde CR
26 Morten Tillquist Nielsen - Sorø BC
27 Jens Kristian Kiilerich - CC Gladsaxe
28 Peter Visby - CK Fix Helsingborg
29 Anders Lawaetz - Hvidovre CK
30 Mathias Lindberg Mortensen - DCR Ballerup 02.14

C   
1 Ricki Clausen - Hvidovre CK 02.05.40
2 Morten Kristen Jensen - ABC
3 Morten Pedersen - LFCK
4 Kristian Thomas Egholm - DMK
5 Peter Grann - CK Fix
6 Jon Fuglsang - JC Cykelklub
7 Lars Skovgaard Rasmussen - FBL
8 Chris Skaarup Mortensen - Roskilde CR
9 Frederik Rasmussen - Ordrup CC
10 Johan Mathias Håkansson - ABC
11 Søren Jensen - FBL
12 Florian Corradi - ABC
13 Kristian Slot Pedersen - Hvidovre CK
14 Lasse Søgaard - Holstebro CC
15 Casper Juel Jensen - DBC
16 Henrik Bunde - FBL
17 Jens Broberg - JC Cykelklub
18 Dan Hermansson - CK Fix Helsingborg
19 Søren Poulsen - Hvidovre CK
20 Henrik Brohus - Køge CR
21 Nathan Smith - FBL
22 Rasmus E. Andersen - Rungsted CK
23 Charles-René Madsen - Hvidovre CK
24 Niels Mogensen - DBC
25 Nick Lundstrøm - Hvidovre CK
26 Michael Hyldgaard Salomonsson - CC Hillerød
27 Henrik Wichmann Lund - Cykling Odense
28 Morten Sommer Espensen - ABC
29 Kasper Christensen - Politiets CA 00.16
30 Mikkel Strøm - CC Hillerød 00.19
31 Fredrik Bengtsson - CK Ringen 00.26
32 Alex Clausen - ABC 00.53
33 Stefan Nørregaard Knudsen - CC Hillerød 07.34

D   
1 Jonas Morten - CK Aarhus 01.47.43
2 Stig Christensen - Ordrup CC
3 Bo Hasseriis Hansen - Ordrup CC
4 Nicholas Christophersen - Greve CC
5 Bastian Lyster Kjøller - CK Fix
6 Brian Jørgensen - Team Cycling Ringsted
7 Tommy Hass - DCR Ballerup
8 Kim Gundersen - CK Fix
9 Mogens Jensen - Næstved BC
10 Niklas Freydberg - Cykling Odense
11 Morten Christoffersen - Ordrup CC
12 Dan Andersen - Roskilde CR
13 Morten Hunnerup Petersen - LFCK
14 Alexander Bojsen - Amager CR
15 Christian Madsen - FBL
16 Martin Esberg - Hvidovre CK
17 Kim Petersen - ABC
18 Joachim Heyn - Nakskov CC
19 Jesper Kristensen - Roskilde CR
20 Morten Bak - Amager CR
21 Troels Nielsen - Amager CR
22 Laust Kruse - FBL
23 Johnny Ejsing - Ordrup CC
24 Finn Sellebjerg - Amager CR
25 Bob West - Køge CR
26 Henrik Sass - Næstved BC
27 Jesper Scharling Sørensen - Ordrup CC
28 Klaus Skjoldann Nielsen - Ordrup CC
29 Jesper Adolphsen - Ordrup CC
30 Thomas Lenzing Kristensen - Team Cycling Ringsted
31 Christian Skram - Ordrup CC
32 Andreas Dall-Jepsen - Lyngby cc
33 Mikkel Videbæk - Odder CK
34 Michael Juhl Pedersen - CC Hillerød
35 Jan Engel Jensen - Ordrup CC
36 Anders Henriksen - FBL
37 Henrik Sørensen - CK Kronborg
38 Jens Peter Larsen - Slagelse CR
39 Martin Henriksen - CC Hillerød
40 Michael Stockfleth - FBL
41 Brian Steimetz - Hvidovre CK
42 Anders Egløkke Østerbæk - Team Cycling Ringsted
43 Jens Kruse Nielsen - FBL
44 Kenneth Knudsen - Greve CC
45 Peter B Thorsted - CK Kronborg
46 Henrik Andersen - FBL
47 Steffen Dalgaard Andersen - CK Fix
48 Allan Mortensen - Køge CR
49 John Emskær Nielsen - Slagelse CR 00.14
50 Christian Glad Filtenborg - FBL 00.18
51 Jesper Jonasson Madsen - Bov CC
52 Lars Burmann - Greve CC
53 John Lynge Pedersen - Køge CR 00.27
54 Nickolai Buchtrup - Team Cycling Ringsted 03.21

H40   
1 Patrick Heiler - Cykelcity 02.05.23
2 Henrik Roland Jensen - CK Aarhus
3 Michael Broge Jensen - CC Hillerød
4 Filip Klein - CK Kronborg
5 steen michael Petersen - Holte Cykel Klub
6 Lars Voss Toft - KCK Herlev
7 Peter Christensen Laisbo - Hvidovre CK
8 Jesper Nielsen - CC Hillerød
9 Martin Pedersen - Hvidovre CK
10 Michael Wolter - Team Cycling Ringsted
11 Miklos Molnar - Holte Cykel Klub 00.08
12 Claus Wårsøe - Cykling Odense 00.30
13 Martin Christiansen - Hvidovre CK
14 Steffen Høhl Quebec - CK Fix
15 Stig Andersen - Sorø BC
16 Jesper Lassen - CK Kronborg
17 Jan Høegh - Politiets CA
18 Morten Ryan Hansen - DBC
19 Tomas Louis Millung - Holte Cykel Klub 00.38
20 Torsten Bak - Amager CR 01.01
21 Páll Skaale Didriksen - Amager CR
22 René Leander - CC Gladsaxe
23 Brian Wulff Frederiksen - Greve CC
24 Torben Møller-Hansen - Holte Cykel Klub
25 Frank Reuter - Politiets CA
26 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cycling Ringsted
27 Ron Levy - FBL
28 Peter Martin Stenberg - Hvidovre CK
29 Bo Wacker - Roskilde CR 01.10
30 Michael Rughede - Holte Cykel Klub
31 Michael Buck Kesby - DCR Ballerup
32 Lars Schmidt - Hvidovre CK 01.22
33 Jimmi Andersen - Amager CR 01.26
34 Henrik Zachariassen - ABC 01.35

H50   
1 Lars Uffe Nielsen - Team Cycling Ringsted 01.49.03
2 Anders Høj - Skive CK
3 Torben Nielsen - Politiets CA
4 Henrik Diepgen - KCK Herlev
5 Jan Ryan Hansen - DBC
6 Jan Peter Petersen - Nakskov CC
7 Hasse Larsen - Ordrup CC
8 Jørgen Østerby - ABC
9 Frank Meyer - Politiets CA
10 Jimmi Johansen - Lyngby CC
11 Jonny Christensen - ABC
12 Anders Lau Jespersen - ABC
13 Henrik Pedersen - Mix1
14 Ole Dideriksen - Køge CR
15 Søren Kjær-Nielsen - CC Hillerød
16 Karsten Jørgensen - DBC
17 Frank Selsmark - FBL
18 Frank Peter Sørensen - CC Gladsaxe
19 Lars Gustafsson - CC Hillerød
20 Thomas Kyng - ABC
21 Jan Værnhøj Pedersen - LFCK
22 Håkon Persson - Cykelcity
23 Jens Frank - DCR Ballerup
24 steen Olsen - Hvidovre CK
25 Torben Lynge Jacobsen - Kalundborg CC
26 Michael Bornak - CC Hillerød
27 bjørn Midtgaard - Holbæk CR
28 Peter Nørskov - Holbæk CR
29 Johnny Faust - DCR Ballerup
30 Anders Christoffersen - Køge CR
31 Svend Erik Pedersen - Greve CC
32 Vagn Åkerström - DBC 00.12
33 Poul Petersen - CK Kronborg
34 Per-Anders Mårtensson - Burseryds IF 00.17
35 Flemming Thestrup - DBC
36 Børge Bundgaard Sørensen - Greve CC
37 Lars Christoffersen - Køge CR
38 Kim Ryan Hansen - DBC 00.29
39 Henrik Parbst - CK Fix 00.36
40 Christian Visby - CK Fix Helsingborg 05.44
41 Ole Johansen - CC Hillerød 11.28
42 Jens Linderod Weber - CC Gladsaxe 16.20
43 Håkan Johansson - CK Fix Helsingborg 19.06

H60   
1 John Hansen - Næstved BC 01.49.07
2 Thomas Spread Campion - CC Hillerød
3 Ib Malm - Team Cycling Ringsted
4 Frank Garfeldt Kofoed - CC Hillerød 00.03
5 Henrik Rasmussen - HFCK
6 Kjeld Ole Hansen - Nakskov CC 00.12
7 Torben Søegaard - ABC 11.20

Dame B   
1 Anette Dawartz - CC Hillerød 01.49.10
2 Trine Frilund Jacobsen - CC Hillerød 00.09
3 Mette Larsen - ABC 15.26
4 Anette Ambrosiusen - CC Hillerød 25.20
5 Anne Dorte Haslund - Næstved BC

Dame Junior   
1 Alice Andersson - CK Trampen 01.46.37
2 Stine Ambrosiusen - CC Hillerød 00.03

U17   
1 Alexander Atzen Sacht - Team Cycling Ringsted 01.25.01
2 Tobias Mørch Kongstad - Amager CR
3 Niklas Larsen - Slagelse CR
4 Mads Corell - Næstved BC 04.58
5 Magnus Bak Klaris - Amager CR
6 Nicolai Just Pedersen - Cykling Odense
7 Andreas Serop Larsen - Næstved BC
8 Rasmus Bøgh Wallin - Amager CR
9 Oliver Jensen - Team Cycling Ringsted
10 Ziggy Christian Zinn Thomas - Amager CR
11 Daniel Hartvig - Greve CC
12 Lasse Mortensgaard - CK Fix
13 Frederik Hagn-Meinche Gundersen - CK Fix
14 Mathias Nikolaj Linderod Albrechtsen - DCR Ballerup
15 frederik Vahlgren - Køge CR
16 Jacob Kruse Jensen - Middelfart CC
17 Frederik Rasmussen - Roskilde CR
18 Mathias Klokholm - Lyngby CC
19 Rasmus Rømer Hansen - CK Kronborg
20 Kasper Trier Jørgensen - CK Fix
21 Jonas Gregaard Wilsly - DCR Ballerup
22 Tobias Reinhold Jacobsen - Næstved BC
23 David Møller - Lyngby CC
24 Philip Egeberg - Amager CR
25 Lasse Højlund Johansen - KCK Herlev
26 Oliver Almind - CK Fix
27 Kim Koldborg Laustsen - DCR Ballerup
28 Michael Svingel Jensen - Silkeborg IF Cykling
29 Kristian Løngaard - Lyngby CC
30 Rasmus Mønnike - CK Kronborg 05.11
31 Magnus Andersen - Næstved BC
32 Christoffer Kursawe - Lyngby CC
33 Mohamed Mujel - Cycling Storebælt 09.21

U15   
1 Vincent Andersson - FK Trampen 01.10.40
2 Frederik Rodenberg Madsen - DCR Ballerup 01.58
3 Andreas Stokbro - CK Fix
4 Jonas Hougaard Jensen - Vejen BC
5 Emil Funder - CK Kronborg
6 Maximilian Hoffmann - Amager CR
7 Julian Suhr - Næstved BC
8 Casper Ingeberg - Odder CK
9 Peter Gylling - CK Fix
10 Nicolai Petersen - Amager CR
11 Mads Olander Hjort - Næstved BC
12 Christoffer Tolstøj Sichelkow - Lyngby CC
13 Jonas Petersen - Slagelse CR
14 Carl Erik Schoulgin Sørensen - CK Kronborg
15 Martin Printz Nielsen - Team Cycling Ringsted
16 Christian Nykvist Larsen - DCR Ballerup
17 Bjarke Andersen - DCR Ballerup
18 Daniel Jensen - Næstved BC
19 Silas Toftemark - Roskilde CR
20 Rasmus Ambrosiusen - CC Hillerød
21 Nikolaj Jeppe - Slagelse CR
22 Mads Zeller Schilling - CK Fix
23 Anders Mielke - Roskilde CR
24 Marcus Jønsson - Køge CR
25 Nicklas Falk Rasmussen - Slagelse CR
26 Nicolai Nørfelt Nielsen - Middelfart CC
27 Thomas Brayan-Lund - CK Kronborg
28 Andreas Lorentz Kron - DCR Ballerup
29 Marc Sehested - Amager CR
30 Holger C. Nyeland Ehlers - Lyngby CC
31 Martin Holritz Frank - Greve CC
32 Anders Fynbo - Greve CC
33 Rasmus Klinge Linneberg - DCR Ballerup
34 Lasse Holmgaard - Slagelse CR
35 Henrik Nielsen - CC Gladsaxe
36 Søren Bidstrup Petersen - Amager CR
37 Silas Holme Stage - Greve CC
38 Jeppe Hanssing - Amager CR
39 Adam Toftemark - Roskilde CR
40 Andreas Lund Andresen - CK Fix 02.12
41 Sebastian Dehn - CK Fix 06.39
42 Jacob Ammitsøe - Lyngby CC 17.00

U16P   
1 Amalie Dideriksen - Amager CR 01.12.39
2 Sofie Nellemann Kryger - CK Kronborg 00.03
3 Yasmin Jensen - Næstved BC 07.07

U13   
1 Ludvig Wacker - Roskilde CR 39.00.00
2 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix
3 Eskild Rønhede - CK Fix
4 Mads Høiberg Klinke - Roskilde CR
5 Oliver Wulff Frederiksen - Greve CC
6 Martin Omarsson Mollerup - CK Kronborg
7 Sander Andersen - DCR Ballerup
8 Oliver Errebo - CK Fix
9 Matias Gunnar Malmberg - CK Fix 00.09
10 Mathias Bressendorff Jacobi - DCR Ballerup
11 Oliver Comprés Poulsen - CC Hillerød
12 Rasmus Dahlmann - Greve CC
13 Magnus Peter Andersen - Greve CC
14 Oscar Madsstuen - CK Bure Halmstad
15 Lucas Norman Gude - KCK Herlev
16 Tobias Chrone - Greve CC
17 Victor Burmann - Greve CC
18 Emil Madsstuen - CK Bure Halmstad
19 Peter Haslund - Næstved BC
20 Vincent Elling Ferraro - Amager CR
21 Anton Larssen - CK Bure Halmstad 00.25

U13P   
1 Mie Olander Hjort - Næstved BC 39.06.00
2 Victoria Elling Ferraro - Amager CR 00.10
3 Simone Emskær Nielsen - Slagelse CR 04.39
4 Caroline Andersson - Halmstads Cykelklub 05.02

U11   
1 Julius Christian Gulmann - Ordrup CC 29.05.00
2 Tobias Lund Andresen - CK Fix
3 Magnus Munch - Køge CR
4 Tue Larsen - Slagelse CR
5 Mikkel Henriksen - Slagelse CR 00.13
6 Andreas Byskov Sarbo - Greve CC
7 Kasper Gylling - CK Fix
8 Magnus Lindberg Mortensen - DCR Ballerup
9 Marius Madsstuen - CK Bure Halmstad 10.09
10 Thorolf Rønhede - CK Fix 13.24

 

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Amstel Gold Race Ladies E...(1.WWT) 18/04

Amstel Gold Race(1.UWT) 18/04

Gipuzkoa Klasika(1.1) 18/04

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 21/04

La Flèche Wallonne(1.UWT) 21/04

Belgrade Banjaluka(2.1) 22/04-25/04

EPZ Omloop van Borsele(2.NCUPJW) 23/04-25/04

E3 Saxo Bank Classic(1.1) 24/04

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 25/04

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 25/04

EPZ Omloop van Borsele(1.1) 25/04

Tour de Romandie(2.UWT) 27/04-02/05

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

MANGLER DU EN CYKELHJELM? VELOMIO.COM - SØGEMASKINEN FOR CYKLER OG UDSTYR