Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Riccardo Riccó igen

Riccardo Riccó igen

17. marts 2007 16:090

Saunier Duvals Riccardo Riccó tog lørdag den anden etapesejr i Tirreno-Adriatico.

Annonce

Dagens etape blev kørt fra Pievebovigliana til Offagna over 161 km og sluttede med en stigning opad målbyen Offagna.

Dagens etape lignende gårdagens etape, da Riccardo Ricco (Saunier Duval) var flyvende og vandt foran Stefan Schmuacher (Gerolsteiner) og Alexandre Vinokourov (Astana).

I det samlede klassement overtager Riccardo Ricco også førertrøjen.

Verdensmesteren Paolo Bettini styrtede igen i dag og kunne trille i mål samtidig med at Riccardo Ricco var ved at åbne champagnen for anden dag i træk. 













Resultat af 4. etape
1 Riccardo Riccò - Saunier Duval-Prodir 3.50.22
2 Stefan Schumacher - Gerolsteiner 0.04
3 Alexander Vinokourov - Astana
4 Janez Brajkovic - Discovery Channel
5 Thomas Dekker - Rabobank
6 Andreas Klöden - Astana
7 Michael Boogerd - Rabobank
8 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
9 Jens Voigt - Team CSC
10 Linus Gerdemann - T-Mobile
11 Kim Kirchen - T-Mobile
12 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare
13 Ricardo Serrano - Tinkoff Credit Systems
14 Staf Scheirlinckx - Cofidis
15 Gorazd Stangelj - Lampre-Fondital 0.18
16 Michele Scarponi - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
17 Stuart O'Grady - Team CSC
18 David Arroyo - Caisse d'Epargne
19 Filippo Pozzato - Liquigas
20 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit Systems
21 Rinaldo Nocentini - Ag2r Prévoyance
22 Pablo Lastras - Caisse d'Epargne
23 Fabian Wegmann - Gerolsteiner
24 José Luis Rubiera - Discovery Channel 0.32
25 Laurent Brochard - Bouygues Telecom 0.42
26 Vladimir Gusev - Discovery Channel 0.43
27 Francesco Bellotti - Crédit Agricole 0.44
28 Alessandro Spezialetti - Liquigas
29 Alessandro Petacchi - Milram
30 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems
31 Bram Tankink - Quickstep-Innergetic 0.51
32 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto
33 Marco Fertonani - Caisse d'Epargne
34 Marco Velo - Milram
35 Serguei Yakovlev - Astana
36 Johann Tschopp - Bouygues Telecom
37 Mirko Celestino - Milram
38 Vincenzo Nibali - Liquigas
39 Imanol Erviti - Caisse d'Epargne
40 Ludovic Turpin - Ag2r Prévoyance
41 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic
42 Dario Cioni - Predictor-Lotto
43 Enrico Gasparotto - Liquigas
44 Antton Luengo - Euskaltel-Euskadi 1.01
45 Rene Mandri - Ag2r Prévoyance 1.03
46 Fabio Sacchi - Milram 1.06
47 Jon Bru - Euskaltel-Euskadi
48 Matti Breschel - Team CSC
49 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto 1.15
50 Julian Dean - Crédit Agricole
51 Thor Hushovd - Crédit Agricole
52 Serge Baguet - Quickstep-Innergetic
53 Allan Davis - Discovery Channel
54 Andrea Moletta - Gerolsteiner
55 Koldo Fernández - Euskaltel-Euskadi 1.19
56 Lars Bak - Team CSC
57 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
58 Oscar Freire - Rabobank
59 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance 1.24
60 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux
61 Renaud Dion - Ag2r Prévoyance
62 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 1.32
63 Alessandro Cortinovis - Milram 1.37
64 Beñat Albizuri - Euskaltel-Euskadi
65 Franck Renier - Bouygues Telecom
66 Massimo Codol - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 1.41
67 Alexandr Arekeev - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
68 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir
69 Serguei Ivanov - Astana
70 Christian Knees - Milram 1.51
71 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 2.00
72 Cristian Moreni - Cofidis 2.03
73 Manuel Quinziato - Liquigas
74 Nick Nuyens - Cofidis
75 Carlos Da Cruz - Française Des Jeux
76 Erik Zabel - Milram
77 Marco Pinotti - T-Mobile
78 Ivan Mayoz - Euskaltel-Euskadi
79 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi
80 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom
81 Theo Eltink - Rabobank
82 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems 2.28
83 Servais Knaven - T-Mobile
84 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux
85 Christophe Mengin - Française Des Jeux
86 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital
87 Pavel Brutt - Tinkoff Credit Systems
88 Peter Van Petegem - Quickstep-Innergetic
89 Eric Berthou - Caisse d'Epargne
90 Mathieu Heijboer - Cofidis 2.55
91 Robbie McEwen - Predictor-Lotto 3.27
92 Björn Leukemans - Predictor-Lotto
93 Koen De Kort - Astana
94 Erki Pütsep - Bouygues Telecom
95 Michiel Elijzen - Cofidis
96 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare
97 Lars Michaelsen - Team CSC
98 Matthias Kessler - Astana
99 Loyd Mondory - Ag2r Prévoyance
100 Robert Förster - Gerolsteiner
101 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital
102 Gregory Rast - Astana
103 Aketza Peña - Euskaltel-Euskadi
104 Peter Wrolich - Gerolsteiner
105 Allan Johansen - Team CSC
106 Roberto Petito - Liquigas
107 Alexandre Usov - Ag2r Prévoyance
108 Alexei Markov - Caisse d'Epargne
109 Bernhard Eisel - T-Mobile
110 Jason McCartney - Discovery Channel
111 Brian Vandborg - Discovery Channel
112 Jan Boven - Rabobank
113 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic
114 Wim Vansevenant - Predictor-Lotto
115 Leif Hoste - Predictor-Lotto
116 Sébastien Minard - Cofidis
117 Francesco Failli - Liquigas
118 Kevin De Weert - Cofidis
119 Lorenzo Bernucci - T-Mobile
120 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital
121 Sébastien Hinault - Crédit Agricole
122 Laszlo Bodrogi - Crédit Agricole
123 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux
124 Tyler Hamilton - Tinkoff Credit Systems
125 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital
126 Matteo Bono - Lampre-Fondital
127 Kjell Carlström - Liquigas
128 Bram De Groot - Rabobank
129 Dario Andriotto - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
130 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems
131 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare
132 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare 3.55
133 David Kopp - Gerolsteiner 4.03
134 Guido Trentin - Saunier Duval-Prodir 4.09
135 Rubens Bertogliati - Saunier Duval-Prodir
136 Fabien Patanchon - Française Des Jeux
137 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria-Navigare
138 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare
139 Gerald Ciolek - T-Mobile
140 Sven Krauss - Gerolsteiner
141 Aitor Hernández - Euskaltel-Euskadi 4.20
142 Andreas Klier - T-Mobile 4.49
143 Simone Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 6.01
144 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
145 Martin Elmiger - Ag2r Prévoyance
146 Dimitri Champion - Bouygues Telecom
147 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir
148 Giuseppe Muraglia - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
149 Danilo Napolitano - Lampre-Fondital
150 Sebastian Lang - Gerolsteiner 6.12
151 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir 6.26
152 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir 8.10
153 Marcus Ljungqvist - Team CSC
154 Fabian Cancellara - Team CSC
155 Arnaud Gerard - Française Des Jeux
156 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic 10.19
157 Giovanni Visconti - Quickstep-Innergetic
158 René Haselbacher - Astana 12.17
159 Raúl Alarcón - Saunier Duval-Prodir 12.35
160 Paolo Bettini - Quickstep-Innergetic 13.04


Samlet stilling efter 4. etape
1 Riccardo Riccò - Saunier Duval-Prodir 18.58.23
2 Alexander Vinokourov - Astana 0.16
3 Stefan Schumacher - Gerolsteiner 0.20
4 Andreas Klöden - Astana 0.22
5 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 0.26
6 Janez Brajkovic - Discovery Channel
7 Linus Gerdemann - T-Mobile
8 Jens Voigt - Team CSC
9 Kim Kirchen - T-Mobile
10 Thomas Dekker - Rabobank
11 Staf Scheirlinckx - Cofidis
12 Michael Boogerd - Rabobank
13 Ricardo Serrano - Tinkoff Credit Systems
14 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare
15 Filippo Pozzato - Liquigas 0.40
16 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit Systems
17 Rinaldo Nocentini - Ag2r Prévoyance
18 Michele Scarponi - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
19 Fabian Wegmann - Gerolsteiner
20 Pablo Lastras - Caisse d'Epargne
21 David Arroyo - Caisse d'Epargne
22 Gorazd Stangelj - Lampre-Fondital 0.53
23 José Luis Rubiera - Discovery Channel 0.54
24 Stuart O'Grady - Team CSC 0.56
25 Laurent Brochard - Bouygues Telecom 1.11
26 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems 1.13
27 Serguei Yakovlev - Astana
28 Vincenzo Nibali - Liquigas 1.29
29 Dario Cioni - Predictor-Lotto
30 Ludovic Turpin - Ag2r Prévoyance
31 Marco Fertonani - Caisse d'Epargne
32 Alexandr Arekeev - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 1.30
33 Oscar Freire - Rabobank 1.35
34 Andrea Moletta - Gerolsteiner 1.37
35 Alessandro Petacchi - Milram 1.40
36 Francesco Bellotti - Crédit Agricole
37 Alessandro Spezialetti - Liquigas
38 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance 1.46
39 Bram Tankink - Quickstep-Innergetic 1.47
40 Marco Velo - Milram
41 Mirko Celestino - Milram
42 Johann Tschopp - Bouygues Telecom
43 Jon Bru - Euskaltel-Euskadi 1.55
44 Rene Mandri - Ag2r Prévoyance 1.59
45 Matti Breschel - Team CSC 2.02
46 Fabio Sacchi - Milram
47 Allan Davis - Discovery Channel 2.11
48 Julian Dean - Crédit Agricole
49 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto
50 Koldo Fernández - Euskaltel-Euskadi 2.15
51 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 2.16
52 Thor Hushovd - Crédit Agricole 2.23
53 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir 2.28
54 Massimo Codol - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 2.37
55 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 2.39
56 Lars Bak - Team CSC
57 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 2.44
58 Christian Knees - Milram 2.47
59 Erik Zabel - Milram 2.59
60 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi
61 Cristian Moreni - Cofidis
62 Nick Nuyens - Cofidis
63 Marco Pinotti - T-Mobile
64 Renaud Dion - Ag2r Prévoyance 3.09
65 Imanol Erviti - Caisse d'Epargne 3.21
66 Pavel Brutt - Tinkoff Credit Systems 3.24
67 Antton Luengo - Euskaltel-Euskadi 3.31
68 Christophe Mengin - Française Des Jeux 3.40
69 Beñat Albizuri - Euskaltel-Euskadi 4.04
70 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems 4.11
71 Enrico Gasparotto - Liquigas
72 Matteo Bono - Lampre-Fondital 4.23
73 Manuel Quinziato - Liquigas 4.33
74 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems
75 Theo Eltink - Rabobank
76 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux 4.35
77 Aketza Peña - Euskaltel-Euskadi 4.59
78 Francesco Failli - Liquigas 5.00
79 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic 5.03
80 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital 5.17
81 Lorenzo Bernucci - T-Mobile 5.34
82 Matthias Kessler - Astana 6.08
83 David Kopp - Gerolsteiner 6.12
84 Björn Leukemans - Predictor-Lotto 6.16
85 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare 6.39
86 Peter Van Petegem - Quickstep-Innergetic 6.40
87 Leif Hoste - Predictor-Lotto 6.42
88 Martin Elmiger - Ag2r Prévoyance 6.48
89 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare 7.02
90 Rubens Bertogliati - Saunier Duval-Prodir 7.15
91 Gregory Rast - Astana 7.21
92 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic 7.39
93 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare 7.46
94 Vladimir Gusev - Discovery Channel 7.57
95 Gerald Ciolek - T-Mobile 8.12
96 Serguei Ivanov - Astana 8.55
97 Servais Knaven - T-Mobile 9.42
98 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux 9.57
99 Dimitri Champion - Bouygues Telecom 10.07
100 Franck Renier - Bouygues Telecom 10.10
101 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom 10.36
102 Carlos Da Cruz - Française Des Jeux
103 Alexei Markov - Caisse d'Epargne 10.41
104 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital
105 Laszlo Bodrogi - Crédit Agricole
106 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir 10.55
107 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic 10.57
108 Mathieu Heijboer - Cofidis 11.28
109 Alessandro Cortinovis - Milram
110 Roberto Petito - Liquigas 11.36
111 Robbie McEwen - Predictor-Lotto 11.50
112 Bernhard Eisel - T-Mobile 12.00
113 Koen De Kort - Astana
114 Peter Wrolich - Gerolsteiner
115 Sébastien Minard - Cofidis
116 Michiel Elijzen - Cofidis
117 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital
118 Wim Vansevenant - Predictor-Lotto
119 Brian Vandborg - Discovery Channel
120 Kevin De Weert - Cofidis
121 Jason McCartney - Discovery Channel
122 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria-Navigare 12.42
123 Guido Trentin - Saunier Duval-Prodir
124 Aitor Hernández - Euskaltel-Euskadi 12.50
125 Simone Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 13.15
126 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux 13.39
127 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital
128 Serge Baguet - Quickstep-Innergetic 13.45
129 Sven Krauss - Gerolsteiner 13.47
130 Fabien Patanchon - Française Des Jeux 14.21
131 Danilo Napolitano - Lampre-Fondital 14.34
132 Sebastian Lang - Gerolsteiner 14.45
133 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir 14.59
134 Paolo Bettini - Quickstep-Innergetic 15.33
135 Lars Michaelsen - Team CSC 15.57
136 René Haselbacher - Astana 16.11
137 Marcus Ljungqvist - Team CSC 16.43
138 Loyd Mondory - Ag2r Prévoyance 17.05
139 Giovanni Visconti - Quickstep-Innergetic 17.06
140 Alexandre Usov - Ag2r Prévoyance 17.39
141 Robert Förster - Gerolsteiner 17.53
142 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir 18.22
143 Ivan Mayoz - Euskaltel-Euskadi 18.24
144 Andreas Klier - T-Mobile 18.27
145 Dario Andriotto - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 19.06
146 Kjell Carlström - Liquigas 19.21
147 Jan Boven - Rabobank
148 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare 21.25
149 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 21.40
150 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 22.08
151 Eric Berthou - Caisse d'Epargne 22.36
152 Bram De Groot - Rabobank 24.26
153 Erki Pütsep - Bouygues Telecom 24.51
154 Allan Johansen - Team CSC 26.31
155 Raúl Alarcón - Saunier Duval-Prodir 27.30
156 Giuseppe Muraglia - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 29.04
157 Sébastien Hinault - Crédit Agricole 37.05
158 Tyler Hamilton - Tinkoff Credit Systems 42.10
159 Fabian Cancellara - Team CSC 44.06
160 Arnaud Gerard - Française Des Jeux 1.00.07


Bjergkonkurrencen efter 4. etape
1 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems 10 pts
2 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare 8
3 Dimitri Champion - Bouygues Telecom 5
4 Aitor Hernández - Euskaltel-Euskadi 5
5 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 4
6 Beñat Albizuri - Euskaltel-Euskadi 3
7 Francesco Failli - Liquigas 3
8 Alexandr Arekeev - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 2
9 Giuseppe Muraglia - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 2
10 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare 1
11 Sven Krauss - Gerolsteiner 1


Pointkonkurrencen efter 4. etape

1 Riccardo Riccò - Saunier Duval-Prodir 24 pts
2 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 21
3 Alexander Vinokourov - Astana 18
4 Alexandr Arekeev - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 17
5 Sven Krauss - Gerolsteiner 17
6 Andreas Klöden - Astana 13
7 Thor Hushovd - Crédit Agricole 13
8 Robbie McEwen - Predictor-Lotto 12
9 Bernhard Eisel - T-Mobile 12
10 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare 11
11 Dimitri Champion - Bouygues Telecom 10
12 Stefan Schumacher - Gerolsteiner 10
13 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 10
14 Oscar Freire - Rabobank 10
15 Janez Brajkovic - Discovery Channel 9
16 Thomas Dekker - Rabobank 9
17 Stuart O'Grady - Team CSC 9
18 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare 6
19 Beñat Albizuri - Euskaltel-Euskadi 5
20 Aitor Hernández - Euskaltel-Euskadi 5
21 Andrea Moletta - Gerolsteiner 5
22 Erik Zabel - Milram 5
23 David Kopp - Gerolsteiner 5
24 Danilo Napolitano - Lampre-Fondital 5
25 Michael Boogerd - Rabobank 4
26 Filippo Pozzato - Liquigas 4
27 Allan Davis - Discovery Channel 4
28 Enrico Gasparotto - Liquigas 3
29 Francesco Failli - Liquigas 3
30 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare 3
31 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 3
32 Jens Voigt - Team CSC 2
33 Kim Kirchen - T-Mobile 2
34 Paolo Bettini - Quickstep-Innergetic 2
35 Loyd Mondory - Ag2r Prévoyance 2
36 Giuseppe Muraglia - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 2
37 Linus Gerdemann - T-Mobile 1
38 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems 1
39 Ivan Mayoz - Euskaltel-Euskadi 1


Holdkonkurrencen efter 4. etape
1 Tinkoff Credit System 56.57.03
2 Astana 0.11
3 Gerolsteiner 0.24
4 Rabobank 0.39
5 Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 0.55
6 Caisse d'Epargne
7 Discovery Channel Pro Cycling Team 1.05
8 Team CSC 1.30
9 Liquigas 1.34
10 AG2r Prévoyance 1.40
11 T-Mobile Team 1.57
12 Team Milram 3.20
13 Bouygues Telecom 3.48
14 Predictor-Lotto 4.02
15 Euskaltel-Euskadi 4.13
16 Crédit Agricole 4.24
17 Cofidis-Le Crédit par Téléphone 4.30
18 Quickstep-Innergetic 5.07
19 Saunier Duval-Prodir 8.09
20 Lampre-Fondital 8.39
21 Ceramica Panaria-Navigare 12.17
22 Française des Jeux 15.53

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Halle-Ingooigem(1.1) 16/06

Halle-Ingooigem(1.1) 16/06

Gran Premio Eccellenze Va...(1.1) 19/06

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Giro di Basilicata(2.1) 24/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR