Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Sejr og førertrøje til Cancellara - Opdateret

Sejr og førertrøje til Cancellara - Opdateret

03. august 2006 17:220

Annonce

Fabian Cancellara vandt overbevisende årets kongeetape i Post Danmark Rundt. Cancellara rykkede sig fri fra favoritgruppen inden i Vejle og kørte alene til mål, med små 25 sekunder ned til feltet, hvor Stuart O’Grady vandt spurten.

Dermed er Cancellara ny mand i den gule førertrøje og ligner nu en sikker vinder af Post Danmark Rundt taget i betragtning af, at han er storfavorit til enkeltstarten i Helsingør på lørdag.

Ligesom på gårsdagens etape startede også dagens etape til Vejle i et meget højt tempo. Flere hold var fra starten af etapen meget aggressive, men Gerolsteiner holdet prøvede at holde det hele samlet. Det var også det tyske hold som alene lukkede hullet, da ni ryttere, inklusiv Breschel, Piil, Bäckstedt, Bøchmann og Allan Bo, efter 15 kilometer fik et lille halv minut ned til feltet.

Derefter fortsatte et meget nervøst felt, indtil fire ryttere, Marcin Osinski (Team Intel Action), René Jørgensen (Team Designa Køkken), Lasse Bøchmann (Team GLS) og Maarten Tjallingi (Skil-Shimano) efter godt 40 kilometers kørsel fik lov til at køre afsted. De fire ryttere arbejdede godt sammen og fik hurtigt et forspring på over to minutter.

Midtvejs på etapen havde udbruddet næsten fire minutter, men så begyndte Team CSC stille og roligt at sætte tempoet op. Ligesom i går var det Jakob Piil som tog nogle lange hårde føringer, som lynhurtigt skar en stor del af forspringet ned.

Da firemandsgruppen med 40 kilometer til mål kun havde lidt over 30 sekunders forspring, valgte René Jørgensen at forsøge sig alene og den rutinerede dansker fik hurtigt lagt afstand til de tre andre. Fem kilometer senere måtte René Jørgensen dog også opgive, da Team CSC simpelthen kørte for stærkt i feltet.

Da feltet kørte ind i Vejle havde Team CSC sprængt det i to store grupper. Forrest begyndte angrebene nu at vælte frem i både højre og venstre side af vejen. To ryttere var dog mere aggressive end alle andre og det var Lars Bak og Vincenzo Nibali. Davitamon-Lotto og Unibet.com holdene kørte dog alle forsøg ind igen.

De gange rytterne kørte over stigningen i Vejle, blev feltet mindre og mindre og til sidst var der ikke mere end små 30 ryttere tilbage i frontgruppen. Både O’Grady, Breschel, Arvesen og Fuglsang var fremme og forsøge sig på bakken, men det kunne bare ikke lykkedes. Det var dog lige indtil at Cancellara trådte an med tre kilometer til mål.

Årets vinder af Paris-Roubaix og tempospecialist satte tempoet et lille hak yderligere op, da han havde fået et lille hul ned til feltet og siden så feltet ikke Team CSC rytteren igen. Få minutter senere kunne den schweiziske rytter køre over stregen som populær vinder i Vejle. Stuart O’Grady tog andenpladsen foran Thomas Ziegler fra T-Mobile.

Resultat af 2. etape
1 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC 4.16.34
2 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC 0.21
3 Thomas Ziegler (Ger) T-Mobile Team
4 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 0.23
5 Baden Cooke (Aus) Unibet.com
6 Aitor Galdos Alonso (Spa) Ceramica Panaria-Navigare 0.25
7 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto 0.27
8 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team CSC
9 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
10 Chris Anker Sørensen (Den) Team Designa Kokken
11 René Haselbacher (Aut) Gerolsteiner
12 Piet Rooyakkers (Ned) Skil-Shimano 0.32
13 Peter Riis Andersen (Den) Danish National Team 0.36
14 Gene Michael Bates (Aus) Team L.P.R. 0.39
15 Denys Kostyuk (Ukr) Intel-Action
16 Mauro Facci (Ita) Team Barloworld
17 Jacob Fuglsang (Den) Team Designa Kokken 0.46
18 Anders Lund (Den) GLS
19 Matti Breschel (Den) Team CSC
20 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0.51
21 Iljo Keisse (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
22 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner
23 Frank Høj (Den) Gerolsteiner 1.01
24 Allan Johansen (Den) Team CSC
25 Sven Krauss (Ger) Gerolsteiner
26 Moises Aldape Chavez (Mex) Ceramica Panaria-Navigare
27 Paul Martens (Ger) Skil-Shimano 1.33
28 Jacob Moe Rasmussen (Den) GLS 1.46
29 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas
30 Koen Barbe (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
31 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner
32 Roberto Traficante (Ita) Team L.P.R.
33 Frederik Willems (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
34 Thomas Fothen (Ger) Gerolsteiner
35 Gorik Gardeyn (Bel) Unibet.com
36 Bas Giling (Ned) T-Mobile Team
37 Robert Forster (Ger) Gerolsteiner
38 Giosue Bonomi (Ita) Team Barloworld
39 Mirko Allegrini (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
40 Brian Vandborg (Den) Team CSC
41 Michael Skelde (Den) Glud & Marstrand Horsens
42 René Weissinger (Ger) Skil-Shimano
43 Michael Reihs (Den) Team Designa Kokken
44 Lars Bak (Den) Team CSC
45 Roy Hegreberg (Nor) Glud & Marstrand Horsens
46 Jonas Aaen Jørgensen (Den) GLS
47 Jeremy Hunt (GBr) Unibet.com
48 Marco Zanotti (Ita) Unibet.com 2.27
49 Bobbie Traksel (Ned) Unibet.com
50 Igor Astarloa (Spa) Team Barloworld 2.42
51 Magnus Backstedt (Swe) Liquigas
52 Kenny Lisabeth (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
53 Maarten Tjallingi (Ned) Skil-Shimano
54 Aart Vierhouten (Ned) Skil-Shimano
55 Alessandro Maserati (Ita) Team L.P.R. 3.01
56 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Ceramica Panaria-Navigare 3.02
57 Martin Mortensen (Den) Danish National Team 7.51
58 Olivier Kaisen (Bel) Davitamon-Lotto
59 Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano
60 Kenny De Haes (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 8.03
61 Berhard Kohl (Aut) T-Mobile Team 9.38
62 Tom Steels (Bel) Davitamon-Lotto
63 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team L.P.R.
64 Sergey Ivanov (Rus) T-Mobile Team
65 Glenn Bak (Den) Unibet.com 9.53
66 James Perry (RSA) Team Barloworld 10.46
67 Nicola Loda (Ita) Liquigas 12.42
68 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team 20.00
69 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team
70 Jakob Piil (Den) Team CSC
71 Eric Baumann (Ger) T-Mobile Team
72 Alberto Curtolo (Ita) Liquigas
73 Marco Righetto (Ita) Liquigas
74 Bert Roesems (Bel) Davitamon-Lotto
75 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto
76 Brett Lancaster (Aus) Ceramica Panaria-Navigare
77 Michael Rich (Ger) Gerolsteiner
78 Geert Omloop (Bel) Unibet.com
79 Diego Caccia (Ita) Team Barloworld
80 Rodney Green (RSA) Team Barloworld
81 Enrico Degano (Ita) Team Barloworld
82 Matteo Priamo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
83 Jeremy Maartens (RSA) Team Barloworld
84 Tiziano Dall´Antonia (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
85 Bart Vanheule (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
86 Krzysztof Kuznmiak (Pol) Intel-Action
87 Marcin Osinski (Pol) Intel-Action
88 Wouter Van Mechelen (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
89 Krzysztof Miara (Pol) Intel-Action
90 Lukasz Bodnar (Pol) Intel-Action
91 Yuri Metlushenko (Ukr) Team L.P.R.
92 Andreas Dietziker (Swi) Team L.P.R.
93 Samuele Marzoli (Ita) Team L.P.R.
94 Bogdan Bondrev (Ukr) Intel-Action
95 Kasper Jebjerg (Den) GLS
96 Lasse Bøchmann (Den) GLS
97 Jimmy Hansen (Den) GLS
98 Christoph Messchenmoser (Ger) Skil-Shimano
99 Rik Reinerink (Ned) Skil-Shimano
100 Michael Larsen (Den) Team Designa Kokken
101 Morten Christiansen (Den) Glud & Marstrand Horsens
102 Troels Vinther (Den) Glud & Marstrand Horsens
103 Rene Jørgensen (Den) Team Designa Kokken
104 Rune Udby (Den) Glud & Marstrand Horsens
105 Jacob Nielsen (Den) Glud & Marstrand Horsens
106 Michael Berling (Den) Glud & Marstrand Horsens
107 Daniel Holm Foder (Den) Team Designa Kokken
108 Allan Bo Andresen (Den) Team Designa Kokken
109 Casper Jørgensen (Den) Danish National Team
110 Jacob Kodrup (Den) Danish National Team
111 Alex Rasmussen (Den) Danish National Team
112 Matthew Wilson (Aus) Unibet.com
113 Paride Grillo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
114 Dariusz Rudnicki (Pol) Intel-Action
115 Glenn D'Hollander (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
116 Michael Mørkøv (Den) GLS
117 Kristoffer G. Nielsen (Den) GLS
118 Michael Tronborg (Den) Danish National Team
119 Jens Erik Madsen (Den) Team Designa Kokken
120 Leon Van Bon (Ned) Davitamon-Lotto
121 Nikola Aistrup (Den) Danish National Team 25.51
122 Jan Almblad (Den) Danish National Team

Samlet stilling efter 2. etape
1 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC 9.00.50
2 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC 0.03
3 Aitor Galdos Alonso (Spa) Ceramica Panaria-Navigare 0.07
4 René Haselbacher (Aut) Gerolsteiner 0.13
5 Thomas Ziegler (Ger) T-Mobile Team 0.27
6 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 0.29
7 Baden Cooke (Aus) Unibet.com 0.33
8 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
9 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team CSC 0.37
10 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto
11 Chris Anker Sørensen (Den) Team Designa Kokken
12 Piet Rooyakkers (Ned) Skil-Shimano 0.42
13 Peter Riis Andersen (Den) Danish National Team 0.46
14 Gene Michael Bates (Aus) Team L.P.R. 0.49
15 Denys Kostyuk (Ukr) Intel-Action
16 Mauro Facci (Ita) Team Barloworld
17 Matti Breschel (Den) Team CSC 0.55
18 Anders Lund (Den) GLS 0.56
19 Jacob Fuglsang (Den) Team Designa Kokken
20 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 0.59
21 Iljo Keisse (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.01
22 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner
23 Allan Johansen (Den) Team CSC 1.11
24 Frank Høj (Den) Gerolsteiner
25 Sven Krauss (Ger) Gerolsteiner
26 Moises Aldape Chavez (Mex) Ceramica Panaria-Navigare
27 Paul Martens (Ger) Skil-Shimano 1.43
28 Jacob Moe Rasmussen (Den) GLS 1.54
29 Robert Forster (Ger) Gerolsteiner 1.56
30 Giosue Bonomi (Ita) Team Barloworld
31 Roy Hegreberg (Nor) Glud & Marstrand Horsens
32 Lars Bak (Den) Team CSC
33 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas
34 Frederik Willems (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
35 Mirko Allegrini (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
36 Michael Skelde (Den) Glud & Marstrand Horsens
37 Koen Barbe (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
38 Bas Giling (Ned) T-Mobile Team
39 Jonas Aaen Jørgensen (Den) GLS
40 Thomas Fothen (Ger) Gerolsteiner
41 René Weissinger (Ger) Skil-Shimano
42 Michael Reihs (Den) Team Designa Kokken
43 Gorik Gardeyn (Bel) Unibet.com
44 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner
45 Brian Vandborg (Den) Team CSC
46 Jeremy Hunt (GBr) Unibet.com
47 Bobbie Traksel (Ned) Unibet.com 2.37
48 Marco Zanotti (Ita) Unibet.com
49 Maarten Tjallingi (Ned) Skil-Shimano 2.49
50 Aart Vierhouten (Ned) Skil-Shimano
51 Magnus Backstedt (Swe) Liquigas 2.52
52 Igor Astarloa (Spa) Team Barloworld
53 Kenny Lisabeth (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
54 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Ceramica Panaria-Navigare 3.12
55 Roberto Traficante (Ita) Team L.P.R. 4.15
56 Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 8.01
57 Olivier Kaisen (Bel) Davitamon-Lotto
58 Martin Mortensen (Den) Danish National Team 8.20
59 Berhard Kohl (Aut) T-Mobile Team 9.48
60 Sergey Ivanov (Rus) T-Mobile Team
61 Tom Steels (Bel) Davitamon-Lotto 10.07
62 James Perry (RSA) Team Barloworld 10.56
63 Kenny De Haes (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 11.21
64 Glenn Bak (Den) Unibet.com 11.41
65 Alessandro Maserati (Ita) Team L.P.R. 12.22
66 Nicola Loda (Ita) Liquigas 12.52
67 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team L.P.R. 14.28
68 Marcin Osinski (Pol) Intel-Action 20.05
69 Rene Jørgensen (Den) Team Designa Kokken 20.07
70 Alex Rasmussen (Den) Danish National Team
71 Lasse Bøchmann (Den) GLS 20.09
72 Scott Davis (Aus) T-Mobile Team 20.10
73 Marco Righetto (Ita) Liquigas
74 Olaf Pollack (Ger) T-Mobile Team
75 Bert Roesems (Bel) Davitamon-Lotto
76 Allan Bo Andresen (Den) Team Designa Kokken
77 Dariusz Rudnicki (Pol) Intel-Action
78 Jens Erik Madsen (Den) Team Designa Kokken
79 Rik Reinerink (Ned) Skil-Shimano
80 Alberto Curtolo (Ita) Liquigas
81 Tiziano Dall´Antonia (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
82 Bogdan Bondrev (Ukr) Intel-Action
83 Wouter Van Mechelen (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
84 Rune Udby (Den) Glud & Marstrand Horsens
85 Krzysztof Miara (Pol) Intel-Action
86 Jimmy Hansen (Den) GLS
87 Troels Vinther (Den) Glud & Marstrand Horsens
88 Bart Vanheule (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
89 Geert Omloop (Bel) Unibet.com
90 Rodney Green (RSA) Team Barloworld
91 Michael Tronborg (Den) Danish National Team
92 Morten Christiansen (Den) Glud & Marstrand Horsens
93 Daniel Holm Foder (Den) Team Designa Kokken
94 Glenn D'Hollander (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
95 Michael Mørkøv (Den) GLS
96 Paride Grillo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
97 Jakob Piil (Den) Team CSC 20.29
98 Kasper Jebjerg (Den) GLS
99 Michael Larsen (Den) Team Designa Kokken
100 Matthew Wilson (Aus) Unibet.com 21.48
101 Michael Berling (Den) Glud & Marstrand Horsens 22.29
102 Leon Van Bon (Ned) Davitamon-Lotto 22.31
103 Krzysztof Kuznmiak (Pol) Intel-Action 23.24
104 Lukasz Bodnar (Pol) Intel-Action
105 Christoph Messchenmoser (Ger) Skil-Shimano
106 Diego Caccia (Ita) Team Barloworld 23.25
107 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto 23.26
108 Enrico Degano (Ita) Team Barloworld
109 Eric Baumann (Ger) T-Mobile Team 24.28
110 Michael Rich (Ger) Gerolsteiner
111 Jeremy Maartens (RSA) Team Barloworld
112 Jacob Nielsen (Den) Glud & Marstrand Horsens
113 Brett Lancaster (Aus) Ceramica Panaria-Navigare 24.50
114 Matteo Priamo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
115 Andreas Dietziker (Swi) Team L.P.R.
116 Jan Almblad (Den) Danish National Team 26.20
117 Nikola Aistrup (Den) Danish National Team
118 Kristoffer G. Nielsen (Den) GLS 27.22
119 Yuri Metlushenko (Ukr) Team L.P.R. 29.21
120 Samuele Marzoli (Ita) Team L.P.R.
121 Casper Jørgensen (Den) Danish National Team
122 Jacob Kodrup (Den) Danish National Team

Pointkonkurrencen efter 2. etape
1 Aitor Galdos Alonso (Spa) Ceramica Panaria-Navigare 22 pts
2 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC 22
3 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC 15
4 Baden Cooke (Aus) Unibet.com 15
5 René Haselbacher (Aut) Gerolsteiner 14
6 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 13
7 Thomas Ziegler (Ger) T-Mobile Team 10
8 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 9
9 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Ceramica Panaria-Navigare 8
10 Marcin Osinski (Pol) Intel-Action 8
11 Robert Forster (Ger) Gerolsteiner 6
12 Preben Van Hecke (Bel) Davitamon-Lotto 6
13 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Team CSC 5
14 Giosue Bonomi (Ita) Team Barloworld 5
15 Maarten Tjallingi (Ned) Skil-Shimano 5
16 Aart Vierhouten (Ned) Skil-Shimano 5
17 Alex Rasmussen (Den) Danish National Team 5
18 Bobbie Traksel (Ned) Unibet.com 4
19 Rene Jørgensen (Den) Team Designa Kokken 4
20 Kenny Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 3
21 Chris Anker Sørensen (Den) Team Designa Kokken 3
22 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 3
23 Jacob Moe Rasmussen (Den) GLS 3
24 Magnus Backstedt (Swe) Liquigas 2
25 Iljo Keisse (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1
26 Piet Rooyakkers (Ned) Skil-Shimano 1
27 Matti Breschel (Den) Team CSC 1
28 Lasse Bøchmann (Den) GLS 1
29 Diego Caccia (Ita) Team Barloworld 1

Bjergkonkurrencen efter 2. etape
1 Aart Vierhouten (Ned) Skil-Shimano 30 pts
2 Lars Bak (Den) Team CSC 10
3 Rene Jørgensen (Den) Team Designa Kokken 10
4 Maarten Tjallingi (Ned) Skil-Shimano 8
5 Piet Rooyakkers (Ned) Skil-Shimano 6
6 Bobbie Traksel (Ned) Unibet.com 6
7 Sergey Ivanov (Rus) T-Mobile Team 6
8 Jacob Nielsen (Den) Glud & Marstrand Horsens 6
9 Matti Breschel (Den) Team CSC 4
10 Thomas Fothen (Ger) Gerolsteiner 4
11 Gorik Gardeyn (Bel) Unibet.com 4
12 Marcin Osinski (Pol) Intel-Action 4
13 Diego Caccia (Ita) Team Barloworld 4
14 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas 4
15 Jacob Fuglsang (Den) Team Designa Kokken 2
16 Lasse Bøchmann (Den) GLS 2

Holdkonkurrencen efter 2. etape
1 Team CSC 27.03.30

2 Gerolsteiner 1.31
3 Panaria Navigare 2.24
4 Liquigas 2.26
5 Team Designa Køkken 2.29
6 Skil-Shimano 3.21
7 Unibet 3.25
8 Team GLS 3.48
9 Cho. Jacques-T.Interim 3.53
10 Team Barloworld 4.37
11 Davitamon Lotto 8.11
12 T-Mobile 11.15
13 Team LPR 11.55
14 Glud & Marstrand Horsens 23.02
15 Team Post Danmark 27.57
16 Team Intel Action 40.09

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Tour de France(2.UWT) 26/06-18/07

La Course by Le Tour de F...(1.WWT) 27/06

Axion SWISS Bank Gran Pre...(1.1) 27/06

GP Général Patton(1.1) 03/07

Sibiu Cycling Tour(2.1) 03/07-06/07

GP Luxembourg(1.1) 04/07

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR