Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Sejr og gul trøje til Matti Breschel

Sejr og gul trøje til Matti Breschel

02. august 2007 17:360

Efter en flot og hektisk finale, vandt Team CSC rytteren Matti Breschel i dag anden etape af Post Danmark Rundt. Breschel henviste Enrico Gasparotto (Liquigas) og Lorenzo Bernucci (T-Mobile) til anden og tredjepladsen. Med sejren og bonussekunder fører Matti Breschel nu også i den samlede stilling.

Annonce


Matti Breschel i gult / Foto: Feltet.dk

Preben Van Hecke fra Predictor-Lotto holdet var første rytter i udbrud på dagens 197 kilometer lange etape fra Aars til Århus. Efter små syv kilometers kørsel fik han åbnet et lille forspring ned til feltet. Få kilometer senere fik han selskab af David Derod (Skil – Shimano), Jacob Moe (Team GLS), Michael Berling (Glud & Marstrand Horsens) og Daniel Foder (Team Designa Køkken). De fem ryttere fik i gang i et godt samarbejde og fik hurtigt over tre minutters forspring ned til feltet.

Jacob Moe, som i 2004 vandt Bakkekonkurrencen i Post Danmark Rundt, så også ud til at have det som et mål i dag. I hvert fald vandt den rutinerede GLS rytter de fleste bakkespurter undervejs, så han nu fører den konkurrence.

Efter godt 60 kilometers kørsel havde frontgruppen mere end syv minutter ned til feltet, det fik både Liquigas og T-Mobile til at sætte et par ryttere i front af feltet, så de kunne styre forspringet. Det fik dog ikke forspringet til at falde, tværtimod øgede frontgruppen hele tiden deres forspring, så de halvvejs havde godt minutter ned til feltet.

Ligesom på gårsdagens etape prøvede Team CSC også i dag at udnytte sidevinden til at splitte feltet, men ligesom i går havde det ikke nogen større indvirkning på feltet. Det fik dog hurtigt forspringet til at falde frem til frontgruppen.

Da frontgruppen med 25 kilometer til mål kørte ind i Århus, havde de kun et lille minut til feltet. Det fik Jacob Moe til at forsøge et soloangreb. Daniel Foder og Preben Van Hecke fik lukket hullet op til Moe, mens Michael Berling og David Derod faldt tilbage til feltet.

Med små tyve kilometer til mål satte Team CSC dagens strategi i gang. Michael Blaudzun var første mand som forsøgte sig. Sammen med Enrico Gasparotto (Liquigas) og Marek Rutkiewics (Intel Action) lukkede de tre ryttere hullet op til Moe, Foder og Van Hecke. De seks ryttere startede nu kampen mod feltet.

Med bare ti kilometer til mål, var det dog slut for den gruppe. Daniel Foder kunne dog glæde sig over, at han efter etapen blev udnævnt som dagens fighter.

Straks gruppen var indhentet, forsøgte Enrico Gasparotto sig dog igen. Han fik denne gang Denys Kostyuk (Intel Action), Matti Breschel (Team CSC) Preben Van Hecke (Predictor-Lotto) og Lorenzo Bernucci (T-Mobile) med sig. De fik få kilometer senere også selskab af en stærkt kørende Nicki Sørensen, som alene havde kørt sig op til gruppen.

Feltet var hele tiden mellem 10 og 15 sekunder efter frontgruppen, men alligevel prøvede Nicki Sørensen et par gange inde på runderne i Århus at rykke væk fra gruppen. Lorenzo Bernucci lukkede dog disse huller. Inden på de sidste 1000 meter var det så Matti Breschels tur til at overtage scenen igen. Med bare 250 meter til mål åbnede han spurten, og kunne suverænt vinde foran Gasparotto og Bernucci, mens Nicki Sørensen kom ind på fjerdepladsen.

Feltet kom i mål seks sekunder efter Matti Breschel gruppen, og her vandt Mark Cavendish (T-Mobile) spurten foran Jens-Erik Madsen (Team Designa Køkken).


Resultat af 2. etape
1 Matti Breschel - Team CSC 4.50.13
2 Enrico Gasparotto - Liquigas
3 Lorenzo Bernucci - T-Mobile
4 Nicki Sørensen - Team CSC
5 Denys Kostyuk - Team Intel Action
6 Preben Van Hecke - Predictor - Lotto
7 Mark Cavendish - T-Mobile 0.06
8 Jens-Erik Madsen - Team Designa Køkken
9 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
10 Art Vierhouten - Skil-Shimano
11 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS
12 Krzysztof Miara - Team Intel Action
13 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
14 Robby Meul - DFL Cyclingnews - Litespeed
15 Nic Ingels - Predictor - Lotto
16 Michael Reihs - Team Designa Køkken
17 Clemens Frankhauser - ELK Haus - Simplon
18 Greg Henderson - T-Mobile
19 Gerben Löwik - Rabobank
20 Jonas Ljundsblad - Team Unibet.com - Canyon
21 Roman Kreuziger - Liquigas
22 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano
23 Kurt Asle Arvesen - Team CSC
24 Niko Eeckhout - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
25 Casper Jørgensen - Team Odense Energi
26 Niki Østergaard - Team GLS
27 Arnaud Coyot - Team Unibet.com - Canyon
28 Thomas Oredsson - Team GLS
29 Graeme Brown - Rabobank
30 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto
31 Harald Totschnig - ELK Haus - Simplon
32 Tom Steels - Predictor - Lotto
33 Iljo Keisse - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
34 Allan Johansen - Team CSC
35 Michael Vanderaerden * - DFL Cyclingnews - Litespeed
36 Marcus Ljungqvist - Team CSC
37 Dmitry Kozontchuk - Rabobank
38 Bogdan Bondariew - Team Intel Action
39 Bert Roesems - Predictor - Lotto
40 Markus Eichler * - Team Unibet.com - Canyon
41 Matthe Pronk - Team Unibet.com - Canyon
42 Juan José Haedo - Team CSC
43 Fredrik Johansson - Team Designa Køkken
44 Mathew Haymann - Rabobank
45 Jacob Moe Rasmussen - Team GLS
46 Kane Oakley - DFL Cyclingnews - Litespeed
47 Vincenzo Nibali - Liquigas
48 Magnus Backstedt - Liquigas
49 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano
50 Robert Radosz - Team Intel Action
51 Michael Blaudzun - Team CSC
52 Michael Larsen - Team Odense Energi
53 Marek Rutkiewicz - Team Intel Action
54 Marcin Osinski - Team Intel Action
55 Matti Helminen - DFL Cyclingnews - Litespeed
56 Michael Pichler - ELK Haus - Simplon
57 René Jørgensen - Team Designa Køkken
58 David Derod - Skil-Shimano
59 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens
60 Marco Pinotti - T-Mobile
61 Leon Van Bon - Rabobank
62 Bart Dockx - Predictor - Lotto
63 Kenny De Ketele - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
64 Rick Flens - Rabobank
65 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens
66 Lars Ulrich - Team Odense Energi
67 Frantisek Rabon - T-Mobile
68 Max Van Heeswijk - Rabobank
69 Dominique Cornu - Predictor - Lotto
70 Floris Goesinnen - Skil-Shimano
71 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens
72 Michael Skelde - Glud & Marstrand Horsens
73 Anders Lund - Team CSC
74 Masahiro Shinagawa - Skil-Shimano
75 Martin Mortensen - Team Designa Køkken
76 Servais Knaven - T-Mobile
77 Cameron Jennings - DFL Cyclingnews - Litespeed
78 Robert Lauscha - ELK Haus - Simplon
79 Morten Reckweg - Team GLS
80 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
81 Bart Vanheule - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
82 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens
83 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken
84 Luca Paolini - Liquigas
85 Jan Boven - Rabobank
86 Erwin Thijs - Team Unibet.com - Canyon
87 Michael Mørkøv - Team GLS
88 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS
89 Peter Riis Andersen - Team GLS
90 Daniel Foder - Team Designa Køkken
91 Mauro Da Dalto - Liquigas
92 Alessandro Vanotti - Liquigas
93 Ian Stannard - T-Mobile
94 Piotr Chmielewski - Team Intel Action
95 Jeremy Vennell - DFL Cyclingnews - Litespeed
96 Tom Criel - Team Unibet.com - Canyon
97 Stefano Zanini - Predictor - Lotto 0.19
98 Francesco Chicchi - Liquigas 0.06
99 Aaron Olson - T-Mobile 1.35
100 Jimmy Casper - Team Unibet.com - Canyon 6.20
101 Stefan Denifl - ELK Haus - Simplon
102 Kenny Dehaes - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
103 Morten Christiansen - Glud & Marstrand Horsens
104 Jan Valach - ELK Haus - Simplon
105 Anders Fialla - Team Odense Energi 6.47
106 Kaoru Ouchi - Skil-Shimano
107 Fabien Bacquet - Skil-Shimano 7.51
108 Kasper Schjønnemann - Glud & Marstrand Horsens 8.17
109 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens
110 David Harrigan - DFL Cyclingnews - Litespeed
111 Marc Weisshaupt - ELK Haus - Simplon 11.43
112 Kasper Jebjerg - Team Designa Køkken
113 Martin Lollesgaard - Team Odense Energi
114 Kasper Linde Jørgensen - Team Odense Energi
115 Jesper Mørkøv - Team Odense Energi

Samlet stilling efter 2. etape
1 Matti Breschel - Team CSC 8.46.12
2 Enrico Gasparotto - Liquigas 0.04
3 Francesco Chicchi - Liquigas 0.06
4 Lorenzo Bernucci - T-Mobile
5 Preben Van Hecke - Predictor - Lotto 0.07
6 Denys Kostyuk - Team Intel Action 0.10
7 Nicki Sørensen - Team CSC
8 Juan José Haedo - Team CSC
9 Martin Mortensen - Team Designa Køkken
10 David Derod - Skil-Shimano 0.11
11 Mark Cavendish - T-Mobile 0.12
12 Jacob Moe Rasmussen - Team GLS
13 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens
14 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 0.14
15 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS 0.16
16 Jens-Erik Madsen - Team Designa Køkken
17 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
18 Clemens Frankhauser - ELK Haus - Simplon
19 Art Vierhouten - Skil-Shimano
20 Tom Steels - Predictor - Lotto
21 Robby Meul - DFL Cyclingnews - Litespeed
22 Casper Jørgensen - Team Odense Energi
23 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
24 Gerben Löwik - Rabobank
25 Niki Østergaard - Team GLS
26 Mathew Haymann - Rabobank
27 Kurt Asle Arvesen - Team CSC
28 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto
29 Iljo Keisse - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
30 Michael Vanderaerden * - DFL Cyclingnews - Litespeed
31 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano
32 Niko Eeckhout - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
33 Arnaud Coyot - Team Unibet.com - Canyon
34 Jonas Ljundsblad - Team Unibet.com - Canyon
35 Thomas Oredsson - Team GLS
36 Harald Totschnig - ELK Haus - Simplon
37 Magnus Backstedt - Liquigas
38 Vincenzo Nibali - Liquigas
39 Markus Eichler * - Team Unibet.com - Canyon
40 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens
41 Michael Reihs - Team Designa Køkken
42 Bert Roesems - Predictor - Lotto
43 Dmitry Kozontchuk - Rabobank
44 Krzysztof Miara - Team Intel Action
45 Matthe Pronk - Team Unibet.com - Canyon
46 Michael Blaudzun - Team CSC
47 Allan Johansen - Team CSC
48 René Jørgensen - Team Designa Køkken
49 Marcin Osinski - Team Intel Action
50 Michael Mørkøv - Team GLS
51 Greg Henderson - T-Mobile
52 Bogdan Bondariew - Team Intel Action
53 Bart Dockx - Predictor - Lotto
54 Masahiro Shinagawa - Skil-Shimano
55 Michael Pichler - ELK Haus - Simplon
56 Roman Kreuziger - Liquigas
57 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens
58 Rick Flens - Rabobank
59 Fredrik Johansson - Team Designa Køkken
60 Marcus Ljungqvist - Team CSC
61 Leon Van Bon - Rabobank
62 Dominique Cornu - Predictor - Lotto
63 Marco Pinotti - T-Mobile
64 Michael Skelde - Glud & Marstrand Horsens
65 Robert Lauscha - ELK Haus - Simplon
66 Matti Helminen - DFL Cyclingnews - Litespeed
67 Kenny De Ketele - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
68 Floris Goesinnen - Skil-Shimano
69 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken
70 Marek Rutkiewicz - Team Intel Action
71 Kane Oakley - DFL Cyclingnews - Litespeed
72 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens
73 Morten Reckweg - Team GLS
74 Lars Ulrich - Team Odense Energi
75 Robert Radosz - Team Intel Action
76 Frantisek Rabon - T-Mobile
77 Michael Larsen - Team Odense Energi
78 Servais Knaven - T-Mobile
79 Anders Lund - Team CSC
80 Mauro Da Dalto - Liquigas
81 Luca Paolini - Liquigas
82 Alessandro Vanotti - Liquigas
83 Max Van Heeswijk - Rabobank
84 Daniel Foder - Team Designa Køkken
85 Bart Vanheule - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
86 Jan Boven - Rabobank
87 Cameron Jennings - DFL Cyclingnews - Litespeed
88 Peter Riis Andersen - Team GLS
89 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
90 Piotr Chmielewski - Team Intel Action
91 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS
92 Erwin Thijs - Team Unibet.com - Canyon
93 Ian Stannard - T-Mobile
94 Jeremy Vennell - DFL Cyclingnews - Litespeed
95 Tom Criel - Team Unibet.com - Canyon
96 Stefano Zanini - Predictor - Lotto 0.29
97 Nic Ingels - Predictor - Lotto 0.45
98 Graeme Brown - Rabobank 0.46
99 Aaron Olson - T-Mobile 1.45
100 Jan Valach - ELK Haus - Simplon 6.30
101 Morten Christiansen - Glud & Marstrand Horsens
102 Stefan Denifl - ELK Haus - Simplon
103 Jimmy Casper - Team Unibet.com - Canyon
104 Anders Fialla - Team Odense Energi 6.57
105 Kaoru Ouchi - Skil-Shimano
106 Kenny Dehaes - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 7.12
107 Fabien Bacquet - Skil-Shimano 8.01
108 David Harrigan - DFL Cyclingnews - Litespeed 8.27
109 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens
110 Kasper Schjønnemann - Glud & Marstrand Horsens
111 Kasper Jebjerg - Team Designa Køkken 11.53
112 Martin Lollesgaard - Team Odense Energi
113 Marc Weisshaupt - ELK Haus - Simplon
114 Jesper Mørkøv - Team Odense Energi
115 Kasper Linde Jørgensen - Team Odense Energi 17.53

Pointkonkurrencen efter 2. etape
1 Enrico Gasparotto - Liquigas 17
2 Mark Cavendish - T-Mobile 16
3 Matti Breschel - Team CSC 15
4 Francesco Chicchi - Liquigas 15
5 Juan José Haedo - Team CSC 12
6 Preben Van Hecke - Predictor - Lotto 11
7 Lorenzo Bernucci - T-Mobile 10
8 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 10
9 Tom Steels - Predictor - Lotto 9
10 Nicki Sørensen - Team CSC 9
11 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS 9
12 Denys Kostyuk - Team Intel Action 8
13 Mathew Haymann - Rabobank 8
14 David Derod - Skil-Shimano 8
15 Jens-Erik Madsen - Team Designa Køkken 7
16 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano 6
17 Jacob Moe Rasmussen - Team GLS 6
18 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 6
19 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 4
20 Stefano Zanini - Predictor - Lotto 4
21 Clemens Frankhauser - ELK Haus - Simplon 3
22 Art Vierhouten - Skil-Shimano 3
23 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 2
24 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1
25 Krzysztof Miara - Team Intel Action 1

Bakkekonkurrencen efter 2. etape
1 Jacob Moe Rasmussen - Team GLS 34
2 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 26
3 Preben Van Hecke - Predictor - Lotto 26
4 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 22
5 Daniel Foder - Team Designa Køkken 20
6 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS 14
7 René Jørgensen - Team Designa Køkken 10
8 David Derod - Skil-Shimano 8
9 Matti Breschel - Team CSC 6
10 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens 4
11 Marek Rutkiewicz - Team Intel Action 4
12 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 2

Ungdomskonkurrencen efter 2. etape
1 Matti Breschel - Team CSC 8.46'12
2 Enrico Gasparotto - Liquigas 0.04
3 Preben Van Hecke - Predictor - Lotto 0.07
4 Denys Kostyuk - Team Intel Action 0.10
5 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 0.10
6 David Derod - Skil-Shimano 0.11
7 Mark Cavendish - T-Mobile 0.12
8 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS 0.16
9 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
10 Clemens Frankhauser - ELK Haus - Simplon
11 Casper Jørgensen - Team Odense Energi
12 Niki Østergaard - Team GLS
13 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto
14 Iljo Keisse - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
15 Michael Vanderaerden * - DFL Cyclingnews - Litespeed
16 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano
17 Vincenzo Nibali - Liquigas
18 Markus Eichler * - Team Unibet.com - Canyon
19 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens
20 Dmitry Kozontchuk - Rabobank
21 Krzysztof Miara - Team Intel Action
22 Marcin Osinski - Team Intel Action
23 Michael Mørkøv - Team GLS
24 Masahiro Shinagawa - Skil-Shimano
26 Roman Kreuziger - Liquigas
27 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens
28 Rick Flens - Rabobank
29 Dominique Cornu - Predictor - Lotto
30 Robert Lauscha - ELK Haus - Simplon
31 Kenny De Ketele - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
32 Floris Goesinnen - Skil-Shimano
33 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken
34 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens
35 Morten Reckweg - Team GLS
36 Lars Ulrich - Team Odense Energi
37 Frantisek Rabon - T-Mobile
38 Anders Lund - Team CSC
39 Daniel Foder - Team Designa Køkken
40 Bart Vanheule - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
42 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS
43 Ian Stannard - T-Mobile
44 Tom Criel - Team Unibet.com - Canyon
45 Nic Ingels - Predictor - Lotto 0.45
46 Stefan Denifl - ELK Haus - Simplon 6.30
47 Kenny Dehaes - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 7.12
48 Fabien Bacquet - Skil-Shimano 8.01
49 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens 8.27
50 Kasper Schjønnemann - Glud & Marstrand Horsens
51 Kasper Jebjerg - Team Designa Køkken 11.53
52 Martin Lollesgaard - Team Odense Energi
53 Jesper Mørkøv - Team Odense Energi
54 Kasper Linde Jørgensen - Team Odense Energi 17.53

Fighterkonkurrencen efter 2. etape
1 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 10
2 Daniel Foder - Team Designa Køkken 10
3 Jacob Moe Rasmussen - Team GLS 6
4 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 6
5 Preben Van Hecke - Predictor - Lotto 4
6 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS 4
7 David Derod - Skil-Shimano 2
8 René Jørgensen - Team Designa Køkken 2

Holdkonkurrencen efter 2. etape
1 TEAM CSC 26.19.12
2 LIQUIGAS 0.06
3 PREDICTOR - LOTTO
4 T-MOBILE
5 TEAM INTEL ACTION
6 TEAM GLS 0.12
7 CHO.JACQUES-T.VLAANDEREN
8 SKIL-SHIMANO
9 TEAM DESIGNA KØKKEN
10 RABOBANK
11 DFL CYCLINGNEWS - LITESPEED
12 ELK HAUS - SIMPLON
13 TEAM CANYON
14 TEAM ODENSE ENERGI
15 GLUD & MARSTRAND HORSENS

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Donostia San Sebastian Kl...(1.UWT) 31/07

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 31/07

Johan Museeuw Classic(1.1) 31/07

Vuelta a Castilla y Leon(1.1) 29/07

Donostia San Sebastian Kl...(1.UWT) 31/07

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 31/07

Johan Museeuw Classic(1.1) 31/07

Circuito de Getxo - Memor...(1.1) 01/08

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 04/08-15/08

La Coupe du President de ...(2.1) 05/08-08/08

Sazka Tour(2.1) 05/08-08/08

Aubel-Thimister-Stavelot(2.1) 06/08-08/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 07/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 08/08

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka NextHash

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger