Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Sejr til Quick Step

Sejr til Quick Step

05. april 2007 11:470

Gert Steegmans fra Quick Step vandt flot formiddagens etape i "3 dage ved Panne". I spurten slog han suverænt gårsdagens vinder, Daniele Bennati fra Lampre-Fondital.

Annonce

Allerede tideligt på etapen kom en syvmandsgruppe, Wim De Vocht (Predictor-Lotto), Christian Murro (Tenax-Menikini), Ralf Grabsch (Milram), Niko Eeckhout (Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen), Elio Aggiano (Tinkoff Credit Systems), Christophe Mengin (Française Des Jeux) og Sven Nevens (Jartazi Promo Fashion) afsted i dagens lange udbrud. Selvom de arbejdede godt sammen, havde feltet hele tiden godt styr på dem, og de fik aldrig mere end 1½ minuts forspring.

Med 12 kilometer til mål indhentede feltet gruppen, og dermed blev der åbnet op for nye angreb, men feltet havde hele tiden styr på det hele, og da de kørte ind på den sidste kilometer, så var det hele samlet til massespurt.

Quick Step holdet fik perfekt afleveret Gert Steegmans, som suverænt foran Daniele Bennati fra Lampre-Fondital.

Dermed fører Luca Paolini stadigvæk løbet samlet med 10 sekunder ned til Alessandro Ballan på andenpladsen.

Resultat af 3. etape
1 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 2.33.20 (46,565 km/t)
2 Daniele Bennati - Lampre-Fondital
3 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
4 Olaf Pollack - Wiesenhof-Felt
5 Graeme Brown - Rabobank
6 Tom Steels - Predictor-Lotto
7 Stefan Van Dijck - Wiesenhof-Felt
8 Luca Paolini - Liquigas
9 Sebastian Siedler - Milram
10 James Vanlandschoot - Landbouwkrediet-Tönissteiner
11 Blazej Janiaczyk - Intel-Action
12 Bernhard Eisel - T-Mobile
13 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria-Navigare
14 Tomas Vaitkus - Discovery Channel
15 Rony Martias - Bouygues Telecom
16 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital
17 Wouter Weylandt - Quickstep-Innergetic
18 Sjef De Wilde - Landbouwkrediet-Tönissteiner
19 Koen De Kort - Astana
20 Jimmy Casper - Unibet.com
21 Joost Posthuma - Rabobank
22 Nikolai Trussov - Tinkoff Credit Systems
23 Robby Meul - DFL-Cyclingnews-Litespeed
24 David Boucher - Landbouwkrediet-Tönissteiner
25 Volodymyr Dyudya - Milram
26 Mathew Hayman - Rabobank
27 Bert Roesems - Predictor-Lotto
28 Arnaud Coyot - Unibet.com
29 Daniel Lloyd - DFL-Cyclingnews-Litespeed
30 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems
31 Gregory Rast - Astana
32 Saïd Haddou - Bouygues Telecom
33 Vladimir Gusev - Discovery Channel
34 Mathieu Criquielion - Jartazi Promo Fashion
35 Mark Cavendish - T-Mobile
36 Mauro Da Dalto - Liquigas
37 Bart Dockx - Predictor-Lotto
38 Sergiy Matveyev - Ceramica Panaria-Navigare
39 Markus Eichler - Unibet.com
40 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems
41 Igor Abakoumov - Astana
42 Rhys Pollock - DFL-Cyclingnews-Litespeed
43 Bernard Sulzberger - DFL-Cyclingnews-Litespeed
44 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic
45 Roy Sentjens - Predictor-Lotto
46 Roger Hammond - T-Mobile
47 Steven Caethoven - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
48 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto
49 Janek Tombak - Jartazi Promo Fashion
50 Kristian House - Navigators Insurance
51 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic
52 Volodymyr Bileka - Discovery Channel
53 Ludovic Auger - Française Des Jeux
54 Jarno Van Mingeroet - Jartazi Promo Fashion
55 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
56 Jaroslaw Zarebski - Intel-Action
57 Alessandro Donati - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
58 Wilfried Cretskens - Quickstep-Innergetic
59 Kurt Hovelynck - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
60 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux
61 Geert Omloop - Jartazi Promo Fashion
62 Brett Lancaster - Milram
63 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner
64 Antonio Cruz - Discovery Channel
65 Troels Ronning Vinther - Unibet.com
66 Jonas Ljungblad - Unibet.com
67 Oleg Grishkine - Navigators Insurance
68 Nico Mattan - DFL-Cyclingnews-Litespeed
69 Baden Cooke - Unibet.com
70 Sébastien Rosseler - Quickstep-Innergetic
71 Gerald Ciolek - T-Mobile
72 Marcel Sieberg - Milram
73 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare
74 Claudio Corioni - Lampre-Fondital
75 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir
76 Ivan Rovny - Tinkoff Credit Systems
77 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems
78 Antonio Bucciero - Ceramica Panaria-Navigare
79 Dmitriy Muravyev - Astana
80 Vytautas Kaupas - Jartazi Promo Fashion
81 Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet-Tönissteiner
82 Stijn Devolder - Discovery Channel
83 Peter Velits - Wiesenhof-Felt
84 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir
85 Benoît Joachim - Astana
86 Matthew Wilson - Unibet.com
87 Ilya Chernetsky - Tinkoff Credit Systems
88 Leif Hoste - Predictor-Lotto
89 Michael Schär - Astana
90 Jurgen François - Jartazi Promo Fashion
91 Mario Ickx - Jartazi Promo Fashion
92 Ralf Grabsch - Milram
93 Nick Ingels - Predictor-Lotto
94 Manuele Mori - Saunier Duval-Prodir
95 Juan Antonio Flecha - Rabobank
96 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
97 Christophe Detilloux - Française Des Jeux
98 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner
99 Christophe Mengin - Française Des Jeux
100 Wim De Vocht - Predictor-Lotto
101 Jan Boven - Rabobank
102 Bas Giling - Wiesenhof-Felt
103 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital
104 Fabio Baldato - Lampre-Fondital
105 Frédéric Amorison - Landbouwkrediet-Tönissteiner
106 Jens Mouris - DFL-Cyclingnews-Litespeed
107 Martin Müller - Milram
108 Matthew White - Discovery Channel
109 Servais Knaven - T-Mobile
110 Steve Cummings - Discovery Channel
111 Fabio Sabatini - Milram
112 Daniel Musiol - Wiesenhof-Felt
113 Rick Flens - Rabobank
114 Jörg Ludewig - Wiesenhof-Felt
115 Mathieu Claude - Bouygues Telecom
116 Vincent Jérôme - Bouygues Telecom
117 Sergio Lagana - Tenax-Menikini
118 Martin Velits - Wiesenhof-Felt
119 Alessandro Bertuola - Tenax-Menikini
120 Claudio Cucinotta - Tenax-Menikini
121 Andrea Rossi - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
122 Arnaud Labbe - Bouygues Telecom
123 Yohann Gène - Bouygues Telecom
124 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir
125 Glenn D'Hollander - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
126 Erwin Thijs - Unibet.com
127 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir
128 David Millar - Saunier Duval-Prodir
129 Frederik Willems - Liquigas
130 Ciaran Power - Navigators Insurance
131 Aleksandr Kuschynski - Liquigas
132 Serguei Ivanov - Astana
133 Sergey Lagutin - Navigators Insurance
134 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
135 Thierry Marichal - Française Des Jeux
136 Steffen Radochla - Wiesenhof-Felt
137 Sven Nevens - Jartazi Promo Fashion
138 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare
139 Filippo Savini - Ceramica Panaria-Navigare
140 Peter Van Petegem - Quickstep-Innergetic
141 Andreas Klier - T-Mobile
142 Jeremy Vennel - DFL-Cyclingnews-Litespeed
143 Anton Mindlin - Tinkoff Credit Systems 2.08
144 Bernard Van Ulden - Navigators Insurance 2.11
145 Fabien Patanchon - Française Des Jeux 2.15
146 Niko Eeckhout - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 2.25
147 Johan Coenen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
148 Erki Pütsep - Bouygues Telecom 2.27
149 Koen Barbé - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 3.05
150 Eric Baumann - T-Mobile 3.21
151 Bartosz Huzarski - Intel-Action 3.22
152 André Greipel - T-Mobile
153 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 3.25
154 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital
155 Gerben Löwik - Rabobank 3.29
156 Daniele Righi - Lampre-Fondital
157 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems 3.32
158 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital
159 Christian Murro - Tenax-Menikini

Udgået på 3. etape
DNF Murilo Fischer - Liquigas
DNF Filip Meirhaeghe - Landbouwkrediet-Tönissteiner
DNF Roberto Ferrari - Tenax-Menikini
DNS Tom Boonen - Quickstep-Innergetic
DNS Alberto Ongarato - Milram
DNS Filippo Pozzato - Liquigas
DNS Leon Van Bon - Rabobank


Samlet stilling efter 3. etape
1 Luca Paolini - Liquigas 12.34.06 (42,818 km/h)
2 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital 0.10
3 Sergiy Matveyev - Ceramica Panaria-Navigare 0.21
4 Joost Posthuma - Rabobank 0.23
5 Bert Roesems - Predictor-Lotto 0.24
6 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic 0.25
7 Markus Eichler - Unibet.com 0.29
8 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 0.45
9 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 0.53
10 Arnaud Coyot - Unibet.com 0.59
11 Gregory Rast - Astana
12 Roy Sentjens - Predictor-Lotto
13 Vladimir Gusev - Discovery Channel 1.04
14 Janek Tombak - Jartazi Promo Fashion
15 Sébastien Rosseler - Quickstep-Innergetic
16 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 1.29
17 Serguei Ivanov - Astana
18 Stefan Van Dijck - Wiesenhof-Felt 2.40
19 Koen De Kort - Astana
20 Wouter Weylandt - Quickstep-Innergetic
21 James Vanlandschoot - Landbouwkrediet-Tönissteiner
22 Sebastian Siedler - Milram
23 David Boucher - Landbouwkrediet-Tönissteiner
24 Steven Caethoven - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
25 Blazej Janiaczyk - Intel-Action
26 Roger Hammond - T-Mobile
27 Baden Cooke - Unibet.com
28 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic
29 Marcel Sieberg - Milram
30 Jesús Del Nero - Saunier Duval-Prodir
31 Manuele Mori - Saunier Duval-Prodir
32 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 2.44
33 Olaf Pollack - Wiesenhof-Felt 2.45
34 Mathew Hayman - Rabobank
35 Daniel Lloyd - DFL-Cyclingnews-Litespeed
36 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner
37 Volodymyr Dyudya - Milram
38 Mauro Da Dalto - Liquigas
39 Nico Mattan - DFL-Cyclingnews-Litespeed
40 Christophe Detilloux - Française Des Jeux
41 Alessandro Donati - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
42 Volodymyr Bileka - Discovery Channel
43 Geert Omloop - Jartazi Promo Fashion
44 Michael Schär - Astana
45 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux
46 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems
47 Dmitriy Muravyev - Astana
48 Antonio Bucciero - Ceramica Panaria-Navigare
49 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir
50 Frédéric Amorison - Landbouwkrediet-Tönissteiner
51 Mathieu Claude - Bouygues Telecom
52 Brett Lancaster - Milram
53 Wim De Vocht - Predictor-Lotto
54 Arnaud Labbe - Bouygues Telecom
55 Juan Antonio Flecha - Rabobank
56 Steve Cummings - Discovery Channel
57 David Millar - Saunier Duval-Prodir
58 Bart Dockx - Predictor-Lotto 3.00
59 Matteo Priamo - Ceramica Panaria-Navigare
60 Tiziano Dall'Antonia - Ceramica Panaria-Navigare
61 Sergey Lagutin - Navigators Insurance 3.03
62 Peter Velits - Wiesenhof-Felt 3.10
63 Bas Giling - Wiesenhof-Felt
64 Leif Hoste - Predictor-Lotto
65 Yohann Gène - Bouygues Telecom
66 Christian Murro - Tenax-Menikini
67 Vincent Jérôme - Bouygues Telecom 3.20
68 Filippo Savini - Ceramica Panaria-Navigare
69 Peter Van Petegem - Quickstep-Innergetic
70 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 5.42
71 Fabio Baldato - Lampre-Fondital
72 Martin Velits - Wiesenhof-Felt
73 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 6.05
74 Gerben Löwik - Rabobank 6.09
75 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 6.21
76 Nikolai Trussov - Tinkoff Credit Systems 6.26
77 Ludovic Auger - Française Des Jeux
78 Wilfried Cretskens - Quickstep-Innergetic
79 Mathieu Criquielion - Jartazi Promo Fashion
80 Kristian House - Navigators Insurance
81 Benoît Joachim - Astana
82 Fabio Sabatini - Milram
83 Igor Abakoumov - Astana 6.51
84 Ralf Grabsch - Milram
85 Aleksandr Kuschynski - Liquigas
86 Frederik Willems - Liquigas 6.59
87 Jimmy Casper - Unibet.com 7.16
88 Daniele Righi - Lampre-Fondital 9.11
89 Matthew Wilson - Unibet.com 9.22
90 Bernard Sulzberger - DFL-Cyclingnews-Litespeed 9.23
91 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital
92 Servais Knaven - T-Mobile
93 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir 9.24
94 Johan Coenen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 9.26
95 Robby Meul - DFL-Cyclingnews-Litespeed 9.29
96 Jonas Ljungblad - Unibet.com 9.54
97 Martin Müller - Milram 10.21
98 Graeme Brown - Rabobank 14.30
99 Bernhard Eisel - T-Mobile 14.36
100 Maximiliano Richeze - Ceramica Panaria-Navigare
101 Rony Martias - Bouygues Telecom
102 Steffen Radochla - Wiesenhof-Felt
103 Ciaran Power - Navigators Insurance
104 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 14.41
105 Kurt Hovelynck - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
106 Troels Ronning Vinther - Unibet.com
107 Christophe Mengin - Française Des Jeux
108 Sjef De Wilde - Landbouwkrediet-Tönissteiner 14.56
109 Stijn Devolder - Discovery Channel 15.04
110 Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet-Tönissteiner 15.06
111 Vytautas Kaupas - Jartazi Promo Fashion
112 Jan Boven - Rabobank
113 Sven Nevens - Jartazi Promo Fashion
114 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir
115 Erwin Thijs - Unibet.com 15.15
116 Tom Steels - Predictor-Lotto 15.16
117 Antonio Cruz - Discovery Channel
118 Nick Ingels - Predictor-Lotto
119 Claudio Cucinotta - Tenax-Menikini
120 Matthew White - Discovery Channel 15.28
121 Jaroslaw Zarebski - Intel-Action 16.17
122 Jens Mouris - DFL-Cyclingnews-Litespeed 16.34
123 Oleg Grishkine - Navigators Insurance 16.42
124 Niko Eeckhout - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 17.01
125 Jarno Van Mingeroet - Jartazi Promo Fashion 17.14
126 Claudio Corioni - Lampre-Fondital 17.38
127 Alessandro Bertuola - Tenax-Menikini
128 Daniel Musiol - Wiesenhof-Felt
129 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 17.52
130 Eric Baumann - T-Mobile 18.02
131 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems 18.13
132 Saïd Haddou - Bouygues Telecom 18.58
133 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems 19.08
134 Glenn D'Hollander - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 20.57
135 Jörg Ludewig - Wiesenhof-Felt 21.54
136 Thierry Marichal - Française Des Jeux 22.01
137 Koen Barbé - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 22.03
138 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital 22.06
139 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 23.54
140 Mark Cavendish - T-Mobile 24.20
141 Ilya Chernetsky - Tinkoff Credit Systems
142 Mario Ickx - Jartazi Promo Fashion
143 Rick Flens - Rabobank
144 Erki Pütsep - Bouygues Telecom 24.28
145 Rhys Pollock - DFL-Cyclingnews-Litespeed 25.30
146 Jurgen François - Jartazi Promo Fashion 25.56
147 Bernard Van Ulden - Navigators Insurance 26.31
148 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 27.10
149 Gerald Ciolek - T-Mobile 27.13
150 Andrea Rossi - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
151 Andreas Klier - T-Mobile
152 Jeremy Vennel - DFL-Cyclingnews-Litespeed
153 Fabien Patanchon - Française Des Jeux 29.28
154 Sergio Lagana - Tenax-Menikini 30.31
155 Bartosz Huzarski - Intel-Action 30.35
156 Ivan Rovny - Tinkoff Credit Systems 30.42
157 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
158 André Greipel - T-Mobile 32.11
159 Anton Mindlin - Tinkoff Credit Systems 34.26

Pointkonkurrencen efter 3. etape
1 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 37 pts
2 Luca Paolini - Liquigas 33
3 Graeme Brown - Rabobank 24
4 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 20
5 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital 18
6 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic 16
7 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 16
8 Sergiy Matveyev - Ceramica Panaria-Navigare 14
9 Baden Cooke - Unibet.com 14
10 Stefan Van Dijck - Wiesenhof-Felt 13
11 Joost Posthuma - Rabobank 12
12 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 11
13 Markus Eichler - Unibet.com 10
14 Bert Roesems - Predictor-Lotto 9
15 Bernhard Eisel - T-Mobile 8
16 Janek Tombak - Jartazi Promo Fashion 7
17 Koen De Kort - Astana 7
18 Olaf Pollack - Wiesenhof-Felt 7
19 Arnaud Coyot - Unibet.com 6
20 Steffen Radochla - Wiesenhof-Felt 6
21 Blazej Janiaczyk - Intel-Action 5
22 Tom Steels - Predictor-Lotto 5
23 Roy Sentjens - Predictor-Lotto 4
24 Vladimir Gusev - Discovery Channel 3
25 Wouter Weylandt - Quickstep-Innergetic 3
26 Serguei Ivanov - Astana 2
27 Sebastian Siedler - Milram 2
28 Marcel Sieberg - Milram 2
29 James Vanlandschoot - Landbouwkrediet-Tönissteiner 1
30 Luciano Pagliarini - Saunier Duval-Prodir 1

Bjergkonkurrencen efter 3. etape
1 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 45 pts
2 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital 20
3 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems 10
4 Joost Posthuma - Rabobank 10
5 Christian Murro - Tenax-Menikini 9
6 Eric Baumann - T-Mobile 9
7 Stijn Devolder - Discovery Channel 9
8 Christophe Mengin - Française Des Jeux 6
9 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital 5
10 Luca Paolini - Liquigas 4
11 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 4
12 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 4
13 Arnaud Coyot - Unibet.com 3
14 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner 3
15 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 3
16 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 3
17 Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet-Tönissteiner 3
18 Frédéric Amorison - Landbouwkrediet-Tönissteiner 2
19 Sergiy Matveyev - Ceramica Panaria-Navigare 1
20 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic 1
21 James Vanlandschoot - Landbouwkrediet-Tönissteiner 1
22 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic 1
23 Ralf Grabsch - Milram 1
24 Daniele Righi - Lampre-Fondital 1
25 Sven Nevens - Jartazi Promo Fashion 1

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Tour de France(2.UWT) 26/06-18/07

La Course by Le Tour de F...(1.WWT) 27/06

Axion SWISS Bank Gran Pre...(1.1) 27/06

GP Général Patton(1.1) 03/07

Sibiu Cycling Tour(2.1) 03/07-06/07

GP Luxembourg(1.1) 04/07

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR