Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Sejre til Bennati og Canada i Catalunya - Opd.

Sejre til Bennati og Canada i Catalunya - Opd.

21. maj 2006 15:410
Daniele Bennati viste på løbets sidste etape af Volta a Catalunya, at han er tilbage i topform. Bennati vandt etapen foran Aaron Kemps og med Erik Zabel på tredjepladsen. Samlet var det David Canada som løb af med sejren.

Resultat af 7. etape
1 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 2.36.37
2 Aaron Kemps (Aus) Liberty Seguros-Wurth
3 Erik Zabel (Ger) Team Milram
4 Stuart O'grady (Aus) Team CSC
5 Filippo Pozzato (Ita) Quick Step-Innergetic
6 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram
7 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner
8 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom
9 Angel Edo (Spa) Andalucia-Paul Versan
10 Thor Hushovd (Nor) Credit Agricole
11 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto
12 Christophe Le Mevel (Fra) Credit Agricole
13 Maxim Iglinskiy (Kaz) Team Milram
14 Christophe Moreau (Fra) AG2R Prevoyance
15 Roger Hammond (GBr) Discovery Channel
16 Christian Vandevelde (USA) Team CSC
17 Assan Bazayev (Kaz) Liberty Seguros-Wurth
18 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic
19 Isaac Galvez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
20 Rodrigo Garcia (Spa) Kaiku
21 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir
22 Israel Nunez (Spa) Kaiku
23 Francisco Mancebo (Spa) AG2R Prevoyance
24 Mario De Sarraga (Spa) Relax-Gam
25 Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears
26 David Canada (Spa) Saunier Duval-Prodir
27 Jesus Del Nero (Spa) 3 Molinos-Resort
28 Jorge Ferrio (Spa) 3 Molinos-Resort
29 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
30 Manuel Vazquez (Spa) Andalucia-Paul Versan
31 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel
32 Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC
33 Johan Van Summeren (Bel) Davitamon-Lotto
34 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
35 Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole
36 Fumiyuki Beppu (Jpn) Discovery Channel
37 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems
38 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel
39 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir
40 José Luis Arrieta (Spa) AG2R Prevoyance
41 Pedro Horrillo (Spa) Rabobank
42 Eros Capecchi (Ita) Liquigas
43 Vladimir Karpets (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears
44 Jose Miguel Elias (Spa) Relax-Gam
45 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
46 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone
47 Santiago Botero (Col) Phonak Hearing Systems
48 Sébastien Portal (Fra) Credit Agricole
49 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile Team
50 Francisco José Lara (Spa) Andalucia-Paul Versan
51 Jorge Garcia (Spa) Relax-Gam
52 Cédric Vasseur (Fra) Quick Step-Innergetic
53 Alberto Losada (Spa) Kaiku
54 Xavier Tondo (Spa) Relax-Gam
55 Marco Marzano (Ita) Lampre-Fondital
56 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom
57 Pieter Mertens (Bel) Davitamon-Lotto
58 Bram Tankink (Ned) Quick Step-Innergetic
59 Thomas Lövkvist (Swe) Francaise Des Jeux
60 José A. Pecharroman (Spa) Comunidad Valenciana
61 Ruben Oarbeascoa (Spa) Kaiku
62 Walter Beneteau (Fra) Bouygues Telecom
63 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
64 Bastiaan Giling (Ned) T-Mobile Team
65 Frédéric Finot (Fra) Francaise Des Jeux
66 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel-Euskadi
67 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Fondital
68 Geert Verheyen (Bel) Quick Step-Innergetic
69 Cyril Dessel (Fra) AG2R Prevoyance
70 Davide Vigano (Ita) Quick Step-Innergetic
71 Bingen Fernandez (Spa) Cofidis, Le Credit Par Telephone
72 Guennadi Mikhailov (Rus) Discovery Channel
73 David Blanco (Spa) Comunidad Valenciana
74 Mikel Astarloza (Spa) AG2R Prevoyance
75 Mirko Celestino (Ita) Team Milram
76 Denis Menchov (Rus) Rabobank
77 Carlos Castano (Spa) Kaiku
78 Jaume Rovira (Spa) Andalucia-Paul Versan
79 Francesco Failli (Ita) Liquigas
80 Christophe Rinero (Fra) Saunier Duval-Prodir
81 Andriy Grivko (Ukr) Team Milram
82 Francisco Cabello (Spa) Andalucia-Paul Versan
83 Marco Milesi (Ita) Liquigas
84 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team
85 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems
86 Kevin Van Impe (Bel) Quick Step-Innergetic
87 Isidro Nozal (Spa) Liberty Seguros-Wurth
88 Matej Mugerli (Slo) Liquigas
89 Javier Pascual (Spa) Comunidad Valenciana
90 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom
91 Eladio Jimenez (Spa) Comunidad Valenciana
92 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
93 Thorwald Veneberg (Ned) Rabobank
94 Luis Oliveira (Spa) Phonak Hearing Systems
95 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team
96 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
97 David Herrero (Spa) Euskaltel-Euskadi
98 Michael Boogerd (Ned) Rabobank
99 Jesus Hernandez (Spa) Relax-Gam
100 Daniele Nardello (Ita) T-Mobile Team
101 Ludovic Turpin (Fra) AG2R Prevoyance
102 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance
103 Ruben Plaza (Spa) Comunidad Valenciana
104 Luis Leon Sanchez (Spa) Liberty Seguros-Wurth
105 Joaquin Rodriguez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
106 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems
107 Carlo Scognamiglio (Ita) Team Milram
108 Rémy Di Gregorio (Fra) Francaise Des Jeux
109 Sergio Paulinho (Por) Liberty Seguros-Wurth
110 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
111 Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner
112 David Arroyo (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
113 Francis Mourey (Fra) Francaise Des Jeux 0.23
114 David Bernabeu (Spa) Comunidad Valenciana 0.29
115 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC
116 Sergio Dominguez (Spa) 3 Molinos-Resort
117 Raul Garcia (Spa) Relax-Gam
118 Andy Schleck (Lux) Team CSC
119 Maarten Den Bakker (Ned) Team Milram 0.34
120 Anthony Charteau (Fra) Credit Agricole 0.42
121 Jose Alberto Benitez (Spa) Saunier Duval-Prodir 0.48
122 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone 0.54
123 Erik Dekker (Ned) Rabobank 1.09
124 Michele Gobbi (Ita) Team Milram 1.38
125 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner 1.43
126 Giuliano Figueras (Ita) Lampre-Fondital 2.01
127 Adolfo Garcia (Spa) Andalucia-Paul Versan 2.23
128 Daniele Righi (Ita) Lampre-Fondital 2.35
129 Wim Vansevenant (Bel) Davitamon-Lotto 4.33
130 Jordi Riera (Spa) 3 Molinos-Resort 4.52
131 Stefano Zanini (Ita) Liquigas 5.38
132 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole
133 Nick Ingels (Bel) Davitamon-Lotto
134 Markus Zberg (Swi) Gerolsteiner
135 Ivan Santos (Spa) Liberty Seguros-Wurth 5.42
136 Carlos Barredo (Spa) Liberty Seguros-Wurth 5.43
137 Rafael Casero (Spa) 3 Molinos-Resort 7.17
138 Enrico Franzoi (Ita) Lampre-Fondital
139 Xabier Zandio (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
140 Inigo Landaluze (Spa) Euskaltel-Euskadi
141 Matteo Bonomi (Ita) Lampre-Fondital
142 David H. George (RSA) Relax-Gam 19.32
143 David Navas (Spa) AG2R Prevoyance
144 Jesus Buendia (Spa) 3 Molinos-Resort


Samlet slutstilling efter 7. etaper
1 David Canada (Spa) Saunier Duval-Prodir 25.06.26
2 Santiago Botero (Col) Phonak Hearing Systems 0.02
3 Christophe Moreau (Fra) AG2R Prevoyance 0.08
4 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems 0.35
5 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel 0.48
6 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile Team 0.57
7 Francisco Mancebo (Spa) AG2R Prevoyance 1.11
8 Vladimir Karpets (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears 1.24
9 Denis Menchov (Rus) Rabobank 1.27
10 David Arroyo (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 1.35
11 José A. Pecharroman (Spa) Comunidad Valenciana 1.36
12 Eladio Jimenez (Spa) Comunidad Valenciana 1.46
13 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2.06
14 Joaquin Rodriguez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 2.18
15 Christian Vandevelde (USA) Team CSC 2.24
16 Marco Marzano (Ita) Lampre-Fondital 2.29
17 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom 2.36
18 Matej Mugerli (Slo) Liquigas 3.14
19 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom 3.25
20 Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner 3.29
21 Trent Lowe (Aus) Discovery Channel 3.33
22 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel-Euskadi 3.37
23 Carlos Castano (Spa) Kaiku 3.44
24 Thomas Lövkvist (Swe) Francaise Des Jeux 4.14
25 Cyril Dessel (Fra) AG2R Prevoyance 4.37
26 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir 6.11
27 Assan Bazayev (Kaz) Liberty Seguros-Wurth 6.59
28 Jose Miguel Elias (Spa) Relax-Gam 7.23
29 Bram Tankink (Ned) Quick Step-Innergetic 7.30
30 David Herrero (Spa) Euskaltel-Euskadi 7.39
31 Jaume Rovira (Spa) Andalucia-Paul Versan 7.59
32 Andriy Grivko (Ukr) Team Milram 8.25
33 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile Team 8.36
34 Mikel Astarloza (Spa) AG2R Prevoyance 8.42
35 Anthony Charteau (Fra) Credit Agricole 9.08
36 Cédric Vasseur (Fra) Quick Step-Innergetic 9.34
37 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 9.48
38 Jorge Ferrio (Spa) 3 Molinos-Resort 9.53
39 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 9.57
40 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone 10.04
41 David Blanco (Spa) Comunidad Valenciana 10.08
42 Francisco José Lara (Spa) Andalucia-Paul Versan 10.27
43 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems 10.47
44 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 10.54
45 Steve Morabito (Swi) Phonak Hearing Systems
46 Jesus Hernandez (Spa) Relax-Gam 11.32
47 Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole 11.33
48 Walter Beneteau (Fra) Bouygues Telecom 12.11
49 Maxim Iglinskiy (Kaz) Team Milram 12.23
50 Christophe Le Mevel (Fra) Credit Agricole 12.50
51 Xavier Tondo (Spa) Relax-Gam 12.54
52 Erik Zabel (Ger) Team Milram 12.59
53 Adolfo Garcia (Spa) Andalucia-Paul Versan 14.15
54 Francis Mourey (Fra) Francaise Des Jeux 14.26
55 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir 14.57
56 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner 15.32
57 Christophe Rinero (Fra) Saunier Duval-Prodir 15.50
58 Rodrigo Garcia (Spa) Kaiku 15.56
59 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 16.50
60 Isidro Nozal (Spa) Liberty Seguros-Wurth 18.02
61 Javier Pascual (Spa) Comunidad Valenciana 18.40
62 Wim Vansevenant (Bel) Davitamon-Lotto 19.22
63 Johan Van Summeren (Bel) Davitamon-Lotto 20.17
64 Ruben Plaza (Spa) Comunidad Valenciana 20.38
65 Sergio Paulinho (Por) Liberty Seguros-Wurth 20.43
66 José Luis Arrieta (Spa) AG2R Prevoyance 21.13
67 Manuel Vazquez (Spa) Andalucia-Paul Versan 21.48
68 Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC 22.30
69 Alberto Losada (Spa) Kaiku 22.37
70 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Fondital 23.14
71 Luis Leon Sanchez (Spa) Liberty Seguros-Wurth 23.37
72 Francesco Failli (Ita) Liquigas 23.50
73 Eros Capecchi (Ita) Liquigas 24.31
74 Andy Schleck (Lux) Team CSC 25.42
75 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance 26.29
76 Thor Hushovd (Nor) Credit Agricole 26.49
77 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom 27.19
78 Angel Edo (Spa) Andalucia-Paul Versan 27.35
79 Rémy Di Gregorio (Fra) Francaise Des Jeux 27.43
80 Erik Dekker (Ned) Rabobank 27.48
81 Hubert Schwab (Swi) Quick Step-Innergetic 27.54
82 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 28.05
83 Raul Garcia (Spa) Relax-Gam 28.15
84 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 29.12
85 Stéphane Auge (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone 30.01
86 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team 31.22
87 Francisco Cabello (Spa) Andalucia-Paul Versan 31.26
88 Jordi Riera (Spa) 3 Molinos-Resort 31.48
89 Jesus Del Nero (Spa) 3 Molinos-Resort 31.51
90 Mario De Sarraga (Spa) Relax-Gam 31.56
91 Michael Boogerd (Ned) Rabobank
92 Stuart O'grady (Aus) Team CSC 32.13
93 Pieter Mertens (Bel) Davitamon-Lotto 32.18
94 Ruben Oarbeascoa (Spa) Kaiku 32.49
95 Daniele Nardello (Ita) T-Mobile Team 32.52
96 Frédéric Finot (Fra) Francaise Des Jeux 33.11
97 Bingen Fernandez (Spa) Cofidis, Le Credit Par Telephone 33.19
98 Geert Verheyen (Bel) Quick Step-Innergetic 33.59
99 Aaron Kemps (Aus) Liberty Seguros-Wurth 35.55
100 Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears 36.45
101 Giuliano Figueras (Ita) Lampre-Fondital 37.21
102 Sergio Dominguez (Spa) 3 Molinos-Resort 38.17
103 Israel Nunez (Spa) Kaiku 38.37
104 Carlo Scognamiglio (Ita) Team Milram 38.49
105 Guennadi Mikhailov (Rus) Discovery Channel 40.18
106 Daniele Righi (Ita) Lampre-Fondital 40.29
107 Pedro Horrillo (Spa) Rabobank 40.56
108 Ludovic Turpin (Fra) AG2R Prevoyance 41.02
109 David Bernabeu (Spa) Comunidad Valenciana 41.21
110 Roger Hammond (GBr) Discovery Channel 41.23
111 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram 41.48
112 Marco Milesi (Ita) Liquigas
113 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto 41.53
114 Davide Vigano (Ita) Quick Step-Innergetic 42.07
115 Bastiaan Giling (Ned) T-Mobile Team 42.40
116 Jose Alberto Benitez (Spa) Saunier Duval-Prodir 42.45
117 Mirko Celestino (Ita) Team Milram 42.48
118 Fumiyuki Beppu (Jpn) Discovery Channel 42.53
119 Luis Oliveira (Spa) Phonak Hearing Systems 42.54
120 Inigo Landaluze (Spa) Euskaltel-Euskadi 43.18
121 Maarten Den Bakker (Ned) Team Milram 43.48
122 Michele Gobbi (Ita) Team Milram 45.46
123 Rafael Casero (Spa) 3 Molinos-Resort 45.56
124 Laurent Brochard (Fra) Bouygues Telecom 47.09
125 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC 48.16
126 Filippo Pozzato (Ita) Quick Step-Innergetic 49.01
127 Xabier Zandio (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 49.20
128 Nick Ingels (Bel) Davitamon-Lotto 50.37
129 Ivan Santos (Spa) Liberty Seguros-Wurth 51.30
130 Stefano Zanini (Ita) Liquigas 51.59
131 Isaac Galvez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 52.08
132 Kevin Van Impe (Bel) Quick Step-Innergetic 52.24
133 Sébastien Portal (Fra) Credit Agricole 52.37
134 Jorge Garcia (Spa) Relax-Gam 53.04
135 Thorwald Veneberg (Ned) Rabobank 53.28
136 Carlos Barredo (Spa) Liberty Seguros-Wurth 53.41
137 Mads Kaggestad (Nor) Credit Agricole 53.57
138 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner 55.52
139 Markus Zberg (Swi) Gerolsteiner 1.05.46
140 Enrico Franzoi (Ita) Lampre-Fondital 1.07.05
141 Matteo Bonomi (Ita) Lampre-Fondital 1.18.05


Slutstilingen i pointkonkurrencen
1 Thor Hushovd (Nor) Credit Agricole 69 pts
2 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 49
3 Aaron Kemps (Aus) Liberty Seguros-Wurth 41
4 Erik Zabel (Ger) Team Milram 40
5 Vladimir Karpets (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears 30
6 Matej Mugerli (Slo) Liquigas 28
7 Santiago Botero (Col) Phonak Hearing Systems 28
8 Angel Edo (Spa) Andalucia-Paul Versan 27
9 Carlos Castano (Spa) Kaiku 25
10 Adolfo Garcia (Spa) Andalucia-Paul Versan 25
11 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC 25
12 David Canada (Spa) Saunier Duval-Prodir 25
13 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel 25
14 Stuart O'grady (Aus) Team CSC 24
15 Christophe Moreau (Fra) AG2R Prevoyance 22
16 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner 21
17 David Arroyo (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 20
18 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom 20
19 Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears 20
20 Isaac Galvez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 20
21 Maxim Iglinskiy (Kaz) Team Milram 17
22 Eladio Jimenez (Spa) Comunidad Valenciana 16
23 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems 15
24 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile Team 15
25 Jorge Ferrio (Spa) 3 Molinos-Resort 13


Slutstilingen i bjergkonkurrencen
1 Christophe Moreau (Fra) AG2R Prevoyance 84 pts
2 Jose Alberto Benitez (Spa) Saunier Duval-Prodir 46
3 Francisco José Lara (Spa) Andalucia-Paul Versan 31
4 Carlos Castano (Spa) Kaiku 30
5 Santiago Botero (Col) Phonak Hearing Systems 28
6 Rémy Di Gregorio (Fra) Francaise Des Jeux 25
7 Inigo Landaluze (Spa) Euskaltel-Euskadi 24
8 David Canada (Spa) Saunier Duval-Prodir 19
9 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems 19
10 Joaquin Rodriguez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 14
11 Rodrigo Garcia (Spa) Kaiku 13


Slutstilingen i holdkonkurrencen
1 Phonak Hearing Systems 75.22.34
2 Caisse d'Epargne-Illes Balears 0.21
3 AG2R Prevoyance 1.12
4 Saunier Duval-Prodir 8.32
5 Comunidad Valenciana 9.22
6 Bouygues Telecom 9.53
7 Euskaltel-Euskadi 10.06
8 Rabobank 11.58
9 Discovery Channel 12.57
10 Andalucia-Paul Versan 15.39
11 T-Mobile Team 18.27
12 Davitamon-Lotto 20.28
13 Relax-Gam 20.53
14 Francaise Des Jeux 21.08
15 Credit Agricole 23.03
16 Liberty Seguros-Wurth 23.23
17 Team CSC 24.57
18 Quick Step-Innergetic 26.44
19 Liquigas 29.51
20 Team Milram 29.52
21 Kaiku 39.03
22 Lampre-Fondital 39.04
23 Cofidis, Le Credit Par Telephone 45.11
24 3 Molinos-Resort 46.57
25 Gerolsteiner 49.18
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour de Pologne(2.UWT) 05/08-09/08

Tour de Pologne(2.UWT) 05/08-09/08

Mont Ventoux Dénivelé C...(1.1) 06/08

Czech Tour(2.1) 06/08-09/08

HAMMER Limburg(2.1) 07/08-09/08

Tour de l'Ain(2.1) 07/08-09/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 08/08

Milano-Sanremo(1.UWT) 08/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 09/08

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 12/08-16/08

Ladies Tour of Norway(2.WWT) 13/08-16/08

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SKAL DU HAVE WATTMÅLER PÅ CYKLEN?