Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Sjælden sejr til Manuel Beltran

Sjælden sejr til Manuel Beltran

10. april 2007 17:380

I dag blev 2. etape af Vuelta Ciclista al Pais Vasco kørt. Etapen blev kørt fra Urretxu til Karrantza over 191,5 km.

8 ryttere stak tidligt fra feltet, det var Redondo (Astana), López (Caisse d'Epargne), Beltrán (Liquigas), Barredo (Quick Step), Martínez (Discovery Channel), Astarloza (Euskaltel- Euskadi), Joly (Francaise des Jeux) og Charteau (Credit Agricole).

Gruppen arbejdede godt sammen hen over de 8 kategoriserede stigninger, men på den sidste stigning var der kun tre ryttere tilbage i udbruddet, det var Astarloza, Beltran og Redondo. Astarloza faldt dog hurtigt fra, da Redondo accelererede for første gang. Beltran forsøgte længe at hænge på, men hver gang accelererede Redondo. Efter flere accelerationer fra Redondo lignede det en etapesejr til Astana-rytteren, men med 1000 meter til mål kom Manuel Beltran tilbage og susende forbi Redondo og tog etapesejren.

Gomez Marchante (Saunier Duval) angreb var hovedfeltet, som var lige efter de to udbrydere og tog sig af 3. pladsen. Cobo (Saunier Duval) forsvarede lige præcis førertrøjen. Dermed er der nu tre Saunier Duval ryttere i top 4.

Team CSCs Fränk Schleck sad lige præcis med de bedste og kom i mål på 8. pladsen.


Resultat af 2. etape
1 Manuel Beltrán - Liquigas 4.51.55
2 José Antonio Redondo - Astana 0.15
3 José Angel Gomez Marchante - Saunier Duval-Prodir 0.19
4 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 0.24
5 Koldo Gil - Saunier Duval-Prodir
6 Ángel Vicioso - Relax-GAM
7 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir 0.26
8 Fränk Schleck - Team CSC
9 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital
10 Davide Rebellin - Gerolsteiner
11 Joaquím Rodríguez - Caisse d'Epargne
12 Damiano Cunego - Lampre-Fondital
13 Alejandro Valverde - Caisse d'Epargne 0.36
14 Cadel Evans - Predictor-Lotto 0.40
15 Giampaolo Caruso - Lampre-Fondital 0.41
16 Oscar Sevilla - Relax-GAM 0.44
17 Antonio Colom - Astana
18 Bernhard Kohl - Gerolsteiner 0.51
19 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 1.00
20 Danilo Di Luca - Liquigas 1.06
21 Stefan Schumacher - Gerolsteiner 1.10
22 José Miguel Elías - Relax-GAM 1.26
23 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole
24 Michael Rogers - T-Mobile
25 Johann Tschopp - Bouygues Telecom 2.13
26 Bram Tankink - Quickstep-Innergetic 2.20
27 Alessandro Spezialetti - Liquigas 2.43
28 Patrik Sinkewitz - T-Mobile
29 David Arroyo - Caisse d'Epargne 3.07
30 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir 3.47
31 Hubert Dupont - Ag2r Prévoyance 4.01
32 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance
33 Andrey Mizourov - Astana
34 Alberto Contador - Discovery Channel
35 Francesco Bellotti - Crédit Agricole
36 Vladimir Miholjevic - Liquigas
37 Mauricio Ardila Cano - Rabobank 4.05
38 Alexandr Kolobnev - Team CSC
39 José Bonilla - Fuerteventura-Canarias
40 Pieter Weening - Rabobank 4.07
41 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux 4.09
42 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto
43 Francisco Mancebo - Relax-GAM 4.11
44 Julián Sánchez - Relax-GAM
45 Ezequiel Mosquera - Karpin-Galicia
46 Constantino Zaballa - Caisse d'Epargne
47 José Lui Rubiera - Discovery Channel
48 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux
49 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic
50 Bingen Fernández - Cofidis
51 Luis Pasamontes - Unibet.com
52 Matthew Lloyd - Predictor-Lotto
53 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole
54 Patxi Vila - Lampre-Fondital
55 Thomas Dekker - Rabobank
56 Serhiy Honchar - T-Mobile
57 Andriy Grivko - Milram 4.34
58 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 4.44
59 Anthony Charteau - Crédit Agricole 4.46
60 Francisco Pérez - Caisse d'Epargne
61 Ángel Vallejo - Relax-GAM 4.58
62 Morris Possoni - Lampre-Fondital 5.10
63 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital
64 Oliver Zaugg - Gerolsteiner 5.46
65 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic 6.15
66 Sébastien Joly - Française Des Jeux 6.17
67 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 6.27
68 Mario Aerts - Predictor-Lotto 6.41
69 Sergey Kolesnikov - Unibet.com 6.43
70 Egoi Martínez - Discovery Channel 7.00
71 Maxime Monfort - Cofidis 7.20
72 Matteo Carrara - Unibet.com 8.44
73 Gustav Erik Larsson - Unibet.com
74 Ivan Parra - Cofidis 8.46
75 Cristian Moreni - Cofidis 9.11
76 Sergio Paulinho - Discovery Channel 9.27
77 Iñigo Cuesta - Team CSC 10.09
78 Nicki Sørensen - Team CSC

79 Patrice Halgand - Crédit Agricole
80 Leonardo Duque - Cofidis 10.24
81 Santos Gonzalez - Karpin-Galicia
82 Sandy Casar - Française Des Jeux 10.52
83 Rodrigo García - Fuerteventura-Canarias 11.32
84 Iker Flores - Fuerteventura-Canarias
85 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance 12.13
86 Jorge Azanza - Euskaltel-Euskadi
87 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto 12.22
88 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic
89 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 12.34
90 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital
91 Benoît Poilvet - Crédit Agricole
92 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom
93 Assan Bazayev - Astana
94 Bobby Julich - Team CSC
95 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
96 Mirko Celestino - Milram
97 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
98 Sergio Ghisalberti - Milram
99 Matej Jurco - Milram
100 Ronny Scholz - Gerolsteiner
101 Grischa Niermann - Rabobank
102 Marcos Serrano - Karpin-Galicia
103 Igor Astarloa - Milram
104 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias
105 Steve Morabito - Astana
106 Gaizka Lasa Larraya - Karpin-Galicia 12.41
107 Laurens Ten Dam - Unibet.com
108 Santiago Perez - Relax-GAM
109 Matthias Kessler - Astana
110 Theo Eltink - Rabobank
111 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom
112 Pablo Lastras - Caisse d'Epargne
113 Dailos Diaz Armas - Fuerteventura-Canarias
114 Axel Merckx - T-Mobile
115 Patrick Calcagni - Liquigas 12.44
116 Rinaldo Nocentini - Ag2r Prévoyance
117 Jérémy Roy - Française Des Jeux
118 Steve Zampieri - Cofidis
119 Koos Moerenhout - Rabobank
120 Carl Naibo - Ag2r Prévoyance
121 David Loosli - Lampre-Fondital
122 Amaël Moinard - Cofidis
123 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir 12.48
124 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 13.10
125 Alexander Khatuntsev - Unibet.com
126 Charles Wegelius - Liquigas 13.14
127 Francesco Failli - Liquigas 13.25
128 David López García - Caisse d'Epargne 13.43
129 Giovanni Visconti - Quickstep-Innergetic 14.08
130 Kjell Carlström - Liquigas 18.01
131 Dario Cioni - Predictor-Lotto
132 David De La Fuente - Saunier Duval-Prodir
133 Ian McLeod - Française Des Jeux
134 Carlo Scognamiglio - Milram
135 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias
136 Stef Clement - Bouygues Telecom
137 Didier Rous - Bouygues Telecom
138 Michael Barry - T-Mobile
139 Raul Garcia - Relax-GAM
140 Carlos Sastre - Team CSC
141 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel
142 Beat Zberg - Gerolsteiner
143 Carlos Castaño - Karpin-Galicia
144 Pieter Mertens - Predictor-Lotto
145 Björn Schröder - Milram
146 Jens Voigt - Team CSC
147 Trent Lowe - Discovery Channel
148 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel
149 Daniel Navarro - Astana
150 Iker Leonet - Fuerteventura-Canarias
151 Aitor Pérez Arrieta - Caisse d'Epargne
152 Mickaël Buffaz - Cofidis
153 Scott Davis - T-Mobile 18.08
154 Julien Mazet - Astana
155 Yoann Le Boulanger - Bouygues Telecom
156 Jean-Marc Marino - Crédit Agricole
157 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi 18.10
158 Michael Rasmussen - Rabobank
159 Matthias Russ - Gerolsteiner
160 Serge Baguet - Quickstep-Innergetic
161 Addy Engels - Quickstep-Innergetic
162 Aitor Hernandez - Euskaltel-Euskadi
163 Tim Klinger - Gerolsteiner
164 Sebastian Schwager - Milram
165 Gustavo César Veloso - Karpin-Galicia
166 Iñigo Landaluze - Euskaltel-Euskadi
167 Adam Hansen - T-Mobile
168 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias
169 Lars Bak - Team CSC 18.14
170 Allan Davis - Discovery Channel 18.21
171 Juan Francisco Mouron Doldan - Karpin-Galicia 18.22
172 Isidro Nozal - Karpin-Galicia 18.39
173 Iban Mayo - Saunier Duval-Prodir 21.43
174 Rubén Lobato - Saunier Duval-Prodir
175 Giuseppe Guerini - T-Mobile



Samlet stiling efter 2. etape 
1 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir 8.35.26
2 José Angel Gomez Marchante - Saunier Duval-Prodir 0.06
3 Manuel Beltrán - Liquigas
4 Koldo Gil - Saunier Duval-Prodir 0.15
5 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital
6 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 0.17
7 Davide Rebellin - Gerolsteiner
8 Joaquím Rodríguez - Caisse d'Epargne
9 Fränk Schleck - Team CSC 0.19
10 José Antonio Redondo - Astana 0.21
11 Damiano Cunego - Lampre-Fondital 0.23
12 Ángel Vicioso - Relax-GAM 0.26
13 Alejandro Valverde - Caisse d'Epargne 0.27
14 Oscar Sevilla - Relax-GAM 0.29
15 Giampaolo Caruso - Lampre-Fondital 0.40
16 Antonio Colom - Astana 0.50
17 Bernhard Kohl - Gerolsteiner 0.57
18 Danilo Di Luca - Liquigas 1.01
19 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 1.06
20 Cadel Evans - Predictor-Lotto
21 Stefan Schumacher - Gerolsteiner 1.16
22 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 1.32
23 José Miguel Elías - Relax-GAM
24 Michael Rogers - T-Mobile
25 Johann Tschopp - Bouygues Telecom 2.19
26 Bram Tankink - Quickstep-Innergetic 2.26
27 Patrik Sinkewitz - T-Mobile 2.49
28 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir 3.49
29 Constantino Zaballa - Caisse d'Epargne 3.55
30 Alberto Contador - Discovery Channel 4.07
31 Francisco Mancebo - Relax-GAM 4.08
32 Mauricio Ardila Cano - Rabobank 4.11
33 Ezequiel Mosquera - Karpin-Galicia 4.13
34 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux 4.15
35 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole 4.17
36 Pieter Weening - Rabobank 4.24
37 Julián Sánchez - Relax-GAM 4.28
38 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance 4.37
39 Patxi Vila - Lampre-Fondital 4.39
40 José Bonilla - Fuerteventura-Canarias 4.40
41 Francisco Pérez - Caisse d'Epargne 4.52
42 Bingen Fernández - Cofidis 4.57
43 Ángel Vallejo - Relax-GAM 5.04
44 Andriy Grivko - Milram 5.10
45 Andrey Mizourov - Astana 5.13
46 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi
47 Morris Possoni - Lampre-Fondital 5.16
48 David Arroyo - Caisse d'Epargne 5.24
49 Hubert Dupont - Ag2r Prévoyance 6.09
50 Vladimir Miholjevic - Liquigas 6.18
51 Sébastien Joly - Française Des Jeux 6.23
52 Luis Pasamontes - Unibet.com 6.28
53 José Lui Rubiera - Discovery Channel 7.21
54 Alessandro Spezialetti - Liquigas 8.00
55 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto 8.01
56 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux 8.03
57 Matthew Lloyd - Predictor-Lotto
58 Thomas Dekker - Rabobank
59 Oliver Zaugg - Gerolsteiner 8.56
60 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital 9.02
61 Mario Aerts - Predictor-Lotto 9.19
62 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic 9.25
63 Francesco Bellotti - Crédit Agricole 10.47
64 Matteo Carrara - Unibet.com 11.01
65 Maxime Monfort - Cofidis 11.12
66 Anthony Charteau - Crédit Agricole 11.32
67 Ivan Parra - Cofidis 11.50
68 Sandy Casar - Française Des Jeux 12.04
69 Santiago Perez - Relax-GAM 12.47
70 Alexandr Kolobnev - Team CSC 13.07
71 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 13.10
72 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic 13.13
73 Jorge Azanza - Euskaltel-Euskadi 13.25
74 Rodrigo García - Fuerteventura-Canarias 13.31
75 Egoi Martínez - Discovery Channel 13.46
76 Patrice Halgand - Crédit Agricole 14.01
77 Serhiy Honchar - T-Mobile 14.16
78 David López García - Caisse d'Epargne 14.55
79 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 15.00
80 Steve Zampieri - Cofidis 15.01
81 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 15.29
82 Charles Wegelius - Liquigas 15.31
83 Igor Astarloa - Milram 15.44
84 Mirko Celestino - Milram 15.59
85 Sergio Paulinho - Discovery Channel 16.13
86 Bobby Julich - Team CSC 16.26
87 Dailos Diaz Armas - Fuerteventura-Canarias 16.33
88 Sergey Kolesnikov - Unibet.com 17.37
89 Gustav Erik Larsson - Unibet.com 17.46
90 Iker Flores - Fuerteventura-Canarias 17.59
91 Pablo Lastras - Caisse d'Epargne 18.05
92 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir 18.12
93 Cristian Moreni - Cofidis 18.13
94 Nicki Sørensen - Team CSC 19.11
95 Iñigo Cuesta - Team CSC

96 Assan Bazayev - Astana 19.20
97 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias
98 Santos Gonzalez - Karpin-Galicia 19.26
99 Leonardo Duque - Cofidis
100 Rinaldo Nocentini - Ag2r Prévoyance 19.30
101 Francesco Failli - Liquigas 20.11
102 Dario Cioni - Predictor-Lotto 20.18
103 Michael Rasmussen - Rabobank 20.27
104 Aitor Hernandez - Euskaltel-Euskadi
105 Kjell Carlström - Liquigas 21.11
106 Carlos Sastre - Team CSC
107 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance 21.15
108 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic 21.24
109 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto
110 Matthias Kessler - Astana 21.25
111 Sergio Ghisalberti - Milram 21.36
112 Matej Jurco - Milram
113 Steve Morabito - Astana
114 Gaizka Lasa Larraya - Karpin-Galicia 21.43
115 Laurens Ten Dam - Unibet.com
116 Axel Merckx - T-Mobile
117 Theo Eltink - Rabobank
118 Carl Naibo - Ag2r Prévoyance 21.46
119 Patrick Calcagni - Liquigas
120 Koos Moerenhout - Rabobank
121 Rubén Lobato - Saunier Duval-Prodir 21.49
122 Amaël Moinard - Cofidis 21.57
123 Isidro Nozal - Karpin-Galicia 22.05
124 Alexander Khatuntsev - Unibet.com 22.12
125 Giovanni Visconti - Quickstep-Innergetic 23.10
126 Benoît Poilvet - Crédit Agricole 23.28
127 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
128 Carlos Castaño - Karpin-Galicia 24.47
129 Jens Voigt - Team CSC
130 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias 26.45
131 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital 27.01
132 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
133 Ronny Scholz - Gerolsteiner
134 Grischa Niermann - Rabobank
135 Marcos Serrano - Karpin-Galicia
136 Stef Clement - Bouygues Telecom 27.03
137 Didier Rous - Bouygues Telecom
138 Björn Schröder - Milram
139 Carlo Scognamiglio - Milram
140 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel
141 Aitor Pérez Arrieta - Caisse d'Epargne
142 Trent Lowe - Discovery Channel
143 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom 27.08
144 Jérémy Roy - Française Des Jeux 27.11
145 David Loosli - Lampre-Fondital
146 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi 27.12
147 Iñigo Landaluze - Euskaltel-Euskadi
148 David De La Fuente - Saunier Duval-Prodir 27.17
149 Allan Davis - Discovery Channel 27.23
150 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 27.44
151 Giuseppe Guerini - T-Mobile 28.29
152 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 28.55
153 Iban Mayo - Saunier Duval-Prodir 30.45
154 Ian McLeod - Française Des Jeux 32.28
155 Michael Barry - T-Mobile
156 Beat Zberg - Gerolsteiner
157 Raul Garcia - Relax-GAM
158 Iker Leonet - Fuerteventura-Canarias
159 Daniel Navarro - Astana
160 Mickaël Buffaz - Cofidis
161 Julien Mazet - Astana 32.35
162 Scott Davis - T-Mobile
163 Jean-Marc Marino - Crédit Agricole
164 Matthias Russ - Gerolsteiner 32.37
165 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias
166 Addy Engels - Quickstep-Innergetic
167 Tim Klinger - Gerolsteiner
168 Sebastian Schwager - Milram
169 Yoann Le Boulanger - Bouygues Telecom 32.42
170 Serge Baguet - Quickstep-Innergetic 32.44
171 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel 33.32
172 Gustavo César Veloso - Karpin-Galicia 33.41
173 Lars Bak - Team CSC 33.45
174 Juan Francisco Mouron Doldan - Karpin-Galicia 36.40
175 Adam Hansen - T-Mobile 39.47


Bjergkonkurrencen efter 2. etape
1 Manuel Beltrán - Liquigas 40 pts
2 Aitor Hernandez - Euskaltel-Euskadi 37
3 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias 23
4 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 20
5 José Antonio Redondo - Astana 19
6 Pablo Lastras - Caisse d'Epargne 15
7 Oscar Sevilla - Relax-GAM 7
8 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias 6
9 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir 5
10 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic 5
11 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 4
12 Sébastien Joly - Française Des Jeux 4
13 Constantino Zaballa - Caisse d'Epargne 3
14 José Angel Gomez Marchante - Saunier Duval-Prodir 2
15 Egoi Martínez - Discovery Channel 2
16 David López García - Caisse d'Epargne 2
17 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital 2
18 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 1


Sprintkonkurrencen efter 2. etape
1 Vicente Ballester - Fuerteventura-Canarias 6 pts
2 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic 5
3 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias 4
4 Manuel Beltrán - Liquigas 3
5 Anthony Charteau - Crédit Agricole 3
6 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir 3
7 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 3
8 José Antonio Redondo - Astana 2
9 Sébastien Joly - Française Des Jeux 2
10 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 2
11 Aitor Hernandez - Euskaltel-Euskadi 2
12 Oscar Sevilla - Relax-GAM 1


Holdkonkurrencen efter 2. etape
1 Saunier Duval - Prodir 25.46.39
2 Lampre - Fondital 0.57
3 Relax - GAM 1.57
4 Gerolsteiner 2.09
5 Caisse D'Epargne 3.14
6 Liquigas 5.46
7 Astana 6.03
8 Euskaltel - Euskadi 6.15
9 Credit Agricole 13.21
10 Predictor - Lotto 14.00
11 Rabobank 14.42
12 T- Mobile Team 14.57
13 Française Des Jeux 15.40
14 Quick Step - Innergetic 16.17
15 Team CSC 21.14
16 Discovery Channel Pro Cycling Team 24.53
17 Cofidis, le credit par telephone 26.03
18 AG2R Prevoyance 29.24
19 Unibet.com 32.53
20 Fuerteventura - Canarias 33.14
21 Team Milram 36.32
22 Karpin - Galizia 37.02
23 Bouygues Telecom 38.34

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour de l'Abitibi - Coupe...(2.NCUP) 14/07-19/07

Grand Prix Cerami(1.1) 16/07

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

CYKELHJELM? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE