Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Soler sprudler igen med sejr i Burgos

Soler sprudler igen med sejr i Burgos

15. august 2007 16:390
På 2. etape af Vuelta Ciclista a Burgos lykkedes det Juan Mauricio Soler Hernandez (Barloworld) at vinde foran Carlos Castaño (Karpin-Galicia) og José Angel Gomez Marchante (Saunier Duval).

Dagens etape blev kørt fra Areniscas de los Pinares til Lagunas de Neila over 149 km. På etapen viste Juan Mauricio Soler, at han stadig er i form efter dette års Tour de France, hvor han vandt 9. etape og bjergtrøjen.

På onsdagens etape var der flere udbrud, hvor bl.a. Juan José Cobo (Saunier Duval) sad med fremme. På den sidste stigning blev udbruddet dog kørt ind af favoritterne. 18 ryttere sad med i frontgruppen, da der resterede 1.5 km til toppen af stigningen. På dette tidspunkt mente Soler dog ikke, at der blev kørt stærkt nok, og derfor besluttede han sig for at angribe. Det betød, at bl.a. Alejandro Valverde fik problemer og blev sat. 

Juan Mauricio Soler kunne sidenhen køre i mål til en flot solosejr. I det samlede klassement overtager Soler også føringen fra Mikhail Ignatiev (Tinkoff).


Resultat af 2. etape
1 Juan Mauricio Soler - Barloworld 3.50.56 (38.712 km/t)
2 Carlos Castaño Panadero - Karpin Galicia 0.17
3 José Ángel Gómez - Saunier Duval - Prodir
4 Daniel Moreno Fernandez - Relax - Gam 0.28
5 Alejandro Valverde Belmonte - Caisse d'Epargne 0.42
6 Leonardo Piepoli - Saunier Duval - Prodir 0.49
7 José Miguel Esp Elías Galindo - Relax - Gam 1.02
8 Moises Duenas Nevado - Agritubel 1.13
9 David Herrero Llorente - Karpin Galicia 1.17
10 Jesús Hernández Blázquez - Relax - Gam 1.38
11 Javier Moreno Bazan - Extremadura - Spiuk 1.41
12 Luis Pasamontes Rodriguez - Unibet.com 1.43
13 Rubén Plaza Molina - Caisse d'Epargne 2.00
14 David De La Fuente Rasilla - Saunier Duval - Prodir 2.18
15 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne 2.20
16 Constantino Zaballa Gutierrez - Caisse d'Epargne 2.29
17 Francisco Terciado Sacedo - Relax - Gam 2.51
18 Ruben Lobato Elvira - Saunier Duval - Prodir 3.35
19 Amets Txurruka - Euskaltel - Euskadi 3.49
20 Serge Pauwels - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 3.52
21 José Adrian Bonilla - Fuerteventura - Canarias 4.04
22 Jelle Vanendert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 4.26
23 Sergio Pardilla Bellon - Viña Magna - Cropu 5.04
24 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 5.22
25 Vasil Kiryenka - Tinkoff Credit Systems 5.28
26 Roberto Traficante - Team L.P.R. 5.29
27 Gustavo César Veloso - Karpin Galicia 6.12
28 Igor Anton Hernandez - Euskaltel - Euskadi 6.26
29 Iker Leonet Iza - Fuerteventura - Canarias 6.36
30 Aitor Hernández Gutiérrez - Euskaltel - Euskadi 6.44
31 Christophe Rinero - Saunier Duval - Prodir 7.00
32 Félix Cárdenas - Barloworld 7.18
33 Serafin Martinez - Karpin Galicia 7.36
34 Jesús Ramírez Torres - Extremadura - Spiuk 7.51
35 Jaume Rovira Pons - Viña Magna - Cropu 8.13
36 Stijn Vandenbergh - Unibet.com 9.41
37 Antonio Olmo Menacho - Andalucia - Cayasur 9.42
38 David Garcia Dapena - Karpin Galicia
39 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne
40 Daniele Nardello - Team L.P.R.
41 Manuel Lloret Zaragoza - Fuerteventura - Canarias
42 José E. Gutiérrez - Team L.P.R.
43 Juan Carlos Fernández - Extremadura - Spiuk
44 Eduard Vorganov - Karpin Galicia
45 Francisco Perez Sanchez - Caisse d'Epargne
46 Israel Perez Rodriguez - Extremadura - Spiuk 9.53
47 Martin Mata Cabello - Viña Magna - Cropu
48 Nikolas Maes - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 9.57
49 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 9.58
50 José Luis Carrasco Gamiz - Andalucia - Cayasur
51 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
52 Luis R Alvarez Martín - Viña Magna - Cropu 10.01
53 Luis Perez Rodriguez - Andalucia - Cayasur 10.31
54 Santiago Perez Fernandez - Relax - Gam 10.40
55 Oscar Garcia Casarrubios Pintor - Relax - Gam
56 Julian Sanchez Pimienta - Relax - Gam 10.44
57 Andrés Antuña - Relax - Gam 11.19
58 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit Systems 11.24
59 Manuel Calvente Gorbas - Agritubel 11.30
60 Alexander Khatuntsev - Unibet.com 11.32
61 Ramón Troncoso Sobrino - Karpin Galicia 11.45
62 Giampaolo Cheula - Barloworld 11.49
63 Markel Irizar Aranburu - Euskaltel - Euskadi 12.39
64 Josu Mondelo Díaz - Extremadura - Spiuk
65 Samuel Sánchez González - Euskaltel - Euskadi
66 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne
67 Iker Flores Galarza - Euskaltel - Euskadi 12.41
68 Ricardo Serrano Gonzalez - Tinkoff Credit Systems 13.07
69 Antonio Piedra - Fuerteventura - Canarias 13.31
70 Ignacio Sarabia Diaz - Extremadura - Spiuk 13.38
71 Borut Bozichc - Team L.P.R. 14.55
72 Juan Carlos Cariñena - Andalucia - Cayasur 16.04
73 Alberto Martínez Trinidad - Agritubel
74 Lander Aperribay - Euskaltel - Euskadi
75 Danilo Wyss - Saunier Duval - Prodir
76 Michal Golas - Unibet.com
77 Jorge Ferrío Luque - Andalucia - Cayasur
78 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
79 Kanstantin Siutsou - Barloworld
80 Alexander Efimkin - Barloworld
81 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit Systems
82 Arnaud Coyot - Unibet.com
83 Nazareno Rossi - Team L.P.R.
84 Evert Verbist - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 16.08
85 Rodrigo Garcia Rena - Fuerteventura - Canarias 16.14
86 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 16.29
87 Tom Criel - Unibet.com 17.38
88 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
89 Luca Celli - Team L.P.R. 17.57
90 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems 19.09
91 Carlos Torrent Tarres - Viña Magna - Cropu
92 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 19.25
93 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 20.10
94 Emilien Benoit Bergès - Agritubel 20.14
95 Mikel Artetxe Gezuraga - Fuerteventura - Canarias 20.39
96 Iker Flores Galarza - Fuerteventura - Canarias
97 Luis Perez Romero - Andalucia - Cayasur 20.44
98 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 20.51
99 Maurizio Bellin - Team L.P.R. 20.56
100 Pedro Romero Ocampo - Extremadura - Spiuk 21.08
101 Robert Hunter - Barloworld 21.28
102 Fernando Torres - Extremadura - Spiuk 22.18
103 Mikel Gaztanaga Echeverria - Agritubel 23.13
104 Florent Brard - Caisse d'Epargne
105 Nikolai Trussov - Tinkoff Credit Systems 25.51
106 Geraint Thomas - Barloworld
107 Cédric Hervé - Agritubel
108 José A López Gil - Andalucia - Cayasur
109 Massimo Codol - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
110 Diego Gallego Arnaiz - Viña Magna - Cropu
111 Gonzalo Rabuñal Ríos - Karpin Galicia
112 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com
113 Ignacio Gutierrez Cataluna - Team L.P.R.
114 Héctor González Baeza - Saunier Duval - Prodir 25.58
115 Andrea Rossi - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 25.59
116 Dario Andriotto - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 26.06
117 Francesco Di Paolo - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 26.08
118 Jimmy Casper - Unibet.com
119 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 26.16
120 Victor Manuel Gomes Colinas - Viña Magna - Cropu 26.25
121 Aivaras Baranauskas - Agritubel 26.34
122 Enrico Degano - Barloworld 26.40


Udgået
Juan Miguel Mercado Martin - Agritubel 
Juan Jose Cobo Acebo - Saunier Duval - Prodir 
Iván Velasco Murillo - Euskaltel - Euskadi 
Eladio Sanchez Prado - Fuerteventura - Canarias 
Enrique Mata Cabello - Viña Magna - Cropu


Samlet stilling efter 2. etape
1 Juan Mauricio Soler - Barloworld 7.14.56
2 José Ángel Gómez - Saunier Duval - Prodir 0.17
3 Carlos Castaño Panadero - Karpin Galicia
4 Daniel Moreno Fernandez - Relax - Gam 0.28
5 Alejandro Valverde Belmonte - Caisse d'Epargne 0.42
6 Leonardo Piepoli - Saunier Duval - Prodir 0.49
7 José Miguel Esp Elías Galindo - Relax - Gam 1.02
8 Moises Duenas Nevado - Agritubel 1.13
9 David Herrero Llorente - Karpin Galicia 1.17
10 Jesús Hernández Blázquez - Relax - Gam 1.38
11 Javier Moreno Bazan - Extremadura - Spiuk 1.41
12 Luis Pasamontes Rodriguez - Unibet.com 1.43
13 Rubén Plaza Molina - Caisse d'Epargne 2.00
14 David De La Fuente Rasilla - Saunier Duval - Prodir 2.18
15 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne 2.20
16 Constantino Zaballa Gutierrez - Caisse d'Epargne 2.49
17 Francisco Terciado Sacedo - Relax - Gam 2.51
18 Serge Pauwels - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 3.52
19 Ruben Lobato Elvira - Saunier Duval - Prodir 3.55
20 José Adrian Bonilla - Fuerteventura - Canarias 4.04
21 Amets Txurruka - Euskaltel - Euskadi 4.09
22 Sergio Pardilla Bellon - Viña Magna - Cropu 5.04
23 Vasil Kiryenka - Tinkoff Credit Systems 5.28
24 Roberto Traficante - Team L.P.R. 5.29
25 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 5.42
26 Gustavo César Veloso - Karpin Galicia 6.12
27 Igor Anton Hernandez - Euskaltel - Euskadi 6.26
28 Iker Leonet Iza - Fuerteventura - Canarias 6.36
29 Aitor Hernández Gutiérrez - Euskaltel - Euskadi 6.44
30 Christophe Rinero - Saunier Duval - Prodir 7.00
31 Serafin Martinez - Karpin Galicia 7.36
32 Félix Cárdenas - Barloworld 7.38
33 Jesús Ramírez Torres - Extremadura - Spiuk 7.51
34 Jaume Rovira Pons - Viña Magna - Cropu 8.13
35 Stijn Vandenbergh - Unibet.com 9.41
36 Eduard Vorganov - Karpin Galicia 9.42
37 José E. Gutiérrez - Team L.P.R.
38 David Garcia Dapena - Karpin Galicia
39 Manuel Lloret Zaragoza - Fuerteventura - Canarias
40 Antonio Olmo Menacho - Andalucia - Cayasur
41 Daniele Nardello - Team L.P.R.
42 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne
43 Juan Carlos Fernández - Extremadura - Spiuk
44 Francisco Perez Sanchez - Caisse d'Epargne
45 Israel Perez Rodriguez - Extremadura - Spiuk 9.53
46 Martin Mata Cabello - Viña Magna - Cropu
47 Nikolas Maes - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 9.57
48 José Luis Carrasco Gamiz - Andalucia - Cayasur 9.58
49 Luis R Alvarez Martín - Viña Magna - Cropu 10.01
50 Luis Perez Rodriguez - Andalucia - Cayasur 10.31
51 Oscar Garcia Casarrubios Pintor - Relax - Gam 10.40
52 Santiago Perez Fernandez - Relax - Gam
53 Andrés Antuña - Relax - Gam 11.19
54 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit Systems 11.24
55 Manuel Calvente Gorbas - Agritubel 11.30
56 Alexander Khatuntsev - Unibet.com 11.32
57 Ramón Troncoso Sobrino - Karpin Galicia 11.45
58 Giampaolo Cheula - Barloworld 11.49
59 Samuel Sánchez González - Euskaltel - Euskadi 12.39
60 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne
61 Josu Mondelo Díaz - Extremadura - Spiuk
62 Markel Irizar Aranburu - Euskaltel - Euskadi
63 Iker Flores Galarza - Euskaltel - Euskadi 12.41
64 Ricardo Serrano Gonzalez - Tinkoff Credit Systems 13.07
65 Jelle Vanendert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 13.10
66 Antonio Piedra - Fuerteventura - Canarias 13.31
67 Ignacio Sarabia Diaz - Extremadura - Spiuk 13.38
68 Julian Sanchez Pimienta - Relax - Gam 14.35
69 Borut Bozichc - Team L.P.R. 14.55
70 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit Systems 15.30
71 Kanstantin Siutsou - Barloworld 16.04
72 Arnaud Coyot - Unibet.com
73 Alexander Efimkin - Barloworld
74 Alberto Martínez Trinidad - Agritubel
75 Nazareno Rossi - Team L.P.R.
76 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
77 Michal Golas - Unibet.com
78 Juan Carlos Cariñena - Andalucia - Cayasur
79 Jorge Ferrío Luque - Andalucia - Cayasur
80 Rodrigo Garcia Rena - Fuerteventura - Canarias 16.14
81 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 17.38
82 Tom Criel - Unibet.com
83 Luca Celli - Team L.P.R. 17.57
84 Lander Aperribay - Euskaltel - Euskadi 18.56
85 Carlos Torrent Tarres - Viña Magna - Cropu 19.09
86 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit Systems
87 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 19.25
88 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 20.10
89 Emilien Benoit Bergès - Agritubel 20.14
90 Iker Flores Galarza - Fuerteventura - Canarias 20.39
91 Luis Perez Romero - Andalucia - Cayasur 20.44
92 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 20.51
93 Maurizio Bellin - Team L.P.R. 20.56
94 Pedro Romero Ocampo - Extremadura - Spiuk 21.08
95 Robert Hunter - Barloworld 21.28
96 Fernando Torres - Extremadura - Spiuk 22.18
97 Mikel Artetxe Gezuraga - Fuerteventura - Canarias 23.12
98 Mikel Gaztanaga Echeverria - Agritubel 23.13
99 Nikolai Trussov - Tinkoff Credit Systems 25.51
100 Cédric Hervé - Agritubel
101 Massimo Codol - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
102 Geraint Thomas - Barloworld
103 José A López Gil - Andalucia - Cayasur
104 Andrea Rossi - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 25.59
105 Dario Andriotto - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 26.06
106 Francesco Di Paolo - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 26.08
107 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 26.24
108 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
109 Enrico Degano - Barloworld 26.40
110 Gonzalo Rabuñal Ríos - Karpin Galicia 28.43
111 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com 29.42
112 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 30.56
113 Florent Brard - Caisse d'Epargne 31.57
114 Danilo Wyss - Saunier Duval - Prodir 32.30
115 Evert Verbist - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 32.34
116 Victor Manuel Gomes Colinas - Viña Magna - Cropu 35.09
117 Diego Gallego Arnaiz - Viña Magna - Cropu 41.19
118 Ignacio Gutierrez Cataluna - Team L.P.R. 42.17
119 Héctor González Baeza - Saunier Duval - Prodir 42.24
120 Jimmy Casper - Unibet.com 42.34
121 Gabriele Balducci - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 42.42
122 Aivaras Baranauskas - Agritubel 43.00


Pointkonkurrencen efter 2. etape
1 Daniel Moreno Fernandez - Relax - Gam 34 pts
2 Alejandro Valverde Belmonte - Caisse d'Epargne 28
3 Juan Mauricio Soler - Barloworld 25
4 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit Systems 25
5 Carlos Castaño Panadero - Karpin Galicia 20
6 José Ángel Gómez - Saunier Duval - Prodir 16
7 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 14
8 Luis Pasamontes Rodriguez - Unibet.com 13
9 Carlos Torrent Tarres - Viña Magna - Cropu 12
10 Leonardo Piepoli - Saunier Duval - Prodir 10
11 Mikel Gaztanaga Echeverria - Agritubel 10
12 José Miguel Esp Elías Galindo - Relax - Gam 9
13 Moises Duenas Nevado - Agritubel 8
14 Roberto Traficante - Team L.P.R. 8
15 David Herrero Llorente - Karpin Galicia 7
16 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 7
17 Jesús Hernández Blázquez - Relax - Gam 6
18 Ricardo Serrano Gonzalez - Tinkoff Credit Systems 6
19 Javier Moreno Bazan - Extremadura - Spiuk 5
20 Kanstantin Siutsou - Barloworld 5
21 Arnaud Coyot - Unibet.com 4
22 Rubén Plaza Molina - Caisse d'Epargne 3
23 Iker Flores Galarza - Euskaltel - Euskadi 3
24 David De La Fuente Rasilla - Saunier Duval - Prodir 2
25 Rodrigo Garcia Rena - Fuerteventura - Canarias 2
26 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne 1
27 Luca Celli - Team L.P.R. 1


Bjergkonkurrencen efter 2. etape
1 Daniel Moreno Fernandez - Relax - Gam 34 pts
2 Juan Mauricio Soler - Barloworld 30
3 Iker Flores Galarza - Euskaltel - Euskadi 30
4 Vasil Kiryenka - Tinkoff Credit Systems 26
5 Carlos Castaño Panadero - Karpin Galicia 25
6 José Ángel Gómez - Saunier Duval - Prodir 21
7 Alejandro Valverde Belmonte - Caisse d'Epargne 14
8 José Miguel Esp Elías Galindo - Relax - Gam 14
9 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne 11
10 Leonardo Piepoli - Saunier Duval - Prodir 10


Holdkonkurrencen efter 2. etape
1 Relax - Gam 21.47.56
2 Saunier Duval - Prodir 0.16
3 Caisse D'epargne 1.54
4 Karpin Galicia 4.38
5 Euskaltel - Euskadi 13.51
6 Chocolade Jacques - Topsport Vlaander 15.07
7 Barloworld 15.59
8 Extremadura - Spiuk 16.06
9 Fuerteventura-canarias 17.14
10 Unibet.Com 19.48
11 Viña Magna - Cropu 20.02
12 Team L.P.R. 21.45
13 Agritubel 25.39
14 Tinkoff-Credit System 26.17
15 Andalucia - Cajasur 27.03
16 Acqua Sapone - Caffe Mokambo 38.28
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herre Junior (Enkelt...(CM) 21/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 20/09

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 22/09

VM - Dame Junior (Enkelts...(CMW) 21/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 22/09

Duo Normand(1.1) 20/09

Giro dell'Appennino(1.1) 20/09

Gooikse Pijl(1.1) 20/09

Grand Prix d'Isbergues - ...(1.1) 20/09

Paris-Camembert(1.1) 22/09

VM - Herre Junior (Enkelt...(CM) 21/09

VM - Dame Junior (Enkelts...(CMW) 21/09

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 22/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 22/09

Paris-Camembert(1.1) 22/09

Omloop van het Houtland M...(1.1) 23/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger