Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Solo sejr til Kristoffer G. Nielsen

Solo sejr til Kristoffer G. Nielsen

25. maj 2006 20:060

Annonce

Kristoffer G. Nielsens vandt Slagelses løbet efter en flot solosejr. Team GLS-rytteren kørte alene og vandt med godt et minut ned til nummer to. Mads Bugge Andersen fra Team Vision-Bikes.

Kvindernes løb blev vundet af Maria Bornak (Team Odense Energi) foran Anette Berg (Team Mermaid).



Klasse A 154 km.
1 Kristoffer  Gudmund Nielsen - Team Gls 03.51,48
2 Mads Bugge Andersen - Team Vision-bikes 03.52,55
3 Alexander Gustafsson - Odder CK 03.52,55
4 Nikola Aistrup - Team Python Pro Næstved 03.53,15
5 Jacob Kollerup - Team Vision-bikes 03.53,15
6 Patrick Wonsyld - Team Vision-bikes 03.53,34
7 Kristian Egholm - Team Odense Energi 03.53,34
8 Andreas Frisch - Team Designa Køkken 03.53,34
9 Michael  Helbæk Demin - Hfck 03.53,49
10 Thomas Bruun Eriksen - Team Mermaid 03.57,51
11 Jesper Lassen - Ck Kronborg s.t.
12 Lars  Bo Lomholt - Hillerød Ck 03.59,37
13 Michael  Bjørn Johansen - Team Vision-bikes s.t.

Klasse B 132 km.
1 Simon Jul Andreasen - Herning CK 03.24,07
2 Anders Hillgsøe - Holstebro CC 03.24,47
3 Thomas Henrik Nielsen - Abc s.t.
4 Christian   Clausen Mathiesen - Politiets Ca s.t.
5 Kasper Collin Christensen - Ck Fix s.t.
6 Troels Toftager Nielsen - Politiets Ca 03.27,37
7 Henrik Parbst - Hvidovre Ck s.t.
8 Thomas Schlüter - Roskilde Cr 03.29,30
9 Lasse Søgaard - Holstebro CC s.t.
10 Jens Broberg - Amager Cr s.t.
11 Christian Kouyoumdjian - Amager Cr 03.34,37

Klasse C 110 km.
1 Mads Bang Andersen - Dcr Ballerup 02.48,20
2 Heine Hansen - Cc Gladsaxe s.t.
3 Claus Erik Nielsen - Roskilde Cr s.t.
4 Michael Grønhof-andersen - Hvidovre Ck s.t.
5 Leslie Lau - Køge Cr 02.49,14
6 Mads Tandrup - Roskilde Cr 02.52,50
7 Kim  Lindhardt Jensen - Holbæk Cr 02.55,43
8 Jonas Jørgensen - Næstved Bc 02.57,59
9 Morten Eistrup - Abc s.t.
10 Bjarne Henning Hansen - Nakskov Cc s.t.
11 Morten Mejsen Westergaard - Cykling Odense 03.03,59
12 Michael Randrup - Cc Gladsaxe s.t.

Klasse JUN 110 km.
1 Guytan Lilholt - Hvidovre Ck 02.48,07
2 Kristian Sobota - Amager Cr 02.48,34
3 Edvin Wilson - Team MA Speedwear 02.48,41

Klasse BEG 88 km.
1 Rasmus Bjørn Lauridsen - Abc 02.27,45
2 Thomas Rodtwitt - Johnny Cash Cykelklub s.t.
3 Nicolai Karlsen - Abc 02.30,14
4 Bernhard Franzpötter - Roskilde Cr s.t.
5 Ron Levy - Fbl s.t.
6 Kristian Israelsen Olsen - Abc s.t.
7 Michael Buck Kesby - Dcr Ballerup s.t.
8 Adam Linnemann - Holbæk Cr s.t.
9 Morten Husted Permin - Ordrup Cc s.t.
10 Niels Mogensen - Køge Cr s.t.
11 Ask Hybel - Johnny Cash Cykelklub s.t.

Klasse H40 88 km.
1 Hans Jørgen Christensen - Silkeborg IF 02.16,02
2 Lars Schmidt - Hvidovre Ck s.t.
3 Claus Carlsen - Roskilde Cr s.t.
4 Michael Elmstrøm - Roskilde Cr 02.16,23
5 Keld Torndyb - Hvidovre Ck s.t.
6 Bo Simonsen - Køge Cr 02.16,54
7 Peter Christensen - Lyngby Cc s.t.
8 Bo Wacker - Roskilde Cr s.t.
9 Kurt Sørensen - Fredericia CK s.t.
10 Lars Uffe Nielsen - Team Cycling Ringsted s.t.
11 Jimmi Johansen - Lyngby Cc s.t.
12 Frank Reuter - Politiets Ca s.t.
13 Finn Samson - Hvidovre Ck s.t.
14 Jens Christian Melchiorsen - Roskilde Cr s.t.
15 Jimmy Darre - Hvidovre Ck s.t.

Klasse H50 88 km.
1 Steen Florager - Team Cycling Ringsted 02.26,55
2 Bjørn Midtgaard - Holbæk Cr 02.27,00
3 John Mehr - Amager Cr s.t.
4 Henrik Rasmussen - Team Hfck & Ko 02.28,46
5 Claus August Van Der Goot - Team Cycling Ringsted s.t.
6 Claus Richard Larsen - Abc s.t.
7 Tommy Vibholm - Horsens Amatør CK s.t.
8 Per Nielsen - Team Hfck & Ko s.t.
9 Mads H. Rønnov-jessen - Lyngby Cc s.t.
10 Ib Jørgensen - Svendborg CC s.t.
11 Svend Erik Pedersen - Greve Cc s.t.

Klasse H60 66 km.
1 John Helleskov - Team Hfck & Ko 01.47,50
2 Jørgen Emil Hansen - Nordsjællands Ck s.t.
3 Ole Hammelsvang - Team Hfck & Ko s.t.
4 Leif Aage Nielsen - Politiets Ca s.t.
5 Alvin Ellebye - Horsens AC s.t.
6 John Elo Madsen - Team Hfck & Ko s.t.
7 Jelle Simonsen - Team Cycling Ringsted s.t.
8 Jørgen Bengtsen - Abc s.t.
9 Børge Christensen - Nakskov Cc s.t.
10 Jørgen Amping - Ck Kronborg s.t.
11 Lasse Nellemose - Team Cycling Ringsted s.t.

Klasse D30 66 km.
1 Karina Engberg - Hillerød Ck 02.20,01

Klasse DA 88 km.
1 Maria Bornak - Team Odense Energi 02.25,11
2 Anette Berg - Team Mermaid 02.29,48

Klasse DB 66 km.
1 Mona Munch Sørensen - Roskilde Cr 01.58,27
2 Connie Kjøller - Abc 02.01,01
3 Vibeke Overgaard Madsen - Politiets Ca 02.02,59

Klasse DJUN 66 km.
1 Rie Strand Olsen - Greve Cc 01.56,55

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Donostia San Sebastian Kl...(1.UWT) 31/07

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 31/07

Johan Museeuw Classic(1.1) 31/07

Vuelta a Castilla y Leon(1.1) 29/07

Donostia San Sebastian Kl...(1.UWT) 31/07

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 31/07

Johan Museeuw Classic(1.1) 31/07

Circuito de Getxo - Memor...(1.1) 01/08

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 04/08-15/08

La Coupe du President de ...(2.1) 05/08-08/08

Sazka Tour(2.1) 05/08-08/08

Aubel-Thimister-Stavelot(2.1) 06/08-08/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 07/08

Postnord UCI WWT Vårgår...(1.WWT) 08/08

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka NextHash

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger