Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Solosejr til Sanchez i Katalonien

Solosejr til Sanchez i Katalonien

27. maj 2007 15:420

Annonce

På dagen sidste bjergrige etape i Volta a Catalunya, og etapeløbet blev afsluttet med et brag, hvor Euskatel-rytteren Samuel Sanchez sejrede foran Alexandre Vinokourov (Astana) og Denis Menchov (Rabobank).

Vladimir Karpets (Caisse d'Espagne) blev nummer 6 på etapen og kom kun i mål 9 sekunder efter Sanchez, og det betyder Karpets løber med den samlede sejr.

Danske Nicki Sørensen (Team CSC) kørte også en flot etape og blev nummer 12.

Efter Volta a Catalunya er det fortsat Davide Rebellin (Gerolsteiner), som har førertrøjen i dette års ProTour konkurrence.


Resultat af 7. etape
1 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 2.46.06
2 Alexander Vinokourov - Astana 0.05
3 Denis Menchov - Rabobank 0.09
4 John Gadret - Ag2r Prévoyance
5 David De La Fuente - Saunier Duval-Prodir
6 Vladimir Karpets - Caisse d'Epargne
7 Michael Rogers - T-Mobile
8 Matteo Carrara - Unibet.com
9 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance
10 Oscar Sevilla - Relax-GAM
11 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux
12 Nicki Sørensen - Team CSC 0.15
13 Johann Tschopp - Bouygues Telecom 0.17
14 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance
15 Marcos Serrano - Karpin-Galicia 0.19
16 Francisco Mancebo - Relax-GAM
17 Ángel Vicioso - Relax-GAM 0.21
18 Laurens Ten Dam - Unibet.com
19 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux
20 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole
21 Sylvain Chavanel - Cofidis
22 Gustav Erik Larsson - Unibet.com
23 Pieter Mertens - Predictor-Lotto
24 Chris Anker Sørensen - Team CSC
25 Janez Brajkovic - Discovery Channel 0.28
26 Laurent Brochard - Bouygues Telecom
27 Daniel Moreno - Relax-GAM
28 Iñigo Cuesta - Team CSC
29 Luis Pérez Rodriguez - Andalucia-Cayasur
30 Bart Dockx - Predictor-Lotto
31 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner
32 David Bernabeu - Fuerteventura-Canarias
33 Leonardo Duque - Cofidis
34 Matej Mugerli - Liquigas
35 Maxime Monfort - Cofidis
36 Rémi Pauriol - Crédit Agricole
37 Santos Gonzalez - Karpin-Galicia
38 Thomas Peterson - Slipstream-Chipotle
39 Luis Pasamontes - Unibet.com
40 Xavier Florencio - Bouygues Telecom
41 Eduard Vorganov - Karpin-Galicia
42 Victor Hugo Peña - Unibet.com
43 Ángel Vicioso - Relax-GAM
44 José Antonio Redondo - Astana
45 Manuel Váquez - Andalucia-Cayasur
46 Juan José Oroz - Euskaltel-Euskadi
47 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto
48 Alberto Fernández De La Puebla - Saunier Duval-Prodir
49 Rodrigo García - Fuerteventura-Canarias
50 Rubén Lobato - Saunier Duval-Prodir
51 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic
52 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance
53 Matej Jurco - Milram
54 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
55 Pieter Weening - Rabobank
56 Rigoberto Uran - Unibet.com
57 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto
58 Amets Txurruka - Euskaltel-Euskadi
59 Sergio Paulinho - Discovery Channel
60 David Herrero Llorente - Karpin-Galicia
61 Santiago Perez - Relax-GAM
62 Jorge Ferrío - Andalucia-Cayasur
63 Marcel Strauss - Gerolsteiner
64 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance
65 Serguei Ivanov - Astana
66 Mirko Celestino - Milram
67 Imanol Erviti - Caisse d'Epargne
68 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi
69 Benoît Poilvet - Crédit Agricole
70 Kim Kirchen - T-Mobile
71 Anthony Geslin - Bouygues Telecom
72 Gregory Rast - Astana
73 Marcus Ljungqvist - Team CSC
74 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
75 Christophe Brandt - Predictor-Lotto
76 Beat Zberg - Gerolsteiner
77 Julien Mazet - Astana
78 Lucas Euser - Slipstream-Chipotle
79 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux
80 Morris Possoni - Lampre-Fondital
81 Timothy Duggan - Slipstream-Chipotle
82 Luis Pérez Romero - Andalucia-Cayasur
83 Allan Johansen - Team CSC
84 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne
85 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne
86 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance
87 David Garcia - Karpin-Galicia
88 Benjamin Noval - Discovery Channel
89 Filippo Pozzato - Liquigas
90 Javier Cherro Molina - Fuerteventura-Canarias
91 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne
92 Mickaël Delage - Française Des Jeux
93 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital
94 Iván Gutiérrez - Caisse d'Epargne
95 Florent Brard - Caisse d'Epargne
96 Linus Gerdemann - T-Mobile
97 Iker Flores - Fuerteventura-Canarias
98 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital
99 Sandy Casar - Française Des Jeux
100 Isidro Nozal - Karpin-Galicia
101 Eladio Jiménez - Karpin-Galicia
102 Geert Steurs - Predictor-Lotto
103 Grischa Niermann - Rabobank
104 Francisco Jose Martinez - Andalucia-Cayasur
105 Anthony Charteau - Crédit Agricole
106 Carlo Scognamiglio - Milram
107 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias
108 Gustavo César Veloso - Karpin-Galicia
109 Michal Golas - Unibet.com
110 Maryan Hary - Cofidis
111 Stéphane Augé - Cofidis
112 Giuseppe Guerini - T-Mobile
113 Jesús Hernández - Relax-GAM
114 Julián Sánchez - Relax-GAM
115 Mauro Da Dalto - Liquigas
116 Frederik Willems - Liquigas
117 Manuel Quinziato - Liquigas
118 William Bonnet - Crédit Agricole
119 Theo Eltink - Rabobank
120 Jason Donald - Slipstream-Chipotle
121 Sebastian Langeveld - Rabobank
122 Trent Lowe - Discovery Channel
123 Juan Carlos Carinena - Andalucia-Cayasur
124 Sebastian Lang - Gerolsteiner
125 Ronny Scholz - Gerolsteiner
126 Huub Duyn - Slipstream-Chipotle
127 Michael Lange - Slipstream-Chipotle
128 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias
129 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir
130 Dimitri Champion - Bouygues Telecom
131 Rik Verbrugghe - Cofidis
132 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic
133 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic
134 Juan Manuel Gárate - Quickstep-Innergetic
135 Lars Bak - Team CSC
136 Christophe Le Mevel - Crédit Agricole
137 Danny Pate - Slipstream-Chipotle
138 Murilo Fischer - Liquigas
139 Patrick McCarty - Slipstream-Chipotle
140 Maxim Iglinskiy - Astana
141 Sébastien Portal - Caisse d'Epargne
142 Tomas Vaitkus - Discovery Channel
143 Andriy Grivko - Milram 7.48
144 José Ruiz - Andalucia-Cayasur
145 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic
146 Bernhard Eisel - T-Mobile 7.55
147 Mark Cavendish - T-Mobile
148 Bradley Wiggins - Cofidis
149 Joaquín Ortega - Fuerteventura-Canarias
150 José Alberto Benítez - Saunier Duval-Prodir
151 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital
152 Scott Davis - T-Mobile
153 Claudio Corioni - Lampre-Fondital
154 Guennadi Mikhailov - Astana
155 Guido Trentin - Saunier Duval-Prodir
156 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic
157 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux
158 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom
159 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital
160 Marc De Maar - Rabobank
161 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux
162 José Antonio Lopez - Andalucia-Cayasur 8.37
163 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 8.44
164 David Millar - Saunier Duval-Prodir 9.05
165 Stuart O'Grady - Team CSC
166 Andoni Aranaga - Euskaltel-Euskadi 11.50
167 Aitor Galdos - Euskaltel-Euskadi


Udgået
DNF Philip Deignan - Ag2r Prévoyance
DNS Aaron Kemps - Astana
DNS Allan Davis - Discovery Channel
DNS Daniele Bennati - Lampre-Fondital
DNS Baden Cooke - Unibet.com
DNS Thomas Fothen - Gerolsteiner
DNS Johannes Frohlinger - Gerolsteiner


Samlet slutstilling
1 Vladimir Karpets - Caisse d'Epargne 22.21.05
2 Michael Rogers - T-Mobile 0.40
3 Denis Menchov - Rabobank
4 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 1.34
5 Oscar Sevilla - Relax-GAM
6 Francisco Mancebo - Relax-GAM 1.59
7 John Gadret - Ag2r Prévoyance 2.19
8 Marcos Serrano - Karpin-Galicia 2.39
9 Laurens Ten Dam - Unibet.com 2.44
10 Janez Brajkovic - Discovery Channel 2.47
11 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux 3.03
12 Matteo Carrara - Unibet.com 3.05
13 Johann Tschopp - Bouygues Telecom 3.07
14 Alberto Fernández De La Puebla - Saunier Duval-Prodir 3.52
15 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 4.03
16 Alexander Vinokourov - Astana 4.16
17 José Antonio Redondo - Astana 4.23
18 Daniel Moreno - Relax-GAM 4.52
19 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 5.10
20 Ángel Vicioso - Relax-GAM 5.13
21 Kim Kirchen - T-Mobile 5.15
22 Iñigo Cuesta - Team CSC 5.18
23 David Bernabeu - Fuerteventura-Canarias 5.22
24 David De La Fuente - Saunier Duval-Prodir 5.43
25 Rubén Lobato - Saunier Duval-Prodir 5.44
26 Chris Anker Sørensen - Team CSC 5.59
27 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance 6.21
28 Thomas Peterson - Slipstream-Chipotle 6.26
29 Gustav Erik Larsson - Unibet.com 6.56
30 Nicki Sørensen - Team CSC 7.16
31 Sylvain Chavanel - Cofidis 7.38
32 Jorge Ferrío - Andalucia-Cayasur 7.55
33 Luis Pasamontes - Unibet.com 8.07
34 Mirko Celestino - Milram 8.22
35 Sandy Casar - Française Des Jeux 8.53
36 Trent Lowe - Discovery Channel 8.54
37 Eladio Jiménez - Karpin-Galicia 9.09
38 Matej Mugerli - Liquigas 9.11
39 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance 9.17
40 Rigoberto Uran - Unibet.com 9.28
41 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
42 Amets Txurruka - Euskaltel-Euskadi 9.39
43 Rodrigo García - Fuerteventura-Canarias 9.52
44 Laurent Brochard - Bouygues Telecom 9.59
45 Bart Dockx - Predictor-Lotto 10.05
46 David Herrero Llorente - Karpin-Galicia
47 Juan Manuel Gárate - Quickstep-Innergetic 10.10
48 Xavier Florencio - Bouygues Telecom 10.16
49 Morris Possoni - Lampre-Fondital 10.21
50 Benjamin Noval - Discovery Channel 10.46
51 Ángel Vicioso - Relax-GAM 11.10
52 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic 11.29
53 Serguei Ivanov - Astana 11.44
54 Theo Eltink - Rabobank 12.20
55 Anthony Charteau - Crédit Agricole 12.41
56 Jesús Hernández - Relax-GAM 13.21
57 Maxime Monfort - Cofidis 13.41
58 Rik Verbrugghe - Cofidis 13.55
59 Christophe Le Mevel - Crédit Agricole 14.00
60 Manuel Váquez - Andalucia-Cayasur 14.05
61 Isidro Nozal - Karpin-Galicia 14.29
62 Leonardo Duque - Cofidis 15.23
63 Linus Gerdemann - T-Mobile 15.42
64 David Garcia - Karpin-Galicia 15.44
65 Benoît Poilvet - Crédit Agricole 15.47
66 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 15.58
67 Pieter Weening - Rabobank 16.02
68 Maxim Iglinskiy - Astana 16.24
69 Santos Gonzalez - Karpin-Galicia 16.35
70 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 16.44
71 Luis Pérez Rodriguez - Andalucia-Cayasur 16.54
72 Giuseppe Guerini - T-Mobile
73 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance 17.01
74 Luis Pérez Romero - Andalucia-Cayasur 17.04
75 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir 17.08
76 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic 17.09
77 Matej Jurco - Milram 17.29
78 Juan José Oroz - Euskaltel-Euskadi 18.05
79 Mickaël Delage - Française Des Jeux 18.14
80 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 18.15
81 Sergio Paulinho - Discovery Channel 18.26
82 Frederik Willems - Liquigas 18.29
83 Lucas Euser - Slipstream-Chipotle 18.41
84 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias 19.02
85 Eduard Vorganov - Karpin-Galicia 19.14
86 Michal Golas - Unibet.com 19.16
87 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 19.23
88 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 19.28
89 Christophe Brandt - Predictor-Lotto 19.32
90 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne 19.36
91 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 19.54
92 Geert Steurs - Predictor-Lotto 20.22
93 Iván Gutiérrez - Caisse d'Epargne 20.27
94 Francisco Jose Martinez - Andalucia-Cayasur 20.39
95 Grischa Niermann - Rabobank 20.55
96 Timothy Duggan - Slipstream-Chipotle 21.10
97 Murilo Fischer - Liquigas 21.40
98 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias 21.44
99 Jason Donald - Slipstream-Chipotle 22.04
100 Stéphane Augé - Cofidis 22.07
51 Ángel Vicioso - Relax-GAM 11.10
52 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic 11.29
53 Serguei Ivanov - Astana 11.44
54 Theo Eltink - Rabobank 12.20
55 Anthony Charteau - Crédit Agricole 12.41
56 Jesús Hernández - Relax-GAM 13.21
57 Maxime Monfort - Cofidis 13.41
58 Rik Verbrugghe - Cofidis 13.55
59 Christophe Le Mevel - Crédit Agricole 14.00
60 Manuel Váquez - Andalucia-Cayasur 14.05
61 Isidro Nozal - Karpin-Galicia 14.29
62 Leonardo Duque - Cofidis 15.23
63 Linus Gerdemann - T-Mobile 15.42
64 David Garcia - Karpin-Galicia 15.44
65 Benoît Poilvet - Crédit Agricole 15.47
66 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 15.58
67 Pieter Weening - Rabobank 16.02
68 Maxim Iglinskiy - Astana 16.24
69 Santos Gonzalez - Karpin-Galicia 16.35
70 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 16.44
71 Luis Pérez Rodriguez - Andalucia-Cayasur 16.54
72 Giuseppe Guerini - T-Mobile
73 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance 17.01
74 Luis Pérez Romero - Andalucia-Cayasur 17.04
75 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir 17.08
76 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic 17.09
77 Matej Jurco - Milram 17.29
78 Juan José Oroz - Euskaltel-Euskadi 18.05
79 Mickaël Delage - Française Des Jeux 18.14
80 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 18.15
81 Sergio Paulinho - Discovery Channel 18.26
82 Frederik Willems - Liquigas 18.29
83 Lucas Euser - Slipstream-Chipotle 18.41
84 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias 19.02
85 Eduard Vorganov - Karpin-Galicia 19.14
86 Michal Golas - Unibet.com 19.16
87 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 19.23
88 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 19.28
89 Christophe Brandt - Predictor-Lotto 19.32
90 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne 19.36
91 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 19.54
92 Geert Steurs - Predictor-Lotto 20.22
93 Iván Gutiérrez - Caisse d'Epargne 20.27
94 Francisco Jose Martinez - Andalucia-Cayasur 20.39
95 Grischa Niermann - Rabobank 20.55
96 Timothy Duggan - Slipstream-Chipotle 21.10
97 Murilo Fischer - Liquigas 21.40
98 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias 21.44
99 Jason Donald - Slipstream-Chipotle 22.04
100 Stéphane Augé - Cofidis 22.07
..
151 Marcus Ljungqvist - Team CSC 37.44

156 Allan Johansen - Team CSC 40.25


Pointstillingen i bjergkonkurrencen

1 Denis Menchov - Rabobank 55 pts
2 Mark Cavendish - T-Mobile 50
3 Michael Rogers - T-Mobile 41
4 Leonardo Duque - Cofidis 39
5 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 38
6 Vladimir Karpets - Caisse d'Epargne 37
7 Alexander Vinokourov - Astana 35
8 Oscar Sevilla - Relax-GAM 31
9 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 30
10 Matteo Carrara - Unibet.com 26
11 David De La Fuente - Saunier Duval-Prodir 24
12 Bernhard Eisel - T-Mobile 23
13 John Gadret - Ag2r Prévoyance 22
14 William Bonnet - Crédit Agricole 17
15 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux 16


Slutstillingen i bjergkonkurrencen

1 Luis Pasamontes - Unibet.com 86 pts
2 Denis Menchov - Rabobank 51
3 Eladio Jiménez - Karpin-Galicia 43
4 Michael Rogers - T-Mobile 37
5 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 35
6 Maryan Hary - Cofidis 35
7 Oscar Sevilla - Relax-GAM 32
8 Francisco Jose Martinez - Andalucia-Cayasur 32


Slutstillingen i sprintkonkurrencen
1 Victor Hugo Peña - Unibet.com 9 pts
2 Francisco Jose Martinez - Andalucia-Cayasur 7
3 José Ruiz - Andalucia-Cayasur 6
4 Luis Pasamontes - Unibet.com 6
5 Sandy Casar - Française Des Jeux 5
6 Julián Sánchez - Relax-GAM 5
7 Bradley Wiggins - Cofidis 4
8 José Antonio Lopez - Andalucia-Cayasur 3


Slutstillingen i holdkonkurrencen
1 Relax-Gam 67.10.29
2 Ag2R Prevoyance 67.11.42
3 Unibet.com 67.13.36
4 T-Mobile Team 67.14.40
5 Saunier Duval-Prodir 67.15.50
6 Bouygues Telecom 67.19.02
7 Team CSC 67.20.39
8 Karpin-Galicia 67.21.52
9 Discovery Chanel 67.22.06
10 Astana Ast 67.22.21
11 Française Des Jeux 67.28.10
12 Fuerteventura-Canarias 67.29.41
13 Quickstep-Innergetic 67.30.04
14 Rabobank 67.31.02
15 Euskaltel-Euskadi 67.33.06
16 Credit Agricole 67.33.56
17 Andalucia-Cajasur 67.34.46
18 Cofidis 67.35.23
19 Caisse D'epargne 67.41.31
20 Team Milram 67.45.22
21 Gerolsteiner 67.47.06
22 Team Slipstream 67.47.19
23 Predictor-Lotto 67.48.17
24 Liquigas 67.51.06
25 Lampre-Fondital 67.58.36


Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

OL - Herrer (Enkeltstart)(JO) 28/07

Trofee van Vlaanderen(1.1) 28/07

Vuelta a Castilla y Leon(1.1) 29/07

Tour de l'Ain(2.1) 29/07-31/07

OL - Herrer (Enkeltstart)(JO) 28/07

Trofee van Vlaanderen(1.1) 28/07

Vuelta a Castilla y Leon(1.1) 29/07

Tour de l'Ain(2.1) 29/07-31/07

Donostia San Sebastian Kl...(1.UWT) 31/07

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 31/07

Johan Museeuw Classic(1.1) 31/07

Circuito de Getxo - Memor...(1.1) 01/08

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 04/08-15/08

La Coupe du President de ...(2.1) 05/08-08/08

Sazka Tour(2.1) 05/08-08/08

Aubel-Thimister-Stavelot(2.1) 06/08-08/08

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka NextHash

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger