Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Startlisterne til U23 og damernes linjeløb

Startlisterne til U23 og damernes linjeløb

22. september 2006 23:220
Startlisterne til lørdagens U23-løb for herrerne samt damerne linjeløb kan ses herunder.

Startlisten herrernes U23
1 Dmytro Grabovskyy (Ukraine)
2 Andriy Buchko (Ukraine)
3 Vitaliy Kondrut (Ukraine)
4 Dmytro Kryvtsov (Ukraine)
5 Oleg Opryshko (Ukraine)
6 Anatoliy Pakhtusov (Ukraine)
7 Jonathon Clarke (Australia)
8 Simon Clarke (Australia)
9 Matthew Goss (Australia)
10 Shaun Higgerson (Australia)
11 James Meadley (Australia)
12 Maxim Belkov (Russian Federation)
13 Mikhail Ignatiev (Russian Federation)
14 Alexander Khatuntsev (Russian Federation)
15 Sergey Kolesnikov (Russian Federation)
16 Anton Reshetnikov (Russian Federation)
17 Mathias Belka (Germany)
18 Gerald Ciolek (Germany)
19 Alexander Gottfried (Germany)
20 Tony Martin (Germany)
21 Dominik Roels (Germany)
22 Ermanno Capelli (Italy)
23 Dario Cataldo (Italy)
24 Francesco Gavazzi (Italy)
25 Francesco Ginanni (Italy)
26 Davide Malacarne (Italy)
27 Dominique Cornu (Belgium)
28 Nikolas Maes (Belgium)
29 Gil Suray (Belgium)
30 Greg Van Avermaet (Belgium)
31 Jelle Vanendert (Belgium)
32 Steve Bovay (Switzerland)
33 Thomas Frei (Switzerland)
34 Nazareno Rossi (Switzerland)
35 Stefan Trafelet (Switzerland)
36 Danilo Wyss (Switzerland)
37 Mark Cassidy (Ireland)
38 Ryan Connor (Ireland)
39 Daniel (Irl) Martin (Ireland)
40 Paidi O'brien (Ireland)
41 Lars Boom (Netherlands)
42 Robert Gesink (Netherlands)
43 Sebastian Langeveld (Netherlands)
44 Tom Stamsnijder (Netherlands)
45 Jos Van Emden (Netherlands)
46 Jerome Coppel (France)
47 Romain Feillu (France)
48 Cyril Gautier (France)
49 Florian Morizot (France)
50 Pierre Rolland (France)
51 Benoît Sinner (France)
52 Mark Cavendish (Great Britain)
53 Ben Greenwood (Great Britain)
54 Ian Stannard (Great Britain)
55 Andrew Tennant (Great Britain)
56 Geraint Thomas (Great Britain)
57 Jonas Aaen Jørgensen (Denmark)
58 Anders Lund (Denmark)
59 Kristoffer Gudmund Nielsen (Denmark)
60 Chris Anker Sørensen (Denmark)
61 André Steensen (Denmark)

62 Gabriel Lenin Juárez Herrera (Mexico)
63 Ramon Orlando Lopez Roger (Mexico)
64 Luis Pulido Naranjo (Mexico)
65 Elio Frausto Saavedra (Mexico)
66 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Portugal)
67 Filipe Duarte Sousa Cardoso (Portugal)
68 António Manuel Campos Jesus (Portugal)
69 Tiago Jose Pinto Machado (Portugal)
70 José Joao Pimenta Costa Mendes (Portugal)
71 Andris Buividas (Lithuania)
72 Ignatas Konovalovas (Lithuania)
73 Romas Sinicinas (Lithuania)
74 Benat Intxausti Elorriaga (Spain)
75 Enrique Mata Cabello (Spain)
76 Diego Milan Jimenez (Spain)
77 Miguel Ochoa Gonzales (Spain)
78 Gonzalo Rabunal Rios (Spain)
79 Gert Joeaar (Estonia)
80 Tanel Kangert (Estonia)
81 Rene Mandri (Estonia)
82 Andrei Mustonen (Estonia)
83 Rein Taaramae (Estonia)
84 Oleg Berdos (Republic of Moldova)
85 Denis Cioban (Republic of Moldova)
86 Alexandr Pliuschkin (Republic of Moldova)
87 Ruslan Sambris (Republic of Moldova)
88 Fabio Andres Duarte Arevalo (Colombia)
89 Dalivier Ospina Navarro (Colombia)
90 Edwin Arnulfo Parra Bustamante (Colombia)
91 Miguel Angel Rubiano Chavez (Colombia)
92 Rigoberto Uran Uran (Colombia)
93 Maciej Bodnar (Poland)
94 Pawel Cieslik (Poland)
95 Michal Golas (Poland)
96 Bartlomiej Matysiak (Poland)
97 Piotr Zielinski (Poland)
98 Jan Barta (Czech Republic)
99 Lukas Fus (Czech Republic)
100 Frantisek (Jr) Kloucek (Czech Republic)
101 Leopold Konig (Czech Republic)
102 Jan Simek (Czech Republic)
103 Stefan Denifl (Austria)
104 Norbert Dürauer (Austria)
105 Georg Hausbacher (Austria)
106 Josef Kugler (Austria)
107 Christoph Sokoll (Austria)
108 Roman Kireyev (Kazakhstan)
109 Berik Kupeshov (Kazakhstan)
110 Bolat Raimbekov (Kazakhstan)
111 Sergey Renev (Kazakhstan)
112 Andrey Zeits (Kazakhstan)
113 Grega Bole (Slovenia)
114 Vladimir Kerkez (Slovenia)
115 Jure Kocjan (Slovenia)
116 Simon Spilak (Slovenia)
117 Miha Svab (Slovenia)
118 Arturs Ansons (Latvia)
119 Herberts Pudans (Latvia)
120 Gatis Smukulis (Latvia)
121 Toms Veinbergs (Latvia)
122 Yukiya Arashiro (Japan)
123 Yusuke Hatanaka (Japan)
124 Mitsunari Mitaki (Japan)
125 Norihide Murayama (Japan)
126 Arthur Alberto Garcia Rincon (Venezuela)
127 Jackson Jesus Rodriguez Ortiz (Venezuela)
128 Darwin Luis Urrea Vergara (Venezuela)
129 Kristijan Durasek (Croatia)
130 Emanuel Kiserlovski (Croatia)
131 Robert Kiserlovski (Croatia)
132 Brandon Crichton (Canada)
133 Cameron Evans (Canada)
134 Christian Meier (Canada)
135 David Veilleux (Canada)
136 Patrik Tybor (Slovakia)
137 Martin Velits (Slovakia)
138 Peter Velits (Slovakia)
139 Ivan Viglassky (Slovakia)
140 Johan Lindgren (Sweden)
141 Lucas Persson (Sweden)
142 Michael Stevenson (Sweden)
143 Andrei Kunitski (Belarus)
144 Branislau Samoilau (Belarus)
145 Edvald Boasson Hagen (Norway)
146 Alexander Kristoff (Norway)
147 Lars Petter Nordhaug (Norway)
148 Stian Sommerseth (Norway)
149 Timothy Gudsell (New Zealand)
150 Logan Dennis Hutchings (New Zealand)
151 Peter Latham (New Zealand)
152 Alvaro Argiro (Argentina)
153 Federico Pagani (Argentina)
154 Javier Alejandro Salas (Argentina)
155 Tiago Fiorilli (Brazil)
156 John-Lee Augustyn (South Africa)
157 Daryl Impey (South Africa)
158 Hanco Kachelhoffer (South Africa)
159 John Devine (United States Of America)
160 Craig Lewis (United States Of America)
161 Thomas Peterson (United States Of America)
162 Stefan Koychev Hristov (Bulgaria)
163 Stefan Kushlev (Bulgaria)
164 Istvan Cziraki (Hungary)
165 Peter Kusztor (Hungary)
166 Zoltan Mecseri (Hungary)
167 Chris Froome (Kenya)
168 Hyun Wook Joo (Korea)
169 Laurent Didier (Luxembourg)
170 Ben Gastauer (Luxembourg)
171 Cyrille Heymans (Luxembourg)
172 Esad Hasanovic (Serbia and Montenegro)
173 Milos Velickovic (Serbia and Montenegro)
174 Jorge Soto (Uruguay)
175 Hannachi Abdelbasset (Algeria)
176 Mohamed Larbi Aoun Seghir (Algeria)
177 Abdelkader Belmokhtar (Algeria)
178 Nicolae Stoica Marius (Romania)


Startlisten elitedamer
1 Regina Schleicher (Germany)
2 Judith Arndt (Germany)
3 Claudia Häusler (Germany)
4 Madeleine Sandig (Germany)
5 Theresa Senff (Germany)
6 Ina-Yoko Teutenberg (Germany)
7 Trixi Worrack (Germany)
8 Nicole Cooke (Great Britain)
9 Rachel Heal (Great Britain)
10 Tanja Slater (Great Britain)
11 Helen Wyman (Great Britain)
12 Katherine Bates (Australia)
13 Natalie Bates (Australia)
14 Olivia Gollan (Australia)
15 Helen Kelly (Australia)
16 Emma Rickards (Australia)
17 Oenone Wood (Australia)
18 Mette Fischer Andreasen (Denmark)
19 Lise Christensen (Denmark)
20 Trine Hansen (Denmark)
21 Dorte Lohse Rasmussen (Denmark)
22 Linda Villumsen (Denmark)

23 Chantal Beltman (Netherlands)
24 Suzanne De Goede (Netherlands)
25 Loes Gunnewijk (Netherlands)
26 Iris Slappendel (Netherlands)
27 Adrie Visser (Netherlands)
28 Marianne Vos (Netherlands)
29 Kirsten Wild (Netherlands)
30 Monia Baccaille (Italy)
31 Giorgia Bronzini (Italy)
32 Noemi Cantele (Italy)
33 Vera Carrara (Italy)
34 Tatiana Guderzo (Italy)
35 Fabiana Luperini (Italy)
36 Veronica Andrèasson (Sweden)
37 Karin Aune (Sweden)
38 Monica Holler (Sweden)
39 Emma Johansson (Sweden)
40 Marie Lindberg (Sweden)
41 Susanne Ljungskog (Sweden)
42 Linn Torp (Norway)
43 Urte Juodvalkyte (Lithuania)
44 Rasa Polikeviciute (Lithuania)
45 Edita Pucinskaite (Lithuania)
46 Daiva Tuslaite (Lithuania)
47 Zita Urbonaite (Lithuania)
48 Diana Ziliute (Lithuania)
49 Annette Beutler (Switzerland)
50 Nicole Brändli (Switzerland)
51 Priska Doppmann (Switzerland)
52 Sabrina Emmasi (Switzerland)
53 Jennifer Hohl (Switzerland)
54 Patricia Schwager (Switzerland)
55 Leigh Hobson (Canada)
56 Amy Moore (Canada)
57 Susan Palmer-Komar (Canada)
58 Anne Samplonius (Canada)
59 Erinne Willock (Canada)
60 Alex Wrubleski (Canada)
61 Kimberly Anderson (United States Of America)
62 Kristin Armstrong (United States Of America)
63 Kimberly Baldwin (United States Of America)
64 Tina Mayolo Pic (United States Of America)
65 Amber Neben (United States Of America)
66 Christine Thorburn (United States Of America)
67 Ana Belen Garcia Antequera (Spain)
68 Eneritz Iturriagaechevarria Mazag (Spain)
69 Maribel Moreno Allue (Spain)
70 Iosune Murillo Elkano (Spain)
71 Naiara Telletxea Lopez (Spain)
72 Marta Vilajosana Andreu (Spain)
73 Paulina Brzezna (Poland)
74 Monika Grzebinoga (Poland)
75 Malgorzta Jasinska (Poland)
76 Karolina Konieczna (Poland)
77 Monika Krawczyk (Poland)
78 Yolandi Du Toit (South Africa)
79 Anke Erlank (South Africa)
80 Lynette Jansen Van Vuuren (South Africa)
81 Anriette Schoeman (South Africa)
82 Marissa Van Der Merwe (South Africa)
83 Chrissie Viljoen (South Africa)
84 Sophie Creux (France)
85 Marina Jaunatre (France)
86 Magali Le Floch (France)
87 Jeannie Longo-Ciprelli (France)
88 Edwige Pitel (France)
89 Maryline Salvetat (France)
90 Sofie Goor (Belgium)
91 Ludivine Henrion (Belgium)
92 Evy Van Damme (Belgium)
93 An Van Rie (Belgium)
94 Sharon Vandromme (Belgium)
95 Laure Werner (Belgium)
96 Zulfiya Zabirova (Kazakhstan)
97 Yulia Arustamova (Russian Federation)
98 Yulia Blindyuk (Russian Federation)
99 Natalia Boyarskaya (Russian Federation)
100 Svetlana Bubnenkova-Stolbova (Russian Federation)
101 Valentina Gavrilova (Russian Federation)
102 Tatiana Shishkova (Russian Federation)
103 Andrea Graus (Austria)
104 Daniela Pintarelli (Austria)
105 Monika Schachl (Austria)
106 Bernadette Schober (Austria)
107 Christiane Soeder (Austria)
108 Isabella Wieser (Austria)
109 Grete Treier (Estonia)
110 Toni Bradshaw (New Zealand)
111 Joanne Kiesanowski (New Zealand)
112 Mayuko Hagiwara (Japan)
113 Miho Oki (Japan)
114 Giusepina Grassi Herrera (Mexico)
116 Laura Lorenza Morfin Maucoset (Mexico)
117 Elizaveta Bochkaryova (Ukraine)
118 Oxana Kashchyshyna (Ukraine)
119 Kateryna Krasova (Ukraine)
120 Tetyana Stiajkina (Ukraine)
121 Evgeniya Visockaya (Ukraine)
122 Clemilda Fernandes Silva (Brazil)
123 Janildes Fernandes Silva (Brazil)
124 Uenia Fernandes Souza (Brazil)
125 Pavla Havlikova (Czech Republic)
126 Eva Hubena (Czech Republic)
127 Lada Kozlikova (Czech Republic)
128 Martina Ruzickova (Czech Republic)
129 Siobhan Dervan (Ireland)
130 Noelia Soledad Fernandez (Argentina)
131 Meifang Li (People's Republic of China)
132 Yongli Liu (People's Republic of China)
133 Liping Zhang (People's Republic of China)
134 Na Zhao (People's Republic of China)
135 Evelyn Yesenia Garcia Marroquin (El Salvador)
136 Monika Kiraly (Hungary)
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

Amstel Gold Race(1.WWT) 10/10

Amstel Gold Race(1.UWT) 10/10

Tacx Pro Classic(1.1) 10/10

Hammer Hong Kong(2.1) 10/10-11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SØG EFTER CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS