Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Steve Chainel vandt i Panne

Steve Chainel vandt i Panne

30. marts 2010 17:000

BBox Bouygues Telecom rytteren Steve Chainel vandt i dag overraskende første etape af det belgiske etapeløb Driedaagse De Panne-Koksijde.

Annonce

Rytterne skulle i dag ud på 198 kilometer fra Middelkerke til Oudenaarde og det endte med at ti ryttere fik slået hullet ned til feltet. Blandt de ti ryttere sad blandt andet Steve Chainel og HTC-Columbia rytteren Aleksejs Saramotins, som sidste år kørte for Team Designa Køkken, samt Leif Hoste fra Lotto.

Forspringet frem til de forreste lå hele dagen mellem et og to minutter, og det var især på grund af et stort stykke arbejde fra QuickStep holdet, som var en af de hold der ikke ramte udbruddet.

På trods af at Liquigas holdet også var repræsenteret i frontgruppen, så var det dem som åbnede løbet med små 50 kilometer til mål, da de med alle mand i front af feltet splittede det hele. Det betød af blandt andet Daniel Oss og Daniele Bennati begge fra det italienske hold, sammen med Garmin rytteren David Millar, Astana rytteren Enrico Gasparotto og Acqua rytteren Luca Paolini fik lukket hullet op til de forreste.

Hurtigt blev der åbnet et pænt hul ned til feltet, så det var blandt de forreste små 20 ryttere at det hele skulle afgøres. Ind mod mål blev gruppen hele tiden mindre og mindre, og med under ti kilometer tilbage fik en gruppe på syv ryttere skilt sig afgørende fra. Desværre for Liquigas holdet kom Daniele Bennati ikke med her.

Helt forrest i den lille frontgruppe var David Millar tilfreds med udskilningen, da han satsede mere på at få tid på de andre konkurrenter i klassementet, end at tage etapesejren, så han satte mere eller mindre tempoet ind mod mål.

Med 400 meter til mål åbnede Daniel Oss spurten, han fik Steve Chainel med på hjul og det var ikke noget problem for franskmanden at gå forbi italieneren og tage en suveræn sejr. Også Luca Paoline og Enrico Gasparotto kom stærkt til sidst i spurten og kunne dermed tage anden og tredjepladsen.

Ikke overraskende kom David Millar sidst over stregen i frontgruppen, hvilket betyder, at han er 13 sekunder efter Steve Chainel på førstepladsen. Men eftersom løbet slutter med en 14,75 kilometer lang enkeltstart på torsdag, så er han lige nu storfavorit til den samlede sejr.


Resultat af 1. etape
1 Steve Chainel - BBox Bouygues Telecom 04.34.28
2 Luca Paolini - Acqua e Sapone
3 Enrico Gasparotto - Astana
4 Daniel Oss - Liquigas - Doimo
5 Frédéric Amorison - Landbouwkrediet
6 Lieuwe Westra - Vacansoleil Pro Cycling Team
7 David Millar - Garmin - Transitions 0.03
8 Niko Eeckhout - An Post - Sean Kelly Team 0.45
9 Johan Coenen - Topsport Vlaanderen - Mercator
10 Marco Bandiera - Team Katusha
11 Bert Scheirlinckx - Landbouwkrediet
12 Romain Zingle - Cofidis le crédit en ligne
13 Andry Grivko - Astana
14 Simon Spilak - Lampre - Farnese Vini 0.49
15 Daniele Bennati - Liquigas - Doimo 0.51
16 Laurent Beuret - Carmiooro - NGC 0.55
17 Aleksejs Saramotins - Team HTC - Columbia
18 Tiziano Dall'antonia - Liquigas - Doimo
19 Nicolay Trussov - Team Katusha 2.09
20 Mirco Lorenzetto - Lampre - Farnese Vini
21 Pieter Vanspeybrouck - Topsport Vlaanderen - Mercator
22 Koen Barbe - Landbouwkrediet
23 Gert Dockx - Team HTC - Columbia
24 Alexandre Pichot - BBox Bouygues Telecom
25 Alessandro Ballan - BMC Racing Team
26 Tyler Farrar - Garmin - Transitions
27 Manuel Quinziato - Liquigas - Doimo
28 Allan Davis - Astana
29 William Bonnet - BBox Bouygues Telecom
30 Stefan Van Dijck - Verandas Willems 2.15
31 Danilo Hondo - Lampre - Farnese Vini
32 Jens Keukeleire - Cofidis le crédit en ligne
33 Romain Feillu - Vacansoleil Pro Cycling Team
34 Matthe Pronk - Vacansoleil Pro Cycling Team
35 Andy Cappelle - Verandas Willems
36 Baptiste Planckaert - Landbouwkrediet
37 Fabio Sabatini - Liquigas - Doimo
38 Stijn Vandenbergh - Team Katusha
39 Wouter Weylandt - Quick Step
40 Mickael Delage - Omega Pharma - Lotto
41 David Deroo - Skil - Shimano
42 Sébastien Turgot - BBox Bouygues Telecom
43 Dirk Bellemakers - Landbouwkrediet
44 Mirco Selvaggi - Astana
45 Dalto Mauro Da - Lampre - Farnese Vini
46 Francisco José Ventoso - Carmiooro - NGC
47 Pablo Urtasun - Euskaltel - Euskadi
48 David Boucher - Landbouwkrediet
49 Pieter Ghyllebert - An Post - Sean Kelly Team
50 Jens Mouris - Vacansoleil Pro Cycling Team
51 Lars Ytting Bak - Team HTC - Columbia
52 Adam Hansen - Team HTC - Columbia
53 Hayden Roulston - Team HTC - Columbia
54 Sacha Modolo - Colnago - CSF Inox
55 Nikolas Maes - Quick Step
56 Floris Goesinnen - Skil - Shimano
57 Stijn Devolder - Quick Step
58 Sep Vanmarcke - Topsport Vlaanderen - Mercator
59 Frederik Willems - Liquigas - Doimo
60 Grégory Habeaux - Verandas Willems 2.21
61 Michael Schär - BMC Racing Team 10.49
62 Gendt Thomas De - Topsport Vlaanderen - Mercator
63 Javier Aramendia - Euskaltel - Euskadi
64 Adam Blythe - Omega Pharma - Lotto 13.06
65 Manuel Belletti - Colnago - CSF Inox
66 Kevin Neirynck - Landbouwkrediet
67 René Weissinger - Vorarlberg - Corractec
68 Martijn Maaskant - Garmin - Transitions
69 Jacopo Guarnieri - Liquigas - Doimo
70 Lorenzo Bernucci - Lampre - Farnese Vini
71 Piergiorgio Camussa - Vorarlberg - Corractec
72 Robert Wagner - Skil - Shimano
73 Marco Velo - Quick Step
74 Alessandro Donati - Acqua e Sapone
75 Dario Andriotto - Acqua e Sapone
76 Gorik Gardeyn - Vacansoleil Pro Cycling Team
77 Kevin Hulsmans - Quick Step
78 Damien Gaudin - BBox Bouygues Telecom
79 Dieter Capelle - Verandas Willems 21.35
80 Kurt Hovelynck - Quick Step
81 Leif Hoste - Omega Pharma - Lotto
82 Kenny Robert Van Hummel - Skil - Shimano
83 Mark Mcnally - An Post - Sean Kelly Team
84 Mark Cassidy - An Post - Sean Kelly Team
85 Mikhail Ignatiev - Team Katusha 24.41
86 Lazlo Bodrogi - Team Katusha 24.45
87 Svein Tuft - Garmin - Transitions
88 Enrico Peruffo - Carmiooro - NGC
89 Alfredo Balloni - Lampre - Farnese Vini
90 James Van Landschoot - Verandas Willems
91 Alessandro Fantini - Acqua e Sapone
92 Kenny De Haes - Omega Pharma - Lotto
93 Alexander Kristoff - BMC Racing Team
94 Jan Ghyselinck - Team HTC - Columbia
95 Philippe Gilbert - Omega Pharma - Lotto
96 Gerben Löwik - Omega Pharma - Lotto
97 Ricardo Van Der Velde - Garmin - Transitions
98 Bobbie Traksel - Vacansoleil Pro Cycling Team
99 Maxim De Busschere - An Post - Sean Kelly Team
100 Conor McConvey - An Post - Sean Kelly Team
101 Job Vissers - Skil - Shimano
102 Francesco Chicchi - Liquigas - Doimo
103 Cheng Ji - Skil - Shimano
104 Danny Pate - Garmin - Transitions
105 Sven Van Den Houtte - Verandas Willems
106 Matteo Tosatto - Quick Step
107 Alberto Ongarato - Vacansoleil Pro Cycling Team
108 Robbie Mcewen - Team Katusha
109 Piet Rooijakkers - Skil - Shimano
110 Vitaliy Buts - Lampre - Farnese Vini
111 Filippo Pozzato - Team Katusha
112 Valentin Iglinskiy - Astana
113 Bert Grabsch - Team HTC - Columbia
114 Jurgen Roelandts - Omega Pharma - Lotto
115 Romain Sicard - Euskaltel - Euskadi
116 Dominique Cornu - Skil - Shimano
117 Gorka Izagirre - Euskaltel - Euskadi
118 Marco Frapporti - Colnago - CSF Inox
119 Marcello Pavarin - Colnago - CSF Inox
120 Philipp Ludescher - Vorarlberg - Corractec
121 Federico Canuti - Colnago - CSF Inox
122 Bart Dockx - Landbouwkrediet
123 Kenny Lisabeth - An Post - Sean Kelly Team
124 Stijn Minne - An Post - Sean Kelly Team
125 Jackson Stewart - BMC Racing Team
126 Reinier Honig - Acqua e Sapone
127 Wilde Sjef De - Verandas Willems
128 Sven Renders - Verandas Willems
129 Michael Van Staeyen - Topsport Vlaanderen - Mercator
130 Marcin Sapa - Lampre - Farnese Vini
131 Alessandro Raisoni - Carmiooro - NGC
132 Giuseppe Palumbo - Acqua e Sapone
133 Martin Kohler - BMC Racing Team
134 Karsten Kroon - BMC Racing Team
135 Paolo Francesco Di - Acqua e Sapone
136 Sebastian Lang - Omega Pharma - Lotto
137 Valeriy Dmitriyev - Astana
138 Maxim Iglinskiy - Astana
139 Klaas Lodewyck - Topsport Vlaanderen - Mercator
140 Tristan Valentin - Cofidis le crédit en ligne
141 Guillaume Blot - Cofidis le crédit en ligne
142 Andrea Piechele - Carmiooro - NGC
143 Borut Bozic - Vacansoleil Pro Cycling Team
144 Eric Berthou - Carmiooro - NGC
145 Sébastian Baldauf - Vorarlberg - Corractec
146 Aitor Galdos - Euskaltel - Euskadi
147 Josef Benetseder - Vorarlberg - Corractec
148 Inaki Isasi - Euskaltel - Euskadi
149 Johan Van Summeren - Garmin - Transitions
150 Kevin Ista - Cofidis le crédit en ligne
151 Nico Sijmens - Cofidis le crédit en ligne
152 Preben Van Hecke - Topsport Vlaanderen - Mercator
153 Yohann Gené - BBox Bouygues Telecom
154 Mathieu Claude - BBox Bouygues Telecom
155 Saïd Haddou - BBox Bouygues Telecom
156 John Murphy - BMC Racing Team

Udgået
DNF Lis Andres Sergio De - Euskaltel - Euskadi
DNF Alexander Gufler - Vorarlberg - Corractec
DNF René Haselbacher - Vorarlberg - Corractec
DNF Geert Steurs - Topsport Vlaanderen - Mercator
DNF Julien Fouchard - Cofidis le crédit en ligne
DNF Fabio Terrenzio - Carmiooro - NGC
DNF Simon Zahner - BMC Racing Team
DNF Sergueï Ivanov - Team Katusha
DNF Assan Bazayev - Astana
DNF Kevin Van Impe - Quick Step
DNF Leigh Howard - Team HTC - Columbia
DNF Dominik Hrinkow - Vorarlberg - Corractec
DNF Diego Alejandro Tamayo Martinez - Carmiooro - NGC

Samlet stilling
1 Steve Chainel - BBox Bouygues Telecom 04.34.18
2 Luca Paolini - Acqua e Sapone 0.04
3 Enrico Gasparotto - Astana 0.06
4 Lieuwe Westra - Vacansoleil Pro Cycling Team 0.07
5 Daniel Oss - Liquigas - Doimo 0.10
6 Frédéric Amorison - Landbouwkrediet
7 David Millar - Garmin - Transitions 0.13
8 Niko Eeckhout - An Post - Sean Kelly Team 0.55
9 Johan Coenen - Topsport Vlaanderen - Mercator
10 Marco Bandiera - Team Katusha
11 Bert Scheirlinckx - Landbouwkrediet
12 Romain Zingle - Cofidis le crédit en ligne
13 Andry Grivko - Astana
14 Simon Spilak - Lampre - Farnese Vini 0.59
15 Daniele Bennati - Liquigas - Doimo 1.01
16 Tiziano Dall'antonia - Liquigas - Doimo 1.03
17 Laurent Beuret - Carmiooro - NGC 1.05
18 Aleksejs Saramotins - Team HTC - Columbia
19 Nicolay Trussov - Team Katusha 2.19
20 Mirco Lorenzetto - Lampre - Farnese Vini
21 Pieter Vanspeybrouck - Topsport Vlaanderen - Mercator
22 Koen Barbe - Landbouwkrediet
23 Gert Dockx - Team HTC - Columbia
24 Alexandre Pichot - BBox Bouygues Telecom
25 Alessandro Ballan - BMC Racing Team
26 Tyler Farrar - Garmin - Transitions
27 Manuel Quinziato - Liquigas - Doimo
28 Allan Davis - Astana
29 William Bonnet - BBox Bouygues Telecom
30 Adam Hansen - Team HTC - Columbia 2.23
31 Floris Goesinnen - Skil - Shimano 2.24
32 Stefan Van Dijck - Verandas Willems 2.25
33 Danilo Hondo - Lampre - Farnese Vini
34 Jens Keukeleire - Cofidis le crédit en ligne
35 Romain Feillu - Vacansoleil Pro Cycling Team
36 Matthe Pronk - Vacansoleil Pro Cycling Team
37 Andy Cappelle - Verandas Willems
38 Baptiste Planckaert - Landbouwkrediet
39 Fabio Sabatini - Liquigas - Doimo
40 Stijn Vandenbergh - Team Katusha
41 Wouter Weylandt - Quick Step
42 Mickael Delage - Omega Pharma - Lotto
43 David Deroo - Skil - Shimano
44 Sébastien Turgot - BBox Bouygues Telecom
45 Dirk Bellemakers - Landbouwkrediet
46 Mirco Selvaggi - Astana
47 Dalto Mauro Da - Lampre - Farnese Vini
48 Francisco José Ventoso - Carmiooro - NGC
49 Pablo Urtasun - Euskaltel - Euskadi
50 David Boucher - Landbouwkrediet
51 Pieter Ghyllebert - An Post - Sean Kelly Team
52 Jens Mouris - Vacansoleil Pro Cycling Team
53 Lars Ytting Bak - Team HTC - Columbia
54 Hayden Roulston - Team HTC - Columbia
55 Sacha Modolo - Colnago - CSF Inox
56 Nikolas Maes - Quick Step
57 Stijn Devolder - Quick Step
58 Sep Vanmarcke - Topsport Vlaanderen - Mercator
59 Frederik Willems - Liquigas - Doimo
60 Grégory Habeaux - Verandas Willems 2.31
61 Gendt Thomas De - Topsport Vlaanderen - Mercator 10.53
62 Michael Schär - BMC Racing Team 10.59
63 Javier Aramendia - Euskaltel - Euskadi
64 Lorenzo Bernucci - Lampre - Farnese Vini 13.15
65 Adam Blythe - Omega Pharma - Lotto 13.16
66 Manuel Belletti - Colnago - CSF Inox
67 Kevin Neirynck - Landbouwkrediet
68 René Weissinger - Vorarlberg - Corractec
69 Martijn Maaskant - Garmin - Transitions
70 Jacopo Guarnieri - Liquigas - Doimo
71 Piergiorgio Camussa - Vorarlberg - Corractec
72 Robert Wagner - Skil - Shimano
73 Marco Velo - Quick Step
74 Alessandro Donati - Acqua e Sapone
75 Dario Andriotto - Acqua e Sapone
76 Gorik Gardeyn - Vacansoleil Pro Cycling Team
77 Kevin Hulsmans - Quick Step
78 Damien Gaudin - BBox Bouygues Telecom
79 Leif Hoste - Omega Pharma - Lotto 21.43
80 Dieter Capelle - Verandas Willems 21.45
81 Kurt Hovelynck - Quick Step
82 Kenny Robert Van Hummel - Skil - Shimano
83 Mark Mcnally - An Post - Sean Kelly Team
84 Mark Cassidy - An Post - Sean Kelly Team
85 Mikhail Ignatiev - Team Katusha 24.51
86 Tristan Valentin - Cofidis le crédit en ligne 24.54
87 Lazlo Bodrogi - Team Katusha 24.55
88 Svein Tuft - Garmin - Transitions
89 Enrico Peruffo - Carmiooro - NGC
90 James Van Landschoot - Verandas Willems
91 Alessandro Fantini - Acqua e Sapone
92 Kenny De Haes - Omega Pharma - Lotto
93 Alexander Kristoff - BMC Racing Team
94 Jan Ghyselinck - Team HTC - Columbia
95 Philippe Gilbert - Omega Pharma - Lotto
96 Gerben Löwik - Omega Pharma - Lotto
97 Ricardo Van Der Velde - Garmin - Transitions
98 Bobbie Traksel - Vacansoleil Pro Cycling Team
99 Maxim De Busschere - An Post - Sean Kelly Team
100 Conor McConvey - An Post - Sean Kelly Team
101 Job Vissers - Skil - Shimano
102 Francesco Chicchi - Liquigas - Doimo
103 Cheng Ji - Skil - Shimano
104 Danny Pate - Garmin - Transitions
105 Sven Van Den Houtte - Verandas Willems
106 Matteo Tosatto - Quick Step
107 Alberto Ongarato - Vacansoleil Pro Cycling Team
108 Robbie Mcewen - Team Katusha
109 Piet Rooijakkers - Skil - Shimano
110 Vitaliy Buts - Lampre - Farnese Vini
111 Filippo Pozzato - Team Katusha
112 Valentin Iglinskiy - Astana
113 Bert Grabsch - Team HTC - Columbia
114 Jurgen Roelandts - Omega Pharma - Lotto
115 Romain Sicard - Euskaltel - Euskadi
116 Dominique Cornu - Skil - Shimano
117 Gorka Izagirre - Euskaltel - Euskadi
118 Marco Frapporti - Colnago - CSF Inox
119 Marcello Pavarin - Colnago - CSF Inox
120 Philipp Ludescher - Vorarlberg - Corractec
121 Federico Canuti - Colnago - CSF Inox
122 Bart Dockx - Landbouwkrediet
123 Kenny Lisabeth - An Post - Sean Kelly Team
124 Stijn Minne - An Post - Sean Kelly Team
125 Jackson Stewart - BMC Racing Team
126 Reinier Honig - Acqua e Sapone
127 Wilde Sjef De - Verandas Willems
128 Sven Renders - Verandas Willems
129 Michael Van Staeyen - Topsport Vlaanderen - Mercator
130 Marcin Sapa - Lampre - Farnese Vini
131 Alessandro Raisoni - Carmiooro - NGC
132 Giuseppe Palumbo - Acqua e Sapone
133 Martin Kohler - BMC Racing Team
134 Karsten Kroon - BMC Racing Team
135 Paolo Francesco Di - Acqua e Sapone
136 Sebastian Lang - Omega Pharma - Lotto
137 Valeriy Dmitriyev - Astana
138 Maxim Iglinskiy - Astana
139 Klaas Lodewyck - Topsport Vlaanderen - Mercator
140 Guillaume Blot - Cofidis le crédit en ligne
141 Andrea Piechele - Carmiooro - NGC
142 Borut Bozic - Vacansoleil Pro Cycling Team
143 Eric Berthou - Carmiooro - NGC
144 Sébastian Baldauf - Vorarlberg - Corractec
145 Aitor Galdos - Euskaltel - Euskadi
146 Josef Benetseder - Vorarlberg - Corractec
147 Inaki Isasi - Euskaltel - Euskadi
148 Johan Van Summeren - Garmin - Transitions
149 Kevin Ista - Cofidis le crédit en ligne
150 Nico Sijmens - Cofidis le crédit en ligne
151 Preben Van Hecke - Topsport Vlaanderen - Mercator
152 Yohann Gené - BBox Bouygues Telecom
153 Mathieu Claude - BBox Bouygues Telecom
154 Saïd Haddou - BBox Bouygues Telecom
155 John Murphy - BMC Racing Team
156 Alfredo Balloni - Lampre - Farnese Vini 25.05

Pointkonkurrencen
1 Steve Chainel - BBox Bouygues Telecom 20 pts
2 Luca Paolini - Acqua e Sapone 18
3 Enrico Gasparotto - Astana 16
4 Daniel Oss - Liquigas - Doimo 14
5 Frédéric Amorison - Landbouwkrediet 12
6 Lieuwe Westra - Vacansoleil Pro Cycling Team 10
7 David Millar - Garmin - Transitions 9
8 Niko Eeckhout - An Post - Sean Kelly Team 8
9 Johan Coenen - Topsport Vlaanderen - Mercator 7
10 Marco Bandiera - Team Katusha 6
11 Bert Scheirlinckx - Landbouwkrediet 5
12 Romain Zingle - Cofidis le crédit en ligne 4
13 Andry Grivko - Astana 3
14 Simon Spilak - Lampre - Farnese Vini 2
15 Daniele Bennati - Liquigas - Doimo 1
16 Alfredo Balloni - Lampre - Farnese Vini 5

Bjergkonkurrencen
1 Floris Goesinnen - Skil - Shimano 36 pts
2 Steve Chainel - BBox Bouygues Telecom 28
3 Bert Scheirlinckx - Landbouwkrediet 20
4 Andry Grivko - Astana 7
5 Frédéric Amorison - Landbouwkrediet 5
6 Enrico Gasparotto - Astana 4
7 Daniel Oss - Liquigas - Doimo 3
8 Leif Hoste - Omega Pharma - Lotto 3
9 David Millar - Garmin - Transitions 1
10 Lorenzo Bernucci - Lampre - Farnese Vini 1

Holdkonkurrencen
1 Liquigas-Doimo 13.45.10
2 Landbouwkrediet 1.08
3 Astana
4 Bbox Bouygues Telecom 2.32
5 Vacansoleil Pro Cycling Team 2.44
6 Team Katusha 3.23
7 Topsport Vlaanderen - Mercator
8 Lampre-Farnese Vini 3.27
9 Team HTC - Columbia 3.33
10 Quick Step 4.59
11 Verandas Willems 5.05
12 Garmin - Transitions 13.32
13 Skil - Shimano 15.50
14 An Post - Sean Kelly 22.49
15 Acqua & Sapone 24.26
16 Cofidis, le Credit en Ligne 25.59
17 CarmioOro NGC 26.09
18 Omega Pharma-Lotto 35.10
19 BMC Racing Team 35.57
20 Euskaltel - Euskadi 36.03
21 Colnago - CSF Inox 38.20
22 Vorarlberg - Corratec 49.11

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

G.P. Sportivi Sovilla(1.1) 16/05

Trofeo Andratx - Mirador ...(1.1) 15/05

Trofeo Palma(1.1) 16/05

Tour de Gironde Internati...(2.1) 15/05-16/05

Tour of Thailand(2.1) 11/05-16/05

G.P. Sportivi Sovilla(1.1) 16/05

Trofeo Palma(1.1) 16/05

Vuelta a Burgos Feminas(2.WWT) 20/05-23/05

Tour du Finistère(1.1) 22/05

Veenendaal-Veenendaal Cla...(1.1) 22/05

Trophée Centre Morbihan(2.NCUP) 22/05-23/05

Vuelta Ciclista a la Regi...(1.1) 23/05

Tour of Japan(2.1) 23/05-30/05

Mercan'Tour Classic Alpes...(1.1) 24/05

Ronde van Limburg(1.1) 24/05

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

EKSKLUSIVT TILBUD: SE ALLE GIRO ETAPER I FULD LÆNGDE & UDEN REKLAMER