Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Stijn Devolder kørte fantom enkeltstart

Stijn Devolder kørte fantom enkeltstart

14. juli 2007 19:590

Stijn Devolder (Discovery Channel) vandt 7. etape af Tour of Austria, som var en enkeltstart på 25 kilometer i Podersdorf. Belgieren var helt suveræn og vandt med næsten et minut til nærmest forfølger, som var Ruslan Pidgornyy (Tenax) og Steffen Wesemann (Wiesenhof). De to forfølgere tabte hhv. 51 og 52 sekunder til Discovery Channel rytteren.

Samlet overtager Stijn Devolder også førertrøjen.


Resultat af 7. etape

1 Stijn Devolder - Discovery Channel 28.12 (52.12 km/t)
2 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Salmilano 0.51
3 Steffen Wesemann - Wiesenhof-Felt 0.52
4 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic 0.56
5 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner 1.02
6 Frantisek Rabon - T-Mobile 1.03
7 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems 1.09
8 Olivier Kaisen - Predictor-Lotto 1.12
9 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems 1.26
10 Gianni Meersman - Discovery Channel 1.29
11 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 1.32
12 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel 1.35
13 Pavel Padrnos - Discovery Channel 1.39
14 Björn Schröder - Milram
15 Jure Golcer - Tenax-Salmilano 1.42
16 Thomas Ziegler - T-Mobile 1.43
17 Sergey Klimov - Tinkoff Credit Systems 1.47
18 Rubert Probst - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 1.49
19 Fabio Sacchi - Milram 1.50
20 Tom Stubbe - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.51
21 Matej Jurco - Milram
22 Jason McCartney - Discovery Channel
23 Mitchell Docker - Drapac Porsche Development Program 1.52
24 Andreas Ortner - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 1.55
25 Oscar Sevilla - Relax-GAM
26 Gabriele Bosisio - Tenax-Salmilano 1.56
27 Robert Retschke - Wiesenhof-Felt 1.57
28 Michael Barry - T-Mobile 1.58
29 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 2.03
30 Christian Leben - Wiesenhof-Felt
31 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 2.05
32 Johan Coenen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 2.09
33 Gerrit Glomser - Volksbank 2.11
34 Giairo Ermeti - Tenax-Salmilano 2.13
35 Dries Devenyns - Predictor-Lotto
36 Jan Hruska - Relax-GAM 2.16
37 Alexander Khatuntsev - Unibet.com 2.18
38 Christian Pfannberger - Elk Haus-Simplon
39 Volodymyr Bileka - Discovery Channel 2.21
40 Jürgen Pauritsch - Swiag Pro Cycling Team 2.23
41 Christian Murro - Tenax-Salmilano 2.25
42 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic
43 Adam Homolka - Swiag Pro Cycling Team 2.26
44 Darren Lapthorne - Drapac Porsche Development Program 2.33
45 Pieter Jacobs - Unibet.com
46 Matthew Lloyd - Predictor-Lotto
47 Thomas Rohregger - Elk Haus-Simplon 2.37
48 Nico Sijmens - Landbouwkrediet-Tönissteiner 2.39
49 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 2.40
50 Steven Kleynen - Landbouwkrediet-Tönissteiner 2.41
51 José Rujano - Unibet.com
52 Fabrice Piemontesi - Tenax-Salmilano 2.43
53 Stefan Denifl - Elk Haus-Simplon 2.45
54 Mirko Celestino - Milram 2.46
55 Elia Rigotto - Milram 2.47
56 Markus Eibegger - Elk Haus-Simplon 2.52
57 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic 2.55
58 José Miguel Elías - Relax-GAM
59 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems
60 Mario Höller - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels
61 Gerald Ciolek - T-Mobile 3.06
62 Christian Isak - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 3.10
63 Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet-Tönissteiner 3.13
64 Christophe Brandt - Predictor-Lotto
65 Sergio Ghisalberti - Milram
66 Florian Stalder - Volksbank 3.15
67 Ilya Chernetsky - Tinkoff Credit Systems
68 Adam Hansen - T-Mobile
69 Tom Criel - Unibet.com 3.17
70 Serge Pauwels - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 3.23
71 Josef Benetseder - Volksbank 3.25
72 Harald Morscher - Volksbank 3.27
73 Rok Jerse - Swiag Pro Cycling Team
74 Bert Scheirlinckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 3.28
75 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital 3.29
76 Davide Viganò - Quickstep-Innergetic
77 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital 3.32
78 Cristiano Salerno - Tenax-Salmilano 3.37
79 Björn Leukemans - Predictor-Lotto 3.44
80 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital
81 Sergio Lagana - Tenax-Salmilano 3.46
82 Andrew Bradley - Swiag Pro Cycling Team 3.48
83 Gil Suray - Unibet.com 3.51
84 Matthew White - Discovery Channel
85 Stefan Rucker - Elk Haus-Simplon 3.53
86 Steffen Radochla - Wiesenhof-Felt 3.54
87 Fabio Baldato - Lampre-Fondital
88 Jan Valach - Elk Haus-Simplon 3.55
89 Martin Riska - Swiag Pro Cycling Team
90 Andrea Tonti - Quickstep-Innergetic 3.58
91 David Loosli - Lampre-Fondital 4.00
92 Scott Davis - T-Mobile
93 Jochen Summer - Elk Haus-Simplon 4.01
94 Michael Knopf - Swiag Pro Cycling Team 4.03
95 Matthew Wilson - Unibet.com 4.04
96 Andreas Klier - T-Mobile 4.08
97 Stuart Shaw - Drapac Porsche Development Program 4.11
98 Morris Possoni - Lampre-Fondital 4.15
99 Jean-Claude Lebeau - Landbouwkrediet-Tönissteiner 4.16
100 Daniel Musiol - Wiesenhof-Felt 4.19
101 Jesús Hernández - Relax-GAM 4.20
102 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic 4.24
103 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems 4.27
104 Nick Gates - Predictor-Lotto 4.33
105 Marco Zanotti - Unibet.com 4.34
106 Christoph Kerschbaum - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 4.40
107 Gorazd Stangelj - Lampre-Fondital 4.42
108 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 4.44
109 Tomas Konecny - Elk Haus-Simplon 4.49
110 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 4.51
111 Werner Riebenbauer - Volksbank 4.57
112 Raul García de Mateo - Relax-GAM 4.59
113 Sebastian Schwager - Milram 5.04
114 Christian Pömer - Volksbank 5.25
115 Mario De Sárraga - Relax-GAM 5.46
116 Jorge García - Relax-GAM 5.48
117 Ángel Vallejo - Relax-GAM 5.54
118 Andreas Matzbacher - Volksbank 6.16
119 Paul Kasis - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 7.20


Samlet stilling efter 7. etape

1 Stijn Devolder - Discovery Channel 26.59.29
2 Thomas Rohregger - Elk Haus-Simplon 1.04
3 Jure Golcer - Tenax-Salmilano 1.13
4 Christian Pfannberger - Elk Haus-Simplon 1.18
5 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Salmilano 1.34
6 Oscar Sevilla - Relax-GAM 2.40
7 Gerrit Glomser - Volksbank 3.15
8 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems 3.46
9 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel 4.24
10 Andreas Ortner - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 4.25
11 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 4.59
12 Gianni Meersman - Discovery Channel 5.26
13 Morris Possoni - Lampre-Fondital 6.32
14 José Miguel Elías - Relax-GAM 6.37
15 Matthew Lloyd - Predictor-Lotto 6.39
16 Tom Stubbe - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 7.10
17 Sergio Ghisalberti - Milram 7.34
18 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic 7.39
19 Björn Leukemans - Predictor-Lotto 10.19
20 Jürgen Pauritsch - Swiag Pro Cycling Team 11.30
21 Michael Barry - T-Mobile 12.14
22 Tom Criel - Unibet.com 13.39
23 Matej Jurco - Milram 14.16
24 Mirko Celestino - Milram 15.15
25 Pavel Padrnos - Discovery Channel 15.28
26 Christian Leben - Wiesenhof-Felt 16.07
27 Jesús Hernández - Relax-GAM 16.11
28 Johan Coenen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 16.41
29 Markus Eibegger - Elk Haus-Simplon 16.58
30 Rok Jerse - Swiag Pro Cycling Team 18.28
31 Volodymyr Bileka - Discovery Channel 18.33
32 Cristiano Salerno - Tenax-Salmilano 18.49
33 Gorazd Stangelj - Lampre-Fondital 20.23
34 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 21.02
35 Steven Kleynen - Landbouwkrediet-Tönissteiner 21.56
36 Florian Stalder - Volksbank 22.16
37 Harald Morscher - Volksbank 23.36
38 Sergey Klimov - Tinkoff Credit Systems 24.14
39 Frantisek Rabon - T-Mobile 25.31
40 Andrea Tonti - Quickstep-Innergetic 25.38
41 David Loosli - Lampre-Fondital 27.04
42 Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet-Tönissteiner 27.09
43 Michael Knopf - Swiag Pro Cycling Team 27.15
44 Rubert Probst - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 27.41
45 Andreas Matzbacher - Volksbank 28.21
46 Fabio Sacchi - Milram 29.01
47 Raul García de Mateo - Relax-GAM 29.06
48 Daniel Musiol - Wiesenhof-Felt 29.54
49 Gil Suray - Unibet.com 30.25
50 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner 30.43
51 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 31.43
52 Serge Pauwels - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 32.09
53 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital 33.17
54 Darren Lapthorne - Drapac Porsche Development Program 33.37
55 Christian Isak - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 34.10
56 Giairo Ermeti - Tenax-Salmilano 35.16
57 Jorge García - Relax-GAM 35.19
58 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital 35.26
59 Thomas Ziegler - T-Mobile 35.44
60 Fabio Baldato - Lampre-Fondital 35.53
61 Robert Retschke - Wiesenhof-Felt 36.08
62 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 37.05
63 Matthew White - Discovery Channel 38.07
64 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic 39.24
65 Olivier Kaisen - Predictor-Lotto 39.27
66 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital 39.58
67 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems 40.42
68 Gabriele Bosisio - Tenax-Salmilano 41.00
69 Bert Scheirlinckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 41.15
70 Matthew Wilson - Unibet.com
71 Christian Murro - Tenax-Salmilano 41.16
72 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 41.19
73 Christophe Brandt - Predictor-Lotto 41.40
74 Pieter Jacobs - Unibet.com 42.07
75 Nico Sijmens - Landbouwkrediet-Tönissteiner 42.32
76 Stefan Rucker - Elk Haus-Simplon 42.57
77 Jason McCartney - Discovery Channel 43.04
78 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic 43.20
79 Martin Riska - Swiag Pro Cycling Team 44.29
80 Björn Schröder - Milram 44.35
81 Tomas Konecny - Elk Haus-Simplon 44.57
82 Adam Hansen - T-Mobile 45.19
83 Stefan Denifl - Elk Haus-Simplon 46.09
84 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 47.02
85 Alexander Khatuntsev - Unibet.com 48.13
86 Adam Homolka - Swiag Pro Cycling Team 48.53
87 Dries Devenyns - Predictor-Lotto 49.01
88 Stuart Shaw - Drapac Porsche Development Program 50.17
89 Jan Hruska - Relax-GAM 50.30
90 Mario Höller - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 51.37
91 José Rujano - Unibet.com 51.40
92 Werner Riebenbauer - Volksbank 52.07
93 Ángel Vallejo - Relax-GAM 52.17
94 Fabrice Piemontesi - Tenax-Salmilano 53.01
95 Christoph Kerschbaum - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 53.05
96 Andrew Bradley - Swiag Pro Cycling Team
97 Elia Rigotto - Milram 53.51
98 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 53.56
99 Mitchell Docker - Drapac Porsche Development Program 55.54
100 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 56.15
101 Steffen Wesemann - Wiesenhof-Felt 56.20
102 Marco Zanotti - Unibet.com 56.31
103 Nick Gates - Predictor-Lotto 57.30
104 Gerald Ciolek - T-Mobile 1.00.12
105 Davide Viganò - Quickstep-Innergetic 1.01.40
106 Sergio Lagana - Tenax-Salmilano 1.01.50
107 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems 1.02.00
108 Scott Davis - T-Mobile 1.02.14
109 Jochen Summer - Elk Haus-Simplon 1.02.38
110 Josef Benetseder - Volksbank 1.02.41
111 Sebastian Schwager - Milram 1.03.38
112 Andreas Klier - T-Mobile 1.04.10
113 Steffen Radochla - Wiesenhof-Felt 1.04.26
114 Jean-Claude Lebeau - Landbouwkrediet-Tönissteiner 1.04.58
115 Christian Pömer - Volksbank 1.05.08
116 Jan Valach - Elk Haus-Simplon 1.06.04
117 Ilya Chernetsky - Tinkoff Credit Systems 1.06.05
118 Paul Kasis - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 1.08.48
119 Mario De Sárraga - Relax-GAM 1.11.04


Pointkonkurrencen efter 7. etape
1 Gerald Ciolek - T-Mobile 47 pts
2 Gianni Meersman - Discovery Channel 39
3 Stijn Devolder - Discovery Channel 35
4 Björn Leukemans - Predictor-Lotto 33
5 Gerrit Glomser - Volksbank 32
6 Andrea Tonti - Quickstep-Innergetic 30
7 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Salmilano 27
8 Oscar Sevilla - Relax-GAM 25
9 Thomas Rohregger - Elk Haus-Simplon 22
10 Christian Pfannberger - Elk Haus-Simplon 21
11 Steffen Radochla - Wiesenhof-Felt 20
12 Morris Possoni - Lampre-Fondital 18
13 Gabriele Bosisio - Tenax-Salmilano 18
14 Elia Rigotto - Milram 18
15 Fabio Baldato - Lampre-Fondital 16
16 Jure Golcer - Tenax-Salmilano 12
17 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner 12
18 Thomas Ziegler - T-Mobile 10
19 Steffen Wesemann - Wiesenhof-Felt 10
20 Tom Stubbe - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 9
21 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic 9
22 Davide Viganò - Quickstep-Innergetic 9
23 Markus Eibegger - Elk Haus-Simplon 8
24 Frantisek Rabon - T-Mobile 8
25 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 8
26 Dries Devenyns - Predictor-Lotto 8
27 Werner Riebenbauer - Volksbank 8
28 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems 7
29 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 7
30 Jurgen Van de Walle - Quickstep-Innergetic 6
31 Josef Benetseder - Volksbank 6
32 Björn Schröder - Milram 6
33 Adam Hansen - T-Mobile 6
34 Marco Zanotti - Unibet.com 6
35 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 5
36 Matej Jurco - Milram 4
37 Rubert Probst - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 4
38 Andreas Matzbacher - Volksbank 4
39 Sergio Lagana - Tenax-Salmilano 4
40 Andreas Ortner - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 4
41 Francesco Gavazzi - Lampre-Fondital 4
42 Olivier Kaisen - Predictor-Lotto 4
43 Martin Riska - Swiag Pro Cycling Team 4
44 Jürgen Pauritsch - Swiag Pro Cycling Team 3
45 Michael Knopf - Swiag Pro Cycling Team 3
46 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems 3
47 Jan Kuyckx - Landbouwkrediet-Tönissteiner 3
48 Cristiano Salerno - Tenax-Salmilano 2
49 Steven Kleynen - Landbouwkrediet-Tönissteiner 2
50 David Loosli - Lampre-Fondital 2
51 Gil Suray - Unibet.com 2
52 Stuart Shaw - Drapac Porsche Development Program 2
53 Johan Coenen - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1
54 Giairo Ermeti - Tenax-Salmilano 1


Bjergkonkurrencen efter 7. etape

1 Christian Pfannberger - Elk Haus-Simplon 53 pts
2 Thomas Rohregger - Elk Haus-Simplon 31
3 Jure Golcer - Tenax-Salmilano 26
4 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic 14
5 Gianni Meersman - Discovery Channel 13
6 Sergio Lagana - Tenax-Salmilano 13
7 Stijn Devolder - Discovery Channel 10
8 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Salmilano 10
9 Oscar Sevilla - Relax-GAM 8
10 Tom Stubbe - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 5
11 Cristiano Salerno - Tenax-Salmilano 5
12 Alexander Khatuntsev - Unibet.com 5
13 Harald Morscher - Volksbank 5
14 Jean-Claude Lebeau - Landbouwkrediet-Tönissteiner 5
15 Markus Eibegger - Elk Haus-Simplon 4
16 Frantisek Rabon - T-Mobile 3
17 Rubert Probst - RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 3
18 Andreas Matzbacher - Volksbank 3
19 Andy Cappelle - Landbouwkrediet-Tönissteiner 3
20 Olivier Kaisen - Predictor-Lotto 3
21 Gerald Ciolek - T-Mobile 3
22 Andrea Tonti - Quickstep-Innergetic 2
23 Gil Suray - Unibet.com 2
24 Martin Riska - Swiag Pro Cycling Team 2
25 Adam Hansen - T-Mobile 2
26 Dries Devenyns - Predictor-Lotto 2
27 José Rujano - Unibet.com 2
28 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 1
29 Michael Knopf - Swiag Pro Cycling Team 1
30 Serge Pauwels - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1
31 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems 1
32 Gabriele Bosisio - Tenax-Salmilano 1


Holdkonkurrencen efter 7. etape
1 Tenax 81.03.00
2 Discovery Channel Pro Cycling Team 4.04
3 Elk Haus - Simplon 14.05
4 Quick Step - Innergetic 16.02
5 Relax - Gam 18.04
6 Predictor-Lotto 26.03
7 Team Milram 29.03
8 Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 34.02
9 Lampre-Fondital 36.02
10 Team Volksbank 38.04
11 Landbouwkrediet - Tonissteiner 47.02
12 Swiag Pro-Cycling Team 50.02
13 T-Mobile Team 57.01
14 Tinkoff Credit Systems 57.04
15 RC ARBÖ Resch & Frisch Gourmetfein Wels 1.01.02
16 Unibet.com 1.07.04
17 Team Wiesenhof Felt 1.10.02
18 Drapac Porsche Development Program 2.14.04

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

HOMETRAINER? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE