Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Stor russisk dag i Katalonien

Stor russisk dag i Katalonien

25. maj 2007 18:290

I dag blev 5. etape af Volta a Catalunya kørt. Etapen var en 17,1 km lang bjergenkeltstart i Andorra. Denis Menchov (Rabobank) vandt tidskørslen foran Vladimir Karpets (Caisse d'Epargne) og overraskende Rémy Di Gregorio (Française Des Jeux).

Bedste Team CSC rytter blev det unge danske bjergtalent Chris Anker Sørensen, som kørte ind i 33. bedste tid.

Vladimir Karpets overtager førertrøjen i løbet.


Resultat af 5. etape
1 Denis Menchov - Rabobank 38.58 (26.33 km/t)
2 Vladimir Karpets - Caisse d'Epargne 0.04
3 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux 0.24
4 Alexander Vinokourov - Astana 0.28
5 Michael Rogers - T-Mobile 0.40
6 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux 0.41
7 Dimitri Champion - Bouygues Telecom 0.54
8 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir 1.11
9 Pieter Weening - Rabobank 1.16
10 Kim Kirchen - T-Mobile 1.19
11 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 1.20
12 Janez Brajkovic - Discovery Channel 1.28
13 Giuseppe Guerini - T-Mobile
14 Maxime Monfort - Cofidis 1.29
15 Marcos Serrano - Karpin-Galicia
16 Francisco Mancebo - Relax-GAM 1.31
17 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance 1.32
18 Alberto Fernández De La Puebla - Saunier Duval-Prodir 1.33
19 Gustav Erik Larsson - Unibet.com 1.34
20 John Gadret - Ag2r Prévoyance 1.36
21 Oscar Sevilla - Relax-GAM 1.41
22 José Antonio Redondo - Astana 1.44
23 David Bernabeu - Fuerteventura-Canarias 1.45
24 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 1.48
25 Morris Possoni - Lampre-Fondital 1.55
26 Matteo Carrara - Unibet.com 1.56
27 Rigoberto Uran - Unibet.com 2.01
28 Sandy Casar - Française Des Jeux 2.02
29 Bradley Wiggins - Cofidis 2.13
30 Juan Manuel Gárate - Quickstep-Innergetic 2.16
31 David Herrero Llorente - Karpin-Galicia 2.19
32 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne 2.21
33 Chris Anker Sørensen - Team CSC 2.24
34 Ángel Vicioso - Relax-GAM 2.25
35 Laurens Ten Dam - Unibet.com
36 Iker Flores - Fuerteventura-Canarias 2.32
37 Amets Txurruka - Euskaltel-Euskadi
38 Rubén Lobato - Saunier Duval-Prodir 2.37
39 Bart Dockx - Predictor-Lotto 2.40
40 Sergio Paulinho - Discovery Channel 2.41
41 Isidro Nozal - Karpin-Galicia 2.47
42 Johann Tschopp - Bouygues Telecom 2.48
43 Sylvain Chavanel - Cofidis 2.51
44 Eladio Jiménez - Karpin-Galicia 2.58
45 Anthony Charteau - Crédit Agricole
46 Iñigo Cuesta - Team CSC 3.02
47 Linus Gerdemann - T-Mobile
48 Thomas Peterson - Slipstream-Chipotle 3.06
49 Theo Eltink - Rabobank 3.09
50 David Millar - Saunier Duval-Prodir 3.10
51 Daniel Moreno - Relax-GAM 3.12
52 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance
53 Beat Zberg - Gerolsteiner 3.15
54 Philip Deignan - Ag2r Prévoyance 3.16
55 Christophe Le Mevel - Crédit Agricole
56 Gustavo César Veloso - Karpin-Galicia 3.20
57 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 3.21
58 Benoît Poilvet - Crédit Agricole 3.28
59 Trent Lowe - Discovery Channel 3.29
60 Luis Pérez Rodriguez - Andalucia-Cayasur 3.30
61 Thomas Fothen - Gerolsteiner 3.32
62 Rodrigo García - Fuerteventura-Canarias 3.33
63 Serguei Ivanov - Astana 3.35
64 Iván Gutiérrez - Caisse d'Epargne 3.38
65 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 3.39
66 Christian Vande Velde - Team CSC 3.41
67 Stuart O'Grady - Team CSC 3.48
68 Victor Hugo Peña - Unibet.com 3.50
69 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic
70 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 3.51
71 David De La Fuente - Saunier Duval-Prodir 3.55
72 Laurent Brochard - Bouygues Telecom 3.56
73 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 3.57
74 Andriy Grivko - Milram 3.58
75 Francisco Jose Martinez - Andalucia-Cayasur
76 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto 3.59
77 Nicki Sørensen - Team CSC
78 Rik Verbrugghe - Cofidis 4.00
79 Ronny Scholz - Gerolsteiner 4.03
80 José Ruiz - Andalucia-Cayasur
81 Jorge Ferrío - Andalucia-Cayasur 4.07
82 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital 4.09
83 Santos Gonzalez - Karpin-Galicia 4.10
84 Luis Pérez Romero - Andalucia-Cayasur 4.13
85 Guido Trentin - Saunier Duval-Prodir 4.14
86 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 4.16
87 Maxim Iglinskiy - Astana 4.18
88 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance 4.21
89 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne
90 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux 4.24
91 Santiago Perez - Relax-GAM 4.25
92 Marc De Maar - Rabobank 4.26
93 Jesús Hernández - Relax-GAM 4.30
94 Florent Brard - Caisse d'Epargne 4.31
95 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 4.32
96 Juan José Oroz - Euskaltel-Euskadi 4.38
97 Leonardo Duque - Cofidis 4.40
98 Luis Pasamontes - Unibet.com 4.44
99 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic 4.49
100 Eladio Sánchez - Fuerteventura-Canarias 4.50
101 Johannes Frohlinger - Gerolsteiner 4.51
102 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom 4.53
103 Aaron Kemps - Astana
104 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi 4.54
105 Juan Carlos Carinena - Andalucia-Cayasur 4.55
106 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 4.59
107 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 5.07
108 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux 5.09
109 Maryan Hary - Cofidis 5.10
110 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner 5.11
111 Matej Jurco - Milram
112 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital 5.12
113 Grischa Niermann - Rabobank 5.13
114 Mirko Celestino - Milram
115 Manuel Quinziato - Liquigas 5.14
116 Julien Mazet - Astana 5.23
117 Gregory Rast - Astana 5.24
118 Matej Mugerli - Liquigas 5.25
119 Murilo Fischer - Liquigas 5.27
120 Sebastian Lang - Gerolsteiner 5.32
121 Mickaël Delage - Française Des Jeux 5.37
122 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 5.38
123 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 5.39
124 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias 5.40
125 Lucas Euser - Slipstream-Chipotle 5.45
126 Sebastian Langeveld - Rabobank 5.47
127 Benjamin Noval - Discovery Channel 5.49
128 Geert Steurs - Predictor-Lotto 5.50
129 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic 5.52
130 Scott Davis - T-Mobile 5.53
131 Ángel Vicioso - Relax-GAM 5.58
132 Michael Lange - Slipstream-Chipotle 6.01
133 Imanol Erviti - Caisse d'Epargne 6.03
134 José Alberto Benítez - Saunier Duval-Prodir
135 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux 6.08
136 William Bonnet - Crédit Agricole 6.09
137 Julián Sánchez - Relax-GAM 6.10
138 Frederik Willems - Liquigas 6.14
139 David Garcia - Karpin-Galicia
140 Timothy Duggan - Slipstream-Chipotle 6.27
141 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias
142 Patrick McCarty - Slipstream-Chipotle 6.31
143 Huub Duyn - Slipstream-Chipotle 6.33
144 Jon Bru - Euskaltel-Euskadi 6.35
145 Bernhard Eisel - T-Mobile 6.36
146 Marcus Ljungqvist - Team CSC 6.45
147 Mauro Da Dalto - Liquigas
148 Carlo Scognamiglio - Milram 6.48
149 Christophe Brandt - Predictor-Lotto 6.49
150 Eduard Vorganov - Karpin-Galicia
151 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 6.51
152 Baden Cooke - Unibet.com
153 Michal Golas - Unibet.com 6.55
154 Volodymyr Dyudya - Milram 6.56
155 Xavier Florencio - Bouygues Telecom
156 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic 7.02
157 Guennadi Mikhailov - Astana 7.03
158 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 7.09
159 Manuel Váquez - Andalucia-Cayasur 7.11
160 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital 7.22
161 Andoni Aranaga - Euskaltel-Euskadi 7.24
162 Joaquín Ortega - Fuerteventura-Canarias 7.25
163 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital 7.26
164 Danny Pate - Slipstream-Chipotle 7.27
165 Lars Bak - Team CSC 7.31
166 Stéphane Augé - Cofidis 7.34
167 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 7.37
168 Sébastien Portal - Caisse d'Epargne 7.43
169 Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic 7.54
170 Claudio Corioni - Lampre-Fondital
171 Samuel Dumoulin - Ag2r Prévoyance 7.55
172 Javier Cherro Molina - Fuerteventura-Canarias 7.57
173 Filippo Pozzato - Liquigas 8.05
174 Allan Davis - Discovery Channel 8.08
175 Jason Donald - Slipstream-Chipotle 8.10
176 Mark Cavendish - T-Mobile 8.16
177 José Antonio Lopez - Andalucia-Cayasur 8.55
178 Aitor Galdos - Euskaltel-Euskadi 8.56
179 Marcel Strauss - Gerolsteiner 8.57
180 Antonio Cruz - Discovery Channel 9.41
181 Allan Johansen - Team CSC 10.32
182 Jaime Castañeda - Lampre-Fondital 12.04


Samlet stilling efter 13. etape
1 Vladimir Karpets - Caisse d'Epargne 15.34.55
2 Denis Menchov - Rabobank 0.16
3 Michael Rogers - T-Mobile 0.40
4 Oscar Sevilla - Relax-GAM 1.06
5 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 1.34
6 Francisco Mancebo - Relax-GAM 1.49
7 John Gadret - Ag2r Prévoyance 2.19
8 Janez Brajkovic - Discovery Channel 2.28
9 Marcos Serrano - Karpin-Galicia 2.29
10 Laurens Ten Dam - Unibet.com 2.32
11 Johann Tschopp - Bouygues Telecom 2.59
12 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux 3.03
13 Matteo Carrara - Unibet.com 3.05
14 Alberto Fernández De La Puebla - Saunier Duval-Prodir 3.33
15 Samuel Sánchez - Euskaltel-Euskadi 3.41
16 Alexander Vinokourov - Astana 3.42
17 José Antonio Redondo - Astana 4.04
18 Daniel Moreno - Relax-GAM 4.33
19 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 4.51
20 Kim Kirchen - T-Mobile 4.56
21 Iñigo Cuesta - Team CSC 4.59
22 Ángel Vicioso - Relax-GAM 5.01
23 David Bernabeu - Fuerteventura-Canarias 5.03
24 Rubén Lobato - Saunier Duval-Prodir 5.25
25 David De La Fuente - Saunier Duval-Prodir 5.43
26 Chris Anker Sørensen - Team CSC 5.47
27 Thomas Fothen - Gerolsteiner 5.57
28 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance 6.02
29 Thomas Peterson - Slipstream-Chipotle 6.07
30 Nicki Sørensen - Team CSC 6.29
31 Gustav Erik Larsson - Unibet.com 6.44
32 Christian Vande Velde - Team CSC 6.54
33 Sylvain Chavanel - Cofidis 7.26
34 Jorge Ferrío - Andalucia-Cayasur 7.36
35 Anthony Charteau - Crédit Agricole 7.42
36 Luis Pasamontes - Unibet.com 7.48
37 Linus Gerdemann - T-Mobile 7.49
38 Mirko Celestino - Milram 8.03
39 Trent Lowe - Discovery Channel 8.07
40 Sandy Casar - Française Des Jeux 8.39
41 Amets Txurruka - Euskaltel-Euskadi 8.41
42 Eladio Jiménez - Karpin-Galicia 8.50
43 Matej Mugerli - Liquigas 8.52
44 Christophe Le Mevel - Crédit Agricole 8.59
45 Ángel Vicioso - Relax-GAM 9.04
46 Rigoberto Uran - Unibet.com 9.09
47 Jesús Hernández - Relax-GAM
48 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
49 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance
50 Rodrigo García - Fuerteventura-Canarias 9.33
51 Morris Possoni - Lampre-Fondital 9.34
52 Laurent Brochard - Bouygues Telecom 9.40
53 Bart Dockx - Predictor-Lotto 9.46
54 David Herrero Llorente - Karpin-Galicia
55 Juan Manuel Gárate - Quickstep-Innergetic 9.51
56 Theo Eltink - Rabobank 9.52
57 Xavier Florencio - Bouygues Telecom 9.57
58 Benjamin Noval - Discovery Channel 10.27
59 Serguei Ivanov - Astana 10.46
60 Carlos Barredo - Quickstep-Innergetic 11.10
61 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 11.37
62 Luis Pérez Rodriguez - Andalucia-Cayasur 12.29
63 David Garcia - Karpin-Galicia 13.02
64 Maxime Monfort - Cofidis 13.22
65 Pieter Weening - Rabobank 13.33
66 Rik Verbrugghe - Cofidis 13.36
67 Manuel Váquez - Andalucia-Cayasur 13.46
68 Mikel Artetxe - Fuerteventura-Canarias 14.01
69 Isidro Nozal - Karpin-Galicia 14.10
70 Leonardo Duque - Cofidis 15.10
71 Benoît Poilvet - Crédit Agricole 15.28
72 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 15.39
73 Andriy Grivko - Milram 15.57
74 Maxim Iglinskiy - Astana 16.05
75 Giuseppe Guerini - T-Mobile 16.12
76 Santos Gonzalez - Karpin-Galicia 16.16
77 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic 16.29
78 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 16.32
79 Guido Trentin - Saunier Duval-Prodir 16.38
80 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance 16.42
81 Luis Pérez Romero - Andalucia-Cayasur 16.45
82 Juan José Cobo - Saunier Duval-Prodir 16.49
83 Juan José Oroz - Euskaltel-Euskadi 17.07
84 Geert Verheyen - Quickstep-Innergetic 17.10
85 Matej Jurco - Milram
86 Grischa Niermann - Rabobank 17.30
87 Sergio Paulinho - Discovery Channel 17.39
88 Santiago Perez - Relax-GAM 17.41
89 Johannes Frohlinger - Gerolsteiner 17.43
90 Mickaël Delage - Française Des Jeux 17.55
91 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 18.03
92 Frederik Willems - Liquigas 18.10
93 Lucas Euser - Slipstream-Chipotle 18.22
94 Eduard Vorganov - Karpin-Galicia 18.55
95 Michal Golas - Unibet.com 18.57
96 Timothy Duggan - Slipstream-Chipotle 19.04
97 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 19.07
98 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 19.09
99 Christophe Brandt - Predictor-Lotto 19.13
100 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne 19.17
101 José Alberto Benítez - Saunier Duval-Prodir 19.33
102 Geert Steurs - Predictor-Lotto 20.03
103 Iván Gutiérrez - Caisse d'Epargne 20.08
104 Samuel Dumoulin - Ag2r Prévoyance 20.16
105 Francisco Jose Martinez - Andalucia-Cayasur 20.23
106 Massimiliano Mori - Lampre-Fondital 20.29
107 Murilo Fischer - Liquigas 21.00
108 Javier Ramírez - Fuerteventura-Canarias 21.25
109 Jason Donald - Slipstream-Chipotle 21.45
110 Stéphane Augé - Cofidis 21.48
111 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic 21.52
112 David Millar - Saunier Duval-Prodir 22.39
113 Michael Lange - Slipstream-Chipotle 22.52
114 Dimitri Champion - Bouygues Telecom 23.08
115 Jon Bru - Euskaltel-Euskadi 23.27
116 Maryan Hary - Cofidis 23.37
117 Gustavo César Veloso - Karpin-Galicia 23.42
118 Bradley Wiggins - Cofidis 24.16
119 Julián Sánchez - Relax-GAM 24.45
120 Beat Zberg - Gerolsteiner 25.26
121 Stuart O'Grady - Team CSC 25.44
122 Philip Deignan - Ag2r Prévoyance 25.47
123 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne 26.01
124 Florent Brard - Caisse d'Epargne 26.11
125 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 26.13
126 Ronny Scholz - Gerolsteiner 26.14
127 Iker Flores - Fuerteventura-Canarias 26.35
128 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 26.39
129 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux 26.42
130 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux 26.52
131 Marc De Maar - Rabobank 26.53
132 José Ruiz - Andalucia-Cayasur 26.56
133 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital 27.03
134 Manuel Quinziato - Liquigas 27.20
135 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner 27.22
136 Unai Etxebarria - Euskaltel-Euskadi 27.33
137 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux 27.37
138 Imanol Erviti - Caisse d'Epargne 27.42
139 Sebastian Lang - Gerolsteiner 27.43
140 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 27.59
141 Aaron Kemps - Astana 28.10
142 Sebastian Langeveld - Rabobank 28.14
143 William Bonnet - Crédit Agricole 28.19
144 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 28.31
145 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux 28.36
146 Mauro Da Dalto - Liquigas 28.51
147 Baden Cooke - Unibet.com 28.57
148 Volodymyr Dyudya - Milram 29.05
149 Patrick McCarty - Slipstream-Chipotle 29.18
150 Bernhard Eisel - T-Mobile 30.03
151 Julien Mazet - Astana 30.05
152 Gregory Rast - Astana 30.10
153 Filippo Pozzato - Liquigas 30.11
154 Danny Pate - Slipstream-Chipotle 30.14
155 Allan Davis - Discovery Channel 30.22
156 Marcel Strauss - Gerolsteiner
157 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto 30.23
158 Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic 30.33
159 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital 30.36
160 Claudio Corioni - Lampre-Fondital 30.46
161 Carlo Scognamiglio - Milram 30.56
162 Juan Carlos Carinena - Andalucia-Cayasur 31.27
163 Marcus Ljungqvist - Team CSC 32.27
164 Allan Johansen - Team CSC 32.32
165 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 32.38
166 Victor Hugo Peña - Unibet.com 32.42
167 Huub Duyn - Slipstream-Chipotle 33.20
168 Joaquín Ortega - Fuerteventura-Canarias 34.00
169 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 34.01
170 Eladio Sánchez - Fuerteventura-Canarias 34.17
171 Javier Cherro Molina - Fuerteventura-Canarias 34.38
172 Lars Bak - Team CSC 35.19
173 Aitor Galdos - Euskaltel-Euskadi 35.50
174 José Antonio Lopez - Andalucia-Cayasur 36.16
175 Guennadi Mikhailov - Astana 36.40
176 Jaime Castañeda - Lampre-Fondital 36.47
177 Scott Davis - T-Mobile 39.10
178 Andoni Aranaga - Euskaltel-Euskadi 40.59
179 Mark Cavendish - T-Mobile 45.13
180 Sébastien Portal - Caisse d'Epargne 45.57
181 Antonio Cruz - Discovery Channel 48.02
182 Paolo Fornaciari - Lampre-Fondital 49.05


Pointkonkurrencen efter 13. etape
1 Luis Pasamontes - Unibet.com 63 pts
2 Denis Menchov - Rabobank 46
3 Eladio Jiménez - Karpin-Galicia 40
4 Michael Rogers - T-Mobile 37
5 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 35
6 Maryan Hary - Cofidis 35
7 Oscar Sevilla - Relax-GAM 32
8 Vladimir Karpets - Caisse d'Epargne 29
9 Francisco Jose Martinez - Andalucia-Cayasur 26
10 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 25
11 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic 25


Sprintkonkurrencen efter 13. etape
1 Luis Pasamontes - Unibet.com 6 pts
2 Victor Hugo Peña - Unibet.com 6
3 Julián Sánchez - Relax-GAM 5
4 Francisco Jose Martinez - Andalucia-Cayasur 4
5 José Antonio Lopez - Andalucia-Cayasur 3
6 Murilo Fischer - Liquigas 2
7 Maarten Wynants - Quickstep-Innergetic 2
8 Paolo Bossoni - Lampre-Fondital 2
9 Eladio Jiménez - Karpin-Galicia 2
10 Javier Cherro Molina - Fuerteventura-Canarias 2
11 Imanol Erviti - Caisse d'Epargne 1


Holdkonkurrencen efter 13. etape
1 Relax-Gam 46.51.37
2 Ag2R Prevoyance 1.27
3 Unibet.Com 3.05
4 T-Mobile Team 3.55
5 Saunier Duval-Prodir 5.05
6 Bouygues Telecom 8.09
7 Team CSC 9.55
8 Karpin-Galicia 10.57
9 Discovery Chanel 11.02
10 Astana 11.40
11 Rabobank 16.32
12 Française Des Jeux 17.32
13 Fuerteventura-Canarias 18.37
14 Quickstep-Innergetic 19.00
15 Euskaltel-Euskadi 20.44
16 Credit Agricole 22.59
17 Andalucia-Cajasur 23.42
18 Cofidis 24.26
19 Caisse D'Epargne 30.46
20 Team Milram 34.18
21 Gerolsteiner 36.02
22 Team Slipstream 36.15
23 Predictor-Lotto 37.20
24 Liquigas 40.02
25 Lampre-Fondital 46.43

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Dwars door Vlaanderen(1.UWT) 01/04

Giro di Sicilia(2.1) 01/04-04/04

Tour of Thailand(2.1) 01/04-06/04

Dwars door Vlaanderen(1.UWT) 01/04

Giro di Sicilia(2.1) 01/04-04/04

Tour of Thailand(2.1) 01/04-06/04

Route Adélie de Vitré(1.1) 03/04

Volta Limburg Classic(1.1) 04/04

Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 05/04

Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 05/04

La Roue Tourangelle(1.1) 05/04

Itzulia Basque Country(2.UWT) 06/04-11/04

Circuit Cycliste Sarthe -...(2.1) 07/04-10/04

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

FIND DINE CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS