Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Suveræne Cavendish vandt

Suveræne Cavendish vandt

24. august 2007 16:180

Mark Cavendish, som for en halv måned siden vandt på Frederiksberg Allé, viste i dag, at han også kan vinde, når nogen af de bedste sprintere er med. Han var fuldstændig suveræn, da han vandt anden etape af Eneco Tour.

Dagens 199 kilometer lange etape blev ellers længe præget af et firemandsudbrud med Marcel Sieberg og Andrey Grivko (Milram), samt Frederik Willems (Liquigas) og Ruben Perez (Euskaltel).

Med små 80 kilometer til mål var de oppe på næsten fire minutter i forspring, men sprinterholdene var hele dagen meget opmærksomme, så med præcis 10 kilometer til mål, lykkedes det feltet at indhente dem.

Dermed blev det hele lagt an til den ventede massespurt. Både Unibet.com, Predictor-Lotto, Quickstep og Skil-Shimano prøvede at styre spurten, men ingen var i nærheden af at slå Mark Cavendish, som havde længder ned til de nærmeste forfølgere. Fred Rodriguez (Predictor-Lotto) var tættest på, men måtte nøjes med en andenplads.




Resultat af 2. etape

1 Mark Cavendish - T-Mobile Team 4.31.09 (44.056 km/t)
2 Fred Rodriguez - Predictor - Lotto
3 Kenny Van Hummel - Skil - Shimano
4 Heinrich Haussler - Gerolsteiner
5 Alexei Markov - Caisse d'Epargne
6 Daniele Righi - Lampre - Fondital
7 Marco Zanotti - Unibet.com
8 Mirco Lorenzetto - Team Milram
9 Mirko Celestino - Team Milram
10 Steven De Jongh - Quickstep - Innergetic
11 Mathew Hayman - Rabobank
12 Juan Antonio Flecha Giannoni - Rabobank
13 David Kopp - Gerolsteiner
14 Alessandro Ballan - Lampre - Fondital
15 Jimmy Engoulvent - Crédit Agricole
16 Mickaël Chérel - Française des Jeux
17 Francesco Chicchi - Liquigas
18 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
19 Dennis Haueisen - Team Milram
20 Thor Hushovd - Crédit Agricole
21 Maarten Tjallingii - Skil - Shimano
22 Nick Nuyens - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
23 Saïd Haddou - Bouygues Telecom
24 Juan José Haedo - Team CSC
25 Graeme Brown - Rabobank
26 Luciano André Pagliarini Mendonca - Saunier Duval - Prodir
27 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne
28 Gorik Gardeyn - Unibet.com
29 Greg Van Avermaet - Predictor - Lotto
30 Roger Hammond - T-Mobile Team
31 Matej Jurco - Team Milram
32 Leif Hoste - Predictor - Lotto
33 Aitor Galdos Alonso - Euskaltel - Euskadi
34 Aart Vierhouten - Skil - Shimano
35 David Millar - Saunier Duval - Prodir
36 Pieter Mertens - Predictor - Lotto
37 Sven Renders - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
38 Bram Tankink - Quickstep - Innergetic
39 Stéphane Poulhies - AG2r Prévoyance
40 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team
41 Paolo Bossoni - Lampre - Fondital
42 José Ivan Gutierrez - Caisse d'Epargne
43 Alessandro Vanotti - Liquigas
44 Sebastian Lang - Gerolsteiner
45 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto
46 Sven Krauss - Gerolsteiner
47 Allan Johansen - Team CSC
48 Martin Pedersen - Team CSC
49 Thomas Dekker - Rabobank
50 Carlo Westphal - Gerolsteiner
51 Carlo Scognamiglio - Team Milram
52 Piet Rooijakkers - Skil - Shimano
53 Johan Van Summeren - Predictor - Lotto
54 Iban Mayoz - Euskaltel-Euskadi
55 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne
56 Leon Van Bon - Rabobank
57 Roberto Petito - Liquigas
58 Scott Davis - T-Mobile Team
59 Markus Eichler - Unibet.com
60 Koen Barbé - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
61 Matthé Pronk - Unibet.com
62 Jorge Azanza Soto - Euskaltel - Euskadi
63 Vincenzo Nibali - Liquigas
64 Andry Grivko - Team Milram
65 Mikel Astarloza Chaurreau - Euskaltel - Euskadi
66 Gustav Larsson - Unibet.com
67 Alessandro Cortinovis - Team Milram
68 Volodymyr Bileka - Discovery Channel Pro Cycling Team
69 Mauro Facci - Quickstep - Innergetic
70 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne
71 Paul Martens - Skil - Shimano
72 Aleksandr Kuschynski
73 Franck Renier - Bouygues Telecom
74 Johan Lindgren - Française des Jeux
75 Adam Hansen - T-Mobile Team
76 Benat Albizuri Aransolo - Euskaltel - Euskadi
77 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance
78 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne
79 Ludovic Auger - Française des Jeux
80 Matthew Goss - Team CSC
81 Luke Roberts - Team CSC
82 Gerben Löwik - Rabobank
83 Christophe Mengin - Française des Jeux
84 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel Pro Cycling Team
85 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
86 Yaroslav Popovych - Discovery Channel Pro Cycling Team
87 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom
88 Francisco Perez - Caisse d'Epargne
89 Arnaud Coyot - Unibet.com
90 Nico Eeckhout - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
91 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
92 Joseba Zubeldia - Euskaltel-Euskadi
93 Michael Boogerd - Rabobank
94 Kasper Klostergaard Larsen - Team CSC
95 Rik Verbrugghe - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
96 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne
97 Brian Vandborg - Discovery Channel Pro Cycling Team
98 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir
99 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval - Prodir
100 Bart Vanheule - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
101 Robbie McEwen - Predictor - Lotto
102 Jean-Patrick Nazon - AG2r Prévoyance
103 Servais Knaven - T-Mobile Team
104 Marcel Sieberg - Team Milram
105 Fabien Patanchon - Française des Jeux
106 Johan Coenen - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
107 Mads Kaggestad - Crédit Agricole
108 Gianni Meersman - Discovery Channel Pro Cycling Team
109 Ruben Perez Moreno - Euskaltel - Euskadi
110 Dmytro Grabovskyy - Quickstep - Innergetic
111 Anders Lund - Team CSC
112 Julian Dean - Crédit Agricole
113 Staf Scheirlinckx - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
114 Maarten Den Bakker - Skil - Shimano
115 Wilfried Cretskens - Quickstep - Innergetic
116 Yohann Gène - Bouygues Telecom
117 Olivier Kaisen - Predictor - Lotto
118 Enrico Gasparotto - Liquigas
119 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com
120 Sébastien Rosseler - Quickstep - Innergetic
121 Nicolas Rousseau - AG2r Prévoyance
122 Anthony Geslin - Bouygues Telecom
123 Simon Gerrans - AG2r Prévoyance
124 Olivier Bonnaire - Bouygues Telecom
125 Manuel Quinziato - Liquigas
126 Paolo Fornaciari - Lampre - Fondital
127 Floris Goesinnen - Skil - Shimano
128 Rick Flens - Rabobank
129 Kim Kirchen - T-Mobile Team
130 Gregory Henderson - T-Mobile Team
131 Steven Cummings - Discovery Channel Pro Cycling Team
132 Tomas Vaitkus - Discovery Channel Pro Cycling Team
133 Roberto Longo - Lampre Fondital
134 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
135 Peter Van Petegem,
136 Frederik Willems - Liquigas
137 Jimmy Casper - Unibet.com
138 Lars Bak - Team CSC
139 Fabio Baldato - Lampre - Fondital
140 Wouter Weylandt - Quickstep - Innergetic
141 William Bonnet - Crédit Agricole
142 Michiel Elijzen - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 1.58
143 Enrico Franzoi - Lampre - Fondital
144 Sébastien Hinault - Crédit Agricole
145 Frank Høj - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 3.14
146 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir 3.32
147 Unai Etxebarria Arana - Euskaltel - Euskadi
148 Pierre Drancourt - Bouygues Telecom 6.03
149 Benoît Poilvet - Crédit Agricole 6.23
150 Marcel Strauss - Gerolsteiner 6.30
151 Christoph Meschenmoser - Skil - Shimano
152 Thierry Marichal - Française des Jeux
153 Markus Zberg - Gerolsteiner
154 Jesus Del Nero - Saunier Duval - Prodir
155 Alberto Benitez Roman - Saunier Duval - Prodir
156 Tristan Valentin - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
157 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
158 Jakob Piil - T-Mobile Team
159 Raul Alarcon - Saunier Duval - Prodir
160 Tyler Farrar - Cofidis - Le Crédit par Téléphone

Udgået på dagens etape
DNS Laurent Mangel - AG2r Prévoyance
DNF Oscar Gatto - Gerolsteiner

Samlet stilling efter 2. etape
1 Nick Nuyens - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 9.19.48
2 Thomas Dekker - Rabobank 0.10
3 José Ivan Gutierrez - Caisse d'Epargne 0.17
4 David Millar - Saunier Duval - Prodir 0.18
5 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto 0.25
6 Leif Hoste - Predictor - Lotto 0.37
7 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance 0.38
8 Leon Van Bon - Rabobank 0.41
9 Bram Tankink - Quickstep - Innergetic 0.49
10 Paul Martens - Skil - Shimano
11 Juan Antonio Flecha Giannoni - Rabobank 0.50
12 Piet Rooijakkers - Skil - Shimano
13 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir 0.51
14 Johan Van Summeren - Predictor - Lotto 0.52
15 Gustav Larsson - Unibet.com 0.55
16 Rik Verbrugghe - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 0.57
17 Steven De Jongh - Quickstep - Innergetic 0.58
18 Mauro Facci - Quickstep - Innergetic 0.59
19 Greg Van Avermaet - Predictor - Lotto 1.01
20 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team
21 Brian Vandborg - Discovery Channel Pro Cycling Team 1.02
22 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne 1.04
23 Ruben Perez Moreno - Euskaltel - Euskadi 1.05
24 Alessandro Ballan - Lampre - Fondital 1.07
25 Daniele Righi - Lampre - Fondital
26 Allan Johansen - Team CSC
27 Simon Gerrans - AG2r Prévoyance 1.07
28 William Bonnet - Crédit Agricole
29 Mirko Celestino - Team Milram 1.08
30 Sven Renders - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
31 Carlo Scognamiglio - Team Milram
32 Adam Hansen - T-Mobile Team
33 Andry Grivko - Team Milram 1.09
34 Vicente Reynes Mimo - Caisse d'Epargne 1.10
35 Alessandro Vanotti - Liquigas
36 Francisco Perez - Caisse d'Epargne
37 Pieter Mertens - Predictor - Lotto 1.11
38 Sebastian Lang - Gerolsteiner 1.12
39 Scott Davis - T-Mobile Team 1.13
40 Vincenzo Nibali - Liquigas
41 Mikel Astarloza Chaurreau - Euskaltel - Euskadi 1.14
42 Frederik Willems - Liquigas
43 Thor Hushovd - Crédit Agricole 1.15
44 Maarten Tjallingii - Skil - Shimano
45 Sven Krauss - Gerolsteiner 1.18
46 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel Pro Cycling Team 1.23
47 Sébastien Rosseler - Quickstep - Innergetic 1.29
48 Mickaël Chérel - Française des Jeux 1.34
49 Christophe Mengin - Française des Jeux 1.51
50 Maarten Den Bakker - Skil - Shimano 1.58
51 Kim Kirchen - T-Mobile Team 2.00
52 Michael Boogerd - Rabobank 2.01
53 Volodymyr Bileka - Discovery Channel Pro Cycling Team 6.09
54 Benat Albizuri Aransolo - Euskaltel - Euskadi 7.18
55 Martin Pedersen - Team CSC 7.33
56 Enrico Gasparotto - Liquigas 10.57
57 Mirco Lorenzetto - Team Milram 10.59
58 Marcel Sieberg - Team Milram 11.00
59 Fred Rodriguez - Predictor - Lotto 11.03
60 Matej Jurco - Team Milram
61 Luke Roberts - Team CSC
62 Sébastien Hinault - Crédit Agricole
63 Mathew Hayman - Rabobank 11.04
64 Enrico Franzoi - Lampre - Fondital
65 Nicolas Rousseau - AG2r Prévoyance
66 Alexei Markov - Caisse d'Epargne 11.05
67 Johan Coenen - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
68 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
69 Roberto Petito - Liquigas 11.07
70 Matthew Goss - Team CSC
71 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 11.08
72 Iban Mayoz - Euskaltel-Euskadi
73 Gerben Löwik - Rabobank
74 Dmytro Grabovskyy - Quickstep - Innergetic
75 Yaroslav Popovych - Discovery Channel Pro Cycling Team 11.09
76 Markus Eichler - Unibet.com 11.11
77 Carlo Westphal - Gerolsteiner
78 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com
79 Luciano André Pagliarini Mendonca - Saunier Duval - Prodir 11.12
80 David Kopp - Gerolsteiner
81 Frederik Veuchelen - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
82 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval - Prodir
83 Wouter Weylandt - Quickstep - Innergetic
84 Roger Hammond - T-Mobile Team 11.13
85 Gorik Gardeyn - Unibet.com
86 Aleksandr Kuchynski - Liquigas
87 Alessandro Cortinovis - Team Milram 11.14
88 Arnaud Coyot - Unibet.com
89 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne
90 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 11.15
91 Gianni Meersman - Discovery Channel Pro Cycling Team
92 Stéphane Poulhies - AG2r Prévoyance 11.16
93 Aart Vierhouten - Skil - Shimano 11.17
94 Aitor Galdos Alonso - Euskaltel - Euskadi 11.18
95 Floris Goesinnen - Skil - Shimano
96 Anthony Geslin - Bouygues Telecom
97 Yohann Gène - Bouygues Telecom
98 Fabio Baldato - Lampre - Fondital
99 Manuel Quinziato - Liquigas 11.19
100 Lars Bak - Team CSC 11.20
101 Bart Vanheule - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 11.21
102 Franck Renier - Bouygues Telecom
103 Anders Lund - Team CSC
104 Marco Zanotti - Unibet.com 11.23
105 Staf Scheirlinckx - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 11.24
106 Paolo Fornaciari - Lampre - Fondital 11.26
107 Matthé Pronk - Unibet.com 11.27
108 Fabien Patanchon - Française des Jeux
109 Jorge Azanza Soto - Euskaltel - Euskadi 11.28
110 Paolo Bossoni - Lampre - Fondital 11.41
111 Olivier Bonnaire - Bouygues Telecom 11.43
112 Michiel Elijzen - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 12.47
113 Servais Knaven - T-Mobile Team 13.53
114 Olivier Kaisen - Predictor - Lotto 13.58
115 Mark Cavendish - T-Mobile Team 13.59
116 Johan Lindgren - Française des Jeux 14.00
117 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 14.09
118 Aitor Perez Arrieta - Caisse d'Epargne 14.10
119 Alexandre Pichot - Bouygues Telecom 14.12
120 Steven Cummings - Discovery Channel Pro Cycling Team 14.15
121 Wilfried Cretskens - Quickstep - Innergetic 14.18
122 Hervé Duclos-Lassalle - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 14.22
123 Joseba Zubeldia - Euskaltel-Euskadi 14.30
124 Juan José Haedo - Team CSC 14.31
125 Peter Van Petegem - Quickstep - Innergetic 14.34
126 Unai Etxebarria Arana - Euskaltel - Euskadi 14.36
127 David Canada Gracia - Saunier Duval - Prodir 14.41
128 Benoît Poilvet - Crédit Agricole 17.31
129 Markus Zberg - Gerolsteiner 17.45
130 Christoph Meschenmoser - Skil - Shimano 17.48
131 Tristan Valentin - Cofidis - Le Crédit par Téléphone
132 Alberto Benitez Roman - Saunier Duval - Prodir 17.55
133 Rick Flens - Rabobank 18.30
134 Kenny Van Hummel - Skil - Shimano 18.32
135 Jimmy Engoulvent - Crédit Agricole 18.35
136 Tomas Vaitkus - Discovery Channel Pro Cycling Team 18.40
137 Gregory Henderson - T-Mobile Team 18.41
138 Nico Eeckhout - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 18.46
139 Koen Barbé - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 18.48
140 Francesco Chicchi - Liquigas 18.53
141 Roberto Longo - Lampre-Fondital
142 Jimmy Casper - Unibet.com
143 Saïd Haddou - Bouygues Telecom 0.19
144 Kasper Klostergaard Larsen - Team CSC
145 Jean-Patrick Nazon - AG2r Prévoyance 18.57
146 Julian Dean - Crédit Agricole 18.59
147 Steven Caethoven - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 19.01
148 Dennis Haueisen - Team Milram 19.04
149 Robbie McEwen - Predictor - Lotto 19.07
150 Graeme Brown - Rabobank 19.08
151 Ludovic Auger - Française des Jeux 19.14
152 Pierre Drancourt - Bouygues Telecom 20.33
153 Thierry Marichal - Française des Jeux 20.57
154 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 21.01
155 Frank Høj - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 22.06
156 Jakob Piil - T-Mobile Team 25.27
157 Marcel Strauss - Gerolsteiner 25.32
158 Jesus Del Nero - Saunier Duval - Prodir 25.34
159 Tyler Farrar - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 29.19
160 Raul Alarcon - Saunier Duval - Prodir 20.15

Pointkonkurrencen efter 2. etape
1 Nick Nuyens - Cofidis - Le Crédit par Téléphone 38 pts
2 José Ivan Gutierrez - Caisse d'Epargne 35
3 Mark Cavendish - T-Mobile Team 30
4 Thomas Dekker - Rabobank 25
5 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto 25
6 Fred Rodriguez - Predictor - Lotto 25
7 David Millar - Saunier Duval - Prodir 22
8 Kenny Van Hummel - Skil - Shimano 22
9 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 19
10 Alexei Markov - Caisse d'Epargne 17
11 Leon Van Bon - Rabobank 16
12 Leif Hoste - Predictor - Lotto 15
13 Steven De Jongh - Quickstep - Innergetic 15
14 Daniele Righi - Lampre - Fondital 15
15 Christophe Riblon - AG2r Prévoyance 13

Bjergkonkurrencen efter 2. etape
1 Martin Pedersen - Team CSC 15 pts
2 Marcel Sieberg - Team Milram 15
3 Maarten Den Bakker - Skil - Shimano 6
4 Ruben Perez Moreno - Euskaltel - Euskadi 4
5 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 4
6 Frederik Willems - Liquigas 3
7 Aart Vierhouten - Skil - Shimano 3
8 Benat Albizuri Aransolo - Euskaltel - Euskadi 2
9 Andry Grivko - Team Milram 1
10 Servais Knaven - T-Mobile Team 1

Holdkonkurrencen efter 2. etape
1 Predictor-Lotto 28.00.59
2 Rabobank 0.19
3 Caisse d’Epargne 1.01
4 Skil-Shimano 1.10
5 Quickstep-Innergetic 1.14
6 Team Milram 1.17
7 Discovery Channel 1.41
8 Liquigas 1.45
9 T-Mobile Team 1.54
10 Euskatel-Euskadi 7.47
11 Cofidis 10.20
12 Saunier Duval-Prodir 10.44
13 AG2R-Prévoyance 11.14
14 Crédit Agricole 11.30
15 Lampre-Fondital 11.37
16 Gerolsteiner 11.43
17 Française des Jeux 12.34
18 Team CSC 18.00
19 Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 21.40
20 Unibet.com 21.42
21 Bouygues Telecom 32.02

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger