Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Tour of Langkawi i gang med massespurt

Tour of Langkawi i gang med massespurt

02. februar 2007 16:120

I dag startede den 12. udgave af etapeløbet Tour of Langkawi. Løbet har udviklet sig meget de seneste år, og flere rygter har gået på, at etapeløbet nærmere sig ProTour status.

I øjeblikket er løbet arrangeret lige udenfor ProTouren, og UCI ønsker at udvide ProTour kalenderen med nogle løb fra andre kontinenter end lige Europa, og dermed kunne det asistatiske løb være en mulighed.

136 ryttere stillede til start på 1. etape, og adskillige ProTour hold stillede til start. Tidligt på etapen kom det første angreb fra AG2R's Philip Deignan og Sergey Kudentsov fra Discovery Channel Marco Polo. De to ryttere blev dog kørt ind i stedet for slog Koji Fukushima (Nippo-Meitan Hompo) og Herwin Jaya (Polygon Sweetnice). Efter hårdt arbejde måtte de to ryttere dog også se sig hentet af et stærkt kørende felt.

Dermed endte etapen i en massespurt, hvor Alberto Loddo (Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia) vandt foran de to Ceramiche Panaria Navigare-rytterne Ruben Bongiorno og Maximiliano Richeze.


Resultat af 1. etape
1 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 1.49.23
2 Ruben Bongiorno (Arg) Ceramiche Panaria Navigare
3 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare
4 Brad Huff (USA) Team Slipstream
5 Nikolai Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems
6 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Letua Cycling Team
7 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com
8 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole
9 Rupert Rheeder (RSA) South Africa
10 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
11 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com
12 Daryl Impey (RSA) South Africa
13 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom
14 Lilian Jégou (Fra) Française des Jeux
15 Amir Zargari (Irn) Azad University Team
16 Luis Rodriguez (Spa) Unibet.com
17 Ki Hong You (Kor) Korea National Team
18 Mashahiro Shinagawa (Jpn) Skil Shimano
19 Salleh Mohd Zamri (Mas) MNCF Development
20 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com
21 Ian McLeod (RSA) Française des Jeux
22 Manan Anuar (Mas) Letua Cycling Team
23 Jose Rodrigues (Por) Vitória ASC
24 Stijn Vandenbergh (Bel) Unibet.com
25 José Rujano (Ven) Unibet.com
26 Yong Li Ng (Mas) Vitória ASC
27 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com
28 Yevgeniv Yakovlev (Kaz) Polygon Sweetnice
29 Michael Lange (USA) Team Slipstream
30 Wang Yip Tang (HKg) Hong Kong Pro Cycling
31 José Luis Arrieta (Spa) AG2R Prévoyance
32 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom
33 Pedro Costa (Por) Vitória ASC
34 Thijs Zonneveld (Ned) Discovery Channel Marco Polo
35 Micael Isidoro (Por) Vitória ASC
36 Francesco Tomei (Ita) Ceramiche Panaria Navigare
37 Gilberto Sampaio (Por) Vitória ASC
38 Serguei Klimov (Rus) Tinkoff Credit Systems
39 Hossein Askari (Irn) Giant Asia Racing Team
40 Artemiy Timofeev (Rus) Polygon Sweetnice
41 Johannes Kachelhoffer (RSA) South Africa
42 Johan Lindgren (Swe) Française des Jeux
43 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
44 Se Yong Oh (Kor) Korea National Team
45 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
46 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole
47 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems
48 David Navas Chica (Spa) AG2R Prévoyance
49 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team
50 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong Pro Cycling
51 Ahmad Lutfi Md Fauzan (Mas) Malaysia National Team
52 Budi Santoso (Ina) Polygon Sweetnice
53 Fabio Duarte (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
54 Tiaan Kannemeyer (RSA) South Africa
55 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole
56 Jeong Seok Chung (Kor) Korea National Team
57 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
58 Sea Keong Loh (Mas) Discovery Channel Marco Polo
59 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole
60 Saeidtanha Abbas (Irn) Azad University Team
61 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team
62 Ruslan Mohd Jasmin (Mas) MNCF Development
63 Pol Nabben (Ned) Discovery Channel Marco Polo
64 Paulo Barroso (Por) Vitória ASC
65 Kuan Hua Lai (Tpe) Giant Asia Racing Team
66 Sergio Barbero (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
67 Abd Aziz Saiful Anuar (Mas) MNCF Development
68 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria Navigare
69 Steffen Weigold (Ger) Tinkoff Credit Systems
70 Kai Tsun Lam (HKg) Hong Kong Pro Cycling
71 Kin San Wu (HKg) Hong Kong Pro Cycling
72 David George (RSA) South Africa
73 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
74 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
75 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
76 Elia Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems
77 Salvatore Commesso (Ita) Tinkoff Credit Systems
78 Benoît Poilvet (Fra) Crédit Agricole
79 Timothy Duggan (USA) Team Slipstream
80 Yokihiro Doi (Jpn) Skil Shimano
81 Nicholas White (RSA) South Africa
82 Fabien Patanchon (Fra) Française des Jeux
83 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com
84 Mariusz Wiesiak (Pol) Nippo-Meitan Hompo
85 S. Rezaei S.Moezeddin (Irn) Azad University Team
86 Filippo Savini (Ita) Ceramiche Panaria Navigare
87 Paul Griffin (Irl) Giant Asia Racing Team
88 Blaise Sonnery (Fra) AG2R Prévoyance
89 Jay Crawford (Aus) Giant Asia Racing Team
90 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweetnice
91 Julien Loubet (Fra) AG2R Prévoyance
92 Kam Po Wong (HKg) Hong Kong Pro Cycling
93 Maleki Mizan Hassan (Irn) Azad University Team
94 Yoshiyuki Abe (Jpn) Skil Shimano
95 Hidenori Nodera (Jpn) Skil Shimano
96 Faridikovij Mahdi (Irn) Azad University Team
97 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom
98 Chun Hing Chan (HKg) Hong Kong Pro Cycling
99 Tomoya Kano (Jpn) Skil Shimano
100 Shaun Higgerson (Aus) SouthAustralia.com
101 Md Nor Umardi Rosdi (Mas) Letua Cycling Team
102 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
103 Abd Razak Mohd Faris (Mas) MNCF Development
104 Ghader Mizbani (Irn) Giant Asia Racing Team
105 Julio Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria Navigare
106 Rusli Amir Mustafa (Mas) MNCF Development
107 Saryana Amin (Ina) Letua Cycling Team
108 Basri Harnizam (Mas) MNCF Development
109 Mike Creed (USA) Team Slipstream
110 Vyacheslav Dyadichkin (Kaz) Polygon Sweetnice
111 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com
112 Susanto Tonton (Ina) Letua Cycling Team
113 Yan Dong Xing (Chn) Discovery Channel Marco Polo
114 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
115 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
116 Yoshimasa Hirose (Jpn) Skil Shimano
117 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prévoyance
118 Huub Duyn (Ned) Team Slipstream
119 Ali Fallanie (Mas) Malaysia National Team
120 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole
121 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team 0.15
122 Kilian Patour (Fra) Team Slipstream 0.30
123 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 0.46
124 William Ford (Aus) SouthAustralia.com 0.49
125 Md Yusof Abd Nasir (Mas) Malaysia National Team
126 Miyataka Shimizu (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
127 Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team 0.54
128 Sang Jin Lee (Kor) Korea National Team 0.57
129 Sawai Safwan (Mas) Malaysia National Team
130 Chon Te Chiang (Tpe) Giant Asia Racing Team
131 Tong Yu (Chn) Discovery Channel Marco Polo
132 Nur Misbah Mohd Rauf (Mas) Malaysia National Team
133 Wladimir Belli (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 2.05
134 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice
135 S.Rezaei S.Mostafa (Irn) Azad University Team 2.14
136 Alexander Khatuntsev (Rus) Unibet.com 2.44


Samlet stilling efter 1. etape
1 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 1.49.13
2 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 0.01
3 Ruben Bongiorno (Arg) Ceramiche Panaria Navigare 0.04
4 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare 0.06
5 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team 0.09
6 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team
7 Yan Dong Xing (Chn) Discovery Channel Marco Polo
8 Brad Huff (USA) Team Slipstream 0.10
9 Nikolai Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems
10 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Letua Cycling Team
11 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com
12 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole
13 Rupert Rheeder (RSA) South Africa
14 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
15 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com
16 Daryl Impey (RSA) South Africa
17 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom
18 Lilian Jégou (Fra) Française des Jeux
19 Amir Zargari (Irn) Azad University Team
20 Luis Rodriguez (Spa) Unibet.com
21 Ki Hong You (Kor) Korea National Team
22 Mashahiro Shinagawa (Jpn) Skil Shimano
23 Salleh Mohd Zamri (Mas) MNCF Development
24 Sergey Kolesnikov (Rus) Unibet.com
25 Ian McLeod (RSA) Française des Jeux
26 Manan Anuar (Mas) Letua Cycling Team
27 Jose Rodrigues (Por) Vitória ASC
28 Stijn Vandenbergh (Bel) Unibet.com
29 José Rujano (Ven) Unibet.com
30 Yong Li Ng (Mas) Vitória ASC
31 Wesley Sulzberger (Aus) SouthAustralia.com
32 Yevgeniv Yakovlev (Kaz) Polygon Sweetnice
33 Michael Lange (USA) Team Slipstream
34 Wang Yip Tang (HKg) Hong Kong Pro Cycling
35 José Luis Arrieta (Spa) AG2R Prévoyance
36 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom
37 Pedro Costa (Por) Vitória ASC
38 Thijs Zonneveld (Ned) Discovery Channel Marco Polo
39 Micael Isidoro (Por) Vitória ASC
40 Francesco Tomei (Ita) Ceramiche Panaria Navigare
41 Gilberto Sampaio (Por) Vitória ASC
42 Serguei Klimov (Rus) Tinkoff Credit Systems
43 Hossein Askari (Irn) Giant Asia Racing Team
44 Artemiy Timofeev (Rus) Polygon Sweetnice
45 Johannes Kachelhoffer (RSA) South Africa
46 Johan Lindgren (Swe) Française des Jeux
47 Walter Pedraza (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
48 Se Yong Oh (Kor) Korea National Team
49 Yukiya Arashiro (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
50 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole
51 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems
52 David Navas Chica (Spa) AG2R Prévoyance
53 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong Pro Cycling
54 Ahmad Lutfi Md Fauzan (Mas) Malaysia National Team
55 Budi Santoso (Ina) Polygon Sweetnice
56 Fabio Duarte (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
57 Tiaan Kannemeyer (RSA) South Africa
58 Laszlo Bodrogi (Hun) Crédit Agricole
59 Jeong Seok Chung (Kor) Korea National Team
60 Jose Serpa (Col) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
61 Sea Keong Loh (Mas) Discovery Channel Marco Polo
62 Julian Dean (NZl) Crédit Agricole
63 Saeidtanha Abbas (Irn) Azad University Team
64 Ruslan Mohd Jasmin (Mas) MNCF Development
65 Pol Nabben (Ned) Discovery Channel Marco Polo
66 Paulo Barroso (Por) Vitória ASC
67 Kuan Hua Lai (Tpe) Giant Asia Racing Team
68 Sergio Barbero (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia
69 Abd Aziz Saiful Anuar (Mas) MNCF Development
70 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria Navigare
71 Steffen Weigold (Ger) Tinkoff Credit Systems
72 Kai Tsun Lam (HKg) Hong Kong Pro Cycling
73 Kin San Wu (HKg) Hong Kong Pro Cycling
74 David George (RSA) South Africa
75 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom
76 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom
77 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
78 Elia Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems
79 Salvatore Commesso (Ita) Tinkoff Credit Systems
80 Benoît Poilvet (Fra) Crédit Agricole
81 Timothy Duggan (USA) Team Slipstream
82 Yokihiro Doi (Jpn) Skil Shimano
83 Nicholas White (RSA) South Africa
84 Fabien Patanchon (Fra) Française des Jeux
85 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com
86 Mariusz Wiesiak (Pol) Nippo-Meitan Hompo
87 S. Rezaei S.Moezeddin (Irn) Azad University Team
88 Filippo Savini (Ita) Ceramiche Panaria Navigare
89 Paul Griffin (Irl) Giant Asia Racing Team
90 Blaise Sonnery (Fra) AG2R Prévoyance
91 Jay Crawford (Aus) Giant Asia Racing Team
92 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweetnice
93 Julien Loubet (Fra) AG2R Prévoyance
94 Kam Po Wong (HKg) Hong Kong Pro Cycling
95 Maleki Mizan Hassan (Irn) Azad University Team
96 Yoshiyuki Abe (Jpn) Skil Shimano
97 Hidenori Nodera (Jpn) Skil Shimano
98 Faridikovij Mahdi (Irn) Azad University Team
99 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom
100 Chun Hing Chan (HKg) Hong Kong Pro Cycling
101 Tomoya Kano (Jpn) Skil Shimano
102 Shaun Higgerson (Aus) SouthAustralia.com
103 Md Nor Umardi Rosdi (Mas) Letua Cycling Team
104 Abd Razak Mohd Faris (Mas) MNCF Development
105 Ghader Mizbani (Irn) Giant Asia Racing Team
106 Julio Perez Cuapio (Mex) Ceramiche Panaria Navigare
107 Rusli Amir Mustafa (Mas) MNCF Development
108 Saryana Amin (Ina) Letua Cycling Team
109 Basri Harnizam (Mas) MNCF Development
110 Mike Creed (USA) Team Slipstream
111 Vyacheslav Dyadichkin (Kaz) Polygon Sweetnice
112 Jonathon Clarke (Aus) SouthAustralia.com
113 Susanto Tonton (Ina) Letua Cycling Team
114 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
115 Shinichi Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
116 Yoshimasa Hirose (Jpn) Skil Shimano
117 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prévoyance
118 Huub Duyn (Ned) Team Slipstream
119 Ali Fallanie (Mas) Malaysia National Team
120 Anthony Charteau (Fra) Crédit Agricole
121 Won Jae Lee (Kor) Korea National Team 0.25
122 Kilian Patour (Fra) Team Slipstream 0.40
123 Yoann Le Boulanger (Fra) Bouygues Telecom 0.56
124 William Ford (Aus) SouthAustralia.com 0.59
125 Md Yusof Abd Nasir (Mas) Malaysia National Team
126 Miyataka Shimizu (Jpn) Nippo-Meitan Hompo
127 Hassan Suhardi (Mas) Malaysia National Team 1.04
128 Sang Jin Lee (Kor) Korea National Team 1.07
129 Sawai Safwan (Mas) Malaysia National Team
130 Chon Te Chiang (Tpe) Giant Asia Racing Team
131 Tong Yu (Chn) Discovery Channel Marco Polo
132 Nur Misbah Mohd Rauf (Mas) Malaysia National Team
133 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice 2.09
134 Wladimir Belli (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 2.15
135 S.Rezaei S.Mostafa (Irn) Azad University Team 2.24
136 Alexander Khatuntsev (Rus) Unibet.com 2.54


Pointkonkurrencen efter 1. etape
1 Alberto Loddo (Ita) Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia 15 pts
2 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 15
3 Ruben Bongiorno (Arg) Ceramiche Panaria Navigare 14
4 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramiche Panaria Navigare 13
5 Brad Huff (USA) Team Slipstream 12
6 Nikolai Trusov (Rus) Tinkoff Credit Systems 11
7 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Letua Cycling Team 10
8 Nicholas Sanderson (Aus) SouthAustralia.com 9
9 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice 9
10 William Bonnet (Fra) Crédit Agricole 8
11 Rupert Rheeder (RSA) South Africa 7
12 Takashi Miyazawa (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 6
13 Gene Bates (Aus) SouthAustralia.com 5
14 Daryl Impey (RSA) South Africa 4
15 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom 3
16 Md Nor Rizuan Zainal (Mas) Letua Cycling Team 2
17 Sung Baek Park (Kor) Korea National Team 2
18 Yan Dong Xing (Chn) Discovery Channel Marco Polo 2
19 Lilian Jégou (Fra) Française des Jeux 2
20 Amir Zargari (Irn) Azad University Team 1
21 Manan Anuar (Mas) Letua Cycling Team 1
22 Francesco Bellotti (Ita) Crédit Agricole 1
23 Elia Aggiano (Ita) Tinkoff Credit Systems 1


Bjergkonkurrencen efter 1. etape
1 Koji Fukushima (Jpn) Nippo-Meitan Hompo 4 pts
2 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweetnice 2
3 Lilian Jégou (Fra) Française des Jeux 1


Holdkonkurrencen efter 1. etape
1 Ceramiche Panaria Navigare 5.28.09
2 SouthAustralia.com
3 Unibet.com
4 South Africa
5 Letua Cycling Team
6 Française des Jeux
7 Vitória ASC
8 Tinkoff Credit Systems
9 Serramenti PVC Diquigiovanni
10 Crédit Agricole
11 Team Slipstream
12 Korea National Team
13 Équipe Bouygues Telecom
14 Polygon Sweetnice
15 Nippo-Meitan Hompo
16 MNCF Development
17 Hong Kong Pro Cycling
18 Discovery Channel Marco Polo
19 Azad University Team
20 AG2R Prévoyance
21 Giant Asia Racing Team
22 Skil Shimano
23 Malaysia National Team 0.49
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SKAL DU HAVE WATTMÅLER PÅ CYKLEN?