Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Uhørt stor sejr til Andy Cappelle

Uhørt stor sejr til Andy Cappelle

24. august 2007 21:210
På dagens 3. etape af Rothaus Regio-Tour skete, der noget usædvanlig, da Landbouwkrediet-Tönissteiner-rytteren Andy Cappelle fik lov til at køre på etapen fra Wehr til Schopfheim over 159.4 km.

Andy Cappelle (Landbouwkrediet-Tönissteiner) vandt nemlig etapen med hele 4 minutter og 45 sekunder ned til nærmeste forfølger. Belgieren startede dog også dagen med at være hele 13 minutter bagefter i klassementet. 

Tyske Paul Voss (Team 3C - Gruppe Lamonta) vandt feltets spurt foran italienske Giuseppe Palumbo (Acqua & Sapone-Caffè Mokambo).

Spanske Moisés Dueñas (Agritubel) forsvarede den samlede føring. Løbet slutter søndag.


Resultat af 3. etape
1 Andy Cappelle - Landbouwkrediet - Tönissteiner 3.56.24 (40.46 km/t)
2 Paul Voss - Team 3C - Gruppe Lamonta 4.45
3 Giuseppe Palumbo - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
4 Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet - Tönissteiner
5 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems
6 Adrian Palomares Villaplana - Fuerteventura - Canarias
7 Richard Faltus - Team Sparkasse
8 Thomas Wagner - Gerolsteiner
9 Bert Grabsch - T-Mobile Team
10 Björn Thurau - Atlas - Romer's Hausbäckerei
11 Erik Hoffmann - Team 3C - Gruppe Lamonta 4.52
12 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems 5.04
13 Honorio Machado Perez - Tenax Salmilano
14 Mikel Artetxe Gezuraga - Fuerteventura - Canarias
15 Roberto Ferrari - Tenax Salmilano
16 Daniel Musiol - Team Wiesenhof Felt
17 Wolfram Wiese - Team Regiostrom - Senges
18 Robert Retschke - Team Wiesenhof Felt
19 Guiseppe Ribolzi - Atlas - Romer's Hausbäckerei
20 Stefan Ganser - Team Regiostrom - Senges
21 Alessandro Petacchi - Team Milram
22 Moises Duenas Nevado - Agritubel
23 Claudio Cucinotta - Tenax Salmilano
24 Ralph Naef - Team Wiesenhof Felt
25 Stefan Parinussa - Team Sparkasse
26 Maint Berkenbosch - Team Regiostrom - Senges
27 Nicolai Trusov - Tinkoff Credit Systems
28 Alexander Gottfried - Tinkoff Credit Systems
29 Michael Franzl - German U23 Team
30 Andreas Schillinger - Team Sparkasse
31 Beat Zberg - Gerolsteiner
32 Marcel Fischer - German U23 Team
33 Laurent Didier - Team Regiostrom - Senges
34 Marcus Burghardt - T-Mobile Team
35 Tim Klinger - Gerolsteiner
36 Malaya Van Ruitebeek - Team Regiostrom - Senges
37 Oleg Chuzhda - Fuerteventura - Canarias
38 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
39 Timo Honstein - Team Sparkasse
40 Niklas Axelsson - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
41 Iker Leonet Iza - Fuerteventura - Canarias
42 David Belda Garcia - Fuerteventura - Canarias
43 Dominik Roels - German U23 Team
44 Giorgio Orizio - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
45 Artur Gajek - Team Wiesenhof Felt
46 Michael Rogers - T-Mobile Team
47 Nico Schneider - Atlas - Romer's Hausbäckerei
48 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit Systems
49 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems
50 Stephan Schreck - T-Mobile Team
51 Marco Velo - Team Milram
52 Alessandro Donati - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
53 Micula De Matteis - Tenax Salmilano
54 Cristiano Salerno - Tenax Salmilano
55 Dirk Müller - Team Sparkasse
56 Daniele Pietropolli - Tenax Salmilano
57 André Korff - T-Mobile Team
58 Luca Sabatino - Tenax Salmilano
59 Elia Rigotto - Team Milram
60 Volker Ordowski - Gerolsteiner
61 Oliver Zaugg - Gerolsteiner
62 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner
63 Sergej Fuchs - Team 3C - Gruppe Lamonta
64 Bert Scheirlinckx - Landbouwkrediet - Tönissteiner
65 Alberto Ongarato - Team Milram
66 Andrea Moletta - Gerolsteiner
67 Sergio Lagana - Tenax Salmilano
68 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
69 Dailos Diaz Armas - Fuerteventura - Canarias
70 Steven Kleynen - Landbouwkrediet - Tönissteiner
71 Sergio Ghisalberti - Team Milram
72 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems
73 Paul Manning - Landbouwkrediet - Tönissteiner
74 Nico Sijmens - Landbouwkrediet - Tönissteiner
75 Brett Lancaster - Team Milram
76 Sören Hoffmann - Team 3C - Gruppe Lamonta
77 Matthias Russ - Gerolsteiner
78 Andreas Henig - Atlas - Romer's Hausbäckerei 5.48
79 Hans-Jürgen Juretzek - Team Regiostrom - Senges
80 Cédric Hervé - Agritubel 8.24
81 Frank Scherzinger - Team 3C - Gruppe Lamonta
82 Martin Lang - Atlas - Romer's Hausbäckerei
83 Marcel Kittel - German U23 Team
84 Frederico Vitali - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
85 Jean-Claude Lebeau - Landbouwkrediet - Tönissteiner
86 André Klyuev - T-Mobile Team
87 Björn Papstein - Team 3C - Gruppe Lamonta
88 Alexander Gut - Atlas - Romer's Hausbäckerei
89 Mattia Turrina - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
90 Konstantin Schubert - Team Regiostrom - Senges
91 Andrea Rossi - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
92 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems
93 Philippe Schnyder - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 11.45
94 Jörg Ludewig - Team Wiesenhof Felt
95 Yannick Maus - Team Regiostrom - Senges
96 Dirk Bellemakers - Landbouwkrediet - Tönissteiner
97 Nico Keinath - German U23 Team
98 Stefan Schäfer - German U23 Team
99 Nikolai Schwarz - German U23 Team
100 Lars Wackernagel - Team Sparkasse
101 Tilo Schüler - Team Sparkasse
102 Sebastian Schwager - Team Milram
103 Manuel Calvente Gorbas - Agritubel
104 Aivaras Baranauskas - Agritubel 12.05
105 Elnathan Heizmann - Team 3C - Gruppe Lamonta
106 Iker Flores Galarza - Fuerteventura - Canarias 13.49
107 Rodrigo Garcia Rena - Fuerteventura - Canarias
108 Linas Balciunas - Agritubel 14.29
109 Jonathan Thire - Agritubel 14.31


Samlet stilling efter 3. etape
1 Moises Duenas Nevado - Agritubel 12.35.28
2 Adrian Palomares Villaplana - Fuerteventura - Canarias 0.42
3 Mikel Artetxe Gezuraga - Fuerteventura - Canarias 0.55
4 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit Systems 0.57
5 Robert Retschke - Team Wiesenhof Felt 1.01
6 Beat Zberg - Gerolsteiner
7 Niklas Axelsson - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
8 Maint Berkenbosch - Team Regiostrom - Senges
9 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
10 Alexander Gottfried - Tinkoff Credit Systems
11 Michael Rogers - T-Mobile Team
12 Cristiano Salerno - Tenax Salmilano
13 Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet - Tönissteiner 3.05
14 Giuseppe Palumbo - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
15 Bert Grabsch - T-Mobile Team 3.09
16 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 3.23
17 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems 3.25
18 Daniel Musiol - Team Wiesenhof Felt 3.28
19 Marcel Fischer - German U23 Team
20 Stephan Schreck - T-Mobile Team
21 Giorgio Orizio - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
22 Oliver Zaugg - Gerolsteiner
23 Laurent Didier - Team Regiostrom - Senges
24 Alessandro Donati - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
25 Timo Honstein - Team Sparkasse
26 Nico Schneider - Atlas - Romer's Hausbäckerei
27 David Belda Garcia - Fuerteventura - Canarias
28 Micula De Matteis - Tenax Salmilano
29 Sergio Lagana - Tenax Salmilano
30 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 6.11
31 Erik Hoffmann - Team 3C - Gruppe Lamonta 6.20
32 Honorio Machado Perez - Tenax Salmilano 6.32
33 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner
34 Bert Scheirlinckx - Landbouwkrediet - Tönissteiner
35 Sergio Ghisalberti - Team Milram 7.48
36 Andy Cappelle - Landbouwkrediet - Tönissteiner 7.56
37 Paul Voss - Team 3C - Gruppe Lamonta 11.14
38 Richard Faltus - Team Sparkasse 11.23
39 Marcus Burghardt - T-Mobile Team 11.37
40 Wolfram Wiese - Team Regiostrom - Senges 11.39
41 Steven Kleynen - Landbouwkrediet - Tönissteiner 11.40
42 Dailos Diaz Armas - Fuerteventura - Canarias 11.41
43 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo
44 Stefan Parinussa - Team Sparkasse 11.42
45 Daniele Pietropolli - Tenax Salmilano
46 Oleg Chuzhda - Fuerteventura - Canarias
47 Michael Franzl - German U23 Team
48 Ralph Naef - Team Wiesenhof Felt
49 Marco Velo - Team Milram
50 Dirk Müller - Team Sparkasse
51 Iker Leonet Iza - Fuerteventura - Canarias
52 Tim Klinger - Gerolsteiner
53 Andreas Schillinger - Team Sparkasse
54 Sergej Fuchs - Team 3C - Gruppe Lamonta
55 Alberto Ongarato - Team Milram
56 Paul Manning - Landbouwkrediet - Tönissteiner
57 Iker Flores Galarza - Fuerteventura - Canarias 12.13
58 Rodrigo Garcia Rena - Fuerteventura - Canarias
59 Björn Thurau - Atlas - Romer's Hausbäckerei 12.57
60 Stefan Ganser - Team Regiostrom - Senges 13.16
61 Dominik Roels - German U23 Team
62 Artur Gajek - Team Wiesenhof Felt
63 Nico Sijmens - Landbouwkrediet - Tönissteiner
64 Luca Sabatino - Tenax Salmilano
65 Elia Rigotto - Team Milram 14.42
66 Andrea Rossi - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 14.53
67 Cédric Hervé - Agritubel 15.02
68 Konstantin Schubert - Team Regiostrom - Senges
69 Björn Papstein - Team 3C - Gruppe Lamonta
70 Frank Scherzinger - Team 3C - Gruppe Lamonta
71 Frederico Vitali - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
72 Mattia Turrina - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
73 André Klyuev - T-Mobile Team 16.36
74 Martin Lang - Atlas - Romer's Hausbäckerei
75 Philippe Schnyder - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 18.23
76 Jörg Ludewig - Team Wiesenhof Felt
77 Manuel Calvente Gorbas - Agritubel
78 Andreas Henig - Atlas - Romer's Hausbäckerei 19.15
79 Thomas Wagner - Gerolsteiner 20.26
80 Alessandro Petacchi - Team Milram 20.35
81 Nicolai Trusov - Tinkoff Credit Systems 20.39
82 Claudio Cucinotta - Tenax Salmilano 20.41
83 Matthias Russ - Gerolsteiner 20.44
84 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems 20.45
85 Guiseppe Ribolzi - Atlas - Romer's Hausbäckerei
86 Volker Ordowski - Gerolsteiner
87 Malaya Van Ruitebeek - Team Regiostrom - Senges
88 André Korff - T-Mobile Team
89 Andrea Moletta - Gerolsteiner
90 Hans-Jürgen Juretzek - Team Regiostrom - Senges 21.29
91 Roberto Ferrari - Tenax Salmilano 21.32
92 Brett Lancaster - Team Milram 21.44
93 Jonathan Thire - Agritubel 22.38
94 Yannick Maus - Team Regiostrom - Senges 23.45
95 Elio Aggiano - Tinkoff Credit Systems 24.05
96 Tilo Schüler - Team Sparkasse 27.26
97 Nikolai Schwarz - German U23 Team
98 Sören Hoffmann - Team 3C - Gruppe Lamonta 27.32
99 Elnathan Heizmann - Team 3C - Gruppe Lamonta 27.46
100 Aivaras Baranauskas - Agritubel
101 Alexander Gut - Atlas - Romer's Hausbäckerei 27.59
102 Marcel Kittel - German U23 Team
103 Jean-Claude Lebeau - Landbouwkrediet - Tönissteiner
104 Dirk Bellemakers - Landbouwkrediet - Tönissteiner 29.50
105 Linas Balciunas - Agritubel 30.30
106 Lars Wackernagel - Team Sparkasse 31.17
107 Stefan Schäfer - German U23 Team 31.20
108 Nico Keinath - German U23 Team 38.08
109 Sebastian Schwager - Team Milram 43.04


Sprintkonkurrencen efter 3. etape
1 Andy Cappelle - Landbouwkrediet - Tönissteiner 21 pts
2 Mikel Artetxe Gezuraga - Fuerteventura - Canarias 18
3 Moises Duenas Nevado - Agritubel 15
4 Alessandro Petacchi - Team Milram 15
5 Paul Voss - Team 3C - Gruppe Lamonta 15
6 Frédéric Gabriel - Landbouwkrediet - Tönissteiner 12
7 Nicolai Trusov - Tinkoff Credit Systems 12
8 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit Systems 10
9 Giuseppe Palumbo - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 10
10 Claudio Cucinotta - Tenax Salmilano 10
11 Andrea Rossi - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 9
12 Robert Retschke - Team Wiesenhof Felt 8
13 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 8
14 Sergio Ghisalberti - Team Milram 8
15 Daniele Pietropolli - Tenax Salmilano 8
16 Marcus Burghardt - T-Mobile Team 5
17 Adrian Palomares Villaplana - Fuerteventura - Canarias 5
18 Beat Zberg - Gerolsteiner 5
19 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 5
20 Jonathan Thire - Agritubel 5
21 Tilo Schüler - Team Sparkasse 5
22 Michael Rogers - T-Mobile Team 4
23 Richard Faltus - Team Sparkasse 4
24 Konstantin Schubert - Team Regiostrom - Senges 4
25 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems 3
26 Wolfram Wiese - Team Regiostrom - Senges 3
27 Lars Wackernagel - Team Sparkasse 3
28 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 3
29 Thomas Wagner - Gerolsteiner 3
30 Volker Ordowski - Gerolsteiner 3
31 Cristiano Salerno - Tenax Salmilano 2
32 Bert Grabsch - T-Mobile Team 2
33 Steven Kleynen - Landbouwkrediet - Tönissteiner 2
34 Maint Berkenbosch - Team Regiostrom - Senges 1
35 Dailos Diaz Armas - Fuerteventura - Canarias 1
36 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 1
37 Björn Thurau - Atlas - Romer's Hausbäckerei 1
38 Matthias Russ - Gerolsteiner 1
39 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems 1
40 Nico Keinath - German U23 Team 1


Bjergkonkurrencen efter 3. etape
1 Dailos Diaz Armas - Fuerteventura - Canarias 44 pts
2 Daniele Contrini - Tinkoff Credit Systems 26
3 Andy Cappelle - Landbouwkrediet - Tönissteiner 18
4 Cristiano Salerno - Tenax Salmilano 16
5 Paul Voss - Team 3C - Gruppe Lamonta 16
6 Moises Duenas Nevado - Agritubel 6
7 Steffen Weigold - Tinkoff Credit Systems 6
8 Andrea Rossi - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 6
9 Stephan Schreck - T-Mobile Team 4
10 Wolfram Wiese - Team Regiostrom - Senges 4
11 Rodrigo Garcia Rena - Fuerteventura - Canarias 4
12 Björn Thurau - Atlas - Romer's Hausbäckerei 4
13 Sergio Lagana - Tenax Salmilano 3
14 Iker Flores Galarza - Fuerteventura - Canarias 3
15 Adrian Palomares Villaplana - Fuerteventura - Canarias 1
16 Niklas Axelsson - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 1


Ungdomskonkurrencen efter 3. etape
1 Moises Duenas Nevado - Agritubel 12.35.28
2 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit Systems 0.57
3 Andrei Kunitski - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 1.01
4 Alexander Gottfried - Tinkoff Credit Systems
5 Cristiano Salerno - Tenax Salmilano
6 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit Systems 3.25
7 Daniel Musiol - Team Wiesenhof Felt 3.28
8 Marcel Fischer - German U23 Team
9 Giorgio Orizio - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
10 Oliver Zaugg - Gerolsteiner
11 Laurent Didier - Team Regiostrom - Senges
12 Timo Honstein - Team Sparkasse
13 Nico Schneider - Atlas - Romer's Hausbäckerei
14 David Belda Garcia - Fuerteventura - Canarias
15 Micula De Matteis - Tenax Salmilano
16 Sergio Lagana - Tenax Salmilano
17 Erik Hoffmann - Team 3C - Gruppe Lamonta 6.20
18 Honorio Machado Perez - Tenax Salmilano 6.32
19 Paul Voss - Team 3C - Gruppe Lamonta 11.14
20 Marcus Burghardt - T-Mobile Team 11.37
21 Aurélien Passeron - Acqua & Sapone - Caffe Mokambo 11.41
22 Oleg Chuzhda - Fuerteventura - Canarias 11.42
23 Michael Franzl - German U23 Team
24 Iker Leonet Iza - Fuerteventura - Canarias
25 Tim Klinger - Gerolsteiner
26 Andreas Schillinger - Team Sparkasse
27 Sergej Fuchs - Team 3C - Gruppe Lamonta
28 Björn Thurau - Atlas - Romer's Hausbäckerei 12.57
29 Dominik Roels - German U23 Team 13.16
30 Artur Gajek - Team Wiesenhof Felt
31 Luca Sabatino - Tenax Salmilano
32 Elia Rigotto - Team Milram 14.42
33 Konstantin Schubert - Team Regiostrom - Senges 15.02
34 Frank Scherzinger - Team 3C - Gruppe Lamonta
35 Frederico Vitali - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
36 Mattia Turrina - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
37 André Klyuev - T-Mobile Team 16.36
38 Martin Lang - Atlas - Romer's Hausbäckerei
39 Andreas Henig - Atlas - Romer's Hausbäckerei 19.15
40 Thomas Wagner - Gerolsteiner 20.26
41 Nicolai Trusov - Tinkoff Credit Systems 20.39
42 Claudio Cucinotta - Tenax Salmilano 20.41
43 Matthias Russ - Gerolsteiner 20.44
44 Alexander Serov - Tinkoff Credit Systems 20.45
45 Malaya Van Ruitebeek - Team Regiostrom - Senges
46 Roberto Ferrari - Tenax Salmilano 21.32
47 Jonathan Thire - Agritubel 22.38
48 Yannick Maus - Team Regiostrom - Senges 23.45
49 Nikolai Schwarz - German U23 Team 27.26
50 Sören Hoffmann - Team 3C - Gruppe Lamonta 27.32
51 Elnathan Heizmann - Team 3C - Gruppe Lamonta 27.46
52 Alexander Gut - Atlas - Romer's Hausbäckerei 27.59
53 Marcel Kittel - German U23 Team
54 Dirk Bellemakers - Landbouwkrediet - Tönissteiner 29.50
55 Stefan Schäfer - German U23 Team 31.20
56 Nico Keinath - German U23 Team 38.08
57 Sebastian Schwager - Team Milram 43.04


Holdkonkurrencen efter 3. etape
1 Tinkoff Credit System 37.51.03
2 Fuerteventura-Canarias
3 Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 2.57
4 T-Mobile Professional Cycling
5 Tenax-Menikini 2.59
6 Gerolsteiner 5.57
7 Team Wiesenhof Felt 11.00
8 Team Regiostrom-Senges
9 Landbouwkrediet-Tönissteiner 11.01
10 Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 14.02
11 Team Milram 19.01
12 Team Sparkasse 21.02
13 Atlas-Romer's Hausbäckerei 23.00
14 German U23 Team 23.02
15 Team 3C-Gruppe Lamonta 24.01
16 Agritubel 28.02

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

HOMETRAINER? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE