Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Ukendt brite snød sprinterne i Frankrig

Ukendt brite snød sprinterne i Frankrig

09. februar 2012 17:38Foto: Sirotti

I dag blev 1. etape af Tour Mediterraneen afviklet. Det blev en ukendt rytter, der vandt etapen ved at snyde sprinterne.

Rytterne skulle køre 135 kilometer fra Pertuis til Meyreuil. Etapen var kuperet, men ikke mere, end at sprinterne gik efter sejren.

 

Med to kilometer til mål angreb den 27-årige brite Jonathan Tiernan-Lock (Endura Racing), og trods høj fart i feltet formåede han at holde indtil mål, hvor han kunne tage en flot sejr. Kort tid efter kom feltet i mål, og her viste Yauheni Hutarovich (FDJ-Big Mat) sig at være hurtigst, da han slog Sebastien Chavanel (Europcar) i kampen om andenpladsen.

 

Jonathan Tiernan-Lock vil naturligvis køre i førertrøjen, når 2. etape afvikles i morgen over 135 kilometer fra Salon de Provence til Martigues.

 

Resultat af 1. etape
 
1 Jonathan Tiernan-Locke - Endura Racing 03.21.03
2 Yauheni Hutarovich - FDJ-Big Mat 
3 Sébastien Chavanel - Team Europcar 
4 Raymond Kreder - Garmin - Barracuda 
5 Guillaume Boivin - Spidertech Powered By C10 
6 Maxim Iglinsky - Astana Pro Team 
7 Sébastien Turgot - Team Europcar 
8 Borut Bozic - Astana Pro Team 
9 Francesco Ginanni - Acqua & Sapone 
10 Romain Hardy - Bretagne - Schuller 
11 Koldo Fernandez - Garmin - Barracuda 
12 Jacopo Guarnieri - Astana Pro Team 
13 Rony Martias - Saur - Sojasun 
14 Fabio Taborre - Acqua & Sapone 
15 Florian Vachon - Bretagne - Schuller 
16 Leonardo Fabio Duque - Cofidis, Le Credit En Ligne 
17 Rafael Valls Ferri - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
18 Luke Roberts - Team Saxo Bank 
19 Russell Downing - Endura Racing 
20 Jens Keukeleire - GreenEdge Cycling Team 
21 Francesco Gavazzi - Astana Pro Team 
22 Romain Bardet - AG2R La Mondiale 
23 Andrey Amador Bakkazakova - Movistar Team 
24 Evert Verbist - Accent Jobs - Willems Veranda's 
25 Benjamin Giraud - La Pomme Marseille 
26 Sébastien Hinault - AG2R La Mondiale 
27 Fabrice Jeandesboz - Saur - Sojasun 
28 Angel Madrazo Ruiz - Movistar Team 
29 Rinaldo Nocentini - AG2R La Mondiale 
30 Clément Koretzky - La Pomme Marseille 
31 Angelo Tulik - Team Europcar 
32 Alexandre Blain - Endura Racing 
33 Francisco José Ventoso Alberdi - Movistar Team 
34 James Vanlandschoot - Accent Jobs - Willems Veranda's 
35 Mathieu Halleguen - Bretagne - Schuller 
36 David Tanner - Team Saxo Bank 
37 Stéphane Poulhies - Saur - Sojasun 
38 Johan Le Bon - Bretagne - Schuller 
39 David Lopez Garcia - Movistar Team 
40 Jean-Christophe Peraud - AG2R La Mondiale 
41 Ignatas Konovalovas - Movistar Team 
42 Daniel Navarro Garcia - Team Saxo Bank 
43 Lucas Euser - Spidertech Powered By C10 
44 Danilo Napolitano - Acqua & Sapone 
45 Alex Howes - Garmin - Barracuda 
46 Julien El Fares - Team Type 1 - Sanofi 
47 Florent Barle - Cofidis, Le Credit En Ligne 
48 Michel Kreder - Garmin - Barracuda 
49 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone 
50 Guillaume Blot - Bretagne - Schuller 
51 Rene Mandri - Endura Racing 
52 Arnaud Labbe - Cofidis, Le Credit En Ligne 
53 Romain Zingle - Cofidis, Le Credit En Ligne 
54 Yohan Bagot - Cofidis, Le Credit En Ligne 
55 Egor Silin - Astana Pro Team 
56 Christophe Le Mevel - Garmin - Barracuda 
57 Romain Lemarchand - AG2R La Mondiale 
58 Nicki Sörensen - Team Saxo Bank 
59 Arnoud Van Groen - Accent Jobs - Willems Veranda's 
60 Scott Thwaites - Endura Racing 
61 Caleb Fairly - Spidertech Powered By C10 
62 Marcello Pavarin - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
63 Sergey Renev - Astana Pro Team 
64 Rémi Pauriol - FDJ-Big Mat 
65 Simon Clarke - GreenEdge Cycling Team 
66 Benjamin Noval Gonzalez - Team Saxo Bank 
67 Sébastien Duret - Bretagne - Schuller 
68 Tomasz Marczynski - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
69 Valentin Iglinskiy - Astana Pro Team 
70 Vincent Jerome - Team Europcar 
71 Wesley Sulzberger - GreenEdge Cycling Team 
72 Thomas Peterson - Garmin - Barracuda 
73 Pierre Rolland - Team Europcar 
74 David Moncoutie - Cofidis, Le Credit En Ligne 
75 Jesus Herrada Lopez - Movistar Team 
76 Wouter Mol - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
77 Yohan Cauquil - La Pomme Marseille 
78 Maxime Mederel - Saur - Sojasun 
79 Rémy Di Gregorio - Cofidis, Le Credit En Ligne 
80 Vladimir Miholjevic - Acqua & Sapone 
81 Mathieu Delaroziere - La Pomme Marseille 
82 Thibaut Pinot - FDJ-Big Mat 
83 Peter Stetina - Garmin - Barracuda 
84 Jussi Veikkanen - FDJ-Big Mat 
85 Rafal Majka - Team Saxo Bank 
86 Stefan Denifl - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
87 Jean-Lou Paiani - Saur - Sojasun 
88 Jerome Cousin - Team Europcar 
89 Jonathan Patrick McCarty - Spidertech Powered By C10 
90 Enrique Sanz - Movistar Team 
91 Tomas Vaitkus - GreenEdge Cycling Team 
92 Pierre Luc Perichon - La Pomme Marseille 
93 Staf Scheirlinckx - Accent Jobs - Willems Veranda's 
94 Robert Partridge - Endura Racing 
95 Chris Anker Sörensen - Team Saxo Bank 
96 Assan Bazayev - Astana Pro Team 
97 Mickaël Buffaz - Cofidis, Le Credit En Ligne 
98 Michael Albasini - GreenEdge Cycling Team 
99 Paul Poux - Saur - Sojasun 
100 Kiel Reijnen - Team Type 1 - Sanofi 
101 Thomas Voeckler - Team Europcar 
102 Alexandre Pichot - Team Europcar 
103 Etienne Tortelier - Saur - Sojasun 
104 Daniel Martin - Garmin - Barracuda 
105 Martijn Verschoor - Team Type 1 - Sanofi 
106 Mads Christensen - Team Saxo Bank 
107 Leif Hoste - Accent Jobs - Willems Veranda's 
108 Bjorn Selander - Spidertech Powered By C10 
109 Jérémy Roy - FDJ-Big Mat 
110 Laurent Mangel - Saur - Sojasun 
111 Benoît Vaugrenard - FDJ-Big Mat 
112 Nairo Alexander Quintana Rojas - Movistar Team 
113 Grégoire Tarride - La Pomme Marseille 
114 Joey Rosskopf - Team Type 1 - Sanofi 
115 Martin Mortensen - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
116 Kevin Van Impe - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
117 Kenny Elissonde - FDJ-Big Mat 
118 Travis Meyer - GreenEdge Cycling Team 
119 Will Routley - Spidertech Powered By C10 
120 Eric Berthou - Bretagne - Schuller 
121 Matthew Wilson - GreenEdge Cycling Team 
122 Kristof Goddaert - AG2R La Mondiale 0.54
123 Sjef De Wilde - Accent Jobs - Willems Veranda's 
124 Filippo Fortin - Team Type 1 - Sanofi 1.22
125 Arnaud Courteille - FDJ-Big Mat 1.27
126 Romain Feillu - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
127 Brett Lancaster - GreenEdge Cycling Team 1.41
128 Yannick Martinez - La Pomme Marseille 
129 Kevin Lacombe - Spidertech Powered By C10 
130 Thomas Vaubourzeix - La Pomme Marseille 2.53
131 Andy Cappelle - Accent Jobs - Willems Veranda's 3.51
132 Jimmy Casper - AG2R La Mondiale 
133 Florian Guillou - Bretagne - Schuller 
134 Julien Antomarchi - Team Type 1 - Sanofi 
135 Massimo Codol - Acqua & Sapone 
136 Steven Caethoven - Accent Jobs - Willems Veranda's 
137 Ian Wilkinson - Endura Racing 
138 Ian Bibby - Endura Racing 
139 David Boily - Spidertech Powered By C10 6.04
140 Aldo Ino Ilesic - Team Type 1 - Sanofi 
141 Manuel Belletti - AG2R La Mondiale 8.46
 

Udgået

DNS Rémi Cusin - Team Type 1 - Sanofi

 

Samlet stilling
 
1 Jonathan Tiernan-Locke - Endura Racing 03.20.53
2 Yauheni Hutarovich - FDJ-Big Mat 0.04
3 Sebastien Chavanel - Team Europcar 0.06
4 Raymond Kreder - Garmin - Barracuda 0.10
5 Guillaume Boivin - Spidertech Powered By C10 
6 Maxim Iglinskiy - Astana Pro Team 
7 Sebastien Turgot - Team Europcar 
8 Borut Bozic - Astana Pro Team 
9 Francesco Ginanni - Acqua & Sapone 
10 Romain Hardy - Bretagne - Schuller 
11 Koldo Fernandez De Larrea - Garmin - Barracuda 
12 Jacopo Guarnieri - Astana Pro Team 
13 Rony Martias - Saur - Sojasun 
14 Fabio Tabore - Acqua & Sapone 
15 Florian Vachon - Bretagne - Schuller 
16 Leonardo Duque - Cofidis, Le Credit En Ligne 
17 Rafael Valls Ferri - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
18 Luke Roberts - Team Saxo Bank 
19 Russell Downing - Endura Racing 
20 Jens Keukeleire - GreenEdge Cycling Team 
21 Francesco Gavazzi - Astana Pro Team 
22 Romain Bardet - AG2R La Mondiale 
23 Andrey Amador - Movistar Team 
24 Evert Verbist - Accent Jobs - Willems Veranda's 
25 Benjamin Giraud - La Pomme Marseille 
26 Sébastien Hinault - AG2R La Mondiale 
27 Fabrice Jeandesboz - Saur - Sojasun 
28 Angel Madrazo - Movistar Team 
29 Rinaldo Nocentini - AG2R La Mondiale 
30 Clement Koretzky - La Pomme Marseille 
31 Angelo Tulik - Team Europcar 
32 Alexandre Blain - Endura Racing 
33 Francisco José Ventoso - Movistar Team 
34 James Van Landschoot - Accent Jobs - Willems Veranda's 
35 Mathieu Halleguen - Bretagne - Schuller 
36 David Tanner - Team Saxo Bank 
37 Stephane Poulhies - Saur - Sojasun 
38 Johan Le Bon - Bretagne - Schuller 
39 Davis Lopez - Movistar Team 
40 Jean Christophe Peraud - AG2R La Mondiale 
41 Ignatas Konovalovas - Movistar Team 
42 Daniel Navarro - Team Saxo Bank 
43 Lucas Euser - Spidertech Powered By C10 
44 Danilo Napolitano - Acqua & Sapone 
45 Alex Howes - Garmin - Barracuda 
46 Julien El Fares - Team Type 1 - Sanofi 
47 Florent Barle - Cofidis, Le Credit En Ligne 
48 Michel Kreder - Garmin - Barracuda 
49 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone 
50 Guillaume Blot - Bretagne - Schuller 
51 René Mandri - Endura Racing 
52 Arnaud Labbe - Cofidis, Le Credit En Ligne 
53 Romain Zingle - Cofidis, Le Credit En Ligne 
54 Yohann Bagot - Cofidis, Le Credit En Ligne 
55 Egor Silin - Astana Pro Team 
56 Christophe Le Mevel - Garmin - Barracuda 
57 Romain Lemarchand - AG2R La Mondiale 
58 Nicki Sorensen - Team Saxo Bank 
59 Arnoud Van Groen - Accent Jobs - Willems Veranda's 
60 Scott Thwaites - Endura Racing 
61 Caleb Fairly - Spidertech Powered By C10 
62 Marcello Pavarin - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
63 Assan Renev - Astana Pro Team 
64 Rémi Pauriol - FDJ-Big Mat 
65 Simon Clarke - GreenEdge Cycling Team 
66 Benjamin Noval - Team Saxo Bank 
67 Sebastien Duret - Bretagne - Schuller 
68 Tomasz Marczynsky - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
69 Valentin Iglinskiy - Astana Pro Team 
70 Vincent Jerome - Team Europcar 
71 Wesley Sulzberger - GreenEdge Cycling Team 
72 Thomas Peterson - Garmin - Barracuda 
73 Pierre Rolland - Team Europcar 
74 David Moncoutie - Cofidis, Le Credit En Ligne 
75 Jesus Herrada - Movistar Team 
76 Wouter Mol - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
77 Yohan Cauquil - La Pomme Marseille 
78 Maxime Mederel - Saur - Sojasun 
79 Rémy Di Gregorio - Cofidis, Le Credit En Ligne 
80 Vladimir Miholjevic - Acqua & Sapone 
81 Mathieu Delaroziere - La Pomme Marseille 
82 Thibault Pinot - FDJ-Big Mat 
83 Peter Stetina - Garmin - Barracuda 
84 Jussi Veikkanen - FDJ-Big Mat 
85 Rafal Majka - Team Saxo Bank 
86 Stefan Denifl - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
87 Jean Lou Paiani - Saur - Sojasun 
88 Jerome Cousin - Team Europcar 
89 Jonathan Patrick McCarty - Spidertech Powered By C10 
90 Enrique Sanz Unzue - Movistar Team 
91 Thomas Vaitkus - GreenEdge Cycling Team 
92 Pierre-Luc Perichon - La Pomme Marseille 
93 Staf Scheirlinckx - Accent Jobs - Willems Veranda's 
94 Rob Partridge - Endura Racing 
95 Chris Anker Sorensen - Team Saxo Bank 
96 Assan Bazayev - Astana Pro Team 
97 Michael Buffaz - Cofidis, Le Credit En Ligne 
98 Michael Albasini - GreenEdge Cycling Team 
99 Paul Poux - Saur - Sojasun 
100 Kiel Reijnen - Team Type 1 - Sanofi 
101 Thomas Voekler - Team Europcar 
102 Alexander Pichot - Team Europcar 
103 Etienne Tortelier - Saur - Sojasun 
104 Dan Martin - Garmin - Barracuda 
105 Martijn Verschoor - Team Type 1 - Sanofi 
106 Mads Christensen - Team Saxo Bank 
107 Leif Hoste - Accent Jobs - Willems Veranda's 
108 Bjorn Selander - Spidertech Powered By C10 
109 Jeremy Roy - FDJ-Big Mat 
110 Laurent Mangel - Saur - Sojasun 
111 Benoit Vaugrenard - FDJ-Big Mat 
112 Nairo Quintana - Movistar Team 
113 Grègorie Tarride - La Pomme Marseille 
114 Joey Rosskopf - Team Type 1 - Sanofi 
115 Martin Mortensen - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
116 Kevin Vanimpe - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
117 Kenny Elissonde - FDJ-Big Mat 
118 Travis Meyer - GreenEdge Cycling Team 
119 Will Routley - Spidertech Powered By C10 
120 Eric Berthou - Bretagne - Schuller 
121 Matthew Wilson - GreenEdge Cycling Team 
122 Romain Feillu - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
123 Kristof Goddaert - AG2R La Mondiale 1.04
124 Sjef De Wilde - Accent Jobs - Willems Veranda's 
125 Filippo Fortin - Team Type 1 - Sanofi 1.32
126 Arnaud Courteille - FDJ-Big Mat 1.37
127 Brett Lancaster - GreenEdge Cycling Team 1.51
128 Yannick Martinez - La Pomme Marseille 
129 Kevin Lacombe - Spidertech Powered By C10 
130 Thomas Vaubourzeix - La Pomme Marseille 3.03
131 Andy Cappelle - Accent Jobs - Willems Veranda's 4.01
132 Jimmy Casper - AG2R La Mondiale 
133 Florian Guillou - Bretagne - Schuller 
134 Julien Antomarchi - Team Type 1 - Sanofi 
135 Massimo Codol - Acqua & Sapone 
136 Steven Caethowen - Accent Jobs - Willems Veranda's 
137 Ian Wilkinson - Endura Racing 
138 Ian Bibby - Endura Racing 
139 David Boily - Spidertech Powered By C10 6.14
140 Aldo Ino Ilesic - Team Type 1 - Sanofi 
141 Manuel Belletti - AG2R La Mondiale 8.56
 

Pointkonkurrencen

1 Jonathan Tiernan-Locke - Endura Racing 25 pts
2 Yauheni Hutarovich - FDJ-Big Mat 20
3 Sebastien Chavanel - Team Europcar 16
4 Raymond Kreder - Garmin - Barracuda 14
5 Guillaume Boivin - Spidertech Powered By C10 12
6 Maxim Iglinskiy - Astana Pro Team 10
7 Sebastien Turgot - Team Europcar 9
8 Borut Bozic - Astana Pro Team 8
9 Francesco Ginanni - Acqua & Sapone 7
10 Romain Hardy - Bretagne - Schuller 6
11 Koldo Fernandez De Larrea - Garmin - Barracuda 5
12 Jacopo Guarnieri - Astana Pro Team 4
13 Rony Martias - Saur - Sojasun 3
14 Fabio Tabore - Acqua & Sapone 2
15 Florian Vachon - Bretagne - Schuller 1
 

Bjergkonkurrencen

1 Thomas Vaubourzeix - La Pomme Marseille 8 pts
2 Clement Koretzky - La Pomme Marseille 3
3 Michael Buffaz - Cofidis, Le Credit En Ligne 2
4 Jussi Veikkanen - FDJ-Big Mat 1
 

Ungdomskonkurrencen

1 Raymond Kreder - Garmin - Barracuda 03.21.03
2 Guillaume Boivin - Spidertech Powered By C10 
3 Romain Hardy - Bretagne - Schuller 
4 Jacopo Guarnieri - Astana Pro Team 
5 Rafael Valls Ferri - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
6 Jens Keukeleire - GreenEdge Cycling Team 
7 Romain Bardet - AG2R La Mondiale 
8 Angel Madrazo - Movistar Team 
9 Clement Koretzky - La Pomme Marseille 
10 Angelo Tulik - Team Europcar 
11 Mathieu Halleguen - Bretagne - Schuller 
12 Johan Le Bon - Bretagne - Schuller 
13 Alex Howes - Garmin - Barracuda 
14 Michel Kreder - Garmin - Barracuda 
15 Romain Zingle - Cofidis, Le Credit En Ligne 
16 Yohann Bagot - Cofidis, Le Credit En Ligne 
17 Egor Silin - Astana Pro Team 
18 Romain Lemarchand - AG2R La Mondiale 
19 Scott Thwaites - Endura Racing 
20 Caleb Fairly - Spidertech Powered By C10 
21 Jesus Herrada - Movistar Team 
22 Thibault Pinot - FDJ-Big Mat 
23 Peter Stetina - Garmin - Barracuda 
24 Rafal Majka - Team Saxo Bank 
25 Stefan Denifl - Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
26 Jean Lou Paiani - Saur - Sojasun 
27 Jerome Cousin - Team Europcar 
28 Enrique Sanz Unzue - Movistar Team 
29 Pierre-Luc Perichon - La Pomme Marseille 
30 Etienne Tortelier - Saur - Sojasun 
31 Bjorn Selander - Spidertech Powered By C10 
32 Nairo Quintana - Movistar Team 
33 Grègorie Tarride - La Pomme Marseille 
34 Joey Rosskopf - Team Type 1 - Sanofi 
35 Kenny Elissonde - FDJ-Big Mat 
36 Travis Meyer - GreenEdge Cycling Team 
37 Filippo Fortin - Team Type 1 - Sanofi 1.22
38 Arnaud Courteille - FDJ-Big Mat 1.27
39 Yannick Martinez - La Pomme Marseille 1.41
40 Thomas Vaubourzeix - La Pomme Marseille 2.53
41 David Boily - Spidertech Powered By C10 6.04
 

Holdkonkurrencen

1 Astana Pro Team 10.03.09
2 Team Europcar 
3 Endura Racing 
4 FDJ-Big Mat 
5 Garmin - Barracuda 
6 Spidertech Powered By C10 
7 Acqua & Sapone 
8 Bretagne - Schuller 
9 Saur - Sojasun 
10 Cofidis, Le Credit En Ligne 
11 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 
12 Team Saxo Bank 
13 GreenEdge Cycling Team 
14 AG2R La Mondiale 
15 Movistar Team 
16 Accent Jobs - Willems Veranda's 
17 La Pomme Marseille 
18 Team Type 1 - Sanofi 
 

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SØG EFTER CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS