Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
For anden gang på fire dage var den italienske sprinter fra Bardiani Valvole-CSF Inox-mandskabet først over stregen, da 4. etape af Tour of Qinghai Lake i dag skulle afgøres i en massespurt.
Annonce
Dagens etape i det kinesiske etapeløb Tour of Qinghai Lake gik fra Qinghai Lake til Tianjun, hvilket udgjorde en distance på hele 227 kilometer. Et par stigninger undervejs førte rytterne fra de over 3.000 meter over havets overflade, som etapen startede og sluttede i, yderligere cirka 800 meter op i tyndere luftlag, og da disse besværligheder var overstået, skulle en gruppe på over 60 ryttere i sidste ende spurte om sejren.
Trods den udskillelse, som de to stigninger, hvoraf den sidste lå placeret omkring 20 kilometer fra mål, naturligvis sikrede, var flere af feltets absolut hurtigste folk stadig med, og i massespurten slog Sacha Modolo fra Bardiani Valvole-CSF Inox atter til, da han henviste Maximiliano Richeze (Lampre-Merida) og Ralf Matzka (Team NetApp-Endura) til de følgende pladser.
Det lykkedes dermed hverken Lampre-Merida at afvise Sacha Modolo eller undgå en ny massespurt trods flere forsøg. På nedkørslen fra etapens sidste stigning satte det italienske mandskab sig frem, hvilket ledte til et angreb fra Filippo Pozzato, der kom af sted sammen med Pourseyedigolakhour Mirsamad (Tabriz Petrochemical Team), løbets førende rytter.
De blev dog hentet med godt en kilometer til mål, hvorefter endnu en Lampre-Merida rytter lancerede et kontraangreb. Det var hurtige Massimo Graziato, hvis forsøg så ud til at skulle lykkes - indtil han med under 100 meter til mål blev fanget og i stedet endte langt nede i frontgruppen.
Der skete ingen markante ændringer løbets samlede stilling, hvor danske John Ebsen (Synergy Baku Cycling Project) efter en 52. plads på dagens etape nu er nummer 26. Han er 1.05 efter iranske Pourseyedigolakhour Mirsamad (Tabriz Petrochemical Team), der fortsat fører foran sin landsmand og holdkammerat Amir Kolahdozhagh.
Resultat af 4. etape
1 Sacha Modolo - Bardiani Valvole-CSF Inox 05.32.50
2 Maximiliano Ariel Richeze - Lampre-Merida
3 Ralf Matzka - Team NetApp-Endura
4 Maksym Averin - Atlas Personal-Jakroo
5 Robert Förster - UnitedHealthcare Pro Cycling Team
6 Jiao Pengda - Champion System Pro Cycling Team
7 Mathieu Chiocca - Atlas Personal-Jakroo
8 Sonny Colbrelli - Bardiani Valvole-CSF Inox
9 Luis Mas Bonet - Burgos BH-Castilla y Leon
10 Filippo Pozzato - Lampre-Merida
11 Mirac Kal - Torku Sekerspor
12 Mauro Finetto - Vini Fantini-Selle Italia
13 Matt Brammeier - Champion System Pro Cycling Team
14 Mark Dzamastagic - Sava
15 Oleksandr Surutkovych - Synergy Baku Cycling Project
16 Angelo Pagani - Bardiani Valvole-CSF Inox
17 Daniil Fominykh - Continental Team Astana
18 David De La Fuente Rasilla - Torku Sekerspor
19 Volodymyr Starchyk - Amore & Vita
20 Oleksandr Polivoda - Atlas Personal-Jakroo
21 Joshua Prete - Team Australia
22 Iker Camano Ortuzar - Team NetApp-Endura
23 Yoann Paillot - La Pomme Marseille
24 Thomas Vaubourzeix - La Pomme Marseille
25 Julien Antomarchi - La Pomme Marseille
26 Matej Mohoric - Sava
27 Stuart Smith - Team Australia
28 Kirill Pozdnyakov - Synergy Baku Cycling Project
29 Tim Mikelj - Sava
30 Mathieu Perget - Rietumu-Delfin
31 Grégoire Tarride - La Pomme Marseille
32 Yevgeniy Nepomnyachshiy - Continental Team Astana
33 Antoine Lavieu - La Pomme Marseille
34 Zargari Amir - RTS Racing Team
35 Nik Burjek - Sava
36 Artem Topchyanuk - Amore & Vita
37 Pourseyedigolakhour Mirsamad - Tabriz Petrochemical Team
38 John Walker - Drapac Cycling
39 Hossein Alizadeh - Amore & Vita
40 Sergiy Grechyn - Torku Sekerspor
41 Gregor Gazvoda - Champion System Pro Cycling Team
42 Emami Rahim - RTS Racing Team
43 Darren Lapthorne - Drapac Cycling
44 Vahid Ghaffari - RTS Racing Team
45 Amir Kolahdozhagh - Tabriz Petrochemical Team
46 Alexandr Shushemoin - Continental Team Astana
47 Nicolas Baldo - Atlas Personal-Jakroo
48 Uri Martins - Amore & Vita
49 Jonathan Clarke - UnitedHealthcare Pro Cycling Team
50 David Belda Garcia - Burgos BH-Castilla y Leon
51 Daniel Summerhill - UnitedHealthcare Pro Cycling Team
52 John Kronborg Ebsen - Synergy Baku Cycling Project
53 Leonardo Giordani - Vini Fantini-Selle Italia
54 Andrey Mizurov - Torku Sekerspor
55 Hossein Askari - Tabriz Petrochemical Team
56 Enrico Barbin - Bardiani Valvole-CSF Inox
57 Davide Vigano - Lampre-Merida
58 Massimo Graziato - Lampre-Merida
59 Ghader Mizbani Iranagh - Tabriz Petrochemical Team
60 Abdraimzhan Ishanov - Continental Team Astana
61 Nazar Jumabekov - Continental Team Astana
62 Davide Frattini - UnitedHealthcare Pro Cycling Team
63 Donato De Ieso - Bardiani Valvole-CSF Inox
64 Guo Fenghong - Gan Su Sports Lottery Cycling Team 0.49
65 Darío Hernández - Burgos BH-Castilla y Leon 1.01
66 Chen Zhian - Gan Su Sports Lottery Cycling Team
67 Nazim Bakirci - Torku Sekerspor
68 Peeter Pruus - Rietumu-Delfin
69 Jure Bitenc - Sava
70 Muradjan Halmuratov - RTS Racing Team
71 Liu Biao - Champion System Pro Cycling Team 1.13
72 Erick Rowsell - Team NetApp-Endura 1.53
73 Moises Duenas Nevado - Burgos BH-Castilla y Leon 3.38
74 Floris Goesinnen - Drapac Cycling
75 Bernard Sulzberger - Drapac Cycling
76 Tilegen Maidos - Continental Team Astana
77 Alireza Asgharzadeh - Tabriz Petrochemical Team
78 Joshua Berry - La Pomme Marseille 4.00
79 Brodie Talbot - Team Australia
80 Chang Wei Kei - RTS Racing Team
81 Wang Yongtai - Gan Su Sports Lottery Cycling Team
82 Florian Salzinger - Atlas Personal-Jakroo
83 Max Walsleben - Nutrixxion Abus
84 Matej Razingar - Sava
85 Wu Peilun - Qinghai Tianyoude Cycling Team
86 Jacobe Keough - UnitedHealthcare Pro Cycling Team
87 Michael Schwarzmann - Team NetApp-Endura
88 Marco Coledan - Bardiani Valvole-CSF Inox
89 Daniele Pietropolli - Lampre-Merida
90 Alexander Schmitt - Nutrixxion Abus 5.28
91 Niv Libner - Amore & Vita
92 Harry Carpenter - Team Australia
93 Tobias Dohlus - Nutrixxion Abus
94 Dirk Müller - Nutrixxion Abus
95 Mehdi Sohrabi - Tabriz Petrochemical Team
96 Rico Rogers - Synergy Baku Cycling Project
97 Saeid Safarzadeh - Tabriz Petrochemical Team
98 Efren Carazo - Burgos BH-Castilla y Leon
99 Robbie Hucker - Drapac Cycling
100 Andris Smirnovs - Doltcini-Flanders 7.23
101 Claudio Imhof - Atlas Personal-Jakroo
102 Scott Thwaites - Team NetApp-Endura
103 Jonathan McEvoy - Team NetApp-Endura
104 Yuriy Metlushenko - Torku Sekerspor
105 Cameron Bayly - Team Australia 7.41
106 Deng Ting - Gan Su Sports Lottery Cycling Team
107 Zhang Jinde - Qinghai Tianyoude Cycling Team
108 Jang Sun Jae - RTS Racing Team
109 Filippo Fortin - Bardiani Valvole-CSF Inox
110 Francesco Chicchi - Vini Fantini-Selle Italia
111 Roberto De Patre - Vini Fantini-Selle Italia
112 Luigi Miletta - Vini Fantini-Selle Italia
113 Ziga Groselj - Sava
114 Zhang Zhaoshun - Gan Su Sports Lottery Cycling Team
115 Eugen Wacker - Qinghai Tianyoude Cycling Team
116 Dong Xiaoyong - Qinghai Tianyoude Cycling Team
117 Yang Zengtao - Gan Su Sports Lottery Cycling Team
118 Feng Chun Kai - Champion System Pro Cycling Team
119 Jaroslaw Dabrowski - Amore & Vita
120 John Murphy - UnitedHealthcare Pro Cycling Team
121 Marco Benfatto - Continental Team Astana
122 Wu Shengjun - Qinghai Tianyoude Cycling Team
123 Benjamin Giraud - La Pomme Marseille
124 Matthew Clark - Team Australia 13.19
125 Andris Vosekalns - Rietumu-Delfin 14.00
126 Dylan Spiby - Qinghai Tianyoude Cycling Team
127 Federico Butto - Burgos BH-Castilla y Leon
128 Blaz Jarc - Team NetApp-Endura
129 Xue Cheng - Gan Su Sports Lottery Cycling Team
130 Mitchell Mulhern - Team Australia
131 Agshin Ismayilov - Synergy Baku Cycling Project
132 Guillaume Soula - Rietumu-Delfin
133 Mattia Pozzo - Vini Fantini-Selle Italia
134 Giorgio Brambilla - Atlas Personal-Jakroo
135 Andrea Palini - Lampre-Merida
136 Grischa Janorschke - Nutrixxion Abus
137 Fabian Schnaidt - Champion System Pro Cycling Team
138 Aldo Ino Ilesic - UnitedHealthcare Pro Cycling Team
139 Pablo Torres Muino - Burgos BH-Castilla y Leon 20.53
Udgået
DNF Amir Rusli - Drapac Cycling
DNF Rick Ampler - Nutrixxion Abus
DSQ Ruslan Gryshchenko - Qinghai Tianyoude Cycling Team
Samlet stilling
1 Pourseyedigolakhour Mirsamad - Tabriz Petrochemical Team 15.50.12
2 Amir Kolahdozhagh - Tabriz Petrochemical Team 0.05
3 David De La Fuente Rasilla - Torku Sekerspor 0.07
4 Massimo Graziato - Lampre-Merida 0.13
5 Thomas Vaubourzeix - La Pomme Marseille 0.15
6 Daniil Fominykh - Continental Team Astana 0.19
7 Luis Mas Bonet - Burgos BH-Castilla y Leon 0.23
8 Angelo Pagani - Bardiani Valvole-CSF Inox 0.28
9 Mauro Finetto - Vini Fantini-Selle Italia 1.01
10 Andrey Mizurov - Torku Sekerspor 1.04
11 Matej Mohoric - Sava 1.05
12 Hossein Alizadeh - Amore & Vita
13 Sergiy Grechyn - Torku Sekerspor
14 Daniel Summerhill - UnitedHealthcare Pro Cycling Team
15 Vahid Ghaffari - RTS Racing Team
16 Emami Rahim - RTS Racing Team
17 David Belda Garcia - Burgos BH-Castilla y Leon
18 Yevgeniy Nepomnyachshiy - Continental Team Astana
19 Hossein Askari - Tabriz Petrochemical Team
20 Uri Martins - Amore & Vita
21 Zargari Amir - RTS Racing Team
22 Grégoire Tarride - La Pomme Marseille
23 Jiao Pengda - Champion System Pro Cycling Team
24 Antoine Lavieu - La Pomme Marseille
25 Enrico Barbin - Bardiani Valvole-CSF Inox
26 John Kronborg Ebsen - Synergy Baku Cycling Project
27 Darren Lapthorne - Drapac Cycling
28 Abdraimzhan Ishanov - Continental Team Astana
29 Ghader Mizbani Iranagh - Tabriz Petrochemical Team
30 Nazar Jumabekov - Continental Team Astana
31 Alexandr Shushemoin - Continental Team Astana 1.49
32 Artem Topchyanuk - Amore & Vita 4.24
33 Julien Antomarchi - La Pomme Marseille
34 Jonathan Clarke - UnitedHealthcare Pro Cycling Team
35 Mathieu Perget - Rietumu-Delfin
36 Davide Frattini - UnitedHealthcare Pro Cycling Team
37 Alireza Asgharzadeh - Tabriz Petrochemical Team 4.43
38 Moises Duenas Nevado - Burgos BH-Castilla y Leon 8.02
39 Saeid Safarzadeh - Tabriz Petrochemical Team 9.52
40 Gregor Gazvoda - Champion System Pro Cycling Team 10.28
41 Yoann Paillot - La Pomme Marseille 10.37
42 Oleksandr Surutkovych - Synergy Baku Cycling Project 10.44
43 Nicolas Baldo - Atlas Personal-Jakroo
44 Volodymyr Starchyk - Amore & Vita 11.13
45 Muradjan Halmuratov - RTS Racing Team 12.15
46 Maksym Averin - Atlas Personal-Jakroo 14.31
47 Mirac Kal - Torku Sekerspor 14.33
48 Matt Brammeier - Champion System Pro Cycling Team
49 Iker Camano Ortuzar - Team NetApp-Endura
50 John Walker - Drapac Cycling
51 Kirill Pozdnyakov - Synergy Baku Cycling Project
52 Wu Peilun - Qinghai Tianyoude Cycling Team 15.10
53 Tilegen Maidos - Continental Team Astana 15.28
54 Nazim Bakirci - Torku Sekerspor 15.34
55 Tim Mikelj - Sava 15.51
56 Oleksandr Polivoda - Atlas Personal-Jakroo 19.02
57 Liu Biao - Champion System Pro Cycling Team 19.59
58 Mark Dzamastagic - Sava 20.53
59 Nik Burjek - Sava
60 Mathieu Chiocca - Atlas Personal-Jakroo
61 Filippo Pozzato - Lampre-Merida
62 Sonny Colbrelli - Bardiani Valvole-CSF Inox
63 Davide Vigano - Lampre-Merida
64 Stuart Smith - Team Australia
65 Donato De Ieso - Bardiani Valvole-CSF Inox
66 Guo Fenghong - Gan Su Sports Lottery Cycling Team 21.42
67 Bernard Sulzberger - Drapac Cycling 24.31
68 Erick Rowsell - Team NetApp-Endura 24.41
69 Joshua Berry - La Pomme Marseille 24.53
70 Matej Razingar - Sava
71 Chen Zhian - Gan Su Sports Lottery Cycling Team 25.42
72 Robbie Hucker - Drapac Cycling 26.21
73 Daniele Pietropolli - Lampre-Merida 26.42
74 Maximiliano Ariel Richeze - Lampre-Merida 26.53
75 Ralf Matzka - Team NetApp-Endura 26.55
76 Robert Förster - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 27.17
77 Jure Bitenc - Sava 27.46
78 Darío Hernández - Burgos BH-Castilla y Leon 28.00
79 Jonathan McEvoy - Team NetApp-Endura 28.16
80 Jaroslaw Dabrowski - Amore & Vita 28.34
81 Leonardo Giordani - Vini Fantini-Selle Italia 30.22
82 Wang Yongtai - Gan Su Sports Lottery Cycling Team 30.56
83 Jacobe Keough - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 30.59
84 Marco Coledan - Bardiani Valvole-CSF Inox
85 Florian Salzinger - Atlas Personal-Jakroo
86 Matthew Clark - Team Australia 32.05
87 Dirk Müller - Nutrixxion Abus 32.27
88 Joshua Prete - Team Australia 32.36
89 Yuriy Metlushenko - Torku Sekerspor 34.22
90 Floris Goesinnen - Drapac Cycling 34.39
91 Zhang Jinde - Qinghai Tianyoude Cycling Team 34.40
92 Benjamin Giraud - La Pomme Marseille
93 Feng Chun Kai - Champion System Pro Cycling Team
94 Deng Ting - Gan Su Sports Lottery Cycling Team
95 Luigi Miletta - Vini Fantini-Selle Italia
96 Cameron Bayly - Team Australia
97 Max Walsleben - Nutrixxion Abus 35.08
98 Michael Schwarzmann - Team NetApp-Endura 35.39
99 Tobias Dohlus - Nutrixxion Abus 35.50
100 Efren Carazo - Burgos BH-Castilla y Leon
101 Mehdi Sohrabi - Tabriz Petrochemical Team 36.25
102 Alexander Schmitt - Nutrixxion Abus 36.29
103 Sacha Modolo - Bardiani Valvole-CSF Inox 36.44
104 Francesco Chicchi - Vini Fantini-Selle Italia 37.59
105 Filippo Fortin - Bardiani Valvole-CSF Inox 38.00
106 Roberto De Patre - Vini Fantini-Selle Italia 38.03
107 Peeter Pruus - Rietumu-Delfin 38.08
108 Scott Thwaites - Team NetApp-Endura 39.59
109 Marco Benfatto - Continental Team Astana 40.15
110 Mattia Pozzo - Vini Fantini-Selle Italia 40.59
111 Mitchell Mulhern - Team Australia
112 Blaz Jarc - Team NetApp-Endura
113 Dong Xiaoyong - Qinghai Tianyoude Cycling Team
114 Chang Wei Kei - RTS Racing Team 41.07
115 Rico Rogers - Synergy Baku Cycling Project 42.29
116 Niv Libner - Amore & Vita 42.35
117 Harry Carpenter - Team Australia
118 Andrea Palini - Lampre-Merida 42.48
119 Grischa Janorschke - Nutrixxion Abus 44.22
120 Eugen Wacker - Qinghai Tianyoude Cycling Team 44.34
121 Jang Sun Jae - RTS Racing Team 44.48
122 Ziga Groselj - Sava
123 Zhang Zhaoshun - Gan Su Sports Lottery Cycling Team
124 Brodie Talbot - Team Australia 44.53
125 John Murphy - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 45.08
126 Wu Shengjun - Qinghai Tianyoude Cycling Team 45.42
127 Pablo Torres Muino - Burgos BH-Castilla y Leon 47.52
128 Andris Smirnovs - Doltcini-Flanders 49.06
129 Agshin Ismayilov - Synergy Baku Cycling Project 50.53
130 Xue Cheng - Gan Su Sports Lottery Cycling Team 51.00
131 Giorgio Brambilla - Atlas Personal-Jakroo 51.01
132 Yang Zengtao - Gan Su Sports Lottery Cycling Team 51.06
133 Federico Butto - Burgos BH-Castilla y Leon 51.07
134 Andris Vosekalns - Rietumu-Delfin
135 Aldo Ino Ilesic - UnitedHealthcare Pro Cycling Team
136 Guillaume Soula - Rietumu-Delfin
137 Claudio Imhof - Atlas Personal-Jakroo 54.29
138 Fabian Schnaidt - Champion System Pro Cycling Team 55.12
139 Dylan Spiby - Qinghai Tianyoude Cycling Team 01.04.41
Pointkonkurrencen
1 Luis Mas Bonet - Burgos BH-Castilla y Leon 39 point
2 Sacha Modolo - Bardiani Valvole-CSF Inox 37
3 David De La Fuente Rasilla - Torku Sekerspor 25
4 Maximiliano Ariel Richeze - Lampre-Merida 25
5 Mauro Finetto - Vini Fantini-Selle Italia 24
6 Massimo Graziato - Lampre-Merida 23
7 Ralf Matzka - Team NetApp-Endura 23
8 Pourseyedigolakhour Mirsamad - Tabriz Petrochemical Team 21
9 Amir Kolahdozhagh - Tabriz Petrochemical Team 17
10 Enrico Barbin - Bardiani Valvole-CSF Inox 16
11 Maksym Averin - Atlas Personal-Jakroo 15
12 Giorgio Brambilla - Atlas Personal-Jakroo 14
13 Rico Rogers - Synergy Baku Cycling Project 14
14 Thomas Vaubourzeix - La Pomme Marseille 13
15 Francesco Chicchi - Vini Fantini-Selle Italia 13
16 Daniil Fominykh - Continental Team Astana 12
17 Grischa Janorschke - Nutrixxion Abus 12
18 Xue Cheng - Gan Su Sports Lottery Cycling Team 11
19 Gregor Gazvoda - Champion System Pro Cycling Team 11
20 Robert Förster - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 11
21 Angelo Pagani - Bardiani Valvole-CSF Inox 10
22 Hossein Alizadeh - Amore & Vita 10
23 Jiao Pengda - Champion System Pro Cycling Team 10
24 Yoann Paillot - La Pomme Marseille 9
25 Oleksandr Surutkovych - Synergy Baku Cycling Project 9
26 Mathieu Chiocca - Atlas Personal-Jakroo 9
27 Fabian Schnaidt - Champion System Pro Cycling Team 9
28 Wu Peilun - Qinghai Tianyoude Cycling Team 8
29 Wu Shengjun - Qinghai Tianyoude Cycling Team 8
30 Mirac Kal - Torku Sekerspor 8
31 Sonny Colbrelli - Bardiani Valvole-CSF Inox 8
32 Jacobe Keough - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 8
33 Mattia Pozzo - Vini Fantini-Selle Italia 7
34 Abdraimzhan Ishanov - Continental Team Astana 6
35 Jonathan Clarke - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 6
36 Filippo Pozzato - Lampre-Merida 6
37 Benjamin Giraud - La Pomme Marseille 6
38 Mehdi Sohrabi - Tabriz Petrochemical Team 6
39 Wang Yongtai - Gan Su Sports Lottery Cycling Team 5
40 Filippo Fortin - Bardiani Valvole-CSF Inox 5
41 Daniel Summerhill - UnitedHealthcare Pro Cycling Team 5
42 Sergiy Grechyn - Torku Sekerspor 4
43 David Belda Garcia - Burgos BH-Castilla y Leon 4
44 Matej Mohoric - Sava 3
45 Vahid Ghaffari - RTS Racing Team 3
46 Matt Brammeier - Champion System Pro Cycling Team 3
47 Yevgeniy Nepomnyachshiy - Continental Team Astana 2
48 Moises Duenas Nevado - Burgos BH-Castilla y Leon 2
49 Mark Dzamastagic - Sava 2
50 Joshua Berry - La Pomme Marseille 2
51 Andrey Mizurov - Torku Sekerspor 1
52 Volodymyr Starchyk - Amore & Vita 1
53 Tilegen Maidos - Continental Team Astana 1
54 Yuriy Metlushenko - Torku Sekerspor 1
55 Yang Zengtao - Gan Su Sports Lottery Cycling Team 1
56 Dylan Spiby - Qinghai Tianyoude Cycling Team 1
Bjergkonkurrencen
1 Pourseyedigolakhour Mirsamad - Tabriz Petrochemical Team 17 point
2 Hossein Alizadeh - Amore & Vita 16
3 Emami Rahim - RTS Racing Team 12
4 Yevgeniy Nepomnyachshiy - Continental Team Astana 9
5 Liu Biao - Champion System Pro Cycling Team 9
6 Amir Kolahdozhagh - Tabriz Petrochemical Team 9
7 Wu Peilun - Qinghai Tianyoude Cycling Team 7
8 Vahid Ghaffari - RTS Racing Team 6
9 Hossein Askari - Tabriz Petrochemical Team 5
10 Zargari Amir - RTS Racing Team 5
11 Antoine Lavieu - La Pomme Marseille 5
12 Nicolas Baldo - Atlas Personal-Jakroo 5
13 Sergiy Grechyn - Torku Sekerspor 2
14 Luis Mas Bonet - Burgos BH-Castilla y Leon 1
Holdkonkurrencen
1 Tabriz Petrochemical Team 47.32.07
2 La Pomme Marseille 0.21
3 Continental Team Astana 0.58
4 Torku Sekerspor
5 Amore & Vita 1.44
6 RTS Racing Team
7 Burgos BH-Castilla y Leon 5.27
8 UnitedHealthcare Pro Cycling Team 8.22
9 Bardiani Valvole-CSF Inox 20.55
10 Champion System Pro Cycling Team 24.35
11 Synergy Baku Cycling Project 24.51
12 Sava 35.00
13 Drapac Cycling 38.38
14 Lampre-Merida 40.34
15 Atlas Personal-Jakroo 42.48
16 Team NetApp-Endura 56.41
17 Vini Fantini-Selle Italia 01.01.13
18 Team Australia 01.04.36
19 Gan Su Sports Lottery Cycling Team 01.06.44
20 Qinghai Tianyoude Cycling Team 01.22.49
21 Rietumu-Delfin 01.25.31
22 Nutrixxion Abus 01.28.56
Annonce
Annonce
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Tour of Hellas(2.1) 15/05-19/05
Orlen Nations GP(2.NCUP) 15/05-19/05
Tour of Hellas(2.1) 15/05-19/05
Orlen Nations GP(2.NCUP) 15/05-19/05
Vuelta a Burgos Feminas(2.WWT) 16/05-19/05
Veenendaal-Veenendaal(1.1) 18/05
Antwerp Port Epic / Sels ...(1.1) 19/05
Ronde van Limburg(1.1) 20/05
Tour of Estonia(2.1) 23/05-25/05
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce