Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
I dag blev der kørt licenscykelløb i Brædstrup, da Sparekassen Kronjylland BCK løbet blev afviklet. Se resultaterne herunder.
Annonce
Herre B
1 Rasmus FjordsideDupont - Frederikshøj Cycling Club 02.47,35
2 Asbjørn KoopDalgaard - Vejle Cykel Klub 02.47,43
3 SimonAndrup - Cykle Klubben Aarhus 02.47,46
4 AndersBanke - Middelfart Cykel Club 02.47,50
5 SimonKnudsen - Hammel Cykle Klub 02.47,55
6 RasmusSøgaard - Cykle Klubben Aarhus 02.47,58
7 Ole EmilAndersen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
8 Mikkel DreyerNielsen - Hammel Cykle Klub 02.52,38
9 BjarneOlsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
10 Mads-Emil GaardsvigChristensen - Cykling Odense 02.52,45
11 JakobHoffmann - Randers PI Cykelafdelingen 02.52,46
12 StefanRyom - Cykle Klubben Aarhus 02.53,09
13 ThomasBilde - Hammel Cykle Klub 02.53,09
14 FlemmingSteen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
15 Morten B.Andersen - Fredericia Cycle Club 02.53,10
16 AndersBruun - Herning Cykle Klub 02.54,17
Herre C
1 FredrikLeicht - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02.19,48
2 Frederik JustJernov - Cykle Klubben Aarhus 02.20,35
3 ThomasMikkelsen - Brædstrup Cykel Klub 02.21,13
4 PoulBentsen - Kolding Bicycle Club s.t.
5 JonasAndersen - Odder Cykel Klub 02.21,15
6 MartinThusgaard - Cykle Klubben Aarhus 02.23,48
7 Jannik SchützRoungkvist - Horsens Amatør Cykleklub 02.23,50
8 Jesper MoltkeSørensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
9 Zacharias BendixVæggemose - Cykle Klubben Aarhus s.t.
10 Casper SkovPedersen - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
11 NicolaiBue - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
12 KristianNissen - Vejle Cykel Klub s.t.
Herre D
1 KasperThomsen - Herning Cykle Klub 01.55,23
2 HeinoSkovbjerg - Give Cykelklub 01.55,24
3 JesperNielsen - Vejen Bicycle Club 01.55,44
4 MommeLassen - SG Athletico Büdelsdorf s.t.
5 ThomasSkøtt - Cykle Klubben Aarhus s.t.
6 RasmusSandau - Cykle Klubben Aarhus s.t.
7 Rasmus LundtoftLindbjerg - Give Cykelklub s.t.
8 SørenJansen - Vejle Cykel Klub s.t.
9 Morten ArildNielsen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
10 Thomas LarsenSøndergaard - Silkeborg IF Cykling s.t.
11 ChrJust - Ry Cycle Club s.t.
12 MagnusKristensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
13 Kim AMikkelsen - Vejen Bicycle Club s.t.
14 Thomas FastrupSandau - Cykle Klubben Aarhus 02.00,53
15 Claus NylanderHougaard - Randers PI Cykelafdelingen 02.03,46
16 MichaelSkov - Odder Cykel Klub 02.04,03
17 FlemmingNørskov - Cykle Klubben Aarhus s.t.
18 SteffenSillesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.09,18
19 Jan IvanSørensen - Hvidovre Cykle Klub 02.11,01
20 MortenKorsgaard - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.13,33
Herre Junior
1 JuliusJohansen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02.36,48
2 Mattias SkjelmoseJensen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
3 JohanPrice-Pejtersen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02.38,07
4 Aksel BechSkot-Hansen - Team Mascot WorkWear 02.38,07
5 jacob hindsgaulmadsen - Team Herning CK Junior 02.38,40
6 Casper KjelgaardIlsø - Team Herning CK Junior s.t.
7 Oliver WulffFrederiksen - Team Pythonprocom - Velowear 02.39,02
8 Kristian KaimerEriksen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
9 FrederikWandahl - Roskilde Cykle Ring 02.39,02
10 Johan TiedemannLangballe - Team Herning CK Junior s.t.
11 Ludvig AntonWacker - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
12 William BlumeLevy - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
13 OliverKnudsen - Team Mascot WorkWear s.t.
14 ChristianBahr - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
15 SebastianNielsen - Team ABC Junior s.t.
16 Andreas ByskovSarbo - Lyngby Cycle Club s.t.
17 Mathias Alexander E.Larsen - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
18 Robin JuelSkivild - Cykling Odense s.t.
19 Victor FuhrmannDesimpelaere - Køge Cykel Ring s.t.
20 BenjaminHertz - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
21 AbsalonBillehøj - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
22 Frederik NyboEriksen - Team Herning CK Junior s.t.
23 AsbjørnHellemose - Hammel Cykle Klub s.t.
24 Mads HøibergKlinke - Roskilde Cykle Ring s.t.
25 FrederikRosenmeyer - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
26 MagnusHenneberg - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
27 JonasZwisler - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
28 FrederikUhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
29 SørenVosgerau - Cykle Klubben Aarhus s.t.
30 Daniel HandbergSigh - Nr Søby Cykel Klub s.t.
31 AndersFoldager - Hammel Cykle Klub s.t.
32 Andreas ToftNeldeberg - Team Pythonprocom - Velowear s.t.
33 MadsRasmussen - Team ABC Junior s.t.
34 Frederik IrgensJensen - Team Pythonprocom - Velowear s.t.
35 christoffersloth - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
36 Nicklas KorsagerElkjær - Hammel Cykle Klub s.t.
37 FrederikThomsen - Team Mascot WorkWear s.t.
38 MadsFenneberg - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
39 OliverFarving - Hammel Cykle Klub 02.39,10
40 NicolaiClausen - Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior s.t.
41 sebastian KolzeChangizi - Team Mascot WorkWear s.t.
42 TueLarsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
43 Thomas KoldkjærDecker - Team Vifra Kvickly Odder Junior s.t.
44 PeterHaslund - Team Pythonprocom - Velowear 02.39,13
45 Niklas SpilckerJacobsen - Team Mascot WorkWear s.t.
46 ThorolfRønhede - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
47 Matias GunnarMalmberg - Team Børkop Cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
48 Jannik NedergaardNielsen - Team Herning CK Junior 02.39,29
49 LucasWulff - Team Vifra Kvickly Odder Junior 02.40,25
50 FelixClausen - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
51 FrederikEgehus - Team ABC Junior s.t.
52 Carl Christian MøllerThiesen - Team Mascot WorkWear 02.41,25
Dame A
1 SiriStrand - Cykle Klubben Aarhus 02.53,12
Dame B
1 JennyLassen - SG Athletico Büdelsdorf 02.13,33
Dame Junior
1 Mette EgtoftJensen - Team RYTGER powered by CYKELTØJ-ONLINEDK 02.12,41
Herre Veteran 40
1 CarstenJensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.19,47
2 brianpoulsen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
3 TorleifRøberg - Fredericia Cycle Club 02.19,51
4 Morten MoltesenKristensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.20,27
5 jimmyhavmøller - Aarhus Cycling (AaC) 02.20,27
6 Jan BirkOxlund - Cykling Odense 02.20,33
7 HansPlauborg - Cykle Klubben Aarhus 02.20,33
8 Thomas BankEgebirk - Cykle Klubben Aarhus 02.23,50
9 Henrik DannAndersen - Aarhus Cycling (AaC) 02.23,56
Herre Veteran 50
1 Lars AagaardHansen - Nyborg Cykle Klub 01.53,47
2 Niels-JørgenJensen - Cykling Odense 01.53,55
3 KimHørslev - Cykel Klubben Djurs 01.57,50
4 Finn YdingSørensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
5 KlausMøller - Cykel Klubben Djurs s.t.
6 KimLambæk - Vejen Bicycle Club 01.57,56
7 CarstenQuottrup - Cykle Klubben Aarhus s.t.
8 RoyAndersen - Grenaa Cykle Club s.t.
9 PerSchøler - Nyborg Cykle Klub s.t.
10 KimSkytte - Brædstrup Cykel Klub s.t.
11 DennisBay - Hammel Cykle Klub s.t.
12 HenrikThegen - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
13 OleBladt-Hansen - Vejen Bicycle Club s.t.
14 Danner Vedel FriisKirkel - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
15 PederRoungkvist - Hedensted Cykel Klub s.t.
16 majid nazarmoghadam - Nyborg Cykle Klub s.t.
17 LarsFogtmann - Aarhus Cycling (AaC) s.t.
18 Peter FaldtJensen - Fredericia Cycle Club s.t.
19 JensHøiberg - Odder Cykel Klub s.t.
20 Peter HolmNielsen - Aarhus Cycling (AaC) 01.58,00
21 Søren LambertAndersen - Give Cykelklub 02.10,26
Herre Veteran 60
1 Hans KristianHoffmann - Hedensted Cykel Klub 01.57,56
2 JochenKeiler - SG Athletico Büdelsdorf s.t.
Herrer Veteran 70
1 Ejner Th. Petersen - Rødekro Cykle Club RKCC 02.39,13
Drenge Ungdom
1 Mads BakBjerregaard - Cykle Klubben Aarhus 02.02,28
2 Jonas FløPedersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
3 Emil SchandorffIwersen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
4 Jonas TanskiKristensen - Silkeborg IF Cykling s.t.
5 NicholasThorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
6 EmilHagen - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
7 RasmusMadsen - Herning Cykle Klub s.t.
8 Morten AallingNørtoft - Give Cykelklub s.t.
9 Casper VethJensen - Silkeborg IF Cykling s.t.
10 Mikkel IbmanRasmussen - Cykling Odense s.t.
11 Christian SpangKjeldsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
12 KristianMundbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
13 CedarHansen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
14 Julius NowakDalner - Holbæk Cykelsport s.t.
15 JeppeAndreasen - Odder Cykel Klub s.t.
16 Tobias AagaardHansen - Cykling Odense s.t.
17 Sebastian Theodor MillingePetersen - Herning Cykle Klub s.t.
18 Anders ToftNielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
19 JoshuaKehlet - Cykle Klubben Aarhus s.t.
20 Julius SkovmandLomholt - Cykle Clubben Hjørring s.t.
21 Aksel MakwarthOnink - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
22 LaustSandkvist - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
23 OliverHeine - Næstved Bicycle Club s.t.
24 DennisLock - Kolding Bicycle Club s.t.
25 CasperKaysen - Hammel Cykle Klub 02.02,41
26 Mathias BirkMadsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
27 Lauge HastrupWoer - Cykle Klubben Aarhus 02.02,54
28 MadsJensby - Silkeborg IF Cykling 02.22,01
Piger U17
1 MariaBertelsen - Herning Cykle Klub 01.05,18
2 MilleTroelsen - Herning Cykle Klub 01.07,14
Drenge U15
1 Oliver FallahpourSøholm - Horsens Amatør Cykleklub 01.00,59
2 Lukas LundSørensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
3 Andreas LæssøUnger - Give Cykelklub s.t.
4 Anders vossørensen - Nr Søby Cykel Klub 01.01,16
5 Nis ThoeFuglsang - Ordrup Cykle Club s.t.
6 RasmusPerto - Cykle Klubben Aarhus s.t.
7 NicolaiWandahl - Höllviken CK - SE s.t.
8 SimonDalby - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
9 KevinBiehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
10 Mads-Emil DupontHougaard - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
11 HenrikPedersen - Herning Cykle Klub s.t.
12 JeppeLunding - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
13 Martin SkytteGlerup - Silkeborg IF Cykling 01.01,19
14 EmilAndersen - Horsens Amatør Cykleklub 01.04,02
15 FrederikLykke - Silkeborg IF Cykling s.t.
16 PhilipSteenbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
17 JonasLarsen - Haderslev Starup Cykelklub s.t.
18 OscarMunk-Olsen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
19 MikkelLykke - Silkeborg IF Cykling 01.04,05
20 Jonas BirkMadsen - Cykle Klubben Aarhus 01.05,07
21 Joakim TanskiKristensen - Silkeborg IF Cykling 01.07,11
22 Magnus LorentsNielsen - Silkeborg IF Cykling 01.07,15
23 Mads NadhaziAlmstrup - Cykle Klubben Aarhus 01.08,24
24 Thor JuelSkivild - Cykling Odense 01.09,46
25 Alfred SchultzJølving - Middelfart Cykel Club 01.10,53
26 MikkelFunder-Schmidt - Middelfart Cykel Club 01.23,15
27 JonatanSkov - Odder Cykel Klub 01.26,53
Piger U15
1 GullborgGuttesen - Herning Cykle Klub 01.04,25
2 Astrid Marie BjørnSørensen - Cykle Klubben Aarhus 01.07,08
3 JulieUhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
Drenge U13
1 Sebastian LundtoftLindbjerg - Herning Cykle Klub 00.40,06
2 Mathias HedevangChristensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
3 VictorJohannsen - Silkeborg IF Cykling 00.40,11
4 Magne HermanBossen - Cykling Odense s.t.
5 Jonathan AagaardHansen - Cykling Odense s.t.
6 Karl-AkselTilly - Herning Cykle Klub s.t.
7 Sebastian B.Søndergaard - Silkeborg IF Cykling s.t.
8 Oscar HolmLauridsen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
9 Victor BredtoftAndersen - Herning Cykle Klub s.t.
10 Jens BakBjerregaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
11 JacobKvistgaard - Give Cykelklub s.t.
12 Lasse SvoldgaardAndersen - Silkeborg IF Cykling 00.40,21
13 SilasStensen - Cykling Odense 00.43,59
Piger U13
1 Mette KristineTygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.50,43
Drenge U11
1 Max Emil HolstKnudsen - Cykle Klubben Aarhus 00.30,16
2 CasperJohannsen - Silkeborg IF Cykling s.t.
3 MariusPrisholm - Odder Cykel Klub s.t.
4 AlexanderNedergaard - Middelfart Cykel Club s.t.
5 Julian LionettMadsen - Randers Cykleklub af 1910 00.32,04
Piger U11
1 Astrid NorupChristiansen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.30,17
2 Emilie Hedevang christensen - Horsens Amatør Cykleklub 00.36,32
3 Caroline BredtoftAndersen - Herning Cykle Klub 00.44,15
Annonce
Annonce
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Tour of Estonia(2.1) 23/05-25/05
Tour of Estonia(2.1) 23/05-25/05
Ford RideLondon Classique(2.WWT) 24/05-26/05
Marcel Kint Classic(1.1) 25/05
Rund um Köln(1.1) 26/05
Mercan Tour Classic Alpes...(1.1) 29/05
Course de la Paix GP Jese...(2.NCUP) 30/05-02/06
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce