Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
I dag afviklede Silkeborg IF Cykling Designa Løbet. Vi bringer her resultaterne.
Annonce
Der var løb for alle klasser, dog med Dame A, -B og -Junior slået sammen til at køre Dame Cup. I A-klassen hentede Morten Øllegaard (Team Concordia Forsikring-Himmerland) sejren, mens det i Dame Cuppen blev sejr til Julie Leth (Team Ibis Cycles). Hos juniorerne var Lukas Kilsgaard (Team Roskilde Junior) hurtigst. Alle resultater kan ses herunder.
A
1 Morten Øllegaard - Team Concordia Forsikring-Himmerland 3.39.30
2 Kristian Haugaard Jensen - Team Tre-For
3 Michael Valgren Andersen - Glud & Marstrand - LRØ
4 Daniel Holm Foder - Christina Watches - Onfone
5 Mikkel Black Christensen - Odder CK
6 Simon Holm Jacobsen Eiby - Team Lyngby CC
7 Rasmus Boje Vendelbo Juliussen - Bornholm Pro Cycling
8 Alexander Mørk - Team Designa Køkken - Knudsgaard 0.02
9 Asbjørn Kragh Andersen - Team Tre-For 0.04
10 Nikola Aistrup - Team Concordia Forsikring-Himmerland
11 Nicolai Brøchner - Team Designa Køkken - Knudsgaard
12 Klaus Vorgod Kristensen - Herning CK
13 Kalle Corneliussen - Herning CK
14 Jacob Linkis - Odder CK
15 Søren Pugdahl Pedersen - Blue Water Cycling
16 Nikolaj Sørensen - Team Designa Køkken - Knudsgaard
17 Anders Damgaard Christiansen - BikeToyz - Kvickly Odder
18 Thomas Lukas Frei - Christina Watches - Onfone
19 Frederik Rasmussen - Lyngby CC
20 Mathias Lisson - Team Designa Køkken - Knudsgaard
21 Jesper Mørkøv - J. Jensen - Sandstød Salg og Event
22 Morten Høberg - Team Concordia Forsikring-Himmerland
23 Rasmus Mygind - Team Designa Køkken - Knudsgaard
24 Mads Lilholm Meyer - Team Designa Køkken - Knudsgaard 0.08
25 Ulrik Binderup Christensen - Aalborg CR
26 Michael Reihs - Christina Watches - Onfone
27 Niki Byrgesen - Christina Watches - Onfone
28 Kristian Allan Sobota - Christina Watches - Onfone
29 Alexander Kamp - Christina Watches - Onfone
30 Michael Ellermann Jæger - J. Jensen - Sandstød Salg og Event 0.16
31 Lasse Bøchman - Glud & Marstrand - LRØ 0.23
32 Mikkel Mortensen - Team Concordia Forsikring-Himmerland 0.30
33 Thomas Guldhammer - Team Tre-For 0.36
34 Andreas Frisch - Blue Water Cycling 0.36
35 Jannik Hyldtoft Hansen - Team Tre-For 1.14
36 Rasmus Louring Vorre - Team Tre-For 1.18
37 Magnus Damsbo Lund - Team Lyngby CC 4.28
38 Thomas W. Madsen - Team Tre-For 4.31
39 Kasper Malmkjær - Herning CK
40 Casper Folsach - Team Concordia Forsikring-Himmerland
41 Martin Grøn - BikeToyz - Kvickly Odder
42 Andreas Rosenberg - Næstved BC
B
1 Emil Wårsøe - Cykling Odense 2.25.35
2 Torben Ternstrøm - Tønder ACR 0.01
3 Jonas Rasmussen - Middelfart CC
4 Rasmus Hvarre - Cykling Odense
5 Jeppe Lykke Hartvig Nielsen - Esbjerg CR 0.15
6 Frederik Bjørke Schwartz - DCR Ballerup
7 Nicolai Lykke Hartvig Nielsen - Esbjerg CR
8 Alex Clausen - ABC
9 Mads Lillelund Christiansen - Esbjerg CR
10 Morten Gadgaard - Herning CK
11 Bjarne Olsen - Silkeborg IF Cykling
12 Jesper Laustsen - Randers CK 1910
13 Mathias Christensen - Odder CK
14 Kasper Svingel Jensen - Silkeborg IF Cykling
15 Nicklas Overgaard Pedersen - CK Aarhus
16 Michael Larsen - CK Aarhus
17 Jacob Lykke - Silkeborg IF Cykling
18 Morten Pedersen - LFCK
19 Ask Nilou Nørgaard - Svendborg CC
20 Nicolaj Amping - Cykling Odense
21 Peter Bang - Fredericia CC
22 Ulrik Mehlby Thomsen - Cykling Odense
23 Jesper Kael Jensen - Randers CK 1910
24 Anders Bundgaard Lind - Aalborg CR
25 Casper Skov Pedersen - Holstebro CC
26 Jonas Schultz Ingerslev - CK Aarhus
27 Michael Broge Jensen - CC Hillerød
28 Arni Mår Jönsson - Klub Team Island
29 Torkil Veyhe - Odder CK
30 Jesper Nybo Riis - Herning CK
31 Thomas Lund - Herning CK
32 Morten Myrhøj Monrad Nielsen - Odder CK
33 Tommy N. S. Cramer - Greve CC
34 Nikolaj Henning - Middelfart CC
35 Aleksej Calmann - Vesthimmerland CK
36 Kristian Gosvig - Cykling Odense
37 Matias Rosendal Damm - Esbjerg CR
38 Kristian Dahl Kragholm Sørensen - Aalborg CR
39 Nicolai Skov Sprenger - CCH Hjørring
40 Lars Aagaard Hansen - Cycling Langeland
41 Kim Kristoffer Olsen - Vesthimmerland CK
42 Morten Ellegaard Andersen - CC Hillerød
43 Jesper Olsen - Viborg Cycling
44 Eskil Wammen - CK Aarhus
45 Christian Carlsbæk Møller - Randers CK 1910
46 Jan Birk Oxlund - Vejen BC
47 Sebastian Juul - ABC
48 Jacques Stilling - Randers CK 1910
49 Steven Olesen - Kolding BC
50 Jacob Mørkøv - ABC 0.30
51 Jesper Dünweber Darre - ABC
52 Mathias Lindberg Mortensen - DCR Ballerup 0.33
53 Anders Fialla - Cykling Odense
54 Michael Styrk Andersen - Cykling Odense
55 Jesper Nielsen - Herning CK 0.50
56 Rasmus Mejldal - Cykling Odense 1.15
57 Daniel Vestergård Andersen - Randers CK 1910 14.12
C
1 Mads Christensen - Aalborg CR 2.32.27
2 Niels Munk Asmussen - Middelfart CC 1.27
3 Finn R. Madsen - Skive CK 1.53
4 Søren Brøndum - Odder CK 2.30
5 Mathias Munk Andersen - Cykling Odense 2.50
6 Nikolaj Fredsgaard - CK Aarhus
7 Sebastian Hartvigsen - ABC
8 Jesper Bechmann Olsen - Hammel CK 2.58
9 Morten Lambert - Odder CK 3.14
10 Anders Krogh Jensen - Randers CK 1910
11 Mathias Hamburger Holm - DCR Ballerup
12 Ricki Clausen - Hvidovre CK
13 Anders Banke Petersen - Middelfart CC
14 Henrik Bisgaard Skovmose - Thy CR
15 Thomas Mikkelsen - Horsens AC
16 Leon Vibholm - Horsens AC
17 Morten Banke - Silkeborg IF Cykling
18 Ciaran Sean Kelly - Silkeborg IF Cykling
19 Alexander Nielsen - Middelfart CC
20 Steen Skov Laursen - Silkeborg IF Cykling
21 Jesper Kousgaard - Herning CK
22 René Schmidt - CK Aarhus
23 Christian Elbæk - Silkeborg IF Cykling
24 Ulrik Vestergaard Jensen - Cykling Sydfyn
25 Paw Sørensen - Randers CK 1910
26 Jesper Düring Reinholt - Haderslev Starup CK
27 Christian Olesen - CK Aarhus
28 Nicolai Madsen - CK Aarhus
29 Christian Wøelsted - Randers CK 1910
30 Rasmus Vonsgart Andersen - Kolding BC
31 Jon Fuglsang - JC Cykelklub
32 Poul Erik Bramsen - Haderslev Starup CK
33 Martin Hansen - Horsens AC
34 Kristian Flagstad - CK Aarhus
35 Allan Porsmose - Holstebro CC
36 Claus Madsen - Cykling Odense 3.23
37 Nicolai Stegmann - Næstved BC
38 Lasse Eland - Århus MTB 3.30
39 Mads Frank Hansen - Kolding BC 4.06
40 Ole Christian Ploetz - RG Uni Hamburg 6.49
41 Morten Freitag - Kolding BC
42 Thomas Rodtwitt - JC Cykelklub 7.14
43 Nicolaj Nicolajsen - Fredericia CC 8.48
44 Mike Isaksen - Skive CK 14.01
45 Klaus Bo Faigh - Cykling Odense 19.50
D
1 Christian Vaaben - Hammel CK 1.40.53
2 Mathias Meldgård - Aalborg CR
3 Nick Lissner - Aalborg CR 0.23
4 Poul Søndergaard - Silkeborg IF Cykling 0.38
5 Nicolaj Isbrandt Aalbæk Hansen - Kolding BC
6 Thomas Stenger Føhns - Herning CK 0.38
7 Magnus Groth - Silkeborg IF Cykling
8 Kim Petersen - ABC
9 Morten Moltesen Kristensen - Esbjerg CR
10 Thomas Ricken Gjødsbøl - Give Cykelklub
11 Mikael Sand - Horsens AC 0.44
12 Ulrik Egebjerg Knudsen - Vejle CK 1.25
13 Jakob Prang Kortbæk - Morsø CK 1.58
14 Kim Ternstrøm - Tønder ACR 2.00
15 Bjarne Kingo Andersen - Nyborg CK
16 Erik Zoega - Nyborg CK
17 Allan Leander Mikkelsen - CK Aarhus
18 Johnny Brandt - Hammel CK
19 Flemming Nørskov - CK Aarhus
20 Michael Vind Nielsen - Varde CK
21 Stefan Häuser Ryom - Odder CK
22 Dennis Daniel Christensen - ABC
23 Sebastian Luik Ottsen - CK Aarhus
24 Kim Thomsen - Give Cykelklub
25 Flemming Damgaard Andersen - Horsens AC
26 Martin Meyhoff - Kieler RV
27 Hans Helleshøj Buch - CK Aarhus
28 Jesper Jonasson Madsen - Bov CC
29 Kristian Hald - CCH Hjørring
30 Lars Blirup - Aalborg CR
31 Emil Pedersen - Randers CK 1910
32 Rudi Rye Kristensen - Aalborg CR
33 Frederik Brasch - CK Aarhus
34 Henrik Sass - Næstved BC
35 Jesper Gottlieb - Horsens AC
36 Henrik Friis-Madsen - ABC
37 Simon Langborg Mogensen - Herning CK
38 Lasse Sørensen - Vejle CK
39 Casper Skaarup - Fredericia CC
40 Bjarne Sørensen - Silkeborg IF Cykling
41 Brian Johnsen - Silkeborg IF Cykling
42 Morten Gade - Aalborg CR
43 Victor Ander Søndergaard - Randers CK 1910 2.06
44 Frode Nielsen - Hammel CK 2.09
45 Thomas Bækbo - CK Djurs
46 Casper L Tinggaard - Horsens AC 13.10
47 Alex Kristensen - Randers CK 1910
48 Mads Strandby Jørgensen - Haderslev Starup CK 14.21
49 Peter Isager - CK Djurs 14.23
50 Kaspar Gadegaard Andersen - Herning CK 15.01
51 Brian Jensen - Hedensted Cykelklub
52 Kristian J. Steinholm - Haderslev Starup CK
53 Morten Toft Nielsen - Skive CK
54 Jan Holst Rothmann - CCH Hjørring 19.29
55 Jon Ellingsgaard - Vejle CK 19.31
56 Troels Haastrup - Herning CK 19.41
57 Jan Nielsen - Aalborg CR 19.52
58 Owe Andersen - Vejle CK 23.54
59 Casper Hougaard Jensen - Vejen BC 49.20
60 Ove Kjeldsen - Skive CK 1.03.00
Junior
1 Lukas Kilsgaard - Team Roskilde Junior 2.28.01
2 Thomas Uttrup Sandstrøm - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior
3 Nikolaj Høyen Gudiksen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior
4 Alexander Atzen Sacht - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers
5 Mathias Dam Westergaard - Blue Water Junior
6 Kasper Würtz Schmidt - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers
7 Nikolaj Rud Østergaard - CHJ Group - Comentor
8 Mathias Nørgård Villadsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 0.25
9 Phillipp Prien - RG Hamburg
10 Elias H. Busk - Blue Water Junior
11 Mathias Rask Jeppesen - CHJ Group - Comentor
12 Steffan List - Fredericia CC
13 Jonas Poulsen - Team Roskilde Junior
14 Michael Carbel Svendgaard - Blue Water Junior
15 Magnus Tholstrup Skjøth - Team ScaffCo Stilladser
16 Max Lindenau - Hambrg
17 Emil Bækhøj Halvorsen - Team ScaffCo Stilladser
18 Frederik Maillund Lassen - Horsens AC
19 Lucas Carstensen - Harburger GR
20 Andreas Rifsdal Jedig - ABC
21 Nikolaj Fevre - Kolding BC
22 Mads Krog - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior
23 Jonas Nordkroggaard - ABC
24 Anders Egsvang Rasmussen - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers
25 Phillip Wierzchowski - RG Hamburg
26 Martin Gro Nygaard - Horsens AC
27 Mikkel Skjellerup - Aalborg CR
28 Viktor Grambo Kodal - Aalborg CR
29 Niklas Leiss - Lübeck
30 Kasper Asgreen - Kolding BC
31 Emil Wang - ABC
32 Rasmus Esmann Ginnerup - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers
33 Lasse Panduro Nielsen - Silkeborg IF Cykling
34 Alexander Hjortnæs - Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers
35 Jeppe Norup Dal - CK Aarhus
36 Christian Nyvang Lund - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior
37 Valentin Nørgaard - Horsens AC
38 Patrick Behrens - Fredericia CC
39 Alexander Engels Ryming - CHJ Group - Comentor
40 Klaus Walther Conradsen - Aalborg CR 0.35
41 Lasse Mortensgaard - ABC 0.37
42 Simon Nybo Holgersen - CHJ Group - Comentor 0.40
43 Joakim Bukdal - ABC 3.06
44 Frederik Rasmussen - ABC 8.52
45 Jesper Jensen - Esbjerg CR 9.51
46 Christian B. S. Mikkelsen - Aalborg CR 10.35
47 Henrik Pedersen - Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 11.25
48 Morten Larson Sørensen - Vejle CK
49 Andreas Juliussen - Horsens AC 14.16
50 Jes Herlufsen - Fredericia CC 16.14
51 Christian Skalborg Jensen - Esbjerg CR 21.26
52 Søren Dejnbjerg Jensen - Vejle CK 41.37
53 Christian Zeeberg Pedersen - CHJ Group - Comentor 42.51
54 Lasse Lindberg Mortensen - DCR Ballerup 46.13
Dame Cup
1 Julie Leth - Team IBIS Cycles 1.49.12
2 Iben Bohe - CC Hillerød
3 Amalie Dideriksen - BikeToyz - Kvickly Odder
4 Betina Cramer - Greve CC
5 Karina Hegelund - ABC
6 Christina M. Siggaard - Blue Water Ladies
7 Cecilie Uttrup Ludwig - KCK Herlev
8 Kamilla Sofie Vallin - BikeToyz - Kvickly Odder
9 Lisa Robb - RV Hamburg
10 Michelle Lauge - BikeToyz - Kvickly Odder
11 Fie Degn Larsen - Blue Water Ladies 0.03
12 Britt Lauenborg - ABC 4.32
13 Mia Eskebjerg - ABC
14 Camilla Larsen - ABC 4.34
15 Nina Schultz Nielsen - Blue Water Ladies 4.53
16 Rikke Frederiksen - ABC
17 Jannika Scheuch - Felix Jud Ring
18 Mette Vesterager Petersen - Politiets CA
19 Nikoline Hansen - Bov CC
20 Ines Hinrichs - RV Hamburg
21 Trine Lorentzen - ABC
22 Tilina Levin - Svanesund
23 Anna Pålsson - Sweden
24 Mette Fugl Rasmussen - ABC
25 Amalie Winther Olsen - BikeToyz - Kvickly Odder
26 Trine Frilund Jacobsen - CC Hillerød
27 Kirsten Dreier - RV Hamburg
28 Alis Andersson - Sweden
29 Susan Skylv - TSF
30 Tina Nielsen - Vejle CK
31 Louise Marie Olsen - Blue Water Ladies
32 Julie Lykke - BikeToyz - Kvickly Odder
33 Elina Huusbo - Slaffenshop 5.49
34 Mette Andersen - CC Hillerød 5.50
35 Mette Larsen - ABC
36 Julie Valgren Andersen - Thy CR 5.52
37 Maja Lind Ovesen - Bornholm CC 5.53
38 Letta Thurah Bilde - Silkeborg IF Cykling
39 Else Lund - Hammel CK
40 Berit Carlsen - ABC
41 Linda Jacobsson - Sweden
42 Heidi Christiansen - Esbjerg CR 10.41
43 Katrine Bjaler - CK Fix
44 Frederikke Hummelshøj - Herning CK 10.43
45 Anne Mette Frederiksen - Blue Water Ladies
46 Mette Lilholm Meyer - Blue Water Ladies 24.01
Veteran H40
1 Christian Poulsen - DCR Ballerup 2.34.56
2 John Papsø - Silkeborg IF Cykling
3 Armin Raible - Team Trenga.de
4 Morten B. Andersen - Fredericia CC
5 Steen Larsen - Horsens AC
6 Torben Kristensen - Vejle CK 0.06
7 Bogi Kristiansen - Hareskov Cykelklub 0.09
8 Jesper Bruun - CK Aarhus
9 Henrik Dam Nielsen - Cykling Odense
10 Christian Faber - Sønderborg CK
11 Flemming Steen - Horsens AC
12 Brian Poulsen - Horsens AC
13 Hans Christian Iversen - Haderslev Starup CK
14 Tom Bøttger - Sønderborg CK
15 Henrik Roland Jensen - CK Aarhus
16 Peter Christensen Laisbo - Hvidovre CK
17 Mads Nicolaysen - Holte Cykel Klub
18 Henrik Olsen - CC Hillerød
19 Per Christensen - Odder CK
20 Jørgen Bligaard Lyhne - Skive CK
21 Peter Konggaard Jørgensen - Svendborg CC
22 Niels Chr. Jung - CK Aarhus
23 Michael Godskesen - Silkeborg IF Cykling
24 Lars Fogtmann - CK Aarhus
25 Gunnar D. Olsen - TSF
26 Tom Knudsen - Horsens AC
27 Carsten Quottrup - CK Aarhus
28 Tom Svith Jensen - Randers CK 1910
29 Kim Westen - Nakskov CC
30 Roy Ewan - Hedensted Cykelklub
31 Laurits Thorning Jakobsen - CK Aarhus
32 Morten Arild Nielsen - Horsens AC
33 René Boesen - Hammel CK
34 Roy Andersen - Randers CK 1910
35 Morten Mejsen Westergaard - Vejle CK
36 Lars Ole Markvardsen - Viborg Cycling
37 Peter Holm Nielsen - CK Aarhus
38 Freddy Kærgaard Hansen - Skive CK
39 Torleif Røberg - Fredericia CC 0.18
40 Niels Kaare Jensen - Herning CK
41 Johnny Lillelund - Herning CK 0.22
42 Preben Svenningsen - Team GFDD 0.23
43 Henrik Jensen - Randers CK 1910 4.09
44 Stefan Simonsen - Horsens AC
45 Jens-Peder Ravn Rasmussen - Horsens AC 5.35
46 Rolf Faak - Harburger RG
47 Lars Erik Kron - DCR Ballerup 7.38
48 Karsten Wedel Madsen - Kolding BC 17.59
49 Henrik Dann Andersen - Hammel CK 22.05
50 Peter André Friese Vestergaard - Faaborg Ski og Motionsklub 25.11
51 Finn Yding Sørensen - Horsens AC 1.06.29
Veteran H50
1 Lars Christensen - Aalborg CR 1.42.25
2 Gudmund Brændgaard - Horsens AC 0.02
3 Bo Kruse - Silkeborg IF Cykling 0.12
4 Jan Møller - Odder CK
5 Lars Erdmann - Hamburg
6 Bill Fisker - Thy CR
7 Klaus Møller - CK Djurs
8 Per Bennekov - Skive CK
9 Per Husted - Skive CK
10 Hans Jørgen Christensen - Silkeborg IF Cykling
11 Tage Odgaard Nielsen - Morsø CK
12 Jens Pape - Hedensted Cykelklub
13 Gunnar Knudsen - Herning CK
14 Peter Kondrup - Fredericia CC
15 Jimmi Johansen - Lyngby CC
16 Claus Richard Larsen - ABC
17 Ole Thøgersen - Nyborg CK
18 Gert Pagh Nielsen - Middelfart CC
19 Peter Bjerrisgaard - Vejen BC
20 Jens Ankerstjerne - Hedensted Cykelklub
21 Jørgen Pugdahl Pedersen - Skive CK
22 Stig Kjergaard Nielsen - Randers CK 1910
23 Kurt Knudsen - Herning CK
24 Anders Lau Jespersen - ABC
25 Kurt Jensen - Chelsea CC
26 Jan Peter Petersen - Nakskov CC
27 Henrik Cohen - Hareskov Cykelklub
28 Steffen Sørensen - Holstebro CC
29 Michael Bornak - CC Hillerød
30 Peter Kvist - Horsens AC
31 Kent Jensen - Vejen BC
32 Karsten Arnfeldt Olsen - Fredericia CC
33 Ole Bladt-Hansen - Esbjerg CR
34 Danner Vedel Friis Kirkel - Horsens AC
35 Klaus Haaning - Sønderborg CK
36 Peter Lasse Pedersen - Skive CK 0.17
37 Egon Vedel Kvist - Hammel CK
38 Manfred Bartsch - SG Athletico Büdelsdorf 8.35
39 Finn Bjerg Olesen - Skive CK
40 Peter Mauritz - Lübeck 8.37
41 Rene Søberg - ABC 8.46
42 Lars-Erik Andersen - Faaborg Ski og Motionsklub 14.36
43 Ib Kamp - Horsens AC 14.38
44 Niels Peder Bay - Faaborg Ski og Motionsklub 19.31
45 John Madsen - Bov CC 23.47
46 Knud Thaysen - Herning CK
Veteran H60
1 Bjarne Brøndum - Cykling Nord Fyn 1.54.53
2 Svend E. Hansen - Svendborg CC
3 Benny Petersen - Nr. Søby CK
4 Tommy Vibholm - Horsens AC
5 Anders Høj - Skive CK
6 Arne Post - Skive CK
7 Ib Jørgensen - Svendborg CC
8 Palle Rosendahl - Værløse Farum CK
9 Bjarke Lorentzen Andersen - Herning CK
10 Frank Kofoed - CC Hillerød
11 Niels Sloth - Hedensted Cykelklub
12 Steffen Munch Hansen - CCH Hjørring
13 Svend Erik Pedersen - Greve CC
14 Ove Birk - CCH Hjørring 0.04
15 Helmer H. Larsen - CK Aarhus
16 Kristian Vorgod Kristensen - Holstebro CC 0.06
17 Hans-Jørgen Pedersen - Grenaa CC 0.07
18 Preben Nørskov - Holstebro CC
19 Heinz Gerhardt Terndrup - Nyborg CK
20 John Helleskov - Hammel CK
21 Helmuth Gram - Fredericia CC 0.16
22 Villy Christensen - Hammel CK 2.14
23 Allan Søndergaard - Hammel CK 3.18
24 William Øhlenschlæger Madsen - Haderslev Starup CK 5.02
25 Chres Christensen - CK Djurs 14.20
U17
1 Kristoffer Kjeldmann - Hammel CK 1.42.38
2 Kasper Mølgaard Andersen - Vejen BC 0.09
3 Sebastian Rasmussen - Middelfart CC 0.17
4 Jonas Nordal Jakobsen - Vejle CK 0.27
5 Mikkel Møller - Vejen BC 0.31
6 Mikkel Honorè - Middelfart CC 0.33
7 Paul Lindenau - Hamburg
8 Tobias Mørch Kongstad - Amager CR
9 Mathias Nikolaj Linderod Albrechtsen - DCR Ballerup
10 Jacob Kruse Jensen - Middelfart CC
11 Andreas Hyldgaard Jeppesen - Herning CK
12 Daniel Henning Hartvig - Greve CC
13 Jesper Schultz - Middelfart CC
14 Magnus Bak Klaris - Amager CR
15 Daniel Bligaard Lyhne - Nr. Søby CK
16 Nicolai Just Pedersen - Cykling Odense
17 Mikkel Fenneberg - Sønderborg CK
18 Jonas Hougaard Jensen - Vejen BC
19 Emil Funder - DCR Ballerup
20 Emil Dahl Pedersen - Middelfart CC
21 Silas Zacharias Clemmensen - Aalborg CR
22 Marius Therkildsen - Herning CK
23 Emil Tumi Viglundsson - Vejen BC
24 Casper Kragh - Silkeborg IF Cykling
25 Mathias Brügmann Jessen - Sønderborg CK
26 Lauriz Urnauer - Harburger RV
27 Andreas Stokbro - CK Fix
28 Christopher Posselt - Silkeborg IF Cykling
29 Frederik Bohé - CC Hillerød
30 Ludwig Cords - Harvesterhuder RV 1909 e.V.
31 Mathias Dalum - Herning CK
32 Jakob Frydendal Donbæk Jensen - Horsens AC
33 Niklas Larsen - Slagelse CR
34 Jonas Brunholm Jensen - Silkeborg IF Cykling
35 Andreas Lerche Christensen - Hammel CK
36 Jannick Beck - Haderslev Starup CK
37 Alexander Møller - Fredericia CC
38 Rasmus Kristensen - Silkeborg IF Cykling
39 Nikolaj Jeppe - Slagelse CR
40 Mads Olander Hjort - Næstved BC
41 Jonas Gregaard Wilsly - DCR Ballerup
42 Andreas Brandt Aidel - Hammel CK
43 Villads Aase Ellebjerg - Cykling Odense
44 Sebastian B. Rasmussen - Hammel CK
45 Nicklas Falk Rasmussen - Slagelse CR
46 Jonas Petersen - Slagelse CR
47 Mathias Strange Hansen - Silkeborg IF Cykling 0.39
48 Rune Høybye - Herning CK
49 Jonas Vingegaard Rasmussen - Thy CR 0.50
50 Søren Pedersen - Vejen BC 0.59
51 Mathias Norsgaard Jørgensen - Herning CK 1.30
52 Andreas Tony Kallestrup - Herning CK 3.04
53 Louis Sørensen - Viborg Cycling
54 Jonas Wang - DCR Ballerup 4.59
55 Frey Bech Mikkelsen - CK Aarhus 9.28
56 Rasmus Bang Poulsen - Cykling Odense
57 Frederik Jeppesen - Nr. Søby CK
58 Andreas Bengaard - Nr. Søby CK
59 Oskar Schnetter - RV germania Hamburg
60 Oskar Kjul Feldstedt - Viborg Cycling
61 Thomas Vigsø Høyer Henningsen - Viborg Cycling 9.31
62 Mads Zeller Schilling - CK Fix 10.21
63 Sebastian Edvard Jørgensen - Silkeborg IF Cykling
64 Mathias emil thorup Laursen - DCR Ballerup 11.08
65 René Gier Vemmelund - Give Cykelklub 12.21
66 Gorm Balle Feldstedt - Viborg Cycling 12.29
67 Tore Tøgersen - Nyborg CK 13.24
68 Tobias Vig Laursen - Viborg Cycling 15.10
69 Gerrild Lüss - Lübeck
70 Søren Berg Søndergaard - CK Aarhus
71 Mathias Johansen - Silkeborg IF Cykling 16.31
72 Anders Vestergaard Nielsen - Randers CK 1910 23.36
U16 piger
1 Emma Norsgaard Jørgensen - Herning CK 1.03.30
2 Simone Eg - Herning CK 0.01
3 Pernille Mathiesen - Holstebro CC 0.05
4 Tamika Hingst - RG Hamburg
U15 drenge
1 Frederik Rodenberg Madsen - DCR Ballerup 1.03.29
2 Johan Tiedemann Langballe - CK Aarhus
3 Anders Peter Ellingsøe - Vejle CK
4 Anthon Charmig - Odder CK
5 Joakim Lisson - Tissø Cykel Ring
6 Alexander Salby - Rødekro CC
7 Rasmus Lund Pedersen - Cykling Odense
8 Andreas Lorentz Kron - DCR Ballerup
9 Martin Bergmann - Aalborg CR
10 Kristian Kaimer Eriksen - CK Fix
11 Mikkel Dreyer Nielsen - Aalborg CR
12 Karl Klinge - Middelfart CC
13 Anders Bjørn Kristensen - Middelfart CC
14 Daniel Vestergaard Villadsen - Herning CK
15 Christian Bahr - Cykling Odense
16 Mathias Moltesen Kristensen - Esbjerg CR
17 Jonathan Brink - Aalborg CR
18 Simon Fendinge Olsen - Odder CK
19 Oliver Knudsen - Silkeborg IF Cykling
20 Arne Birkemose - Cykling Odense
21 Jorn Oerlemans - Horsens AC
22 Frederik Sønderby Jensen - Horsens AC
23 Julius Johansen - CC Hillerød
24 Nicolai Clausen - Herning CK
25 Lasse H. Krejberg - Nr. Søby CK
26 Søren Hjalte Steinholm - Haderslev Starup CK
27 Asbjørn Hellemose - Hammel CK
28 Rickie Quist - Randers CK 1910
29 Gustav Schmidt Ruager - Cykling Odense
30 Mark Bisgaard Jenkins - Horsens AC
31 Casper Busk Jensen - Randers CK 1910
32 Anders Alnor Mathiasen - Hedensted Cykelklub
33 Andreas Knudsen - Silkeborg IF Cykling
34 Kasper K. Mortensen - Skive CK
35 Rasmus Strandsby - Odder CK
36 Runar Bogason - DMK
37 Jakob Hansen - Herning CK
38 Rasmus Stigaard - Rødekro CC
39 Nikolaj Vejby Møller - CK Djurs
40 Mikkel Feldtmann Hansen - Aalborg CR
41 Andreas Kragh - Silkeborg IF Cykling
42 Oliver Nielsen - Hobro CK38
43 Jonas Slegger - Randers
44 Ove Temme - Germania Hamburg
45 Nick Brigsted - Horsens AC
46 Jakob Albertsen - CK Aarhus
47 Andreas Stenger Føhns - Herning CK
48 Jakob Olsen - Silkeborg IF Cykling
49 Gustav Wrisberg Kristensen - Silkeborg IF Cykling
50 Wiliam Gade Thøgersen - Silkeborg IF Cykling
51 Rasmus Hvass Olesen - CK Aarhus
52 Jens-Villum Herløv Vilhelmsen - Haderslev Starup CK
53 Simon Holm Knudsen - Silkeborg IF Cykling
54 Mikkel Beck Olsen - Randers CK 1910
55 Timo Marquard - Germania Hamburg 0.11
56 Patrick Johnsen - Silkeborg IF Cykling 1.37
U13 drenge
1 Anders Lilliendal - Cykling Odense 46.25
2 Aksel Bech Skot-Hansen - CK Djurs
3 Morten Andreas Stampe - Odder CK
4 Mikkel Bertelsen - Herning CK
5 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning CK
6 Jakob Bødker - Viborg Cycling
7 Kresten Andersen - Næstved BC
8 Janne Torben Hess - Blau-Weiss Buchholtz
9 Mads Fenneberg - Sønderborg CK
10 Mads Degn - Horsens AC
11 Sebastian Waldhauer - Esbjerg CR 0.04
12 William Blume Levy - Horsens AC
13 Anders Juul - Herning CK
14 Niklas Spilcker Jacobsen - Silkeborg IF Cykling
15 Jonathan Damsgaard Hald - Vejle CK
16 Peter Friss Løfstedt - Herning CK 2.44
17 Anders Foldager - Hammel CK 3.08
18 Lukas Kirstein Nedergaard Jensen - Hobro CK38 3.10
19 Tue Larsen - Slagelse CR
20 Victor Amby - Hedensted Cykelklub
21 Nicolai Zinck Kristensen - Hobro CK38
22 Mads Bak Bjerregaard - Odder CK
23 Ruben Zilas Larsen - CK Aarhus
24 Daniel Guld - CK Aarhus
25 Oliver Salby - Rødekro 3.17
26 Tobias Kastberg - CK Aarhus 5.54
27 Jeppe Thingholm - Hedensted Cykelklub
28 Victor Thang - Vejle CK 5.57
29 Elias Jensen - Silkeborg 6.02
U13 piger
1 Lærke Elstrøm Jensen - Hedensted Cykelklub 46.30
2 Mie Olander Hjort - Næstved BC 3.06
3 Mona Walther - Blau-Weiss Buchholtz 3.25
U11 drenge
1 Anders Toft Nielsen - Esbjerg CR 37.30
2 Gustav Wang - CK Fix 0.02
3 Tobias Lillelund - Herning CK 0.03
4 Julius Skovmand Lomholt - CCH Hjørring 0.04
5 Rasmus Tolbøl - CK Aarhus 0.13
6 Rasmus Madsen - Herning CK 1.10
7 Mads Stokbro - CK Fix 1.58
8 Rasmus Thingholm - Hedensted Cykelklub 2.06
9 Viktor Wienberg - Silkeborg 4.29
10 Aksel Klinge - Middelfart CC 6.20
11 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg 8.27
U11 piger
1 Maria Bertelsen - Herning CK 37.32
2 Amalie Spaabæk Schmücker - Herning CK
3 Katrine Høgild - Viborg Cycling 6.19
Annonce
Annonce
Vuelta España Femenina(2.WWT) 28/04-05/05
Tour du Gévaudan Occitanie(2.NCUPJW) 04/05-05/05
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Elfstedenronde Brugge(1.1) 05/05
Elfstedenronde Brugge(1.1) 05/05
Circuit de Wallonie(1.1) 09/05
Itzulia Women(2.WWT) 10/05-12/05
Tour du Finistère(1.1) 11/05
Boucles de l'Aulne - Châ...(1.1) 12/05
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce