Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
I dag er der blevet kørt veteran DM i enkeltstart i Randers, og det gav følgende resultater.
Annonce
Veteran H30
1 Morten Hansen - Roskilde Cykle Ring 00.42,49.41
2 Tommy Moberg Nielsen - Sydkystens Cycling 00.43,55.13
3 Jesper Attermann - Cykle Klubben Aarhus 00.44,55.12
4 Nils Eigil Bradtberg - Team ABC Elite 00.45,06.99
5 Anders Rom - Ordrup Cykle Club 00.45,35.17
6 Henrik Bisgaard Skovmose - Thy Cykle Ring 00.46,13.27
7 Jeppe Tolbøll - Haderslev Starup Cykelklub 00.47,30.90
8 Lasse Jakobsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00.48,18.44
9 Kenneth Bjerregaard - Brædstrup Cykel Klub 00.48,48.13
10 Torben Bartholin - Brædstrup Cykel Klub 00.48,51.24
11 Morten Korsgaard - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.48,59.46
12 Jeppe Juul Jensen - Cykel Klubben Djurs 00.50,30.50
Veteran H40
1 Michael Gamst - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00.41,57.04
2 Lars Nybo Nielsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00.42,08.05
3 Martin Hammer Larsen - Team IBT Isolering - Ridley 00.42,16.42
4 Sebastian Hartvigsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00.43,11.95
5 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg I.F. Cykling 00.43,56.09
6 Lars Gade - Elite Cycling Snejbjerg 00.44,13.97
7 Thomas Lund - Herning Cykle Klub 00.44,30.06
8 Bjarne Kingo Andersen - Nyborg Cykle Klub 00.44,37.63
9 Brian Mathiesen - KÆDEN - Nr. Lyndelse 00.44,38.80
10 Rune Larsen - Kerteminde Cykelklub 00.44,46.10
11 Morten Tillquist Nielsen - Sorø Bicycle Club 00.45,05.27
12 Michael Jepsen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 00.46,32.48
13 Henrik Kücken - Rødekro Cykle Club - RKCC 00.46,33.60
14 Lars Anderson - Kerteminde Cykelklub 00.46,35.46
15 Erik Zoega - Nyborg Cykle Klub 00.47,18.48
16 Peter Holm Nielsen - Cykle Klubben Aarhus 00.47,50.44
17 Michael Ishøi - Køge Cykel Ring 00.48,14.43
18 Henrik Dann Andersen - Hammel Cykle Klub 00.48,20.06
19 Henrik Olsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00.48,39.47
20 Uffe Marsk Lauridsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00.50,00.73
21 Jens Berg - Rødekro Cykle Club - RKCC 00.50,18.88
22 Michel Bernard - Kerteminde Cykelklub 00.50,46.99
23 Kim Knudsen - Hammel Cykle Klub 00.53,12.73
Veteran H50
1 Jesper Nielsen - Herning Cykle Klub 00.34,07.76
2 Lars Aagaard Hansen - Cykling Odense 00.35,24.53
3 Klaus Pedersen - Cykel Klubben Djurs 00.35,34.86
4 Michael Bornak - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00.36,11.66
5 Laurits Thorning Jakobsen - Cykle Klubben Aarhus 00.36,22.63
6 Henrik Sass - Team Cycling Ringsted 00.36,45.16
7 Rolf Kjøller - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00.37,07.79
8 Peter Hægg Hansen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00.37,22.09
9 Kim Westen - Nakskov Cykle Club 00.37,29.73
10 Lars Christensen - Aalborg Cykle-Ring 00.37,32.01
11 Ole Thøgersen - Nyborg Cykle Klub 00.38,16.08
12 Jimmy Ottosen - Herning Cykle Klub 00.38,29.33
13 Danner Vedel Friis Kirkel - Horsens Amatør Cykleklub 00.38,32.10
14 Peter Kvist - Brædstrup Cykel Klub 00.38,34.89
15 Jan Falch Petersen - Hedensted Cykel Klub 00.38,56.52
16 Ole Egeblad - Sydkystens Cycling 00.39,47.95
17 John Frejlev - Lolland-Falsters Cykle Klub 00.41,45.28
18 Michael Elstoft - Kerteminde Cykelklub 11.13,09.72
Veteran H60
1 Thomas Kyng - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00.38,23.81
2 Poul Petersen - CK Kronborg 00.39,57.96
3 Svend Christensen - Elite Cycling Snejbjerg 00.40,29.95
4 Tommy Vibholm - Horsens Amatør Cykleklub 00.41,44.80
5 Svend E. Hansen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 00.43,32.61
6 Johan P. Hansen - Hobro Cykle Club af 1938 00.46,11.67
Veteran H70
1 Søren Vagtholm - Hobro Cykle Club af 1938 00.41,49.63
2 Bent Krogh - Lolland-Falsters Cykle Klub 00.43,15.04
3 Bjarne Brøndum - Fredericia Cycle Club 00.43,27.10
4 Jan Jensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00.44,10.84
5 Laust Madsen - Horsens Amatør Cykleklub 00.44,44.11
Veteran D30
1 Cathrine Grage - Sydkystens Cycling 00.39,03.73
2 Mette Fugl - Team Milawo 00.39,53.09
3 Tine Rasch Hansen - Cykle Klubben Aarhus 00.40,15.23
4 Mette Larsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00.40,40.75
5 Line Eriksen - Hvidovre Cykle Klub 00.41,04.21
6 Else Lund - Hammel Cykle Klub 00.42,37.21
Veteran D45
1 Janni Bormann - Sydkystens Cycling 00.38,34.59
2 Karen Hviid Christensen - Hedensted Cykel Klub 00.39,14.03
3 Charlotte Nobel - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00.40,07.58
4 Tina Dorrit Nielsen - Kerteminde Cykelklub 00.47,43.45
Annonce
Annonce
Vuelta España Femenina(2.WWT) 28/04-05/05
Tour du Gévaudan Occitanie(2.NCUPJW) 04/05-05/05
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Elfstedenronde Brugge(1.1) 05/05
Elfstedenronde Brugge(1.1) 05/05
Circuit de Wallonie(1.1) 09/05
Itzulia Women(2.WWT) 10/05-12/05
Tour du Finistère(1.1) 11/05
Boucles de l'Aulne - Châ...(1.1) 12/05
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce