A-løbet i KCK-Brøndbys løb blev domineret af to ryttere, som kom alene til målstregen. Det var unge Kaspar Schjønnemann fra Glud & Marstrand Horsens og Peter Riis fra Team GLS. I spurten vandt Kaspar Schjønnemann og hentede dermed Glud & Marstrand Horsens tredje sejr i træk i denne weekend.
Michael Ellermann Jæger fra Team Python Pro Næstved blev nummer tre.
A 141 km.
1 Kaspar Schjønnemann - Glud & Marstrand Horsens 03.22,21
2 Peter Riis - Team GLS s.t.
3 Michael Ellermann Jæger - Team Python Pro Næstved 03.22,50
4 Lars Ulrich - Team
Odense Energi 03.23,06
5 Lasse Bøchman - Glud & Marstrand Horsens s.t.
6 Mads Bang Andersen - Dcr Ballerup s.t.
7 Thomas Bendixen - Team Vision Bikes - Løgstør Parkhotel s.t.
8 Jacob Kollerup - Team Vision Bikes - Løgstør Parkhotel s.t.
9 Mads Bugge Andersen - Team Vision Bikes - Løgstør Parkhotel 03.24,18
10 Michael Bjørn Johansen - Team Vision Bikes - Løgstør Parkhotel s.t.
11 Jonas Fredborg -
Abc s.t.
12 Jannik van Dijk Nielsen - Team Reelight 03.25,34
13 Troels Toftager Nielsen - Abc s.t.
14 Simon Lerbech - Team Vision Bikes - Løgstør Parkhotel s.t.
15 Kristian Sobota - Team Vision Bikes - Løgstør Parkhotel 03.26,45
B 141 km.
1 Mads Nicolaysen - Ck Kronborg 05.33,12
2 Morten Helmer - Sorø Bc s.t.
3 Jonas Jørgensen - Næstved Bc s.t.
4 Henrik Helt Hansen -
Amager Cr s.t.
5 Jesper Juul Andreasen - Næstved Bc s.t.
6 Keld Fjord - Ck Kronborg s.t.
7 Heine Hansen - Cc Gladsaxe s.t.
8 Martin Hammer Larsen - Hvidovre Ck s.t.
9 Rasmus Andersen - Hvidovre Ck s.t.
10 Jesper Lassen - Ck Kronborg s.t.
C 120 km. 1 Anders Poul Hansen - Ck Fix 02.57,20
2 Christian Hamburger Larsen - Amager Cr 02.57,44
3 Claus Erik Nielsen - Roskilde Cr s.t.
4 Peder Jacobsen - Hillerød Ck 02.57,55
5 Stephan Rølling - Hvidovre Ck s.t.
6 Ivan Westh Christensen - Abc s.t.
7 Jesper Nielsen - Cc Gladsaxe s.t.
8 Henrik Bandsholm - Hvidovre Ck 03.01,30
9 Kasper Storgaard Andersen - Hvidovre Ck s.t.
10 Philip Mor -
Sønderborg Ck 03.02,15
11 Jeppe Kongstad Hjort Nielsen - Jc Cykelklub 03.02,44
12 Lars Dige Grønberg - Amager Cr s.t.
13 Anders Meinecke - Amager Cr s.t.
14 Mads Tandrup - Roskilde Cr s.t.
15 Filip Klein - Hvidovre Ck s.t.
16 Finn Samson - Hvidovre Ck s.t.
17 Jeppe Udby - Amager Cr s.t.
18 Henrik Hedegaard - Dcr Ballerup s.t.
JUN 120 km. 1 Jacob Mørkøv - Team Dcr Junior 03.07,52
2 Lars F. E. Jensen - Team Dcr Junior s.t.
3 Stefan Claes Dahl Olsen - Glud & Marstrand Hobro-Horsens 03.11,25
4 Niki Byrgesen - Team Dcr Junior s.t.
5 Lenni Helleskov Busk - Team Dcr Junior s.t.
6 Michael Schön Poulsen - Amager Cr s.t.
7 Jon Timotej - Ordrup Cc s.t.
8 Simon Olsen - Team Dcr Junior s.t.
9 Jimmy Kim Larsen - Amager Cr 03.12,29
10 Anders Bo Christensen - Ordrup Cc s.t.
11 Mark R. Sørensen - Hvidovre Ck s.t.
12 André Tolstoj - Ordrup Cc s.t.
BEG 90 km. 1 Martin Ipsen -
Køge Cr 02.19,24
2 Bernhard Franzpötter - Roskilde Cr 02.19,41
3 Nikolaj Rønhede - Hvidovre Ck s.t.
4 Rasmus Boje Vendelbo Juliussen - Amager Cr 02.20,30
5 Peter Madsen - Hvidovre Ck 02.20,40
6 Peter Moll Hjort - Abc 02.20,45
7 Bjarne Hansen - Abc s.t.
8 Adam Aisen - Fbl s.t.
9 Wyn Stewart - Fbl s.t.
10 Tony Elliot Christoffersen - Hvidovre Ck s.t.
11 Torsten Bak - Amager Cr s.t.
12 Steen Christensen - Lyngby Cc s.t.
H60 90 km. 1 Henrik Rasmussen - Team Hfck & Ko 02.25,25
2 Leif Møller Jensen -
Nakskov Cc s.t.
3 Leif Jørgensen - Kalundborg Cc s.t.
4 Ib Malm - Team Cykling Ringsted 02.25,30
5 Leif Aage Nielsen - Politiets Ca s.t.
6 John Larsen - Team Hfck & Ko s.t.
7 Anders Høj - Skive CK 02.29,14
8 John Helleskov - Team Hfck & Ko s.t.
9 Holger Damgaard - Fbl s.t.
10 John Elo Madsen - Team Hfck & Ko s.t.
11 Allan Gall - Nakskov Cc s.t.
12 Ole Hammelsvang - Team Hfck & Ko s.t.
H50 90 km.
1 Lars Uffe Nielsen - Team Cykling Ringsted 02.14,52
2 Klaus Pedersen - Greve Cc s.t.
3 Johannes Agerholm - Abc s.t.
4 Henrik Bjarne Jensen - Fbl s.t.
5 Steen Byskov Thomsen - Greve Cc s.t.
6 Jimmi Johansen - Lyngby Cc s.t.
7 Stig Castøe - UFOLEP s.t.
8 Bo Juul Kisum - Kck Herlev 02.15,04
9 Johannes Risbjerg - Politiets Ca 02.21,42
10 Flemming Bech - Dbc s.t.
11 Claus Larsen - abc s.t.
H40 120 km.
1 Jørgen Sørensen - Værløse Farum Ck 02.56,41
2 Michael Baunsgaard - Dcr Ballerup s.t.
3 Peter Riber-sellebjerg - Amager Cr s.t.
4 Bogi Kristiansen - Cc Gladsaxe s.t.
5 Jens Christian Melchiorsen - Roskilde Cr s.t.
6 Steen Michael Petersen - Nordsjællands Ck s.t.
7 Heinz Vange - Greve Cc s.t.
8 Michael Barfoed - Politiets Ca s.t.
9 Niels Marquard Jensen - Sorø Bc 02.56,47
10 Jens Kasler - Roskilde Cr 02.58,56
11 Michael Gravlund - Nordsjællands Ck 02.59,03
12 Michael Bornak - Hillerød Ck s.t.
13 Keld Torndyb - Hvidovre Ck s.t.
14 Anders Voldby - Roskilde Cr 02.59,37
15 Erik Madsen - Cc Gladsaxe s.t.
16 Kenneth Kierbyholm - Holbæk Cr s.t.
17 Per Jacobsen - Amager Cr s.t.
18 Ralph Jensen - Hvidovre Ck s.t.