Bane-EM - dag 2 - alle resultater
20. oktober 2017 21:37 af Philip Tarning-Andersen Foto: Simon Wilkinson/SWpix.com

Her finder du overblikket over resultaterne fra anden finaledag ved EM i banecykling.

Yderligere seks medaljesæt skulle uddeles i dag. Danmark var i aktion i damernes pointløb, hvor Trine Schmidt vandt guld. Senere på aftenen blev det til sølv i omnium for Julius Johansen.

 

Frankrig er stadig suverænt i toppen af medaljestatistikken, efter de med endnu en guldmedalje i herrernes sprint i dag er oppe på fire. Ingen andre lande har vundet mere end en. Både Rusland og Tyskland har udover en guld også tre sølvmedaljer. Russerne er dog nummer to på medaljestatistikken med og tre bronze mod ingen til Tyskland. Danmark er delt nummer seks med en guld og en sølv.

 

Læs opsamling: dag 1

 

Medaljevindere i dag

 

Sprint - herrer

1 Sebastien Vigier - Frankrig
2 Jeffrey Hoogland - Holland
3 Denis Dmitriev - Rusland
 

Omnium - herrer

1 Albert Torres - Spanien
2 Julius Johansen - Danmark
3 Benjamin Thomas - Frankrig

 

Pointløb - damer

1 Trine Schmidt - Danmark

2 Gulnaz Badykova - Rusland

3 Tatsiana Sharakova - Hviderusland

 

3000 meter individuelt forfølgelsesløb - damer

1 Katie Archibald - Storbritannien
2 Justyna Kaczkowska - Polen
3 Silvia Valsecchi - Italien
 

500 meter på tid - damer

1 Miriam Welte - Tyskland
2 Pauline Sophie Grabosch - Tyskland
3 Daria Shmeleva - Rusland

 

Udskilningsløb - herrer

1 Gerben Thijssen - Belgien
2 Maksim Piskunov - Rusland
3 Rui Oliveira - Portugal

 

 

Medaljestatistik - EM indtil nu

1 Frankrig 4 guld - 0 sølv - 1 bronze

2 Rusland 1 guld - 3 sølv - 3 bronze

3 Tyskland 1 guld - 3 sølv - 0 bronze

4 Italien 1 guld - 1 sølv - 2 bronze

4 Holland 1 guld - 1 sølv - 2 bronze

6 Storbritannien 1 guld - 1 sølv - 0 bronze

6 Danmark 1 guld - 1 sølv - 0 bronze

8 Belgien 1 guld - 0 sølv - 0 bronze

8 Spanien 1 guld - 0 sølv - 0 bronze

10 Polen 0 guld - 1 sølv - 1 bronze

11 Ungarn 0 guld - 1 sølv - 0 bronze

12 Ukraine 0 guld - 0 sølv - 1 bronze

12 Hviderusland 0 guld - 0 sølv - 1 bronze

12 Portugal 0 guld - 0 sølv - 1 bronze

 

 

Komplette resultater

 

 

Sprint - herrer

 

Resultat

1 Sebastien Vigier - Frankrig
2 Jeffrey Hoogland - Holland
3 Denis Dmitriev - Rusland
4 Andrii Vynokurov - Ukraine
5 Vasilijus Lendel - Litauen
6 Mateusz Rudyk - Polen
7 Maximilian Levy - Tyskland
8 Harrie Lavreysen - Holland
9 Pavel Yakushevskiy - Rusland
10 Martin Cechman - Tjekkiet
11 David Sojka - Tjekkiet
12 Philip Hindes - Storbritannien
13 Kamil Kuczynski - Polen
14 Ryan Owens - Storbritannien
15 Svajunas Jonauskas - Litauen
16 Sotirios Bretas - Grækenland
17 Melvin Landerneau - Frankrig
18 Sandor Szalontay - Ungarn
19 Luca Ceci - Italien
20 Eric Engler - Tyskland
21 Jose Moreno - Spanien
22 Juan Peralta - Spanien
23 Eoin Mullen - Irland
24 Andriy Kutsenko - Ukraine
25 Ayrton De Pauw - Belgien
26 Davide Ceci - Italien
27 Artsiom Zaitsau - Hviderusland
28 Yauhen Veramchuk - Hviderusland
29 Norbert Szabo - Rumænien
30 David Askurava - Georgien
31 Sergii Omelchenko - Aserbajdsjan

 

Guldfinale - løb 1
1 Sebastien Vigier - Frankrig 10,377
2 Jeffrey Hoogland - Holland

Guldfinale - løb 2
1 Sebastien Vigier - Frankrig 10,412
2 Jeffrey Hoogland - Holland

Sebastien Vigier vinder 2-0


Bronzefinale - løb 1
1 Denis Dmitriev - Rusland 10,334
2 Andrii Vynokurov - Ukraine

Bronzefinale - løb 2
1 Denis Dmitriev - Rusland 10,103
2 Andrii Vynokurov - Ukraine deklasseret

Denis Dmitriev vinder 2-0

 

 

Semifinale - heat 1, løb 1
1 Sebastien Vigier - Frankrig 10,787
2 Andrii Vynokurov - Ukraine

Semifinale - heat 1, løb 2
1 Sebastien Vigier - Frankrig 10,428
2 Andrii Vynokurov - Ukraine

Sebastien Vigier vinder 2-0

Semifinale - heat 2, løb 1
1 Denis Dmitriev - Rusland 10,456
2 Jeffrey Hoogland - Holland

Semifinale - heat 2, løb 2
1 Jeffrey Hoogland - Holland 10,315
2 Denis Dmitriev - Rusland

Semifinale - heat 2, løb 3
1 Jeffrey Hoogland - Holland 11,673
2 Denis Dmitriev - Rusland

Jeffrey Hoogland vinder 2-1
 


Kvartfinale - heat 1, løb 1
1 Sebastien Vigier - Frankrig 10,34
2 Maximilian Levy - Tyskland

Kvartfinale - heat 1, løb 2
1 Sebastien Vigier - Frankrig 10,195
2 Maximilian Levy - Tyskland

Sebastien Vigier vinder 2-0
 

Kvartfinale - heat 2
1 Jeffrey Hoogland - Holland
DNS Harrie Lavreysen - Holland ikke til start

Kvartfinale - heat 3, løb 1
1 Denis Dmitriev - Rusland 10,314
2 Mateusz Rudyk - Polen

Kvartfinale - heat 3, løb 2
1 Mateusz Rudyk - Polen 10,247
2 Denis Dmitriev - Rusland

Kvartfinale - heat 3, løb 3
1 Denis Dmitriev - Rusland 10,378
2 Mateusz Rudyk - Polen
 

Denis Dmitriev vinder 2-1

Kvartfinale - heat 4, løb 1
1 Vasilijus Lendel - Litauen 10,201
2 Andrii Vynokurov - Ukraine

Kvartfinale - heat 4, løb 2
1 Andrii Vynokurov - Ukraine 10,154
2 Vasilijus Lendel - Litauen

Kvartfinale - heat 4, løb 3
1 Andrii Vynokurov - Ukraine 10,197
2 Vasilijus Lendel - Litauen

Andrii Vynokurov vinder 2-1
 


1/8-finale - heat 1
1 Sebastien Vigier - Frankrig 10,44
2 Sotirios Bretas - Grækenland

1/8-finale - heat 2
1 Harrie Lavreysen - Holland 10,288
2 Svajunas Jonauskas - Litauen

1/8-finale - heat 3
1 Denis Dmitriev - Rusland 10,428
2 Ryan Owens - Storbritannien

1/8-finale - heat 4
1 Vasilijus Lendel - Litauen 10,424
2 Kamil Kuczynski - Polen

1/8-finale - heat 5
1 Andrii Vynokurov - Ukraine 10,271
2 Philip Hindes - Storbritannien

1/8-finale - heat 6
1 Mateusz Rudyk - Polen 10,464
2 David Sojka - Tjekkiet

1/8-finale - heat 7
1 Jeffrey Hoogland - Holland 10,218
2 Martin Cechman - Tjekkiet

1/8-finale - heat 8
1 Maximilian Levy - Tyskland 10,492
2 Pavel Yakushevskiy - Rusland


1/16-finale - heat 1
1 Andrii Vynokurov - Ukraine 10,373
2 Yauhen Veramchuk - Hviderusland

1/16-finale - heat 2
1 Mateusz Rudyk - Polen 10,165
2 Artsiom Zaitsau - Hviderusland

1/16-finale - heat 3
1 Jeffrey Hoogland - Holland 10,645
2 Davide Ceci - Italien

1/16-finale - heat 4
1 Pavel Yakushevskiy - Rusland 10,943
2 Ayrton De Pauw - Belgien

1/16-finale - heat 5
1 Maximilian Levy - Tyskland 10,668
2 Andriy Kutsenko - Ukraine

1/16-finale - heat 6
1 Martin Cechman - Tjekkiet 10,485
2 Eoin Mullen - Irland

1/16-finale - heat 7
1 David Sojka - Tjekkiet 10,635
2 Juan Peralta - Spanien

1/16-finale - heat 8
1 Philip Hindes - Storbritannien 10,502
2 Jose Moreno - Spanien

1/16-finale - heat 9
1 Kamil Kuczynski - Polen 10,541
2 Eric Engler - Tyskland

1/16-finale - heat 10
1 Ryan Owens - Storbritannien 10,562
2 Luca Ceci - Italien

1/16-finale - heat 11
1 Svajunas Jonauskas - Litauen 10,507
2 Sandor Szalontay - Ungarn

1/16-finale - heat 12
1 Sotirios Bretas - Grækenland 10,44
2 Melvin Landerneau - Frankrig

Kvalifikation (flyvende 200 meter)
1 Sebastien Vigier - Frankrig 9,630
2 Harrie Lavreysen - Holland 9,707
3 Denis Dmitriev - Rusland 9,726
4 Vasilijus Lendel - Litauen 9,746
5 Andrii Vynokurov - Ukraine 9,769
6 Mateusz Rudyk - Polen 9,778
7 Jeffrey Hoogland - Holland 9,853
8 Pavel Yakushevskiy - Rusland 9,859
9 Maximilian Levy - Tyskland 9,888
10 Martin Cechman - Tjekkiet 9,891
11 David Sojka - Tjekkiet 9,892
12 Philip Hindes - Storbritannien 9,941
13 Kamil Kuczynski - Polen 9,961
14 Ryan Owens - Storbritannien 9,975
15 Svajunas Jonauskas - Litauen 10,016
16 Melvin Landerneau - Frankrig 10,041
17 Sotirios Bretas - Grækenland 10,068
18 Sandor Szalontay - Ungarn 10,068
19 Luca Ceci - Italien 10,075
20 Eric Engler - Tyskland 10,090
21 Jose Moreno - Spanien 10,203
22 Juan Peralta - Spanien 10,208
23 Eoin Mullen - Irland 10,215
24 Andriy Kutsenko - Ukraine 10,238
25 Ayrton De Pauw - Belgien 10,268
26 Davide Ceci - Italien 10,429
27 Artsiom Zaitsau - Hviderusland 10,560
28 Yauhen Veramchuk - Hviderusland 10,605
29 Norbert Szabo - Rumænien 10,636
30 David Askurava - Georgien 11,006
31 Sergii Omelchenko - Aserbajdsjan 11,007

 

 

Omnium - herrer

 

Samlet slutstilling

1 Albert Torres - Spanien 142
2 Julius Johansen - Danmark 140
3 Benjamin Thomas - Frankrig 137
4 Szymon Sajnok - Polen 132
5 Felix English - Irland 102
6 Simone Consonni - Italien 96
7 Lindsay De Vylder - Belgien 90
8 Raman Tsishkou - Hviderusland 88
9 Christos Volikakis - Grækenland 78
10 Krisztian Lovassy - Ungarn 76
11 Gael Suter - Schweiz 75
12 Andreas Graf - Østrig 73
13 Joao Matias - Portugal 71
14 Anders Oddli - Norge 65
15 Mamyr Stash - Rusland 60
16 Christopher Latham - Storbritannien 42
17 Roy Eefting - Holland 28
18 Lucas Liss - Tyskland 24
19 Denis Rugovac - Tjekkiet -34
20 Volodymyr Fredyuk - Ukraine -44

 

 

10 km scratch (1. afdeling)
1 Julius Johansen - Danmark 40

1 omgang efter
2 Christos Volikakis - Grækenland 38
3 Albert Torres - Spanien 36
4 Felix English - Irland 34
5 Simone Consonni - Italien 32
6 Anders Oddli - Norge 30
7 Lindsay De Vylder - Belgien 28
8 Christopher Latham - Storbritannien 26
9 Andreas Graf - Østrig 24
10 Szymon Sajnok - Polen 22
11 Joao Matias - Portugal 20
12 Denis Rugovac - Tjekkiet 18
13 Mamyr Stash - Rusland 16
14 Benjamin Thomas - Frankrig 14
15 Roy Eefting - Holland 12
16 Gael Suter - Schweiz 10
17 Raman Tsishkou - Hviderusland 8
18 Krisztian Lovassy - Ungarn 6
19 Lucas Liss - Tyskland 4
20 Volodymyr Fredyuk - Ukraine 2

 

10 km tempoløb (2. afdeling)
1 Benjamin Thomas - Frankrig 25 - 40
2 Julius Johansen - Danmark 24 - 38
3 Lindsay De Vylder - Belgien 23 - 36
4 Albert Torres - Spanien 22 - 34
5 Szymon Sajnok - Polen 6 - 32
6 Raman Tsishkou - Hviderusland 5 - 30
7 Mamyr Stash - Rusland 2 - 28
8 Joao Matias - Portugal 2 - 26
9 Andreas Graf - Østrig 1 - 24
10 Krisztian Lovassy - Ungarn 1 - 22
11 Felix English - Irland 0 - 20
12 Gael Suter - Schweiz 0 - 18
13 Simone Consonni - Italien 0 - 16
14 Anders Oddli - Norge 0 - 14
15 Volodymyr Fredyuk - Ukraine -18 - 12
16 Christos Volikakis - Grækenland -19 - 10
17 Lucas Liss - Tyskland -19 - 8
18 Christopher Latham - Storbritannien -19 - 6
19 Roy Eefting - Holland -20 - 4
20 Denis Rugovac - Tjekkiet -20 - 2

 

Udskilningsløb (3. afdeling)
1 Szymon Sajnok - Polen 40
2 Benjamin Thomas - Frankrig 38
3 Simone Consonni - Italien 36
4 Felix English - Irland 34
5 Julius Johansen - Danmark 32
6 Christos Volikakis - Grækenland 30
7 Krisztian Lovassy - Ungarn 28
8 Raman Tsishkou - Hviderusland 26
9 Gael Suter - Schweiz 24
10 Joao Matias - Portugal 22
11 Lindsay De Vylder - Belgien 20
12 Anders Oddli - Norge 18
13 Mamyr Stash - Rusland 16
14 Albert Torres - Spanien 14
15 Lucas Liss - Tyskland 12
16 Christopher Latham - Storbritannien 10
17 Roy Eefting - Holland 8
18 Denis Rugovac - Tjekkiet 6
19 Andreas Graf - Østrig 4
20 Volodymyr Fredyuk - Ukraine 2

Samlet stilling inden 25 km pointløb (4. og sidste afdeling)
1 Julius Johansen - Danmark 110
2 Szymon Sajnok - Polen 94
3 Benjamin Thomas - Frankrig 92
4 Felix English - Irland 88
5 Lindsay De Vylder - Belgien 84
5 Simone Consonni - Italien 84
5 Albert Torres - Spanien 84
8 Christos Volikakis - Grækenland 78
9 Joao Matias - Portugal 68
10 Raman Tsishkou - Hviderusland 64
11 Anders Oddli - Norge 62
12 Mamyr Stash - Rusland 60
13 Krisztian Lovassy - Ungarn 56
14 Andreas Graf - Østrig 52
14 Gael Suter - Schweiz 52
16 Christopher Latham - Storbritannien 42
17 Denis Rugovac - Tjekkiet 26
18 Lucas Liss - Tyskland 24
18 Roy Eefting - Holland 24
20 Volodymyr Fredyuk - Ukraine 16
 


Kvalifikationsheat 1
1 Raman Tsishkou - Hviderusland 12
2 Mamyr Stash - Rusland 12
3 Szymon Sajnok - Polen 10
4 Christopher Latham - Storbritannien 7
5 Gael Suter - Schweiz 7
6 Anders Oddli - Norge 6
7 Denis Rugovac - Tjekkiet 6
8 Albert Torres - Spanien 6
9 Lucas Liss - Tyskland 5
10 Andreas Graf - Østrig 4
11 Vitalijs Kornilovs - Letland 2
12 Edgar Stepanyan - Armenien 0
DNF Jacob Whik - Sverige udgået

Kvalifikationsheat 2
1 Christos Volikakis - Grækenland 15
2 Joao Matias - Portugal 12
3 Lindsay De Vylder - Belgien 11
4 Simone Consonni - Italien 7
5 Julius Johansen - Danmark 7
6 Benjamin Thomas - Frankrig 7
7 Krisztian Lovassy - Ungarn 5
8 Roy Eefting - Holland 3
9 Felix English - Irland 3
10 Volodymyr Fredyuk - Ukraine 2
11 Filip Taragel - Slovakiet 0
DNF Marius-Crista Petrache - Rumænien udgået

 

Pointløb - damer

 

Resultat

1 Trine Schmidt - Danmark 62

2 Gulnaz Badykova - Rusland 31

3 Tatsiana Sharakova - Hviderusland 29

4 Anita Stenberg - Norge 29

5 Jarmila Machacova - Tjekkiet 28

6 Charlotte Becker - Tyskland 23

7 Letizia Paternoster - Italien 18

8 Elinor Barker - Storbritannien 10

9 Ganna Solovei - Ukraine 8

10 Verena Eberhradt - Østrig 8

11 Kirsten Wild - Holland 5

12 Lydia Gurley - Irland 5

13 Ane Iriarte - Spanien 1

14 Coralie Demay - Frankrig 0

15 Annelies Dom - Belgien -17

16 Lena Mettraux - Schweiz -20

 

Udgået

DNF Daria Pikulik - Polen

DNF Alzbeta Bacikova - Slovakiet

 

 

3000 meter individuelt forfølgelsesløb - damer

 

Resultat

1 Katie Archibald - Storbritannien
2 Justyna Kaczkowska - Polen
3 Silvia Valsecchi - Italien
4 Annemiek Van Vleuten - Holland
5 Simona Frapporti - Italien
6 Gudrun Stock - Tyskland
7 Marion Borras - Frankrig
8 Lisa Klein - Tyskland
9 Anastasiia Iakovenko - Rusland
10 Elise Delzenne - Frankrig
11 Anna Nahirna - Ukraine
12 Andrea Waldis - Schweiz
13 Ina Savenka - Hviderusland
14 Pia Pensaari - Finland
15 Manon Lloyd - Storbritannien
16 Annelies Dom - Belgien
17 Wiktoria Pikulik - Polen
18 Tereza Medvedova - Slovakiet
19 Katsiaryna Piatrouskaya - Hviderusland
20 Lena Mettraux - Schweiz

 

Guldfinale
1 Katie Archibald - Storbritannien 3.29,328
2 Justyna Kaczkowska - Polen 3.32,452
 

Bronzefinale
1 Silvia Valsecchi - Italien 3.33,908
2 Annemiek Van Vleuten - Holland 3.36,581

 

Kvalifikation

1 Katie Archibald - Storbritannien 3.28,003
2 Justyna Kaczkowska - Polen 3.30,442
3 Annemiek Van Vleuten - Holland 3.33,607
4 Silvia Valsecchi - Italien 3.33,757
5 Simona Frapporti - Italien 3.34,224
6 Gudrun Stock - Tyskland 3.37,795
7 Marion Borras - Frankrig 3.39,608
8 Lisa Klein - Tyskland 3.39,688
9 Anastasiia Iakovenko - Rusland 3.39,816
10 Elise Delzenne - Frankrig 3.40,665
11 Anna Nahirna - Ukraine 3.41,491
12 Andrea Waldis - Schweiz 3.42,813
13 Ina Savenka - Hviderusland 3.42,813
14 Pia Pensaari - Finland 3.42,936
15 Manon Lloyd - Storbritannien 3.43,157
16 Annelies Dom - Belgien 3.44,659
17 Wiktoria Pikulik - Polen 3.45,912
18 Tereza Medvedova - Slovakiet 3.51,324
19 Katsiaryna Piatrouskaya - Hviderusland 3.51,992
20 Lena Mettraux - Schweiz 3.52,009

 

 

500 meter på tid - damer

 

Resultat

1 Miriam Welte - Tyskland
2 Pauline Sophie Grabosch - Tyskland
3 Daria Shmeleva - Rusland
4 Olena Starikova - Ukraine
5 Tania Calvo - Spanien
6 Katy Marchant - Storbritannien
7 Helena Casas - Spanien
8 Kyra Lamberink - Holland
9 Urszula Los - Polen
10 Miriam Vece - Italien
11 Laurine Van Riessen - Holland
12 Sophie Capewell - Storbritannien
13 Aleksandra Tolomanow - Polen

Finale
1 Miriam Welte - Tyskland 33,321
2 Pauline Sophie Grabosch - Tyskland 33,559
3 Daria Shmeleva - Rusland 33,757
4 Olena Starikova - Ukraine 33,824
5 Tania Calvo - Spanien 34,153
6 Katy Marchant - Storbritannien 34,486
7 Helena Casas - Spanien 34,771
8 Kyra Lamberink - Holland 34,777

Kvalifikation
1 Daria Shmeleva - Rusland 33,576
2 Pauline Sophie Grabosch - Tyskland 33,579
3 Miriam Welte - Tyskland 33,593
4 Olena Starikova - Ukraine 33,760
5 Tania Calvo - Spanien 34,302
6 Kyra Lamberink - Holland 34,459
7 Katy Marchant - Storbritannien 34,484
8 Helena Casas - Spanien 34,516
9 Urszula Los - Polen 34,886
10 Miriam Vece - Italien 35,086
11 Laurine Van Riessen - Holland 35,346
12 Sophie Capewell - Storbritannien 35,408
13 Aleksandra Tolomanow - Polen 36,316

 

 

Udskilningsløb - herrer

 

Resultat

1 Gerben Thijssen - Belgien
2 Maksim Piskunov - Rusland
3 Rui Oliveira - Portugal
4 Loic Perizzolo - Schweiz
5 Michele Scartezzini - Italien
6 Adrien Garel - Frankrig
7 Roy Pieters - Holland
8 Szymon Krawczyk - Polen
9 Taras Shevchuk - Ukraine
10 Yauheni Akhramenka - Hviderusland
11 Xavier Caaellas - Spanien
12 Stefan Mastaller - Østrig
13 Maximilian Beyer - Tyskland
14 Jb Murphy - Irland
15 Zafeirios Volikakis - Grækenland
16 Tomas Person - Slovakiet
17 Jonas Ahlstrand - Sverige
18 Kian Emadi - Storbritannien
19 Jiri Hochmann - Tjekkiet
20 Valentin Plesea - Rumænien

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

BMC Racing Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cannondale-Drapac Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

ORICA-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Floors

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Lotto NL - Jumbo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek - Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »