Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
Annonce
Hvis du er en af dem der har vundet en præmie, så kan du se hvilken præmie du har vundet her
Husk at tjekke om dine kontaktoplysninger er korrekt, så FELTET.dk får sendt præmierne de rigtige steder hen.
FELTET.dk takker alle der har valgt at deltage i managerspillet.
Klassementsvinderne
1 Appelsin. - Claus Pommergaard Nielsen 12620
2 Steen 3 - Steen Clausen 12280
3 Team Gyldne Ærter - Mads Feldt 12040
4 HeltTilStregen! - Jakob Mølgaard 11840
5 La Bassen de Cedric - Kenneth Andersen 11740
6 mester jakob - Erik Bonnesen 11550
7 vineyard - Erik Bonnesen 11320
8 Kenwyn2 - kenwyn Olesen 11280
9 Pejsemontør - Martin Møller 11230
10 Team Gubbane - Tonni Heidemann Jensen 11200
11 CCH - Christian Haslund 11160
12 Mona Lisa must have had the highway blues; you can tell by the way she smiles - Jonas Jensen 11040
13 Hablahablahabla..... - Poul Brahe 11030
14 Blindtarmsabe - Lars Hansen 10950
15 team-joby2 - Jonas sewerin 10920
16 Erik Erectives - Erik Hybschmann 10770
17 Team_Bianchi - Oluf Højbjerg 10760
18 Yoyos - Jakob Thomsen 10750
19 Puré de Papas con Imitación de Tortuga - Poul Brahe 10730
20 Vueltissimo - Mikkel Clausen 10710
21 trehjulerne - Jakob Pårup 10650
22 Martha Gunners - Erik Hybschmann 10520
23 Valverde eller Basso - Niels Rasmussen 10500
24 Brudes, Gravirs og Sollies økonomiske velgjører - Anders Rudberg 10490
25 Ren Lakrids - rune grundahl 10460
26 Axelfanten - Jonas Axelgaard 10400
27 The Real Deal - Christian Nielsen 10340
28 Jacky Durand - Martin Stern Nielsen 10310
29 Helserne - Rasmus Westermann 10280
30 Transformers - Kim Lund Nielsen 10240
31 Team Bagell 1 - thomas dalsted 10200
32 VOL+ - Simon Stounbjerg 10190
33 De Uheldige Helte - Peter Stryg 10140
34 De Utrolig svake tomater - Rune Forsund 10110
35 Gamstini-1 - Henrik Johansen 10060
36 Maders Minde Sprint - Emil Axelgaard 10040
37 Axelpagnen - Jonas Axelgaard 10010
38 Valverdes bjerggeder - Bjarke Dahl 10000
39 Vuelta-Team - Henrik Gürtler 9980
40 Team Turbo - bruno larsen 9940
41 Team Rockermuffin II - Kasper Røssell 9930
42 YearOfTheLanceVueltaRacing III - Per Christian Skaug 9930
43 Axelfansen - Jonas Axelgaard 9900
44 Team Ajax - Kristian Søndergaard 9880
45 babamumu - jesper sondergaard 9880
46 Andeby Cycling - Casper Larsen 9860
47 Måske - Claus Steen 9860
48 hola - Lennart Straarup 9840
49 bøllebob5 - mette kruse 9830
50 Que Cera, Cera - Jonas Bjerregaard 9810
Etapevinderne kan ses på her
Annonce
Annonce
La Vuelta Femenina(2.WWT) 29/04-05/05
Tour de Romandie(2.UWT) 23/04-28/04
Lotto Famenne Ardenne Cla...(1.1) 28/04
Vuelta Asturias Julio Alv...(2.1) 26/04-28/04
Lotto Famenne Ardenne Cla...(1.1) 28/04
La Vuelta Femenina(2.WWT) 29/04-05/05
Eschborn-Frankfurt(1.UWT) 01/05
Tour du Gévaudan Occitanie(2.NCUPJW) 04/05-05/05
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Elfstedenronde Brugge(1.1) 05/05
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce