Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra CeramicSpeed Cross Cup arrangeret af Sorø BC
12. november 2017 19:59 af Christian BergFoto: Esben Zøllner

Endnu en gang var det Sebastian Fini, der vandt hos herrerne, og Caroline Bohé, der vandt hos damerne.

A
1 Sebastian Fini Carstensen - CST Sandd American Eagle Mountainbike Racing Team
2 Kenneth Hansen - Team Giant-ASSOS CX
3 Andreas Lund Andresen - Team Giant-ASSOS CX
4 Tommy Moberg Nielsen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
5 Carl Erik Schoulgin Sørensen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
6 Morten Vogt Laustsen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
7 Joachim Parbo - Hammel Cykle Klub
8 Jacob Lindsel - Dansk Mountainbike Klub
9 Snorre Larsen - Team Amaton Sponz
10 Nikolaj Rud Østergaard - Skive Cykle Klub
11 Karol MICHALSKI - Pronghorn Racing
12 Paw Ager - JC Cykelklub
13 Ryan Gormly -  
14 Henrik Kirk - Aarhus MTB
15 Lars Johnsen - Aalborg Mountainbikeklub
16 Peter Thidemann - Aalborg Mountainbikeklub
 
B 
1 Rikard Runnberg - CK Barriär
2 Rasmus Højsgaard - Hobro Cykle Club af 1938
3 Kasper Gottlieb - Roskilde Mountain Bike Klub
4 Kenni Gentilino Martinelli - Cykling Odense
5 Sebastian F Rasmussen - Cykling Odense
 
DA  
1 Caroline Bohé - Holte MTB Klub
2 Annika LANGVAD - Specialized Racing
3 Rikke Lønne - Team Giant-ASSOS CX
4 Lisette Rosenbeck Christensen - Team Amaton Sponz
5 Betina Cramer - Scandic Thylander Powered by Orbea
 
DB  
1 Anna Eriksmo - Amager Cykle Ring
2 Annette Berg - Sorø Bicycle Club
       
H40  
1 Morten Christensen - Sorø Bicycle Club
2 Jonathan Fanøe - Ordrup Cykle Club
3 Nicolai Norrid - Cykle Klubben Nordsjælland
4 Tomas Millung - Ordrup Cykle Club
5 Jesper Fjordside Korsgaard - Aarhus Cycling (AaC)
6 Kim Florager - Holte MTB Klub
7 Dennis Thrane Wachmann - Cykle Klubben Nordsjælland
8 Frands Lund - Slagelse Mountainbike
9 Jacob Mørkeberg - Kalundborg Cykle Club
10 Søren Hütten Pedersen - CK Kronborg
11 Lars Therp - JC Cykelklub
12 Henrik Skyum - JC Cykelklub
13 Filipe Pinto - JC Cykelklub
14 Stig Andersen - Sorø Bicycle Club
15 Jens Hansen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
16 Jakob Steen-Petersen - Holte MTB Klub
17 Tommy Cramer - Sydkystens Cycling
18 Martin Salbæk - Sorø Bicycle Club
19 Anders Steiniche Johansen - Fredericia Cycle Club
 
H50  
1 Palle Egeberg Jensen - Hareskov Cykelklub
2 Niels H Leist - Ordrup Cykle Club
3 Henrik Rohlin - Aarhus Cycling (AaC)
4 Torben Arnt Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
5 søren skytte-petersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
6 Mikael Jalving - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
7 Thomas Ege - Sydkystens Cycling
8 Thomas Bo - Hareskov Cykelklub
9 René Druschke Larsen - Hareskov Cykelklub
10 Anders Bro Bystrup - Aalborg Cykle-Ring
11 Gunnar Gudnason - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
12 Ole Egeblad - Sydkystens Cycling
13 Thomas Rosenquist - Holte Cykel Klub
14 Jan Füssel - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
15 Henrik Djernis - Kalundborg Cykle Club
16 Henrik Kragerup - Birkerød Bicycle Club
17 Jens Peter Larsen - Sorø Bicycle Club
18 Jesper Kristensen - Roskilde Cykle Ring
19 Nicolai Find - Holbæk Cykelsport
20 Heinrich Hansen - JC Cykelklub
 
H60  
1 Karsten Arnfeldt Olsen - Fredericia Cycle Club
2 Tony Ditlevsen - Holbæk Cykelsport
3 Jimmi Johansen - Lyngby Cycle Club
 
H70  
1 Michael Brems Nicolajsen - Aarhus MTB
 
D50  
1 Helle Jacobsen - Holstebro Cycleclub af 1960
2 Carina BÖRJESSON - Åstorps CK
 
U19  
1 Joshua Amos Gudnitz - Cykleklubben Fix Rødovre
2 Mikkel Bertelsen - Herning Cykle Klub
3 Simon Bak - Cykling Odense
4 Mads Høiberg Klinke - Roskilde Cykle Ring
5 Christian Lesby - Cykleklubben Fix Rødovre
6 Victor Philipsen - Holte MTB Klub
7 Julius Johan Munk Ellebye - Aarhus MTB
 
U17  
1 Julius Skovmand Lomholt - Cykle Clubben Hjørring
2 Hans Landbo - Holte MTB Klub
3 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre
4 Alexander Arnt Hansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
5 Kasper Andersen - Cykleklubben Fix Rødovre
6 William Bülow Donner - Holte MTB Klub
7 Magnus Søeberg - Holte MTB Klub
8 Felix Fog Holst Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre
9 Magnus Ottesen - Kerteminde Cykelklub
10 Zacharias Ozairy - Amager Cykle Ring
11 Kasper Rotne - Holte MTB Klub
12 Magnus Kisum - Roskilde Cykle Ring
13 Mathias Daniel Harbison-Hansen - Roskilde Cykle Ring
14 Gustav Lykkeberg Bruun - Holbæk Cykelsport
 
U15  
1 Mads Landbo - Holte MTB Klub
2 Kristian Egholm - Holbæk Cykelsport
3 Anton Larsen - Roskilde Cykle Ring
4 Lucas Lorentsen - Kalundborg Cykle Club
5 Daniel Weis Nielsen - Roskilde Cykle Ring
6 Lukas Andersen - Roskilde Mountain Bike Klub
7 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club
8 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
9 Noah Wulff - Cykle Klubben Aarhus
10 Jakob Falk Paarup - Amager Cykle Ring
11 Emil Therkildsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)
 
U13  
1 Asger Bak Jepsen - Holte MTB Klub
2 Martin Truelsen - Kalundborg Cykle Club
       
U13P  
1 Mathilde Cramer - Sydkystens Cycling
 
U11P  
1 Caroline-Mathilde Hede - Holte MTB Klub

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Søg på tværs af +50 webshops og få det største udvalg. 500.000 cykelprodukter samlet ét sted.

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Course by Le Tour de F...(1.WWT) 17/07

Tour de l'Abitibi - Coupe...(2.NCUP) 17/07-22/07

Tour of Qinghai Lake(2.HC) 22/07-04/08

Prueba Villafranca-Ordizi...(1.1) 25/07

Grand Prix Cerami(1.1) 26/07

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

BMC Racing Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Quick-Step Floors

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First-Drapac

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team LottoNL-Jumbo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »