Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
I dag blev Hobro løbet af Hobro CK og gav følgende resultater i de forskellige klasser.
Annonce
A - 159 km
1 Asbjørn Kragh Andersen - Christina Watches-KUMA 03.59,42
2 Alex Nicki Sylvest Rasmussen - Riwal Cycling Team
3 Jesper Odgaard Nielsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard 04.00,05
4 Rasmus Mygind - Team TREFOR - Blue Water
5 Emil Bækhøj Halvorsen - Riwal Cycling Team
6 Jacob Gye Madsen - Team Designa Køkken - Knudsgaard 04.00,10
7 Thomas Nybo Riis - Team TREFOR - Blue Water
8 Mads Baadgaard Rahbek - Team TREFOR - Blue Water
9 Lars Andersson - Firefighters 04.00,12
10 Christian Moberg Jørgensen - CULT Energy Vital Water 04.00,15
11 Rolf Nyborg Broge - Team Designa Køkken - Knudsgaard 04.01,28
12 Njål Eivind Kleiven - Motiv3 Pro Cycling Team
13 Torkil Veyhe - Odder Cykel Klub
14 Mads Hardahl - Aalborg Cykle-Ring 04.01,30
15 Alexander Kamp - Christina Watches-KUMA 04.01,34.
16 Mads Lilholm Meyer - Team Designa Køkken - Knudsgaard 04.07,02
17 Mathias Dam Westergaard - Team Designa Køkken - Knudsgaard 04.09,21
18 Alexander Wetterhall - Firefighters 04.09,23
19 Åsmund Romstad Løvik - Motiv3 Pro Cycling Team 04.09,26
20 Jonas Ingerslev - Odder Cykel Klub 04.09,51
21 Jens Møller Pedersen - Randers Cykleklub af 1910 04.09,52
22 Pierre Moncorge - Firefighters 04.10,31
23 Niklas Gustavsson - Firefighters 04.10,35
24 Anders Lie Håkenrud - Motiv3 Pro Cycling Team
25 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen - Team Designa Køkken - Knudsgaard
26 Nils Lau Nyborg Broge - Randers Cykleklub af 1910
27 Jonas Abrahamsen - Motiv3 Pro Cycling Team 04.10,39
28 Jesper Hansen - Team Designa Køkken - Knudsgaard 04.10,44
B - 106 km
1 Kasper Würtz Schmidt - Randers Cykleklub af 1910 02.39,18
2 Sebastian Møller - Randers Cykleklub af 1910
3 Rasmus Hvarre - Randers Cykleklub af 1910
4 Mathias Bregnhøj - Odder Cykel Klub 02.41,48
5 Thomas Edemann Jensen - Team Jutlander Bank 02.41,51
6 Thomas Mikkelsen - Brædstrup Cykel Klub 02.42,07
7 Frederik Mailund Lassen - Team Jutlander Bank 02.42,09
8 Karsten Mikkelsen - Thy Cykle Ring
9 Jakob Frandsen - Cykel Klubben Djurs 02.42,12
10 Simon Hamann Larsen - Herning Cykle Klub 02.42,32
11 Frederik Zeuner - Herning Cykle Klub 02.44,28
12 Rasmus Esmann Ginnerup - Randers Cykleklub af 1910 02.48,32
13 Lars Iversen - Viborg Cycling
14 Torleif Røberg - Fredericia Cycle Club
15 Nicolaj Steen - Horsens Amatør Cykleklub 02.52,43
16 Christian Vaaben - Hammel Cykle Klub 02.58,08
17 Kristian Flagstad - Cykle Klubben Aarhus
18 Eimund Aase - Sandnes Sykleklubb 03.11,52
C - 79 km
1 Jesper Jensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 02.05,23
2 Jeppe Norup Dal - Cykle Klubben Aarhus 02.05,24
3 Mikkel Skjellerup - Aalborg Cykle-Ring 02.06,15
4 Steffen Schneider - Aalborg Cykle-Ring 02.06,16
5 lasse eland - Team Rask Cykler
6 Viktor Kodal - Herning Cykle Klub
7 Christian Olesen - Cykle Klubben Aarhus
8 Frederik Vejrum Laursen - Vejen Bicykle Club
9 Michael Bygvraa - Viborg Cycling
10 Arturs Ansons - Horsens Amatør Cykleklub 02.06,20
11 Paw Sørensen - Aalborg Cykle-Ring 02.07,22
12 Henrik Baltzersen - Viborg Cycling 02.14,27
13 Victor Ander Søndergaard - Randers Cykleklub af 1910
14 Karsten Kousgaard - Randers Cykleklub af 1910 02.14,33
15 Mikkel Juul-Andersen - Fredericia Cycle Club 02.16,45
16 Morten Bjerre - Vesthimmerlands Cykle Klub 02.17,38
17 Dennis Sommerfeldt - elektroland24 Cycling Team 02.21,42
18 Thomas kenneth kirkegaard sørensen - Cykle Klubben Aarhus 02.25,49
19 Simon Berg - Varde Cykelklub 04.15,13
D - 79 km
1 Frederik Muff - Cykle Klubben Aarhus 02.06,26
2 Thomas Blichert-Toft - Gl. Rye MTB 02.06,31
3 Simon Ahrens Lassen - Sydbyens Cykelklub Kolding 02.06,38
4 Kasper Thomsen - Cykel Klubben Djurs
5 Kenneth Bro Jensen - Thy Cykle Ring 02.06,40
6 Christian Bisgaard Sauer Mikkelsen - Aalborg Cykle-Ring
7 kenni schmidt - Grenå Cykle Club 02.06,44
8 Jesper Linddal - TST Tilst Cykling 02.07,19
9 Jesper Korsgaard - Silkeborg I.F. Cykling 02.08,14
10 Kasper Kirch Gade - Cykle Klubben Aarhus 02.10,06
11 Torben Bartholin - Brædstrup Cykel Klub 02.10,06
12 Danny Troest Petersen - Aalborg Cykle-Ring
13 Mathias Hove - Thy Cykle Ring
14 Flemming Damgaard Andersen - Holstebro Cycleclub af 1960 02.11,05
15 Søren Damgaard - Nr. Søby Cykel Klub
16 René Gier Vemmelund - Give Cykelklub (elite) 02.11,40
17 Daniel Barslund - Holstebro Cycleclub af 1960 02.14,47
18 Christoffer Tidemand - Sydbyens Cykelklub Kolding
19 Simon Hedegaard - Cykle Klubben Aarhus 02.16,13
20 Jesper Buch Jakobsen - Faaborg Ski- og Motionsklub Elite 02.16,15
21 Kim N. Skytte - Brædstrup Cykel Klub 02.19,02
22 Erik Spleth Bazuin - Støvring Motions Cykleklub 02.19,07
23 Mads Borgensgaard - TST Tilst Cykling 02.20,17
24 Rasmus Jensen - Cykel Klubben Djurs 02.24,11
25 Hasse Brusgaard - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub
26 Toke Karbo - Kolding Bicycle Club 02.30,17
27 Peter Thorup Kristensen - Aalborg Cykle-Ring 02.36,29
Junior - 106 km
1 Kasper Andersen - Giordana Isaac Cycle Herning 02.45,49
2 Rasmus Byriel Iversen - Team Campus Vejle
3 Kristoffer Kjeldmann - Hammel Cykle Klub 02.46,33
4 Anders Hardahl - Giordana Isaac Cycle Herning
5 Andreas Aidel - Hammel Cykle Klub 02.47,55
6 Jesper Bundgård Vinkel - Team Kel-berg Roskilde Junior
7 Mikkel Møller - Team Campus Vejle
8 Jesper Schultz - Giordana Isaac Cycle Herning
9 Mathias Strange Hansen - Team Campus Vejle 02.48,00
10 Tor Arne Gilje - Sandnes Sykleklubb 02.52,29
11 Daniel Bligaard Lyhne - Giordana Isaac Cycle Herning 02.56,48
12 Jonas Nordal Jakobsen - Team Campus Vejle
13 Mikkel Dreyer Nielsen - Aalborg Cykle-Ring
14 Søren Malling Siggaard - Giordana Isaac Cycle Herning 02.57,39
15 Jacob Kruse Jensen - Team Campus Vejle
16 Martin Fatnes - Sandnes Sykleklubb 03.01,18
17 Frederik Reinhardt Poulsen - Giordana Isaac Cycle Herning 03.01,43
18 Ole Martin Hagland - Sandnes Sykleklubb 03.06,24
19 Thomas Ingebretsen - Sandnes Sykleklubb
20 Frederik Nørgaard Lund - Odder Cykel Klub 03.08,45
21 Frederik Jeppesen - Odder Cykel Klub 03.10,24
22 Casper Ingeberg - Odder Cykel Klub 03.14,43
Dame A - 79 km
1 Julie Valgren Andersen - Team Rytger 02.35,54
Dame B - 79 km
1 Annie Bay-Smidt - Aalborg Cykle-Ring 02.24,50
Dame Junior - 79 km
1 Simone Eg - Team Rytger 02.18,03
Veteran H40 - 106 km
1 Thomas Lund - Herning Cykle Klub 02.49,15
2 Michael Jensen - Randers Cykleklub af 1910
3 Morten Mejsen Westergaard - Vejle Cykel Klub 02.49,19
4 Flemming Steen - Horsens Amatør Cykleklub 02.49,25
5 Jesper Langkjær - Brædstrup Cykel Klub
6 Robert Følbæk - Brædstrup Cykel Klub
7 Anders Krebs Ovesen - Silkeborg I.F. Cykling
8 Thomas Marcussen - Cykle Klubben Aarhus 02.51,32
9 John Grøndahl Fuglsang - Thy Cykle Ring 02.56,47
10 Kim Lambæk - Vejen Bicykle Club 02.58,18
11 Hans Christian Iversen - Haderslev Starup Cykelklub 02.58,20
12 Lars Gade - Per P. Cykler
13 Peter Holm Nielsen - Cykle Klubben Aarhus 02.58,28
14 Matthias Lohmann - SG Athletico Büdelsdorf 02.58,39
15 Simon Borchmann - Odder Cykel Klub 04.01,03
16 Poul Madsen - Per P. Cykler 03.17,05
Veteran H50 - 79 km
1 Bjarne Olsen - Silkeborg I.F. Cykling 02.07,59
2 Andreas Weiss - SG Athletico Budelsdorf 02.08,17
3 Morten B. Andersen - Fredericia Cycle Club 02.08,25
4 Per Christensen - Odder Cykel Klub
5 Erik Brixen - Per P. Cykler
6 Kent Jensen - Vejen Bicykle Club
7 Hans Jørgen Hellerup - Nr. Søby Cykel Klub
8 Peter Faldt Jensen - Fredericia Cycle Club 02.08,45
9 Knud Thaysen - Herning Cykle Klub
10 Lars Fogtmann - Cykle Klubben Aarhus 02.13,04
11 Ulrich Jung - Randers Cykleklub af 1910
12 Jørgen Friis Kjeld - Middelfart Cykel Club 02.18,17
13 bent koudal - Vejen Bicykle Club
14 Per Pedersen - Per P. Cykler
15 Henrik Ginnerup - Thy Cykle Ring
16 jesper hvisthule - Per P. Cykler 02.18,22
17 Tom Jensen - Grenå Cykle Club 02.28,48
Veteran H60 - 79 km
1 Manfred Bartsch - SG Athletico Büdelsdorf 02.20,10
2 Per Sandahl - Nr. Søby Cykel Klub 02.25,07
3 allan hillers - Nr. Søby Cykel Klub
4 Steffen Munch Hansen - Cykle Clubben Hjørring
5 Benny Petersen - Nr. Søby Cykel Klub
6 Tommy Vibholm - Horsens Amatør Cykleklub
7 Benny Jensen - Per P. Cykler 02.31,02
8 chres christensen - Cykel Klubben Djurs 02.50,05
9 Allan Søndergaard - Hammel Cykle Klub 02.59,36
U17 - 79 km
1 Rasmus Lund Pedersen - Cykling Odense 02.06,49
2 Anthon Charmig - Odder Cykel Klub
3 Sebastian Ifversen - Randers Cykleklub af 1910
4 Frederik Sønderby Jensen - Horsens Amatør Cykleklub
5 Jakob Olsen - Silkeborg I.F. Cykling
6 Joakim Kjemhus - Sandnes Sykleklubb 02.10,25
7 Emil Svendsbø - Sandnes Sykleklubb
8 Anders Alnor Mathiasen - Hedensted Cykel Klub 02.10,27
9 Arne Birkemose - Cykling Odense 02.16,49
10 Magnus Andersen - Aalborg Cykle-Ring 02.16,56
11 Mads Vinther - Aalborg Cykle-Ring 02.17,00
12 Gustav Schmidt Ruager - Cykling Odense 02.17,02
13 Mathias Mortensen - Kolding Bicycle Club
14 Mads-Emil Gaardsvig Christensen - Cykling Odense
15 Benjamin Irving - Cykle Clubben Hjørring
16 jonas stegger - Randers Cykleklub af 1910
17 Mikkel Bonde - Viborg Cycling
18 Andreas Knudsen - Silkeborg I.F. Cykling
19 Nicolai Clausen - Herning Cykle Klub
20 Casper Busk Jensen - Randers Cykleklub af 1910 02.17,07
21 Karl Klinge - Middelfart Cykel Club
22 Mark Bisgaard Jenkins - Horsens Amatør Cykleklub 02.17,13
23 Kristjan Osaland - Sandnes Sykleklubb 02.17,25
24 Rasmus Stigaard - Rødekro Cykle Club - RKCC 02.17,52
25 Oliver Nielsen - Hobro Cykle Club af 1938 02.18,30
26 Jonatan Frøyland - Sandnes Sykleklubb 02.18,54
27 Frederik Spangsberg - Hedensted Cykel Klub 02.22,07
28 Martin Tranegaard Andersen - Hedensted Cykel Klub
29 Jonas Frederik Banke - Middelfart Cykel Club
30 Christoffer Ellingsen - Sandnes Sykleklubb 02.22,12
31 Kasper Østergaard Nielsen - Aalborg Cykle-Ring 02.26,55
32 Mikkel Tholstrup - Silkeborg I.F. Cykling 02.29,18
33 Jan Jakob Iversen - Hammel Cykle Klub 02.34,56
34 Nicklas Korsager Elkjær - Odder Cykel Klub 02.36,45
35 Oliver Farving - Randers Cykleklub af 1910 02.41,26
36 Andreas Højer Riis Frandsen - Skive Cykle Klub 02.59,05
37 Patrick Laursen - Aalborg Cykle-Ring 03.30,49
38 Tobias Dalsgaard - Holstebro Cycleclub af 1960 02.19,58
U16 piger - 31 km
1 Lærke Elstrøm Jensen - Hedensted Cykel Klub 01.07,46
2 Mette Egtoft Jensen - Aalborg Cykle-Ring 01.24,02
U 15 drenge - 31 km
1 Frederik Eriksen - Silkeborg I.F. Cykling 01.04,11
2 Lauritz Aarslev - Cykel Klubben Djurs 01.04,11
3 Niklas Spilcker Jacobsen - Silkeborg I.F. Cykling 01.04,13
4 jacob Hindsgaul - Middelfart Cykel Club
5 William Blume Levy - Horsens Amatør Cykleklub
6 Jonas Nybo - Skive Cykle Klub 01.05,06
7 Jonas Haugsted Gemmer - Horsens Amatør Cykleklub 01.05,51
8 Jakob Bødker - Viborg Cycling
9 Mads Fenneberg - Horsens Amatør Cykleklub 01.05,53
10 mads andersen - Hedensted Cykel Klub 01.06,20
11 Robin Juel Skivild - Cykling Fyn 01.06,23
12 Mikkel Skovgaard - Cykle Klubben Aarhus 01.06,29
13 Victor Fuhrmann Desimpelaere - Køge Cykel Ring 01.07,45
14 Emil Nykjær Vædeled Roed - Cykling Odense 01.07,45
15 Svend Helleshøj Buch - Cykle Klubben Aarhus 01.08,12
16 Lucas Wulff Andersen - Odder Cykel Klub
17 Mads Bak Bjerregaard - Odder Cykel Klub 01.08,14
18 Thomas Koldkjær Decker - Aalborg Cykle-Ring 01.08,18
19 Sebastian Changizi - Silkeborg I.F. Cykling 01.10,36
20 David Alexander Jørgensen - Billund Cykel & MTB Klub 01.11,09
21 Jonas Myrup Laakkonen - Cykling Odense 01.11,12
22 Daniel Guld - Cykel Klubben Djurs 01.11,25
23 Emil Myrup Laakkonen - Cykling Odense 01.11,42
24 Nicolai Asgreen - Middelfart Cykel Club 01.15,13
25 Jakob Kjærgaard - Middelfart Cykel Club 01.15,46
26 Aksel Lylloff Qvortrup - Silkeborg I.F. Cykling 01.15,47
27 Jacob Eriksen - Hammel Cykle Klub 01.15,52
28 Daniel Handberg Sigh - Nr. Søby Cykel Klub 01.15,56
29 Christian Dalstrup Pedersen - Skive Cykle Klub 01.19,08
30 Sebastian Waldhauer - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01.23,14
31 Oliver Sund - Aalborg Cykle-Ring
32 Sebastian Ryttersgaard - Aalborg CR 01.23,19
U13 drenge - 23 km
1 Julius Christian Gulmann - Thy Cykle Ring 00.55,06
2 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
3 Alfred Rasmussen - Odder Cykel Klub 00.55,56
4 Casper Kaysen - Hammel Cykle Klub
5 Marcus Breiner - Nr. Søby Cykel Klub
6 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling 00.58,24
7 Jeppe Anndreasen - Odder Cykel Klub 00.58,47
8 William Normann - Silkeborg I.F. Cykling 00.59,08
9 Oliver Madsen Nielsen - Horsens Amatør Cykleklub 01.00,45
10 Carl Voldbjerg - Aalborg CR 01.00,46
11 Emil Borg Strøm - Nr. Søby Cykel Klub
12 Andreas Vejlin - Silkeborg I.F. Cykling 01.01,57
13 emil andersen - Hedensted Cykel Klub
14 Benjamin Changizi - Silkeborg I.F. Cykling 01.02,05
15 Mads Jensby - Silkeborg I.F. Cykling 01.03,39
16 Askild Brønmo - Odder Cykel Klub 01.07,52
17 Magnus Broe - Aalborg Cykle-Ring 01.11,08
U13 piger - 23 km
1 Alberte Juul - Horsens Amatør Cykleklub 01.07,11
U11 drenge - 15 km
1 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.41,00
2 Tobias Breiner - Nr. Søby Cykel Klub 00.41,04
3 Frederik Lykke - Silkeborg I.F. Cykling 00.43,11
4 Jens Bak Bjerregaard - Odder Cykel Klub
5 Thor Juel Skivild - Cykling Fyn 00.43,14
6 Rasmus Perbo - CK Djurs 00.43,18
7 Mathias Brammer - Nr. Søby CK 00.45,43
8 Sebastian B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling 00.45,55
9 Oliver Juul Mortensen - Cykling Odense
10 Malte Hellerup - Aalborg CR 00.45,57
U11 piger - 15 km
1 Gullborg Guttesen - Give Cykelklub (elite) 00.42,15
Motion - 79 km
1 Thomas Larsen - Knabercyklisterne 02.18,25
2 Lars Christensen - Støvring Motions Cykelklub 02.19,05
3 Martin Madsen - Hobro Cykelmotion 02.19,10
Annonce
Annonce
Tour de Romandie(2.UWT) 23/04-28/04
Lotto Famenne Ardenne Cla...(1.1) 28/04
Vuelta Asturias Julio Alv...(2.1) 26/04-28/04
Lotto Famenne Ardenne Cla...(1.1) 28/04
La Vuelta Femenina(2.WWT) 29/04-05/05
Eschborn-Frankfurt(1.UWT) 01/05
Tour du Gévaudan Occitanie(2.NCUPJW) 04/05-05/05
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Elfstedenronde Brugge(1.1) 05/05
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce