Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Astana dominans i Dauphiné Libéré

Astana dominans i Dauphiné Libéré

13. juni 2007 16:360

Alexandre Vinokourov vandt dagens 40,7 km. lange enkeltstart i Criterium du Dauphiné Libéré foran holdkammeraten Andrey Kashechkin. Med sejren overtog den Alexandre Vinokourov også førertrøjen i løbet.

Dagens enkeltstart i og omkring Anneyron blev kørt i kuperet terræn med to kategori 4 stigninger undervejs og endte med en mindre magtdemonstration af Astana mandskabets to kasakhiske stjerner Alexandre Vinokourov og Andrey Kashechkin, der sluttede som henholdsvis nummer et og to.

Team CSCs David Zabriskie kørte en flot disponeret enkeltstart, men kom aldrig rigtig til at true Alexandre Vinokourov i kampen om etapesejren. Den amerikanske rytter sluttede 38 sekunder efter Vinokourov, hvilket rakte til en tredjeplads.

Gårsdagens etapevinder Christophe Moreau startede ud i førertrøjen som sidste rytter på ruten, men skuffede fælt og var hele 2.52 min efter Alexandre Vinokourov i mål.

I morgen venter en meget spændende etape med mål på toppen af Mont Ventoux, hvor man meget vel kan se flere af klassementsrytterne udfordrer Astana-mandskabet. Det bliver interessant at se om Alexandre Vinokourov vil forsøge at forsvare førertrøjen eller i stedet sparre sig med henblik på næste måneds Tour de France.

Resultat af 3. Etape
1 Alexander Vinokourov - Astana 52.08.95 (46,841 km/t)
2 Andrey Kashechkin - Astana 0.08.45
3 David Zabriskie - Team CSC 0.37.38
4 Cadel Evans - Predictor-Lotto 0.38.12
5 Denis Menchov - Rabobank 0.39.52
6 Stef Clement - Bouygues Telecom 1.06.13
7 Sylvain Chavanel - Cofidis 1.09.41
8 Levi Leipheimer - Discovery Channel 1.10.68
9 Alejandro Valverde - Caisse d'Epargne 1.17.60
10 David Millar - Saunier Duval-Prodir 1.35.52
11 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 1.44.64
12 Bert Grabsch - T-Mobile 2.07.77
13 George Hincapie - Discovery Channel 2.09.11
14 Markus Fothen - Gerolsteiner 2.21.04
15 Volodymyr Dyudya - Milram 2.21.22
16 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir 2.29.55
17 Egoi Martínez - Discovery Channel 2.29.98
18 Bernhard Kohl - Gerolsteiner 2.30.39
19 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 2.31.89
20 Maxim Iglinsky - Astana 2.33.62
21 José Antonio Redondo - Astana 2.34.72
22 Dominique Cornu - Predictor-Lotto 2.34.96
23 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 2.46.16
24 Andriy Grivko - Milram 2.49.50
25 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 2.52.92
26 Volodimir Gustov - Team CSC 2.58.35
27 Rik Verbrugghe - Cofidis 3.01.15
28 Bobby Julich - Team CSC 3.01.26
29 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom 3.06.66
30 Sébastien Joly - Française Des Jeux 3.10.10
31 Frantisek Rabon - T-Mobile 3.14.20
32 Manuel Quinziato - Liquigas 3.18.63
33 Haimar Zubeldia - Euskaltel-Euskadi 3.18.81
34 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne 3.21.16
35 Alberto Contador - Discovery Channel 3.21.76
36 Manuel Beltrán - Liquigas 3.23.13
37 Fabian Wegmann - Gerolsteiner 3.26.25
38 Antonio Colom - Astana 3.29.97
39 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 3.30.63
40 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto 3.30.93
41 Grischa Niermann - Rabobank 3.37.68
42 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 3.38.50
43 Iñigo Cuesta - Team CSC 3.39.65
44 Bradley Wiggins - Cofidis 3.40.55
45 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic 3.41.67
46 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 3.43.24
47 Nicki Sørensen - Team CSC 3.45.12
48 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 3.56.21
49 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 4.00.70
50 Sandy Casar - Française Des Jeux 4.01.16
51 Matej Jurco - Milram 4.01.90
52 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance 4.02.87
53 Stephan Schreck - T-Mobile 4.13.57
54 Serguei Ivanov - Astana 4.14.78
55 Robert Gesink - Rabobank 4.16.70
56 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance 4.19.88
57 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole 4.19.93
58 Fabio Sacchi - Milram 4.21.21
59 Sergio Paulinho - Discovery Channel 4.21.89
60 Christophe Edaleine - Crédit Agricole 4.22.43
61 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner 4.29.03
62 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 4.29.50
63 Servais Knaven - T-Mobile 4.32.09
64 Laurent Lefèvre - Bouygues Telecom 4.34.54
65 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne 4.37.11
66 Guido TrentiN - Saunier Duval-Prodir 4.40.78
67 Jérémy Roy - Française Des Jeux 4.41.52
68 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne 4.43.00
69 Francisco Pérez - Caisse d'Epargne 4.45.56
70 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance 4.49.27
71 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 4.52.53
72 Sylvester Szmyd - Lampre-Fondital 4.53.48
73 Ludovic Turpin - Ag2r Prévoyance 4.54.30
74 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 4.54.36
75 Pieter Weening - Rabobank 4.56.06
76 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 5.00.46
77 Josep Jufré - Predictor-Lotto 5.01.78
78 Benjamin Noval - Discovery Channel 5.02.87
79 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux 5.03.05
80 Mickaël Delage - Française Des Jeux 5.05.21
81 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic 5.05.54
82 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux 5.06.62
83 Peter Wrolich - Gerolsteiner 5.08.79
84 Frederik Willems - Liquigas 5.09.65
85 Chris Anker Sørensen - Team CSC 5.13.38
86 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux 5.23.02
87 Stéphane Augé - Cofidis 5.23.47
88 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 5.23.80
89 Unai Uribarri - Euskaltel-Euskadi 5.25.61
90 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 5.27.53
91 Christophe Rinero - Saunier Duval-Prodir 5.29.15
92 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic 5.30.99
93 Mauro Da Dalto - Liquigas 5.32.81
94 Bram De Groot - Rabobank 5.33.47
95 Anthony Charteau - Crédit Agricole 5.35.03
96 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 5.35.93
97 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir 5.38.61
98 Marcus Ljungqvist - Team CSC 5.41.18
99 Johann Tschopp - Bouygues Telecom 5.45.68
100 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir 5.46.79
101 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner 5.46.95
102 Christian Vande Velde - Team CSC 5.47.24
103 Leonardo Duque - Cofidis 5.50.48
104 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 5.56.30
105 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 5.57.03
106 Iñigo Landaluze - Euskaltel-Euskadi 5.58.48
107 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 5.58.90
108 Matej Mugerli - Liquigas 6.03.00
109 Nick Nuyens - Cofidis 6.05.43
110 Steve Morabito - Astana 6.06.22
111 Marcel Sieberg - Milram 6.07.19
112 Sebastian Siedler - Milram 6.15.48
113 Staf Scheirlinckx - Cofidis 6.15.84
114 Guennadi Mikhailov - Astana 6.16.22
115 Ronny Scholz - Gerolsteiner 6.17.67
116 Carlo Scognamiglio - Milram 6.21.29
117 Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic 6.24.93
118 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir 6.25.09
119 Andy Flickinger - Bouygues Telecom 6.27.09
120 Magnus Backstedt - Liquigas 6.32.48
121 José Vicente Garcia - Caisse d'Epargne 6.38.92
122 Florent Brard - Caisse d'Epargne 6.40.81
123 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic 6.43.43
124 Geoffroy Lequatre - Cofidis 6.45.26
125 Christophe Le Mevel - Crédit Agricole 6.49.73
126 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic 6.57.65
127 André Greipel - T-Mobile 7.03.55
128 Scott Davis - T-Mobile 7.06.28
129 Björn Leukemans - Predictor-Lotto 7.22.54
130 Jorge Azanza - Euskaltel-Euskadi 7.30.33
131 Blaise Sonnery - Ag2r Prévoyance 7.31.75
132 Igor Antón - Euskaltel-Euskadi 7.42.26
133 Morris Possoni - Lampre-Fondital 8.03.80
134 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 8.06.19
135 Julien Loubet - Ag2r Prévoyance 8.18.45
136 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 8.25.34
137 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 8.31.09
138 Thor Hushovd - Crédit Agricole 8.42.50
139 Remmert Wielinga - Saunier Duval-Prodir 12.35.79

Samlet stilling efter 3. Etape
1 Alexander Vinokourov - Astana 10.23.23 (40,511 km/t)
2 Andrey Kashechkin - Astana 0.02
3 David Zabriskie - Team CSC 0.32
4 Denis Menchov - Rabobank 0.40
5 Cadel Evans - Predictor-Lotto 0.41
6 Levi Leipheimer - Discovery Channel 1.03
7 Stef Clement - Bouygues Telecom 1.05
8 Sylvain Chavanel - Cofidis 1.07
9 Alejandro Valverde - Caisse d'Epargne 1.12
10 David Millar - Saunier Duval-Prodir 1.33
11 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 1.57
12 George Hincapie - Discovery Channel 2.03
13 Bert Grabsch - T-Mobile 2.08
14 José Antonio Redondo - Astana 2.09
15 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 2.20
16 Egoi Martínez - Discovery Channel 2.26
17 Markus Fothen - Gerolsteiner 2.27
18 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 2.30
19 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir 2.31
20 Dominique Cornu - Predictor-Lotto 2.37
21 Maxim Iglinsky - Astana 2.42
22 Bernhard Kohl - Gerolsteiner 2.45
23 Andriy Grivko - Milram 2.48
24 Bobby Julich - Team CSC 3.04
25 Volodimir Gustov - Team CSC 3.08

26 Sébastien Joly - Française Des Jeux
27 Rik Verbrugghe - Cofidis 3.11
28 Alberto Contador - Discovery Channel 3.21
29 Pierrick Fédrigo - Bouygues Telecom 3.22
30 Manuel Quinziato - Liquigas 3.24
31 Haimar Zubeldia - Euskaltel-Euskadi 3.25
32 Luis León Sánchez - Caisse d'Epargne 3.29
33 Bradley Wiggins - Cofidis 3.32
34 Fabian Wegmann - Gerolsteiner 3.33
35 Antonio Colom - Astana 3.37
36 Mikel Astarloza - Euskaltel-Euskadi 3.39
37 Manuel Beltrán - Liquigas 3.44
38 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto 3.49
39 Iñigo Cuesta - Team CSC
40 Nicki Sørensen - Team CSC 3.50
41 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 3.54
42 Grischa Niermann - Rabobank 3.57
43 Sandy Casar - Française Des Jeux 4.03
44 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 4.04
45 Matej Jurco - Milram 4.11
46 Cyril Dessel - Ag2r Prévoyance 4.16
47 Serguei Ivanov - Astana 4.22
48 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole 4.24
49 Sergio Paulinho - Discovery Channel 4.27
50 Robert Gesink - Rabobank 4.32
51 Christophe Edaleine - Crédit Agricole 4.34
52 Stéphane Goubert - Ag2r Prévoyance 4.37
53 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne 4.39
54 Laurent Lefèvre - Bouygues Telecom 4.46
55 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 4.48
56 Xabier Zandio - Caisse d'Epargne 4.52
57 Francisco Pérez - Caisse d'Epargne 4.53
58 José Luis Arrieta - Ag2r Prévoyance 5.00
59 Guido TrentiN - Saunier Duval-Prodir 5.04
60 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 5.08
61 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 5.09
62 Sylvester Szmyd - Lampre-Fondital 5.11
63 Benjamin Noval - Discovery Channel
64 Pieter Weening - Rabobank 5.12
65 Rémy Di Gregorio - Française Des Jeux 5.13
66 Ludovic Turpin - Ag2r Prévoyance 5.14
67 Mathieu Ladagnous - Française Des Jeux 5.15
68 Mickaël Delage - Française Des Jeux 5.21
69 Frederik Willems - Liquigas 5.24
70 Chris Anker Sørensen - Team CSC 5.31
71 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux 5.35
72 Cédric Vasseur - Quickstep-Innergetic 5.38
73 Mauro Da Dalto - Liquigas 5.41
74 Peter Wrolich - Gerolsteiner 5.42
75 Anthony Charteau - Crédit Agricole 5.45
76 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 5.48
77 Christophe Rinero - Saunier Duval-Prodir
78 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 5.49
79 Johann Tschopp - Bouygues Telecom 5.56
80 Mads Kaggestad - Crédit Agricole 5.57
81 Leonardo Duque - Cofidis 5.58
82 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 6.07
83 Iñigo Landaluze - Euskaltel-Euskadi 6.11
84 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 6.12
85 Leonardo Piepoli - Saunier Duval-Prodir 6.14
86 Marcel Sieberg - Milram 6.22
87 Ronny Scholz - Gerolsteiner
88 Geoffroy Lequatre - Cofidis 6.57
89 Christophe Le Mevel - Crédit Agricole 7.05
90 José Vicente Garcia - Caisse d'Epargne 7.47
91 Björn Leukemans - Predictor-Lotto 7.50
92 Igor Antón - Euskaltel-Euskadi 7.51
93 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 8.19
94 Thor Hushovd - Crédit Agricole 8.41
95 Ángel Gómez Gómez - Saunier Duval-Prodir 10.34
96 Iker Camaño - Saunier Duval-Prodir 10.49
97 Matej Mugerli - Liquigas 11.12
98 Stephan Schreck - T-Mobile 11.15
99 Frantisek Rabon - T-Mobile 12.34
100 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner 12.45
101 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 12.59
102 Jérémy Roy - Française Des Jeux 13.50
103 Unai Uribarri - Euskaltel-Euskadi 14.05
104 Blaise Sonnery - Ag2r Prévoyance 14.06
105 Steve Morabito - Astana 14.13
106 Scott Davis - T-Mobile 14.19
107 Christian Vande Velde - Team CSC 14.56
108 Marcus Ljungqvist - Team CSC 14.57
109 Guennadi Mikhailov - Astana 15.32
110 Andy Flickinger - Bouygues Telecom 15.33
111 Florent Brard - Caisse d'Epargne 15.50
112 André Greipel - T-Mobile 16.12
113 Volodymyr Dyudya - Milram 16.29
114 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 16.33
115 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 16.48
116 Bram De Groot - Rabobank 16.57
117 Morris Possoni - Lampre-Fondital 17.26
118 Dmitry Grabovskiy - Quickstep-Innergetic 17.52
119 Tomas Vaitkus - Discovery Channel 18.10
120 Fabio Sacchi - Milram 18.46
121 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner 18.49
122 Servais Knaven - T-Mobile 18.51
123 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic 19.10
124 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 19.12
125 Josep Jufré - Predictor-Lotto 19.15
126 Pieter Mertens - Predictor-Lotto 19.43
127 Nick Nuyens - Cofidis 20.11
128 Stéphane Augé - Cofidis 20.27
129 Sebastian Siedler - Milram 20.32
130 Kevin Van Impe - Quickstep-Innergetic 20.43
131 Carlo Scognamiglio - Milram 20.47
132 Steven De Jongh - Quickstep-Innergetic 21.11
133 Jorge Azanza - Euskaltel-Euskadi 22.06
134 Magnus Backstedt - Liquigas 22.13
135 Gert Steegmans - Quickstep-Innergetic 22.17
136 Julien Loubet - Ag2r Prévoyance 22.46
137 Staf Scheirlinckx - Cofidis 23.32
138 Remmert Wielinga - Saunier Duval-Prodir 30.24
139 Kevin Hulsmans - Quickstep-Innergetic 30.58


Pointkonkurrencen efter 3. etape
1 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 36 pts
2 Andrey Kashechkin - Astana 36
3 Alejandro Valverde - Caisse d'Epargne 34
4 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic 29
5 Levi Leipheimer - Discovery Channel 28
6 David Zabriskie - Team CSC 26
7 Alexander Vinokourov - Astana 25
8 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 25
9 Bradley Wiggins - Cofidis 25
10 Thor Hushovd - Crédit Agricole 23
11 José Antonio Redondo - Astana 20
12 Leonardo Duque - Cofidis 17
13 George Hincapie - Discovery Channel 16
14 Cadel Evans - Predictor-Lotto 13
15 Stef Clement - Bouygues Telecom 13
16 Sylvain Chavanel - Cofidis 13
17 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux 13
18 Denis Menchov - Rabobank 11
19 David Millar - Saunier Duval-Prodir 11
20 André Greipel - T-Mobile 11
21 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 10
22 Bert Grabsch - T-Mobile 9
23 Sebastian Siedler - Milram 9
24 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 8
25 Nick Nuyens - Cofidis 8
26 Egoi Martínez - Discovery Channel 7
27 Manuel Quinziato - Liquigas 7
28 Peter Wrolich - Gerolsteiner 7
29 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 7
30 Sébastien Joly - Française Des Jeux 6
31 Marcel Sieberg - Milram 6
32 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 5
33 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 4
34 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole 4
35 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 4
36 Volodymyr Dyudya - Milram 4
37 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 3
38 Markus Fothen - Gerolsteiner 2
39 Pieter Weening - Rabobank 2
40 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 2


Bjergkonkurrencen efter 3. etape
1 Sylvain Chavanel - Cofidis 14 pts
2 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 12
3 Alexander Vinokourov - Astana 10
4 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 10
5 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 8
6 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 8
7 Andrey Kashechkin - Astana 6
8 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 6
9 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 5
10 Alejandro Valverde - Caisse d'Epargne 3
11 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 3
12 Mickaël Delage - Française Des Jeux 3
13 José Antonio Redondo - Astana 2
14 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto 2
15 Bram De Groot - Rabobank 2
16 David Zabriskie - Team CSC 1
17 Denis Menchov - Rabobank 1
18 Sébastien Joly - Française Des Jeux 1
19 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne 1
20 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 1


Kombinationskonkurrencen efter 3. etape
1 Andrey Kashechkin - Astana 77 pts
2 Alexander Vinokourov - Astana 75
3 David Zabriskie - Team CSC 57
4 Alejandro Valverde - Caisse d'Epargne 51
5 Levi Leipheimer - Discovery Channel 48
6 Sylvain Chavanel - Cofidis 43
7 Denis Menchov - Rabobank 38
8 Cadel Evans - Predictor-Lotto 36
9 Heinrich Haussler - Gerolsteiner 36
10 Christophe Moreau - Ag2r Prévoyance 34
11 Stef Clement - Bouygues Telecom 31
12 José Antonio Redondo - Astana 29
13 Tom Boonen - Quickstep-Innergetic 29
14 George Hincapie - Discovery Channel 25
15 Bradley Wiggins - Cofidis 25
16 David Millar - Saunier Duval-Prodir 23
17 Thor Hushovd - Crédit Agricole 23
18 Bert Grabsch - T-Mobile 17
19 Leonardo Duque - Cofidis 17
20 Tadej Valjavec - Lampre-Fondital 15
21 Sébastien Chavanel - Française Des Jeux 13
22 Egoi Martínez - Discovery Channel 12
23 Jérôme Pineau - Bouygues Telecom 12
24 Aleksandr Kuschynski - Liquigas 11
25 André Greipel - T-Mobile 11
26 Nicolas Portal - Caisse d'Epargne 10
27 Anthony Geslin - Bouygues Telecom 10
28 Sebastian Siedler - Milram 9
29 Philippe Gilbert - Française Des Jeux 8
30 Sylvain Calzati - Ag2r Prévoyance 8
31 Nick Nuyens - Cofidis 8
32 Thomas Voeckler - Bouygues Telecom 7
33 Sébastien Joly - Française Des Jeux 7
34 Manuel Quinziato - Liquigas 7
35 Peter Wrolich - Gerolsteiner 7
36 Alexandre Botcharov - Crédit Agricole 7
37 Markus Fothen - Gerolsteiner 6
38 Marcel Sieberg - Milram 6
39 Rémi Pauriol - Crédit Agricole 6
40 Gorka Verdugo - Euskaltel-Euskadi 5
41 Dmitriy Fofonov - Crédit Agricole 4
42 Rubén Pérez - Euskaltel-Euskadi 4
43 Volodymyr Dyudya - Milram 4
44 Mickaël Delage - Française Des Jeux 3
45 Raivis Belohvosciks - Saunier Duval-Prodir 2
46 Johan Van Summeren - Predictor-Lotto 2
47 Pieter Weening - Rabobank 2
48 Bram De Groot - Rabobank 2
49 Enrico Franzoi - Lampre-Fondital 2
50 Dominique Cornu - Predictor-Lotto 1
51 Oscar Pereiro - Caisse d'Epargne 1
52 Kevin Seeldraeyers - Quickstep-Innergetic 1


Holdkonkurrencen efter 3. etape
1 Astana 31.12.19
2 Discovery Channel 3.22
3 Team CSC 4.29
4 Bouygues Telecom 4.42
5 Predictor-Lotto 4.43
6 Cofidis 5.27
7 Gerolsteiner 6.25
8 Saunier Duval-Prodir 6.44
9 Rabobank 6.55
10 Milram 7.07
11 Caisse d'Epargne 7.10
12 Euskaltel-Euskadi 8.46
13 Ag2r Prévoyance 8.56
14 Française Des Jeux 9.05
15 Liquigas 9.24
16 Crédit Agricole 9.32
17 Lampre-Fondital 18.56
18 T-Mobile 21.26
19 Quickstep-Innergetic 28.11

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger