Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Transferlisten 2023-2024 - WorldTour

Transferlisten 2023-2024 - WorldTour

02. januar 2024 17:20Foto: Sirotti

Her får du et overblik over alle ryttertransfers til den kommende cykelsæson på WorldTouren. Feltet.dk har traditionen tro samlet alle transfers på en transferliste.

Artiklen fortsætter efter videoen.

Fra tirsdag den 1. august må holdene offentliggøre, hvilke ryttere som de får tilgang af til den kommende sæson.

 

Herunder kan du få et overblik over transfer i cykelsportens bedste klasse - WorldTouren, så du kan være opdateret og godt klædt på til cykelåret anno 2024. Listen er opdateret baseret udelukkende på holdenes udmeldinger.

 

Vi forsøger at holde listen så godt opdateret som muligt. Hvis du opdager fejl eller mangler, er du meget velkommen til at kontakte os på info@feltet.dk. På forhånd tak! 

 

 

Se her listen for ProTeams

 

AG2R Citroen Team

Clément Berthet (2025)

Felix Gall (2025)

Dorian Godon (2025)

Jordan Labrosse (2025)

Bastien Tronchon (2025)

Benoit Cosnefroy (2025)

Geoffrey Bouchard (2025)

Paul Lapeira (2025)

Nans Peters (2025)

Andrea Vendrame (2025)

Oliver Naesen (2025)

Alex Baudin (2024)

Franck Bonnamour (2024)

Stan Dewulf (2024)

Pierre Gautherat (2024)

Jaakko Hãnninen (2024)

Ben O´Connor (2024)

Aurélien Paret-Peintre (2024)

Valentin Paret-Peintre (2024)

Nicolas Prodhomme (2024)

Valentin Retailleau (2024)

Damien Touzé (2024)

Larry Warbasse (2024)

 

Uvis

Lawrence Naesen

Antoine Raugel

 

Ind

Jordan Labrosse (AG2R U23 Team, 2025)

Victor Lafay (Cofidis, 2025)

Dries De Bondt (Alpecin-Deceuninck, 2025)

Sam Bennett (Bora-hansgrohe, 2025)

Bruno Armirail (Groupama-FDJ, 2025)

Gianluca Pollefliet (Lotto-Dstny Development, 2026)

Sander De Pestel (Flanders-Baloise, 2025)

Edvald Boasson Hagen (TotalEnergies, 2024)

 

Ud

Greg Van Avermaet (stopper karrieren)

Michael Schär (stopper karrieren)

Clément Venturini (Arkea-B&B Hotels, 2024)

Mikaël Cherel (stopper karrieren)

Marc Sarreau (Groupama - FDJ, 2024)

 

 

Alpecin-Deceuninck

Robbe Ghys (2025)

Quinten Hermans (2025)

Xandro Meurisse (2025)

Jensen Plowright (2025)

Jonas Rickaert (2025)

Mathieu van der Poel (2025)

Oscar Riesebeek (2025)

Gianni Vermeersch (2025)

Maurice Ballerstedt (2024)

Samuel Gaze (2024)

Kaden Groves (2024)

Søren Kragh (2024)

Jasper Philipsen (2024)

Ramon Sinkeldam (2024)

Jason Osborne (?)

Fabio Van den Bossche (?)

Senne Leysen (?)

Tobias Bayer (?)

Edward Planckaert (?)

Nicola Conci (?)

Jimmy Janssens (?)

Michael Gogl (?)

Silvan Dillier (?)

 

Ind

Timo Kielich (Alpecin-Deceuninck Development Team, 2025)

Axel Laurance (Alpecin-Deceuninck Development Team, 2024)

Sente Sentjens (ACROG-Tormans, 2025-2026. Kører for Alpecin-Deceuninck Development Team i 2024)

Henri Uhlig (Alpecin-Deceuninck Development Team, 2025)

Juri Hollmann (Movistar, ?)

Lars Boven (Jumbo-Visma Development Team, 2025)

Stan van Tricht (Soudal-Quick Step, ?)

Luca Vergallito (Alpecin Deceuninck Development Team, ?)

 

Ud

Alexander Krieger (Tudor, ?)

Lionel Taminiaux (Lotto Dstny, 2025)

Stefano Oldani (Cofidis, 2025)

Kristian Sbaragli (Team Corratec - Selle Italia, 2024)

Jakub Mareczko (Team Corratec - Selle Italia, 2024)

Dries De Bondt (AG2R, 2025)

Robert Stannard (?)

 

 

 

Astana Qazaqstan Team

Cees Bol (2025)

Simone Velasco (2025)

Samuele Battistella (2024)

Igor Chzhan (2024)

Yevgeniy Fedorov (2024)

Gianmarco Garofoli (2024)

Alexey Lutsenko (2024)

Gleb Syritsa (2024)

Gleb Brussenskiy (2024)

Mark Cavendish (2024)

Vadim Pronskiy (2024)

Herold Tejada (2024)

Christian Scaroni (2024)

 

Uvis

Joe Dombrowski

Dmitriy Gruzdev

Yevgeniy Gidich

Alexandr Riabushenko

Leonardo Basso

Yuriy Natarov

Nerbergen Nurlykhassym

 

Ind

Max Kanter (Movistar Team, 2025)

Ide Schelling (Bora-Hansgrohe, 2025)

Anthon Charmig (Uno-X, 2025)

Lorenzo Fortunato (EOLO-Kometa, 2025)

Henok Mulubrhan (Bardiani, 2025)

Nicolas Vinokurov (Astana Qazaqstan Development Team, 2025)

Harold Martín López (Astana Qazaqstan Development Team, 2025)

Daniil Marukhin (Vino SKO Team, 2025)

Davide Ballerini (Soudal Quick-Step, 2024)

Michael Mørkøv (Soudal Quick-Step, 2024)

Rüdiger Selig (Lotto, 2024)

Anton Kuzmin (Almaty Astana Motors, 2024)

Santiago Umba (GW Shimano-Sidermec, 2024)

Michele Gazzoli (Astana Qazaqstan Development, 2025)

 

Ud

Fabio Felline (Lidl-Trek, 2024)

Luis Leon Sanchez (stopper karrieren)

Davide Martinelli (stopper karrieren)

Javier Romo (Movistar, 2025)

Manuele Boaro (stopper karrieren)

Gianni Moscon (Soudal-QuickStep 2024)

Martin Laas (Ferei Quick-Panda Podium Mongolia Team, 2024)

David de la Cruz (Q36.5, 2024)

Antonio Nibali (stopper karrieren)

Andrey Zeits (stopper karrieren)

 

Bahrain - Victorious

Pello Bilbao (2026)

Santiago Buitrago (2026)

Nicolo Buratti (2025)

Jack Haig (2025)

Rainer Kepplinger (2025)

Matej Mohoric (2025)

Antonio Tiberi (2025)

Fred Wright (2025)

Damiano Caruso (2025)

Nikias Arndt (2024)

Phil Bauhaus (2024)

Matevz Govekar (2024)

Yukiya Arashiro (2024)

Kamil Gradek (2024)

Fran Miholjevic (2024)

Andrea Pasqualon (2024)

Wout Poels (2024)

Johan Price-Pejtersen (2024)

Dusan Rajovic (2024)

Cameron Scott (2024)

Jasha Sütterlin (2024)

Sergio Tu (2024)

Edoardo Zambanini (2024)

Ahmed Madan (2024)

 

Ind

Alberto Bruttomesso (Cycling Team Friuli ASD, 2026)

Finlay Pickering (Trinity Racing, 2026)

Žak Eržen (kører for Cycling Team Friuli ASD i 2024, 2026)

Kasper Borremans (kører for Cycling Team Friuli ASD i 2025-2026, 2028)

Torstein Træen (Uno-X, 2025)

 

Ud

Jonathan Milan (Lidl-Trek, 2026)

Mikel Landa (Soudal Quick-Step, 2025)

Filip Maciejuk (Bora-Hansgrohe, 2024)

Hermann Pernsteiner (Team Felt - Felbermayr, 2024)

 

 

 

Bora-Hansgrohe

Danny Van Poppel (2027)

Frederik Wandahl (2025)

Ryan Mullen (2025)

Emanuel Buchmann (2024)

Nico Denz (2024)

Patrick Gamper (2024)

Marco Haller (2024)

Sergio Higuita (2024)

Jai Hindley (2024)

Bob Jungels (2024)

Lennard Kämna (2024)

Florian Lopowitz (2024)

Luis-Joe Lührs (2024)

Jordi Meeus (2024)

Maximilian Schachmann (2024)

Aleksandr Vlasov (2024)

Ben Zwiehoff (2024)

Cesare Benedetti (2024)

Jonas Koch (2024)

Anton Palzer (2024)

 

Uvis

Giovanni Aleotti

Victor Koretzky

 

Ind

Emil Herzog (Hagens Berman Axeon, 2025)

Alexander Hajek (Tirol KTM Cycling Team, 2026)

Matteo Sobrero (Team Jayco-AlUla, ?)

Daniel Martinez (Ineos Grenadiers, 2027)

Roger Adriá (Equipo Kern Pharma, 2025)

Sam Welsford (Team dsm-firmenich, 2025)

Primoz Roglic (Jumbo-Visma, 2025)

Filip Maciejuk (Bahrain Victorious, 2024)

 

Ud

Nils Pollit (UAE Team Emirates, 2026)

Ide Schelling (Astana, 2025)

Patrick Konrad (Lidl-Trek, 2025) 

Matthew Walls (Groupama - FDJ, 2025)

Shane Archbold (stopper karrieren)

Matteo Fabbro (Polti-Kometa, 2024)

Sam Bennett (AG2R, 2025)

Cian Uijtdebroeks (Team Visma-Lease a Bike, 2027)

 

 

Cofidis

Piet Allegaert (2025)

Bryan Coquard (2025)

Jesús Herrada (2025)

Eddy Finé (2025)

Anthony Perez (2025)

Hugo Toumire (2025)

Benjamin Thomas (2025)

Thomas Champion (2024)

Ruben Fernandez (2024)

Simon Geschke (2024)

Ion Izagirre (2024)

Jonathan Lastra (2024)

Axel Mariault (2024)

Guillaume Martin (2024)

Christophe Noppe (2024)

Alexis Renard (2024)

Harrison Wood (2024)

Axel Zingle (2024)

 

Ind

Nicolas Debeaumarché (St Michel-Mavic-Auber93, 2025)

Ludovic Robeet (Bingoal-WB, 2024)

Nolann Mahoudo (CIC U Nantes Atlantique, 2025)

Stefano Oldani (Alpecin-Deceuninck, 2025)

Oliver Knight (AVC Aix-en-Provence, 2025)

Aime De Gendt (Intermarché-Circus-Wanty, 2025)

Milan Fretin (Team Flanders-Baloise, 2025)

Stanislaw Aniolkowski (Human Powered Health, ?)

Kenny Elissonde (Lidl-Trek, 2024)

Ben Hermans (Israel - Premier Tech, 2024)

 

Ud

José Herrada (stopper karrieren)

Pierre-Luc Périchon (stopper karrieren)

Francois Bidard (stopper karrieren)

Rémy Rochas (Groupama-FDJ, 2025)

Max Walscheid (Jayco AlUla, 2025)

Simone Consonni (Lidl-Trek, 2025)

Wesley Kreder (stopper karrieren)

Alexandre Delettre (St Michel-Mavic-Auber93, ?)

Jelle Wallays (stopper karrieren)

Victor Lafay (AG2R, 2025)

Davide Cimolai (Movistar, 2024)

Andre Carvalho (Sabgal-Anicolor, 2024)

 

 

 

EF Education - EasyPost

Ben Healy (2026)

Richard Carapaz (2025)

Mikkel Honoré (2025)

Stefan Bissegger (2024)

Simon Carr (2024)

Jefferson Cepeda (2024)

Esteban Chaves (2024)

Stefan De Bod (2024)

Andrea Piccolo (2024)

Neilson Powless (2024)

Jonas Rutsch (2024)

Rigoberto Uran (2024)

Marijn van den Berg (2024)

Alberto Bettiol (2024)

Georg Steinhauser (2024)

Michael Valgren (2024)

Hugh Carthy (2024)

 

Uvis

Andrey Amador

Merhawi Kudus

Odd Christian Eiking

Owain Doull

Lukasz Wisniowski

James Shaw

Tom Scully

Julius van den Berg

Sean Quinn

 

Ind

Darren Rafferty (Hagens Berman Axeon, 2025)

Archie Ryan (Jumbo-Visma Development, 2025)

Jardi Christiaan van der Lee (Willebrord Wil Vooruit, 2025)

Jack Rootkin-Gray (Saint Piran, 2025)

Lukas Nerurkar (Trinity Racing, 2025)

Harry Sweeny (Lotto Dstny, 2024)

Markel Beloki (MMR Cycling Academy, 2025)

Rui Costa (Intermarché, 2024)

Yuhi Todome (EF Education-NIPPO Development Team, 2025)

 

Ud

Magnus Cort (Uno-X, 2026)

Jens Keukeleire (stopper karrieren)

Jonathan Caicedo (Petrolike, 2024)

Diego Camargo (Petrolike, 2024)

Mark Padun (Team Corratec-Selle Italia, 2024)

 

 

Groupama-FDJ

Valentin Madouas (2026)

Lewis Askey (2025)

Clément Davy (2025)

David Gaudu (2025)

Stefan Küng (2025)

Quentin Pacher (2025)

Kevin Geniets (2024)

Lorenzo Germani (2024)

Romain Gregoire (2024)

Olivier Le Gac (2024)

Fabian Lienhard (2024)

Lenny Martinez (2024)

Rudy Molard (2024)

Enzo Paleni (2024)

Paul Penhoet (2024)

Laurence Pithie (2024)

Jake Stewart (2024)

Reuben Thompson (2024)

Lars van den Berg (2024)

Samuel Watson (2024)

Ignatas Konovalovas (2024)

 

Ind

Remy Rochas (Cofidis, 2025)

Sven Erik Bystrøm (Intermarché, 2025)

Clement Russo (Arkéa-Samsic, 2025)
Eddy Le Huitouze (Equipe continentale Groupama-FDJ, 2025)

Cyril Barthe (Burgos BH, 2025)

Matthew Walls (Bora-Hansgrohe, 2025)

Marc Sarreau (AG2R, 2024)

 

Ud

Thibaut Pinot (stopper karrieren)

Matthieu Ladagnous (stopper karrieren)

Arnaud Demare (Arkea Samsic, 2025)

Miles Scotson (Arkea Samsic, 2025)

Michael Storer (Tudor, 2026)

Bram Welten (Team dsm-firmenich, 2024)

Bruno Armirail (AG2R, 2025)

 

 

 

Ineos Grenadiers

Filippo Ganna (2027)

Tom Pidcock (2027)

Carlos Rodriguez (2027)

Egan Bernal (2026)

Laurens De Plus (2026)

Ben Turner (2026)

Geraint Thomas (2025)

Leo Hayter (2025)

Michal Kwiatkowski (2025)

Michael Leonard (2025)

Joshua Tarling (2025)

Kim Heiduk (2025)

Luke Rowe (2025)

Ben Swift (2025)

Omar Fraile (2025)

Salvatore Puccio (2025)

Brandon Rivera (2025)

Thymen Arensman (2024)

Ethan Hayter (2024)

Jhonatan Narvaez (2024)

Magnus Sheffield (2024)

Connor Swift (2024)

Elia Viviani (2024)

Jonathan Castroviejo (2024)

Cameron Wurf (2024)

 

Ind

Carlos Rodriguez (Movistar, 2026)

Andrew August (2026)

Tobias Foss (Jumbo-Visma, 2026)

Theodor Storm (2026)

 

Ud

Pavel Sivakov (UAE Team Emirates, 2026)

Tao Geoghegan Hart (Lidl-Trek, 2026)

Daniel Martinez (Bora-Hansgrohe, ?)

Ben Tulett (Jumbo-Visma, 2026)

Luke Plapp (Team Jayco AlUla, 2027)

 

 

Intermarché - Circus - Wanty

Biniam Girmay (2026)

Laurenz Rex (2026)

Kobe Goossens (2025)

Hugo Page (2025)

Adrien Petit (2025)

Gerben Thijssen (2025)

Simone Petilli (2025)

Louis Meintjes (2025)

Lilian Calmejane (2024)

Dries De Pooter (2024)

Rune Herregodts (2024)

Arne Marit (2024)

Madis Mihkels (2024)

Tom Paquot (2024)

Adrien Petit (2024)

Baptiste Planckaert (2024)

Lorenzo Rota (2024)

Dion Smith (2024)

Mike Teunissen (2024)

Taco van der Hoorn (2024)

Georg Zimmerman (2024)

Rein Taaramäe (2024)

Boy van Poppel (2024)

 

Uvis

Julius Johansen

 

Ind

Francesco Busatto (Cirucs - ReUz - Technord, 2025)

Roel van Sintmaartensdijk (Circus - ReUz - Technord, 2025)

Vito Braet (Team Flanders-Baloise, 2025)

Loic Vliegen (Bingoal WB, 2025)

Kevin Colleoni (Jayco, 2025)

Alexy Faure-Prost (Cirucs - ReUz - Technord, 2026)

Gijs Van Hoecke (Human Powered Health, 2025)

 

Ud

Sven Erik Bystrøm (Groupama-FDJ, 2025)

Laurens Huys (Arkéa-Samsic, 2024)

Niccolo Bonifazio (Team Corratec-Selle Italia, ?)

Aimé De Gendt (Cofidis, 2025)

Rui Costa (EF Education, 2024)

 

 

 

Jumbo-Visma

Jonas Vingegaard (2027)

Per Strand Hagenes (2026)

Christophe Laporte (2026)

Johannes Staune-Mittet (2026)

Wout Van Aert (2026)

Edoardo Affini (2026)

Tiesj Benoot (2025)

Thomas Gloag (2025)

Wilco Kelderman (2025)

Olav Kooij (2025)

Steven Kruijswijk (2025)

Attila Valter (2025)

Dylan Van Baarle (2025)

Tosh van der Sande (2025)

Koen Bouwman (2024)

Michel Hessmann (2024)

Lennard Hofstede (2024)

Sepp Kuss (2024)

Jan Tratnik (2024)

Milan Vader (2024)

Mick Van Dijke (2024)

Tim Van Dijke (2024)

Robert Gesink (2024)

 

Ind

Tijmen Graat (kører for Jumbo-Visma Development Team i 2024, 2027)

Jørgen Nordhagen (kører for Jumbo-Visma Development Team i 2024, 2027)

Loe Van Belle (Jumbo-Visma Development Team, 2026)

Menno Huising (kører for Jumbo-Visma Development Team i 2024, 2027)

Matteo Jorgenson (Movistar, 2026)

Ben Tulett (Ineos, 2026)

Bart Lemmen (Human Powered Health, 2025)

Cian Uijtdebroeks (Bora-Hansgrohe, 2027)

 

Ud

Rohan Dennis (stopper karrieren)

Sam Oomen (Lidl-Trek, 2026)

Gijs Leemreize (Team dsm-firmenich, 2025)

Timo Roosen (Team dsm-firmenich, 2026)

Nathan Van Hooydonck (stopper karrieren)

Primoz Roglic (Bora-Hansgrohe, 2025)

Jos van Emden (stopper karrieren)

Tobias Foss (Ineos Grenadiers, 2026)

 

 

Lidl-Trek

Giulio Ciccone (2027)

Bauke Mollema (2026)

Quinn Simmons (2026)

Juan Pedro Lopez (2025)

Mads Pedersen (2025)

Jasper Stuyven (2025)

Mathias Vacek (2025)

Daan Hoole (2025)

Alex Kirsch (2025)

Edward Theuns (2025)

Otto Vergaerde (2025)

Jacopo Mosca (2025)

Julien Bernard (2025)

Dario Cataldo (2024)

Thibau Nys (2026)

Mattias Skjelmose (2024)

Toms Skujins (2024)

Natnael Tesfatsion (2024)

Amanuel Ghebreigzabhier (2024)

 

Ind

Jonathan Milan (Bahrain-Victorious, 2026)

Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers, 2026)

Andrea Bagioli (Soudal Quick-Step, 2026)

Patrick Konrad (Bora-Hansgrohe, 2025)

Simone Consonni (Cofidis, 2025)

Fabio Felline (Astana, 2024)

Ryan Gibbons (UAE Team Emirates, 2025)

Carlos Verona (Movistar, 2025)

Sam Oomen (Jumbo-Visma, 2026)

Tim Declercq (Quick-Step, 2025)

 

Ud

Tony Gallopin (stopper karrieren)

Filippo Baroncini (UAE Team Emirates, 2025)

Markus Hoelgaard (Uno-X, 2024)

Jon Aberasturi (Euskaltel, 2025)

Marc Brustenga (Equipo Kern Pharma, 2024)

Antwan Tolhoek (Sabgal-Anicolor, 2024)

Emils Liepins (Team dsm-firmenich-PostNL, 2024)

Kenny Elissonde (Cofidis, 2024)

Asbjørn Hellemose (SWATT Club, 2024)

 

 

Movistar Team

Mathias Norsgaard (2026)

Einer Augusto Rubio (2026)

Gonzalo Serrano (2026)

Ivan Garcia Cortina (2026)

Ruben Guerreiro (2025)

Enric Mas (2025)

Nelson Oliveira (2025)

Gregor Mühlberger (2025)

Will Barta (2025)

Iván Romeo (2025)

Antonio Pedrero (2025)

Jorge Arcas (2025)

Alex Aranburu (2024)

Oier Lazkano (2024)

Vinicius Rangel (2024)

Sergio Samitier (2024)

Fernando Gaviria (2024)

Albert Torres (2024)

Johan Jacobs (2024)

Ivan Ramiro Sosa (2024)

Nairo Quintana (2024)

 

 

Ind

Manlio Moro (Zalf Euromobil Fior, 2026)

Carlos Canal (Euskaltel-Euskadi, 2025)

Pelayo Sánchez (Burgos-BH, 2025)

Javier Romo (Astana, 2025)

Davide Formolo (UAE, 2026)

Remi Cavagna (Quick-Step, 2026)

Jon Barrenetxea (Caja Rural, 2025)

Nairo Quintana (2024)

Davide Cimolai (Cofidis, 2024)

Lorenzo Milesi (Team dsm-firmenich-PostNL, 2026)

 

Ud

Max Kanter (Astana Qazaqstan Team, 2025)

Matteo Jorgenson (Jumbo-Visma, 2026)

Carlos Verona (Lidl-Trek, 2025)

Imanol Erviti (stopper karrieren)

Juri Hollmann (Alpecin-Deceuninck, ?)

José Joaquín Rojas (stopper karrieren)

Oscar Rodriguez (Ineos Grenadiers, 2026)

Gorka Izagirre (Cofidis, 2024)

Lluis Mas (stopper karrieren)

Abner Gonzalez (Efapel Cycling, 2024)

 

 

Soudal - Quick-Step

Remco Evenepoel (2026)

Mauri Vansevenant (2026)

Yves Lampert (2025)

Tim Merlier (2025)

Pieter Serry (2025)

Mattia Cattaneo (2025)

Louis Vervaeke (2025)

Ilan Van Wilder (2025)

Josef Cerny (2025)

Bert Van Lerberghe (2025)

Julian Alaphilippe (2024)

Kasper Asgreen (2024)

Jan Hirt (2024)

Fausto Masnada (2024)

Casper Pedersen (2024)

Martin Svrcek (2024)

James Knox (2025)

 

Ind

Luke Lamperti (Trinity Racing, 2025)

Warre Vangheluwe (Soudal - Quick-Step Devo Team, 2025)

William Junior Lecerf (Soudal - Quick-Step Devo Team, 2025)

Gil Gelders (Soudal - Quick-Step Devo Team, 2025)

Antoine Huby (Vendée U, 2025)

Mikel Landa (Bahrain Victorious, 2025)

Ayco Bastiaens (Alpecin-Deceuninck Development Team, 2025)

Jordi Warlop (Soudal - Quick-Step Devo Team, 2025)

Gianni Moscon (Astana Qazaqstan Team, 2024)

 

Ud

Dries Devenyns (stopper karrieren)

Mauro Schmid (Jayco AlUla, 2026)

Ethan Vernon (Israel-Premier Tech, 2026)

Fabio Jakobsen (Team DSM-Firmenich, 2026)

Andrea Bagioli (Lidl-Trek, 2026)

Jannik Steimle (Q36.5, 2025)

Davide Ballerini (Astana, 2024)

Florian Senechal (Arkea, 2025)

Michael Mørkøv (Astana, 2024)

Tim Declercq (Lidl-Trek, 2025)

Stan Van Tricht (Alpecin-Deceuninck, ?)

Remi Cavagna (Movistar, 2026)

 

 

Team Arkéa Samsic

Jenthe Biermans (2025)

Clément Champoussin (2025)

Ewen Costiou (2025)

Mathis Le Berre (2025)

Luca Mozzato (2025)

Kévin Vauquelin (2025)

Amaury Capiot (2025)

Louis Barré (2024)

David Dekker (2024)

Anthony Delaplace (2024)

Elie Gesbert (2024)

Donavan Grondin (2024)

Thibault Guernalec (2024)

Matis Louvel (2024)

Daniel McLay (2024)

Alan Riou (2024)

Christian Rodriguez (2024)

Alessandro Verre (2024)

Lukasz Owsian (2024)

Simon Guglielmi (2024)

Kevin Ledanois (2024)

Michel Ries (2024)

 

Uvis

Nicolas Edet

 

 

Ind

Pierre Thierry (Morbihan Fybolia GOA, 2026. Kører på Arkéa - B&B Hôtels Dévelopment i 2024)

Arnaud Demare (Groupama FDJ, 2025)

Miles Scotson (Groupama FDJ, 2025)

Clément Venturini (AG2R Citroen Team, 2024)

Laurens Huys (Intermarché-Circus-Wanty, 2024)

Vincenzo Albanese (EOLO-Kometa, 2024)

Raul Garcia Pierna (Equipo Kern Pharma, 2024)

 

Ud

Maxime Bouet (stopper karrieren)

Andrii Ponomar (Team Corratec, 2024)

Clément Russo (Groupama-FDJ, 2025)

Warren Barguil (Team DSM-Firmenich, 2026)

Laurent Pichon (stopper karrieren)
Hugo Hofstetter (Israel-Premier Tech, 2025)

Nacer Bouhanni (stopper karrieren)

 

 

Team DSM-Firmenich

Oscar Onley (2027)

Max Poole (2027)

Tobias Lund (2025)

Patrick Bevin (2025)

Matthew Dinham (2025)

Chris Hamilton (2025)

Lorenzo Milesi (2025)

Kevin Vermaerke (2025)

Tim Naberman (2025)

Alex Edmondson (2025)

Romain Bardet (2024)

Pavel Bittner (2024)

Marco Brenner (2024)

Romain Combaud (2024)

John Degenkolb (2024)

Nils Eekhoff (2024)

Sean Flynn (2024)

Niklas Märkl (2024)

Martijn Tusveld (2024)

Casper Van Uden (2024)

 

Uvis

Leon Heinschke

 

Ind

Warren Barguil (Team Arkéa-Samsic, 2026)

Fabio Jakobsen (Soudal Quick-Step, 2026)

Bram Welten (Groupama-FDJ, 2024)

Gijs Leemreize (Jumbo-Visma, 2025)

Timo Roosen (Jumbo-Visma, 2026)

Patrick Eddy (Development Team DSM, 2025)

Enzo Leijnse (Development Team DSM, 2025)

Frank van den Broek (Development Team DSM, 2026)

 

Ud

Andreas Leknessund (Uno-X Pro Cycling, 2026)

Jonas Hvideberg (Uno-X Pro Cycling, 2026)

Florian Stork (Tudor, ?)

Alberto Dainese (Tudor, 2025)

Marius Mayrhofer (Tudor, ?)

Henri Vandenabeele (Lotto Dstny, 2025)

Harm Vanhoucke (Lotto Dstny, 2024)

Sam Welsford (Bora-Hansgrohe, ?)

Frederik Rodenberg (Team CO:Play-Giant, 2024)

 

 

Team Jayco AlUla

Welay Hagos Berhe (2025)

Christopher Juul-Jensen (2025)

Eddie Dunbar (2025)

Michael Matthews (2025)

Filippo Zana (2025)

Dylan Groenewegen (2025)

Michael Hepburn (2025)

Kelland O´Brien (2025)

Campbell Stewart (2025)

Luke Durbridge (2024)

Alessandro De Marchi (2024)

Felix Engelhardt (2024)

Lucas Hamilton (2024)

Chris Harper (2024)

Jan Maas (2024)

Luka Mezgec (2024)

Rudy Porter (2024)

Blake Quick (2024)

Elmar Reinders (2024)

Callum Scotson (2024)

Simon Yates (2024)

Lawson Craddock (2024)

Jesús David Pena (2024)

Amund Grøndahl Jansen (2024)

 

Uvis

Tsgabu Grmay

Alexandre Balmer

 

Ind

Anders Foldager (Biesse-Carrera, 2025)

Mauro Schmid (Soudal Quick-Step, 2026)

Davide De Pretto (Zalf Euromobil Fior, 2025)
Max Walscheid (Cofidis, 2025)

Caleb Ewan (Lotto Dstny, 2025)
Luke Plapp (Ineos Grenadiers, 2027)

 

Ud

Matteo Sobrero (Bora-Hansgrohe, ?)

Kevin Colleoni (Intermarché, 2025)

Lukas Pöstlberger (?)

Zdenek Stybar (stopper karrieren)

 

UAE Team Emirates

Juan Ayuso (2028)

Tadej Pogacar (2027)

Jay Vine (2027)

Rui Oliveira (2027)

Ivo Oliveira (2027)

Brandon McNulty (2027)

Joao Almeida (2026)

Juan Sebastián Molano (2026)

Adam Yates (2025)

Vegard Stake Laengen (2025)

Marc Soler (2025)

Sjoerd Bax (2024)

Mikkel Bjerg (2024)

Alessandro Covi (2024)

Finn Fisher-Black (2024)

Felix Grossschartner (2024)

Marc Hirschi (2024)

Rafal Majka (2024)

Domen Novak (2024)

Diego Ulissi (2024)

Tim Wellens (2024)

Alvaro Hodeg (2024)

Michael Vink (2024)

 

Ind

Jan Christen (Hagens Berman Axeon, 2028)

Pavel Sivakov (Ineos Grenadiers, 2026)

Nils Politt (Bora-Hansgrohe, 2026)

Filippo Baroncini (Lidl-Trek, 2025)

Antonio Morgado (Hagens Berman Axeon, 2027)

Igor Arrieta (Equipo Kern Pharma, 2026)

Isaac Del Toro (A.R Monex Pro Cycling Team, 2027) 

 

Ud

Matteo Trentin (Tudor, 2026)

Pascal Ackermann (Israel - Premier Tech, 2025)

Ryan Gibbons (Lidl-Trek, 2025)

George Bennett (Israel - Premier Tech, 2025)

Davide Formolo (Movistar, 2026)

Felix Gross (Rad-Net Oßwald, 2024)

DEL
INFO
Transferoversigt
Nyheder
DELTAG I DEBATTEN

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Giro dell'Appennino(1.1) 14/07

Settimana Ciclistica Lomb...(2.1) 10/07-12/07

Tour de l'Ain(2.1) 13/07-15/07

Tour de l'Ain(2.1) 13/07-15/07

Giro dell'Appennino(1.1) 14/07

Bizkaikoloreak(2.NCUPJW) 20/07-21/07

Annonce

Annonce

Alpecin-Deceuninck

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Arkéa - B&B Hotels

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Qazaqstan

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Decathlon AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - EasyPost

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lidl - Trek

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Red Bull - BORA - hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Soudal - Quick Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM-Firmenich PostNL

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jayco AlUla

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Visma | Lease a Bike

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger