Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Bennati vinder kaotisk afslutning

Bennati vinder kaotisk afslutning

14. februar 2007 20:180

Den 34. udgave af Tour Méditerranéen (Middelhavet Rundt) startede i dag, hvor Caisse d'Epargne vandt 1. etape, som var en holdtidskørsel.

Annonce



Dagens anden etape startede i Gruissan og sluttede Agde L'Après-Midi efter 107 km kørsel. Etapen bød på et langt udbrud fra Romain Feillu (Agritubel), men han måtte se sig hentet med 10 km til mål.

Feltet anført af Caisse d'Epargne og Lampre-Fondital holdte sammen på stumperne, men en række styrt gjorde, at 12 ryttere slap fri af feltet og skulle afgøre etapen imellem sig. Daniele Bennati var stærkest i 12-mandsgruppen og vandt etapen.

“I morges var hele holdet fantastiske i holdtidskørslen. På 2. etape fightede hele holdet for at bevare førertrøjen. Etapen var præget af dårlig vejr, og så styrtede García Acosta, Imanol Erviti og Florent Brard. Jeg punkterer selv med 500 meter til mål, men heldigvis kunne jeg forsvare førertrøjen, og i morgen vil jeg forsøge at forsvare den”, forklarede Iván Gutiérrez efter etapen.

I morgen køres 3. etape fra St. Cannat til Marseille over 158 km.


Billeder fra 2. etape


Foto: Bennati vinder dagens etape


Foto: Overlegen sejr til Bennati


Foto: Bennati på podiet

Fotos: Sirotti


Resultat af 2. etape
1 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 2.46.33
2 Roberto Petito (Ita) Liquigas 0.02
3 Igor Astarloa (Spa) Milram 0.04
4 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff Credit Systems 0.06
5 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital
6 Alexandre Botcharov (Rus) Crédit Agricole
7 Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis
8 Pietro Caucchioli (Ita) Crédit Agricole
9 Ricardo Serrano (Spa) Tinkoff Credit Systems
10 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne
11 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne
12 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis
13 Rene Mandri (Est) Ag2r Prévoyance
14 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom
15 Aurélien Clerc (Swi) Bouygues Telecom
16 Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom
17 Mirco Lorenzetto (Ita) Milram
18 Stéphane Augé (Fra) Cofidis
19 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d'Epargne
20 Brett Lancaster (Aus) Milram
21 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Credit Systems
22 Andriy Grivko (Ukr) Milram
23 Romain Feillu (Fra) Agritubel
24 Florent Brard (Fra) Caisse d'Epargne
25 Bradley McGee (Aus) Française Des Jeux 0.19
26 Gabriele Balducci (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
27 Marco Zanotti (Ita) Unibet.com
28 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux
29 Markus Eichler (Ger) Unibet.com
30 Francesco Chicchi (Ita) Liquigas
31 Matej Mugerli (Slo) Liquigas
32 Loyd Mondory (Fra) Ag2r Prévoyance
33 Alexander Serov (Rus) Tinkoff Credit Systems 0.39
34 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r Prévoyance 0.40
35 Leonardo Bertagnolli (Ita) Liquigas
36 Mirko Celestino (Ita) Milram
37 Nico Mattan (Bel) DFL-Cyclingnews-Litespeed 0.55
38 Robby Meul (Bel) DFL-Cyclingnews-Litespeed
39 Rémi Pauriol (Fra) Crédit Agricole
40 Thomas Lövkvist (Swe) Française Des Jeux
41 Paolo Bossoni (Ita) Lampre-Fondital
42 Mathieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
43 Jean-Patrick Nazon (Fra) Ag2r Prévoyance
44 Jochen Summer (Aut) Elk Haus-Simplon
45 Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne
46 Gustav Erik Larsson (Swe) Unibet.com
47 Domenico Quagliarello (Ita) Ceramica Flaminia
48 Nicholas Roche (Irl) Crédit Agricole
49 Marco Marzano (Ita) Lampre-Fondital
50 Andrea Noè (Ita) Liquigas
51 Markus Eibegger (Aut) Elk Haus-Simplon
52 Vasil Kiryienka (Blr) Tinkoff Credit Systems
53 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
54 Tyler Hamilton (USA) Tinkoff Credit Systems
55 Antonio D'Aniello (Ita) Ceramica Flaminia
56 Jimmy Engoulvent (Fra) Crédit Agricole
57 Alexandr Arekeev (Rus) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 1.02
58 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d'Epargne 1.06
59 Giuseppe Muraglia (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 1.12
60 Matteo Carrara (Ita) Unibet.com
61 Andrei Kunitski (Blr) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
62 Yuriy Krivtsov (Ukr) Ag2r Prévoyance
63 Andrus Aug (Est) Ceramica Flaminia
64 Aurélien Passeron (Fra) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
65 Cédric Hervé (Fra) Agritubel
66 Tyler Farrar (USA) Cofidis
67 Tomas Konecny (Cze) Elk Haus-Simplon
68 Mickaël Delage (Fra) Française Des Jeux
69 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
70 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
71 Elia Rigotto (Ita) Milram
72 Nicola D'Andrea (Ita) Miche
73 Fabio Baldato (Ita) Lampre-Fondital
74 Massimo Giunti (Ita) Miche
75 Benoît Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux
76 Rémy Di Gregorio (Fra) Française Des Jeux
77 Erki Pütsep (Est) Bouygues Telecom
78 Alexandre Pichot (Fra) Bouygues Telecom
79 Dimitri Champion (Fra) Bouygues Telecom
80 Michal Golas (Pol) Unibet.com
81 Mikhail Ignatiev (Rus) Tinkoff Credit Systems
82 Mathieu Claude (Fra) Bouygues Telecom
83 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-Fondital
84 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital
85 Gert Vanderaerden (Bel) DFL-Cyclingnews-Litespeed
86 Matti Helminen (Fin) DFL-Cyclingnews-Litespeed
87 Frédéric Bessy (Fra) Cofidis
88 Anthony Ravard (Fra) Agritubel
89 Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne
90 Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche
91 Adam Wadecki (Pol) Ceramica Flaminia
92 Giuseppe Di Grande (Ita) Miche
93 Raffaele Illiano (Ita) Ceramica Flaminia
94 Nicolas Jalabert (Fra) Agritubel
95 Lorenzo Cardellini (Ita) Miche
96 Denis Shkarpeta (Uzb) Miche
97 Jan Valach (Svk) Elk Haus-Simplon
98 Wolfgang Murer (Aut) Elk Haus-Simplon
99 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas
100 Ilya Chernetsky (Rus) Tinkoff Credit Systems
101 Daniele Righi (Ita) Lampre-Fondital
102 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Ceramica Flaminia
103 Chris Sutton (Aus) Cofidis
104 Stefan Rucker (Aut) Elk Haus-Simplon
105 Thomas Rohregger (Aut) Elk Haus-Simplon
106 Pierrick Fédrigo (Fra) Bouygues Telecom
107 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne
108 Fabio Sabatini (Ita) Milram
109 Matthé Pronk (Ned) Unibet.com
110 Matthew Wilson (Aus) Unibet.com
111 Mark Renshaw (Aus) Crédit Agricole
112 Cyril Dessel (Fra) Ag2r Prévoyance
113 Aivaras Baranauskas (Ltu) Agritubel 1.37
114 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 1.39
115 Vladimir Duma (Ukr) Ceramica Flaminia 1.40
116 Pasquale Muto (Ita) Miche 1.57
117 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 2.22
118 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r Prévoyance 2.25
119 Alexandre Usov (Blr) Ag2r Prévoyance
120 Christophe Edaleine (Fra) Crédit Agricole 2.43
121 Angelo Furlan (Ita) Crédit Agricole
122 Eddy Serri (Ita) Miche 3.48
123 Benoît Salmon (Fra) Agritubel 3.53
124 Stefano Boggia (Ita) Ceramica Flaminia 5.05
125 Dario Andriotto (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 5.10
126 Jonas Ljungblad (Swe) Unibet.com 5.51
127 Cyrille Monnerais (Fra) Française Des Jeux
128 Emilien-Benoît Berges (Fra) Agritubel
129 Carlo Scognamiglio (Ita) Milram
130 Hamish Robert Haynes (GBr) DFL-Cyclingnews-Litespeed 6.39
131 Cameron Jennings (Aus) DFL-Cyclingnews-Litespeed 8.56
132 Denis Robin (Fra) Agritubel
133 Harald Totschnig (Aut) Elk Haus-Simplon
134 Jens Mouris (Ned) DFL-Cyclingnews-Litespeed
135 David Harrigan (Aus) DFL-Cyclingnews-Litespeed 9.15


Samlet stilling efter 2. etape
1 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne 3.18.33
2 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne
3 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d'Epargne
4 Florent Brard (Fra) Caisse d'Epargne
5 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff Credit Systems 0.17
6 Ricardo Serrano (Spa) Tinkoff Credit Systems
7 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Credit Systems
8 Bradley McGee (Aus) Française Des Jeux 0.28
9 Jussi Veikkanen (Fin) Française Des Jeux
10 Roberto Petito (Ita) Liquigas 0.38
11 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 0.39
12 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital 0.45
13 Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne 0.49
14 Alexander Serov (Rus) Tinkoff Credit Systems 0.50
15 Igor Astarloa (Spa) Milram 0.52
16 Mirco Lorenzetto (Ita) Milram 0.54
17 Brett Lancaster (Aus) Milram
18 Andriy Grivko (Ukr) Milram
19 Francesco Chicchi (Ita) Liquigas 0.55
20 Matej Mugerli (Slo) Liquigas
21 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis 0.57
22 Thomas Lövkvist (Swe) Française Des Jeux 1.04
23 Mathieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
24 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d'Epargne 1.05
25 Alexandre Botcharov (Rus) Crédit Agricole 1.06
26 Pietro Caucchioli (Ita) Crédit Agricole
27 Vasil Kiryienka (Blr) Tinkoff Credit Systems
28 Tyler Hamilton (USA) Tinkoff Credit Systems
29 Marco Fertonani (Ita) Caisse d'Epargne
30 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne
31 Gabriele Balducci (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 1.13
32 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom 1.15
33 Aurélien Clerc (Swi) Bouygues Telecom
34 Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom
35 Leonardo Bertagnolli (Ita) Liquigas 1.16
36 Rene Mandri (Est) Ag2r Prévoyance 1.21
37 Mickaël Delage (Fra) Française Des Jeux
38 Benoît Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux
39 Rémy Di Gregorio (Fra) Française Des Jeux
40 Mikhail Ignatiev (Rus) Tinkoff Credit Systems 1.23
41 Mirko Celestino (Ita) Milram 1.28
42 Andrea Noè (Ita) Liquigas 1.31
43 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
44 Loyd Mondory (Fra) Ag2r Prévoyance 1.34
45 Paolo Bossoni (Ita) Lampre-Fondital
46 Marco Marzano (Ita) Lampre-Fondital
47 Romain Feillu (Fra) Agritubel 1.38
48 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas 1.48
49 Marco Zanotti (Ita) Unibet.com 1.51
50 Markus Eichler (Ger) Unibet.com
51 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital
52 Daniele Righi (Ita) Lampre-Fondital
53 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r Prévoyance 1.55
54 Rémi Pauriol (Fra) Crédit Agricole
55 Nicholas Roche (Irl) Crédit Agricole
56 Jimmy Engoulvent (Fra) Crédit Agricole
57 Alexandr Arekeev (Rus) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 1.56
58 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-Fondital
59 Tyler Farrar (USA) Cofidis 2.03
60 Giuseppe Muraglia (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 2.06
61 Andrei Kunitski (Blr) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
62 Aurélien Passeron (Fra) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
63 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
64 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
65 Mark Renshaw (Aus) Crédit Agricole 2.12
66 Jean-Patrick Nazon (Fra) Ag2r Prévoyance 2.18
67 Erki Pütsep (Est) Bouygues Telecom 2.21
68 Alexandre Pichot (Fra) Bouygues Telecom
69 Dimitri Champion (Fra) Bouygues Telecom
70 Pierrick Fédrigo (Fra) Bouygues Telecom
71 Gustav Erik Larsson (Swe) Unibet.com 2.27
72 Yuriy Krivtsov (Ukr) Ag2r Prévoyance
73 Cyril Dessel (Fra) Ag2r Prévoyance
74 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 2.30
75 Matteo Carrara (Ita) Unibet.com 2.44
76 Michal Golas (Pol) Unibet.com
77 Nicolas Jalabert (Fra) Agritubel
78 Matthé Pronk (Ned) Unibet.com 2.48
79 Domenico Quagliarello (Ita) Ceramica Flaminia 2.51
80 Antonio D'Aniello (Ita) Ceramica Flaminia
81 Raffaele Illiano (Ita) Ceramica Flaminia 3.08
82 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Ceramica Flaminia
83 Aivaras Baranauskas (Ltu) Agritubel 3.09
84 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 3.13
85 Jochen Summer (Aut) Elk Haus-Simplon 3.22
86 Markus Eibegger (Aut) Elk Haus-Simplon
87 Massimo Giunti (Ita) Miche 3.33
88 Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche
89 Lorenzo Cardellini (Ita) Miche
90 Vladimir Duma (Ukr) Ceramica Flaminia 3.36
91 Tomas Konecny (Cze) Elk Haus-Simplon 3.39
92 Jan Valach (Svk) Elk Haus-Simplon
93 Wolfgang Murer (Aut) Elk Haus-Simplon
94 Stefan Rucker (Aut) Elk Haus-Simplon
95 Thomas Rohregger (Aut) Elk Haus-Simplon
96 Christophe Edaleine (Fra) Crédit Agricole 3.43
97 Angelo Furlan (Ita) Crédit Agricole
98 Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis 4.02
99 Stéphane Augé (Fra) Cofidis
100 Pasquale Muto (Ita) Miche 4.18
101 Nico Mattan (Bel) DFL-Cyclingnews-Litespeed 4.35
102 Robby Meul (Bel) DFL-Cyclingnews-Litespeed
103 Gert Vanderaerden (Bel) DFL-Cyclingnews-Litespeed 4.52
104 Matti Helminen (Fin) DFL-Cyclingnews-Litespeed
105 Fabio Sabatini (Ita) Milram
106 Elia Rigotto (Ita) Milram 4.53
107 Matthew Wilson (Aus) Unibet.com 4.54
108 Fabio Baldato (Ita) Lampre-Fondital 5.04
109 Frédéric Bessy (Fra) Cofidis 5.08
110 Mathieu Claude (Fra) Bouygues Telecom 5.13
111 Benoît Salmon (Fra) Agritubel 5.25
112 Cédric Hervé (Fra) Agritubel 5.36
113 Anthony Ravard (Fra) Agritubel
114 Andrus Aug (Est) Ceramica Flaminia 6.01
115 Dario Andriotto (Ita) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 6.04
116 Eddy Serri (Ita) Miche 6.09
117 Denis Shkarpeta (Uzb) Miche 6.10
118 Nicola D'Andrea (Ita) Miche 6.33
119 Giuseppe Di Grande (Ita) Miche
120 Ilya Chernetsky (Rus) Tinkoff Credit Systems 6.34
121 Chris Sutton (Aus) Cofidis 6.50
122 Stefano Boggia (Ita) Ceramica Flaminia 7.01
123 Adam Wadecki (Pol) Ceramica Flaminia 7.14
124 Emilien-Benoît Berges (Fra) Agritubel 7.23
125 Jonas Ljungblad (Swe) Unibet.com 7.27
126 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r Prévoyance 7.47
127 Alexandre Usov (Blr) Ag2r Prévoyance
128 Carlo Scognamiglio (Ita) Milram 8.34
129 Hamish Robert Haynes (GBr) DFL-Cyclingnews-Litespeed 10.19
130 Denis Robin (Fra) Agritubel 10.30
131 Cyrille Monnerais (Fra) Française Des Jeux 10.33
132 Harald Totschnig (Aut) Elk Haus-Simplon 11.23
133 Cameron Jennings (Aus) DFL-Cyclingnews-Litespeed 12.36
134 Jens Mouris (Ned) DFL-Cyclingnews-Litespeed
135 David Harrigan (Aus) DFL-Cyclingnews-Litespeed 16.13


Bjergkonkurrencen efter 2. etape
1 Romain Feillu (Fra) Agritubel 8 pts
2 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne 4
3 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne 2
4 Christophe Edaleine (Fra) Crédit Agricole 2
5 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Credit Systems 2
6 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d'Epargne 1
7 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 1


Pointkonkurrencen efter 2. etape
1 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital 25 pts
2 Roberto Petito (Ita) Liquigas 20
3 Igor Astarloa (Spa) Milram 16
4 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff Credit Systems 14
5 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-Fondital 12
6 Alexandre Botcharov (Rus) Crédit Agricole 10
7 Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis 9
8 Pietro Caucchioli (Ita) Crédit Agricole 8
9 Ricardo Serrano (Spa) Tinkoff Credit Systems 7
10 Iván Gutiérrez (Spa) Caisse d'Epargne 6
11 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne 5
12 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis 4
13 Rene Mandri (Est) Ag2r Prévoyance 3
14 Jérôme Pineau (Fra) Bouygues Telecom 2
15 Aurélien Clerc (Swi) Bouygues Telecom 1


Ungdomskonkurrencen efter 2. etape
1 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Credit Systems 3.18.50
2 Alexander Serov (Rus) Tinkoff Credit Systems 0.33
3 Andriy Grivko (Ukr) Milram 0.37
4 Thomas Lövkvist (Swe) Française Des Jeux 0.47
5 Mathieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
6 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne 0.49
7 Rene Mandri (Est) Ag2r Prévoyance 1.04
8 Mickaël Delage (Fra) Française Des Jeux
9 Benoît Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux
10 Rémy Di Gregorio (Fra) Française Des Jeux
11 Mikhail Ignatiev (Rus) Tinkoff Credit Systems 1.06
12 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1.14
13 Loyd Mondory (Fra) Ag2r Prévoyance 1.17
14 Romain Feillu (Fra) Agritubel 1.21
15 Markus Eichler (Ger) Unibet.com 1.34
16 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital
17 Rémi Pauriol (Fra) Crédit Agricole 1.38
18 Nicholas Roche (Irl) Crédit Agricole
19 Alexandr Arekeev (Rus) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 1.39
20 Tyler Farrar (USA) Cofidis 1.46
21 Andrei Kunitski (Blr) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo 1.49
22 Aurélien Passeron (Fra) Acqua & Sapone-Caffè Mokambo
23 Mark Renshaw (Aus) Crédit Agricole 1.55
24 Alexandre Pichot (Fra) Bouygues Telecom 2.04
25 Dimitri Champion (Fra) Bouygues Telecom
26 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 2.13
27 Michal Golas (Pol) Unibet.com 2.27
28 Markus Eibegger (Aut) Elk Haus-Simplon 3.05
29 Thomas Rohregger (Aut) Elk Haus-Simplon 3.22
30 Fabio Sabatini (Ita) Milram 4.35
31 Elia Rigotto (Ita) Milram 4.36
32 Mathieu Claude (Fra) Bouygues Telecom 4.56
33 Anthony Ravard (Fra) Agritubel 5.19
34 Nicola D'Andrea (Ita) Miche 6.16
35 Ilya Chernetsky (Rus) Tinkoff Credit Systems 6.17
36 Chris Sutton (Aus) Cofidis 6.33
37 Emilien-Benoît Berges (Fra) Agritubel 7.06
38 Carlo Scognamiglio (Ita) Milram 8.17
39 Cyrille Monnerais (Fra) Française Des Jeux 10.16


Holdkonkurrencen efter 2. etape
1 Caisse d'Epargne 9.55.39
2 Tinkoff - Credit Systems 0.51
3 La Francaise Des Jeux 2.00
4 Liquigas 2.32
5 Team Milram 2.42
6 Cofidis 2.51
7 Lampre Fondital 3.04
8 Bouygues Telecom 3.45
9 Credit Agricole 4.07
10 Ag2R Prevoyance 4.50
11 Acqua Sapone - Caffe Mokambo 5.15
12 Unibet.com (Continental) 6.09
13 Agritubel 7.06
14 Ceramica Flaminia 8.50
15 Elk Haus - Simplon 10.23
16 Miche 10.39
17 DFL Cyclingnews - Litespeed 14.02

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Tour de France(2.UWT) 26/06-18/07

La Course by Le Tour de F...(1.WWT) 27/06

Axion SWISS Bank Gran Pre...(1.1) 27/06

GP Général Patton(1.1) 03/07

Sibiu Cycling Tour(2.1) 03/07-06/07

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR