Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Panaria succes i Brixia Tour

Panaria succes i Brixia Tour

28. juli 2007 00:170
På 3. etape af Brixia Tour lykkedes det Panaria-Navigare-rytteren Emanuelle Sella at vinde, da han slog et hul til de nærmeste forfølgere. Emanuelle Sella sejrede foran Santo Anza (Serramiti-PVC) og holdkammeraten Fortunato Baliani.

Davide Rebellin (Gerolsteiner) blev nummer fire og forsvarede dermed førertrøjen. 

Dagens anden halvetape blev kørt fra Pian Camuno til Borno over 98.4 km.

Resultat 2b etape
1 Emanuele Sella - Ceramica Panaria-Navigare 2.30.45 (39.164 km/t)
2 Santo Anza - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 0.05
3 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare 0.08
4 Davide Rebellin - Gerolsteiner
5 Leonardo Bertagnolli - Liquigas
6 Tomas Nose - Adria Mobil
7 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria-Navigare
8 Giovanni Visconti - Quickstep-Innergetic 0.11
9 Massimo Giunti - Miche 0.15
10 Tomasz Marczymski - Ceramica Flaminia 0.21
11 Matteo Carrara - Unibet.com
12 Jure Golcer - Tenax-Menikini
13 Paolo Bailetti - Team LPR
14 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit System
15 Jos‚ Umberto Rujano Guillen - Unibet.com 0.39
16 Hugo Sabido - Barloworld 0.54
17 Alessandro Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
18 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Menikini
19 Marco Osella - Kio Ene-Tonazzi-DMT
20 Leonardo Moser - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
21 Gustav Erik Larsson - Unibet.com
22 Mirko Allegrini - Kio Ene-Tonazzi-DMT
23 Andrea Noe' - Liquigas
24 Davide Torosantucci - Team Universal Caffe'-Ecopterol 1.02
25 Dario Cataldo - Liquigas 1.23
26 Alessandro Bertuola - Tenax-Menikini 1.25
27 Hubert Schwab - Quickstep-Innergetic 1.34
28 Maurizio Varini - Ceramica Flaminia 1.36
29 Paul Martens - Skil-Shimano 1.48
30 Alfonso Falzarano - Cinelli-Endeka-OPD 1.57
31 Przemyslaw Niemiec - Miche
32 Roberto Antonio Traficante - Team LPR 2.55
33 Alexandre Bazhenov - Cinelli-Endeka-OPD 2.58
34 Simone Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
35 Niklas Axelsson - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
36 Volodymyr Starchyk - MapaMap-BantProfi
37 John Lee Augustyn - Barloworld
38 Lorenzo Cardellini - Miche 3.01
39 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital
40 Manuele Spadi - Ceramica Flaminia 4.17
41 Damiano Cunego - Lampre-Fondital
42 Francesco Failli - Liquigas
43 Stefano Cavallari - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
44 Hubert Krys - Ceramica Flaminia
45 Matej Jurco - Team Milram
46 Micul… Dematteis - Tenax-Menikini
47 Goradz Stangelj - Lampre-Fondital
48 Morris Possoni - Lampre-Fondital
49 Pavel Brutt - Tinkoff Credit System
50 Simon Spilak - Adria Mobil
51 Alexander Khatuntsev - Unibet.com
52 Emanuele Bindi - Team Universal Caffe'-Ecopterol
53 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare
54 Severyn Kohut - Amore & Vita-McDonald's 5.29
55 Vladimir Smirnov - Cinelli-Endeka-OPD
56 Marco Velo - Team Milram
57 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
58 Marco Marzano - Lampre-Fondital
59 Andreas Dietziker - Team LPR
60 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano
61 Danilo Di Luca - Liquigas
62 Devis Miorin - Kio Ene-Tonazzi-DMT
63 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic
64 Andrea Moletta - Gerolsteiner
65 Maxim Gourov - Astana
66 Robert Kiserlowski - Adria Mobil
67 Fabio Sacchi - Team Milram
68 Alessandro Spezialetti - Liquigas
69 Sergio Ghisalberti - Team Milram
70 Daniele Pietropolli - Tenax-Menikini 6.07
71 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit System
72 Robert Williams - Drapac Porsche
73 Ivan Rovny - Tinkoff Credit System
74 Piet Rooijakkers - Skil-Shimano
75 Ruslan Gryschenko - MapaMap-BantProfi
76 Leonardo Scarselli - Quickstep-Innergetic
77 Cristiano Salerno - Tenax-Menikini 6.30
78 Massimo Mazzanti - Kio Ene-Tonazzi-DMT 7.37
79 Gennedy Mikhaylov - Astana
80 Christoph Meschenmoser - Skil-Shimano
81 Jurgen Van De Walle - Quickstep-Innergetic
82 Thomas Frei - Astana
83 Beat Zberg - Gerolsteiner
84 Koen De Kort - Astana
85 Andrea Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
86 Markus Zberg - Gerolsteiner
87 Yukihiro Doi - Skil-Shimano
88 Francesco Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
89 Aurelien Passeron - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
90 Diego Caccia - Barloworld
91 Walter Proch - Team LPR
92 Gianluca Cavalli - Cinelli-Endeka-OPD
93 Stefano Boggia - Ceramica Flaminia 7.57
94 Benoit Joachim - Astana 9.40
95 Nazareno Rossi - Team LPR
96 Pasquale Muto - Miche
97 Riccardo Chiarini - Team LPR
98 Kristof Szczawinski - Miche
99 Antonio D'aniello - Ceramica Flaminia
100 Dainius Kairelis - Amore & Vita-McDonald's
101 Raffaele Ferrara - Team LPR
102 Laurens Ten Dam - Unibet.com
103 Pieter Jacobs - Unibet.com 10.23
104 Joze Senekovic - Adria Mobil
105 Matej Mugerli - Liquigas
106 Fabio Baldato - Lampre-Fondital
107 Mauro Santambrogio - Lampre-Fondital
108 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare 12.20
109 Fabio Sabatini - Team Milram
110 Matteo Bono - Lampre-Fondital
111 Giosu‚ Bonomi - Barloworld
112 Dario Andriotto - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
113 Francesco Chicchi - Liquigas
114 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit System
115 Massimo Codol - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
116 Marco Zanotti - Unibet.com
117 Mirco Lorenzetto - Team Milram
118 Samuele Marzoli - Team LPR
119 Emiliano Donadello - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
120 Mikhail Timochine - MapaMap-BantProfi
121 Davide Vigano' - Quickstep-Innergetic
122 Roberto Antonio Richeze - Team Universal Caffe'-Ecopterol
123 Ruslan Ivanov - Amore & Vita-McDonald's
124 Addy Engels - Quickstep-Innergetic
125 Igor Pugaci - Cinelli-Endeka-OPD
126 Fabrizio Guidi - Barloworld
127 Jure Zrimsek - Adria Mobil
128 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit System 13.36
129 Slawomir Kohut - Amore & Vita-McDonald's
130 Mariano Giallorenzo - Miche
131 Romas Sinicinas - Amore & Vita-McDonald's
132 Nikolai Trusov - Tinkoff Credit System
133 Slawomir Bury - Amore & Vita-McDonald's
134 Blaz Jarc - Adria Mobil
135 Ivan De Nobile - Team Universal Caffe'-Ecopterol
136 Marco Kump - Adria Mobil
137 Francesco Tomei - Ceramica Panaria-Navigare
138 Vladislav Borisov - Team Universal Caffe'-Ecopterol
139 Oscar Gatto - Gerolsteiner
140 Ivan De Gasperi - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
141 Artur Krol - Amore & Vita-McDonald's
142 Eddy Serri - Miche
143 Volodymyr Duma - Ceramica Flaminia
144 Dean Podgornyk - MapaMap-BantProfi
145 Enrico Degano - Barloworld
146 Miha Svab - Adria Mobil
147 Stuart Shaw - Drapac Porsche
148 Dean Windsor - Drapac Porsche
149 Mitchell Docker - Drapac Porsche
150 Yuriy Metlushenko - MapaMap-BantProfi
151 Tim Klinger - Gerolsteiner
152 Johannes Frohlinger - Gerolsteiner
153 James Perry - Barloworld
154 Darren Lapthorne - Drapac Porsche
155 Bruno Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
156 Nicola D'andrea - Miche
157 Ivan Fanelli - Cinelli-Endeka-OPD
158 Marco Corsini - Tenax-Menikini
159 Casey Munro - Drapac Porsche
160 Graziano Gasparre - Amore & Vita-McDonald's
161 Yoshimasa Hirose - Skil-Shimano
162 Marten Den Bakker - Skil-Shimano
163 Phillip Thuaux - Drapac Porsche
164 Boris Shpilevsky - Kio Ene-Tonazzi-DMT
165 Jonathan Righetto - Team Universal Caffe'-Ecopterol
166 Domenico Loria - Team Universal Caffe'-Ecopterol
167 Davide Bragazzi - Kio Ene-Tonazzi-DMT
168 Mattia Gavazzi - Kio Ene-Tonazzi-DMT
169 Robert Mclachlan - Drapac Porsche
170 Jesus Perez - Cinelli-Endeka-OPD 14.57
171 Gianluca Coletta - Cinelli-Endeka-OPD 15.01
172 Aaron Kemps - Astana 16.37
173 Christian Muller - Skil-Shimano
174 Daniele Contrini - Tinkoff Credit System


Samlet stilling efter 2b etape
1 Davide Rebellin - Gerolsteiner 7.53.41
2 Santo Anza - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 0.03
3 Paolo Bailetti - Team LPR 0.17
4 Matteo Carrara - Unibet.com 0.23
5 Giovanni Visconti - Quickstep-Innergetic 0.35
6 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare 0.36
7 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit System 0.37
8 Tomas Nose - Adria Mobil 0.38
9 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria-Navigare
10 Massimo Giunti - Miche 0.45
11 Tomasz Marczymski - Ceramica Flaminia 0.51
12 Jure Golcer - Tenax-Menikini
13 Alessandro Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 0.52
14 Marco Osella - Kio Ene-Tonazzi-DMT 0.56
15 Hugo Sabido - Barloworld 1.24
16 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Menikini
17 Leonardo Moser - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
18 Leonardo Bertagnolli - Liquigas 1.26
19 Alessandro Bertuola - Tenax-Menikini 1.27
20 Dario Cataldo - Liquigas 1.53
21 Gustav Erik Larsson - Unibet.com 2.04
22 Mirko Allegrini - Kio Ene-Tonazzi-DMT
23 Maurizio Varini - Ceramica Flaminia 2.46
24 Andrea Noe' - Liquigas 3.19
25 Davide Torosantucci - Team Universal Caffe'-Ecopterol 3.27
26 Lorenzo Cardellini - Miche 3.31
27 Emanuele Sella - Ceramica Panaria-Navigare 3.40
28 Jos‚ Umberto Rujano Guillen - Unibet.com 3.42
29 Alfonso Falzarano - Cinelli-Endeka-OPD 3.48
30 Niklas Axelsson - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 4.16
31 Volodymyr Starchyk - MapaMap-BantProfi
32 Francesco Failli - Liquigas 4.19
33 Przemyslaw Niemiec - Miche 4.41
34 Stefano Cavallari - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 4.47
35 Morris Possoni - Lampre-Fondital
36 Pavel Brutt - Tinkoff Credit System
37 Goradz Stangelj - Lampre-Fondital 5.27
38 Simon Spilak - Adria Mobil
39 Roberto Antonio Traficante - Team LPR 5.31
40 Emanuele Bindi - Team Universal Caffe'-Ecopterol 5.35
41 Paul Martens - Skil-Shimano 5.42
42 Alexander Khatuntsev - Unibet.com 6.42
43 Fabio Sacchi - Team Milram 6.47
44 Cristiano Salerno - Tenax-Menikini 7.00
45 Simone Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 7.07
46 Ivan Rovny - Tinkoff Credit System 7.25
47 Matej Jurco - Team Milram 7.28
48 Alexandre Bazhenov - Cinelli-Endeka-OPD 7.51
49 Devis Miorin - Kio Ene-Tonazzi-DMT 7.54
50 Maxim Gourov - Astana
51 John Lee Augustyn - Barloworld 8.11
52 Hubert Krys - Ceramica Flaminia 8.17
53 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare
54 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit System 8.32
55 Koen De Kort - Astana 8.55
56 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 9.29
57 Robert Kiserlowski - Adria Mobil
58 Alessandro Spezialetti - Liquigas 9.47
59 Andrea Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 10.02
60 Diego Caccia - Barloworld
61 Andrea Moletta - Gerolsteiner 10.06
62 Daniele Pietropolli - Tenax-Menikini 10.07
63 Piet Rooijakkers - Skil-Shimano
64 Antonio D'aniello - Ceramica Flaminia 10.08
65 Micul… Dematteis - Tenax-Menikini 10.10
66 Stefano Boggia - Ceramica Flaminia 10.56
67 Pasquale Muto - Miche 10.58
68 Hubert Schwab - Quickstep-Innergetic 11.01
69 Severyn Kohut - Amore & Vita-McDonald's 11.22
70 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital 11.29
71 Beat Zberg - Gerolsteiner 11.31
72 Markus Zberg - Gerolsteiner 11.37
73 Dainius Kairelis - Amore & Vita-McDonald's 11.41
74 Riccardo Chiarini - Team LPR 11.42
75 Marco Velo - Team Milram 12.04
76 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic
77 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 12.28
78 Christoph Meschenmoser - Skil-Shimano 12.30
79 Damiano Cunego - Lampre-Fondital 12.45
80 Robert Williams - Drapac Porsche 12.53
81 Andreas Dietziker - Team LPR 13.54
82 Marco Marzano - Lampre-Fondital 13.57
83 Yukihiro Doi - Skil-Shimano 14.12
84 Francesco Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 14.23
85 Manuele Spadi - Ceramica Flaminia 14.27
86 Vladimir Smirnov - Cinelli-Endeka-OPD
87 Kristof Szczawinski - Miche 14.33
88 Leonardo Scarselli - Quickstep-Innergetic 14.35
89 Massimo Mazzanti - Kio Ene-Tonazzi-DMT 14.36
90 Aurelien Passeron - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 15.11
91 Jurgen Van De Walle - Quickstep-Innergetic 15.15
92 Thomas Frei - Astana 15.51
93 Walter Proch - Team LPR 16.05
94 Raffaele Ferrara - Team LPR 16.15
95 Igor Pugaci - Cinelli-Endeka-OPD
96 Roberto Antonio Richeze - Team Universal Caffe'-Ecopterol 16.38
97 Fabio Baldato - Lampre-Fondital 16.54
98 Joze Senekovic - Adria Mobil 16.58
99 Gianluca Cavalli - Cinelli-Endeka-OPD 17.08
100 Fabrizio Guidi - Barloworld 17.13
101 Nazareno Rossi - Team LPR 17.28
102 Benoit Joachim - Astana 18.08
103 Mauro Santambrogio - Lampre-Fondital 18.50
104 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit System 18.53
105 Vladislav Borisov - Team Universal Caffe'-Ecopterol 19.02
106 Artur Krol - Amore & Vita-McDonald's 19.29
107 Laurens Ten Dam - Unibet.com 19.33
108 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare 19.58
109 Giosu‚ Bonomi - Barloworld
110 Francesco Chicchi - Liquigas
111 Marco Zanotti - Unibet.com
112 Samuele Marzoli - Team LPR
113 Ivan De Gasperi - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 20.01
114 Domenico Loria - Team Universal Caffe'-Ecopterol 20.11
115 Mikhail Timochine - MapaMap-BantProfi 20.21
116 Jonathan Righetto - Team Universal Caffe'-Ecopterol 20.35
117 Fabio Sabatini - Team Milram 20.48
118 Matteo Bono - Lampre-Fondital
119 Ruslan Ivanov - Amore & Vita-McDonald's
120 Volodymyr Duma - Ceramica Flaminia 21.14
121 Ivan Fanelli - Cinelli-Endeka-OPD
122 Emiliano Donadello - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 21.24
123 Eddy Serri - Miche 21.26
124 Danilo Di Luca - Liquigas 21.38
125 Oscar Gatto - Gerolsteiner 21.40
126 Dario Andriotto - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 21.51
127 Massimo Codol - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
128 Slawomir Bury - Amore & Vita-McDonald's 22.04
129 James Perry - Barloworld
130 Marten Den Bakker - Skil-Shimano
131 Nicola D'andrea - Miche 22.15
132 Sergio Ghisalberti - Team Milram 22.32
133 Francesco Tomei - Ceramica Panaria-Navigare 22.35
134 Marco Kump - Adria Mobil 23.07
135 Enrico Degano - Barloworld
136 Darren Lapthorne - Drapac Porsche
137 Marco Corsini - Tenax-Menikini
138 Davide Bragazzi - Kio Ene-Tonazzi-DMT
139 Mariano Giallorenzo - Miche 23.09
140 Graziano Gasparre - Amore & Vita-McDonald's
141 Gennedy Mikhaylov - Astana 23.28
142 Ruslan Gryschenko - MapaMap-BantProfi 24.10
143 Stuart Shaw - Drapac Porsche 24.42
144 Casey Munro - Drapac Porsche 24.51
145 Aaron Kemps - Astana 25.05
146 Yoshimasa Hirose - Skil-Shimano 25.16
147 Robert Mclachlan - Drapac Porsche
148 Pieter Jacobs - Unibet.com 25.33
149 Tim Klinger - Gerolsteiner 25.56
150 Matej Mugerli - Liquigas 26.32
151 Gianluca Coletta - Cinelli-Endeka-OPD 27.19
152 Jure Zrimsek - Adria Mobil 27.30
153 Davide Vigano' - Quickstep-Innergetic 28.17
154 Slawomir Kohut - Amore & Vita-McDonald's 28.46
155 Nikolai Trusov - Tinkoff Credit System
156 Mitchell Docker - Drapac Porsche
157 Johannes Frohlinger - Gerolsteiner
158 Mattia Gavazzi - Kio Ene-Tonazzi-DMT
159 Yuriy Metlushenko - MapaMap-BantProfi 29.10
160 Boris Shpilevsky - Kio Ene-Tonazzi-DMT 29.22
161 Mirco Lorenzetto - Team Milram 29.23
162 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit System 29.24
163 Jesus Perez - Cinelli-Endeka-OPD 30.31
164 Romas Sinicinas - Amore & Vita-McDonald's 30.39
165 Blaz Jarc - Adria Mobil
166 Ivan De Nobile - Team Universal Caffe'-Ecopterol
167 Dean Podgornyk - MapaMap-BantProfi
168 Dean Windsor - Drapac Porsche
169 Addy Engels - Quickstep-Innergetic 31.30
170 Miha Svab - Adria Mobil 32.46
171 Phillip Thuaux - Drapac Porsche 32.57
172 Daniele Contrini - Tinkoff Credit System 33.25
173 Bruno Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 33.26
174 Christian Muller - Skil-Shimano 33.50

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Tour de Pologne(2.UWT) 05/07-11/07

Tour de l'Abitibi - Coupe...(2.NCUP) 14/07-19/07

Grand Prix Cerami(1.1) 16/07

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NY MOUNTAINBIKE? GUIDE, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER