Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra CC Hillerøds licensløb

Resultater fra CC Hillerøds licensløb

05. september 2016 14:08Foto: Henriette Brandt

Den danske mester i enkeltstart, Martin Toft Madsen (Almeborg-Bornholm), vandt i lørdags i A-klassen i CC Hillerøds licensløb, mens en formstærk Iben Bohé tog sig af damernes A-klasse. 

A
1 Martin Toft Madsen  -  Team Almeborg-Bornholm 02:53:53.976
2 Stefan Djurhuus  -  Team Almeborg-Bornholm 02:56:33.208
3 Rasmus Bøgh Wallin  -  Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 02:56:51.807
4 Mathias Krigbaum  -  Christina Jewelry Pro Cycling s.t.
5 Emil Toudal  -  Team Almeborg-Bornholm s.t.
6 Casper Von Folsach  -  Riwal Platform Cycling Team s.t.
7 Christoffer Lisson  -  Team Almeborg-Bornholm s.t.
8 Lars Carstensen  -  Team Almeborg-Bornholm s.t.
9 Nils Eigil Bradtberg  -  Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:56:55.767
10 Dennis Herforth Jensen  -  coloQuick - CULT 02:57:20.549
11 Jonas Nordkroggård  -  Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
12 Mathias Lisson  -  Team Almeborg-Bornholm s.t.
13 Nicklas Bøje Pedersen  -  Team Giant Scatto U23 s.t.
14 Joakim Åleheim  -  Team Cykelogen Cykelklubb s.t.
15 Mathias Skov-Jensen  -  Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 02:57:24.694
16 Joakim Mikkel Svensson  -  Team NBC Elite 02:57:56.351
17 Emil Dam Sørensen  -  Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:03:40.963
18 Marcus Persson  -  CK Ringen s.t.
19 Joakim Bukdal  -  Team Giant Scatto U23 03:03:42.905
20 Søren Aronoff-Jensen  -  Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 03:05:20.803
21 Jesper Juul Andreasen  -  Team Almeborg-Bornholm s.t.
22 Maximilian Hoffmann  -  coloQuick - CULT s.t.
23 Tobias Mørch Kongstad  -  Riwal Platform Cycling Team s.t.
24 Mads Corell  -  Team Giant Scatto U23 03:05:25.743


Dame A
1 Iben Bohé  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:44:21.489
2 Rikke Bak Dalgaard  -  Amager Cykle Ring 03:05:33.039


B
1 Dávur Magnussen  -  Torshavn Cykelklub (Tórshavnar Súkklefelag) 03:03:44.356
2 Anton Elfarsson  -  Amager Cykle Ring s.t.
3 Alexander Møller  -  Svendborg Cykle Club - Sydfyn 03:03:53.301
4 Alexander Bojsen  -  Amager Cykle Ring 03:05:55.112
5 Anders Bjerremand Jensen  -  Hvidovre Cykle Klub s.t.
6 Nichlas Eberhardt Sørensen  -  Hvidovre Cykle Klub 03:06:37.318
7 Henrik Buhl  -  Ordrup Cykle Club 03:06:38.418
8 Jens Frøslev-Nielsen  -  Værløse-Farum Cykelklub 03:06:43.725
9 Michael Gamst  -  Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 03:06:46.428
10 Morten Ellegaard Andersen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 03:06:48.008
11 Mads Bugge Andersen  -  Hvidovre Cykle Klub 03:06:49.419
12 Rashid F Elkott  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
13 Rasmus Brochstedt Olsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 03:07:48.833
14 Simon Jacob Svensson  -  Hellerup Cykelklub 03:22:48.393


Dame B
1 Maria Julie Høiriis Nielsen  -  Team Orbea-MitoActive 02:22:41.24
2 Tine Rishøj  -  Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:22:43.009
3 Kirsten Søvang  -  Ordrup Cykle Club 02:26:50.015
4 Charlotte Nobel  -  Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
5 Pia Sys Michaelsen  -  Værløse-Farum Cykelklub 02:40:55.466


C
1 Daniel Stampe  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:37:58.921
2 Anders Alminde  -  Midtbyens CC - MCC 02:38:02.887
3 Simon Christensen  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:38:32.466
4 Mikkel Henningsen  -  Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:38:33.655
5 Morten Poder  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:38:34.723
6 Martin Holmbo Ørneholm  -  Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:41:34.111
7 Johan Lindvall  -  CK Lunedi 02:41:45.226
8 Tobias Risom  -  Rødekro Cykle Club RKCC s.t.
9 Micky Tao Mejlstrup  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
10 Gustav Haislund  -  Sydkystens Cycling s.t.
11 Glenn Nilsson  -  CK Ringen 02:42:10.237
12 Michael Salomonsson  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:42:19.582
13 Thor Lykke Nielsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:44:21.41
14 Steven Olesen  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
15 Christian Rose  -  FK Trampen s.t.
16 Mark Frederiksen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
17 Jonathan Larsson  -  CK Ringen s.t.
18 Rasmus Mønnike  -  Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 s.t.
19 Erik Larsson  -  CK Lunedi s.t.
20 Andreas Molin  -  CK Ringen 02:44:24.971
21 Christian Sundén  -  CK Ringen 02:46:10.345
22 Robert Ekelund  -  Klubben Cyklisten (Malmø) 02:50:26.254

 

D
1 bjarke bonke  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:06:44.938
2 Michel Bach Pedersen  -  Ordrup Cykle Club 02:07:15.575
3 Anders kjølby  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:08:04.331
4 Martin Henriksen  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
5 Christopher Wallin  -  Holbæk Cykelsport s.t.
6 Leo Marcello Polack  -  TCA s.t.
7 Martin Thimes  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
8 Mads Christensen  -  Nakskov Cykle Club s.t.
9 Kasper Eggers  -  Amager Cykle Ring s.t.
10 Kahsay Nagasi  -  Amager Cykle Ring 02:08:06.974
11 Johannes Killisperger  -  TCA 02:08:09.008
12 Finn Achilles  -  Amager Cykle Ring 02:08:21.798
13 Jan Juel Larsen  -  Nakskov Cykle Club 02:08:36.102
14 Søren Bak Jepsen  -  Midtbyens CC - MCC 02:09:08.798
15 Mikael Jalving  -  Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:09:10.777
16 Ørjan Ingebrigtsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
17 Eske Nielsen  -  Amager Cykle Ring 02:09:12.305
18 Kåre Brink  -  Hvidovre Cykle Klub s.t.
19 Martin Bang  -  Svendborg Cykle Club - Sydfyn s.t.
20 Kristian Bendix Wimmelmann  -  Dansk Bicycle Club s.t.
21 Thomas Strabo Hummelshøj  -  Faaborg Ski- og Motionsklub Elite 02:09:18.449
22 Kenneth Lycik  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:09:24.004
23 Lars Jensen  -  Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:09:29.977
24 Nicolai Ravn  -  Sydkystens Cycling 02:10:45.601
25 Kåre Kvisgaard Gram  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:11:34.72
26 Hasse Rømer  -  TCA 02:12:55.538
27 Lasse Steen Petersen  -  Cykleklubben Fix Rødovre 02:15:59.033
28 Martin Rasmussen  -  Lolland-Falster Cykle Klub 02:36:35.125


H40
1 Henrik Frederiksen  -  Holte Cykel Klub 02:37:47.919
2 søren skytte-petersen  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:37:49.036
3 stinus roslund  -  Hvidovre Cykle Klub s.t.
4 Michael allan Hansen  -  Ordrup Cykle Club s.t.
5 Carsten Leth Lundh  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:38:50.291
6 Gunnar Gudnason  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:38:51.526
7 Filip Tefke Klein  -  Sydkystens Cycling s.t.
8 morten christensen  -  Sorø Bicycle Club s.t.
9 Brian Wulff Frederiksen  -  Greve Cykle Club s.t.
10 Kenneth Iversen  -  K C K Herlev s.t.
11 Jan Hansen  -  Lyngby Cycle Club s.t.
12 Michael Vig Larsen  -  Ordrup Cykle Club 02:38:53.12
13 Henrik Bunde  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
14 Jan Lindberg  -  Birkerød Bicykel Club s.t.
15 Tommy Hass  -  DCR - Ballerup 02:38:54.664
16 Carsten Nielsen  -  Skive Cykle Klub s.t.
17 Christian Hertel  -  Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
18 Lasse Brun Pedersen  -  Holte MTB Klub s.t.
19 Claus Birk  -  Greve Cykle Club s.t.
20 Steen Mørch  -  Amager Cykle Ring s.t.
21 Torkil Høg  -  Ordrup Cykle Club s.t.
22 Johnny Rasmussen  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
23 Troels Nielsen  -  Amager Cykle Ring s.t.
24 Ole Resen  -  Amager Cykle Ring s.t.
25 Jesper Hook  -  Ordrup Cykle Club 02:41:16.296
26 Thomas Kofod  -  Hvidovre Cykle Klub s.t.
27 Franz Gliese  -  Sorø Bicycle Club s.t.
28 Jesper Scharling Sørensen  -  Ordrup Cykle Club 02:43:19.432
29 Thomas Erringsø  -  Roskilde Cykle Ring s.t.
30 Christian Flindt-Larsen  -  Politiets IF Kbh-Cykling 02:44:17.051
31 Daniel Nihlén  -  CK Ringen 02:49:29.216
32 Bjarke Thyrrestrup  -  Hvidovre Cykle Klub 02:50:52.792


H50
1 Thomas Roeder  -  Dansk Bicycle Club 02:41:28.789
2 Claus Wårsøe  -  Cykling Odense 02:41:30.34
3 Henrik Zachariassen  -  Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
4 Stig Christensen  -  Ordrup Cykle Club s.t.
5 Morten Møller Thomsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
6 Svend-Erik Meulengracht  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
7 Christian Oldenborg  -  Ordrup Cykle Club s.t.
8 Michael Thomsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
9 Christopher Ouzman  -  Hvidovre Cykle Klub s.t.
10 Henrik Olsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
11 Jens Kasler  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
12 Claus Larsen  -  Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
13 Lars Schmidt  -  Sydkystens Cycling s.t.
14 Jimmi Johansen  -  Lyngby Cycle Club s.t.
15 henrik voigt  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
16 Steffen Sørensen  -  Holte MTB Klub s.t.
17 Frank Selsmark  -  Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
18 jens Bjerregaard  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
19 Jan Engel Jensen  -  Ordrup Cykle Club s.t.
20 Thomas Ege  -  Sydkystens Cycling 02:41:34.285
21 Michael Bornak  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:41:45.786
22 Hasse Larsen  -  Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 02:42:18.582
23 Jan Bo Pedersen  -  Køge Cykel Ring 02:44:12.842


H60
1 Håkan Persson  -  Cykel City 02:21:15.671
2 jan høegh  -  Politiets IF Kbh-Cykling 02:22:35.208
3 Carsten Borup Jensen  -  Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
4 Henrik Ahrenst  -  Hareskov Cykelklub s.t.
5 Jens Frank  -  DCR - Ballerup s.t.
6 Johannes Risbjerg  -  Politiets IF Kbh-Cykling 02:22:38.44
7 Svend Erik Pedersen  -  Greve Cykle Club 02:22:41.25
8 Frank Kofoed  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
9 John Busk  -  Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
10 Bjerne Kjær Rasmussen  -  Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
11 Steen Byskov Thomsen  -  Lyngby Cycle Club 02:24:25.553


Junior
1 Eigil Nikolajsen  -  Team ABC Junior 02:29:41.84
2 Julius Johansen  -  Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
3 Morten Hulgaard  -  Team ABC Junior s.t.
4 Mathias Bundsgaard Matz  -  Team ABC Junior 02:32:44.023
5 Mathias Larsen  -  Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior 02:34:54.422
6 Mikkel Bjerg  -  Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
7 Frederik Irgens Jensen  -  Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 02:36:30.781
8 Martin Omarsson Mollerup  -  Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 02:40:23.677
9 Mads Pals Thomassen  -  Team CK FIX Junior Elite Rødovre s.t.
10 Malthe Munch  -  Greve Cykle Club s.t.
11 Christoffer Wall  -  Halmstad CK-SE s.t.
12 Espen Brett  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
13 Niklas Jagerstål  -  FK Trampen 02:40:25.143
14 Gustav Heyn  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
15 Jonathan Sulbæk Skarving  -  Team Cycling Elite Copenhagen 02:47:20.963
16 Chris Norman Larsen  -  Lolland-Falster Cykle Klub 02:59:33.173

 

U17
1 Frederik Bendix Carstensen  -  Slagelse Cykle Ring 02:07:24.543
2 Jeff Hudlebusch  -  K C K Herlev s.t.
3 Andreas Toft Neldeberg  -  K C K Herlev s.t.
4 Jonas Zwisler  -  Roskilde Cykle Ring s.t.
5 Gustav Bøgvad Levå  -  Næstved Bicycle Club s.t.
6 Christian Lesby  -  Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
7 Joshua Amos Gudnitz  -  Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
8 Anton Hermann  -  Ordrup Cykle Club 02:07:36.911
9 Alexander Mark  -  Roskilde Cykle Ring 02:08:41.814
10 Magnus Rost  -  Slagelse Cykle Ring 02:08:48.806
11 Sebastian Andreasson  -  Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
12 kasper Due Kaspersen  -  Slagelse Cykle Ring s.t.
13 Benjamin Movang  -  Lyngby Cycle Club s.t.
14 Andreas Byskov Sarbo  -  Lyngby Cycle Club s.t.
15 Kasper Viberg Søgaard  -  Lyngby Cycle Club s.t.
16 Jonas Flø Pedersen  -  CK Kronborg s.t.
17 Magnus Henneberg  -  Lyngby Cycle Club s.t.
18 Ricky Martin Larsen  -  Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
19 Mads Høiberg Klinke  -  Roskilde Cykle Ring s.t.
20 Frederik Erringsø  -  Roskilde Cykle Ring s.t.
21 Victor Malmqvist  -  Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
22 Kasper Andersen  -  Sydkystens Cycling s.t.
23 Gustav Frederik Dahl  -  Holte MTB Klub s.t.
24 Laurits Skydsgaard Jensen  -  Greve Cykle Club s.t.
25 Kim Åleheim  -  Team Cykelogen Cykelklubb s.t.
26 Nicholas Thorøe-Hansen  -  Lyngby Cycle Club s.t.
27 Felix Clausen  -  Amager Cykle Ring 02:08:56.797
28 Oliver Heine  -  Næstved Bicycle Club 02:11:11.79
29 Frederik Egehus  -  Lyngby Cycle Club 02:15:24.33
30 Karl Edström Bringner  -  CK Ringen 02:28:53.938
31 Jacob Fredslund Larsen  -  Roskilde Cykle Ring 02:33:15.841


U15
1 Casper Petersen  -  Hedehusene Fløng Cykle Klub 01:04:11.873
2 Philip Otte Mikkelsen  -  Ordrup Cykle Club s.t.
3 Nikolaj Mengel  -  Team Cycling Ringsted s.t.
4 Mathias Daniel Hansen  -  Roskilde Cykle Ring s.t.
5 Tobias Lund andresen  -  Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
6 Mads Christiansen  -  Roskilde Cykle Ring s.t.
7 Emil Schandorff Iwersen  -  Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
8 Carl-Frederik Bévort  -  Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
9 Adam Holm Jørgensen  -  Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
10 Lukas Sulaj Kloppenborg  -  Holbæk Cykelsport s.t.
11 Felix Fog Holst Larsen  -  Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
12 Zacharias Ozairy  -  Amager Cykle Ring s.t.
13 Søren Bruun Fejfer  -  Ordrup Cykle Club s.t.
14 Magnus Munch  -  Køge Cykel Ring s.t.
15 Hans Landbo  -  Holte MTB Klub s.t.
16 Gustav Lykkeberg Bruun  -  Holbæk Cykelsport s.t.
17 Lukas Biil Juhl Andersen  -  Amager Cykle Ring s.t.
18 Gustav Wang  -  Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
19 Marius Madsstuen  -  CK Bure s.t.
20 Yasin Grøn El Mahdi  -  Greve Cykle Club 01:04:44.399
21 David Larsson  -  Staffanstorp CK 01:05:52.017
22 Oskar Kromann Jensen  -  Cykleklubben Fix Rødovre 01:07:33.573
23 Tobias Juul  -  Næstved Bicycle Club 01:08:49.84
24 Simon Vangkilde Lehmann  -  Køge Cykel Ring 01:09:22.408
25 Mads Emil Hansen  -  Holbæk Cykelsport s.t.
26 William Gudmann  -  Lyngby Cycle Club 01:09:25.131
27 Lucas Schrøder  -  Køge Cykel Ring 01:09:33.438
28 Issac Rasmussen  -  Næstved Bicycle Club 01:11:58.102
29 Andreas Christiansen  -  Køge Cykel Ring 01:16:08.414
30 Baiyu Fu  -  Ordrup Cykle Club s.t.
31 Dennis Andersson  -  CK Ringen 01:23:22.761


U13
1 Noah Nielsen  -  Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:50:14.697
2 Patrick Boje Frydkjær  -  Næstved Bicycle Club s.t.
3 Mads Landbo  -  Holte MTB Klub s.t.
4 Nicolai Borum Nielsen  -  Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
5 Tomas Pedersen  -  Roskilde Cykle Ring s.t.
6 Magnus Machholdt  -  Hvidovre Cykle Klub s.t.
7 Theodor Storm  -  Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
8 Victor Vad  -  Ordrup Cykle Club s.t.
9 Marius Hansen  -  Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
10 August Birk Hundt  -  Næstved Bicycle Club s.t.
11 Peter Bheki Kring Laursen  -  Amager Cykle Ring s.t.
12 William Bunde  -  Amager Cykle Ring s.t.
13 Alfred Mørch Kongstad  -  Amager Cykle Ring s.t.
14 Tobias Øager Møller  -  Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
15 Jakob Falk Paarup  -  Amager Cykle Ring s.t.
16 Mikkel Weber Zeyn  -  Hedehusene Fløng Cykle Klub s.t.
17 Jaspar Lonsdale  -  Amager Cykle Ring s.t.
18 Erik Christoffersen  -  Ordrup Cykle Club s.t.
19 Emil Therkildsen  -  Værløse-Farum Cykelklub s.t.
20 Konrad Busk  -  Køge Cykel Ring s.t.
21 Erik Åleheim  -  Team Cykelogen Cykelklubb s.t.
22 Kasper Olischer Langhorn  -  Amager Cykle Ring 00:50:19.818
23 Oscar Skovgaard  -  Næstved Bicycle Club s.t.
24 Daniel Solving  -  Hvidovre Cykle Klub s.t.
25 Caleb Lind  -  Hvidovre Cykle Klub 00:50:22.844
26 Mads Nørrevang  -  Hvidovre Cykle Klub 00:50:25.2
27 Gustav Frank Nielsen  -  Amager Cykle Ring 00:55:36.176
28 Magnus Krickau Ketelsen  -  Køge Cykel Ring 00:56:28.963
29 Luca Campagner  -  Cykleklubben Fix Rødovre 00:58:47.643

 

U11
1 Asger Bak Jepsen  -  Midtbyens CC - MCC 00:25:06.999
2 Magnus Ritz Fredriksen  -  Amager Cykle Ring s.t.
3 Tristan Hansen  -  Amager Cykle Ring s.t.
4 Daniel Weis Nielsen  -  Roskilde Cykle Ring s.t.
5 Johan Lewis Gregersen  -  Amager Cykle Ring 00:25:21.982
6 Linus Larsson  -  Staffanstorp CK 00:25:23.948
7 Kasper Christiansen  -  Køge Cykel Ring 00:26:35.81
8 Noah Mikkel Nielsen  -  Cykleklubben Fix Rødovre 00:26:41.48
9 Vitus Thomasen  -  Amager Cycle Ring s.t.
10 Marius Hobolth  -  Cykleklubben Fix Rødovre 00:28:45.182


U13P
1 Alma Johansson  -  Mölndals CK 00:50:15.995
2 Emma Marie Flindt Hansen  -  Amager Cykle Ring 00:50:20.927
3 Mille Bidstrup Petersen  -  Amager Cykle Ring 00:50:27.285
4 liva kornval  -  Amager Cykle Ring 00:55:11.386
5 Ida Merete Michaelsen  -  Værløse-Farum Cykelklub 00:57:11.996

 

U11P
1 Johanne Resen  -  Amager Cykle Ring 00:25:18.426
2 Nicolina Hansen  -  Amager Cykle Ring 00:25:21.691

 

U16P
1 Ida Johansson  -  Mölndals CKMerida Sverige 01:04:12.905
2 Anna Schelde Berg  -  Slagelse Cykle Ring 01:23:20.377

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

CYKELHJELM? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG MANGE SPAR PENGE