Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Følg os Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra CeramicSpeed Cross Cup i Varde
11. december 2017 16:00

Kenneth Hansen vandt hos herrerne, mens det blev til sejr til Rikke Lønne hos damerne.

A
1 Kenneth Hansen - Team Giant-ASSOS CX
2 Tommy Moberg Nielsen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
3 Andreas Lund Andresen - Team Giant-ASSOS CX
4 Joachim Parbo - Hammel Cykle Klub
5 Carl Erik Schoulgin Sørensen - Carl Ras CX Team-Sydkysten Cycling
6 Thomas Nørup - Team Novo Nordisk
7 Martin Mortensen - ColoQuick
8 Oliver Emil Errebo - Team Giant-ASSOS CX
9 Jacob Lindsel - Dansk Mountainbike Klub
10 Christian Duus Storgaard - Varde Cykelklub
11 Nikolaj Rud Østergaard - Skive Cykle Klub
12 Peter Thidemann - Aalborg Mountainbikeklub
13 Casper Kjelgaard Ilsø - Team Herning CK Junior
14 Henrik Kirk - Aarhus MTB
15 Ryan Gormly - MTB Kolding
16 Kasper Gottlieb - Roskilde Mountain Bike Klub
17 Martin Libak Hansen - Cykle Clubben Hjørring
18 Thomas Dahl - Varde CK

 

B
1 Kenni Gentilino Martinelli - Cykling Odense
2 Sigurd Klemmensen - Varde CK
3 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
4 Nicolai Østergård - Varde Cykelklub
5 Martin Isbak - CC Hjørring
6 Christian Buhl Christiansen - Horsens Amatør Cykleklub
7 Bjarke Refslund - Aarhus MTB

 

DA
1 Rikke Lønne - Team Giant-ASSOS CX
2 Kristina Thrane - Aarhus MTB
3 Helle Haugaard Jessen - Mountain Bike Klub Silkeborg
4 Cathrine Grage - Sydkystens Cycling
5 Betina Cramer - Scandic Thylander Powered by Orbea
6 Rosemary Barnes - MTB Kolding

 

H40
1 Christian Høgh - Racing89ers
2 Dan Holtebo - Aalborg Cykle-Ring
3 Sonny Hansen - Varde Cykelklub
4 Jacob Tybjerg - Uldum Cykel Motion
5 Thor Mårtensson - Cykling Odense
6 Nicolai Norrid - Cykle Klubben Nordsjælland
7 Allan Laumand Nielsen - Varde Cykelklub
8 Lars Ole Markvardsen - Silkeborg IF Cykling
9 Søren Hütten Pedersen - CK Kronborg
10 Johnny Lillelund - Herning Cykle Klub
11 Thomas Bech - Fredericia Cycle Club
12 Tommy Cramer - Sydkystens Cycling
13 Anders Steiniche Johansen - Fredericia Cycle Club

 

H50
1 Palle Egeberg Jensen - Hareskov Cykelklub
2 Lars Storgaard - Varde Cykelklub
3 Henrik Rohlin - Aarhus Cycling (AaC)
4 Thomas Rosenquist - Holte Cykel Klub
5 Henrik Kragh - Holbæk CK
6 Kurt Sørensen - Fredericia Cycle Club
7 Niels H. Leist - Ordrup Cykle Club
8 Anders Bro Bystrup - Aalborg Cykle-Ring
9 Jørn Nielsen - Sønderborg Cykle Klub
10 bent koudal - Vejen Bicycle Club

 

H60
1 Karsten Arnfeldt Olsen - Fredericia Cycle Club
2 Tony Ditlevsen - Holbæk Cykelsport
3 Jimmi Johansen - Lyngby Cycle Club

 

H70
1 Michael Brems Nicolajsen - Aarhus MTB
2 Hans Michael Olesen - Horsens Amatør Cykleklub

 

D50
1 Helle Jacobsen - Holstebro Cycleclub af 1960

 

U19
1 Joshua Amos Gudnitz - Cykleklubben Fix Rødovre
2 Tobias Lund Andresen - Cykleklubben Fix Rødovre
3 Alfred Toft Christiansen - Aalborg Mountainbikeklub
4 Simon Bak - Cykling Odense
5 Lucas Wulff - Team Vifra Kvickly Odder Junior
6 Palle Fjord - Mountain Bike Klub Silkeborg
7 Rasmus B Hansen - MTB Vejle
8 Christian Lesby - Cykleklubben Fix Rødovre
9 Christian Kudsk - Mountain Bike Klub Silkeborg

 

U17
1 Tobias Lillelund - Herning Cykle Klub
2 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre
3 Julius Skovmand Lomholt - Cykle Clubben Hjørring
4 Oliver Vedersø Sølvhøj - Mountainbike Club Vejle
5 Magnus Ottesen - Kerteminde Cykelklub
6 Lauge Mårtensson - Cykling Odense
7 Rasmus Duus Storgaard - Varde Cykelklub
8 sander kirk - Hammel Cykle Klub
9 Otto Larsen Schmidt - Roskilde Mountain Bike Klub
10 Felix Fog Holst Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre
11 Mikkel Aagaard Schmidt - Varde Cykelklub
12 Rasmus Pedersen - Esbjerg CR
13 Kristian Østergaard Andersen - Mountainbike Club Vejle

 

U15
1 Victor Laumand Drue Nielsen - Varde Cykelklub
2 Frederik Lykke - Silkeborg IF Cykling
3 Tore Troelsen - Herning Cykle Klub
4 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
5 Sune Kirk - Hammel Cykle Klub
6 Noah Wulff - Cykle Klubben Aarhus
7 Daniel Weis Nielsen - Roskilde Cykle Ring
8 Oliver Mortensen - Cykling Odense
9 Jens Bak Bjerregaard - Cykle Klubben Aarhus
10 Oliver Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub

 

U13
1 Lucas Helth Hedegaard - Varde Cykelklub
2 Victor Johannsen - Silkeborg IF Cykling

 

U11
1 Jeppe L Nielsen - Varde CK
2 Lasse Vinding - Herning CK

 

U17P
1 Maria Bertelsen - Herning Cykle Klub

 

U15P
1 Julie Lillelund - Herning Cykle Klub
2 Camilla Rahbek - Varde CK
3 Julie Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
4 Sofie Pedersen - Esbjerg CR


U13P
1 Kamma Bergholt - Varde CK
2 Mathilde Cramer - Sydkystens Cycling
3 Sofie Pedersen - Esbjerg CR

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

EM - Banecykling (Kvinder)(CCW) 16/10

Tour of Guangxi Women's...(1.WWT) 20/10

Gree-Tour of Guangxi(2.UWT) 17/10-22/10

Japan Cup Cycle Road Race(1.HC ) 20/10

Chrono des Nations(1.1) 20/10

EM - Banecykling (Herrer)(CC) 16/10

Tour of Guangxi Women's...(1.WWT) 20/10

Japan Cup Cycle Road Race(1.HC ) 20/10

Chrono des Nations(1.1) 20/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

TID TIL VINTERHANDSKER?