Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra CK Kronborg

Resultater fra CK Kronborg

31. august 2014 12:09Foto: Feltet.dk

A - 105,0 km
1 Rasmus Christian Quaade - Team TREFOR - Blue Water 02:32:41
2 Lars Carstensen - Bornholm Pro Cycling  
3 Stig Hemmingsen - Team Vivelo / IBT isolering +00:04
4 jesper mørkøv - Globeteam - Siesta Homes Group +01:28
5 Jesper Juul Andreasen - Bornholm Pro Cycling  
6 Nicklas Bøje - Globeteam - Siesta Homes Group  
7 Mathias Lisson - Bornholm Pro Cycling  
8 Michael Bjørn Johansen Gamst - Team ABC Elite +01:37
9 Jonas Nordkroggård - Team ABC Elite +02:53
10 Mikkel Mortensen - Riwal Platform Cycling Team +02:58
11 Stefan Linne Jørgensen - Team Vivelo / IBT isolering  
12 Emil Dam Sørensen - Bornholm Pro Cycling  
13 Magnus Damsbo Lund - Globeteam - Siesta Homes Group +03:02
14 Martin Hammer Larsen - Team Vivelo / IBT isolering +03:05
15 Morten Høberg - FireFighters Upsala CK +03:09
16 soren jensen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub +03:31
17 Simon Gaál - Næstved Bicycle Club +03:36
18 Morten Pedersen - Bornholm Pro Cycling  
19 Philip Nielsen - Globeteam - Siesta Homes Group +03:41
20 Simon Eiby - Globeteam - Siesta Homes Group +06:11
21 Frederik Bjørke Schwartz - D.C.R. - Ballerup  
22 Nichlas Eberhardt Sørensen - Team Vivelo / IBT isolering  
23 Anders Holm - Bornholm Pro Cycling +06:18

B - 105,0 km
1 Kristoffer Stampe - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02:34:20
2 Mads Bang Andersen - D.C.R. - Ballerup +00:03
3 Mads G Nicolaysen - Holte Cykel Klub +01:20
4 Marcus Bønlykke - Kalundborg Cykle Club +01:48
5 Christian Finnerup - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
6 Anders Bjerremand Jensen - Hvidovre Cykle Klub +03:53
7 Peder Jacobsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
8 Nicolai Stegmann - Næstved Bicycle Club +03:58
9 Mads Bugge Andersen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) +04:09
10 Simon Lund Guldbæk - Ordrup Cykle Club  
11 Michael Munch - Køge Cykel Ring  
12 Nikolaj Richardt Jørgensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) +04:13
13 Kenneth Stolten - Ordrup Cykle Club +04:23
14 Mark Petersen - Lyngby Cycle Club +04:33

C - 105,0 km
1 Henrik Andersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 02:39:59
2 Jonathan Larsson - CK Ringen  
3 Gustav Haislund - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) +00:19
4 Anders Elmholdt Pedersen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub +01:48
5 Mark Ellegaard - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) +01:57
6 Morten Ib Nielsen - Ordrup Cykle Club +03:15
7 Lars Skovgaard - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
8 Rashid F. Elkott - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
9 Kasper Thomsen - Cykel Klubben Djurs  
10 Rasmus Brochstedt Olsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
11 Thomas Bengtsson - CK Ringen  
12 Kim Petersen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
13 Emil Christophersen - Tissø Cykle Ring +03:23
14 Filip Domagala - Amager Cykle Ring +04:42
15 Jakob Rasmussen - Bornholms Cycle Club  
16 Micky Mejlstrup - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
17 Glenn Nielsson - CK Ringen  
18 Jonathan Marin - Amager Cykle Ring  
19 Daniel Nihlén - CK Ringen  
20 Jesper Jonasson Madsen - Bov Cykle Club +04:59
21 Robert Ekelund - Klubben Cyklisten Malmö +12:12

D - 63,0 km
1 Peter Lindkvist - DK 3650 Cycling 01:36:00
2 Jesper Havn - Cykleklubben Fix Rødovre  
3 Morten Holm - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
4 Thomas Frandsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
5 Dan Backhausen - Birkerød Bicykel Club  
6 Bo Hein - Dansk Bicycle Club  
7 Nicklas Hammerstrand - Bornholms Cycle Club  
8 Tommy Hass - D.C.R. - Ballerup  
9 Jacob Zeeberg - TRI4 Triathlon Klub  
10 Viggo Svolgaard - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
11 Per Vinter - Roskilde Cykle Ring  
12 John Madsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
13 Bjarke Thyrrestrup - Hvidovre Cykle Klub  
14 Jerry Jensen - Team Cycling Ringsted  
15 Martin Holmbo Ørneholm - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
16 Christian Berg-Larsen - Amager Cykle Ring  
17 Søren Bak Jepsen - Birkerød Bicykel Club  
18 Andreas Molin - CK Ringen  
19 søren nilsson - Amager Cykle Ring  
20 Martin Olsen - Lyngby Cycle Club  
21 Morten Poder - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
22 Jan Engel Jensen - Ordrup Cykle Club  
23 Mads Ammitzbøll Thomsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
24 Kim Lund Johansen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
25 Henrik Skyum - JC Cykelklub  
26 Thomas Heunicke - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
27 Anders Rom - Ordrup Cykle Club  
28 Thomas Lenzing Kristensen - Team Cycling Ringsted  
29 Christian Hertel - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
30 Kasper Due - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
31 Troels Nielsen - Amager Cykle Ring +00:25
32 Simon Brix Rasmussen - Slagelse Cykle Ring +18:00

H50 - 73,0 km
1 Henrik Møller - K C K Herlev 01:53:02
2 jan hansen - Hareskov Cykelklub  
3 Thomas Ege - Sydkystens Cycling  
4 Søren Kjær-Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
5 Stig Christensen - Ordrup Cykle Club  
6 Frank Reuter - Politiets IF, Kbh-Cykling  
7 Jan Bo Pedersen - Køge Cykel Ring  
8 Keld Pedersen - Hareskov Cykelklub  
9 Peter Kent Lord - CK Kronborg  
10 Michael de Voss - Ordrup Cykle Club  
11 Henrik Bjarne Jensen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
12 Anders Lau Jespersen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
13 Klaus Skjoldann Nielsen - Ordrup Cykle Club  
14 Jens Frank - Motionscykelklubben Ventoux  
15 preben hørby andersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
16 Henrik Blume - K C K Herlev  
17 Jimmi Johansen - Lyngby Cycle Club  
18 John Marfelt - Bornholms Cycle Club  
19 Frank Larsen - Ordrup Cykle Club  
20 Karl Poulsen - D.C.R. - Ballerup  
21 Jørgen Staun Jensen - Hvidovre Cykle Klub  
22 Per Stabell Monby - Greve Cykle Club  
23 Michael Juhl Pedersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
24 Thomas Roeder - Dansk Bicycle Club  
25 Ken G. Hansen - Politiets IF, Kbh-Cykling  
26 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
27 Philip Noel - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
28 henrik voigt - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
29 Lars Dalgas - Odder Cykel Klub  
30 Michael Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
31 Henrik Peter Jensen - Hvidovre Cykle Klub  
32 Keld Nielsen - Hvidovre Cykle Klub  
33 Lars Feilberg - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
34 Esben Tange - Hvidovre Cykle Klub  
35 Sven Olav Lund - Globeteam - Siesta Homes Group  
36 Henrik Diepgen - K C K Herlev  
37 Henrik Juhl Pedersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
38 Erik Madsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
39 Leo Hav - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
40 Jørn Christiansen - Ordrup Cykle Club  
41 Michael allan Hansen - Ordrup Cykle Club +00:12
42 Lars Schmidt - Hvidovre Cykle Klub +00:32

H60 - 63,0 km
1 Torben NIELSEN - Politiets IF, Kbh-Cykling 01:50:45
2 Steffen Munch Hansen - Cykle Clubben Hjørring  
3 Gert Hansen - Politiets IF, Kbh-Cykling  
4 Micael Becker - Politiets IF, Kbh-Cykling  
5 Torben William Petersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
6 Johannes Risbjerg - Politiets IF, Kbh-Cykling  
7 Ib Malm - Team Cycling Ringsted  
8 kell wohlert - Greve Cykle Club  
9 Jan Jensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
10 Ole Søstrup Andersen - Holbæk Cykelsport  
11 Bjerne Kjær Rasmussen - Cykleklubben Fix Rødovre  
12 Niels Munksgaard - Birkerød Bicykel Club +00:08
13 Claus Westerholt - Lolland-Falsters Cykle Klub +02:50
14 Torben Søegaard - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) +08:47

Dame A - 105,0 km
1 Iben Bohé - Team BMS Ladies 02:44:39
2 Marie Schousboe Vilmann - Team BMS Ladies +00:05

Dame B - 63,0 km
1 Kristine Bihrmann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 01:50:46
2 Annette Berg - Sorø Bicycle Club  
3 Thora Ovesen - Ordrup Cykle Club  
4 Trine Frilund Jacobsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
5 Tine Rishøj - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
6 Stine Ambrosiusen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) +08:47
7 Line Bang Peronard - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) +10:06

U17 - 52,0 km
1 Kristian Kaimer Eriksen - Cykleklubben Fix Rødovre 01:15:45
2 Ludvig Anton Wacker - Roskilde Cykle Ring  
3 Bjarke Andersen - D.C.R. - Ballerup  
4 Jakob Egholm - Roskilde Cykle Ring  
5 Anders Mielke - Roskilde Cykle Ring  
6 Mikkel Bjerg - Lyngby Cycle Club  
7 Eigil Nikolajsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub  
8 Frederik Irgens Jensen - Slagelse Cykle Ring  
9 Christoffer Tolstøj - Lyngby Cycle Club  
10 Peter Haslund - Næstved Bicycle Club  
11 Mathias Alexander Erik Larsen - Roskilde Cykle Ring  
12 Adam Toftemark - Roskilde Cykle Ring +01:05
13 Sander Andersen - D.C.R. - Ballerup  
14 Oliver Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club  
15 Christian Damgaard - Lyngby Cycle Club  
16 Marcus Olsen - Hedehusene Fløng Cykle Klub  
17 Martin Omarsson Mollerup - CK Kronborg  
18 Espen Brett - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
19 Peter Gylling - Roskilde Cykle Ring  
20 Jeppe Hanssing - Amager Cykle Ring  
21 Kenneth Quistgaard - Køge Cykel Ring  
22 Matias Gunnar Malmberg - Cykleklubben Fix Rødovre  
23 Andreas Lorentz Kron - D.C.R. - Ballerup  
24 Andreas Lund Andresen - Cykleklubben Fix Rødovre  
25 Phillip Christian Vejre - Lyngby Cycle Club  
26 Mads Pals Thomassen - Ordrup Cykle Club  
27 Nicolai Luthmann - Slagelse Cykle Ring  
28 Jens Raagaard - Roskilde Cykle Ring  
29 Julius Johansen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
30 Lucas Rishøj Nielsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
31 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Team Cycling Ringsted  
32 Carl Erik Schoulgin Sørensen - CK Kronborg  
33 Malthe Munch - Cykleklubben Fix Rødovre +01:14
34 Eskild Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre +01:23
35 Johan Price-Pejtersen - Cykleklubben Fix Rødovre +09:12
36 Nicklas Havemose-Poulsen - D.C.R. - Ballerup  
37 Timothy Berthol Hansen - Ordrup Cykle Club +11:49

U15 - 45,0 km
1 Malthe Jack Hansen - Roskilde Cykle Ring 01:16:11
2 Thomas Rald Kaspersen - K C K Herlev +00:03
3 Jeff Hudlebusch - K C K Herlev  
4 Frederik Egehus - Lyngby Cycle Club  
5 Mattias Skjelmose Jensen - Amager Cykle Ring  
6 frederik carstensen - Slagelse Cykle Ring  
7 Peter Busk - Køge Cykel Ring  
8 Mads Rasmussen - Cykleklubben Fix Rødovre  
9 tobias Lund Andresen - Cykleklubben Fix Rødovre  
10 Oskar Palm - Höllviken CK  
11 Noah Austin - Roskilde Cykle Ring  
12 Casper Tougaard Toft - Greve Cykle Club  
13 Tobias Stieler - CK Kronborg  
14 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre  
15 Mikkel Christian Bærensen - Greve Cykle Club  
16 Magnus Travn Rost - Slagelse Cykle Ring  
17 Kasper Ellegaard Vejen - Roskilde Cykle Ring  
18 Marcus Sander Hansen - Greve Cykle Club  
19 Felix Clausen - Amager Cykle Ring  
20 Victor Fuhrmann Desimpelaere - Køge Cykel Ring  
21 Victor Malmqvist - K C K Herlev +00:10
22 Victor Dahl Saltoft - Holbæk Cykelsport +01:22
23 Otto Strandqvist - Höllviken CK +03:19
24 Thor Wenzel Østergaaard - Lyngby Cycle Club +05:44

U16P - 45,0 km
1 Mie Olander Hjort - Næstved Bicycle Club 01:18:38
2 Sofia Persson - Höllviken CK +09:40

U13 - 22,0 km
1 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club 43:45:00
2 Julius Nowak Dalner - Holbæk Cykelsport  
3 Jonathan S. Petersen Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre  
4 Kasper Gylling - Roskilde Cykle Ring  
5 Carl-Frederik Bévort - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
6 Anton Lauve Hermann - Ordrup Cykle Club  
7 Casper Petersen - Hedehusene Fløng Cykle Klub  
8 Oliver Lyngehoby - Køge Cykel Ring  
9 Jacob Marott - Roskilde Cykle Ring  
10 Philip Otte Mikkelsen - Ordrup Cykle Club  
11 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre +00:05
12 Søren Bruun Fejfer - Ordrup Cykle Club  
13 Nis Thoe Fuglsang - Ordrup Cykle Club  
14 mads emil bækø bjerg - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  
15 Asger Hülsen Eriksen - Sydkystens Cycling +01:09
16 Hjalte Thor Knudsen - Roskilde Cykle Ring +02:16
17 Niels Peter Jensen - CK Kronborg +12:53

U11 - 15,0 km
1 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring 26:55:00
2 Tobias Bressendorff Jacobi - D.C.R. - Ballerup +02:06
3 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) +02:47
4 Mikkel Weber Zeyn - Hedehusene Fløng Cykle Klub +03:35
5 Lukas Andersen - Roskilde Cykle Ring +05:42
6 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring +09:56

Junior - 94,0 km
1 Andreas Stokbro - Cycling Elite Copenhagen - Amager 02:19:10
2 Rasmus Bøgh Wallin - Cycling Elite Copenhagen - Amager  
3 Maximilian Hoffmann - Amager Cykle Ring  
4 Tobias Mørch Kongstad - Cycling Elite Copenhagen - Amager  
5 Mads Corell - Team Kel-berg Roskilde Junior  
6 Mathias Linderod - Cycling Elite Copenhagen - Amager  
7 Julian Suhr - Team PythonPro.Com  
8 Adam Kviesgaard Christensen - K C K Herlev +00:15
9 Martin Frank - Riwal Cycling - Climacell - Junior +00:48
10 Nikolaj Nielsen - Team ABC Junior  
11 Oscar Bjørn-Rosager - D.C.R. - Ballerup +01:47
12 Christian Nykvist Larsen - Team Kel-berg Roskilde Junior +04:56
13 Nicklas Lilleskov Falk Rasmussen - D.C.R. - Ballerup +09:47
14 Mathias Dahl Pedersen - Team PythonPro.Com  
15 Jonas Petersen - D.C.R. - Ballerup  
16 Tobias Bang Maarfelt - Roskilde Cykle Ring  
17 Lasse Andersen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød)  

H40 - 84,0 km
1 Claus Holm - Holte Cykel Klub 02:06:19
2 Morten Johansen - Sydkystens Cycling +00:33
3 Danny Jonasson - DK 3650 Cycling +00:41
4 Kristian Israelsen Olsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc)  
5 Henrik Bandsholm - Sydkystens Cycling  
6 Tomas Millung - Holte MTB Klub  
7 Henrik Zachariassen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) +01:53
8 Jesper Jensen - Holte Cykel Klub  
9 Magnus Gilljam - Höllviken CK  
10 Morten Ahm Byrgesen - Roskilde Cykle Ring  
11 Dennis nymann Christiansen - Køge Cykel Ring +01:57
12 Henrik Frederiksen - Amager Cykle Ring  
13 Steen Mørch - Amager CR  
14 Martin Rump Rask - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub  
15 Claus Birk - Hvidovre Cykle Klub +02:03
16 Brian Jørgensen - Team Cycling Ringsted  
17 Johnny Rasmussen - LAMONT CYCLING TEAM +02:08
18 Jesper Scharling Sørensen - Ordrup Cykle Club  
19 Stig Andersen - Sorø Bicycle Club +02:36
20 Michael Baunsgaard - D.C.R. - Ballerup  
21 Carsten Nielsen - Skive Cykle Klub +03:38
22 Thomas Schlüter - Roskilde Cykle Ring +04:46
23 Christian Østergaard - Sydkystens Cycling +06:05
24 Keld Fjord - Holte Cykel Klub  
25 Franz Gliese - Sorø Bicycle Club +06:16
26 Steffen Høhl Quebec - Hvidovre Cykle Klub +07:03
27 Kristian Slot Pedersen - Hvidovre Cykle Klub  
28 Jonathan Fanøe - Ordrup Cykle Club +07:25
29 Peter Læssøe Jørgensen - Sydkystens Cycling  
30 Jakob Steen-Petersen - Holte MTB Klub +07:30
31 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cycling Ringsted +07:51
32 Páll S.Didriksen - Amager Cykle Ring +11:59
 

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 05/04

Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 05/04

La Roue Tourangelle(1.1) 05/04

Route Adélie de Vitré(1.1) 03/04

Volta Limburg Classic(1.1) 04/04

Giro di Sicilia(2.1) 01/04-04/04

Tour of Thailand(2.1) 01/04-06/04

Volta Limburg Classic(1.1) 04/04

Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 05/04

Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 05/04

La Roue Tourangelle(1.1) 05/04

Itzulia Basque Country(2.UWT) 06/04-11/04

Circuit Cycliste Sarthe -...(2.1) 07/04-10/04

Healthy Ageing Tour(2.NCUPJW) 10/04-12/04

Ronde van Vlaanderen(1.NCUP) 11/04

Paris-Roubaix(1.UWT) 12/04

Klasika Primavera de Amor...(1.1) 12/04

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger