Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Resultater fra Grøntgrossisten løbet 2016

Resultater fra Grøntgrossisten løbet 2016

18. april 2016 13:30Foto: A.S.O.

I går blev der kørt licensløb i Køge, da Køge Cykel Ring arrangerede Grøntgrossisten løbet for alle klasser. I herre A var det Emil Ravnsholt (Team Almeborg-Bornholm), der vandt foran Mads Corell (Team Giant Scatto U23) og holdkammeraten Jesper Juul Andreasen. Hos dame A slog Amalie Dideriksen (Boels-Dolmans Cycling Team) foran Marie Schousboe Vilmann (Team BMS BIRN) og Anita Yvonne Stenberg (Team Orbea-MitoActive). I juniorrækkerne var det henholdsvis Julius Johansen (Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior) og Johanne Marcher (Team NBC Elite), der sejrede.

 

A - 38 km
1 Emil Ravnsholt - Team Almeborg-Bornholm 00:57:53.597
2 Mads Corell - Team Giant Scatto U23 s.t.
3 Jesper Juul Andreasen - Team Almeborg-Bornholm 00:57:56.057
4 Andreas Serop Larsen - Næstved Bicycle Club s.t.
5 Nicklas Bøje Pedersen - Team Giant Scatto U23 s.t.
6 Lars Carstensen - Team Almeborg-Bornholm s.t.
7 Patrik Rybardt - CK Ringen 00:57:59.541
8 Anders Fynbo - Team IBT Isolering - Ridley s.t.
9 Lasse Mortensgaard - Team ABC Elite s.t.
10 Mathias Skov-Jensen - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
11 Søren Aronoff-Jensen - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 00:58:03.551
12 Martin Toft Madsen - Team Almeborg-Bornholm s.t.
13 Mads Olander Hjort - Team Almeborg-Bornholm s.t.
14 Sergio Tu - Team Giant Scatto U23 00:58:05.629
15 Joakim Bukdal - Team Giant Scatto U23 00:58:12.176
16 Emil Nygaard Vinjebo - Team Giant Scatto U23 00:58:31.928
17 Simon Gaál - Team Giant Scatto U23 00:58:37.289

 

B - 38 km
1 Nicolai Christensen - Amager Cykle Ring 00:57:56.155
2 Alexander Bojsen - Amager Cykle Ring s.t.
3 Nichlas Eberhardt Sørensen - Hvidovre Cykle Klub 00:57:57.603
4 Christian Nykvist Larsen - DCR - Ballerup s.t.
5 Nikolaj Nielsen - Team NBC Elite 00:57:59.98
6 Lars Lau Christensen - Roskilde Cykle Ring s.t.
7 Kasper Thomsen - Ordrup Cykle Club 00:58:01.465
8 Morten Hansen - Sydkystens Cycling 00:58:05.073
9 søren nilsson - Amager Cykle Ring 00:27:05.832
10 Rashid F Elkott - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:42:52.563
11 Matias Kjeldsmark Christiansen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 00:51:22.52

 

C - 22 km
1 Magnus Damsbo Lund - Lyngby Cycle Club 00:34:18.014
2 Mike Christensen - Politiets IF Kbh-Cykling 00:34:20.271
3 Jacob Hansen - Køge Cykel Ring s.t.
4 Peter Buhl - Hvidovre Cykle Klub s.t.
5 Louis Jacobi - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:00:00
6 Anders Alminde - Midtbyens CC - MCC 00:34:21.042
7 Thomas Maaløe - Greve Cykle Club 00:34:22.274
8 Simon Toft Hansen - DCR - Ballerup s.t.
9 Christian Berg-Larsen - Amager Cykle Ring 00:34:23.794
10 Emil Eriksson - CK Ringen 00:34:25.057
11 Kristian Vollertsen - Greve Cykle Club 00:34:27.658
12 Peter Lindkvist - Dansk Bicycle Club 00:34:45.793
13 Simon Jacob Svensson - Hellerup Cykelklub 00:35:48.426
14 Jacob Ammitsøe - Lyngby Cycle Club 00:36:24.173
15 Morten Rytgaard - Lyngby Cycle Club s.t.
16 Kasper D Konradsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
17 Jacob Dornan - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:34:34.473
18 Emil Jørgensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 00:35:44.187
19 Simon Brix Rasmussen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U23 00:35:44.493
20 Robert Ekelund - Klubben Cyklisten (Malmø) 00:38:13.739
21 Michael Salomonsson - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:24:29.429
22 Michael Emil Sørensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:19:38.27
23 Nicki Hirsvang - Lyngby Cycle Club 00:17:09.082
24 André Malmgren Jensen - Hvidovre Cykle Klub 00:12:16.818
25 Sebastian Busk - Amager Cykle Ring 00:04:57.959

 

D - 21 km
1 Kean Bang-Sørensen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:32:45.091
2 Nicki Rasmussen - Hvidovre Cykle Klub s.t.
3 Morten Dedenroth - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
4 Johannes Killisperger - TCA s.t.
5 Daniel Bækkegård - Roskilde Cykle Ring s.t.
6 Christian Axelsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
7 Michael Kirkeby Salbo - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
8 Nicolai Ravn - Sydkystens Cycling s.t.
9 Peter Nielsen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:32:47.841
10 Miha Rescic - CK Ringen s.t.
11 Simon Hedman - CK Ringen 00:32:50.615
12 Kåre Brink - Hvidovre Cykle Klub 00:32:52.785
13 Christian Sundén - CK Ringen 00:32:56.822
14 Peter Hapiach - 00:33:02.907
15 Brian Ahmt Larsen - Sydkystens Cycling 00:34:23.412
16 Oscar Svane - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
17 Kahsay Nagasi - Amager Cykle Ring s.t.
18 René Allan Nielsen - Lolland-Falster Cykle Klub 00:36:27.618
19 Patrick L von Wildenradt - Sønderborg Cykle Klub 00:36:29.358
20 christian Petersen - Lolland-Falster Cykle Klub 00:36:50.366
21 Thor Lykke Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:32:57.47
22 Jens Christian Dichie - TCA 00:33:00.121
23 Karsten Bothoft Nielsen - Køge Cykel Ring 00:33:04.647
24 Ulrik Skovgaard-Mortensen - Sydkystens Cycling 00:33:13.98
25 Jan Ivan Sørensen - Hvidovre Cykle Klub 00:35:02.335
26 David Costes - Klubben Cyklisten (Malmø) 00:36:51.255
27 bjarke bonke - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:33:14.542
28 Christian Hove Sørensen - Roskilde Cykle Ring 00:27:58.055
29 Kasper Eggers - Amager Cykle Ring 00:20:56.183
30 Nikolaj Køster - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:15:06.16
31 Alberto Christian Heegaard Kodra - TCA 00:17:06.404
32 Mikkel Køster - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 00:05:12.408
33 Robert Pulvertaft - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:02:38.191

 

Dame A - 22 km
1 Amalie Dideriksen - Boels-Dolmans Cycling Team 00:34:20.944
2 Marie Schousboe Vilmann - Team BMS BIRN 00:34:26.426
3 Anita Yvonne Stenberg - Team Orbea-MitoActive 00:35:44.614
4 Betina Cramer - Sydkystens Cycling 00:35:44.754
5 Alice Andersson - Stockholm CK 00:35:44.984
6 Josephine Helena Hansen - Amager Cykle Ring 00:35:54.33
7 Michelle Lauge Quaade - Amager Cykle Ring 00:36:15.391

 

Dame B - 19 km
1 Rikke Bak Dalgaard - Amager Cykle Ring 00:32:40.674

 

Herre junior - 30 km
1 Julius Johansen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior 00:47:57.844
2 Mathias Larsen - Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior s.t.
3 Christoffer Wall - 00:48:10.482
4 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
5 Marcus Olsen - s.t.
6 Eigil Nikolajsen - ABC s.t.
7 Jeppe Hanssing - Amager Cykle Ring 00:48:22.215
8 Andreas Lund Andresen - Team ABC Junior s.t.
9 Phillip Christian Vejre - Team Cycling Elite Copenhagen 00:50:33.832
10 Andreas Hougaard Holst-Kruse - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 00:50:35.471
11 Rasmus Nilsson - Halmstad CK 00:51:10.132
12 Chris Norman Larsen - Lolland-Falster Cykle Klub 00:49:04.055
13 Mads Pals Thomassen - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 00:49:04.259
14 Espen Brett - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:49:04.34
15 christoffer sloth - Team Cycling Elite Copenhagen 00:49:05.671
16 Andreas Sulaj Kloppenborg - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 00:49:06.202
17 Lucas Norman Gude - K C K Herlev 00:49:10.868
18 Olof Richter - Staffanstorp CK 00:49:19.826
19 Lukas Lasvik - 00:49:20.027
20 Alexander Normann Olsen - Amager Cykle Ring 00:49:20.043
21 Simon Lexén - FK Trampen 00:49:21.936
22 Viktor Lundqvist - CK Bure 00:49:22.822
23 Anton Larsen - CK Bure 00:49:33.481
24 Andreas Andersson - Halmstad CK 00:48:37.136
25 Christian Damgaard - Team Cycling Elite Copenhagen 00:40:50.417
26 Adam Svensson - CK Bure 00:19:34.756
27 Nicolai Luthmann - Team CK FIX Junior Elite Rødovre 00:12:03.799
28 Søren Bidstrup - Team Cycling Elite Copenhagen 00:07:08.779
29 Morten Hulgaard - Team ABC Junior 00:10:06

 

Dame junior - 19 km
1 Johanne Marcher - Team NBC Elite 00:31:52.461

 

H40 - 24 km
1 René Nielsen - Hvidovre Cykle Klub 00:36:59.009
2 Heine Winding Lauenborg - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:37:09.551
3 Mads Bugge Andersen - Hvidovre Cykle Klub s.t.
4 Niels H Leist - Ordrup Cykle Club s.t.
5 Nikolaj Richardt Jørgensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:37:13.509
6 Carsten Nielsen - Skive Cykle Klub 00:37:17.499
7 Danny Jonasson - Hvidovre Cykle Klub 00:37:26.292
8 Bo Hamburger - TCA 00:37:27.541
9 Brian Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 00:37:29.204
10 Jens Frøslev-Nielsen - Værløse-Farum Cykelklub s.t.
11 Claus E. Nielsen - Roskilde Cykle Ring s.t.
12 Jesper Falden Offersgaard - DCR - Ballerup s.t.
13 Bjarke Thyrrestrup - Hvidovre Cykle Klub 00:37:32.724
14 Anders Dellien - CK Ringen 00:37:33.77
15 Jacob Odgaard - Birkerød Bicykel Club s.t.
16 Søren Christian Thomsen - Greve Cykle Club s.t.
17 Jens Erik Gerding - Roskilde Cykle Ring s.t.
18 Kenneth Iversen - K C K Herlev 00:37:36.753
19 Martyn Lloyd Davies - Sydkystens Cycling 00:37:18.754
20 Jan Houen - Sydkystens Cycling 00:37:33.348
21 Franz Gliese - Sorø Bicycle Club 00:14:47.57

 

H50 - 21 km
1 Niels Marquard - Sorø Bicycle Club 00:31:49.784
2 Henrik Zachariassen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:32:22.96
3 Amund Norman Otte Johansen - Køge Cykelring s.t.
4 Henrik Bjarne Jensen - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
5 Jan Hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
6 Christian Oldenborg - Ordrup Cykle Club s.t.
7 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
8 Stig Christensen - Ordrup Cykle Club s.t.
9 Jesper Bødker Buchtrup - Team Cycling Ringsted s.t.
10 Bo Wacker - Roskilde Cykle Ring s.t.
11 Michael allan Hansen - Ordrup Cykle Club s.t.
12 Sven Olav Lund - Lyngby Cycle Club 00:32:27.17
13 Erik Madsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
14 Lars Schmidt - Sydkystens Cycling 00:32:29.435
15 Jimmi Johansen - Lyngby Cycle Club 00:34:29.924
16 John Bo Christensen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) s.t.
17 Steen Bluhm - Sorø Bicycle Club 00:32:25.476

 

H60 - 19 km
1 Ken G Hansen - Politiets IF Kbh-Cykling 00:33:41.483
2 Micael Becker - Politiets IF Kbh-Cykling s.t.
3 Torben Flindt - Ordrup Cykle Club s.t.
4 Lasse Timmermann - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:33:44.881

 

H70 - 19 km
1 Jan Høegh - Politiets IF Kbh-Cykling 00:33:51.959

 

U17 - 19 km
1 Mattias Skjelmose Jensen - Amager Cykle Ring 00:29:25.907
2 Malthe Munch - Greve Cykle Club s.t.
3 Kresten Andersen - Næstved Bicycle Club s.t.
4 Ludvig Anton Wacker - Roskilde Cykle Ring 00:30:04.01
5 Andreas Byskov Sarbo - Lyngby Cycle Club s.t.
6 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
7 Marcus Sander Hansen - Greve Cykle Club 00:30:10.002
8 Frederik Wandahl - Roskilde Cykle Ring s.t.
9 Anders Lilliendal - Cykling Odense s.t.
10 Victor Fuhrmann Desimpelaere - Køge Cykel Ring s.t.
11 Jeff Hudlebusch - K C K Herlev s.t.
12 Mads Rasmussen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:30:18.209
13 Matias Gunnar Malmberg - Roskilde Cykle Ring s.t.
14 Alexander Mark - Roskilde Cykle Ring s.t.
15 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
16 Oliver Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 00:30:20.842
17 Gustav Bøgvad Levå - Næstved Bicycle Club s.t.
18 Peter Busk - Køge Cykel Ring 00:30:24.169
19 Frederik Bendix Carstensen - Slagelse Cykle Ring 00:30:27.599
20 Jonas Zwisler - Roskilde Cykle Ring s.t.
21 Victor Hein Eriksen - Roskilde Cykle Ring 00:30:34.535
22 Emil Vad - Cykleklubben Fix Rødovre 00:30:44.238
23 Christian Lesby - Cykleklubben Fix Rødovre 00:30:47.729
24 Christopher Hamburger - Cykleklubben Fix Rødovre 00:31:03.231
25 Oliver Andersen - Team Cycling Ringsted 00:31:04.929
26 Magnus Henneberg - Lyngby Cycle Club 00:31:07.395
27 Otto Strandqvist - CK Ringen 00:31:34.954
28 Matthias Gøtterup - Slagelse Cykle Ring 00:31:52.745
29 Sebastian Nielsen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:31:58.608
30 Ilannguaq Møller - Næstved Bicycle Club 00:33:14.561
31 Mattias Nordal - Køge Cykel Ring 00:33:16.473
32 Oskar Ulrik Winkler - Roskilde Cykle Ring 00:30:32.9
33 Nicklas Koluda Jørgensen - Slagelse Cykle Ring 00:30:43.059
34 Benjamin Movang - Lyngby Cycle Club 00:31:17.765
35 Tim Rasmussen - Team Cycling Ringsted 00:31:33.347
36 Aksel Makwarth Onink - Cykleklubben Fix Rødovre 00:31:34.749
37 Marckus Njor - Cykleklubben Fix Rødovre 00:32:32.839
38 Lukas Sulaj Kloppenborg - Holbæk Cykelsport 00:34:11.937

 

U16P - 17 km
1 Wilma Olausson - Mölndals CK 00:31:04.317
2 Tuva Richter - Staffanstorp CK 00:29:34.76
3 Amanda Sjöholm - Staffanstorp CK 00:29:37.844
4 Smilla Jalasjoki - Staffanstorp CK 00:29:45.897
5 Jennie Olsson - Staffanstorp CK 00:29:09.168
6 Nadja Reichel - Amager Cykle Ring 00:29:49.924
7 Trille Reichel - Amager Cykle Ring 00:32:35.043

 

U15 - 17 km
1 Sebastian Andreasson - Cykleklubben Fix Rødovre 00:28:35.044
2 Kasper Andersen - Sydkystens Cycling s.t.
3 Oliver Heine - Næstved Bicycle Club 00:28:44.746
4 Casper Petersen - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:29:22.857
5 Jonathan S Petersen Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:29:31.123
6 Emil Schandorff Iwersen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:29:32.644
7 Nikolaj Mengel - Team Cycling Ringsted s.t.
8 Carl-Frederik Bévort - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:31:04.016
9 Kasper Due Kaspersen - Slagelse Cykle Ring s.t.
10 Poul Holten Andersen - Amager Cykle Ring s.t.
11 Marius Madsstuen - CK Bure s.t.
12 Søren Bruun Fejfer - Ordrup Cykle Club s.t.
13 Gustav Wang - Cykleklubben Fix Rødovre 00:31:06.2
14 Sebastian Graabæk - Næstved Bicycle Club 00:31:07.593
15 Mathias Daniel Hansen - Roskilde Cykle Ring 00:32:18.041
16 Simon Vangkilde Lehmann - Køge Cykel Ring 00:33:17.372
17 Oliver Lynge Hoby - Køge Cykel Ring 00:28:44.655
18 Felix Fog Holst Larsen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:28:46.881
19 Frej Nukik Lønberg-Jensen - Holbæk Cykelsport 00:28:49.103
20 Tobias Juul - Næstved Bicycle Club 00:29:25.909
21 Emil Weis - Roskilde Cykle Ring 00:29:28.646
22 Zacharias Ozairy - Amager Cykle Ring 00:29:29.134
23 Sebastian Roer Iversen - K C K Herlev 00:29:37.667
24 Nis Thoe Fuglsang - Ordrup Cykle Club 00:29:45.766
25 Emil Als Feldberg Hansen - Holbæk Cykelsport 00:31:42.421
26 Oskar Kromann Jensen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:31:42.453
27 Anton Møller Ellitsgaard - Ordrup Cykle Club 00:29:09.479
28 Lukas Biil Juhl Andersen - Amager Cykle Ring 00:29:10.461
29 Niklas Strømsted - Køge Cykel Ring 00:29:11.105
30 Louis Hemery Schou - Cykleklubben Fix Rødovre 00:29:11.416
31 Mads Thomsen - Slagelse CR 00:29:11.991
32 Christian Krarup - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:29:23.035
33 Edvin Andersson - FK Trampen 00:29:23.37
34 Mathias Andresen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 00:29:36.652
35 Mads Gerding - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:29:49.144
36 jonas oliver michaelsen - Amager Cykle Ring 00:30:23.421
37 Nikolaj Lysholm Larsson - Cykleklubben Fix Rødovre 00:30:30.783
38 Anton Hermann - Ordrup Cykle Club 00:13:37.181
39 Mads Christiansen - Roskilde Cykle Ring 00:00:00
40 Magnus Kisum - Roskilde Cykle Ring 00:00:00

 

U13P - 11 km
1 Solbjørk Minke Anderson - Amager Cykle Ring 00:23:23.48

 

U13 - 11 km
1 Theodor Storm - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:21:53.403
2 Noah Nielsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 00:22:02.657
3 August Birk Hundt - Næstved Bicycle Club s.t.
4 Andreas Anderskov Madsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
5 Conrad Haugsted - Amager Cykle Ring s.t.
6 Samuel Faxe - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
7 Mathias Bisgaard Rambøl - Slagelse Cykle Ring 00:22:22.643
8 William Lowth - Ordrup Cykle Club 00:22:48.996
9 Tobias Bressendorff Jacobi - Greve Cykle Club 00:22:58.763
10 Lucas Nygaard - Holbæk Cykelsport 00:23:23.415
11 William Bunde - Amager Cykle Ring s.t.
12 Carl Dalton - Amager Cykle Ring 00:23:31.017
13 Kornelius Weischelfeldt - Amager Cykle Ring 00:23:45.634
14 Mads Willemoes Ipsen - Køge Cykel Ring s.t.
15 Rasmus Wethje Jeppesen - Team Cycling Ringsted 00:23:47.36
16 Emil Therkildsen - Værløse-Farum Cykelklub 00:23:48.991
17 Tomas Pedersen - Roskilde Cykle Ring 00:24:06.993
18 Andreas Christiansen - Køge Cykel Ring 00:24:16.694
19 Frederik Dünweber - Sydkystens Cycling 00:24:45.169
20 Tue Lindegaard Christiansen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
21 Mikkel Weber Zeyn - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:24:48.645
22 Oscar Sonnenborg-Mathiesen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
23 Tobias Bech Vilhelmsen - Værløse-Farum Cykelklub s.t.
24 Kasper Olischer Langhorn - Amager Cykle Ring 00:25:04.331
25 Magnus Krickau Ketelsen - Sydkystens Cycling 00:25:11.154
26 Konrad Busk - Køge Cykel Ring 00:25:12.976
27 Adam Brandt Jakobsen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:21:57.127
28 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring 00:21:57.591
29 Patrick Brady - Team Cycling Ringsted 00:22:02.833
30 Pedro Rødtnes - Køge Cykel Ring 00:22:23.608
31 Jaspar Lonsdale - Amager Cykle Ring 00:22:56.316
32 Oscar Skovgaard - Næstved Bicycle Club 00:06:30.597
33 Ask Stigaard - Amager Cykle Ring 00:07:58.699
34 Patrick Boje Frydkjær - Næstved Bicycle Club 00:03:04.183

 

U11P - 8 km
1 Johanne Resen - Amager Cykle Ring 00:21:51.273
2 Klara Schlüter - Roskilde Cykle Ring 00:23:08.63
3 Nicolina Hansen - Amager Cykle Ring 00:19:20.162


U11 - 8 km
1 Mads Andersen - Roskilde Cykle Ring 00:17:44.192
2 Noah Bjørn Fogtmann Maurtizen - Hedehusene Fløng Cykle Klub 00:17:55.956
3 Magnus Ritz Fredriksen - Amager Cykle Ring 00:18:09.839
4 Peter Bheki Kring Laursen - Amager Cykle Ring 00:18:12.828
5 Jakob Falk Paarup - Amager Cykle Ring 00:18:14.107
6 Marius Hobolth - Cykleklubben Fix Rødovre 00:21:01.438
7 Noah Mikkel Nielsen - Cykleklubben Fix Rødovre 00:21:05.543
8 Kasper Christiansen - Køge Cykel Ring 00:21:10.775
9 Tristan Hansen - Amager Cykle Ring 00:21:27.95
10 Jakob Rasmussen - Team Cycling Ringsted 00:20:33.577

 

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

KÆMPE UDVALG AF CYKELSKO - FIND FORHANDLER