Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?
På forhånd tak!
Feltet.dk
I dag blev der kørt cykelløb i Sønderborg, hvor vinderne i A-klassen blev Kristian Haugaard (coloQuick-CULT) og Trine Holmsgaard (Herning CK) for henholdsvis herrerne og damerne.
Annonce
Herre A
1 Kristian Haugaard Jensen - coloQuick - CULT 02.55,19
2 Torkil Veyhe - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
3 Jannik Hyldtoft Hansen - Team Almeborg-Bornholm 02.55,21
4 Aske Louring Vorre - coloQuick - CULT 02.55,49
5 Thomas Nybo Riis - Team TREFOR s.t.
6 Nikolaj Henning - Odder Cykel Klub 02.55,58
7 Christian Moberg Jørgensen - Team TREFOR 02.56,41
8 Daniel Foder - Team TREFOR 02.56,42
9 Emil Nygaard Vinjebo - Team Giant Scatto U23 s.t.
10 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
11 Andreas Stokbro Nielsen - Riwal Platform Cycling Team s.t.
12 Mads Lilholm Meyer - Vejle Cykel Klub s.t.
13 Christian Ingeman Lindquist - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling 02.56,45
14 Rune Almindsø Andersen - coloQuick - CULT 02.56,51
15 Jesper Mørkøv - Riwal Platform Cycling Team s.t.
16 Patrik Rybardt - CK Ringen 02.56,52
17 Erik Lahm - Team Almeborg-Bornholm 02.56,56
18 Louis Bendixen - coloQuick - CULT 02.57,00
19 Thomas Guldhammer - Vejle Cykel Klub 02.57,55
20 Marius Therkildsen - Team Giant Scatto U23 03.02,41
21 Patrick Clausen - Riwal Platform Cycling Team 03.02,43
22 Rasmus Bøgh Wallin - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
23 Rasmus Esmann Ginnerup - Team Soigneur - Copenhagen Pro Cycling s.t.
24 Sergio Tu - Team Giant Scatto U23 s.t.
25 Emil Bækhøj Halvorsen - Riwal Platform Cycling Team s.t.
26 Anders Krogh Jensen - Odder Cykel Klub s.t.
27 Jesper Odgaard Nielsen - coloQuick - CULT s.t.
28 Dennis Herforth Jensen - coloQuick - CULT s.t.
29 Jakob Frandsen - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
30 Frederik Rosenbæk - Odder Cykel Klub s.t.
31 Frederik Muff - Team WeBike-CK Aarhus s.t.
32 Jonas Vingegaard - coloQuick -CULT s.t.
33 Mads Baadgaard Rahbek - Team TREFOR s.t.
34 Jesper Kael Jensen - Frederikshøj Cycling Club s.t.
35 Maximilian Hoffmann - coloQuick - CULT 03.02,49
36 Christian Nyvang Lund - coloQuick - CULT 03.02,59
37 Frederik Willmann - coloQuick - CULT 03.03,17
38 Jacob Gye Madsen - coloQuick - CULT 03.03,17
Herre B
1 Mikkel Dreyer Nielsen - Hammel Cykle Klub 02.27,18
2 Casper Steen - Vejle Cykel Klub s.t.
3 Frederik Lund - Odder Cykel Klub s.t.
4 Alexander Møller - Svendborg Cykle Club - Sydfyn s.t.
5 Jonas Nordal Jakobsen - Hammel Cykle Klub s.t.
6 Stefan Ryom - Odder Cykel Klub s.t.
7 Søren Pedersen - Vejle Cykel Klub s.t.
8 Peter Roed Knudsen - Cykling Odense s.t.
9 Eskil Vammen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
10 Lasse Eland - Cykle Klubben Aarhus 02.29,21
11 Rashid F. Elkott - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub 02.29,21
12 Sebastian Bisgaard Sauer Mikkelsen - Aalborg Cykle-Ring s.t.
13 Sebastian Baldtzar Rasmussen - Hammel Cykle Klub s.t.
14 Rasmus Klinkgaard - Cykling Odense 02.29,25
15 Tore Thøgersen - Cykling Odense s.t.
16 Patrik Löfving - CK Ringen s.t.
17 Morten Ib Nielsen - Ordrup Cykle Club s.t.
18 Rasmus Kristensen - Vejle Cykel Klub 02.29,35
19 Jeppe Tolbøll - Haderslev Starup Cykelklub 02.34,45
20 Laust Kruse - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
Herre C
1 Mads Søgaard Mondrup - Herning Cykle Klub 02.20,46
2 Nikolaj Fredsgaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
3 Jesper Attermann - Tønder Amatør Cykle Ring s.t.
4 Adam Nygård Nielsen - Herning Cykle Klub 02.20,49
5 Daniel Svingel - Horsens Amatør Cykleklub 02.20,50
6 Lasse Kjær Hansen - Hammel Cykle Klub 02.20,52
7 Lasse Kristiansen - Cykling Odense 02.22,32
8 Simon Knudsen - Hammel Cykle Klub 02.22,32
9 Kim Ternstrøm - Tønder Amatør Cykle Ring s.t.
10 Anders Bruun - Give Cykelklub (elite) s.t.
11 jonas andersen - Odder Cykel Klub s.t.
12 Simon Ahrens Lassen - Kolding Bicycle Club s.t.
13 Simon Christensen - Midtbyens CC - MCC s.t.
14 Mark Frederiksen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
15 Nicolai Nørfelt Nielsen - Herning Cykle Klub s.t.
16 Mathias Meldgård - Vejle Cykel Klub 02.22,37
17 Frederik Jeppesen - Odder Cykel Klub 02.22,43
18 Patrick L. von Wildenradt - Sønderborg Cykle Klub 02.22,55
19 sebastian andersen - Odder Cykel Klub 02.23,52
Herre D
1 Christian Axelsen - Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 01.58,18
2 Philippe René Guichard - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
3 Simon Madsen - Cykle Klubben Aarhus 02.01,02
4 thomas wetter - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
5 Nikolaj Køster - Frederiksberg Bane-& Landevejsklub s.t.
6 Christoffer Tidemand - Kolding Bicycle Club s.t.
7 Rasmus Kolmos Schmidt - Sønderborg Cykle Klub s.t.
8 Martin Larsen - Vejen Bicykle Club s.t.
9 Jesper Moltke Sørensen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
10 Torben Bartholin - Brædstrup Cykel Klub s.t.
11 Stefan Abrahamsen - Rødekro Cykle Club RKCC s.t.
12 Anker Løfstedt - Herning Cykle Klub s.t.
13 Peter Skjold - Fredericia Cycle Club s.t.
14 Martin Thusgaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
15 Henrik Sterndorff - Fredericia Cycle Club s.t.
16 Robert Schmidt-Pedersen - Elite Cycling Snejbjerg 02.01,06
17 Niels Mellemgaard Sørensen - Haderslev Starup Cykelklub 02.01,15
18 Kenneth Munk Kock - Vejen Bicykle Club 02.01,23
19 Jan Jakob Iversen - Hammel Cykle Klub 02.02,37
20 Jens-Henrik Jensby - Silkeborg I.F. Cykling 02.05,36
Herre Junior
1 Nicolai Clausen - Team Herning CK Junior 02.14,54
2 Joakim Lisson - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
3 Nikolaj Vejby Møller - Team Mascot WorkWear s.t.
4 Adam Toftemark - Pythonprocom - Velowear s.t.
5 Christian Gorm Albrechtsen - Team Herning CK Junior s.t.
6 Arne Birkemose - Team Mascot WorkWear s.t.
7 Mikkel Feldtmann Hansen - Hammel Cykle Klub s.t.
8 Christian Bahr - Climacell Xtreme Odense s.t.
9 Kristian Kaimer Eriksen - Team ABC Junior s.t.
10 Jorn Oerlemans - Team Mascot WorkWear s.t.
11 Benjamin schjøtt Irving - Aalborg Cykle-Ring s.t.
12 Jeppe Hanssing - Amager Cykle Ring s.t.
13 Christian Damgaard - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
14 Nicolai Clausen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
15 Mathias Mortensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
16 Sebastian Rathje Andersen - Pythonprocom - Velowear s.t.
17 Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Nørregaard - Team Cycling Elite Copenhagen s.t.
18 Mikkel Beck Olsen - Team Mascot WorkWear s.t.
19 Lasse Aslak Andersen - Team Mascot WorkWear s.t.
20 Mads Østergaard Kristensen - Team Herning CK Junior s.t.
21 Andreas Handberg Madsen - Team Herning CK Junior s.t.
22 Sander Andersen - Team ABC Junior 02.15,12
23 Jakob Olsen - Team Mascot WorkWear s.t.
24 Johan Tiedemann Langballe - Team Herning CK Junior 02.16,22
25 Martin Omarsson Mollerup - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
26 Valdemar Kure Krogh - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
27 Mads Schelde Berg - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
28 Oliver Knudsen - Team Mascot WorkWear s.t.
29 Frederik Irgens Jensen - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 s.t.
30 Chris Norman Larsen - Lolland-Falster Cykle Klub s.t.
31 Mads Pals Thomassen - Team CK FIX Junior Elite Rødovre s.t.
32 Sebastian Ryttersgaard - Aalborg Cykle-Ring s.t.
33 Carl Christian Møller Thiesen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
34 Frederik Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
35 Kasper Ellegaard Vejen - Roskilde Cykle Ring s.t.
36 Rasmus Kristensen - Varde Cykelklub s.t.
37 Lucas Norman Gude - Greve Cykle Club s.t.
38 Thomas Bilde - Hammel Cykle Klub s.t.
39 Mads-Emil Gaardsvig Christensen - Climacell Xtreme Odense s.t.
40 Asbjørn Hellemose - Hammel Cykle Klub s.t.
41 Frederik Raunsgaard - Herning Cykle Klub s.t.
42 Martin Andersen - Hammel Cykle Klub s.t.
43 Benjamin Thor Andersen - Bornholms Cycle Club s.t.
44 Tobias Dalsgaard - Holstebro Cycleclub af 1960 s.t.
45 Nikolaj Bojsen - Kerteminde Cykelklub 02.16,27
46 Jannik Nedergaard Nielsen - Team Herning CK Junior 02.16,27
47 Daniel Vestergaard Villadsen - Team Herning CK Junior s.t.
48 Mads Due Kristensen - Climacell Xtreme Odense s.t.
49 Karl Klinge - Team Mascot WorkWear 02.16,30
50 Rasmus Stigaard - Team BH Fabin Sport-Slagelse U19 02.16,40
51 Andreas Lund Andresen - Team ABC Junior 02.16,50
52 Nicklas Korsager Elkjær - Hammel Cykle Klub 02.24,48
Dame A
1 Trine Holmsgaard - Herning Cykle Klub 02.16,03
Herre Veteran 40
1 Tom Bøttger Frømling - Sønderborg Cykle Klub 02.05,57
2 Nikolaj Richardt Jørgensen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) s.t.
3 janus lautrup - Frederikshøj Cycling Club 02.05,58
4 Jan Birk Oxlund - Silkeborg I.F. Cykling 02.05,59
5 Lars Gade - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
6 Karsten Andersen - Sønderborg Cykle Klub 02.10,56
7 Henrik Dam Nielsen - Cykling Odense s.t.
8 Fredrik Bengtsson - CK Ringen s.t.
9 Dennis Boje Nissen - Tønder Amatør Cykle Ring s.t.
10 Philip Moe - Ordrup Cykle Club s.t.
11 Azael Larsen - Sønderborg Cykle Klub s.t.
12 Leon Vibholm - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
13 Jan Christoffersen - Cykling Odense 02.10,59
14 Martin Bjerregaard Jensen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn s.t.
15 Claus Vinther Madsen - Cykling Odense 02.11,02
16 Michael Jensen - Randers Cykleklub af 1910 02.11,02
17 carsten petersen - Silkeborg I.F. Cykling 02.27,10
Herre Veteran 50
1 Keld Pedersen - Hareskov Cykelklub 01.55,34
2 Jan Lindberg - Birkerød Bicykel Club s.t.
3 Morten Møller Thomsen - Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 01.56,07
4 Morten B. Andersen - Fredericia Cycle Club 01.56,16
5 Dan Jensen - Cykling Odense s.t.
6 Christian Oldenborg - Ordrup Cykle Club s.t.
7 Michael allan Hansen - Ordrup Cykle Club 01.56,26
8 Claus Wårsøe - Cykling Odense 01.58,00
9 Lars-Bo Marcussen - Sønderborg Cykle Klub s.t.
10 Klaus Møller - Cykel Klubben Djurs 01.58,12
11 martin young - Fredericia Cycle Club 01.58,21
12 Peter Isager - Cykel Klubben Djurs s.t.
13 Erik Brixen - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
14 Torsten Bak - Amager Cykle Ring s.t.
15 Anders Møller - Nyborg Cykle Klub s.t.
16 Sven Magnussen - RG Hamburg s.t.
17 Poul Madsen - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
18 Ole Thøgersen - Nyborg Cykle Klub s.t.
19 Lars Fogtmann - Cykle Klubben Aarhus s.t.
20 Bent Pedersen - Herning Cykle Klub s.t.
21 Lutz Schröder - Bad Doberaner SV 1990 01.58,24
22 Flemming Wolff Kristensen - Cykling Odense 01.58,28
23 Jan Birke Lyngbye - Cykle Klubben Aarhus 01.59,02
24 Thorsten Schiller - RBC Rendsborg 02.01,20
25 Søren Kjærås - Middelfart Cykel Club 02.01,39
26 Jørn Nielsen - Sønderborg Cykle Klub 02.34,42
Herre Veteran 60
1 torben flindt - Ordrup Cykle Club 01.59,41
2 Benny Jensen - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
3 Svend E. Hansen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn s.t.
4 Svend Christensen - Elite Cycling Snejbjerg s.t.
5 jan høegh - Politiets IF, Kbh-Cykling s.t.
6 Peter Kondrup - Fredericia Cycle Club s.t.
7 ib jørgensen - Svendborg Cykle Club - Sydfyn 01.59,47
8 Hans-Jørgen Pedersen - Grenaa Cykle Club 01.59,53
U17 Drenge
1 Morten Andreas Stampe - Cykle Klubben Aarhus 01.38,39
2 Robin Juel Skivild - Cykling Odense s.t.
3 Thorolf Rønhede - Cykleklubben Fix Rødovre 01.38,41
4 Mads Fenneberg - Horsens Amatør Cykleklub 01.38,47
5 sebastian Kolze Changizi - Silkeborg I.F. Cykling 01.41,28
6 Malthe Munch - Greve Cykle Club s.t.
7 Oliver Wulff Frederiksen - Greve Cykle Club 01.41,38
8 Mattias Skjelmose Jensen - Amager Cykle Ring s.t.
9 Niklas Spilcker Jacobsen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
10 Lauritz Aarslev - Cykel Klubben Djurs s.t.
11 Mads Rasmussen - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
12 William Blume Levy - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
13 Aksel Bech Skot-Hansen - Cykel Klubben Djurs s.t.
14 Lucas Wulff - Cykle Klubben Aarhus s.t.
15 Magnus Rost - Slagelse Cykle Ring s.t.
16 Frederik Nybo Eriksen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
17 Andreas Toft Neldeberg - K C K Herlev s.t.
18 Kasper Viberg Søgaard - Lyngby Cycle Club s.t.
19 Sebastian Theodor Millinge Petersen - Herning Cykle Klub s.t.
20 Søren Vosgerau - Cykle Klubben Aarhus s.t.
21 Peter Friis Løfstedt - Herning Cykle Klub s.t.
22 Frederik Thomsen - Cykling Odense s.t.
23 Daniel Handberg Sigh - Nr. Søby Cykel Klub s.t.
24 Jonas Nygaard Perto - Cykle Klubben Aarhus s.t.
25 Tue Larsen - Slagelse Cykle Ring s.t.
26 Benjamin Hertz - Cykleklubben Fix Rødovre s.t.
27 Jeff Hudlebusch - K C K Herlev s.t.
28 Jonas Flø Pedersen - CK Kronborg s.t.
29 Thomas Rald Kaspersen - K C K Herlev s.t.
30 Anders Foldager - Hammel Cykle Klub s.t.
31 Kristian Mundbjerg - Herning Cykle Klub s.t.
32 Matias Gunnar Malmberg - Roskilde Cykle Ring s.t.
33 Magnus Henneberg - Lyngby Cycle Club s.t.
34 Benjamin Movang - Lyngby Cycle Club s.t.
35 David Alexander Jørgensen - Give Cykelklub (elite) s.t.
36 Mads Andersen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
37 Jonas Haugsted Gemmer - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
38 Birk Udengaard Hansen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
39 Daniel Guld - Cykle Klubben Aarhus s.t.
40 Nicolai Zinck - Hobro Cykle Club af 1938 s.t.
41 Marcus Holm - Herning Cykle Klub s.t.
42 Jacob Eriksen - Hammel Cykle Klub s.t.
43 Mikkel Skovgaard - Cykle Klubben Aarhus s.t.
44 Jonas Tanski Kristensen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
45 Thomas Koldkjær Decker - Aalborg Cykle-Ring s.t.
46 Nicholas Thorøe-Hansen - Lyngby Cycle Club s.t.
47 Anders Lilliendal - Cykling Odense 01.41,52
48 Jonathan Damsgaard Hald - Vejle Cykel Klub 01.50,07
49 Rasmus Lundtoft Lindbjerg - Give Cykelklub (elite) 01.50,14
50 Daniel Mahler - Cykling Odense s.t.
51 Mikkel Ibman Rasmussen - Cykling Odense 01.53,33
52 Oliver Sund - Aalborg Cykle-Ring s.t.
53 Casper Veth Jensen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
54 Mads Tygesen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 01.59,25
Piger U16
1 Sine Johansen - Silkeborg I.F. Cykling 01.04,44
2 Viki Juliussen - Horsens Amatør Cykleklub 01.06,31
3 Fie Pedersen - Horsens Amatør Cykleklub 01.09,07
Drenge U15
1 Luis Carl Jørgensen - Roskilde Cykle Ring 00.59,07
2 Jacob Christensen - Horsens Amatør Cykleklub s.t.
3 kasper Due Kaspersen - Slagelse Cykle Ring 00.59,55
4 Andreas Vejlin - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
5 Frederik Erringsø - Roskilde Cykle Ring s.t.
6 Casper Kaysen - Hammel Cykle Klub s.t.
7 Julius Nowak Dalner - Holbæk Cykelsport s.t.
8 Oliver B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
9 Oliver Friis - Odder Cykel Klub s.t.
10 Rasmus Madsen - Herning Cykle Klub s.t.
11 Anders Toft Nielsen - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 s.t.
12 Alfred Rasmussen - Odder Cykel Klub s.t.
13 Christian Spang Kjeldsen - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
14 Kasper Andersen - Sydkystens Cycling s.t.
15 Anton Hermann - Ordrup Cykle Club s.t.
16 Jeppe Andreasen - Odder Cykel Klub s.t.
17 Mathias Møller Jørgensen - Give Cykelklub (elite) s.t.
18 Frederik Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus s.t.
19 Morten Aalling Nørtoft - Give Cykelklub (elite) 01.01,26
20 Benjamin Kolze Changizi - Silkeborg I.F. Cykling 01.02,15
21 Aksel Klinge - Cykling Odense s.t.
22 Andreas Læssø Unger - Give Cykelklub (elite) s.t.
23 Alexander Solgaard Nielsen - Cykling Odense s.t.
24 Mads-Emil Dupont Hougaard - Randers Cykleklub af 1910 s.t.
25 Dennis Lock - Kolding Bicycle Club s.t.
26 Peter Rod Ibsen - Silkeborg I.F. Cykling 01.02,58
27 Jonas Larsen - Haderslev Starup Cykelklub 01.03,05
28 william juul Nielsen - Middelfart Cykel Club 01.03,07
29 Jonas Birk Madsen - Cykle Klubben Aarhus 01.03,11
30 Mads Jensby - Silkeborg I.F. Cykling 01.04,09
31 Steven Behrens - Rødekro Cykle Club RKCC 01.07,48
32 Carl Christian Pedersen - middelfart cykel club 01.07,50
33 Emil Andersen - Horsens Amatør Cykleklub 01.08,59
Drenge U13
1 Oliver Fallahpour Søholm - Horsens Amatør Cykleklub 00.49,30
2 Nicklas Fonnesbech - Herning Cykle Klub s.t.
3 Tore Troelsen - Herning Cykle Klub s.t.
4 Kevin Biehl - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.49,32
5 Thor Juel Skivild - Cykling Odense s.t.
6 Sebastian B. Søndergaard - Silkeborg I.F. Cykling s.t.
7 Nicolai Wandahl - Höllviken CK - SE s.t.
8 Frederik Aalling Nørtoft - Give Cykelklub (elite) 00.49,35
9 Sebastian Lundtoft Lindbjerg - Give Cykelklub (elite) 00.51,00
10 Oliver Mortensen - Cykling Odense 00.51,03
11 Jakob Astrup - Middelfart Cykel Club 00.51,05
12 Rasmus Blynov - Køge Cykel Ring 00.57,30
Piger U13
1 Astrid Marie Bjørn Sørensen - Cykle Klubben Aarhus 00.49,35
2 Julie Uhre - Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 00.52,05
3 Claudia Mygdam Mikkelsen - Cykle Klubben Aarhus 00.53,00
4 Mille Troelsen - Herning Cykle Klub 00.53,04
5 Kathrine Møller Jørgensen - Give Cykelklub (elite) 01.01,54
Drenge U11
1 Asger Bak Jepsen - Midtbyens CC - MCC 00.34,58
2 Karl-Aksel Tilly - Herning Cykle Klub 00.38,33
3 Nicolai Bøttger Frømling - Sønderborg Cykle Klub 00.39,00
4 Victor Baum - Sønderborg Cykle Klub 00.51,45
Annonce
Annonce
Tour de Romandie(2.UWT) 23/04-28/04
Lotto Famenne Ardenne Cla...(1.1) 28/04
Vuelta Asturias Julio Alv...(2.1) 26/04-28/04
Lotto Famenne Ardenne Cla...(1.1) 28/04
La Vuelta Femenina(2.WWT) 29/04-05/05
Eschborn-Frankfurt(1.UWT) 01/05
Tour du Gévaudan Occitanie(2.NCUPJW) 04/05-05/05
Giro d'Italia(2.UWT) 04/05-26/05
Elfstedenronde Brugge(1.1) 05/05
Annonce
Annonce
Alpecin-Deceuninck |
Arkéa - B&B Hotels |
Astana Qazaqstan |
Bahrain Victorious |
Bora-Hansgrohe |
Cofidis |
Decathlon AG2R La Mondiale |
EF Education - EasyPost |
Groupama-FDJ |
INEOS Grenadiers |
Intermarché - Wanty |
Lidl - Trek |
Movistar Team |
Soudal - Quick Step |
Team DSM-Firmenich PostNL |
Team Jayco AlUla |
Team Visma | Lease a Bike |
UAE Team Emirates |
Annonce