Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Shimano-sejr på 1. etape i Belgien Rundt - Opd.

Shimano-sejr på 1. etape i Belgien Rundt - Opd.

24. maj 2006 16:200

Annonce

På dagens 181 km lange etape i Belgien rundt med start og mål i Oostende vandt Skil-Shimano rytteren Maarten Tjallingii en overraskende sejr. Med 12 km til mål kørte han fra en 22 mandsgruppe med 5 Quick Step-ryttere blandt andre Tom Boonen. Quick Step troede, de kunne nå ham. Men det lykkedes ikke, og Tjallingii kørte i mål med et forspring på 19 sekunder til forfølgerne.

Feltet tog en slapper og satte 14:09 til i forhold til vinderen Tjallingii. Så Belgien rundt skal afgøres blandt de 22 i front.

Resultat af 1. etape
1 Maarten Tjallingii (Ned) Skil-Shimano 4.07.57 (43.77 km/t)
2 Tom Boonen (Bel) Quickstep-Innergetic 0.19
3 Max Van Heeswijk (Ned) Discovery Channel Pro Cycling Team
4 Baden Cooke (Aus) Unibet.com
5 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team LPR
6 Kai Reus (Ned) Rabobank (Continental)
7 Nico Eeckhout (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
8 Leon Van Bon (Ned) Davitamon-Lotto
9 Gert Steegmans (Bel) Davitamon-Lotto
10 Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
11 Jurgen Van Loocke (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
12 Sébastien Rosseler (Bel) Quickstep-Innergetic 0.22
13 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com
14 Steven De Jongh (Ned) Quickstep-Innergetic 0.24
15 Jeremy Hunt (GBr) Unibet.com
16 Christoph Meschenmoser (Ger) Skil-Shimano 0.38
17 Sven Nys (Bel) Rabobank (Continental)
18 Francesco Planckaert (Bel) Jartazi-7Mobile 1.02
19 Wilfried Cretskens (Bel) Quickstep-Innergetic
20 Servais Knaven (Ned) Quickstep-Innergetic
21 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank (Continental)
22 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil-Shimano
23 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 14.11
24 Jurgen Lindhout (Ned) Ubbink-Syntec Cycling Team
25 Sven Van Den Houtte (Bel) Bodysol- Win for Life-Jong Vlaanderen
26 Kenny Van Braeckel (Bel) Profel Ziegler Continental Team
27 Steven Cozza (USA) Yawadoo-Colba-ABM
28 Marc Streel (Bel) Pôle Continental Wallon Davitamon-Euro Millions
29 David Boucher (Fra) Unibet.com
30 Thomas Ongena (Bel) Profel Ziegler Continental Team
31 Sven Vanthourenhout (Bel) Rabobank (Continental)
32 Folkert De Haan (Ned) Ubbink-Syntec Cycling Team
33 Steven De Champs (Bel) Profel Ziegler Continental Team
34 Roger Hammond (GBr) Discovery Channel Pro Cycling Team
35 Fumiyuki Beppu (Jpn) Discovery Channel Pro Cycling Team
36 Greg Van Avermaet (Bel) Bodysol- Win for Life-Jong Vlaanderen
37 Kevin Neirynck (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
38 Steven De Neef (Bel) Bodysol- Win for Life-Jong Vlaanderen
39 Sébastien Delfosse (Bel) Pôle Continental Wallon Davitamon-Euro Millions
40 Jarno Van Mingeroet (Bel) Jartazi-7Mobile
41 Dimitri De Fauw (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
42 Robby Meul (Bel) Jartazi-7Mobile
43 Jurgen Roelandts (Bel) Bodysol- Win for Life-Jong Vlaanderen
44 Christian Murro (Ita) Team Tenax Salmilano
45 Jean-Paul Simon (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
46 Yuri Mitlushenko (Ukr) Team L.P.R.
47 Alessandro Maserati (Ita) Team LPR
48 Honorio Machado Perez (Ven) Team Tenax Salmilano
49 Andreas Dietziker (Swi) Team LPR
50 Jorgen Vercammen (Ned) Profel Ziegler Continental Team
51 Robert Gesink (Ned) Rabobank (Continental)
52 Dominique Cornu (Bel) Bodysol- Win for Life-Jong Vlaanderen
53 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto
54 Benjamin Gourgue (Bel) Pôle Continental Wallon Davitamon-Euro Millions
55 François Roossens (Bel) Pôle Continental Wallon Davitamon-Euro Millions
56 Paolo Bossoni (Ita) Team Tenax Salmilano
57 Guennadi Mikhailov (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team
58 Paul Martens (Ger) Skil-Shimano
59 Paride Grillo Ceramica Panaria-Navigare
60 William Walker (Aus) Rabobank (Continental)
61 Lars Boom (Ned) Rabobank (Continental)
62 Igor Abakoumov (Bel) Jartazi-7Mobile
63 Frederik Veuchelen (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
64 Björn Leukemans (Bel) Davitamon-Lotto
65 Nick Nuyens (Bel) Quickstep-Innergetic
66 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano
67 Nico Mattan (Bel) Davitamon-Lotto
68 Roberto Traficante (Ita) Team LPR
69 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
70 Geert Omloop (Bel) Unibet.com
71 Niki Terpstra (Ned) Ubbink-Syntec Cycling Team
72 Jens Renders (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
73 Gert Vanderaerden (Bel) Yawadoo-Colba-ABM
74 Aart Vierhouten (Ned) Skil-Shimano
75 Danny Stam (Ned) Ubbink-Syntec Cycling Team
76 Johan Verstrepen (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
77 Matthé Pronk (Ned) Unibet.com
78 Laurens Ten Dam (Ned) Unibet.com
79 Matteo Tosatto (Ita) Quickstep-Innergetic
80 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
81 Jurgen Van Goolen (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
82 Wim De Vocht (Bel) Davitamon-Lotto
83 Eduard Bogaert (Bel) Yawadoo-Colba-ABM
84 Tiziano Dall'antonia (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
85 Elio Aggiano (Ita) Team LPR
86 Kevin Van Impe (Bel) Quickstep-Innergetic
87 Peter Ronsse (Bel) Jartazi-7Mobile
88 Paul Van Schalen (Ned) Ubbink-Syntec Cycling Team 16.15
89 Bert Scheirlinckx (Bel) Jartazi-7Mobile 21.23
90 Fang Xu (Chn) Skil-Shimano 21.57
91 Marlon Alirio Perez Arango (Col) Team Tenax Salmilano
92 Glenn Poleunis (Bel) Bodysol- Win for Life-Jong Vlaanderen
93 Michael Blanchy (Bel) Jartazi-7Mobile
94 Steven Caethoven (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
95 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
96 Matti Helminen (Fin) Profel Ziegler Continental Team
97 Maarten Neyens (Bel) Bodysol- Win for Life-Jong Vlaanderen
98 Glenn D'Hollander (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
99 Kristof De Zutter (Bel) Bodysol- Win for Life-Jong Vlaanderen
100 David McPartland (Aus) Team Tenax Salmilano
101 Gianni Riemslagh (Bel) Yawadoo-Colba-ABM
102 Andrea Pagoto (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
103 Nico Verhoeven (Bel) Profel Ziegler Continental Team
104 Matteo Priamo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
105 Guillermo Ruben Bongiorno (Arg) Ceramica Panaria-Navigare
106 Frederik Willems (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
107 Maarten Wijnants (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
108 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Unibet.com
109 Peter Van Petegem (Bel) Davitamon-Lotto
110 Aitor Galdos Alonso (Spa) Ceramica Panaria-Navigare
111 Jonathan Godefroid (Bel) Pôle Continental Wallon Davitamon-Euro Millions
112 Alessandro Bertuola (Ita) Team Tenax Salmilano
113 Peter Schep (Ned) Ubbink-Syntec Cycling Team
114 Marvin Van Der Pluijm (Ned) Ubbink-Syntec Cycling Team
115 Jin Long (Chn) Skil-Shimano
116 Robert Slippens (Ned) Ubbink-Syntec Cycling Team
117 Claudio Cucinotta (Ita) Team Tenax Salmilano
118 Mirko Allegrini (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
119 Sven Renders (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
120 Frederik Penne (Bel) Yawadoo-Colba-ABM
121 Dmitriy Muravyev (Kaz) Jartazi-7Mobile
122 Tony Bracke (Bel) Yawadoo-Colba-ABM
123 Richard Groenendaal (Ned) Rabobank (Continental)
124 Koen Das (Bel) Yawadoo-Colba-ABM
125 Michael Simms (Aus) Profel Ziegler Continental Team
126 Nico Sijmens (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
127 Frank Van Kuik (Ned) Yawadoo-Colba-ABM
128 Samuele Marzoli (Ita) Team LPR


Samlet stilling efter 1. etape
1 Maarten Tjallingii (Ned) Skil-Shimano 4.07.43
2 Tom Boonen (Bel) Quickstep-Innergetic 0.27
3 Max Van Heeswijk (Ned) Discovery Channel Pro Cycling Team 0.29
4 Gert Steegmans (Bel) Davitamon-Lotto 0.30
5 Sébastien Rosseler (Bel) Quickstep-Innergetic 0.31
6 Baden Cooke (Aus) Unibet.com 0.33
7 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team LPR
8 Kai Reus (Ned) Rabobank (Continental)
9 Nico Eeckhout (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
10 Leon Van Bon (Ned) Davitamon-Lotto
11 Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
12 Jurgen Van Loocke (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
13 Steven De Jongh (Ned) Quickstep-Innergetic 0.36
14 Erwin Thijs (Bel) Unibet.com
15 Jeremy Hunt (GBr) Unibet.com 0.38
16 Christoph Meschenmoser (Ger) Skil-Shimano 0.50
17 Sven Nys (Bel) Rabobank (Continental) 0.52
18 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 1.14
19 Francesco Planckaert (Bel) Jartazi-7Mobile 1.16
20 Wilfried Cretskens (Bel) Quickstep-Innergetic
21 Servais Knaven (Ned) Quickstep-Innergetic
22 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank (Continental)
23 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 14.25
24 Jurgen Lindhout (Ned) Ubbink-Syntec Cycling Team
25 Sven Van Den Houtte (Bel) Bodysol- Win for Life-Jong Vlaanderen
26 Kenny Van Braeckel (Bel) Profel Ziegler Continental Team
27 Steven Cozza (USA) Yawadoo-Colba-ABM
28 Marc Streel (Bel) Pôle Continental Wallon Davitamon-Euro Millions
29 David Boucher (Fra) Unibet.com
30 Thomas Ongena (Bel) Profel Ziegler Continental Team
31 Sven Vanthourenhout (Bel) Rabobank (Continental)
32 Folkert De Haan (Ned) Ubbink-Syntec Cycling Team
33 Steven De Champs (Bel) Profel Ziegler Continental Team
34 Roger Hammond (GBr) Discovery Channel Pro Cycling Team
35 Fumiyuki Beppu (Jpn) Discovery Channel Pro Cycling Team
36 Greg Van Avermaet (Bel) Bodysol- Win for Life-Jong Vlaanderen
37 Kevin Neirynck (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
38 Steven De Neef (Bel) Bodysol- Win for Life-Jong Vlaanderen
39 Sébastien Delfosse (Bel) Pôle Continental Wallon Davitamon-Euro Millions
40 Jarno Van Mingeroet (Bel) Jartazi-7Mobile
41 Dimitri De Fauw (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
42 Robby Meul (Bel) Jartazi-7Mobile
43 Jurgen Roelandts (Bel) Bodysol- Win for Life-Jong Vlaanderen
44 Christian Murro (Ita) Team Tenax Salmilano
45 Jean-Paul Simon (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
46 Yuri Mitlushenko (Ukr) Team L.P.R.
47 Alessandro Maserati (Ita) Team LPR
48 Honorio Machado Perez (Ven) Team Tenax Salmilano
49 Andreas Dietziker (Swi) Team LPR
50 Jorgen Vercammen (Ned) Profel Ziegler Continental Team
51 Robert Gesink (Ned) Rabobank (Continental)
52 Dominique Cornu (Bel) Bodysol- Win for Life-Jong Vlaanderen
53 Bart Dockx (Bel) Davitamon-Lotto
54 Benjamin Gourgue (Bel) Pôle Continental Wallon Davitamon-Euro Millions
55 François Roossens (Bel) Pôle Continental Wallon Davitamon-Euro Millions
56 Paolo Bossoni (Ita) Team Tenax Salmilano
57 Guennadi Mikhailov (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team
58 Paul Martens (Ger) Skil-Shimano
59 Paride Grillo Ceramica Panaria-Navigare
60 William Walker (Aus) Rabobank (Continental)
61 Lars Boom (Ned) Rabobank (Continental)
62 Igor Abakoumov (Bel) Jartazi-7Mobile
63 Frederik Veuchelen (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
64 Björn Leukemans (Bel) Davitamon-Lotto
65 Nick Nuyens (Bel) Quickstep-Innergetic
66 Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano
67 Nico Mattan (Bel) Davitamon-Lotto
68 Roberto Traficante (Ita) Team LPR
69 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
70 Geert Omloop (Bel) Unibet.com
71 Niki Terpstra (Ned) Ubbink-Syntec Cycling Team
72 Jens Renders (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
73 Gert Vanderaerden (Bel) Yawadoo-Colba-ABM
74 Aart Vierhouten (Ned) Skil-Shimano
75 Danny Stam (Ned) Ubbink-Syntec Cycling Team
76 Johan Verstrepen (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
77 Matthé Pronk (Ned) Unibet.com
78 Laurens Ten Dam (Ned) Unibet.com
79 Matteo Tosatto (Ita) Quickstep-Innergetic
80 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto
81 Jurgen Van Goolen (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
82 Wim De Vocht (Bel) Davitamon-Lotto
83 Eduard Bogaert (Bel) Yawadoo-Colba-ABM
84 Tiziano Dall'antonia (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
85 Elio Aggiano (Ita) Team LPR
86 Kevin Van Impe (Bel) Quickstep-Innergetic
87 Peter Ronsse (Bel) Jartazi-7Mobile
88 Paul Van Schalen (Ned) Ubbink-Syntec Cycling Team 16.29
89 Bert Scheirlinckx (Bel) Jartazi-7Mobile 21.37
90 Fang Xu (Chn) Skil-Shimano 22.11
91 Marlon Alirio Perez Arango (Col) Team Tenax Salmilano
92 Glenn Poleunis (Bel) Bodysol- Win for Life-Jong Vlaanderen
93 Michael Blanchy (Bel) Jartazi-7Mobile
94 Steven Caethoven (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
95 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
96 Matti Helminen (Fin) Profel Ziegler Continental Team
97 Maarten Neyens (Bel) Bodysol- Win for Life-Jong Vlaanderen
98 Glenn D’Hollander
99 Kristof De Zutter (Bel) Bodysol- Win for Life-Jong Vlaanderen
100 David McPartland (Aus) Team Tenax Salmilano
101 Gianni Riemslagh (Bel) Yawadoo-Colba-ABM
102 Andrea Pagoto (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
103 Nico Verhoeven (Bel) Profel Ziegler Continental Team
104 Matteo Priamo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
105 Guillermo Ruben Bongiorno (Arg) Ceramica Panaria-Navigare
106 Frederik Willems (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
107 Maarten Wijnants (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
108 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Unibet.com
109 Peter Van Petegem (Bel) Davitamon-Lotto
110 Aitor Galdos Alonso (Spa) Ceramica Panaria-Navigare
111 Jonathan Godefroid (Bel) Pôle Continental Wallon Davitamon-Euro Millions
112 Alessandro Bertuola (Ita) Team Tenax Salmilano
113 Peter Schep (Ned) Ubbink-Syntec Cycling Team
114 Marvin Van Der Pluijm (Ned) Ubbink-Syntec Cycling Team
115 Jin Long (Chn) Skil-Shimano
116 Robert Slippens (Ned) Ubbink-Syntec Cycling Team
117 Claudio Cucinotta (Ita) Team Tenax Salmilano
118 Mirko Allegrini (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
119 Sven Renders (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
120 Frederik Penne (Bel) Yawadoo-Colba-ABM
121 Dmitriy Muravyev (Kaz) Jartazi-7Mobile
122 Tony Bracke (Bel) Yawadoo-Colba-ABM
123 Richard Groenendaal (Ned) Rabobank (Continental)
124 Koen Das (Bel) Yawadoo-Colba-ABM
125 Michael Simms (Aus) Profel Ziegler Continental Team
126 Nico Sijmens (Bel) Landbouwkrediet-Colnago
127 Frank Van Kuik (Ned) Yawadoo-Colba-ABM
128 Samuele Marzoli (Ita) Team LPR


Sprintkonkurrencen efter 1. etape
1 Maarten Tjallingii (Ned) Skil-Shimano 41 pts
2 Tom Boonen (Bel) Quickstep-Innergetic 25
3 Max Van Heeswijk (Ned) Discovery Channel Pro Cycling Team 22
4 Baden Cooke (Aus) Unibet.com 19
5 Gert Steegmans (Bel) Davitamon-Lotto 19
6 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team LPR 17
7 Kai Reus (Ned) Rabobank (Continental) 15
8 Nico Eeckhout (Bel) Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 13
9 Sébastien Rosseler (Bel) Quickstep-Innergetic 13
10 Leon Van Bon (Ned) Davitamon-Lotto 12
11 Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet-Colnago 10
12 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 6
13 Steven De Jongh (Ned) Quickstep-Innergetic 5
14 Christoph Meschenmoser (Ger) Skil-Shimano 5


Sprintkonkurrencen efter 1. etape
1 Sébastien Rosseler (Bel) Quickstep-Innergetic 13 pts
2 Maarten Tjallingii (Ned) Skil-Shimano 11
3 Gert Steegmans (Bel) Davitamon-Lotto 8
4 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil-Shimano 6
5 Steven De Jongh (Ned) Quickstep-Innergetic 5
6 Christoph Meschenmoser (Ger) Skil-Shimano 5


Holdkonkurrencen efter 1. etape
1 Quickstep-Innergetic 12.24.56
2 Unibet.com
3 Skil-Shimano 0.35
4 Rabobank Continental 0.54
5 Landbouwkrediet-Colnago 13.44
6 Davitamon-Lotto
7 Discovery Channel 27.36
8 Team LPR
9 Chocolade Jacques-T Interim
10 Jartazi-7 Mobile 28.19
11 Profel Ziegler CT 36.26
12 Bodysol-Win for Life-Jong Vlaanderen
13 Pôle Continental Wallon Bergasol-Euro Millions
14 Ubbink-Syntec CT
15 Tenax-Salmilano
16 Yawadoo-Colba-ABM
17 Ceramica Panaria-Navigare 39.14

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

OL - Herrer (Enkeltstart)(JO) 28/07

Trofee van Vlaanderen(1.1) 28/07

Vuelta a Castilla y Leon(1.1) 29/07

Tour de l'Ain(2.1) 29/07-31/07

OL - Herrer (Enkeltstart)(JO) 28/07

Trofee van Vlaanderen(1.1) 28/07

Vuelta a Castilla y Leon(1.1) 29/07

Tour de l'Ain(2.1) 29/07-31/07

Donostia San Sebastian Kl...(1.UWT) 31/07

Heylen Vastgoed Heistse Pijl(1.1) 31/07

Johan Museeuw Classic(1.1) 31/07

Circuito de Getxo - Memor...(1.1) 01/08

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 04/08-15/08

La Coupe du President de ...(2.1) 05/08-08/08

Sazka Tour(2.1) 05/08-08/08

Aubel-Thimister-Stavelot(2.1) 06/08-08/08

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka NextHash

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger