Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Alex Rasmussen tættere på etapesejr

Alex Rasmussen tættere på etapesejr

26. april 2008 17:060
På trods af flere seriøse udbrud endte også anden etape af Tour de Bretagne i en massespurt og ligesom i går, var det Rabobanks Coen Vermeltfoort, som var den hurtigste. Han henviste nordmanden Alexander Kristoff til andenpladsen, mens japaneren Takashi Miyazawa tog tredjepladsen.

Det danske banelandshold var ikke med i nogen af dagens udbrud, men kørte i stedet for finalen for lynhurtige Alex Rasmussen. Hvor det i går blev til en niendeplads, fik den danske mester i dag kæmpet sig ind på en femteplads. Hvis han også i morgen kan forbedre sig med fire placeringer, jamen så ligger sejren og venter.

I den samlede stilling udbyggede Coen Vermeltfoort sin føring ned til de nærmeste konkurrenter, så han også på morgendagens etape har den hvide førertrøje på.

Resultat af 2. etape
1 Coen Vermeltfoort - Rabobank Continental 3.40.24 (42.632 km/t)
2 Alexander Kristoff - Joker Bianchi
3 Takashi Miyazawa - Meitan Hompo - GDR
4 Giorgio Brambilla - De Naedi - Bergamasca
5 Alex Rasmussen - Denmark National Team
6 Stéphane Bonsergent - Bretagne Armor Lux
7 Jocelyn Bar - C.C. Nogent Sur Oise
8 Aurélien Thilloy - C.C. Nogent Sur Oise
9 Bram Schmitz - Van Vliet EBH Elshof
10 Stijn Nierynck - Wielergroep Beveren 2000 - Quick Step
11 Maarten De Jonge - Wielergroep Beveren 2000 - Quick Step
12 Julien Gonnet - Super Sport 35 ACNC
13 Kenny Terweduwe - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen
14 Rolf Hofbauer - Team Ista
15 Renaud Pioline - V.C La Pomme Marseille
16 Mart Ojavee - Rietumu Bank-Riga
17 David Tanner - V.C La Pomme Marseille
18 Joachim Bohler - Joker Bianchi
19 Yoann Lucas - Team U Nantes Atlantique
20 David Han - S.C.O. Dijon
21 Marcel Beima - Rabobank Continental
22 Gert Dockx - Wielergroep Beveren 2000 - Quick Step
23 Nico Keinath - Team Ista
24 Kazuya Okazaki - Meitan Hompo - GDR
25 Romain Hardy - Cotes d'Amor Cyclism
26 Cyrille Noel - Super Sport 35 ACNC
27 Grégory Joseph - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen
28 Jonathan Manach - Brest Iroise Cyclisme
29 Jean-Marc Bideau - Roubaix Lille Metropole
30 Ben Van Der Kooi - Van Hemert Groep - de Jonge Renner
31 Mathieu Jeannes - Brest Iroise Cyclisme
32 Loïc Muhlemann - S.C.O. Dijon
33 Bert De Backer - Wielergroep Beveren 2000 - Quick Step
34 Steven Tronet - Roubaix Lille Metropole
35 Cherruault Kévin - Vende U
36 Aivaras Baranauskas - Roubaix Lille Metropole
37 Quincy Vens - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen
38 Tony Hurel - Vende U
39 Justas Volungevicius - Rietumu Bank-Riga
40 Julien Antomarchi - V.C La Pomme Marseille
41 Laurent Le Gac - Brest Iroise Cyclisme
42 Jos Van Emden - Rabobank Continental
43 Tim Klotz - Team Ista
44 Gatis Smukulis - V.C La Pomme Marseille
45 Adam Bonser - Rapha-Condor - Recycling.co.uk
46 Fabio Donesana - De Naedi - Bergamasca
47 Duret Sébastien - Bretagne Armor Lux
48 Baugnies Jérôme - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen
49 Evaldas Siskevicius - V.C La Pomme Marseille
50 Gaël Malacarne - Cotes d'Amor Cyclism
51 Miyataka Shimizu - Meitan Hompo - GDR
52 Stéphane Rossetto - C.C. Nogent Sur Oise
53 Gert Joeaar - Vende U
54 Sergey Firsanov - Rietumu Bank-Riga
55 Ludovic Capelle - Rietumu Bank-Riga
56 Arturs Ansons - Rietumu Bank-Riga
57 Kristian House - Rapha-Condor - Recycling.co.uk
58 Timothée Lefrancois - Team U Nantes Atlantique
59 David Le Lay - Bretagne Armor Lux
60 Markku Ainsalu - Rietumu Bank-Riga
61 Yann Guyot - Cotes d'Amor Cyclism
62 Thomas Berkhout - Rabobank Continental
63 Denis Robin - Roubaix Lille Metropole
64 Christoph Meschenmoser - Team Ista
65 Tristan Le Yondre - Super Sport 35 ACNC
66 Enrico Peruffo - De Naedi - Bergamasca
67 Johnny Hoogerland - Van Vliet EBH Elshof
68 Piotr Zielinski - Bretagne Armor Lux
69 Franck Charrier - C.C. Nogent Sur Oise
70 Jonathan Balbuena - V.C La Pomme Marseille
71 Benoît Poilvet - Bretagne Armor Lux
72 Antoine Dalibard - Bretagne Armor Lux
73 Ryan Bonser - Rapha-Condor - Recycling.co.uk
74 Vincent Rouxel - Brest Iroise Cyclisme
75 Logan Hutchings - Wielergroep Beveren 2000 - Quick Step
76 Ludovic Poilvet - Brest Iroise Cyclisme
77 Mathieu Halleguen - Cotes d'Amor Cyclism
78 Robert Partridge - Rapha-Condor - Recycling.co.uk
79 Jetse Bol - Rabobank Continental
80 Olivier Grammaire - S.C.O. Dijon
81 Yukiya Arashiro - Meitan Hompo - GDR
82 Gaetan Guernion - Brest Iroise Cyclisme
83 Frederik Wilman - Joker Bianchi
84 Lars Boom - Rabobank Continental
85 Bastien Delrot - Roubaix Lille Metropole
86 Raphaël Lesage - C.C. Nogent Sur Oise
87 Dennis Vanendert - Wielergroep Beveren 2000 - Quick Step
88 Benoît Geoffroy - S.C.O. Dijon
89 Florian Guillou - Roubaix Lille Metropole
90 Yannick Ricordel - Team U Nantes Atlantique
91 Koji Fukushima - Meitan Hompo - GDR
92 Thijs Van Amerongen - Van Vliet EBH Elshof
93 Nikolai Schwarz - Team Ista
94 Daniel Kreutzfeldt - Denmark National Team
95 Kevin Lalouette - C.C. Nogent Sur Oise
96 Julien Fourrier - S.C.O. Dijon
97 Niek Basten - Van Hemert Groep - de Jonge Renner
98 Olivier Nari - S.C.O. Dijon
99 Maurice Vrijmoed - Van Vliet EBH Elshof
100 Sven Vandousselac - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen
101 Nicolas Baldo - Super Sport 35 ACNC
102 Erik Jan Kooiman - Van Hemert Groep - de Jonge Renner
103 Julien Gay - Vende U
104 Ronan Van Zandbeek - Van Vliet EBH Elshof
105 Matthias Brandle - Team Ista
106 Bjorn Hoeben - Van Hemert Groep - de Jonge Renner
107 Lars Vierbergen - Van Vliet EBH Elshof
108 Steven De Neef - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen
109 Yasuharu Nakajima - Meitan Hompo - GDR
110 Michael Mørkøv - Denmark National Team
111 Michael Færk Christensen - Denmark National Team
112 Sierk Jan De Haan - Van Hemert Groep - de Jonge Renner
113 Landström Johan - Van Hemert Groep - de Jonge Renner
114 Anthony Vignes - Team U Nantes Atlantique
115 Casper Jørgensen - Denmark National Team
116 Tyler Butterfield - Vende U
117 Tony Huet - Super Sport 35 ACNC
118 Fabrice Jandesboz - Vende U
119 Arnaud Madec - Cotes d'Amor Cyclism
120 Jean-Philippe Maheau - Team U Nantes Atlantique
121 Florian Allaizeau - Team U Nantes Atlantique
122 Chris Newton - Rapha-Condor - Recycling.co.uk
123 Jens Erik Madsen - Denmark National Team
124 Svein Erik Vold - Joker Bianchi
125 Stian Sommerseth - Joker Bianchi
126 Tom Diggle - Rapha-Condor - Recycling.co.uk
127 Michele Gaia - De Naedi - Bergamasca
128 Julien Fouchard - Cotes d'Amor Cyclism 1.04
129 David Chopin - Super Sport 35 ACNC 1.23

Udgået
DNF Mattia Nicoli - De Naedi - Bergamasca

Samlet stilling efter 2. etape
1 Coen Vermeltfoort - Rabobank Continental 7.02.01
2 Bram Schmitz - Van Vliet EBH Elshof 0.19
3 Alexander Kristoff - Joker Bianchi 0.20
4 Takashi Miyazawa - Meitan Hompo - GDR
5 Yukiya Arashiro - Meitan Hompo - GDR
6 Giorgio Brambilla - De Naedi - Bergamasca 0.21
7 Matthias Brandle - Team Ista
8 Gatis Smukulis - V.C La Pomme Marseille 0.23
9 Benoît Geoffroy - S.C.O. Dijon 0.24
10 Fabio Donesana - De Naedi - Bergamasca
11 Piotr Zielinski - Bretagne Armor Lux
12 Sierk Jan De Haan - Van Hemert Groep - de Jonge Renner
13 Stéphane Bonsergent - Bretagne Armor Lux 0.25
14 Cherruault Kévin - Vende U
15 Johnny Hoogerland - Van Vliet EBH Elshof
16 Tristan Le Yondre - Super Sport 35 ACNC
17 Alex Rasmussen - Denmark National Team 0.26
18 Stijn Nierynck - Wielergroep Beveren 2000 - Quick Step
19 Jocelyn Bar - C.C. Nogent Sur Oise
20 David Tanner - V.C La Pomme Marseille
21 Renaud Pioline - V.C La Pomme Marseille
22 David Han - S.C.O. Dijon
23 Cyrille Noel - Super Sport 35 ACNC
24 Joachim Bohler - Joker Bianchi
25 Maarten De Jonge - Wielergroep Beveren 2000 - Quick Step
26 Yoann Lucas - Team U Nantes Atlantique
27 Mart Ojavee - Rietumu Bank-Riga
28 Steven Tronet - Roubaix Lille Metropole
29 Gert Dockx - Wielergroep Beveren 2000 - Quick Step
30 Aurélien Thilloy - C.C. Nogent Sur Oise
31 Kenny Terweduwe - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen
32 Ben Van Der Kooi - Van Hemert Groep - de Jonge Renner
33 Marcel Beima - Rabobank Continental
34 Aivaras Baranauskas - Roubaix Lille Metropole
35 Romain Hardy - Cotes d'Amor Cyclism
36 Rolf Hofbauer - Team Ista
37 Loïc Muhlemann - S.C.O. Dijon
38 Julien Gonnet - Super Sport 35 ACNC
39 Grégory Joseph - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen
40 Nico Keinath - Team Ista
41 Jos Van Emden - Rabobank Continental
42 Stéphane Rossetto - C.C. Nogent Sur Oise
43 Quincy Vens - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen
44 Kazuya Okazaki - Meitan Hompo - GDR
45 Bert De Backer - Wielergroep Beveren 2000 - Quick Step
46 Jean-Marc Bideau - Roubaix Lille Metropole
47 Evaldas Siskevicius - V.C La Pomme Marseille
48 Justas Volungevicius - Rietumu Bank-Riga
49 Enrico Peruffo - De Naedi - Bergamasca
50 Duret Sébastien - Bretagne Armor Lux
51 Yann Guyot - Cotes d'Amor Cyclism
52 Kristian House - Rapha-Condor - Recycling.co.uk
53 David Le Lay - Bretagne Armor Lux
54 Tim Klotz - Team Ista
55 Laurent Le Gac - Brest Iroise Cyclisme
56 Jonathan Manach - Brest Iroise Cyclisme
57 Sven Vandousselac - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen
58 Julien Antomarchi - V.C La Pomme Marseille
59 Arturs Ansons - Rietumu Bank-Riga
60 Christoph Meschenmoser - Team Ista
61 Tony Hurel - Vende U
62 Jetse Bol - Rabobank Continental
63 Ludovic Capelle - Rietumu Bank-Riga
64 Mathieu Jeannes - Brest Iroise Cyclisme
65 Olivier Grammaire - S.C.O. Dijon
66 Markku Ainsalu - Rietumu Bank-Riga
67 Timothée Lefrancois - Team U Nantes Atlantique
68 Logan Hutchings - Wielergroep Beveren 2000 - Quick Step
69 Gaël Malacarne - Cotes d'Amor Cyclism
70 Ludovic Poilvet - Brest Iroise Cyclisme
71 Thomas Berkhout - Rabobank Continental
72 Robert Partridge - Rapha-Condor - Recycling.co.uk
73 Miyataka Shimizu - Meitan Hompo - GDR
74 Bastien Delrot - Roubaix Lille Metropole
75 Franck Charrier - C.C. Nogent Sur Oise
76 Jonathan Balbuena - V.C La Pomme Marseille
77 Thijs Van Amerongen - Van Vliet EBH Elshof
78 Dennis Vanendert - Wielergroep Beveren 2000 - Quick Step
79 Sergey Firsanov - Rietumu Bank-Riga
80 Svein Erik Vold - Joker Bianchi
81 Antoine Dalibard - Bretagne Armor Lux
82 Benoît Poilvet - Bretagne Armor Lux
83 Denis Robin - Roubaix Lille Metropole
84 Nikolai Schwarz - Team Ista
85 Mathieu Halleguen - Cotes d'Amor Cyclism
86 Frederik Wilman - Joker Bianchi
87 Yasuharu Nakajima - Meitan Hompo - GDR
88 Julien Fourrier - S.C.O. Dijon
89 Kevin Lalouette - C.C. Nogent Sur Oise
90 Arnaud Madec - Cotes d'Amor Cyclism
91 Raphaël Lesage - C.C. Nogent Sur Oise
92 Gaetan Guernion - Brest Iroise Cyclisme
93 Maurice Vrijmoed - Van Vliet EBH Elshof
94 Julien Gay - Vende U
95 Lars Boom - Rabobank Continental
96 Florian Guillou - Roubaix Lille Metropole
97 Yannick Ricordel - Team U Nantes Atlantique
98 Jean-Philippe Maheau - Team U Nantes Atlantique
99 Nicolas Baldo - Super Sport 35 ACNC
100 Anthony Vignes - Team U Nantes Atlantique
101 Lars Vierbergen - Van Vliet EBH Elshof
102 Michael Mørkøv - Denmark National Team
103 Landström Johan - Van Hemert Groep - de Jonge Renner
104 Michele Gaia - De Naedi - Bergamasca
105 Stian Sommerseth - Joker Bianchi
106 Vincent Rouxel - Brest Iroise Cyclisme 0.44
107 Fabrice Jandesboz - Vende U 1.04
108 Baugnies Jérôme - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen 1.05
109 Adam Bonser - Rapha-Condor - Recycling.co.uk 1.50
110 Gert Joeaar - Vende U
111 Niek Basten - Van Hemert Groep - de Jonge Renner
112 Koji Fukushima - Meitan Hompo - GDR
113 Erik Jan Kooiman - Van Hemert Groep - de Jonge Renner
114 Olivier Nari - S.C.O. Dijon
115 Ronan Van Zandbeek - Van Vliet EBH Elshof
116 Bjorn Hoeben - Van Hemert Groep - de Jonge Renner
117 Casper Jørgensen - Denmark National Team
118 Jens Erik Madsen - Denmark National Team
119 Florian Allaizeau - Team U Nantes Atlantique
120 Tony Huet - Super Sport 35 ACNC
121 Chris Newton - Rapha-Condor - Recycling.co.uk
122 Tom Diggle - Rapha-Condor - Recycling.co.uk
123 Julien Fouchard - Cotes d'Amor Cyclism 2.16
124 Tyler Butterfield - Vende U 3.50
125 Ryan Bonser - Rapha-Condor - Recycling.co.uk 4.10
126 Steven De Neef - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen
127 David Chopin - Super Sport 35 ACNC 5.33
128 Daniel Kreutzfeldt - Denmark National Team 21.41
129 Michael Færk Christensen - Denmark National Team

Pointkonkurrencen efter 2. etape
1 Coen Vermeltfoort - Rabobank Continental 60 pts
2 Alexander Kristoff - Joker Bianchi 32
3 Giorgio Brambilla - De Naedi - Bergamasca 32
4 Bram Schmitz - Van Vliet EBH Elshof 29
5 Stéphane Bonsergent - Bretagne Armor Lux 26
6 Alex Rasmussen - Denmark National Team 20
7 Takashi Miyazawa - Meitan Hompo - GDR 19
8 Stijn Nierynck - Wielergroep Beveren 2000 - Quick Step 11
9 Yukiya Arashiro - Meitan Hompo - GDR 10
10 Jocelyn Bar - C.C. Nogent Sur Oise 10
11 David Tanner - V.C La Pomme Marseille 10
12 Steven Tronet - Roubaix Lille Metropole 9
13 Matthias Brandle - Team Ista 8
14 Cyrille Noel - Super Sport 35 ACNC 8
15 Aurélien Thilloy - C.C. Nogent Sur Oise 8
16 Benoît Geoffroy - S.C.O. Dijon 7
17 Sven Vandousselac - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen 6
18 Gatis Smukulis - V.C La Pomme Marseille 5
19 Piotr Zielinski - Bretagne Armor Lux 5
20 Maarten De Jonge - Wielergroep Beveren 2000 - Quick Step 5
21 Renaud Pioline - V.C La Pomme Marseille 4
22 Julien Gonnet - Super Sport 35 ACNC 4
23 Fabio Donesana - De Naedi - Bergamasca 3
24 Sierk Jan De Haan - Van Hemert Groep - de Jonge Renner 3
25 Kenny Terweduwe - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen 3
26 Cherruault Kévin - Vende U 2
27 Johnny Hoogerland - Van Vliet EBH Elshof 2
28 Tristan Le Yondre - Super Sport 35 ACNC 2
29 David Han - S.C.O. Dijon 2
30 Rolf Hofbauer - Team Ista 2
31 Marcel Beima - Rabobank Continental 1
32 Jos Van Emden - Rabobank Continental 1
33 Mathieu Halleguen - Cotes d'Amor Cyclism 1

Bjergkonkurrencen efter 2. etape
1 Johnny Hoogerland - Van Vliet EBH Elshof 19 pts
2 Yukiya Arashiro - Meitan Hompo - GDR 12
3 Sierk Jan De Haan - Van Hemert Groep - de Jonge Renner 8
4 Christoph Meschenmoser - Team Ista 7
5 Julien Antomarchi - V.C La Pomme Marseille 6
6 Fabrice Jandesboz - Vende U 6
7 Jean-Marc Bideau - Roubaix Lille Metropole 4
8 Frederik Wilman - Joker Bianchi 4
9 Yoann Lucas - Team U Nantes Atlantique 2
10 Romain Hardy - Cotes d'Amor Cyclism 1
11 Niek Basten - Van Hemert Groep - de Jonge Renner 1

Ungdomskonkurrencen efter 2. etape
1 Coen Vermeltfoort - Rabobank Continental 7.02.01
2 Alexander Kristoff - Joker Bianchi 0.20
3 Giorgio Brambilla - De Naedi - Bergamasca 0.21
4 Matthias Brandle - Team Ista
5 Gatis Smukulis - V.C La Pomme Marseille 0.23
6 Fabio Donesana - De Naedi - Bergamasca 0.24
7 Cherruault Kévin - Vende U 0.25
8 Tristan Le Yondre - Super Sport 35 ACNC
9 Jocelyn Bar - C.C. Nogent Sur Oise 0.26
10 Steven Tronet - Roubaix Lille Metropole
11 Gert Dockx - Wielergroep Beveren 2000 - Quick Step
12 Aurélien Thilloy - C.C. Nogent Sur Oise
13 Kenny Terweduwe - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen
14 Ben Van Der Kooi - Van Hemert Groep - de Jonge Renner
15 Romain Hardy - Cotes d'Amor Cyclism
16 Rolf Hofbauer - Team Ista
17 Grégory Joseph - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen
18 Nico Keinath - Team Ista
19 Quincy Vens - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen
20 Evaldas Siskevicius - V.C La Pomme Marseille
21 Yann Guyot - Cotes d'Amor Cyclism
22 Tim Klotz - Team Ista
23 Laurent Le Gac - Brest Iroise Cyclisme
24 Jonathan Manach - Brest Iroise Cyclisme
25 Sven Vandousselac - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen
26 Tony Hurel - Vende U
27 Jetse Bol - Rabobank Continental
28 Mathieu Jeannes - Brest Iroise Cyclisme
29 Gaël Malacarne - Cotes d'Amor Cyclism
30 Bastien Delrot - Roubaix Lille Metropole
31 Jonathan Balbuena - V.C La Pomme Marseille
32 Thijs Van Amerongen - Van Vliet EBH Elshof
33 Dennis Vanendert - Wielergroep Beveren 2000 - Quick Step
34 Nikolai Schwarz - Team Ista
35 Mathieu Halleguen - Cotes d'Amor Cyclism
36 Arnaud Madec - Cotes d'Amor Cyclism
37 Raphaël Lesage - C.C. Nogent Sur Oise
38 Maurice Vrijmoed - Van Vliet EBH Elshof
39 Julien Gay - Vende U
40 Yannick Ricordel - Team U Nantes Atlantique
41 Jean-Philippe Maheau - Team U Nantes Atlantique
42 Anthony Vignes - Team U Nantes Atlantique
43 Lars Vierbergen - Van Vliet EBH Elshof
44 Vincent Rouxel - Brest Iroise Cyclisme 0.44
45 Baugnies Jérôme - Davitamon Lotto Jong Vlaanderen 1.05
46 Adam Bonser - Rapha-Condor - Recycling.co.uk 1.50
47 Gert Joeaar - Vende U
48 Erik Jan Kooiman - Van Hemert Groep - de Jonge Renner
49 Ronan Van Zandbeek - Van Vliet EBH Elshof
50 Florian Allaizeau - Team U Nantes Atlantique
51 Tony Huet - Super Sport 35 ACNC
52 Tom Diggle - Rapha-Condor - Recycling.co.uk
53 Julien Fouchard - Cotes d'Amor Cyclism 2.16
54 David Chopin - Super Sport 35 ACNC 5.33
55 Daniel Kreutzfeldt - Denmark National Team 21.41
56 Michael Faerk Christensen - Denmark National Team

Holdkonkurrencen efter 2. etape
1 Wielergroep Beveren 2000 21.07.21
2 V.C. La Pomme Marseille
3 Rabobank
4 Joker Bianchi
5 C.C. Nogent Sur Oise
6 Davitamon Lotto Jong Vlaanderen
7 S.C.O. Dijon
8 Roubaix Lille Metropole
9 Meitan Hompo - GDR
10 Team Ista
11 Bretagne Armor Lux
12 Brest Iroise Cyclisme 2000
13 Van Vliet Ebh Elshof
14 Super Sport 35
15 Cotes d'Armor Cyclisme
16 U.C. Bergamasca 1902 - De Nardi
17 Rietuma Bank - Riga
18 Vendee U
19 U.C. Nantes Atlantique
20 Van Hemert Groep - De Jonge Renner
21 Rapha - Condor / Recycling.co.uk 1.24
22 Danish National Team

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-Merida

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Dimension Data

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team EF Education First

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Katusha Alpecin

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sky

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SMART LYGTESÆT - BEDST I TEST! FØR 298 - NU KUN 156 KRONER