Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Andenplads til Bobby Julich

Andenplads til Bobby Julich

28. juli 2007 18:180
Det lykkedes Team CSCs Bobby Julich at køre ind på andenpladsen på dagens etape i Sachsen-Tour. Amerikaneren kørte lørdagens enkeltstart, som den næstbedste kun overgået af Rabobanks Joost Posthuma. Michael Schär (Astana) tog sig af 3. pladsen.

Enkeltstarten blev kørt med start og mål i Bautzen over 37 km.

Dagens andenplads er Team CSCs 4 podieplacering i det tyske løb, men holdet har endnu ikke vundet en etapesejr. Sidste etape bliver kørt i morgen med start og mål i Dresden over 158 km.

Resultat
1 Joost Posthuma - Rabobank 47.19 (47.16 km/t)
2 Bobby Julich - Team CSC 0.29
3 Michael Schär - Astana 0.32
4 Bart Vanheule - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 0.50
5 Björn Schröder - Team Milram 0.59
6 Tony Martin - Thüringer Energie Team 1.13
7 Nicki Sørensen - Team CSC 1.22
8 Martin Müller - Team Milram 1.29
9 Robert Bartko - Germany 1.39
10 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner 1.44
11 Sebastian Siedler - Team Milram 1.46
12 Pedro Horrillo Munoz - Rabobank 1.51
13 Koos Moerenhout - Rabobank 2.00
14 René Weissinger - Team Volksbank 2.02
15 Sebastian Lang - Gerolsteiner
16 Serguei Yakovlev - Astana 2.03
17 Mariusz Witecki - Team Volksbank 2.05
18 Matti Breschel - Team CSC 2.07
19 Robert Bengsch - Germany 2.10
20 Thomas Ziegler - T-Mobile Team 2.13
21 Steffen Wesemann - Team Wiesenhof Felt 2.15
22 Holger Sievers - Team 3C - Gruppe Lamonta 2.30
23 Dirk Müller - Team Sparkasse 2.31
24 Christoph van Kleinsorgen - Heinz von Heiden Focus 2.36
25 Leif Lampater - Germany 2.37
26 Andreas Schillinger - Team Sparkasse 2.44
27 Olaf Pollack - Team Wiesenhof Felt 2.48
28 Michael Blaudzun - Team CSC 2.49
29 Dmitriy Muravyev - Astana 3.05
30 William Walker - Rabobank 3.07
31 Mathew Hayman - Rabobank 3.12
32 Robert Retschke - Team Wiesenhof Felt 3.13
33 Bas Gilling - Team Wiesenhof Felt 3.18
34 Allan Johansen - Team CSC
35 Daniel Musiol - Team Wiesenhof Felt 3.21
36 Christian Leben - Team Wiesenhof Felt
37 Serge Pauwels - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 3.30
38 Paul Voss - Team 3C - Gruppe Lamonta 3.32
39 Matthias Friedemann - Team 3C - Gruppe Lamonta 3.34
40 Chris Anker Sørensen - Team CSC 3.35
41 Guido Fulst - Germany 3.43
42 Henning Bommel - Germany 3.45
43 Eric Baumann - T-Mobile Team 3.50
44 Matthias Russ - Gerolsteiner 3.51
45 André Korff - T-Mobile Team 3.55
46 Sven Teutenberg - Team Volksbank 3.57
47 Christoph Klipp - Notebooksbilliger.de 4.02
48 Marc De Maar - Rabobank 4.10
49 René Haselbacher - Astana 4.20
50 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen
51 Giuseppe Guerini - T-Mobile Team
52 Stephan Schreck - T-Mobile Team 4.29
53 Tilo Schüler - Team Sparkasse 4.38
54 Nico Graf - Thüringer Energie Team 4.47
55 Philipp Walsleben - Heinz von Heiden Focus 4.48
56 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 4.52
57 André Greipel - T-Mobile Team 5.03
58 Evgeniy Sladkov - Astana 5.05
59 Julien Mazet - Astana 5.06
60 Niki Terpstra - Team Milram 5.13
61 Richard Geng - Heinz von Heiden Focus 5.14
62 Volker Ordowski - Gerolsteiner 5.22
63 Roger Hammond - T-Mobile Team 5.33
64 Richard Faltus - Team Sparkasse 5.36
65 Christian Lener - Team Volksbank 5.38
66 René Obst - Team 3C - Gruppe Lamonta 5.40
67 Matthias Hahn - Thüringer Energie Team 5.41
68 Karl-Christian König - Germany 5.48
69 Timo Scholz - Notebooksbilliger.de 5.50
70 Werner Riebenbauer - Team Volksbank
71 Fabian Pohl - Notebooksbilliger.de
72 Juan José Haedo - Team CSC 5.54
73 Malte Urban - Heinz von Heiden Focus 6.06
74 Erik Hoffmann - Team 3C - Gruppe Lamonta 6.07
75 Dennis Haueisen - Team Milram 6.08
76 Frank Schulz - Germany 6.09
77 Timo Honstein - Team Sparkasse 6.10
78 Elia Rigotto - Team Milram 6.13
79 Udo Müller - Notebooksbilliger.de
80 Lars Wackernagel - Team Sparkasse 6.19
81 Mats Willam - Heinz von Heiden Focus 6.20
82 Christian Pömer - Team Volksbank 6.26
83 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 6.27
84 Thorwald Veneberg - Rabobank 6.29
85 Marcel Barth - Thüringer Energie Team 6.32
86 Steffen Radochla - Team Wiesenhof Felt
87 Robert Kriegs - Germany 6.36
88 Martin Hebik - Heinz von Heiden Focus 6.39
89 Philipp Ludescher - Team Volksbank 6.42
90 Igor Abakoumov - Astana 6.43
91 Kartsten Hess - Thüringer Energie Team 6.50
92 Kenny De Haes - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 7.04
93 Patrick Riedesser - Team Volksbank 7.06
94 Anders Lund - Team CSC 7.11
95 Oliver Giesecke - Thüringer Energie Team
96 Hendrik Wolter - Notebooksbilliger.de 7.39
97 David Kopp - Gerolsteiner 7.41
98 Konstantin Schubert - Team Regiostrom - Senges
99 Peter Möhlmann - Team Regiostrom - Senges 7.51
100 Sebastian Pristl - Team 3C - Gruppe Lamonta 7.54
101 Stefan Löffler - Team Sparkasse 7.56
102 Maint Berkenbosch - Team Regiostrom - Senges 8.07
103 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 8.18
104 Marco Kiritschenko - Notebooksbilliger.de 8.22
105 Felix Schäfermeier - Team 3C - Gruppe Lamonta 8.23
106 Laurent Didier - Team Regiostrom - Senges 8.29
107 Marcel Kittel - Thüringer Energie Team 8.35
108 Evert Vrbist - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 8.43
109 Yannick Maus - Team Regiostrom - Senges 8.45
110 Felix Gniot - Heinz von Heiden Focus 9.28
111 Heinrich Berger - Notebooksbilliger.de 9.53
112 Dennis Pohl - Heinz von Heiden Focus 10.30
113 Karsten Vogel - Team Regiostrom - Senges 10.41
114 Malaya Van Ruitenbeek - Team Regiostrom - Senges 11.05
115 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner 11.25
116 Sebastian Schwager - Team Milram 11.28
117 Sebastiaan Langeveld - Rabobank 11.30


Samlet stilling efter 4. etape
1 Joost Posthuma - Rabobank 15.03.26
2 Bobby Julich - Team CSC 0.29
3 Michael Schär - Astana 0.31
4 Björn Schröder - Team Milram 0.44
5 Nicki Sørensen - Team CSC 1.17
6 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner 1.44
7 Sebastian Siedler - Team Milram 1.46
8 René Weissinger - Team Volksbank 2.02
9 Serguei Yakovlev - Astana 2.03
10 Matti Breschel - Team CSC
11 Mariusz Witecki - Team Volksbank 2.05
12 Thomas Ziegler - T-Mobile Team 2.07
13 Holger Sievers - Team 3C - Gruppe Lamonta 2.30
14 Dirk Müller - Team Sparkasse 2.31
15 Andreas Schillinger - Team Sparkasse 2.43
16 William Walker - Rabobank 3.07
17 Robert Retschke - Team Wiesenhof Felt 3.13
18 Serge Pauwels - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 3.30
19 Paul Voss - Team 3C - Gruppe Lamonta 3.32
20 Chris Anker Sørensen - Team CSC 3.35
21 Marc De Maar - Rabobank 4.10
22 Giuseppe Guerini - T-Mobile Team 4.20
23 Stephan Schreck - T-Mobile Team 4.29
24 Matthias Russ - Gerolsteiner 8.57
25 Niki Terpstra - Team Milram 12.54
26 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner 16.31
27 Christian Leben - Team Wiesenhof Felt 20.44
28 Eric Baumann - T-Mobile Team 20.58
29 Julien Mazet - Astana 22.32
30 Koos Moerenhout - Rabobank 27.58
31 Steffen Wesemann - Team Wiesenhof Felt 28.13
32 Allan Johansen - Team CSC 29.16
33 Daniel Musiol - Team Wiesenhof Felt 29.19
34 André Korff - T-Mobile Team 29.53
35 Christoph Klipp - Notebooksbilliger.de 30.00
36 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 30.18
37 André Greipel - T-Mobile Team 30.41
38 Nico Graf - Thüringer Energie Team 30.45
39 Philipp Walsleben - Heinz von Heiden Focus 30.46
40 Evgeniy Sladkov - Astana 31.03
41 Volker Ordowski - Gerolsteiner 31.20
42 Richard Faltus - Team Sparkasse 31.34
43 Erik Hoffmann - Team 3C - Gruppe Lamonta 32.05
44 Elia Rigotto - Team Milram 32.11
45 Tony Martin - Thüringer Energie Team 32.17
46 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 32.25
47 Laurent Didier - Team Regiostrom - Senges 34.25
48 Dmitriy Muravyev - Astana 36.44
49 Martin Hebik - Heinz von Heiden Focus 37.43
50 Anders Lund - Team CSC 39.15
51 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 39.46
52 Igor Abakoumov - Astana 40.22
53 Maint Berkenbosch - Team Regiostrom - Senges 43.00
54 Bart Vanheule - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 44.14
55 Martin Müller - Team Milram 44.53
56 Robert Bartko - Germany 45.03
57 Pedro Horrillo Munoz - Rabobank 45.15
58 Sebastian Lang - Gerolsteiner 45.26
59 Robert Bengsch - Germany 45.34
60 Leif Lampater - Germany 45.55
61 Christoph van Kleinsorgen - Heinz von Heiden Focus 46.00
62 Olaf Pollack - Team Wiesenhof Felt 46.12
63 Michael Blaudzun - Team CSC 46.13
64 Mathew Hayman - Rabobank 46.36
65 Bas Gilling - Team Wiesenhof Felt 46.42
66 Matthias Friedemann - Team 3C - Gruppe Lamonta 46.58
67 Guido Fulst - Germany 47.07
68 Henning Bommel - Germany 47.09
69 René Haselbacher - Astana 47.30
70 Tilo Schüler - Team Sparkasse 48.02
71 Roger Hammond - T-Mobile Team 48.57
72 Christian Lener - Team Volksbank 49.02
73 René Obst - Team 3C - Gruppe Lamonta 49.04
74 Matthias Hahn - Thüringer Energie Team 49.05
75 Karl-Christian König - Germany 49.12
76 Timo Scholz - Notebooksbilliger.de 49.14
77 Juan José Haedo - Team CSC
78 Werner Riebenbauer - Team Volksbank
79 Fabian Pohl - Notebooksbilliger.de
80 Sven Teutenberg - Team Volksbank 49.23
81 Dennis Haueisen - Team Milram 49.29
82 Malte Urban - Heinz von Heiden Focus 49.30
83 Frank Schulz - Germany 49.33
84 Timo Honstein - Team Sparkasse 49.34
85 Udo Müller - Notebooksbilliger.de 49.37
86 Lars Wackernagel - Team Sparkasse 49.43
87 Mats Willam - Heinz von Heiden Focus 49.44
88 Thorwald Veneberg - Rabobank 49.48
89 Steffen Radochla - Team Wiesenhof Felt 49.50
90 Marcel Barth - Thüringer Energie Team 49.56
91 Robert Kriegs - Germany 50.00
92 Philipp Ludescher - Team Volksbank 50.06
93 Kartsten Hess - Thüringer Energie Team 50.14
94 Kenny De Haes - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 50.28
95 Patrick Riedesser - Team Volksbank 50.29
96 Oliver Giesecke - Thüringer Energie Team 50.35
97 Richard Geng - Heinz von Heiden Focus 50.59
98 Hendrik Wolter - Notebooksbilliger.de 51.03
99 David Kopp - Gerolsteiner 51.05
100 Konstantin Schubert - Team Regiostrom - Senges
101 Peter Möhlmann - Team Regiostrom - Senges 51.15
102 Sebastian Pristl - Team 3C - Gruppe Lamonta 51.18
103 Stefan Löffler - Team Sparkasse 51.20
104 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 51.42
105 Marco Kiritschenko - Notebooksbilliger.de 51.46
106 Felix Schäfermeier - Team 3C - Gruppe Lamonta 51.47
107 Christian Pömer - Team Volksbank 51.52
108 Marcel Kittel - Thüringer Energie Team 51.59
109 Evert Vrbist - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 52.07
110 Yannick Maus - Team Regiostrom - Senges 52.09
111 Felix Gniot - Heinz von Heiden Focus 52.46
112 Heinrich Berger - Notebooksbilliger.de 53.17
113 Dennis Pohl - Heinz von Heiden Focus 53.54
114 Karsten Vogel - Team Regiostrom - Senges 54.05
115 Malaya Van Ruitenbeek - Team Regiostrom - Senges 54.29
116 Sebastian Schwager - Team Milram 54.52
117 Sebastiaan Langeveld - Rabobank 54.54


Pointkonkurrencen efter 4. etape
1 William Walker - Rabobank 36 pts
2 Chris Anker Sørensen - Team CSC 30
3 Christian Leben - Team Wiesenhof Felt 25
4 Björn Schröder - Team Milram 24
5 André Greipel - T-Mobile Team 20
6 Eric Baumann - T-Mobile Team 20
7 Michael Schär - Astana 14
8 Matti Breschel - Team CSC 14
9 Nicki Sørensen - Team CSC 13

10 Serge Pauwels - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 12
11 Leif Lampater - Germany 11
12 Joost Posthuma - Rabobank 10
13 Bobby Julich - Team CSC 10
14 Thomas Ziegler - T-Mobile Team 10
15 René Weissinger - Team Volksbank 9
16 Steffen Radochla - Team Wiesenhof Felt 9
17 Richard Geng - Heinz von Heiden Focus 9
18 Juan José Haedo - Team CSC 8
19 Thorwald Veneberg - Rabobank 8
20 Felix Gniot - Heinz von Heiden Focus 8
21 Sebastian Siedler - Team Milram 7
22 Robert Retschke - Team Wiesenhof Felt 7
23 Paul Voss - Team 3C - Gruppe Lamonta 7
24 Pieter Ghyllebert - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 7
25 Bart Vanheule - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 7
26 Mathew Hayman - Rabobank 7
27 Marc De Maar - Rabobank 6
28 Elia Rigotto - Team Milram 6
29 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 6
30 Laurent Didier - Team Regiostrom - Senges 6
31 Tony Martin - Thüringer Energie Team 5
32 Stefan Löffler - Team Sparkasse 5
33 Giuseppe Guerini - T-Mobile Team 4
34 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner 4
35 Daniel Musiol - Team Wiesenhof Felt 4
36 Martin Müller - Team Milram 3
37 Dennis Haueisen - Team Milram 3
38 Evert Vrbist - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 3
39 Holger Sievers - Team 3C - Gruppe Lamonta 2
40 Andreas Schillinger - Team Sparkasse 2
41 Stephan Schreck - T-Mobile Team 2
42 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 2
43 Robert Bartko - Germany 2
44 Werner Riebenbauer - Team Volksbank 2
45 Torsten Hiekmann - Gerolsteiner 1
46 Matthias Russ - Gerolsteiner 1
47 Henning Bommel - Germany 1
48 Malte Urban - Heinz von Heiden Focus 1
49 Patrick Riedesser - Team Volksbank 1


Sprintkonkurrencen efter 14. etape
1 Björn Schröder - Team Milram 9 pts
2 Eric Baumann - T-Mobile Team 8
3 Richard Geng - Heinz von Heiden Focus 8
4 Felix Gniot - Heinz von Heiden Focus 6
5 Leif Lampater - Germany 6
6 Thorwald Veneberg - Rabobank 5
7 Christian Leben - Team Wiesenhof Felt 3
8 Dennis Haueisen - Team Milram 3
9 Laurent Didier - Team Regiostrom - Senges 2
10 Michael Schär - Astana 1
11 Nicki Sørensen - Team CSC 1
12 Andreas Schillinger - Team Sparkasse 1
13 Maint Berkenbosch - Team Regiostrom - Senges 1
14 Patrick Riedesser - Team Volksbank 1


Bjergkonkurrencen efter 14. etape
1 William Walker - Rabobank 36 pts
2 Chris Anker Sørensen - Team CSC 30
3 Christian Leben - Team Wiesenhof Felt 22
4 Serge Pauwels - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 12
5 Paul Voss - Team 3C - Gruppe Lamonta 5
6 Leif Lampater - Germany 5
7 Giuseppe Guerini - T-Mobile Team 4
8 Thorwald Veneberg - Rabobank 3
9 Evert Vrbist - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 3
10 Michael Schär - Astana 2
11 Holger Sievers - Team 3C - Gruppe Lamonta 2
12 Stephan Schreck - T-Mobile Team 2
13 Eric Baumann - T-Mobile Team 2
14 Laurent Didier - Team Regiostrom - Senges 2
15 Tom Stubbe - Chocolade Jacques - Topsport Vlaanderen 2
16 Felix Gniot - Heinz von Heiden Focus 2
17 Thomas Ziegler - T-Mobile Team 1
18 Robert Retschke - Team Wiesenhof Felt 1
19 Marc De Maar - Rabobank 1
20 Matthias Russ - Gerolsteiner 1
21 Malte Urban - Heinz von Heiden Focus 1
22 Richard Geng - Heinz von Heiden Focus 1


Ungdomskonkurrencen efter 14. etape
1 Michael Schär - Astana 15.03.57
2 William Walker - Rabobank 2.36
3 Paul Voss - Team 3C - Gruppe Lamonta 3.01
4 Tom Stamsnijder - Gerolsteiner 16.00
5 Christian Leben - Team Wiesenhof Felt 20.13
6 Nico Graf - Thüringer Energie Team 30.14
7 Philipp Walsleben - Heinz von Heiden Focus 30.15
8 Tony Martin - Thüringer Energie Team 31.46
9 Anders Lund - Team CSC 38.44
10 Christian Lener - Team Volksbank 48.31
11 Matthias Hahn - Thüringer Energie Team 48.34
12 Frank Schulz - Germany 49.02
13 Mats Willam - Heinz von Heiden Focus 49.13
14 Marcel Barth - Thüringer Energie Team 49.25
15 Philipp Ludescher - Team Volksbank 49.35
16 Kartsten Hess - Thüringer Energie Team 49.43
17 Oliver Giesecke - Thüringer Energie Team 50.04
18 Richard Geng - Heinz von Heiden Focus 50.28
19 Sebastian Pristl - Team 3C - Gruppe Lamonta 50.47
20 Felix Schäfermeier - Team 3C - Gruppe Lamonta 51.16
21 Marcel Kittel - Thüringer Energie Team 51.28
22 Yannick Maus - Team Regiostrom - Senges 51.38
23 Heinrich Berger - Notebooksbilliger.de 52.46
24 Dennis Pohl - Heinz von Heiden Focus 53.23
25 Sebastiaan Langeveld - Rabobank 54.23


Holdkonkurrencen efter 4. etape
1 Rabobank 45.14.10
2 Team CSC 0.08
3 Team Milram 0.23
4 Astana 1.48
5 T-Mobile Professional Cycling 6.07
6 Gerolsteiner 8.52
7 Team Wiesenhof Felt 30.23
8 Team 3C-Gruppe Lamonta 31.42
9 Team Sparkasse 31.59
10 Team Volksbank 47.37
11 Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 56.45
12 Thüringer Energie Team 1.30.50
13 Heinz von Heiden Focus 1.49.13
14 Team Regiostrom-Senges 1.52.45
15 Notebooksbilliger.de 2.04.37
16 Germany 2.12.46

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Ronde van Vlaanderen(1.WWT) 05/04

Itzulia Basque Country(2.UWT) 06/04-11/04

Ronde van Vlaanderen(1.UWT) 05/04

La Roue Tourangelle(1.1) 05/04

Circuit Cycliste Sarthe -...(2.1) 07/04-10/04

Tour of Thailand(2.1) 01/04-06/04

Itzulia Basque Country(2.UWT) 06/04-11/04

Circuit Cycliste Sarthe -...(2.1) 07/04-10/04

Healthy Ageing Tour(2.NCUPJW) 10/04-12/04

Ronde van Vlaanderen(1.NCUP) 11/04

Paris-Roubaix(1.UWT) 12/04

Klasika Primavera de Amor...(1.1) 12/04

Paris-Camembert(1.1) 14/04

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

FIND DINE CYKELPRODUKTER PÅ TVÆRS AF WEBSHOPS