Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Arvesen vandt på Kiddesvej

Arvesen vandt på Kiddesvej

03. august 2007 17:080

Kurt Asle Arvesen vandt årets kongeetape i Post Danmark Rundt. Han slog i spurten Lasse Bøchman (Glud & Marstrand Horsens) som angreb sammen med Arvesen inde på de små omgange i Vejle. Matti Breschel kom i mål som nummer tre og fører stadigvæk samlet.

Dagens etape startede i Århus og sluttede 187 kilometer senere i Vejle, hvor rytterne tre gange skulle opad den kendte stigning på Kiddesvej.

Allerede fra starten af etapen prøvede flere ryttere at komme afsted. Men Team CSC, med Matti Breschel i den gule førertrøje, havde det hele under kontrol og tillod ingen grupper at komme afsted. Da den første bakkespurt nærmede sig efter 28 kilometers kørsel, tog Team GLS kontrol med feltet, så Jacob Moe kunne forsvare sin bakketrøje.

Projektet lykkedes, da den rutinerede rytter strøg først over stregen. Direkte i forlængelse af bakkespurten kom en gruppe på fire ryttere, Jacob Moe (Team GLS), René Jørgensen (Team Designa Køkken), Floris Goesinnen (Skil-Shimano) samt Leon Van Bon (Rabobank) afsted i et udbrud, og det viste sig at være dagens lange udbrud.

De fire ryttere arbejde rigtig godt sammen, og fik hurtigt oparbejdet et pænt forspring på 4½ minut ned til det CSC kontrollerede feltet.

Med godt 80 kilometer til mål satte ProTour holdene sig frem forrest i feltet, og tempoet blev med det samme øget markant. Det fik flere gange feltet til at splitte i flere grupper, og enkelte ryttere blev allerede der sat håbløst tilbage. Det høje tempo betød også, at forspringet frem til de fire ryttere i front med 55 kilometer til mål var tilbage på to minutter. Og jagten fortsatte hele vejen indtil Vejle.

Fremme i frontgruppen lykkedes det Jacob Moe at vinde dagens sidste bakkespurter, så han nu har sat sig solidt på den trøje, at den næsten ikke kan rives af ham igen. For René Jørgensen var det dog etapesejren der talte, og han angreb fra frontgruppen da de var nået til Vejle med godt 18 kilometer til mål og fik Floris Goesinnen med sig. Jacob Moe fik senere kontakt til gruppen igen, mens Leon Van Bon måtte lade sig indhente af feltet.

Nede i feltet satte Team CSC endnu engang fart på feltet med et angreb fra Allan Johansen. Flere ryttere fik kontakt til Allan Johansen, og det resulterede i, at en 17 mandsgruppe bestående af Kurt Asle Arvesen (Team CSC), Greg Henderson (T-Mobile), Niki Østergaard (Team GLS), Marek Rutkiewicz (Intel Action), Jacob Nielsen (Glud & Marstrand Horsens), Nicki Sørensen (Team CSC), Nick Ingels (Predictor-Lotto), Jimmy Casper (Unibet.com-Canyon), Jurgen Van Den Broeck (Predictor-Lotto), Dmitry Kozontchuk (Rabobank), Roman Kreuziger (Liquigas), Maarten Tjallingii (Skil-Shimano), Lasse Bøchmann (Glud & Marstrand Horsens), Michael Reihs (Designa Køkken), Casper Jørgensen (Team Odense Energi) og Jonas Ljungblad (Unibet.com-Canyon) nu jagtede trioen i front.

Med små 10 kilometer til mål var der kommet lidt flere ryttere frem til Arvesen gruppen, deriblandt den gule trøje Matti Breschel. Det fik Nicki Sørensen til at igangsætte endnu et angreb, og han fik hurtigt kontakt med rytterne i front. Da Nicki kom frem til dem, gik han lige forbi, og kun René Jørgensen forsøgte at følge ham, men måtte hurtigt opgive efter en lang dag i udbrud.

Med tre kilometer til mål og kort inden rytterne skulle opad Kiddesvej for sidste gang, var Nicki Sørensen desværre indhentet igen. Det fik Lasse Bøchman (Glud & Marstrand Horsens) til at sætte et angreb ind og kun Kurt Asle Arvesen kunne følge ham.

De to fik slået det afgørende hul ned til feltet og skulle afgøre etapen imellem sig. Her viste Kurt Asle Arvesen sig ikke overraskende at være den hurtigste, men Lasse Bøchman kom ind på en imponerende andenplads.

Efter de to ryttere vandt Matti Breschel kampen om tredjepladsen foran Enrico Gasparotto (Liquigas), med Jacob Fuglsang og Nicki Sørensen lige efter sig.

Dermed fører Matti Breschel stadigvæk i det samlede klassement, men med kun to sekunder ned til Kurt Asle Arvesen på andenpladsen. Lasse Bøchman ligger imponerende nummer tre og han er kun seks sekunder efter Matti Breschel.

Resultat af 3. etape
1 Kurt Asle Arvesen - Team CSC  4.40.39
2 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens  0.01
3 Matti Breschel - Team CSC  0.08
4 Enrico Gasparotto - Liquigas 
5 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken 
6 Nicki Sørensen - Team CSC 
7 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 
8 Lorenzo Bernucci - T-Mobile Professional Cycling -
9 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto -
10 Marek Rutkiewicz - Intel-Action - 0.14
11 Stefan Denifl - Elk Haus-Simplon -
12 Roman Kreuziger - Liquigas - 0.39
13 Niki Østergaard - Team GLS - 0.40
14 Markus Eichler - Unibet.com - 0.54
15 Dmitry Kozontchuk - Rabobank -
16 Frantisek Rabon - T-Mobile Professional Cycling -
17 René Jørgensen - Team Designa Køkken - 1.03
18 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens -
19 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto -
20 Thomas Oredsson - Team GLS - 1.07
21 Michael Blaudzun - Team CSC -
22 Marcus Ljungqvist - Team CSC -
23 Daniel Foder - Team Designa Køkken -
24 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen - 1.10
25 Art Vierhouten - Skil-Shimano -
26 Harald Totschnig - Elk Haus-Simplon - 1.13
27 Bart Vanheule - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen -
28 Denys Kostyuk - Intel-Action -
29 Mathew Haymann - Rabobank -
30 Jacob Moe - Team GLS
31 David Derod - Skil-Shimano 1.23
32 Jan Valach - Elk Haus-Simplon - 1.27
33 Michael Reihs - Team Designa Køkken - 1.30
34 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS - 1.32
35 Vincenzo Nibali - Liquigas - 1.40
36 Jonas Ljundsblad - Unibet.com -
37 Mark Cavendish - T-Mobile Professional Cycling - 1.56
38 Floris Goesinnen - Skil-Shimano -
39 Casper Jørgensen - Team Odense Energi - 2.30
40 Kenny De Ketele - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen - 2.44
41 Michael Larsen - Team Odense Energi - 2.49
42 Fredrik Johansson - Team Designa Køkken -
43 Clemens Frankhauser - Elk Haus-Simplon -
44 Tom Criel - Unibet.com -
45 Bart Dockx - Predictor-Lotto - 2.58
46 Nic Ingels - Predictor-Lotto -
47 Jan Almblad - Team GLS
48 Matthe Pronk - Unibet.com -
49 Gerben Löwik - Rabobank -
50 Krzysztof Miara - Intel-Action -
51 Arnaud Coyot - Team Canyon
52 Cameron Jennings - DFL-Cyclingnews-Litespeed - 3.10
53 Allan Johansen - Team CSC - 3.37
54 Greg Henderson - T-Mobile Professional Cycling - 3.57
55 Michael Vanderaerden * - DFL-Cyclingnews-Litespeed -
56 Martin Mortensen - Team Designa Køkken -
57 Aaron Olson - T-Mobile Professional Cycling -
58 Kasper Jebjerg - Team Designa Køkken -
59 Magnus Backstedt - Liquigas - 4.07
60 Alessandro Vanotti - Liquigas - 4.45
61 Mauro Da Dalto - Liquigas -
62 Masahiro Shinagawa - Skil-Shimano -
63 Francesco Chicchi - Liquigas -
64 Michael Pichler - Elk Haus-Simplon -
65 Ian Stannard - T-Mobile Professional Cycling - 4.56
66 Leon Van Bon - Rabobank - 5.13
67 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen - 5.50
68 Servais Knaven - T-Mobile Professional Cycling - 6.50
69 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens - 6.51
70 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS -
71 Michael Skelde - Glud & Marstrand Horsens -
72 Bert Roesems - Predictor-Lotto - 8.09
73 Michael Mørkøv - Team GLS -
74 Luca Paolini - Liquigas - 9.42
75 Rick Flens - Rabobank - 13.18
76 Jan Boven - Rabobank -
77 Matti Helminen - DFL-Cyclingnews-Litespeed - 14.50
78 David Harrigan - DFL-Cyclingnews-Litespeed - 19.42
79 Graeme Brown - Rabobank -
80 Marco Pinotti - T-Mobile Professional Cycling - 23.29
81 Robert Lauscha - Elk Haus-Simplon - 24.29
82 Niko Eeckhout - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen - 26.59
83 Bogdan Bondariew - Intel-Action - 27.21
84 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano -
85 Erwin Thijs - Unibet.com -
86 Max Van Heeswijk - Rabobank - 27.40
87 Jimmy Casper - Unibet.com -
88 Juan José Haedo - Team CSC - 36.13
89 Anders Lund - Team CSC -
90 Tom Steels - Predictor-Lotto -
91 Dominique Cornu - Predictor-Lotto -
92 Stefano Zanini - Predictor-Lotto -
93 Kaoru Ouchi - Skil-Shimano -
94 Kenny Dehaes - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen -
95 Iljo Keisse - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen -
96 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen -
97 Piotr Chmielewski - Intel-Action -
98 Marcin Osinski - Intel-Action -
99 Robert Radosz - Intel-Action -
100 Kane Oakley - DFL-Cyclingnews-Litespeed -
101 Robby Meul - DFL-Cyclingnews-Litespeed -
102 Jeremy Vennell - DFL-Cyclingnews-Litespeed -
103 Morten Reckweg - Team GLS -
104 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens -
105 Morten Christiansen - Glud & Marstrand Horsens -
106 Kasper Schjønnemann - Glud & Marstrand Horsens -
107 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens -
108 Jens-Erik Madsen - Team Designa Køkken -
109 Lars Ulrich - Team Odense Energi -
110 Martin Lollesgaard - Team Odense Energi -
111 Kasper Linde Jørgensen - Team Odense Energi -
112 Anders Fialla - Team Odense Energi -
113 Jesper Mørkøv - Team Odense Energi -
114 Fabien Bacquet - Skil-Shimano - 37.51

Samlet stilling efter 3. etape
1 Matti Breschel - Team CSC - 13.26.55
2 Kurt Asle Arvesen - Team CSC - 0.02
3 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens - 0.07
4 Enrico Gasparotto - Liquigas - 0.08
5 Lorenzo Bernucci - T-Mobile Professional Cycling - 0.10
6 Nicki Sørensen - Team CSC - 0.14
7 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano - 0.18
8 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto - 0.20
9 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken -
10 Marek Rutkiewicz - Intel-Action - 0.26
11 Roman Kreuziger - Liquigas - 0.51
12 Niki Østergaard - Team GLS - 0.52
13 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto - 1.06
14 Dmitry Kozontchuk - Rabobank -
15 Markus Eichler - Unibet.com -
16 Frantisek Rabon - T-Mobile Professional Cycling -
17 René Jørgensen - Team Designa Køkken - 1.10
18 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens - 1.15
19 Denys Kostyuk - Intel-Action - 1.19
20 Thomas Oredsson - Team GLS -
21 Marcus Ljungqvist - Team CSC -
22 Michael Blaudzun - Team CSC -
23 Jacob Moe - Team GLS
24 Daniel Foder - Team Designa Køkken -
25 Art Vierhouten - Skil-Shimano - 1.22
26 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen -
27 Harald Totschnig - Elk Haus-Simplon - 1.25
28 Mathew Haymann - Rabobank -
29 Bart Vanheule - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen -
30 David Derod - Skil-Shimano 1.30
31 Michael Reihs - Team Designa Køkken - 1.42
32 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS - 1.44
33 Jonas Ljundsblad - Unibet.com - 1.52
34 Vincenzo Nibali - Liquigas -
35 Mark Cavendish - T-Mobile Professional Cycling - 2.04
36 Floris Goesinnen - Skil-Shimano - 2.05
37 Casper Jørgensen - Team Odense Energi - 2.42
38 Kenny De Ketele - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen - 2.56
39 Clemens Frankhauser - Elk Haus-Simplon - 3.01
40 Fredrik Johansson - Team Designa Køkken -
41 Michael Larsen - Team Odense Energi -
42 Tom Criel - Unibet.com -
43 Krzysztof Miara - Intel-Action - 3.10
44 Gerben Löwik - Rabobank -
45 Arnaud Coyot - Team Canyon
46 Matthe Pronk - Unibet.com -
47 Bart Dockx - Predictor-Lotto -
48 Jan Almblad - Team GLS
49 Cameron Jennings - DFL-Cyclingnews-Litespeed - 3.22
50 Nic Ingels - Predictor-Lotto - 3.39
51 Allan Johansen - Team CSC - 3.49
52 Martin Mortensen - Team Designa Køkken - 4.03
53 Greg Henderson - T-Mobile Professional Cycling - 4.09
54 Michael Vanderaerden * - DFL-Cyclingnews-Litespeed -
55 Magnus Backstedt - Liquigas - 4.19
56 Francesco Chicchi - Liquigas - 4.47
57 Michael Pichler - Elk Haus-Simplon - 4.57
58 Masahiro Shinagawa - Skil-Shimano -
59 Alessandro Vanotti - Liquigas -
60 Mauro Da Dalto - Liquigas -
61 Ian Stannard - T-Mobile Professional Cycling - 5.08
62 Leon Van Bon - Rabobank - 5.23
63 Aaron Olson - T-Mobile Professional Cycling - 5.38
64 Kenny Lisabeth - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen - 6.02
65 Stefan Denifl - Elk Haus-Simplon - 6.40
66 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens - 6.59
67 Servais Knaven - T-Mobile Professional Cycling - 7.02
68 Michael Skelde - Glud & Marstrand Horsens - 7.03
69 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS -
70 Jan Valach - Elk Haus-Simplon - 7.53
71 Bert Roesems - Predictor-Lotto - 8.21
72 Michael Mørkøv - Team GLS -
73 Luca Paolini - Liquigas - 9.54
74 Rick Flens - Rabobank - 13.30
75 Jan Boven - Rabobank -
76 Matti Helminen - DFL-Cyclingnews-Litespeed - 15.02
77 Kasper Jebjerg - Team Designa Køkken - 15.46
78 Graeme Brown - Rabobank - 20.24
79 Marco Pinotti - T-Mobile Professional Cycling - 23.41
80 Robert Lauscha - Elk Haus-Simplon - 24.41
81 Niko Eeckhout - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen - 27.11
82 Bogdan Bondariew - Intel-Action - 27.33
83 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano -
84 Erwin Thijs - Unibet.com -
85 Max Van Heeswijk - Rabobank - 27.52
86 David Harrigan - DFL-Cyclingnews-Litespeed - 28.05
87 Jimmy Casper - Unibet.com - 34.06
88 Juan José Haedo - Team CSC - 36.19
89 Robby Meul - DFL-Cyclingnews-Litespeed - 36.25
90 Jens-Erik Madsen - Team Designa Køkken -
91 Tom Steels - Predictor-Lotto -
92 Iljo Keisse - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen -
93 Kane Oakley - DFL-Cyclingnews-Litespeed -
94 Robert Radosz - Intel-Action -
95 Marcin Osinski - Intel-Action -
96 Dominique Cornu - Predictor-Lotto -
97 Anders Lund - Team CSC -
98 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens -
99 Lars Ulrich - Team Odense Energi -
100 Benny De Schrooder - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen -
101 Morten Reckweg - Team GLS -
102 Piotr Chmielewski - Intel-Action -
103 Jeremy Vennell - DFL-Cyclingnews-Litespeed -
104 Stefano Zanini - Predictor-Lotto - 36.38
105 Morten Christiansen - Glud & Marstrand Horsens - 42.39
106 Kaoru Ouchi - Skil-Shimano - 43.06
107 Anders Fialla - Team Odense Energi -
108 Kenny Dehaes - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen - 43.21
109 Kasper Schjønnemann - Glud & Marstrand Horsens - 44.36
110 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens -
111 Fabien Bacquet - Skil-Shimano - 45.48
112 Martin Lollesgaard - Team Odense Energi - 48.02
113 Jesper Mørkøv - Team Odense Energi -
114 Kasper Linde Jørgensen - Team Odense Energi - 54.02

Pointkonkurrencen efter 3. etape
1 Enrico Gasparotto - Liquigas 26
2 Matti Breschel - Team CSC 25
3 Mark Cavendish - T-Mobile 16
4 Nicki Sørensen - Team CSC 16
5 Kurt Asle Arvesen - Team CSC 15
6 Lorenzo Bernucci - T-Mobile 15
7 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens 12
8 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 11
9 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 10
10 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS 9
11 Jacob Moe - Team GLS 9
12 Denys Kostyuk - Team Intel Action 8
13 Mathew Haymann - Rabobank 8
14 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken 8
15 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 8
16 René Jørgensen - Team Designa Køkken 8
17 David Derod - Skil-Shimano 8
18 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 5
19 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto 4
20 Clemens Frankhauser - ELK Haus - Simplon 3
21 Art Vierhouten - Skil-Shimano 3
22 Marek Rutkiewicz - Team Intel Action 3
23 Stefan Denifl - ELK Haus - Simplon 2
24 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1
25 Roman Kreuziger - Liquigas 1
26 Krzysztof Miara - Team Intel Action 1

Bakkekonkurrencen efter 3. etape
1 Jacob Moe - Team GLS 74
2 René Jørgensen - Team Designa Køkken 34
3 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 26
4 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 22
5 Daniel Foder - Team Designa Køkken 20
6 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 16
7 David Derod - Skil-Shimano 8
8 Matti Breschel - Team CSC 6
9 Marek Rutkiewicz - Team Intel Action 4
10 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 2

Ungdomskonkurrencen efter 3. etape
1 Matti Breschel - Team CSC 13.26'55
2 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens 0.06
3 Enrico Gasparotto - Liquigas 0.08
4 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto 0.20
5 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken
6 Roman Kreuziger - Liquigas 0.51
7 Niki Østergaard - Team GLS
8 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 1.06
9 Dmitry Kozontchuk - Rabobank
10 Markus Eichler * - Team Unibet.com - Canyon
11 Frantisek Rabon - T-Mobile
12 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens 1.15
13 Denys Kostyuk - Team Intel Action 1.19
14 Daniel Foder - Team Designa Køkken
15 Evert Verbist - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.22
16 Bart Vanheule - Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 1.25
17 David Derod - Skil-Shimano 1.30
18 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS 1.44

Holdkonkurrencen efter 3. etape
1 Team CSC 40.21'25
2 Team Designa Køkken 2.14
3 Liquigas 2.17
4 Skil-Shimano 2.37
5 T-Mobile 2.48
6 ELK Haus - Simplon 2.50
7 Team GLS 2.55
8 Predictor-Lotto 3.59
9 Team Intel Action 4.15
10 Rabobank 5.01
11 Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen 5.03
12 Team Unibet.com - Canyon 5.19

Fighter konkurrencen efter 3. etape
1 René Jørgensen - Team Designa Køkken 12
2 Jacob Moe - Team GLS 10
3 Daniel Foder - Team Designa Køkken 10
4 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 10
5 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 6
6 Preben Van Hecke - Predictor-Lotto 4

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

VM - Herre Junior (Enkelt...(CM) 21/09

VM - Herrer (Enkeltstart)(CM) 20/09

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 22/09

VM - Dame Junior (Enkelts...(CMW) 21/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 22/09

Duo Normand(1.1) 20/09

Giro dell'Appennino(1.1) 20/09

Gooikse Pijl(1.1) 20/09

Grand Prix d'Isbergues - ...(1.1) 20/09

Paris-Camembert(1.1) 22/09

VM - Herre Junior (Enkelt...(CM) 21/09

VM - Dame Junior (Enkelts...(CMW) 21/09

VM - U23 Herrer (Enkeltst...(CM) 22/09

VM - Kvinder (Enkeltstart)(CMW) 22/09

Paris-Camembert(1.1) 22/09

Omloop van het Houtland M...(1.1) 23/09

VM - U23 Herrer(CM) 25/09

VM - Dame Junior(CMW) 25/09

VM - Herre Junior(CM) 26/09

VM - Kvinder(CMW) 26/09

VM - Herrer(CM) 27/09

Paris-Chauny(1.1) 27/09

Volta a Portugal Santander(2.1) 27/09-05/10

BinckBank Tour(2.UWT) 29/09-03/10

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

HOMETRAINER? BLIV INSPIRERET, FIND FORHANDLER OG SPAR MANGE PENGE