Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Bettini vandt 1. etape af Tirreno-Adriatico

Bettini vandt 1. etape af Tirreno-Adriatico

08. marts 2006 16:000
Løbet fra kyst til kyst i Italien blev indledt med en 167 kilometer lang etape med start og mål i Tivoli øst for Rom. Etapen sluttede med en tre kilometer lang stigning op mod mål, hvor et halveret felt spurtede om sejren. Her var Paolo Bettini (Quickstep-Innergetic) hurtigst foran Erik Zabel (Milram) og norske Thor Hushovd (Credit Agricole).

Etapen startede og sluttede i Tivoli og blev kørt over 167 km. Etapen bød på flere udbrud, men ens for dem alle var, at de blev hentet. I spurten var Paolo Bettini altså bedst og vandt hans 3. sejr i denne sæson.

Karsten Kroon var bedste CSC-rytter på en 14. plads.

Resultat af 1. etape
1 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic 4.08.55 (40.254 km/t)
2 Erik Zabel (Tys) Team Milram
3 Thor Hushovd (Nor) Credit Agricole
4 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team L.P.R.
5 Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner
6 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas
7 Alessandr Ballan (Ita) Lampre-Fondital
8 Luca Mazzanti (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
9 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir
10 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
11 Igor Astarloa (Spa) Barloworld
12 Fabian Wegmann (Tys) Gerolsteiner
13 Rinaldo Nocentini (Ita) Acqua Sapone
14 Karsten Kroon (Hol) Team CSC
15 Angel Vicioso (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
16 Alexander Arekeev (Rus) Acqua Sapone
17 Massimili Gentili (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
18 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC
19 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
20 Manuele Mori (Ita) Saunier Duval-Prodir
21 Uros Murn (Slo) Phonak Hearing Systems
22 Ignacio Gutierrez (Spa) Phonak Hearing Systems
23 Leonardo Bertagnolli (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone
24 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team
25 Kurt Asle Arvesen (Nor) Team CSC
26 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole
27 Jorg Jaksche (Tys) Liberty Seguros-Würth Team
28 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi
29 Ivan Basso (Ita) Team CSC
30 David Lopez (Spa) Euskaltel-Euskadi
31 Steffen Wesemann (Tys) T-Mobile Team
32 Nicolas Vogondy (Fra) Credit Agricole
33 Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner
34 Philippe Gilbert (Bel) Française des Jeux
35 Michele Scarponi (Ita) Liberty Seguros-Würth Team
36 Daniele Righi (Ita) Lampre-Fondital
37 David Kopp (Tys) Gerolsteiner
38 Michael Boogerd (Hol) Rabobank
39 Valerio Agnoli (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
40 Thomas Dekker (Hol) Rabobank
41 Christian Gasperoni (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
42 Andreas Klier (Tys) T-Mobile Team
43 Constantino Zaballa (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
44 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux
45 Andrea Tonti (Ita) Acqua Sapone
46 Rubens Bertogliati (Sch) Saunier Duval-Prodir
47 Hugo Sabido (Por) Barloworld
48 Bert Grabsch (Tys) Phonak Hearing Systems
49 Fabio Sacchi (Ita) Team Milram
50 Mauricio Soler (Col) Acqua Sapone
51 Giampaolo Caruso (Ita) Liberty Seguros-Würth Team
52 Victor Hu Pena Grisales (Col) Phonak Hearing Systems
53 Bram Tankink (Hol) Quick Step-Innergetic
54 Bernhard Kohl (Aut) T-Mobile Team
55 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
56 Amael Moinard (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
57 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir
58 Christoph Le Mevel (Fra) Credit Agricole
59 Anthony Geslin (Fra) Bouygues Telecom
60 Frederic Guesdon (Fra) Française des Jeux
61 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R.
62 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems
63 Paolo Savoldelli (Ita) Discovery Channel Pro Cycling Team
64 Michael Barry (Can) Discovery Channel Pro Cycling Team
65 Thomas Danielson (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
66 Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner
67 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone
68 Pedro Arreitunandia (Spa) Barloworld
69 Sebastien Hinault (Fra) Credit Agricole
70 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
71 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prevoyance
72 Bingen Fernandez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone
73 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R Prevoyance
74 Peter Van Petegem (Bel) Davitamon-Lotto
75 Serguei Ivanov (Rus) T-Mobile Team
76 Bjorn Leukemans (Bel) Davitamon-Lotto
77 Luca Ascani (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
78 Pablo Lastras (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
79 Massimo Iannetti (Ita) Team L.P.R.
80 Gregory Rast (Sch) Phonak Hearing Systems
81 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital
82 Juan Anto Flecha Gianonni (Spa) Rabobank
83 Luca Paolini (Ita) Liquigas 0.16
84 Paul Crake (Aus) Naturino-Sapore Di Mare
85 Steve Zampieri (Sch) Phonak Hearing Systems
86 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 0.19
87 Isidro Nozal Vega (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 0.22
88 Joseba Albizu (Spa) Euskaltel-Euskadi 0.29
89 Pedro Horrillo (Spa) Rabobank
90 Danilo Di Luca (Ita) Liquigas
91 Paride Grillo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
92 Fortunato Baliani (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
93 Murilo Fischer (Bra) Naturino-Sapore Di Mare
94 Michele Maccanti (Ita) Team L.P.R.
95 Oliver Zaugg (Sch) Saunier Duval-Prodir
96 Alessandr Petacchi (Ita) Team Milram
97 Luis Perez Rodriguez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone
98 Inigo Chaurreau (Spa) AG2R Prevoyance
99 Filippo Pozzato (Ita) Quick Step-Innergetic
100 Daniele Contrini (Ita) Team L.P.R.
101 Stephan Schreck (Tys) T-Mobile Team
102 Sascha Urweider (Sch) Phonak Hearing Systems
103 Ruben Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
104 Javier Ramirez (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
105 Christoph Mengin (Fra) Française des Jeux
106 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 0.38
107 Arnaud Coyot (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 0.43
108 Marco Velo (Ita) Team Milram
109 Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld
110 Ludovic Auger (Fra) Française des Jeux
111 Giuliano Figueras (Ita) Lampre-Fondital
112 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears
113 Alexander Efimkin (Rus) Barloworld
114 Mark Scanlon (Irl) AG2R Prevoyance
115 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramica Panaria-Navigare
116 Lars Ytting Bak (Dan) Team CSC
117 Marcus Ljungqvist (Sve) Team CSC

118 Laszlo Bodrogi (Hun) Credit Agricole 0.56
119 Walter Beneteau (Fra) Bouygues Telecom
120 Aaron Kemps (Aus) Liberty Seguros-Würth Team
121 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom
122 Alexandre Pichot (Fra) Bouygues Telecom
123 Frank Hoj (Dan) Gerolsteiner
124 Mickael Delage (Fra) Française des Jeux
125 Ludovic Turpin (Fra) AG2R Prevoyance
126 Cyril Lemoine (Fra) Credit Agricole 1.03
127 Elio Aggiano (Ita) Team L.P.R.
128 Fabian Cancellara (Sch) Team CSC 1.11
129 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom
130 David Herrero (Spa) Euskaltel-Euskadi
131 Mads Christensen (Dan) Barloworld
132 Frederic Bessy (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
133 Viatchesl Ekimov (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team
134 Olivier Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom
135 Alessandr Spezialetti (Ita) Liquigas
136 Ruggero Marzoli (Ita) Lampre-Fondital
137 Serge Baguet (Bel) Quick Step-Innergetic
138 Benat Albizuri (Spa) Euskaltel-Euskadi
139 Andrus Aug (Est) Acqua Sapone
140 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramica Panaria-Navigare 1.22
141 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.25
142 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
143 Gene Bates (Aus) Team L.P.R.
144 Gabriele Balducci (Ita) Acqua Sapone 1.39
145 Simone Masciareli (Ita) Acqua Sapone
146 Jose Joaqin Rojas Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 1.44
147 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel Pro Cycling Team
148 Bernhard Eisel (Aut) Française des Jeux
149 Iker Leonet Iza (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
150 Andy Flickinger (Fra) Bouygues Telecom
151 Mauro Facci (Ita) Barloworld
152 Thorwald Veneberg (Hol) Rabobank
153 Lars Michaelsen (Dan) Team CSC
154 Bram De Groot (Hol) Rabobank
155 Ren‚ Haselbacher (Aut) Gerolsteiner
156 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi
157 Steven De Jongh (Hol) Quick Step-Innergetic
158 Alberto Ongarato (Ita) Team Milram
159 Leon Van Bon (Hol) Davitamon-Lotto
160 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne-Illes Balears
161 Mirko Allegrini (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
162 Marc Wauters (Bel) Rabobank
163 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir
164 Henk Vogels (Aus) Davitamon-Lotto 2.17
165 Wim De Vocht (Bel) Davitamon-Lotto
166 Alessandr Cortinovis (Ita) Team Milram
167 Luciano A Pagliarini (Bra) Saunier Duval-Prodir
168 Christian Knees (Tys) Team Milram
169 Magnus Backstedt (Sve) Liquigas
170 Bram Schmitz (Hol) T-Mobile Team
171 Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom
172 Laurent Mangel (Fra) AG2R Prevoyance
173 Enrico Poitschke (Tys) Team Milram
174 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Fondital
175 Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital
176 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir
177 Stefano Zanini (Ita) Liquigas
178 Davide Bramati (Ita) Quick Step-Innergetic
179 Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua Sapone
180 Robbie McEwen (Aus) Davitamon-Lotto
181 Wim Vansevenant (Bel) Davitamon-Lotto
182 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto
183 Filippo Simeoni (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 3.37
184 Servais Knaven (Hol) Quick Step-Innergetic 3.50
185 Kevin Van Impe (Bel) Quick Step-Innergetic
186 Enrico Degano (Ita) Barloworld 4.34
187 Matteo Priamo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
188 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital
189 Marco Milesi (Ita) Liquigas
190 Simon Gerrans (Aus) AG2R Prevoyance 6.03
191 Sergio Marinangeli (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 6.13
192 Jimmy Casper (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 8.17
193 Samuele Marzoli (Ita) Team L.P.R. 8.26
194 Alexandre Usov (Blr) AG2R Prevoyance 8.58
195 Jaan Kirsipuu (Est) Credit Agricole
196 Sven Krauss (Tys) Gerolsteiner 9.19
197 Andreas Kloden (Tys) T-Mobile Team
198 Roberto Laiseka Jaio (Spa) Euskaltel-Euskadi
199 Isaac Galvez Loopez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears

Samlet stilling efter 1. etape
1 Paolo Bettini (Ita) Quick Step-Innergetic 4.08.45
2 Erik Zabel (Tys) Team Milram 0.04
3 Thor Hushovd (Nor) Credit Agricole 0.06
4 Mikhaylo Khalilov (Ukr) Team L.P.R. 0.10
5 Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner
6 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas
7 Alessandr Ballan (Ita) Lampre-Fondital
8 Luca Mazzanti (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
9 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir
10 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
11 Igor Astarloa (Spa) Barloworld
12 Fabian Wegmann (Tys) Gerolsteiner
13 Rinaldo Nocentini (Ita) Acqua Sapone
14 Karsten Kroon (Hol) Team CSC
15 Angel Vicioso (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
16 Alexander Arekeev (Rus) Acqua Sapone
17 Massimili Gentili (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
18 Stuart O'Grady (Aus) Team CSC
19 George Hincapie (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
20 Manuele Mori (Ita) Saunier Duval-Prodir
21 Uros Murn (Slo) Phonak Hearing Systems
22 Ignacio Gutierrez (Spa) Phonak Hearing Systems
23 Leonardo Bertagnolli (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone
24 Lorenzo Bernucci (Ita) T-Mobile Team
25 Kurt Asle Arvesen (Nor) Team CSC
26 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole
27 Jorg Jaksche (Tys) Liberty Seguros-Würth Team
28 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi
29 Ivan Basso (Ita) Team CSC
30 David Lopez (Spa) Euskaltel-Euskadi
31 Steffen Wesemann (Tys) T-Mobile Team
32 Nicolas Vogondy (Fra) Credit Agricole
33 Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner
34 Philippe Gilbert (Bel) Française des Jeux
35 Michele Scarponi (Ita) Liberty Seguros-Würth Team
36 Daniele Righi (Ita) Lampre-Fondital
37 David Kopp (Tys) Gerolsteiner
38 Michael Boogerd (Hol) Rabobank
39 Valerio Agnoli (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
40 Thomas Dekker (Hol) Rabobank
41 Christian Gasperoni (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
42 Andreas Klier (Tys) T-Mobile Team
43 Constantino Zaballa (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
44 Cyrille Monnerais (Fra) Française des Jeux
45 Andrea Tonti (Ita) Acqua Sapone
46 Rubens Bertogliati (Swi) Saunier Duval-Prodir
47 Hugo Sabido (Por) Barloworld
48 Bert Grabsch (Tys) Phonak Hearing Systems
49 Fabio Sacchi (Ita) Team Milram
50 Mauricio Soler (Col) Acqua Sapone
51 Giampaolo Caruso (Ita) Liberty Seguros-Würth Team
52 Victor Hu Pena Grisales (Col) Phonak Hearing Systems
53 Bram Tankink (Hol) Quick Step-Innergetic
54 Bernhard Kohl (Aut) T-Mobile Team
55 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas
56 Amael Moinard (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
57 Guido Trentin (Ita) Saunier Duval-Prodir
58 Christoph Le Mevel (Fra) Credit Agricole
59 Anthony Geslin (Fra) Bouygues Telecom
60 Frederic Guesdon (Fra) Française des Jeux
61 Giuseppe Muraglia (Ita) Team L.P.R.
62 Ryder Hesjedal (Can) Phonak Hearing Systems
63 Paolo Savoldelli (Ita) Discovery Channel Pro Cycling Team
64 Michael Barry (Can) Discovery Channel Pro Cycling Team
65 Thomas Danielson (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team
66 Levi Leipheimer (USA) Gerolsteiner
67 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone
68 Pedro Arreitunandia (Spa) Barloworld
69 Sebastien Hinault (Fra) Credit Agricole
70 Emanuele Sella (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
71 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prevoyance
72 Bingen Fernandez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone
73 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R Prevoyance
74 Peter Van Petegem (Bel) Davitamon-Lotto
75 Serguei Ivanov (Rus) T-Mobile Team
76 Bjorn Leukemans (Bel) Davitamon-Lotto
77 Luca Ascani (Ita) Naturino-Sapore Di Mare
78 Pablo Lastras (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
79 Massimo Iannetti (Ita) Team L.P.R.
80 Gregory Rast (Swi) Phonak Hearing Systems
81 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital
82 Juan Anto Flecha Gianonni (Spa) Rabobank
83 Luca Paolini (Ita) Liquigas 0.26
84 Paul Crake (Aus) Naturino-Sapore Di Mare
85 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems
86 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 0.29
87 Isidro Nozal Vega (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 0.32
88 Joseba Albizu (Spa) Euskaltel-Euskadi 0.39
89 Pedro Horrillo (Spa) Rabobank
90 Danilo Di Luca (Ita) Liquigas
91 Paride Grillo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
92 Fortunato Baliani (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
93 Murilo Fischer (Bra) Naturino-Sapore Di Mare
94 Michele Maccanti (Ita) Team L.P.R.
95 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir
96 Alessandr Petacchi (Ita) Team Milram
97 Luis Perez Rodriguez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone
98 Inigo Chaurreau (Spa) AG2R Prevoyance
99 Filippo Pozzato (Ita) Quick Step-Innergetic
100 Daniele Contrini (Ita) Team L.P.R.
101 Stephan Schreck (Tys) T-Mobile Team
102 Sascha Urweider (Swi) Phonak Hearing Systems
103 Ruben Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
104 Javier Ramirez (Spa) Liberty Seguros-Würth Team
105 Christoph Mengin (Fra) Française des Jeux
106 Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 0.48
107 Arnaud Coyot (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 0.53
108 Marco Velo (Ita) Team Milram
109 Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld
110 Ludovic Auger (Fra) Française des Jeux
111 Giuliano Figueras (Ita) Lampre-Fondital
112 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse d'Epargne-Illes Balears
113 Alexander Efimkin (Rus) Barloworld
114 Mark Scanlon (Irl) AG2R Prevoyance
115 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramica Panaria-Navigare
116 Lars Ytting Bak (Dan) Team CSC
117 Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC

118 Laszlo Bodrogi (Hun) Credit Agricole 1.06
119 Walter Beneteau (Fra) Bouygues Telecom
120 Aaron Kemps (Aus) Liberty Seguros-Würth Team
121 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom
122 Alexandre Pichot (Fra) Bouygues Telecom
123 Frank Hoj (Dan) Gerolsteiner
124 Mickael Delage (Fra) Française des Jeux
125 Ludovic Turpin (Fra) AG2R Prevoyance
126 Cyril Lemoine (Fra) Credit Agricole 1.13
127 Elio Aggiano (Ita) Team L.P.R.
128 Fabian Cancellara (Sch) Team CSC 1.21
129 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom
130 David Herrero (Spa) Euskaltel-Euskadi
131 Mads Christensen (Dan) Barloworld
132 Frederic Bessy (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone
133 Viatchesl Ekimov (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team
134 Olivier Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom
135 Alessandr Spezialetti (Ita) Liquigas
136 Ruggero Marzoli (Ita) Lampre-Fondital
137 Serge Baguet (Bel) Quick Step-Innergetic
138 Benat Albizuri (Spa) Euskaltel-Euskadi
139 Andrus Aug (Est) Acqua Sapone
140 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramica Panaria-Navigare 1.32
141 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.35
142 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team
143 Gene Bates (Aus) Team L.P.R.
144 Gabriele Balducci (Ita) Acqua Sapone 1.49
145 Simone Masciareli (Ita) Acqua Sapone
146 Jose Joaqin Rojas Gil (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 1.51
147 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel Pro Cycling Team 1.54
148 Bernhard Eisel (Aut) Française des Jeux
149 Iker Leonet Iza (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
150 Andy Flickinger (Fra) Bouygues Telecom
151 Mauro Facci (Ita) Barloworld
152 Thorwald Veneberg (Hol) Rabobank
153 Lars Michaelsen (Dan) Team CSC
154 Bram De Groot (Hol) Rabobank
155 Ren‚ Haselbacher (Aut) Gerolsteiner
156 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi
157 Steven De Jongh (Hol) Quick Step-Innergetic
158 Alberto Ongarato (Ita) Team Milram
159 Leon Van Bon (Hol) Davitamon-Lotto
160 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne-Illes Balears
161 Mirko Allegrini (Ita) Ceramica Panaria-Navigare
162 Marc Wauters (Bel) Rabobank
163 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir
164 Henk Vogels (Aus) Davitamon-Lotto 2.27
165 Wim De Vocht (Bel) Davitamon-Lotto
166 Alessandr Cortinovis (Ita) Team Milram
167 Luciano A Pagliarini (Bra) Saunier Duval-Prodir
168 Christian Knees (Tys) Team Milram
169 Magnus Backstedt (Swe) Liquigas
170 Bram Schmitz (Hol) T-Mobile Team
171 Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom
172 Laurent Mangel (Fra) AG2R Prevoyance
173 Enrico Poitschke (Tys) Team Milram
174 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Fondital
175 Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital
176 Marco Pinotti (Ita) Saunier Duval-Prodir
177 Stefano Zanini (Ita) Liquigas
178 Davide Bramati (Ita) Quick Step-Innergetic
179 Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua Sapone
180 Robbie McEwen (Aus) Davitamon-Lotto
181 Wim Vansevenant (Bel) Davitamon-Lotto
182 Fred Rodriguez (USA) Davitamon-Lotto
183 Filippo Simeoni (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 3.46
184 Servais Knaven (Hol) Quick Step-Innergetic 4.00
185 Kevin Van Impe (Bel) Quick Step-Innergetic
186 Matteo Priamo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare 4.42
187 Enrico Degano (Ita) Barloworld 4.44
188 Daniele Bennati (Ita) Lampre-Fondital
189 Marco Milesi (Ita) Liquigas
190 Simon Gerrans (Aus) AG2R Prevoyance 6.13
191 Sergio Marinangeli (Ita) Naturino-Sapore Di Mare 6.23
192 Jimmy Casper (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 8.27
193 Samuele Marzoli (Ita) Team L.P.R. 8.36
194 Alexandre Usov (Blr) AG2R Prevoyance 9.08
195 Jaan Kirsipuu (Est) Credit Agricole
196 Sven Krauss (Tys) Gerolsteiner 9.29
197 Andreas Kloden (Tys) T-Mobile Team
198 Roberto Laiseka Jaio (Spa) Euskaltel-Euskadi
199 Isaac Galvez Loopez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

La Flèche Wallonne Fémi...(1.WWT) 30/09

La Flèche Wallonne(1.UWT) 30/09

Coppa Agostoni - Giro del...(1.1) 30/09

Cro Race(2.1) 29/09-04/10

Volta a Portugal em Bicic...(2.1) 27/09-05/10

Giro d'Italia(2.UWT) 03/10-25/10

Liège-Bastogne-Liège Fe...(1.WWT) 04/10

Liège-Bastogne-Liège(1.UWT) 04/10

Famenne Ardenne Classic(1.1) 04/10

Gran Premio Bruno Beghelli(1.1) 04/10

Tour de Vendée(1.1) 04/10

Binche - Chimay - Binche(1.1) 06/10

Tre Valli Varesine(1.1) 06/10

Tour of Thailand(2.1) 06/10-11/10

Paris-Bourges(1.1) 08/10

Amstel Gold Race(1.WWT) 10/10

Amstel Gold Race(1.UWT) 10/10

Tacx Pro Classic(1.1) 10/10

Hammer Hong Kong(2.1) 10/10-11/10

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger