Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Boonen sejr og føring i Paris-Nice

Boonen sejr og føring i Paris-Nice

06. marts 2006 17:050

Annonce

Som ventet vandt Tom Boonen (Quick Step-Innergetic) den 193 km. lange 1. etape af Paris-Nice og overtog derved også den samlede føring fra team CSCs Bobby Julich.

Team CSCs David Zabriskie overraskede fra etapens start med et angreb og fik tilsyneladende uden de store anstregelser hurtigt et forspring på 7.30 minutter til feltet, inden Quick Step-Innergetic gik frem. Zabriskie valgte herefter at stoppe angrebet og blev hentet efter 51 km. kørsel.

Efter 61 km. kørsel kommer Stéphane Augé (Cofidis) og Christophe Laurent (Agritubel) afsted. De får hurtigt oparbejdet et stort forspring, faktisk så stort, at det en overgang så ud til måske at holde til mål. Men efter 126 km. i udbrud blev de hentet efter en intens jagt af Quick Step-Innergetic, Davitamon-Lotto, Lampre-Fondital og Team CSC. Forinden havde Auge dog sikret sig sejren på dagens eneste kategoriserede stigning og er derved i bjergtrøjen på morgendagens etape.

Herefter synes hele feltet at affinde sig med at etapen sluttede i en massespurt. Liberty Seguros-Würts australske sprinter, Allan Davis, forsøgte at overraske verdensmesteren med en lang spurt, men Tom Boonen var ganske enkelt for stærk og vandt i sikker stil.

Boonen overtager derved via bonussekunder førertrøjen fra Bobby Julich, der fortsat er toer i det samlede klassement.


Resultat af 1. etape
1 BOONEN Tom - QSI
2 DAVIS Allan - LSW 00' 00
3 VENTOSO Francisco - SDV 00' 00
4 RIGOTTO Elia - MRM 00' 00
5 NAPOLITANO Danilo - LAM 00' 00
6 STEEGMANS Gert - DVL 00' 00
7 REYNES Vicente - CEI 00' 00
8 JEGOU Lilian - FDJ 00' 00
9 GUSEV Vladimir - DSC 00' 00
10 DEKKERS Hans - AGR 00' 00
11 HAMMOND Roger - DSC 00' 00
12 RENSHAW Mark - C.A 00' 00
13 COLLI Daniele - LIQ 00' 00
14 ENGOULVENT Jimmy - C.A 00' 00
15 ZIEGLER Thomas - TMO 00' 00
16 ELMIGER Martin - PHO 00' 00
17 ZBERG Marcus - GST 00' 00
18 MARTINEZ José Alberto - AGR 00' 00
19 SCHUMACHER Stefan - GST 00' 00
20 HERNANDEZ Aitor - EUS 00' 00
21 SANCHEZ Samuel - EUS 00' 00
22 CADAMURO Simone - MRM 00' 00
23 KASHECHKIN Andrey - LSW 00' 00
24 PINEAU Jérôme - BTL 00' 00
25 POPOVYCH Yaroslav - DSC 00' 00
26 MARKOV Aleixei - CEI 00' 00
27 BROWN Graeme - RAB 00' 00
28 CELESTINO Mirko - MRM 00' 00
29 VILA ERRANDONEA Patxi Xabier - LAM 00' 00
30 OSA Aitor - LSW 00' 00
31 FÖRSTER Robert - GST 00' 00
32 PEREZ ARRIETA Aitor - CEI 00' 00
33 CLERC Aurélien - PHO 00' 00
34 BOTCHAROV Alexandre - C.A 00' 00
35 DEKKER Erik - RAB 00' 00
36 TRENTI Guido - QSI 00' 00
37 SIEDLER Sebastian - MRM 00' 00
38 HAYMAN Mathew - RAB 00' 00
39 GILING Bas - TMO 00' 00
40 VAITKUS Tomas - A2R 00' 00
41 LODA Nicola - LIQ 00' 00
42 ROUS Didier - BTL 00' 00
43 VANDE VELDE Christian - CSC 00' 00
44 JALABERT Nicolas - PHO 00' 00
45 BURGHARDT Marcus - TMO 00' 00
46 CARRARA Matteo - LAM 00' 00
47 CIONI Dario - LIQ 00' 00
48 JULICH Bobby - CSC 00' 00
49 SCHLECK Frank - CSC 00' 00

50 POSTHUMA Joost - RAB 00' 00
51 ARANAGA Andoni - EUS 00' 00
52 IRIZAR Markel - EUS 00' 00
53 HORNER Christopher - DVL 00' 00
54 SANCHEZ Luis - LSW 00' 00
55 NOVAL GONZALEZ Benjamin - DSC 00' 00
56 ALBASINI Michael - LIQ 00' 00
57 VAUGRENARD Benoît - FDJ 00' 00
58 GERDEMANN Linus - TMO 00' 00
59 COLOM Antonio - CEI 00' 00
60 KOLOBNEV Alexandr - RAB 00' 00
61 MOOS Alexandre - PHO 00' 00
62 PETROV Evgeni - LAM 00' 00
63 MEIJAS Javier - SDV 00' 00
64 LÖVKVIST Thomas - FDJ 00' 00
65 CASAR Sandy - FDJ 00' 00
66 ASTARLOZA Mikel - A2R 00' 00
67 FERNANDEZ DE LA PUEBLA Ramos - SDV 00' 00
68 MC GEE Bradley - FDJ 00' 00
69 LORENZETTO Mirco - MRM 00' 00
70 CAUCCHIOLI Pietro - C.A 00' 00
71 DION Renaud - A2R 00' 00
72 BRANDT Christophe - DVL 00' 00
73 LANDIS Floyd - PHO 00' 00
74 PORTAL Nicolas - CEI 00' 00
75 GOMEZ Angel - SDV 00' 00
76 KIRCHEN Kim - TMO 00' 00
77 CHAVANEL Sylvain - COF 00' 00
78 NIBALI Vincenzo - LIQ 00' 00
79 ZUBELDIA Haimar - EUS 00' 00
80 CONTADOR Alberto - LSW 00' 00
81 FAILLI Francesco - LIQ 00' 00
82 CAMANO Iker - EUS 00' 00
83 NIERMANN Grischa - RAB 00' 00
84 DESSEL Cyril - A2R 00' 00
85 SALMON Benoit - AGR 00' 00
86 ORDOWSKI Volker - GST 00' 00
87 FLORENCIO Xavier - BTL 00' 00
88 BLAUDZUN Michael - CSC 00' 00
89 LOOSLI David - LAM 00' 00
90 TOSATTO Matteo - QSI 00' 00
91 WIGGINS Bradley - COF 00' 00
92 NAVARRO Daniel - LSW 00' 00
93 GRIVKO Andriy - MRM 00' 00
94 SANTAMBROGIO Mauro - LAM 00' 00
95 MONFORT Maxime - COF 00' 00
96 JOACHIM Benoit - DSC 00' 00
97 BOVEN Jan - RAB 00' 00
98 DEN BAKKER Maarten - MRM 00' 00
99 MUGERLI Matej - LIQ 00' 00
100 CARLSTRÖM Kjell - LIQ 00' 00
101 BARANAUSKAS Aivaras - AGR 00' 00
102 DE LA FUENTE David - SDV 00' 00
103 MOREAU Christophe - A2R 00' 00
104 FOFONOV Dmitriy - C.A 00' 00
105 SCHOLZ Ronny - GST 00' 00
106 AZEVEDO José - DSC 00' 00
107 HUNTER Robert - PHO 00' 00
108 SINKEWITZ Patrik - TMO 00' 00
109 VOECKLER Thomas - BTL 00' 00
110 ZABRISKIE David - CSC 00' 00
111 LEFEVRE Laurent - BTL 00' 00
112 ARRIETA Jose Luis - A2R 00' 00
113 MATTAN Nico - DVL 00' 00
114 VERBRUGGHE Rik - COF 00' 00
115 RUBIERA José Luis - DSC 00' 00
116 VANSUMMEREN Johan - DVL 00' 00
117 VOIGT Jens - CSC 00' 00
118 LARSSON Gustav - FDJ 00' 00
119 COBO Juan Jose - SDV 00' 00
120 CLEMENT Stef - BTL 00' 00
121 FEDRIGO Pierrick - BTL 00' 00
122 MERCKX Axel - PHO 00' 00
123 DUPONT Hubert - A2R 00' 00
124 HIEKMANN Torsten - GST 00' 00
125 LEBLACHER Eric - FDJ 00' 00
126 POILVET Benoit - C.A 00' 00
127 LUDEWIG Jorg - TMO 00' 00
128 NUYENS Nick - QSI 00' 00
129 SABALIAUSKAS Marius - LAM 00' 00
130 PAULINHO Sergio - LSW 00' 00
131 MONTGOMERY Sven - GST 00' 00
132 RODRIGUEZ Joaquim - CEI 00' 00
133 REDONDO Jose Antonio - LSW 00' 00
134 SASTRE Carlos - CSC 00' 00
135 BERTHOU Eric - CEI 00' 00
136 DUMOULIN Samuel - A2R 00' 00
137 MARICHAL Thierry - COF 00' 00
138 CHARTEAU Anthony - C.A 00' 00
139 MERCADO Juan Miguel - AGR 00' 00
140 MOERENHOUT Koos - PHO 00' 00
141 TALABARDON Yannick - C.A 00' 00
142 VAN HUFFEL Wim - DVL 00' 00
143 GARCIA ACOSTA Vicente - CEI 00' 00
144 VASSEUR Cédric - QSI 00' 00
145 AERTS Mario - DVL 00' 00
146 RINERO Christophe - SDV 00' 00
147 SCHRÖDER Björn - MRM 00' 00
148 PARRA Ivan Ramiro - COF 00' 00
149 FLORES Iker - EUS 00' 00
150 LAURENT Christophe - AGR 00' 00
151 CROSBIE Nicolas - AGR 00' 00
152 LÖWIK Gerben - RAB 00' 00
153 FERNANDEZ Koldo - EUS 00' 00
154 VAN DE WALLE Jurgen - QSI 00' 00
155 MOUREY Francis - FDJ 00' 00
156 MAZZOLENI Eddy - TMO 00' 00
157 KERN Christophe - BTL 00' 00
158 MONCOUTIE David - COF 00' 00
159 CRETSKENS Wilfried - QSI 00' 39
160 LANG Sebastian - GST 00' 39
161 STEELS Tom - DVL 00' 47
162 AUGE Stéphane - COF 00' 50
163 PERON Andrea - CSC 00' 50
164 HULSMANS Kevin - QSI 01' 05
165 FRANZOI Enrico - LAM 02' 07
166 CALVENTE Manuel - AGR 04' 26
167 DURAN AROCA Arkaitz - SDV 17' 52

Samlet stilling efter 1. etape
1 BOONEN Tom - QSI
2 JULICH Bobby - CSC 00' 07
3 KASHECHKIN Andrey - LSW 00' 08
4 MC GEE Bradley - FDJ 00' 09
5 CONTADOR Alberto - LSW 00' 10
6 SANCHEZ Samuel - EUS 00' 10
7 WIGGINS Bradley - COF 00' 12
8 VAUGRENARD Benoît - FDJ 00' 12
9 STEEGMANS Gert - DVL 00' 14
10 VERBRUGGHE Rik - COF 00' 14
11 LANDIS Floyd - PHO 00' 15
12 CASAR Sandy - FDJ 00' 15
13 MUGERLI Matej - LIQ 00' 15
14 PINEAU Jérôme - BTL 00' 16
15 COLOM Antonio - CEI 00' 16
16 GUSEV Vladimir - DSC 00' 16
17 SCHLECK Frank - CSC 00' 16
18 ROUS Didier - BTL 00' 17
19 POSTHUMA Joost - RAB 00' 17
20 VANDE VELDE Christian - CSC 00' 18
21 ASTARLOZA Mikel - A2R 00' 18
22 MOERENHOUT Koos - PHO 00' 18
23 AZEVEDO José - DSC 00' 18
24 JALABERT Nicolas - PHO 00' 18
25 DUMOULIN Samuel - A2R 00' 20
26 MARKOV Aleixei - CEI 00' 20
27 ZABRISKIE David - CSC 00' 20
28 VENTOSO Francisco - SDV 00' 20
29 ZUBELDIA Haimar - EUS 00' 20
30 FAILLI Francesco - LIQ 00' 20
31 MARTINEZ José Alberto - AGR 00' 20
32 ELMIGER Martin - PHO 00' 21
33 HUNTER Robert - PHO 00' 21
34 GARCIA ACOSTA Vicente - CEI 00' 21
35 LORENZETTO Mirco - MRM 00' 21
36 DAVIS Allan - LSW 00' 21
37 CAUCCHIOLI Pietro - C.A 00' 22
38 MOOS Alexandre - PHO 00' 22
39 NOVAL GONZALEZ Benjamin - DSC 00' 22
40 LÖVKVIST Thomas - FDJ 00' 22
41 GRIVKO Andriy - MRM 00' 22
42 VAITKUS Tomas - A2R 00' 22
43 SCHUMACHER Stefan - GST 00' 23
44 MATTAN Nico - DVL 00' 23
45 BRANDT Christophe - DVL 00' 23
46 ENGOULVENT Jimmy - C.A 00' 23
47 HERNANDEZ Aitor - EUS 00' 23
48 HIEKMANN Torsten - GST 00' 23
49 RUBIERA José Luis - DSC 00' 23
50 FLORENCIO Xavier - BTL 00' 24
51 CARRARA Matteo - LAM 00' 24
52 SASTRE Carlos - CSC 00' 24
53 REYNES Vicente - CEI 00' 24
54 ARANAGA Andoni - EUS 00' 24
55 CLEMENT Stef - BTL 00' 24
56 RODRIGUEZ Joaquim - CEI 00' 25
57 VOIGT Jens - CSC 00' 25
58 NUYENS Nick - QSI 00' 25
59 VANSUMMEREN Johan - DVL 00' 25
60 ZBERG Marcus - GST 00' 25
61 COBO Juan Jose - SDV 00' 25
62 BOTCHAROV Alexandre - C.A 00' 25
63 BLAUDZUN Michaël - CSC 00' 25
64 JEGOU Lilian - FDJ 00' 25
65 BERTHOU Eric - CEI 00' 26
66 OSA Aitor - LSW 00' 26
67 HORNER Christopher - DVL 00' 26
68 MOREAU Christophe - A2R 00' 26
69 FOFONOV Dmitriy - C.A 00' 26
70 DEKKER Erik - RAB 00' 26
71 MOUREY Francis - FDJ 00' 26
72 CAMANO Iker - EUS 00' 26
73 POILVET Benoit - C.A 00' 26
74 SABALIAUSKAS Marius - LAM 00' 26
75 CIONI Dario - LIQ 00' 26
76 DUPONT Hubert - A2R 00' 27
77 LOOSLI David - LAM 00' 27
78 POPOVYCH Yaroslav - DSC 00' 27
79 NIBALI Vincenzo - LIQ 00' 27
80 LEFEVRE Laurent - BTL 00' 28
81 TOSATTO Matteo - QSI 00' 28
82 VILA ERRANDONEA Patxi Xabier - LAM 00' 28
83 HAYMAN Mathew - RAB 00' 28
84 GERDEMANN Linus - TMO 00' 28
85 VASSEUR Cédric - QSI 00' 28
86 KERN Christophe - BTL 00' 28
87 MONFORT Maxime - COF 00' 29
88 PAULINHO Sergio - LSW 00' 29
89 DEN BAKKER Maarten - MRM 00' 29
90 CHAVANEL Sylvain - COF 00' 29
91 BARANAUSKAS Aivaras - AGR 00' 29
92 PETROV Evgeni - LAM 00' 29
93 BURGHARDT Marcus - TMO 00' 29
94 KOLOBNEV Alexandr - RAB 00' 30
95 MERCKX Axel - PHO 00' 30
96 BROWN Graeme - RAB 00' 30
97 NIERMANN Grischa - RAB 00' 30
98 SINKEWITZ Patrik - TMO 00' 31
99 KIRCHEN Kim - TMO 00' 32
100 SANCHEZ Luis - LSW 00' 32
101 IRIZAR Markel - EUS 00' 32
102 MARICHAL Thierry - COF 00' 32
103 ARRIETA Jose Luis - A2R 00' 33
104 SIEDLER Sebastian - MRM 00' 33
105 GOMEZ Angel - SDV 00' 33
106 PARRA Ivan Ramiro - COF 00' 33
107 LUDEWIG Jorg - TMO 00' 33
108 VOECKLER Thomas - BTL 00' 34
109 ORDOWSKI Volker - GST 00' 34
110 SCHRÖDER Björn - MRM 00' 34
111 BOVEN Jan - RAB 00' 34
112 RINERO Christophe - SDV 00' 34
113 DION Renaud - A2R 00' 35
114 CARLSTRÖM Kjell - LIQ 00' 35
115 PORTAL Nicolas - CEI 00' 35
116 ALBASINI Michael - LIQ 00' 35
117 CHARTEAU Anthony - C.A 00' 36
118 RIGOTTO Elia - MRM 00' 36
119 MONCOUTIE David - COF 00' 36
120 CROSBIE Nicolas - AGR 00' 36
121 TALABARDON Yannick - C.A 00' 37
122 DESSEL Cyril - A2R 00' 37
123 HAMMOND Roger - DSC 00' 37
124 JOACHIM Benoit - DSC 00' 37
125 MAZZOLENI Eddy - TMO 00' 37
126 RENSHAW Mark - C.A 00' 37
127 MERCADO Juan Miguel - AGR 00' 38
128 FEDRIGO Pierrick - BTL 00' 38
129 SALMON Benoit - AGR 00' 38
130 FÖRSTER Robert - GST 00' 39
131 VAN DE WALLE Jurgen - QSI 00' 39
132 LAURENT Christophe - AGR 00' 39
133 PEREZ ARRIETA Aitor - CEI 00' 39
134 FERNANDEZ Koldo - EUS 00' 39
135 LEBLACHER Eric - FDJ 00' 40
136 CLERC Aurélien - PHO 00' 40
137 TRENTI Guido - QSI 00' 41
138 NAPOLITANO Danilo - LAM 00' 41
139 ZIEGLER Thomas - TMO 00' 41
140 SANTAMBROGIO Mauro - LAM 00' 41
141 FERNANDEZ DE LA PUEBLA Ramos - SDV 00' 41
142 LARSSON Gustav - FDJ 00' 41
143 DE LA FUENTE David - SDV 00' 42
144 MEIJAS Javier - SDV 00' 42
145 DEKKERS Hans - AGR 00' 43
146 COLLI Daniele - LIQ 00' 43
147 CELESTINO Mirko - MRM 00' 44
148 FLORES Iker - EUS 00' 45
149 AERTS Mario - DVL 00' 45
150 LODA Nicola - LIQ 00' 45
151 CADAMURO Simone - MRM 00' 46
152 GILING Bas - TMO 00' 48
153 VAN HUFFEL Wim - DVL 00' 49
154 LÖWIK Gerben - RAB 00' 49
155 MONTGOMERY Sven - GST 00' 51
156 NAVARRO Daniel - LSW 00' 52
157 REDONDO Jose Antonio - LSW 00' 53
158 SCHOLZ Ronny - GST 01' 08
159 CRETSKENS Wilfried - QSI 01' 17
160 LANG Sebastian - GST 01' 22
161 STEELS Tom - DVL 01' 23
162 AUGE Stéphane - COF 01' 27
163 HULSMANS Kevin - QSI 01' 42
164 PERON Andrea - CSC 01' 56
165 FRANZOI Enrico - LAM 02' 34
166 CALVENTE Manuel - AGR 05' 09
167 DURAN AROCA Arkaitz - SDV 18' 19

Pointkonkurrencen efter 1. etape
1 BOONEN Tom - QSI 41
2 STEEGMANS Gert - DVL 27
3 JULICH Bobby - CSC 25
4 KASHECHKIN Andrey - LSW 22
5 DAVIS Allan - LSW 22
6 MC GEE Bradley - FDJ 20
7 VENTOSO Francisco - SDV 20
8 CONTADOR Alberto - LSW 18
9 RIGOTTO Elia - MRM 18
10 GUSEV Vladimir - DSC 17
11 NAPOLITANO Danilo - LAM 16
12 SANCHEZ Samuel - EUS 15
13 WIGGINS Bradley - COF 14
14 REYNES Vicente - CEI 14
15 VAUGRENARD Benoît - FDJ 13
16 JEGOU Lilian - FDJ 13
17 VERBRUGGHE Rik - COF 11
18 DEKKERS Hans - AGR 11
19 LANDIS Floyd - PHO 10
20 HAMMOND Roger - DSC 10
21 CASAR Sandy - FDJ 9
22 RENSHAW Mark - C.A 9
23 MUGERLI Matej - LIQ 8
24 COLLI Daniele - LIQ 8
25 PINEAU Jérôme - BTL 7
26 ENGOULVENT Jimmy - C.A 7
27 LAURENT Christophe - AGR 6
28 COLOM Antonio - CEI 6
29 ZIEGLER Thomas - TMO 6
30 ELMIGER Martin - PHO 5
31 SCHLECK Frank - CSC 4
32 ZBERG Marcus - GST 4
33 AUGE Stéphane - COF 4
34 ROUS Didier - BTL 3
35 MARTINEZ José Alberto - AGR 3
36 POSTHUMA Joost - RAB 2
37 SCHUMACHER Stefan - GST 2
38 VANDE VELDE Christian - CSC 1
39 HERNANDEZ Aitor - EUS 1
40 VASSEUR Cédric - QSI 1
41 CRETSKENS Wilfried - QSI 1

Bjergkonkurrencen efter 1. etape
1 AUGE Stéphane - COF 4
2 LAURENT Christophe - AGR 2
3 SCHUMACHER Stefan - GST 1

Holdkonkurrencen efter 1. etape
1 FRANCAISE DES JEUX
2 TEAM CSC 00' 05
3 LIBERTY SEGUROS - WÜRTH TEAM 00' 08
4 PHONAK HEARING SYSTEMS 00' 15
5 EUSKALTEL - EUSKADI 00' 17
6 COFIDIS CREDIT PAR TELEPHONE 00' 19
7 DISCOVERY CHANNEL TEAM 00' 20
8 CAISSE D’EPARGNE-ILLES BALEARS 00' 21
9 BOUYGUES TELECOM 00' 21
10 AG2R PREVOYANCE 00' 24
11 DAVITAMON - LOTTO 00' 24
12 LIQUIGAS 00' 25
13 QUICK STEP - INNERGETIC 00' 27
14 CREDIT AGRICOLE 00' 34
15 GEROLSTEINER 00' 35
16 RABOBANK 00' 35
17 TEAM MILRAM 00' 36
18 SAUNIER DUVAL - PRODIR 00' 40
19 LAMPRE-FONDITAL 00' 41
20 AGRITUBEL 00' 49
21 T-MOBILE TEAM 00' 52

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Halle-Ingooigem(1.1) 16/06

Halle-Ingooigem(1.1) 16/06

Gran Premio Eccellenze Va...(1.1) 19/06

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Giro di Basilicata(2.1) 24/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR