Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Caisse d'Epargne åd de andre

Caisse d'Epargne åd de andre

12. februar 2007 17:460

Forleden dag kunne man her på Feltet.dk læse, at Caisse d'Epargne var sultne før sæsonstarten, og at de glædede sig til at komme til at køre cykelløb, efter de havde været på træningslejr på Mallorca.

I dag blev så det andet endagsløb ud af fem kørt på Mallorca. Igår vandt Oscar Freire (Rabobank) massespurten. I dag var der adskillige udbrudsforsøg bl.a. var Reus (Rabobank) og Mayoz (Euskaltel-Euskadi) meget aktive i front af feltet.

Ens for alle udbrudene var dog, at de blev kørt ind. I stedet for satte Caisse d'Epargne tempoet i front af feltet, og det resulterede i en dobbeltsejr til det spanske hold. Vincente Reynes vandt dagens løb foran holdkammeraten Jose Joaquin Rojas Gil. Tomas Vaitkus fra Discovery Channel blev henvist til det nederst trin på podiet (3. pladsen).

Kan du have nogle Caisse d'Epargne ryttere på dit ProTour hold? Sæt dit hold på www.feltet.dk/manager


Resultat
1 Vicente Reynes (Spa) Caisse d'Epargne 3.52.28
2 José Joaquín Rojas (Spa) Caisse d'Epargne
3 Tomas Vaitkus (Ltu) Discovery Channel
4 Marcel Sieberg (Ger) Milram
5 Wouter Weylandt (Bel) Quickstep-Innergetic
6 Marcus Burghardt (Ger) T-Mobile
7 Gustavo Dominguez (Spa) Karpin-Galicia
8 Francisco José Ventoso (Spa) Saunier Duval-Prodir
9 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas
10 Jesús Del Nero (Spa) Saunier Duval-Prodir
11 Bernhard Eisel (Aut) T-Mobile
12 Carlos Castaño (Spa) Karpin-Galicia
13 Sebastian Siedler (Ger) Milram
14 Guennadi Mikhailov (Rus) Astana
15 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
16 Sergio Escobar (Spa) Grupo Nicolás Mateos
17 Xabat Ochotorena (Spa) Orbea-Laukiz F.T.
18 José Bonilla (Crc) Fuerteventura-Canarias
19 Max Van Heeswijk (Ned) Rabobank
20 Ignacio Sarabia Diaz (Mex) Extremadura-Spiuk
21 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel
22 David Kopp (Ger) Gerolsteiner
23 Luis León Sánchez (Spa) Caisse d'Epargne
24 Steve Cummings (GBr) Discovery Channel
25 Eduardo Gonzalo (Spa) Agritubel
26 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
27 Martin Müller (Swi) Milram
28 Gianni Meersman (Bel) Discovery Channel
29 Beñat Albizuri (Spa) Euskaltel-Euskadi
30 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir
31 Vladimir Gusev (Rus) Discovery Channel
32 Raúl Alarcón (Spa) Saunier Duval-Prodir
33 Andreas Klier (Ger) T-Mobile
34 Enrico Poitschke (Ger) Milram
35 Gerben Löwik (Ned) Rabobank
36 Bert Grabsch (Ger) T-Mobile
37 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile
38 André Korff (Ger) T-Mobile
39 Pieter Weening (Ned) Rabobank
40 Ángel Gómez Gómez (Spa) Saunier Duval-Prodir
41 Carlos Barredo (Spa) Quickstep-Innergetic
42 Francisco Lara (Spa) Andalucia-Cayasur
43 Diego Gallego Arnaiz (Spa) Viña Magna-Cropu
44 Murilo Fischer (Bra) Liquigas
45 Carlo Westphal (Ger) Gerolsteiner
46 Joseba Zumeta Etxabe (Spa) Orbea-Laukiz F.T.
47 José Alberto Martínez (Spa) Agritubel
48 Ezequiel Mosquera (Spa) Karpin-Galicia
49 Juan José Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir
50 Juan Olmo (Spa) Andalucia-Cayasur
51 David Garcia (Spa) Karpin-Galicia
52 Christian Knees (Ger) Milram
53 Francisco Pérez (Spa) Caisse d'Epargne
54 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank
55 Iker Camaño (Spa) Saunier Duval-Prodir
56 Iban Mayo (Spa) Saunier Duval-Prodir
57 Tom Boonen (Bel) Quickstep-Innergetic
58 Marc De Maar (Ned) Rabobank
59 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel
60 Thomas Dekker (Ned) Rabobank
61 Egoi Martínez (Spa) Discovery Channel
62 Thomas Fothen (Ger) Gerolsteiner
63 José Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel
64 Alberto Fernández De La Puebla (Spa) Saunier Duval-Prodir
65 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner 0.08
66 Oscar Gatto (Ita) Gerolsteiner 0.16
67 Filippo Pozzato (Ita) Liquigas 0.24
68 Guido Trenti (USA) Liquigas 0.29
69 Luca Paolini (Ita) Liquigas
70 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Bianchi 0.32
71 Tom Stamsnijder (Ned) Gerolsteiner
72 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 1.12
73 Danilo Di Luca (Ita) Liquigas
74 Kai Reus (Ned) Rabobank 1.25
75 Eric Baumann (Ger) T-Mobile 2.48
76 Toni Tauler (Spa) Selección Española De Pista
77 Asier Fernandez Mateos (Spa) Orbea-Laukiz F.T.
78 Michael Schär (Swi) Astana
79 Servais Knaven (Ned) T-Mobile
80 Javier Aramendia Lorente (Spa) Orbea-Laukiz F.T.
81 Fernando Torres (Spa) Extremadura-Spiuk
82 Miquel Alzamora (Spa) Selección Española De Pista
83 Pedro Horrillo (Spa) Rabobank
84 David Muntaner (Spa) Selección Española De Pista
85 Jan Hruska (Cze) Relax-GAM
86 Claudio Casas (Spa) Andalucia-Cayasur
87 Thomas Frei (Swi) Astana
88 Alberto Rodriguez Oliver (Spa) Viña Magna-Cropu
89 Pedro Romero Ocampo (Spa) Extremadura-Spiuk
90 Manuel Váquez (Spa) Andalucia-Cayasur
91 Unai Elorriaga (Spa) Selección Española De Pista
92 Jorge Ferrío (Spa) Andalucia-Cayasur
93 Juan Carlos Fernández (Spa) Extremadura-Spiuk
94 Oscar García-Casarrubios (Spa) Relax-GAM
95 Gregory Rast (Swi) Astana
96 Steve Morabito (Swi) Astana
97 Eduard Vorganov (Rus) Karpin-Galicia
98 Gorka Amuriza Gumucio (Spa) Grupo Nicolás Mateos
99 Aaron Kemps (Aus) Astana
100 Ángel Vicioso (Spa) Relax-GAM
101 Manuel Calvente (Spa) Agritubel
102 Gaizka Lasa Larraya (Spa) Karpin-Galicia
103 Manuel Ortega (Spa) Andalucia-Cayasur
104 Koen De Kort (Ned) Astana
105 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile
106 Robert Förster (Ger) Gerolsteiner
107 Johannes Frohlinger (Ger) Gerolsteiner
108 Giuseppe Guerini (Ita) T-Mobile
109 Andoni Aranaga (Spa) Euskaltel-Euskadi
110 Josu Agirre Aseginolaza (Spa) Orbea-Laukiz F.T.
111 José Luis Carrasco (Spa) Andalucia-Cayasur
112 Adrián Palomares (Spa) Fuerteventura-Canarias
113 Koldo Fernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
114 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
115 Luis Pérez (Spa) Andalucia-Cayasur
116 David Bernabeu (Spa) Fuerteventura-Canarias
117 Brad Armstrong (USA) Orbea-Laukiz F.T.
118 Joan Llaneras (Spa) Selección Española De Pista
119 Jesus Ramirez Torres (Spa) Extremadura-Spiuk
120 Linas Balciunas (Ltu) Agritubel
121 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel
122 Julián Sánchez (Spa) Relax-GAM
123 Denis Kudashev (Rus) Relax-GAM
124 Pablo De Pedro Garcia (Spa) Grupo Nicolás Mateos
125 Nicolas Portal (Fra) Caisse d'Epargne-Illes Balears
126 Sébastien Portal (Fra) Caisse d'Epargne
127 Erik Zabel (Ger) Milram
128 Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Relax-GAM
129 Ralf Grabsch (Ger) Milram
130 Carlos Torrent (Spa) Viña Magna-Cropu
131 Remmert Wielinga (Ned) Saunier Duval-Prodir
132 Enrique Salgueiro (Spa) Karpin-Galicia
133 Vicente Peiro Marqueno (Spa) Grupo Nicolás Mateos
134 Juan José Abril (Spa) Viña Magna-Cropu
135 Ivan Melero Coco (Spa) Orbea-Laukiz F.T.
136 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Orbea-Laukiz F.T.
137 Aaron Villegas Trapaga (Spa) Orbea-Laukiz F.T.
138 Juan Manuel Gárate (Spa) Quickstep-Innergetic
139 Oscar Freire (Spa) Rabobank
140 Josu Mondelo (Spa) Extremadura-Spiuk
141 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Grupo Nicolás Mateos
142 Ivan Santaromita (Swi) Quickstep-Innergetic
143 Assan Bazayev (Kaz) Astana
144 Serguei Ivanov (Rus) Astana
145 Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne
146 Björn Schröder (Ger) Milram
147 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner
148 Enrique Mata Cabello (Spa) Viña Magna-Cropu
149 Israel Perez Rodriguez (Spa) Extremadura-Spiuk
150 Javier Moreno (Spa) Extremadura-Spiuk
151 Luis Pérez (Spa) Andalucia-Cayasur
152 Antonio Olmo (Spa) Andalucia-Cayasur
153 Luis Fernández (Spa) Karpin-Galicia
154 Anton Luengo (Spa) Euskaltel-Euskadi
155 Ramon Troncoso (Spa) Karpin-Galicia
156 Moisés Dueñas (Spa) Agritubel
157 Mikel Gaztañaga Echeverria (Spa) Agritubel
158 Cédric Vasseur (Fra) Quickstep-Innergetic
159 Kevin Hulsmans (Bel) Quickstep-Innergetic
160 Serge Baguet (Bel) Quickstep-Innergetic
161 José Herrada Lopez (Spa) Viña Magna-Cropu
162 Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep-Innergetic
163 Antonio Piedra (Spa) Fuerteventura-Canarias
164 Eloy Teruel Rovira (Spa) Grupo Nicolás Mateos
165 Peter Van Petegem (Bel) Quickstep-Innergetic
166 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner
167 Dennis Haueisen (Ger) Milram
168 Unai Uribarri (Spa) Euskaltel-Euskadi 6.07
169 David Martin Peribanes (Spa) Viña Magna-Cropu
170 Miguel Ochoa (Spa) Grupo Nicolás Mateos
171 Jose Antonio Arroyo Ramirez (Spa) Extremadura-Spiuk
172 Manuel Lloret (Spa) Fuerteventura-Canarias
173 Javier Cherro (Spa) Fuerteventura-Canarias
174 Dailos Diaz Armas (Spa) Fuerteventura-Canarias
175 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d'Epargne
176 Iban Iriondo (Spa) Euskaltel-Euskadi
177 DDiego Milan Jimenez (Spa) Grupo Nicolás Mateos
178 Benoît Joachim (Lux) Astana
179 Santos Gonzalez (Spa) Karpin-Galicia
180 Ivan Gilmartin (Spa) Viña Magna-Cropu
181 Ivan Mayoz (Spa) Euskaltel-Euskadi
182 Asier Maeztu (Spa) Selección Española De Pista 7.45
183 Aketza Peña (Spa) Euskaltel-Euskadi
184 Niki Terpstra (Ned) Milram
185 Nacor Burgos (Spa) Relax-GAM
186 José Rafael Martínez (Spa) Relax-GAM
187 Jesús Tendero (Spa) Viña Magna-Cropu
188 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne
189 Mikel Artetxe (Spa) Fuerteventura-Canarias
190 Joseba Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi
191 José Antonio Banos Ballester (Spa) Grupo Nicolás Mateos
192 Pablo Lastras (Spa) Caisse d'Epargne
193 Francisco José Terciado (Spa) Relax-GAM 16.21
194 Igor Romero Etxebarria (Spa) Orbea-Laukiz F.T.
195 Santiago Perez (Spa) Relax-GAM


Samlet stilling efter 2. løb
1 José Joaquín Rojas (Spa) Caisse d'Epargne 5.49.36
2 Vicente Reynes (Spa) Caisse d'Epargne
3 Tomas Vaitkus (Ltu) Discovery Channel
4 Enrico Gasparotto (Ita) Liquigas
5 Wouter Weylandt (Bel) Quickstep-Innergetic
6 Francisco José Ventoso (Spa) Saunier Duval-Prodir
7 Guennadi Mikhailov (Rus) Astana
8 Bernhard Eisel (Aut) T-Mobile
9 Gustavo Dominguez (Spa) Karpin-Galicia
10 Jesús Del Nero (Spa) Saunier Duval-Prodir
11 Xabat Ochotorena (Spa) Orbea-Laukiz F.T.
12 Sergio Escobar (Spa) Grupo Nicolás Mateos
13 Stijn Devolder (Bel) Discovery Channel
14 Ignacio Sarabia Diaz (Mex) Extremadura-Spiuk
15 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
16 José Bonilla (Crc) Fuerteventura-Canarias
17 Marcel Sieberg (Ger) Milram
18 Beñat Albizuri (Spa) Euskaltel-Euskadi
19 Murilo Fischer (Bra) Liquigas
20 Enrico Poitschke (Ger) Milram
21 David De La Fuente (Spa) Saunier Duval-Prodir
22 Thomas Fothen (Ger) Gerolsteiner
23 Juan José Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir
24 Martin Müller (Swi) Milram
25 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
26 Ángel Gómez Gómez (Spa) Saunier Duval-Prodir
27 Luis León Sánchez (Spa) Caisse d'Epargne
28 Raúl Alarcón (Spa) Saunier Duval-Prodir
29 Juan Olmo (Spa) Andalucia-Cayasur
30 Iker Camaño (Spa) Saunier Duval-Prodir
31 David Garcia (Spa) Karpin-Galicia
32 Gianni Meersman (Bel) Discovery Channel
33 Max Van Heeswijk (Ned) Rabobank
34 Bert Grabsch (Ger) T-Mobile
35 Sebastian Siedler (Ger) Milram
36 Andreas Klier (Ger) T-Mobile
37 Diego Gallego Arnaiz (Spa) Viña Magna-Cropu
38 Gerben Löwik (Ned) Rabobank
39 Steve Cummings (GBr) Discovery Channel
40 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel
41 Eduardo Gonzalo (Spa) Agritubel
42 Christian Knees (Ger) Milram
43 Francisco Pérez (Spa) Caisse d'Epargne
44 Ezequiel Mosquera (Spa) Karpin-Galicia
45 Vladimir Gusev (Rus) Discovery Channel
46 Carlos Barredo (Spa) Quickstep-Innergetic
47 Marcus Burghardt (Ger) T-Mobile
48 Pieter Weening (Ned) Rabobank
49 Tom Boonen (Bel) Quickstep-Innergetic
50 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile
51 André Korff (Ger) T-Mobile
52 Alberto Fernández De La Puebla (Spa) Saunier Duval-Prodir
53 José Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel
54 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner 0.08
55 Oscar Gatto (Ita) Gerolsteiner 0.16
56 Filippo Pozzato (Ita) Liquigas 0.24
57 Guido Trenti (USA) Liquigas 0.29
58 Tom Stamsnijder (Ned) Gerolsteiner 0.32
59 Luca Paolini (Ita) Liquigas 0.53
60 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas 1.12
61 Kai Reus (Ned) Rabobank 1.25
62 Unai Elorriaga (Spa) Selección Española De Pista 2.48
63 Gregory Rast (Swi) Astana
64 Robert Förster (Ger) Gerolsteiner
65 Fernando Torres (Spa) Extremadura-Spiuk
66 Manuel Váquez (Spa) Andalucia-Cayasur
67 Koldo Fernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
68 Jorge Ferrío (Spa) Andalucia-Cayasur
69 Koen De Kort (Ned) Astana
70 Javier Aramendia Lorente (Spa) Orbea-Laukiz F.T.
71 Linas Balciunas (Ltu) Agritubel
72 Oscar Freire (Spa) Rabobank
73 Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Relax-GAM
74 Erik Zabel (Ger) Milram
75 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
76 Denis Kudashev (Rus) Relax-GAM
77 Andoni Aranaga (Spa) Euskaltel-Euskadi
78 Juan Carlos Fernández (Spa) Extremadura-Spiuk
79 Pedro Romero Ocampo (Spa) Extremadura-Spiuk
80 Enrique Mata Cabello (Spa) Viña Magna-Cropu
81 Gorka Amuriza Gumucio (Spa) Grupo Nicolás Mateos
82 Assan Bazayev (Kaz) Astana
83 Joan Llaneras (Spa) Selección Española De Pista
84 Oscar García-Casarrubios (Spa) Relax-GAM
85 Adrián Palomares (Spa) Fuerteventura-Canarias
86 Miquel Alzamora (Spa) Selección Española De Pista
87 Volodymyr Bileka (Ukr) Discovery Channel
88 Alexei Markov (Rus) Caisse d'Epargne
89 David Bernabeu (Spa) Fuerteventura-Canarias
90 Gaizka Lasa Larraya (Spa) Karpin-Galicia
91 Luis Pérez (Spa) Andalucia-Cayasur
92 Julián Sánchez (Spa) Relax-GAM
93 Linus Gerdemann (Ger) T-Mobile
94 Alberto Rodriguez Oliver (Spa) Viña Magna-Cropu
95 Servais Knaven (Ned) T-Mobile
96 Asier Fernandez Mateos (Spa) Orbea-Laukiz F.T.
97 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Orbea-Laukiz F.T.
98 Josu Agirre Aseginolaza (Spa) Orbea-Laukiz F.T.
99 Johannes Frohlinger (Ger) Gerolsteiner
100 Carlos Torrent (Spa) Viña Magna-Cropu
101 Juan Manuel Gárate (Spa) Quickstep-Innergetic
102 Pedro Horrillo (Spa) Rabobank
103 Josu Mondelo (Spa) Extremadura-Spiuk
104 Anton Luengo (Spa) Euskaltel-Euskadi
105 Claudio Casas (Spa) Andalucia-Cayasur
106 Jan Hruska (Cze) Relax-GAM
107 Ralf Grabsch (Ger) Milram
108 Luis Pérez (Spa) Andalucia-Cayasur
109 David Muntaner (Spa) Selección Española De Pista
110 Juan José Abril (Spa) Viña Magna-Cropu
111 Toni Tauler (Spa) Selección Española De Pista
112 Pablo De Pedro Garcia (Spa) Grupo Nicolás Mateos
113 Manuel Calvente (Spa) Agritubel
114 Jesus Ramirez Torres (Spa) Extremadura-Spiuk
115 Eric Baumann (Ger) T-Mobile
116 Ivan Melero Coco (Spa) Orbea-Laukiz F.T.
117 Stefan Schumacher (Ger) Gerolsteiner
118 Mikel Gaztañaga Echeverria (Spa) Agritubel
119 Enrique Salgueiro (Spa) Karpin-Galicia
120 Peter Van Petegem (Bel) Quickstep-Innergetic
121 Cédric Vasseur (Fra) Quickstep-Innergetic
122 Kevin Hulsmans (Bel) Quickstep-Innergetic
123 Luis Fernández (Spa) Karpin-Galicia
124 Israel Perez Rodriguez (Spa) Extremadura-Spiuk
125 Vicente Peiro Marqueno (Spa) Grupo Nicolás Mateos
126 Eloy Teruel Rovira (Spa) Grupo Nicolás Mateos
127 Javier Moreno (Spa) Extremadura-Spiuk
128 Remmert Wielinga (Ned) Saunier Duval-Prodir
129 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Grupo Nicolás Mateos
130 Ramon Troncoso (Spa) Karpin-Galicia
131 Moisés Dueñas (Spa) Agritubel
132 Aaron Villegas Trapaga (Spa) Orbea-Laukiz F.T.
133 Serge Baguet (Bel) Quickstep-Innergetic
134 Dennis Haueisen (Ger) Milram
135 José Herrada Lopez (Spa) Viña Magna-Cropu
136 Björn Schröder (Ger) Milram 3.41
137 DDiego Milan Jimenez (Spa) Grupo Nicolás Mateos 6.07
138 David Martin Peribanes (Spa) Viña Magna-Cropu
139 Ivan Gilmartin (Spa) Viña Magna-Cropu
140 Miguel Ochoa (Spa) Grupo Nicolás Mateos
141 Nacor Burgos (Spa) Relax-GAM 7.45
142 Jesús Tendero (Spa) Viña Magna-Cropu
143 José Antonio Banos Ballester (Spa) Grupo Nicolás Mateos
144 Asier Maeztu (Spa) Selección Española De Pista
145 Mikel Artetxe (Spa) Fuerteventura-Canarias
146 Joseba Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi
147 José Rafael Martínez (Spa) Relax-GAM
148 Francisco José Terciado (Spa) Relax-GAM 16.21


Pointkonkurrencen efter 2. løb
1 Marcel Sieberg (Ger) Milram 6 pts
2 Jesús Tendero (Spa) Viña Magna-Cropu 4
3 David Garcia (Spa) Karpin-Galicia 3
4 Tomas Vaitkus (Ltu) Discovery Channel 2
5 Kai Reus (Ned) Rabobank 2


Bjergkonkurrencen efter 2. løb
1 Kai Reus (Ned) Rabobank 6 pts
2 Iker Camaño (Spa) Saunier Duval-Prodir 2


Holdkonkurrencen efter 2. løb
1 Illes Balears-Caisse d'Epargne 17.28.48
2 Team Milram
3 Liquigas
4 Discovery Chanel
5 Saunier Duval-Prodir
6 T-Mobile Team
7 Gerolsteiner
8 Karpin-Galicia
9 Rabobank
10 Quickstep-Innergetic
11 Relax-Gam 8.24
12 Selección Española De Pista


KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

OVO Energy Women's Tour(2.WWT) 08/06-13/06

Critérium du Dauphiné(2.UWT) 31/05-07/06

Tour de Suisse(2.UWT) 07/06-14/06

Elfstedenronde(1.1) 07/06

Mont Ventoux Dénivelé C...(1.1) 08/06

Course de la Paix Grand P...(2.NCUP) 04/06-07/06

OVO Energy Women's Tour(2.WWT) 08/06-13/06

Mont Ventoux Dénivelé C...(1.1) 08/06

Tour de Korea(2.1) 10/06-14/06

La Route d'Occitanie(2.1) 11/06-14/06

Saarland Trofeo(2.NCUP) 11/06-14/06

Cycling Tour of Bihor - B...(2.1) 12/06-14/06

Rund um Köln(1.1) 14/06

Adriatica Ionica Race(2.1) 14/06-19/06

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NY MOUNTAINBIKE? GUIDE, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER