Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Cancellara forsvarede førertrøjen

Cancellara forsvarede førertrøjen

17. juni 2007 17:540

I dag skulle Team CSC forsøge at forsvare Fabian Cancellaras førertrøjen i Tour de Suisse. Schweizeren vandt stensikkert prologen, da løbet startede i går. Dagens etape blev kørt fra Olten til Luzern over 157 km.

Etapen startede meget stille og roligt med Team CSC i den kontrollerede rolle i feltet. Efter 75 kilometer kørsel kom det første angreb, og det var Pascal Hungerbühler (Volksbank). I feltet fik det angreb dog blot lov til at køre og Pascal Hungerbühler fik hurtigt et forspring på godt fire minutter.

Dagens finale havde dog to bonusspurter og var lettere kuperet. Pascal Hungerbühler tog sig af den første bonusspurt efterfulgt af Fabian Cancellara og Daniele Bennati (Lampre-Fondital). Dermed øgede CSC-rytteren til 9 sekunder i den samlede stilling.

Efter bonusspurten blev Pascal Hungerbühler hentet, og derefter fulgte en række angreb fra bl.a. Florian Stalder (Volksbank), Matteo Carrara (Unibet) og Carlos Barredo (Quickstep). Feltet blev dog samlet med 3 km til mål.

Finalen blev en dramatisk finale, hvor en række ryttere styrtede i det sidste sving, deriblandt flere Gerolsteiner-ryttere og Oscar Freire (Rabobank). Spurten blev dog kørt, hvor Team CSC kørte spurten for Fabian Cancellara og Stuart O’Grady.

Daniele Bennati (Lampre-Fondital) var dog lige ved at tage førertrøjen og sejren i spurten, men Erik Zabel fik lige klemt cyklen forbi Daniele Bennati med nogle få centimeter. Fabian Cancellara tog sig af 3. pladsen og fører derfor fortsat løbet med 7 sekunder ned til Daniele Bennati.

I morgen skal rytterne ud på en særdeles kuperet etape, og klassementet vil derfor blive vendt op og ned.


Resultat af 2. etape
1 Erik Zabel - Team Milram 4.04.56 (38.508 km/t)
2 Daniele Bennati - Lampre-Fondital
3 Fabian Cancellara - Team CSC
4 Stuart O'Grady - Team CSC
5 Murilo Antonio Fischer - Liquigas
6 Robbie McEwen - Predictor-Lotto
7 William Bonnet - Credit Agricole
8 Marcus Burghardt - T-Mobile Team
9 Alberto Ongarato - Team Milram
10 Patrick Calcagni - Liquigas
11 Bram Tankink - Quick Step - Innergetic
12 Giovanni Visconti - Quick Step - Innergetic
13 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto
14 Xavier Florencio Cabre - Bouygues Telecom
15 Vladimir Efimkin - Caisse d'Epargne
16 Andreas Matzbacher - Team Volksbank
17 David Loosli - Lampre-Fondital
18 Laurent Brochard - Bouygues Telecom
19 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team
20 Iban Mayo - Euskaltel - Euskadi
21 Hubert Dupont - Ag2r Prevoyance
22 Janez Brajkovic - Discovery Channel Pro Cycling Team
23 Martin Elmiger - Ag2r Prevoyance
24 José Ivan Gutierrez Palacios - Caisse d'Epargne
25 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom
26 Hubert Schwab - Quick Step - Innergetic
27 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux
28 Juan Antonio Flecha Giannoni - Rabobank
29 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital
30 Marcel Strauss - Gerolsteiner
31 Kjell Carlström - Liquigas
32 Steve Zampieri - Cofidis, le Credit Par Telephone
33 Christopher Horner - Predictor-Lotto
34 Harald Morscher - Team Volksbank
35 Cristian Moreni - Cofidis, le Credit Par Telephone
36 Laurens Ten Dam - Unibet.com
37 Beat Zberg - Gerolsteiner
38 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto
39 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux
40 Vincent Jerome - Bouygues Telecom
41 Mauricio Alberto Ardila Cano - Rabobank
42 Frank Schleck - Team CSC
43 Patrice Halgand - Credit Agricole
44 Jussi Veikkanen - Française Des Jeux
45 Matteo Carrara - Unibet.com
46 Florian Stalder - Team Volksbank
47 Michael Rogers - T-Mobile Team
48 Pierre Rolland - Credit Agricole
49 Damiano Cunego - Lampre-Fondital
50 Giovanni Bernaudeau - Bouygues Telecom
51 Stefan Schumacher - Gerolsteiner
52 Gustav Erik Larsson - Unibet.com
53 Maxime Monfort - Cofidis, le Credit Par Telephone
54 Björn Schröder - Team Milram
55 Enrico Poitschke - Team Milram
56 Kevin De Weert - Cofidis, le Credit Par Telephone
57 Patrik Sinkewitz - T-Mobile Team
58 Carlos Barredo Llamazales - Quick Step - Innergetic
59 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne
60 Christophe Riblon - Ag2r Prevoyance
61 Andrey Mizourov - Astana
62 Yannick Talabardon - Credit Agricole
63 Kim Kirchen - T-Mobile Team
64 Arkaitz Duran Aroca - Saunier Duval - Prodir
65 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto
66 Tristan Valentin - Cofidis, le Credit Par Telephone
67 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux
68 Mirko Celestino - Team Milram
69 Rigoberto Uran - Unibet.com
70 Jon Bru Pascal - Euskaltel - Euskadi
71 Juan Manuel Garate - Quick Step - Innergetic
72 Joaquin Rodriguez Oliver - Caisse d'Epargne
73 José Angel Gomez Marchante - Saunier Duval - Prodir
74 Ivan Velasco Murillo - Euskaltel - Euskadi
75 Linus Gerdemann - T-Mobile Team
76 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel Pro Cycling Team
77 Michael Albasini - Liquigas
78 Andreas Klier - T-Mobile Team
79 Pieter Jacobs - Unibet.com
80 Stijn Devolder - Discovery Channel Pro Cycling Team
81 Theo Eltink - Rabobank
82 Gianni Meersman - Discovery Channel Pro Cycling Team
83 Benoît Poilvet - Credit Agricole
84 Vladimir Karpets - Caisse d'Epargne
85 Arnaud Labbe - Bouygues Telecom
86 Alessandro Proni - Quick Step - Innergetic
87 Juan Jose Cobo Acebo - Saunier Duval - Prodir
88 Francesco Bellotti - Credit Agricole
89 Giuseppe Guerini - T-Mobile Team
90 Matthias Kessler - Astana
91 Tom Criel - Unibet.com
92 Franco Pellizotti - Liquigas
93 Maryan Hary - Cofidis, le Credit Par Telephone
94 Rinaldo Nocentini - Ag2r Prevoyance
95 Carlos Sastre Candil - Team CSC
96 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital
97 Jens Voigt - Team CSC
98 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital
99 Marco Marzano - Lampre-Fondital
100 Andrea Tonti - Quick Step - Innergetic
101 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne
102 Michael Boogerd - Rabobank
103 John Gadret - Ag2r Prevoyance
104 Mariusz Witecki - Team Volksbank
105 Simon Gerrans - Ag2r Prevoyance
106 David Lopez Garcia - Caisse d'Epargne
107 Thomas Dekker - Rabobank
108 Jan Boven - Rabobank
109 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com
110 Sergio Ghisalberti - Team Milram
111 Pascal Hungerbühler - Team Volksbank
112 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir
113 Gilberto Simoni - Saunier Duval - Prodir
114 Daniel Navarro Garcia - Astana 0.56
115 Michael Schär - Astana
116 Christophe Laurent - Credit Agricole
117 Lars Ytting Bak - Team CSC
118 Andreas Klöden - Astana
119 Ralf Grabsch - Team Milram
120 Mauro Facci - Quick Step - Innergetic
121 Karsten Kroon - Team CSC
122 Fernandez De La Puebla Ramos - ASlDbeVrto
123 Matthew White - Discovery Channel Pro Cycling Team
124 Grégory Rast - Astana
125 Oscar Freire Gomez - Rabobank
126 Alexandre Usau - Ag2r Prevoyance
127 Gerrit Glomser - Team Volksbank
128 Anders Lund - Team CSC 2.56
129 Volker Ordowski - Gerolsteiner
130 David Kopp - Gerolsteiner 3.15
131 Guido Trenti - Liquigas 4.00
132 Aurélien Clerc - Bouygues Telecom
133 Sébastien Hinault - Credit Agricole
134 Thomas Frei - Astana
135 Josef Benetseder - Team Volksbank
136 Francesco Chicchi - Liquigas
137 Roger Hammond - T-Mobile Team
138 Luis Pasamontes Rodriguez - Unibet.com
139 René Weissinger - Team Volksbank
140 Sebastian Schwager - Team Milram
141 Francisco José Ventoso Alberdi - Saunier Duval - Prodir
142 Ruben Lobato Elvira - Saunier Duval - Prodir
143 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel Pro Cycling Team
144 Filippo Pozzato - Liquigas
145 Sébastien Portal - Caisse d'Epargne
146 Wim Vansevenant - Predictor-Lotto
147 Igor Abakoumov - Astana
148 Leif Hoste - Predictor-Lotto
149 Carlos Da Cruz - Française Des Jeux
150 Bart Dockx - Predictor-Lotto
151 Sébastien Minard - Cofidis, le Credit Par Telephone
152 Benat Albizuri Aransolo - Euskaltel - Euskadi
153 Anton Luengo Celaya - Euskaltel - Euskadi
154 Trent Lowe - Discovery Channel Pro Cycling Team
155 Christopher Sutton - Cofidis, le Credit Par Telephone
156 Dmitry Kozontchuk - Rabobank
157 Rene Mandri - Ag2r Prevoyance
158 Daniele Righi - Lampre-Fondital
159 Johannes Fröhlinger - Gerolsteiner 4.22
160 Markus Zberg - Gerolsteiner
161 Saïd Haddou - Bouygues Telecom 6.13
162 Cyrille Monnerais - Française Des Jeux
163 Juan Jose Oroz Ugalde - Euskaltel - Euskadi 6.18
164 Thierry Marichal - Française Des Jeux 9.49
165 Andoni Aranaga Azkune - Euskaltel - Euskadi 20.05
DNF Aitor Galdos Alonso - Euskaltel - Euskadi

Samlet stilling efter 2. etape
1 Fabian Cancellara - Team CSC 4.09.10
2 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 0.07
3 José Ivan Gutierrez Palacios - Caisse d'Epargne 0.15
4 William Bonnet - Credit Agricole 0.16
5 Stuart O'Grady - Team CSC
6 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team
7 Martin Elmiger - Ag2r Prevoyance 0.17
8 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux 0.18
9 Stefan Schumacher - Gerolsteiner
10 Erik Zabel - Team Milram
11 Carlos Barredo Llamazales - Quick Step - Innergetic
12 Kim Kirchen - T-Mobile Team
13 Beat Zberg - Gerolsteiner 0.19
14 Gustav Erik Larsson - Unibet.com
15 Oscar Freire Gomez - Rabobank
16 Hubert Schwab - Quick Step - Innergetic 0.20
17 Gianni Meersman - Discovery Channel Pro Cycling Team
18 Franco Pellizotti - Liquigas
19 Giovanni Visconti - Quick Step - Innergetic 0.21
20 Xavier Florencio Cabre - Bouygues Telecom
21 Alessandro Ballan - Lampre-Fondital
22 Vladimir Karpets - Caisse d'Epargne
23 Jussi Veikkanen - Française Des Jeux
24 Alessandro Proni - Quick Step - Innergetic
25 Matthieu Sprick - Bouygues Telecom 0.22
26 Andrey Mizourov - Astana
27 Carlos Sastre Candil - Team CSC
28 Stijn Devolder - Discovery Channel Pro Cycling Team
29 Robbie McEwen - Predictor-Lotto 0.23
30 Thomas Lövkvist - Française Des Jeux
31 Cristian Moreni - Cofidis, le Credit Par Telephone
32 Murilo Antonio Fischer - Liquigas
33 Laurent Brochard - Bouygues Telecom
34 Grégory Rast - Astana
35 Michael Rogers - T-Mobile Team
36 Frank Schleck - Team CSC
37 Jurgen Van Den Broeck - Predictor-Lotto
38 Maxime Monfort - Cofidis, le Credit Par Telephone 0.24
39 Pablo Lastras Garcia - Caisse d'Epargne
40 Laurens Ten Dam - Unibet.com 0.25
41 Christopher Horner - Predictor-Lotto
42 Juan Manuel Garate - Quick Step - Innergetic
43 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 0.26
44 Juan Antonio Flecha Giannoni - Rabobank
45 Markus Zberg - Gerolsteiner
46 Patrik Sinkewitz - T-Mobile Team
47 Mauricio Alberto Ardila Cano - Rabobank
48 Marzio Bruseghin - Lampre-Fondital
49 Rigoberto Uran - Unibet.com
50 Thomas Dekker - Rabobank 0.27
51 Rinaldo Nocentini - Ag2r Prevoyance
52 Alexandre Usau - Ag2r Prevoyance
53 Jens Voigt - Team CSC
54 Michael Albasini - Liquigas
55 Joaquin Rodriguez Oliver - Caisse d'Epargne
56 Arnaud Labbe - Bouygues Telecom 0.28
57 Alberto Losada Alguacil - Caisse d'Epargne
58 David Loosli - Lampre-Fondital
59 Linus Gerdemann - T-Mobile Team
60 Maryan Hary - Cofidis, le Credit Par Telephone
61 Steve Zampieri - Cofidis, le Credit Par Telephone
62 Bram Tankink - Quick Step - Innergetic
63 Giuseppe Guerini - T-Mobile Team
64 Andrea Tonti - Quick Step - Innergetic
65 Enrico Poitschke - Team Milram
66 Gilberto Simoni - Saunier Duval - Prodir 0.29
67 Victor Hugo Pena Grisales - Unibet.com
68 Marcus Burghardt - T-Mobile Team
69 Kevin De Weert - Cofidis, le Credit Par Telephone
70 Matteo Carrara - Unibet.com 0.30
71 Matthias Kessler - Astana
72 Patrick Calcagni - Liquigas
73 Arkaitz Duran Aroca - Saunier Duval - Prodir
74 Gerrit Glomser - Team Volksbank
75 Simon Gerrans - Ag2r Prevoyance
76 Björn Schröder - Team Milram
77 Volker Ordowski - Gerolsteiner
78 Vincent Jerome - Bouygues Telecom
79 Andreas Klier - T-Mobile Team
80 Jurgen Van Goolen - Discovery Channel Pro Cycling Team
81 Frédéric Guesdon - Française Des Jeux 0.31
82 Kjell Carlström - Liquigas 0.32
83 Christophe Riblon - Ag2r Prevoyance
84 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital
85 Juan Jose Cobo Acebo - Saunier Duval - Prodir
86 Theo Eltink - Rabobank
87 José Angel Gomez Marchante - Saunier Duval - Prodir 0.33
88 Patrice Halgand - Credit Agricole
89 Marcel Strauss - Gerolsteiner
90 Pierre Rolland - Credit Agricole 0.34
91 Iban Mayo - Euskaltel - Euskadi
92 Alberto Ongarato - Team Milram
93 Damiano Cunego - Lampre-Fondital
94 Hubert Dupont - Ag2r Prevoyance
95 David Lopez Garcia - Caisse d'Epargne
96 Jan Boven - Rabobank 0.35
97 Florian Stalder - Team Volksbank
98 Pascal Hungerbühler - Team Volksbank
99 Yannick Talabardon - Credit Agricole
100 Rubens Bertogliati - Saunier Duval - Prodir
101 Benoît Poilvet - Credit Agricole 0.36
102 Mirko Celestino - Team Milram
103 Vladimir Efimkin - Caisse d'Epargne
104 Tristan Valentin - Cofidis, le Credit Par Telephone 0.37
105 Francesco Bellotti - Credit Agricole
106 John Gadret - Ag2r Prevoyance
107 Harald Morscher - Team Volksbank 0.38
108 Pieter Jacobs - Unibet.com
109 Tom Criel - Unibet.com
110 Ivan Velasco Murillo - Euskaltel - Euskadi 0.39
111 Andreas Matzbacher - Team Volksbank
112 Michael Boogerd - Rabobank
113 Janez Brajkovic - Discovery Channel Pro Cycling Team 0.40
114 Giovanni Bernaudeau - Bouygues Telecom
115 Jon Bru Pascal - Euskaltel - Euskadi
116 Wim Van Huffel - Predictor-Lotto
117 Sergio Ghisalberti - Team Milram 0.41
118 Marco Marzano - Lampre-Fondital 0.42
119 Mariusz Witecki - Team Volksbank 0.44
120 Andreas Klöden - Astana 1.15
121 Lars Ytting Bak - Team CSC 1.17
122 Karsten Kroon - Team CSC 1.20
123 Matthew White - Discovery Channel Pro Cycling Team 1.22
124 Mauro Facci - Quick Step - Innergetic 1.25
125 Michael Schär - Astana 1.27
126 Daniel Navarro Garcia - Astana 1.28
127 Christophe Laurent - Credit Agricole 1.30
128 Fernandez De La Puebla Ramos - ASlDbeVrto
129 Ralf Grabsch - Team Milram 1.35
130 Anders Lund - Team CSC 3.32
131 David Kopp - Gerolsteiner 3.51
132 Leif Hoste - Predictor-Lotto 4.18
133 Aurélien Clerc - Bouygues Telecom 4.22
134 René Weissinger - Team Volksbank 4.24
135 Sébastien Hinault - Credit Agricole 4.25
136 Sébastien Minard - Cofidis, le Credit Par Telephone 4.26
137 Roger Hammond - T-Mobile Team
138 Dmitry Kozontchuk - Rabobank 4.27
139 Fumiyuki Beppu - Discovery Channel Pro Cycling Team 4.30
140 Daniele Righi - Lampre-Fondital
141 Filippo Pozzato - Liquigas 4.32
142 Francesco Chicchi - Liquigas
143 Thomas Frei - Astana 4.33
144 Francisco José Ventoso Alberdi - Saunier Duval - Prodir 4.34
145 Carlos Da Cruz - Française Des Jeux
146 Benat Albizuri Aransolo - Euskaltel - Euskadi 4.35
147 Trent Lowe - Discovery Channel Pro Cycling Team
148 Luis Pasamontes Rodriguez - Unibet.com
149 Bart Dockx - Predictor-Lotto 4.36
150 Igor Abakoumov - Astana
151 Guido Trenti - Liquigas
152 Sébastien Portal - Caisse d'Epargne 4.37
153 Christopher Sutton - Cofidis, le Credit Par Telephone
154 Josef Benetseder - Team Volksbank 4.39
155 Rene Mandri - Ag2r Prevoyance 4.42
156 Sebastian Schwager - Team Milram 4.45
157 Anton Luengo Celaya - Euskaltel - Euskadi
158 Wim Vansevenant - Predictor-Lotto 4.47
159 Ruben Lobato Elvira - Saunier Duval - Prodir 4.51
160 Johannes Fröhlinger - Gerolsteiner 5.01
161 Cyrille Monnerais - Française Des Jeux 6.39
162 Saïd Haddou - Bouygues Telecom 6.45
163 Juan Jose Oroz Ugalde - Euskaltel - Euskadi 6.46
164 Thierry Marichal - Française Des Jeux 10.31
165 Andoni Aranaga Azkune - Euskaltel - Euskadi 20.31


Pointkonkurrencen efter 2. etape
1 Fabian Cancellara - Team CSC 41 pts
2 Daniele Bennati - Lampre-Fondital 40
3 Erik Zabel - Team Milram 25
4 Stuart O'Grady - Team CSC 24
5 William Bonnet - Credit Agricole 22
6 José Ivan Gutierrez Palacios - Caisse d'Epargne 16
7 Murilo Antonio Fischer - Liquigas 11
8 Vladimir Gusev - Discovery Channel Pro Cycling Team 10
9 Robbie McEwen - Predictor-Lotto 10
10 Martin Elmiger - Ag2r Prevoyance 9
11 Benoît Vaugrenard - Française Des Jeux 8
12 Marcus Burghardt - T-Mobile Team 8
13 Stefan Schumacher - Gerolsteiner 7
14 Alberto Ongarato - Team Milram 7
15 Patrick Calcagni - Liquigas 6
16 Leif Hoste - Predictor-Lotto 6
17 Kim Kirchen - T-Mobile Team 5
18 Bram Tankink - Quick Step - Innergetic 5
19 Beat Zberg - Gerolsteiner 4
20 Giovanni Visconti - Quick Step - Innergetic 4
21 Fred Rodriguez - Predictor-Lotto 3
22 Andreas Klöden - Astana 3
23 Gustav Erik Larsson - Unibet.com 2
24 Xavier Florencio Cabre - Bouygues Telecom 2
25 Oscar Freire Gomez - Rabobank 1
26 Vladimir Efimkin - Caisse d'Epargne 1


Bjergkonkurrencen efter 2. etape
1 Matteo Carrara - Unibet.com 8 pts
2 Carlos Barredo Llamazales - Quick Step - Innergetic 4
3 Alessandro Proni - Quick Step - Innergetic 3
4 Giuseppe Guerini - T-Mobile Team 1
5 Florian Stalder - Team Volksbank 1


Holdkonkurrencen efter 2. etape
1 Team CSC 12.28.13
2 Discovery Channel Pro Cycling Team 0.15
3 Caisse d'Epargne 0.17
4 Lampre-Fondital 0.18
5 Quickstep-Innergetic
6 Française des Jeux 0.19
7 Gerolsteiner 0.20
8 Predictor-Lotto 0.21
9 Astana
10 Bouygues Telecom 0.22
11 T-Mobile Team 0.24
12 Liquigas 0.27
13 Unibet.com
14 AG2r Prévoyance 0.28
15 Rabobank
16 Cofidis-Le Crédit par Téléphone 0.30
17 Crédit Agricole 0.31
18 Team Milram 0.43
19 Euskaltel-Euskadi 0.45
20 Saunier Duval-Prodir 0.48
21 Team Volkswagen-Trek 0.49



KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Healthy Ageing Tour(2.NCUPJW) 10/04-12/04

Itzulia Basque Country(2.UWT) 06/04-11/04

Paris-Roubaix(1.UWT) 12/04

Klasika Primavera de Amor...(1.1) 12/04

Circuit Cycliste Sarthe -...(2.1) 07/04-10/04

Ronde van Vlaanderen(1.NCUP) 11/04

Ronde van Vlaanderen(1.NCUP) 11/04

Paris-Roubaix(1.UWT) 12/04

Klasika Primavera de Amor...(1.1) 12/04

Paris-Camembert(1.1) 14/04

GP Beiras e Serra da Estrela(2.1) 17/04-19/04

Tour du Finistère(1.1) 18/04

Amstel Gold Race(1.WWT) 19/04

Amstel Gold Race(1.UWT) 19/04

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NY MOUNTAINBIKE? GUIDE, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER