Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Gå til forsiden af feltet.dki samarbejde medGå til forsiden af feltet.dk
Log ind Nyhedsbrev VELOMIO

Cavendish sejrede på Frederiksberg

Cavendish sejrede på Frederiksberg

05. august 2007 15:480

Den sidste etape af Post Danmark Rundt startede i den smukke og idylliske by Præstø, der var med på rutekortet for første gang. Vejret var igen i dag med rytterne og tilskuerne, og det betød, at rigtig mange mennesker stod langs ruten og fulgte med.


Kurt Asle Arvensen vandt Post Danmark Rundt 2007 / Foto: Feltet.dk

Etapen blev kørt fra Præstø til Frederiksberg over 175 km. Eneste konkurrence, som var afsluttet før dagens etape var bakkekonkurrencen, som Jacob Moe (Team GLS) havde vundet. Derimod var der spænding i pointkonkurrencen, hvor Matti Breschel (Team CSC) førte før dagens etape med 35 point, hvilket var to mere end Mark Cavendish (T-Mobile) og yderligere 3 point mere end Francesco Chicchi (Liquigas), som til gengæld var dagens store favorit til at vinde sidste etape. I den samlede stilling virkede det dog til, at Kurt Asle Arvesen (Team CSC) ville vinde Post Danmark Rundt 2007, men de øvrige podieplaceringer var der stor spænding om.

Løbet blev knap nok skudt i gang før det første angreb for fra de danske kontinentale hold, det var Morten Reckweg (Team GLS), Michael Berling (Glud & Marstrand Horsens), Fredrik Johansson (Team Designa Køkken). De tre ryttere stak efter blot et par kilometer og fik sidenhen følgeskab af Clemens Frankhauser (ELK Haus), som kom op til frontgruppen efter 23 km.

4-mandsgruppen arbejdede godt sammen hele etapen og havde på et tidspunkt et forspring på godt fire minutter, men alligevel måtte de se sig hentet af feltet med blot 8 kilometer til mål.

Feltet kørte i et rasende tempo de sidste 8 kilometer, og dermed havde ingen ryttere mulighed for at stikke af på de sidste kilometer. Etapen endte derfor også logisk en massespurt, hvor den store svensker Magnus Bäckstedt (Liquigas) forsøgte at køre holdkammeraten Francesco Chicchi frem til massespurten, men italieneren fik åbnet spurten for tidligt og T-Mobile- sprinteren Mark Cavendish kom forbi og sejrede foran Juan José Haedo (Team CSC).


Med dagens sejr til Mark Cavendish, så vinder T-Mobile-rytteren også pointkonkurrencen.

Samlet vinder Kurt Asle Arvesen (Team CSC) foran Enrico Gasparotto (Liquigas) og Matti Breschel (Team CSC).











Resultat af 6. etape

1 Mark Cavendish - T-Mobile 4.05.17
2 Juan José Haedo - Team CSC
3 Graeme Brown - Rabobank
4 Tom Steels - Predictor - Lotto
5 Francesco Chicchi - Liquigas
6 Matti Breschel - Team CSC
7 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano
8 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens
9 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS
10 Kurt Asle Arvesen - Team CSC
11 Enrico Gasparotto - Liquigas
12 Jens-Erik Madsen - Team Designa Køkken
13 Greg Henderson - T-Mobile
14 Mathew Haymann - Rabobank
15 Stefano Zanini - Predictor - Lotto
16 Marek Rutkiewicz - Team Intel Action
17 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano
18 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken
19 Krzysztof Miara - Team Intel Action
20 Iljo Keisse - Chokolade Jacques
21 Casper Jørgensen - Team Odense Energi
22 Fabien Bacquet - Skil-Shimano
23 Robby Meul - DFL Cyclingnews
24 Lars Ulrich - Team Odense Energi
25 Dmitry Kozontchuk - Rabobank
26 Kasper Jebjerg - Team Designa Køkken
27 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto
28 Roman Kreuziger - Liquigas
29 Nicki Sørensen - Team CSC
30 Michael Vanderaerden * - DFL Cyclingnews
31 David Harrigan - DFL Cyclingnews
32 Jonas Ljundsblad - Team Canyon
33 Matthe Pronk - Team Canyon
34 Bart Dockx - Predictor - Lotto
35 Markus Eichler * - Team Canyon
36 Michael Blaudzun - Team CSC
37 Jimmy Casper - Team Canyon
38 Dominique Cornu - Predictor - Lotto
39 David Derod - Skil-Shimano
40 Niko Eeckhout - Chokolade Jacques
41 Kane Oakley - DFL Cyclingnews
42 Frantisek Rabon - T-Mobile
43 Cameron Jennings - DFL Cyclingnews
44 Gerben Löwik - Rabobank
45 Denys Kostyuk - Team Intel Action
46 Matti Helminen - DFL Cyclingnews
47 Anders Lund - Team CSC
48 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens
49 Lorenzo Bernucci - T-Mobile
50 Robert Lauscha - Elk Haus
51 Harald Totschnig - Elk Haus
52 Art Vierhouten - Skil-Shimano
53 Preben Van Hecke - Predictor - Lotto
54 Masahiro Shinagawa - Skil-Shimano
55 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens
56 René Jørgensen - Team Designa Køkken
57 Daniel Foder - Team Designa Køkken
58 Marcus Ljungqvist - Team CSC
59 Jacob Moe - Team GLS
60 Michael Larsen - Team Odense Energi
61 Morten Christiansen - Glud & Marstrand Horsens
62 Thomas Oredsson - Team GLS
63 Piotr Chmielewski - Team Intel Action
64 Kenny Lisabeth - Chokolade Jacques
65 Nic Ingels - Predictor - Lotto
66 Michael Reihs - Team Designa Køkken
67 Bart Vanheule - Chokolade Jacques
68 Arnaud Coyot - Team Canyon
69 Anders Fialla - Team Odense Energi
70 Michael Skelde - Glud & Marstrand Horsens
71 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 0.15
72 Rick Flens - Rabobank
73 Allan Johansen - Team CSC
74 Robert Radosz - Team Intel Action
75 Floris Goesinnen - Skil-Shimano
76 Bert Roesems - Predictor - Lotto
77 Jesper Mørkøv - Team Odense Energi
78 Max Van Heeswijk - Rabobank
79 Clemens Frankhauser - Elk Haus
80 Benny De Schrooder - Chokolade Jacques
81 Tom Criel - Team Canyon
82 Jan Valach - Elk Haus
83 Evert Verbist - Chokolade Jacques
84 Michael Pichler - Elk Haus
85 Kenny De Ketele - Chokolade Jacques
86 Aaron Olson - T-Mobile
87 Kaoru Ouchi - Skil-Shimano
88 Servais Knaven - T-Mobile
89 Ian Stannard - T-Mobile
90 Niki Østergaard - Team GLS
91 Kasper Schjønnemann - Glud & Marstrand Horsens
92 Jan Almblad - Team GLS
93 Marco Pinotti - T-Mobile
94 Stefan Denifl - Elk Haus
95 Fredrik Johansson - Team Designa Køkken
96 Magnus Backstedt - Liquigas 0.23
97 Erwin Thijs - Team Canyon
98 Kenny Dehaes - Chokolade Jacques 0.27
99 Mauro Da Dalto - Liquigas
100 Vincenzo Nibali - Liquigas 0.29
101 Luca Paolini - Liquigas
102 Michael Mørkøv - Team GLS 0.33
103 Leon Van Bon - Rabobank 0.39
104 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 0.55
105 Jeremy Vennell - DFL Cyclingnews 0.59
106 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS 1.10
107 Martin Lollesgaard - Team Odense Energi
108 Jan Boven - Rabobank
109 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens 4.37
110 Kasper Linde Jørgensen - Team Odense Energi 4.39
111 Morten Reckweg - Team GLS 4.45
112 Marcin Osinski - Team Intel Action 6.04


Samlet slutstilling

1 Kurt Asle Arvesen - Team CSC 19.49.38
2 Enrico Gasparotto - Liquigas 0.14
3 Matti Breschel - Team CSC 0.27
4 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 0.28
5 Nicki Sørensen - Team CSC 0.32
6 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto 0.35
7 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken 0.35
8 Lorenzo Bernucci - T-Mobile 0.42
9 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens 0.45
10 Marek Rutkiewicz - Team Intel Action 0.56
11 Roman Kreuziger - Liquigas 0.59
12 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens 1.13
13 Frantisek Rabon - T-Mobile 1.19
14 Markus Eichler * - Team Canyon 1.32
15 Jacob Moe - Team GLS 1.35
16 Michael Blaudzun - Team CSC 1.35
17 Denys Kostyuk - Team Intel Action 1.39
18 Marcus Ljungqvist - Team CSC 1.43
19 Bart Vanheule - Chokolade Jacques 1.51
20 Mark Cavendish - T-Mobile 1.54
21 Dmitry Kozontchuk - Rabobank 2.02
22 Mathew Haymann - Rabobank 2.02
23 Daniel Foder - Team Designa Køkken 2.04
24 Art Vierhouten - Skil-Shimano 2.24
25 Niki Østergaard - Team GLS 2.31
26 Preben Van Hecke - Predictor - Lotto 2.32
27 René Jørgensen - Team Designa Køkken 2.38
28 Jonas Ljundsblad - Team Canyon 2.39
29 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS 2.48
30 Thomas Oredsson - Team GLS 2.48
31 David Derod - Skil-Shimano 2.57
32 Casper Jørgensen - Team Odense Energi 3.10
33 Harald Totschnig - Elk Haus 3.10
34 Vincenzo Nibali - Liquigas 3.16
35 Evert Verbist - Chokolade Jacques 3.19
36 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 3.51
37 Clemens Frankhauser - Elk Haus 3.55
38 Bart Dockx - Predictor - Lotto 4.03
39 Arnaud Coyot - Team Canyon 4.05
40 Krzysztof Miara - Team Intel Action 4.11
41 Greg Henderson - T-Mobile 4.18
42 Kenny De Ketele - Chokolade Jacques 4.30
43 Gerben Löwik - Rabobank 4.34
44 Matthe Pronk - Team Canyon 4.35
45 Michael Reihs - Team Designa Køkken 4.39
46 Tom Criel - Team Canyon 4.42
47 Michael Larsen - Team Odense Energi 4.43
48 Fredrik Johansson - Team Designa Køkken 4.44
49 Jan Almblad - Team GLS 4.44
50 Cameron Jennings - DFL Cyclingnews 4.48
51 Allan Johansen - Team CSC 5.00
52 Nic Ingels - Predictor - Lotto 5.02
53 Magnus Backstedt - Liquigas 5.04
54 Michael Vanderaerden * - DFL Cyclingnews 5.24
55 Francesco Chicchi - Liquigas 5.26
56 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 6.32
57 Mauro Da Dalto - Liquigas 6.39
58 Leon Van Bon - Rabobank 6.44
59 Masahiro Shinagawa - Skil-Shimano 7.04
60 Aaron Olson - T-Mobile 7.23
61 Stefan Denifl - Elk Haus 7.27
62 Kenny Lisabeth - Chokolade Jacques 7.42
63 Ian Stannard - T-Mobile 8.02
64 Servais Knaven - T-Mobile 8.30
65 Michael Pichler - Elk Haus 8.31
66 Michael Skelde - Glud & Marstrand Horsens 8.32
67 Bert Roesems - Predictor - Lotto 8.49
68 Jan Valach - Elk Haus 9.49
69 Michael Mørkøv - Team GLS 10.19
70 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS 11.28
71 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 11.46
72 Luca Paolini - Liquigas 12.31
73 Rick Flens - Rabobank 14.37
74 Matti Helminen - DFL Cyclingnews 15.36
75 Jan Boven - Rabobank 16.50
76 Kasper Jebjerg - Team Designa Køkken 17.12
77 Graeme Brown - Rabobank 22.04
78 Marco Pinotti - T-Mobile 24.36
79 Robert Lauscha - Elk Haus 25.55
80 Niko Eeckhout - Chokolade Jacques 28.04
81 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano 29.02
82 Erwin Thijs - Team Canyon 29.26
83 David Harrigan - DFL Cyclingnews 29.57
84 Max Van Heeswijk - Rabobank 30.04
85 Jens-Erik Madsen - Team Designa Køkken 36.50
86 Jimmy Casper - Team Canyon 36.51
87 Iljo Keisse - Chokolade Jacques 37.27
88 Kane Oakley - DFL Cyclingnews 37.30
89 Juan José Haedo - Team CSC 37.30
90 Lars Ulrich - Team Odense Energi 37.31
91 Robert Radosz - Team Intel Action 37.43
92 Benny De Schrooder - Chokolade Jacques 37.56
93 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens 38.01
94 Tom Steels - Predictor - Lotto 38.11
95 Anders Lund - Team CSC 38.15
96 Dominique Cornu - Predictor - Lotto 38.29
97 Piotr Chmielewski - Team Intel Action 38.32
98 Robby Meul - DFL Cyclingnews 38.36
99 Stefano Zanini - Predictor - Lotto 39.47
100 Jeremy Vennell - DFL Cyclingnews 41.43
101 Marcin Osinski - Team Intel Action 43.19
102 Morten Reckweg - Team GLS 44.27
103 Kenny Dehaes - Chokolade Jacques 45.08
104 Morten Christiansen - Glud & Marstrand Horsens 45.29
105 Anders Fialla - Team Odense Energi 45.55
106 Kaoru Ouchi - Skil-Shimano 46.06
107 Kasper Schjønnemann - Glud & Marstrand Horsens 46.39
108 Fabien Bacquet - Skil-Shimano 47.44
109 Martin Lollesgaard - Team Odense Energi 51.26
110 Jesper Mørkøv - Team Odense Energi 53.25
111 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens 57.15
112 Kasper Linde Jørgensen - Team Odense Energi 1.01.20


Slutstillingen i pointkonkurrencen
1 Mark Cavendish - T-Mobile 48
2 Matti Breschel - Team CSC 42
3 Francesco Chicchi - Liquigas 38
4 Enrico Gasparotto - Liquigas 30
5 Kurt Asle Arvesen - Team CSC 26
6 Juan José Haedo - Team CSC 24
7 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS 22
8 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano 20
9 Tom Steels - Predictor - Lotto 18
10 Nicki Sørensen - Team CSC 16
11 Rick Flens - Rabobank 15
12 Lorenzo Bernucci - T-Mobile 15
13 Mathew Haymann - Rabobank 14
14 Roman Kreuziger - Liquigas 13
15 Graeme Brown - Rabobank 13
16 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens 12
17 Preben Van Hecke - Predictor - Lotto 11
18 Marco Pinotti - T-Mobile 10
19 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 10
20 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens 9
21 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken 9
22 Jacob Moe - Team GLS 9
23 Denys Kostyuk - Team Intel Action 8
24 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 8
25 Jens-Erik Madsen - Team Designa Køkken 8
26 René Jørgensen - Team Designa Køkken 8
27 David Derod - Skil-Shimano 8
28 Greg Henderson - T-Mobile 7
29 Dominique Cornu - Predictor - Lotto 7
30 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 7
31 Magnus Backstedt - Liquigas 6
32 Clemens Frankhauser - Elk Haus 6
33 Morten Reckweg - Team GLS 6
34 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens 5
35 Niko Eeckhout - Chokolade Jacques 5
36 Daniel Foder - Team Designa Køkken 5
37 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 5
38 Fredrik Johansson - Team Designa Køkken 5
39 Nic Ingels - Predictor - Lotto 4
40 Stefano Zanini - Predictor - Lotto 4
41 Kenny Lisabeth - Chokolade Jacques 4
42 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto 4
43 Bert Roesems - Predictor - Lotto 4
44 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens 4
45 Art Vierhouten - Skil-Shimano 3
46 Marek Rutkiewicz - Team Intel Action 3
47 Frantisek Rabon - T-Mobile 3
48 Kane Oakley - DFL Cyclingnews 3
49 Stefan Denifl - Elk Haus 2
50 Kenny Dehaes - Chokolade Jacques 2
51 Leon Van Bon - Rabobank 2
52 Evert Verbist - Chokolade Jacques 1
53 Krzysztof Miara - Team Intel Action 1
54 Jonas Ljundsblad - Team Canyon 1


Slutstillingen i bakkekonkurrencen
1 Jacob Moe - Team GLS 74
2 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 36
3 René Jørgensen - Team Designa Køkken 34
4 Preben Van Hecke - Predictor - Lotto 26
5 Daniel Foder - Team Designa Køkken 24
6 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 22
7 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 16
8 Clemens Frankhauser - Elk Haus 14
9 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS 14
10 Morten Reckweg - Team GLS 12
11 Fredrik Johansson - Team Designa Køkken 10
12 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens 8
13 David Derod - Skil-Shimano 8
14 Leon Van Bon - Rabobank 8
15 Matti Breschel - Team CSC 6
16 Kane Oakley - DFL Cyclingnews 6
17 Marek Rutkiewicz - Team Intel Action 4
18 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens 4
19 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 2
20 Michael Pichler - Elk Haus 2


Slutstillingen i ungdomskonkurrencen
1 Enrico Gasparotto - Liquigas 19.49.52
2 Matti Breschel - Team CSC 0.13
3 Jurgen Van Den Broeck - Predictor - Lotto 0.21
4 Jakob Fuglsang - Team Designa Køkken 0.21
5 Lasse Bøchmann - Glud & Marstrand Horsens 0.31
6 Roman Kreuziger - Liquigas 0.45
7 André Steensen - Glud & Marstrand Horsens 0.59
8 Frantisek Rabon - T-Mobile 1.05
9 Markus Eichler * - Team Canyon 1.18
10 Denys Kostyuk - Team Intel Action 1.25
11 Bart Vanheule - Chokolade Jacques 1.37
12 Mark Cavendish - T-Mobile 1.40
13 Dmitry Kozontchuk - Rabobank 1.48
14 Daniel Foder - Team Designa Køkken 1.50
15 Niki Østergaard - Team GLS 2.17
16 Preben Van Hecke - Predictor - Lotto 2.18
17 Jonas Aaen Jørgensen - Team GLS 2.34
18 David Derod - Skil-Shimano 2.43
19 Casper Jørgensen - Team Odense Energi 2.56
20 Vincenzo Nibali - Liquigas 3.02
21 Evert Verbist - Chokolade Jacques 3.05
22 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 3.37
23 Clemens Frankhauser - Elk Haus 3.41
24 Krzysztof Miara - Team Intel Action 3.57
25 Kenny De Ketele - Chokolade Jacques 4.16
26 Tom Criel - Team Canyon 4.28
28 Nic Ingels - Predictor - Lotto 4.48
29 Michael Vanderaerden * - DFL Cyclingnews 5.10
30 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 6.18
31 Masahiro Shinagawa - Skil-Shimano 6.50
32 Stefan Denifl - Elk Haus 7.13
33 Ian Stannard - T-Mobile 7.48
35 Michael Mørkøv - Team GLS 10.05
36 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS 11.14
37 Rick Flens - Rabobank 14.23
38 Kasper Jebjerg - Team Designa Køkken 16.58
39 Robert Lauscha - Elk Haus 25.41
40 Kenny Van Hummel - Skil-Shimano 28.48
41 Iljo Keisse - Chokolade Jacques 37.13
42 Lars Ulrich - Team Odense Energi 37.17
43 Rune Udby - Glud & Marstrand Horsens 37.47
44 Anders Lund - Team CSC 38.01
45 Dominique Cornu - Predictor - Lotto 38.15
46 Marcin Osinski - Team Intel Action 43.05
47 Morten Reckweg - Team GLS 44.13
48 Kenny Dehaes - Chokolade Jacques 44.54
49 Kasper Schjønnemann - Glud & Marstrand Horsens 46.25
50 Fabien Bacquet - Skil-Shimano 47.30
51 Martin Lollesgaard - Team Odense Energi 51.12
52 Jesper Mørkøv - Team Odense Energi 53.11
53 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens 57.01
54 Kasper Linde Jørgensen - Team Odense Energi 1.01.06 


Slutstillingen i fighterkonkurrencen
1 Jacob Nielsen - Glud & Marstrand Horsens 16
1 Daniel Foder - Team Designa Køkken 16
3 René Jørgensen - Team Designa Køkken 12
4 Clemens Frankhauser - Elk Haus 10
5 Jacob Moe - Team GLS 10
6 Martin Mortensen - Team Designa Køkken 10
7 Fredrik Johansson - Team Designa Køkken 6
8 Floris Goesinnen - Skil-Shimano 6
9 Michael Berling - Glud & Marstrand Horsens 4
10 Preben Van Hecke - Predictor - Lotto 4
11 Michael Pichler - Elk Haus 4
12 Kristoffer G. Nielsen - Team GLS 4
13 Morten Reckweg - Team GLS 2
14 Leon Van Bon - Rabobank 2
15 David Derod - Skil-Shimano 2
16 Kane Oakley - DFL Cyclingnews 2


Slutstillingen i holdkonkurrencen
1 Team CSC 59.29.56
2 Liquigas 59.32.06
3 T-Mobile 59.32.29
4 Team Designa Køkken 59.33.14
5 Predictor - Lotto 59.34.00
6 Skil-Shimano 59.34.33
7 Team GLS 59.34.53
8 Elk Haus 59.35.00
9 Team Intel Action 59.35.05
10 Rabobank 59.35.40
11 Chokolade Jacques 59.36.30
12 Team Canyon 59.37.01
13 Glud & Marstrand Horsens 59.39.24
14 DFL Cyclingnews 59.54.06
15 Team Odense Energi 60.14.14
KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:
/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Grand Prix Cerami(1.1) 16/07

Tour de l'Abitibi - Coupe...(2.NCUP) 14/07-19/07

Grand Prix Cerami(1.1) 16/07

OL - Herrer(JO) 25/07

Donostia San Sebastian Kl...(1.UWT) 25/07

AG2R La Mondiale

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana Pro Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain-McLaren

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

CCC Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Pro Cycling

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Mitchelton-Scott

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

NTT Pro Cycling Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team INEOS

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Sunweb

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

NYE SKO? GUIDE, SAMMENLIGN OG FIND FORHANDLER