Tak for dit besøg, det er vi rigtigt glade for!

Vi er dog knap så glade for at se, at du blokerer for annoncer, som gør det muligt for os at tilbyde vores indhold – helt GRATIS. Hvis du tillader annoncer fra Feltet.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis nyheder. Måske værd at overveje en ekstra gang?

På forhånd tak!
Feltet.dk

Fjern min adblock - og støt Feltet.dk
Fortsæt uden at deaktivere
Chicchi og Rebellin sejrede i Brixia Tour

Chicchi og Rebellin sejrede i Brixia Tour

29. juli 2007 19:380

Annonce

4. og sidste etape af Brixia Tour blev kørt fra Pisogne til Darfo Boario Terme over 184.5 km. Etapen bød på flere angreb, men ens for dem alle var at udbrudene blev kørt ind.

I massespurten var Francesco Chicchi (Liquigas) foran Mattia Gavazzi (Kio Ene-Tonazzi-DMT) og Mirco Lorenzetto (Team Milram).

Samlet vinder Davide Rebellin (Gerolsteiner) Brixia Tour foran Santo Anza (Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia) og Matteo Carrara (Unibet.com).


Resultat 4. etape

1 Francesco Chicchi - Liquigas 4.24.31 (41.28 km/t)
2 Mattia Gavazzi - Kio Ene-Tonazzi-DMT
3 Mirco Lorenzetto - Team Milram
4 Ivan Fanelli - Cinelli-Endeka-OPD
5 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare
6 Giosu‚ Bonomi - Barloworld
7 Mauro Santambrogio - Lampre-Fondital
8 Fabrizio Guidi - Barloworld
9 Aurelien Passeron - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
10 Samuele Marzoli - Team LPR
11 Koen De Kort - Astana
12 Alessandro Bertuola - Tenax-Menikini
13 Yuriy Metlushenko - MapaMap-BantProfi
14 Paolo Bailetti - Team LPR
15 Nikolai Trusov - Tinkoff Credit System
16 Domenico Loria - Team Universal Caffe'-Ecopterol
17 Daniele Pietropolli - Tenax-Menikini
18 Roberto Antonio Traficante - Team LPR
19 Robert Kiserlowski - Adria Mobil
20 Slawomir Kohut - Amore & Vita-McDonald's
21 Riccardo Chiarini - Team LPR
22 Kristof Szczawinski - Miche
23 Joze Senekovic - Adria Mobil
24 Stefano Cavallari - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
25 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano
26 Manuele Spadi - Ceramica Flaminia
27 Matteo Carrara - Unibet.com
28 Mitchell Docker - Drapac Porsche
29 Emiliano Donadello - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
30 Hubert Schwab - Quickstep-Innergetic
31 Davide Vigano' - Quickstep-Innergetic
32 Alexandre Bazhenov - Cinelli-Endeka-OPD
33 Devis Miorin - Kio Ene-Tonazzi-DMT
34 Tomas Nose - Adria Mobil
35 Lorenzo Cardellini - Miche
36 Nicola D'andrea - Miche
37 Hubert Krys - Ceramica Flaminia
38 Davide Rebellin - Gerolsteiner
39 Benoit Joachim - Astana
40 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Menikini
41 Oscar Gatto - Gerolsteiner
42 Hugo Sabido - Barloworld
43 Marco Zanotti - Unibet.com
44 Santo Anza - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
45 Tomasz Marczymski - Ceramica Flaminia
46 Johannes Frohlinger - Gerolsteiner
47 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare
48 Stuart Shaw - Drapac Porsche
49 Massimo Giunti - Miche
50 Paul Martens - Skil-Shimano
51 Marco Osella - Kio Ene-Tonazzi-DMT
52 Leonardo Moser - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
53 Ivan Rovny - Tinkoff Credit System
54 Pavel Brutt - Tinkoff Credit System
55 Nazareno Rossi - Team LPR
56 Jurgen Van De Walle - Quickstep-Innergetic
57 Niklas Axelsson - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
58 Massimo Mazzanti - Kio Ene-Tonazzi-DMT
59 Marco Velo - Team Milram
60 Fabio Baldato - Lampre-Fondital
61 Gustav Erik Larsson - Unibet.com
62 Goradz Stangelj - Lampre-Fondital
63 Fabio Sacchi - Team Milram
64 Eddy Serri - Miche
65 Ivan De Nobile - Team Universal Caffe'-Ecopterol
66 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic
67 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit System
68 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit System
69 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit System
70 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare
71 Jure Golcer - Tenax-Menikini
72 Marten Den Bakker - Skil-Shimano
73 Micul… Dematteis - Tenax-Menikini
74 Francesco Failli - Liquigas
75 Volodymyr Duma - Ceramica Flaminia
76 Yukihiro Doi - Skil-Shimano
77 Severyn Kohut - Amore & Vita-McDonald's
78 Matej Jurco - Team Milram
79 Przemyslaw Niemiec - Miche
80 Slawomir Bury - Amore & Vita-McDonald's
81 Alessandro Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
82 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital
83 Andreas Dietziker - Team LPR
84 Damiano Cunego - Lampre-Fondital
85 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria-Navigare
86 Alfonso Falzarano - Cinelli-Endeka-OPD
87 Dario Andriotto - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 0.23
88 Alexander Khatuntsev - Unibet.com 0.28
89 Leonardo Scarselli - Quickstep-Innergetic
90 Jure Zrimsek - Adria Mobil
91 Maurizio Varini - Ceramica Flaminia
92 Robert Mclachlan - Drapac Porsche
93 Andrea Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
94 Andrea Noe' - Liquigas
95 Massimo Codol - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
96 Marco Marzano - Lampre-Fondital
97 Maxim Gourov - Astana
98 Davide Torosantucci - Team Universal Caffe'-Ecopterol
99 Jos‚ Umberto Rujano Guillen - Unibet.com
100 Walter Proch - Team LPR
101 Gianluca Cavalli - Cinelli-Endeka-OPD 0.34
102 Emanuele Sella - Ceramica Panaria-Navigare
103 Jonathan Righetto - Team Universal Caffe'-Ecopterol
104 Fabio Sabatini - Team Milram
105 Simone Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
106 Andrea Moletta - Gerolsteiner
107 Ruslan Gryschenko - MapaMap-BantProfi
108 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
109 Dainius Kairelis - Amore & Vita-McDonald's
110 Addy Engels - Quickstep-Innergetic
111 Piet Rooijakkers - Skil-Shimano
112 Ruslan Ivanov - Amore & Vita-McDonald's
113 Diego Caccia - Barloworld
114 Darren Lapthorne - Drapac Porsche
115 Emanuele Bindi - Team Universal Caffe'-Ecopterol
116 Alessandro Spezialetti - Liquigas
117 Mirko Allegrini - Kio Ene-Tonazzi-DMT
118 Pieter Jacobs - Unibet.com
119 Roberto Antonio Richeze - Team Universal Caffe'-Ecopterol
120 Pasquale Muto - Miche
121 Matteo Bono - Lampre-Fondital 1.03
122 Vladimir Smirnov - Cinelli-Endeka-OPD 1.24
123 Stefano Boggia - Ceramica Flaminia 2.41
124 Ivan De Gasperi - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
125 Laurens Ten Dam - Unibet.com
126 Igor Pugaci - Cinelli-Endeka-OPD
127 Phillip Thuaux - Drapac Porsche 3.10
128 Bruno Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 3.40
129 Gennedy Mikhaylov - Astana 4.07
130 Blaz Jarc - Adria Mobil 5.01
131 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit System 8.21
132 Antonio D'aniello - Ceramica Flaminia
133 James Perry - Barloworld 8.28
134 John Lee Augustyn - Barloworld
135 Casey Munro - Drapac Porsche 8.34


Udgået
DNS Giovanni Visconti - Quickstep-Innergetic
DNS Simon Spilak - Adria Mobil
DNF Morris Possoni - Lampre-Fondital
DNF Francesco Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo
DNF Gianluca Coletta - Cinelli-Endeka-OPD
DNF Mikhail Timochine - MapaMap-BantProfi
DNF Boris Shpilevsky - Kio Ene-Tonazzi-DMT
DNF Marco Corsini - Tenax-Menikini
DNF Tim Klinger - Gerolsteiner
DNF Dario Cataldo - Liquigas
DNF Enrico Degano - Barloworld
DNF Dean Podgornyk - MapaMap-BantProfi
DNF Mariano Giallorenzo - Miche
DNF Vladislav Borisov - Team Universal Caffe'-Ecopterol
DNF Romas Sinicinas - Amore & Vita-McDonald's
DNF Raffaele Ferrara - Team LPR
DNF Matej Mugerli - Liquigas
DNF Thomas Frei - Astana
DNF Danilo Di Luca - Liquigas
DNF Markus Zberg - Gerolsteiner
DNF Beat Zberg - Gerolsteiner
DNF Leonardo Bertagnolli - Liquigas
DNF Sergio Ghisalberti - Team Milram


Samlet slutstilling
1 Davide Rebellin - Gerolsteiner 16.19.19
2 Santo Anza - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 0.13
3 Matteo Carrara - Unibet.com 1.12
4 Ruslan Pidgornyy - Tenax-Menikini 1.17
5 Paolo Bailetti - Team LPR 1.19
6 Fortunato Baliani - Ceramica Panaria-Navigare 1.34
7 Leonardo Moser - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 1.40
8 Tomas Nose - Adria Mobil 1.55
9 Massimo Giunti - Miche 1.58
10 Marco Osella - Kio Ene-Tonazzi-DMT 2.06
11 Tomasz Marczymski - Ceramica Flaminia 2.34
12 Jure Golcer - Tenax-Menikini 2.51
13 Alessandro Bertuola - Tenax-Menikini 3.35
14 Alessandro Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia
15 Domenico Pozzovivo - Ceramica Panaria-Navigare 5.10
16 Emanuele Sella - Ceramica Panaria-Navigare 5.37
17 Davide Torosantucci - Team Universal Caffe'-Ecopterol 5.48
18 Alfonso Falzarano - Cinelli-Endeka-OPD 7.37
19 Paul Martens - Skil-Shimano 8.42
20 Lorenzo Cardellini - Miche 9.08
21 Przemyslaw Niemiec - Miche 9.53
22 Matej Jurco - Team Milram 11.41
23 Emanuele Bindi - Team Universal Caffe'-Ecopterol 12.18
24 Simone Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 12.45
25 Alexandre Bazhenov - Cinelli-Endeka-OPD 12.57
26 Stefano Cavallari - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 13.41
27 Vasil Kiryienka - Tinkoff Credit System 14.10
28 Andrea Masciarelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 14.39
29 Devis Miorin - Kio Ene-Tonazzi-DMT 14.57
30 Riccardo Chiarini - Team LPR 15.30
31 Jos‚ Umberto Rujano Guillen - Unibet.com 15.36
32 Andrea Noe' - Liquigas 15.44
33 Goradz Stangelj - Lampre-Fondital 16.42
34 Gustav Erik Larsson - Unibet.com 16.54
35 Dainius Kairelis - Amore & Vita-McDonald's 17.48
36 Fabio Sacchi - Team Milram 18.02
37 Luca Mazzanti - Ceramica Panaria-Navigare 18.06
38 Evgeni Petrov - Tinkoff Credit System 18.58
39 Mirko Allegrini - Kio Ene-Tonazzi-DMT 19.03
40 Koen De Kort - Astana 20.10
41 Robert Kiserlowski - Adria Mobil 20.44
42 John Lee Augustyn - Barloworld 21.28
43 Micul… Dematteis - Tenax-Menikini 22.04
44 Severyn Kohut - Amore & Vita-McDonald's 22.11
45 Maarten Tjallingii - Skil-Shimano 22.42
46 Jurgen Van De Walle - Quickstep-Innergetic 22.57
47 Francesco Failli - Liquigas 23.04
48 Marco Velo - Team Milram 23.19
49 Walter Proch - Team LPR 25.16
50 Maurizio Varini - Ceramica Flaminia 25.17
51 Laurens Ten Dam - Unibet.com 25.45
52 Ivan Rovny - Tinkoff Credit System 26.10
53 Niklas Axelsson - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 26.19
54 Pavel Brutt - Tinkoff Credit System 26.50
55 Daniele Pietropolli - Tenax-Menikini 27.06
56 Roberto Antonio Traficante - Team LPR 27.34
57 Slawomir Bury - Amore & Vita-McDonald's 27.37
58 Alessandro Spezialetti - Liquigas 29.06
59 Alexander Khatuntsev - Unibet.com 29.13
60 Hugo Sabido - Barloworld 29.16
61 Igor Pugaci - Cinelli-Endeka-OPD 31.24
62 Andrea Moletta - Gerolsteiner 32.43
63 Piet Rooijakkers - Skil-Shimano 32.44
64 Hubert Schwab - Quickstep-Innergetic 33.04
65 Marten Den Bakker - Skil-Shimano 33.19
66 Paolo Tiralongo - Lampre-Fondital 33.32
67 Pasquale Muto - Miche 33.35
68 Ivan Santaromita - Quickstep-Innergetic 34.07
69 Damiano Cunego - Lampre-Fondital 34.48
70 Hubert Krys - Ceramica Flaminia 34.50
71 Stefano Garzelli - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 35.05
72 Fabio Sabatini - Team Milram 35.10
73 Andreas Dietziker - Team LPR 35.57
74 Maxim Gourov - Astana 36.14
75 Yukihiro Doi - Skil-Shimano 36.15
76 Kristof Szczawinski - Miche 36.36
77 Massimo Mazzanti - Kio Ene-Tonazzi-DMT 36.39
78 Fabrizio Guidi - Barloworld 36.53
79 Benoit Joachim - Astana
80 Diego Caccia - Barloworld 37.09
81 Aurelien Passeron - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 37.14
82 Mikhail Ignatiev - Tinkoff Credit System 37.53
83 Fabio Baldato - Lampre-Fondital 38.57
84 Ivan De Gasperi - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 39.00
85 Joze Senekovic - Adria Mobil 39.01
86 Marco Marzano - Lampre-Fondital 39.24
87 Stefano Boggia - Ceramica Flaminia 39.33
88 Nazareno Rossi - Team LPR 40.21
89 Mauro Santambrogio - Lampre-Fondital 40.53
90 Leonardo Scarselli - Quickstep-Innergetic 40.59
91 Domenico Loria - Team Universal Caffe'-Ecopterol 42.14
92 Vladimir Smirnov - Cinelli-Endeka-OPD 42.24
93 Gianluca Cavalli - Cinelli-Endeka-OPD 43.12
94 Roberto Antonio Richeze - Team Universal Caffe'-Ecopterol 43.20
95 Ruslan Ivanov - Amore & Vita-McDonald's 43.25
96 Manuele Spadi - Ceramica Flaminia 43.26
97 Eddy Serri - Miche 43.29
98 Ruslan Gryschenko - MapaMap-BantProfi 43.49
99 Massimo Codol - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 44.22
100 Antonio D'aniello - Ceramica Flaminia 45.02
101 Matteo Bono - Lampre-Fondital 45.17
102 Paride Grillo - Ceramica Panaria-Navigare 45.28
103 Giosu‚ Bonomi - Barloworld
104 Marco Zanotti - Unibet.com
105 Darren Lapthorne - Drapac Porsche 45.44
106 Francesco Chicchi - Liquigas 46.21
107 Samuele Marzoli - Team LPR 46.31
108 Ivan Fanelli - Cinelli-Endeka-OPD 46.44
109 Volodymyr Duma - Ceramica Flaminia
110 Stuart Shaw - Drapac Porsche 46.45
111 Nicola D'andrea - Miche 47.07
112 Dario Andriotto - Acqua & Sapone-Caffe Mokambo 47.13
113 Jonathan Righetto - Team Universal Caffe'-Ecopterol 47.17
114 Emiliano Donadello - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 47.57
115 Oscar Gatto - Gerolsteiner 48.13
116 Pieter Jacobs - Unibet.com 48.19
117 Davide Vigano' - Quickstep-Innergetic 50.20
118 Slawomir Kohut - Amore & Vita-McDonald's 50.49
119 James Perry - Barloworld 52.35
120 Robert Mclachlan - Drapac Porsche 52.52
121 Nikolai Trusov - Tinkoff Credit System 53.38
122 Mitchell Docker - Drapac Porsche 53.45
123 Gennedy Mikhaylov - Astana 54.08
124 Mattia Gavazzi - Kio Ene-Tonazzi-DMT 54.10
125 Jure Zrimsek - Adria Mobil 54.31
126 Mirco Lorenzetto - Team Milram 55.11
127 Yuriy Metlushenko - MapaMap-BantProfi 55.43
128 Salvatore Commesso - Tinkoff Credit System 55.57
129 Ivan De Nobile - Team Universal Caffe'-Ecopterol 56.09
130 Johannes Frohlinger - Gerolsteiner 56.38
131 Addy Engels - Quickstep-Innergetic 58.37
132 Casey Munro - Drapac Porsche 1.00.33
133 Blaz Jarc - Adria Mobil 1.02.13
134 Phillip Thuaux - Drapac Porsche 1.02.40
135 Bruno Bertolini - Serramenti PVC Diquigiovanni- Selle Italia 1.04.58

Annonce

Annonce

KOM FORREST I FELTET - FÅ NYHEDERNE FØRST:

Annonce

Annonce

/var/www/vhosts/feltet.dk/httpdocs/octo_data/Feltet/layouts/default_front/data/boxes/box_417.data.json

Gran Premio Eccellenze Va...(1.1) 19/06

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

TF GD Dorigo MO Biemmereti(1.1) 20/06

Giro dell'Appennino(1.1) 24/06

Giro di Basilicata(2.1) 24/06-27/06

Acht van Bladel(2.1) 25/06-27/06

Tour de France(2.UWT) 26/06-18/07

La Course by Le Tour de F...(1.WWT) 27/06

Axion SWISS Bank Gran Pre...(1.1) 27/06

Annonce

Annonce

AG2R Citroen Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Astana - Premier Tech

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bahrain Victorious

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Bora-Hansgrohe

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Cofidis

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Deceuninck - Quick-Step

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

EF Education - Nippo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Groupama-FDJ

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

INEOS Grenadiers

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Intermarché - Wanty - Gobert

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Israel Start-Up Nation

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Lotto Soudal

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Movistar Team

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team BikeExchange

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team DSM

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Jumbo-Visma

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Team Qhubeka Assos

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Trek-Segafredo

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

UAE Team Emirates

Profil »

Nyheder »

Ryttere og stab »

Resultater »

Statistik »

Annonce

Log ind

Husk mig. Glemt kodeord?

Har du ikke en bruger?

Opret bruger

SÆT DIT TOUR-MANAGERSPIL - PRÆMIER FOR MINDST 80.000 KR