Se dagens startliste til kvindernes og U23 herrernes verdensmesterskaber i enkeltstart, der køres i dag i Salzburg.
Startlisten til U23 herrernes løb følger efter kvindernes startliste.
Startliste til kvindernes enkeltstart12:00:00 ZAMOLSKA Magdalena POL
12:01:30 VALSECCHI Silvia ITA
12:03:00 MORENO ALLUE Maribel ESP
12:04:30 KOZLIKOVA Lada CZE
12:06:00 VAN RIE An BEL
12:07:30 VILLUMSEN Linda DEN12:09:00 GUNNEWIJK Loes NED
12:10:30 LI Meifang CHN
12:12:00 KLEMENCIC Blaza SLO
12:13:30 SAMPLONIUS Anne CAN
12:15:00 JUNGMEIER Bärbel AUT
12:16:30 ITURRIAGAECHEVARRIA MAZAG Eneritz ESP
12:18:00 HURIKOVA Tereza CZE
12:19:30 HANSEN Trine DEN12:21:00 GRASSI HERRERA Giuseppina MEX
12:22:30 SHPYLEVAYA Iryna UKR
12:24:00 BRZEZNA Paulina POL
12:25:30 BOYARSKAYA Natalia RUS
12:27:00 WATT Kathryn AUS
12:28:30 PITEL Edwige FRA
12:30:00 SOEDER Christiane AUT
12:31:30 WRUBLESKI Alex CAN
12:33:00 JUODVALKYTE Urte LTU
12:34:30 WORRACK Trixi GER
12:36:00 DOPPMANN Priska SUI
12:37:30 THORBURN Christine USA
12:39:00
WOOD Oenone AUS
12:40:30 GUDERZO Tatiana ITA
12:42:00 LONGO-CIPRELLI Jeannie FRA
12:43:30 NEBEN Amber USA
12:45:00 BUBNENKOVA Svetlana RUS
12:46:30 PUCINSKAITE Edita LTU
12:48:00 ARNDT Judith GER
12:49:30 LJUNGSKOG Susanne SWE
12:51:00 ARMSTRONG Kristin USA
12:52:30 BRÄNDLI Nicole SUI
12:54:00 COOKE Nicole GBR
12:55:30 ZABIROVA Zulfiya KAZ
12:57:00 THÜRIG Karin SUI
Startliste til U23 herrernes enkeltstart14:00:00 ZEITS Andrey KAZ
14:01:30 VELITS Peter SVK
14:03:00 HEGYVARI Adrian HUN
14:04:30 URAN URAN Rigoberto COL
14:06:00 TACIAK Mateusz POL
14:07:30 TAARAMAE Rein EST
14:09:00 SURUTKOVYCH Oleksandr UKR
14:10:30 SCHÄFER Stefan GER
14:12:00 SAMOILAU Branislau BLR
14:13:30 SAMBRIS Ruslan MDA
14:15:00 MARANGONI Alan ITA
14:16:30 VEILLEUX David CAN
14:18:00 GEORGES Sylvain FRA
14:19:30 FILIPPOV Alexander RUS
14:21:00 FERNANDEZ MORA Juan Carlos ESP
14:22:30 COZZA Steven USA
14:24:00 BELMOKHTAR Abdelkader ALG
14:25:30 VELITS Martin SVK
14:27:00 SOTO Jorge URU
14:28:30 SMUKULIS Gatis LAT
14:30:00 SABLIK Lukas CZE
14:31:30 HUTCHINGS Logan Dennis NZL
14:33:00 PAGANI Federico ARG
14:34:30 NAZARET Magno BRA
14:36:00 KUSHLEV Stefan BUL
14:37:30 KUPESHOV Berik KAZ
14:39:00 KONOVALOVAS Ignatas LTU
14:40:30 JOO Hyun Wook KOR
14:42:00 JOEAAR Gert EST
14:43:30 AOUN SEGHIR Mohamed larbi ALG
14:45:00 HIGGERSON Shaun AUS
14:46:30 CONNOR Ryan IRL
14:48:00 GUERRERO MATA Abundio MEX
14:49:30 FROOME Chris KEN
14:51:00 FAIRALL Bradley CAN
14:52:30 DUARTE AREVALO Fabio Andres COL
14:54:00 DENIFL Stefan AUT
14:55:30 HAISZER Akos HUN
14:57:00 CHACON QUESADA Javier ESP
14:58:30 BOOKWALTER Brent USA
15:00:00 BODNAR Maciej POL
15:01:30 BARLA Luca ITA
15:03:00 PLIUSCHKIN Alexandr MDA
15:04:30 BELKOV Maxim RUS
15:06:00 MARTIN Tony GER
15:07:30 KOREN Kristjan SLO
15:09:00 FREI Thomas SUI
15:10:30 BOASSON HAGEN Edvald NOR
15:12:00 STANNARD Ian GBR
15:13:30 JAMIESON Mark AUS
15:15:00 CORNU Dominique BEL
15:16:30 RASMUSSEN Alex DEN15:18:00 BOOM Lars NED
15:19:30 KUNITSKI Andrei BLR
15:21:00 MORTENSEN Martin DEN15:22:30 SPILAK Simon SLO
15:24:00 COPPEL Jerome FRA
15:25:30 LATHAM Peter NZL
15:27:00 VAN EMDEN Jos NED
15:28:30 GRABOVSKYY Dmytro UKR
15:30:00 IGNATIEV Mikhail RUS